كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

daneshamooz

عضو جدید
سلام ... من خودمم دارم پیگیری می کنم ولی چیزی گیرم نیمده .... من خودم کلاس سوم نقشه کشی معماری هستم .... از شانص کچلمون این تحقیق خورده به من .... به هر حال اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم :cry:

سعیده معمار

عضو جدید
کانسپت

کانسپت

سلام.بچه ها کمک فوری دارم همین امروز میخوام.من یه کانسپت از فصل تابستون میخوام.درواقع میخوام اون کانسپتی که در نظر میکیرم با گواش رنگ کنم با خونه های شطرنجی مپل وقتی که گرافیک برای اجرای برنامه ای نداشته باشیم.حالا میخوام بدونم جاده ای در طبیعت میتونه یه کانسپت باشه.عکشم اینه که از یه خاطرات یه فردی تو اینترنت گرفتم در واقع اینو می خوام بکشم اگه کانسپتم درسته یعنی میشه کانسپت بهش گفت بگین وگرنه در پیدا کردن یه کانسپت جدید کمکم کنین

آخرین ویرایش:

??????

عضو جدید
sky

sky

سلام.بچه ها کمک فوری دارم همین امروز میخوام.من یه کانسپت از فصل تابستون میخوام.درواقع میخوام اون کانسپتی که در نظر میکیرم با گواش رنگ کنم با خونه های شطرنجی مپل وقتی که گرافیک برای اجرای برنامه ای نداشته باشیم.حالا میخوام بدونم جاده ای در طبیعت میتونه یه کانسپت باشه.عکشم اینه که از یه خاطرات یه فردی تو اینترنت گرفتم در واقع اینو می خوام بکشم اگه کانسپتم درسته یعنی میشه کانسپت بهش گفت بگین وگرنه در پیدا کردن یه کانسپت جدید کمکم کنین
[/qu
شاید بشه البته اگه بدونم ایدتون چیه؟چون ایده قبل از کانسپته و سازنده کانسپته;)کانسپت وابسته به ایده هست نه فصول پس اول بدنبال ایده باشین(مرتبط با تابستان).:D

niusha*

عضو جدید
نیوشا خانم کجا بودی تا حالا ( شکلت گریه ) . من این همه دارم دنبال اطلاعات میگردم برای انوشیروان پس چرا زودتر نزاشتید . اگه بدونی من چه دردسری کشیدم برای این نقد مدرسه ! 6 تا مدرسه من رفتم که دیگه آخریش مطهری بود که مجبور شدم یواشکی عکس بگیرم . چون توی هر مدرسه ای که میرفتم نمیزاشتن عکس بگیرم با اینکه معرفی نامه و کارت دانشجویی هم داشتم !
خب عزیزم تازه دیدم!شرمنده!:redface:
حالا اگه هنوزم مطلبی چیزی میخوای بگو. اگه بتونم خوشحال میشم کمکت کنم.

سعید معمار

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خیلی فوری

خیلی خیلی فوری

سلام بچه ها نام معمار موزه مرسدس بنز اشتوتگارت المان :)رنزو پیانو یا نه . ممنون اگر زود جواب بدین

massoomeh

عضو جدید
کمک.....بندر...

کمک.....بندر...

بچه هاهر کي در مورد ساخت بندرهاوجزئياتش اطلاعاتي داره به من کمک کنه من دو هفته ديگه سمينار دارم ولي هنوز هيچي پيدا نکردم.:cry:

reza556182

عضو جدید
با سلام
شايد خيلي ربط به اين تايپيك نداشته باشه ولي ممكنه به درد اونايي كه دارن روي مدرسه كار ميكنن بخوره. سازمان نوسازي مدارس كشور كتابي داره با عنوان "مدرسه ايراني معمار ي ايراني" كه مربوط به نمايشگاهي با همين عنوان در سال هشتاد و پنجه. توي اون تعداد زيادي از كارهاي تاريخي و جديد مدارس ايران و كارهاي مشاوران معاصر و ... وجود داره. البته اين كتاب به صورت محدود چاپ شده و عرضه عمومي نشده. اگه بتونيد از سازمان نوسازي تهيه كنين بدردتون ميخوره.

renzo

عضو جدید
salam madresei ke man bayad tarahi bokonam 10 clasas age peyda kardid vasam befrestid mamnoonetun misham..
mer30 c...:cry:

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز

sare_r

عضو جدید
کسی میدونه چرا سقف خانه های سنتی بلند تر از الان بوده؟

در عایق کردن بام بهتر ه اول عایق رطوبتی باشه یا عایق حرارتی؟ بهتر بگم درکدوم اقلیم اول عایق حرارتی بعد عایق رطوبتی و در کدوم اقلیم اول رطوبتی بعد حرارتی؟ جزییات این سوال رو هم می خوام.
ممنون میشم کمکم کنید

آخرین ویرایش:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کسی میدونه چرا سقف خانه های سنتی بلند تر از الان بوده؟

در عایق کردن بام بهتر ه اول عایق رطوبتی باشه یا عایق حرارتی؟جزییات این سوال رو هم می خوام.
ممنون میشم کمکم کنید

من تا اونجایی که میدونم ارتفاع سقف بلند مال جاهای گرمسیری هستش ... برای کنترل خنکی هوا :) در مورد عاق هم واضحه که پایین عایق حرارتی هستش ، بالا رطوبتی ... مطمئناً عقل حکم میکنه اول جلوی بارون رو بگیرید تو نیاد بعد فکر در رفتن گرما باشید ، یا اینطوریم فکر نخواستید بکنید به این فکر کنید که نمیشه که اول بارون بیاد همه چی و خیس کنه نم بکشه بعدش برسه به عایق ..

rozi.09

عضو جدید
كمك

كمك

سلام،من تازه وارد نيستم ولي زيادم نيستم:redface:
در مورد مصالح به كار رفته در مسجد جامع اصفهان مطلب مي خواستم ،
اگه كسي كمكم كنه ممنون ميشم.:gol:

sare_r

عضو جدید
من تا اونجایی که میدونم ارتفاع سقف بلند مال جاهای گرمسیری هستش ... برای کنترل خنکی هوا :) در مورد عاق هم واضحه که پایین عایق حرارتی هستش ، بالا رطوبتی ... مطمئناً عقل حکم میکنه اول جلوی بارون رو بگیرید تو نیاد بعد فکر در رفتن گرما باشید ، یا اینطوریم فکر نخواستید بکنید به این فکر کنید که نمیشه که اول بارون بیاد همه چی و خیس کنه نم بکشه بعدش برسه به عایق ..

استادمون گفت: تو بعضی از اقلیم ها برعکس این چیزی میشه که شما گفتید شما میدونید ؟....:question:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
استادمون گفت: تو بعضی از اقلیم ها برعکس این چیزی میشه که شما گفتید شما میدونید ؟....:question:

من نمیدونم ، چون خودم گرمسیری دانشجو بودم ، سف ها بلند کرفته میشد ، حتی به 4 متر هم میرسید ، البته توی خونه های قدیمی ... دلیلشم این بود که هوای گرم بالا قرار میگیره و ارتفاع زیاد باعث میشه هوای گرم بالاتر از زمین قرار بگیره ...

sare_r

عضو جدید
من نمیدونم ، چون خودم گرمسیری دانشجو بودم ، سف ها بلند کرفته میشد ، حتی به 4 متر هم میرسید ، البته توی خونه های قدیمی ... دلیلشم این بود که هوای گرم بالا قرار میگیره و ارتفاع زیاد باعث میشه هوای گرم بالاتر از زمین قرار بگیره ...

ممنون دوست عزیز... در مورد عایق گفتم بر عکس میشه نه خانه های سنتی.......

آخرین ویرایش:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرحله اول - آشنایی با کلیات برنامه و توصیه های اولیه :

سلام به همه دوستانم که قصد شرکت در ازمون کارشناسی ارشد امسال رو دارن .

از تمام دوستانی هم که ثبت نام کردن تشکر می کنم و امیدوارم برنامه ریزی ای که برای شما انجام دادم بتونه براتون مفید و مثمر ثمر باشه .
برنامه های عمومی در این تاپیک از امروز شروع میشه و تا قبل از آزمون ادامه پیدا می کنه . به ترتیب 5 آزمون رو در نظر گرفتم که با توجه به پیشرفت درسی ای که برنامشو برای دوستانی که ثبت نام کردن خواهم فرستاد ، برگزار خواهم کرد .

اما شیوه آزمون که قرار بود به شکل آنلاین باشه به دلیل وجود بعضی از محدودیتها امکان پذیر نیست و مجبوریم آزمونها رو در حال حاضر با اعلام زمان آزمون و قرار دادن کل سوالات در یک زمان مشخص و دریافت پاسخنامه بلافاصله بعد از پایان این زمان و ارسال پاسخها به شکل پیام خصوصی دنبال کنیم . که البته من وضعیت نمرات و پیشنهاداتم رو به همه دوستان خواهم داد تا در برنامه ریزیشون اگر لازمه تغییراتی رو بوجود بیارن .

منابع بسیار زیاده و مطمئن هستم همه عزیزان قبل از اینکه این برنامه ریزی شروع بشه ، درسها رو شروع کردن ولی با تمام این شرایط من دروس اصلی و مهم هر بخش رو که سوالات از اونها خواهد آمد رو برای دوستان تقسیم بندی می کنم تا بتونید خودتون رو برای آزمون امسال آماده کنید .

بخش اول : درس زبان انگلیسی :

توصیه اول : یادگیری زبان عمومی و قواعد اون به علاوه کلمات کتابهای اصلی مثل 504 و کلمات کتاب های آمادگی کنکور گاج هست که در مقطع پیش دانشگاهی در دوجلد چاپ شده + زبان عمومی و تخصصی معماری + فرهنگ تصویری چنگ

بخش دوم دروس تاریخ و مبانی نظری
:
سبک شناسی استاد پیرنیا - معماری جهان زارعی - مفاهیم پایه در معماری معاصر غرب قبادیان - از زمان و معماری مزینی

بخش سوم دروس فنی :
سازه در معماری دکتر گلابچی - مصالح ساختمانی سام فروتنی - اقلیم و معماری کسمایی
طراحی اقلیمی قبادیان- مبحث 19 مقررات ملی - تاسیسات ساختمان طباطبائی-

بخش چهارم : درک عمومی معماری :

مفاهیم چایه در معماری - فرم فضا نظم - کتاب شماره 6 راهیان ارشد - اطلاعات معماری نویفرت - مبانی نور و سایه و پرسپکتیو ( جزوه دانشگاه تهران یا جهاد دانشگاهی )

بخش پنجم : درک عمومی معماری منظر :
باغهای ایران غلامرضا نعیما - باغ ایرانی قطعه ای از بهشت - باغ دکتر غزاله روحانی - مقاله باغهای ایرانی مجله آبادی به قلم دکتر پیر نیا - مقاله باغهای ایران دکتر دانشدوست

علاوه بر متون فوق توصیه هایی دارم :
خوندن تمام تستهای سال گذشته به همراه جواب صحیح ( بدون زدن تستها )
4 تا شماره مجله آبادی سال قبل و 3 شماره مجله آبادی امسال ( مقاله ها و نویسنده ها اهمیت بسیار بالایی دارن)

یکسری سوال همیشه به عنوان تکرار و قانون سوالات ارشد داده میشه که عبارتند از :
1- یک سوال از میدان نقش جهان ( به اشکال مختلف هر ساله یک سوال از نقش جهان اصفهان هست )
2- معمولا 3 سوال از اشکال کتاب سازه در معماری دکتر گلابچی هست
3- 3 سوال خر پا و محاسبه نیروهای داخلی
4- یک سوال از بتن و گچ
6- فواصل نور و صدا و محاسبه تغییرات
7 - یک سوال از مسجد امام اصفهان
8- یک جمله از یک معمار
9- یک سوال از کتاب روستا

amin_mokari

عضو جدید
سلام خواهشن من رو درباره معماری فرهنگسرا راهنماییکنید وقت کم دارم از اینترنت هم چیززیادی به دست نیاوردم اگه مقاله دارین کمکم کنید

nasimkomijanii

عضو جدید
بچه ها من یه ساختمان معروف رو میخوام بهم معرفی کنید تا رابطش رو با انسان وطبیت در بیارم
کمک کنید لطفا....:eek:

nasimkomijanii

عضو جدید
سلام دوباره من یک کنبع در مورد معماری و نظم می خوام ویک منبع در مورد طراحی سایت...

arash85

عضو جدید
از تمامی دوستان عزیز میخوام که هرگونه سئوال و درخواست مطالب در زمینه درس و پروژه های خودشون رو در این تاپیک مطرح کنند . هرگونه تاپیک مشابه ای به این تاپیک منتقل خواهد شد .
در مورد مسجد جامع اصفهان یه تحقیق کامل میخوام و همچنین عکسهای خوب ! از کمکتون ممنونم.

zhsaffar

عضو جدید

zhsaffar

عضو جدید
بچه ها من یه ساختمان معروف رو میخوام بهم معرفی کنید تا رابطش رو با انسان وطبیت در بیارم
کمک کنید لطفا....:eek:

عزيزم ساختمان مرتبط ،يا ايده گرفته شده از طبيعت كه زياده. از تو كاراي فراي اتو، رنزو پيانو يا كالاتراوا يا مخصوصا رايت و معماراي ارگانيك مي توني انتخاب كني.ديگه مثلا خانه آبشار رايت نهايت ارتبط با طبيعته ولي ممكنه موضوع تكراري به حساب بياد.

skyplex

کاربر فعال
کسی می تونه

کسی می تونه

کسی می تونه در خصوص پروفیل طولی و عرضی از بافت یه توضیحاتی بده هم چنین در مورد رولوه مراکز عمومی روستا یا شهر؟ رولوه چیست چگونه تهیه میشه؟

پروانه اریا

عضو جدید
کسی می تونه در خصوص پروفیل طولی و عرضی از بافت یه توضیحاتی بده هم چنین در مورد رولوه مراکز عمومی روستا یا شهر؟ رولوه چیست چگونه تهیه میشه؟

سلام .راستش اون کاری که ما به عنوان رولوه تو دانشگاه انجام دادیم برای روستا .این بود که یه متر گرفتیم دستمون و اون مراکز عمومی روستا مثل درمانگاه .مسجد و ........ تمام ابعاد و اندازه اون فضا رو در اوردیم . . و طبق اون تو کد نقشه رو کشیدیم.در مورد پروفیل هم استادمون خط پروفیل رو تو نقشه روستا مون انتخاب کرد بعد مثل مقطع زدن می مونه هر چی که اون سمت خط پروفیل رو پلان و نقشه روستا بود .و دیده میشد کشیدیم. برای ارتفاع هم یک تیر چراغ برق که ارتفاع اش مشخص بود در نظر می گرفتیم .و طبق اون ارتفاع بقیه خانه ها و ............. به دست اوردیم.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.
موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.