كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کاشکی میگفتید کدوم دبیرستان . پلان دبیرستانهای دارالفنون و البرز و انوشیروان پیدا میشه ؟ اگه دارین بزارین

sare_r

عضو جدید
من نمیدونم این مدرسه دبیرستان هست یا نه........یه چیزی هر کاری کردم نتونستم عکساشو بزارم.....

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی در مورد ورودی اطلاعاتی داره؟يا پلان و نقشهای از ورودی های مدرن دارين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا کمکم کنيد

zhsaffar

عضو جدید
سلام به همه دوستان

ما که هر سوالی مطرح کردیم کسی به ما پاسخ نداد. امیدوارم به این سوالم جواب بدین.;)

استاد بیان معماری 1 از ما خواسته که یک نقاشی انتزاعی از طبیعت بی جان بکشیم.
نمیدونم که آیا معنی انتزاعی رو میدونین یا نه. اگه نمیدونین براتون میگم:استاد به ما گفت معنی آن این است که وقتی ما یک درخت رو دیدیم به جای آنکه اون درخت رو عینا تو کاغذ بکشیم, در ذهنمون اونو ساده کنیم و با استفاده از اشکال هندسی(مثل دایره و استوانه و مربع و...) و اشکال ارگانیک(Organic) مثل منحنی ها سعی کنیم که درخت رو رسم کنیم. من که تو سایت های مختلف جستجو کردم. مطالب زیر رو پیدا کردم:

1-هنر به مفهوم انتزاعی (Abstract Art) معمولا به هنری اطلاق میشود که فرد سوژه را در جهان طبیعی به تصویر نمیکشد و از اشکال و رنگها به حالت تمثالی استفاده میکند، نظیر سبک کوبیسم.. در آثار این سبک، اشیا در هم میشکنند و سپس دوباره سرهم میشوند .. خالق اثر، سوژه را از چندین زاویه همزمان به تصویر میکشد. مثلا "سه موسیقیدان" اثر پیکاسو.

2-
به آن گونه از آفرینش های هنر مدرن اطلاقمی گردد که از هر گونه تقلید از طبیعت یا شبیه سازی آن، به مفهوم مرسوم آن در هنراروپایی، روی می گرداند.
3-در يك تصوير آبستره لزومي به معناي خارجي خاص وجود ندارد و آنچه را مي‌بينيم مي توان بقدري ساده كرد كه فقط عناصر اوليه آن باقي بمانند يعني تمام عناصر مهم يك هنر تجسمي بخصوص رنگ، فرم، كمپوزيسيون، كه اهميت آن در ساخت پيامهاي بصري بارها بيشتر خواهد بود. انتزاعي كردن در زمينه هنر بصري در واقع نوعي ساده كردن به منظور دستيابي به معنایی عميق تر و پربارتر است.

یک سری عکس هم پیدا کردم اما نمیدونم چگونه باید روی سایت بگذارم. متاسفانه هیچ کدوم از این عکس ها از طبیعت بی جان نبود:(
استاد به ما گفت باید این اثر فقط به رنگ سیاه و سفید باشد و با گواش یا آب مرکب بِا ماژیک باشد. من تا حالا با این وسایل کار نکرده ام. میشه من رو راهنمایی کنید.:warn:

ببخشید که یکم طولانی شد! مرسی.:smile:

سلام دوست عزيز.
ميشه يه نمونه از طبيعت بي جان كه مد نظر خودت و استادت باشه رو بگي.شايد بشه عكس خوبي پيدا كرد كه بهت ايده بده.

mehrazin_f

عضو جدید
سلام به همه دوستان...من توی طراحی فرم خيلی ضعيفم يعنی اصلا نميدونم چجوری چندتا حجمو با هم ترکيب کنم.بايد چيکار کنم????

zhsaffar

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام به دوستان[/FONT]
[FONT=&quot]من به دنبال اطلاعاتی درباره معمار بزرگ ( آندو ) در زمینه زندگینامه و آثارش هستم از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارند لطف کنند در سایت جهت استفاده قرار دهند.[/FONT]
[FONT=&quot]با تشکر [/FONT]

سلام دوست عزيز.
اينجا:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=20012

واينجا:
http://en.wikipedia.org/wiki/Tadao_Ando (البته انگليسيه و بايد ترجمه اش كنيد. ولي مطالب خوبي داره.)

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی در مورد ورودی اطلاعاتی داره؟يا پلان و نقشهای از ورودی های مدرن دارين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا کمکم کنيد

sanaz950

عضو جدید
چهوچيزايي رو ميخواي بگم؟
كاراي اداريش يه كم طول ميكشه اما ما چون تو اساسنامه طراحي ساختمان رو هم داريم به مدرك 1 مهندس عمران نياز داريم البته فعلا فقط مدركشو ميخريم.نميدونم ديگه چي ميخواين بدونين بگين حتما در اختيارتون ميذارم.
راستش خيلي از كاراي اداري سر در نميارم . ميخوام بدونم اين شركت چجوريه ؟ چه فعاليتهايي ميكنين ؟ شركت مهندسي مشاوره؟

sare_r

عضو جدید
مگه اینجا همه با هم دوست نیستیم ؟ پس چرا به من کمک نمی کنید....:cry:
کمکم کنید...:(

archi_arch

مدیر بازنشسته
کتاب فرم،فضا،نظم میتونه کمکت کنه.تو اون کتاب انواع ورودی و چند مثال از هرکدوم اورده شده.

سلام...........چرا کسی کمکم نمی کنه......:cry:

سلام......کسی هست اطلاعاتی درباره ی کتابخانه داشته باشه؟
کسی می دونه چرا در خانه های سنتی باغچه ها پایین تر از سطح زمینه؟

لطفا کمکم کنید:cry:
عزیزم اگه تو سایت جستجو میکردی تا حال به نتیجه رسیده بودی!

اطلاعاتی درباره کتابخانه.......
طراحی کتابخانه
كتابخانه(استاندارد ها)

rozhann

مدیر بازنشسته
سلام.ببخشید سرزده رسیدم و سوال میکنم.میشه بگین شرکت ساختمانی به انگلیسی چی میشه.ممنون;)

ا.پزشکی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باغچه در خانه های سنتی

باغچه در خانه های سنتی

سلام......کسی هست اطلاعاتی درباره ی کتابخانه داشته باشه؟
کسی می دونه چرا در خانه های سنتی باغچه ها پایین تر از سطح زمینه؟

لطفا کمکم کنید:cry:

سلام.
در رابطه با سوال دومت باید بگم اون فضای حیاط یا باغچه مانندی که پایین تر از سطح زمینه، بهش می گن " گودال باغچه " . در واقع با این کار از فضای دورتادور حیاط هم می تونستن برای ایجاد اتاق استفاده کنن (علاوه بر فضای بالای حیاط) و پله های زیرزمین هم به این گودال باغچه می رسن که فضای خنکی داره. دورتادور قسمت بالایی این گودال باغچه هم یه فضای ایوان مانند داریم که دور می گرده و منظره حیاط رو از بالا داری.
اینجوری می تونستن تو یه زمین با مساحت خیلی کم تعداد زیادی فضا و اتاق طراحی کنن که شاید جالب باشه برات که بدونی خانه ی عامری ها و خانه ی عباسی ها که به این شیوه طراحی شده کل مساحت زمینش 200 تا 250 مترمربعه در صورتی که به اندازه ای بزرگ و پیچیده به نظر می رسه که اصلاً تصور 200 متر ازش نداریم.

موفق باشی
;)

jooyandeh

عضو جدید
سلام به همه دوستان...من توی طراحی فرم خيلی ضعيفم يعنی اصلا نميدونم چجوری چندتا حجمو با هم ترکيب کنم.بايد چيکار کنم????
استفاده از عناصر واسطه خيلي مي تونه كمك كنه كه بعدا يه كاربري هم به آن داد مثل عناصر خطي كه ميشه به عنوان نورگير يا مسير عبوري از آنها استفاده كرد.
اگه دقيقا حجمي مورد نظرتونه عكسشو بذارين بيشتر ميشه كمكتون كرد.

armhta

عضو جدید
سلام من به کمک فوری نیازمندم:D:smile:
من یه هتل ایرانی میخوام با عکس و پلان و مطاب معماری ولی هر چی سرچ میکنم در مورد رزرو اتاق مطلب میاد لطفا بگید چکار کنم یه سایت معرفی کنید ممنون میشم :gol:
راستی کسی پلان هتل العرب رو نداره؟ :que:;)

ecsir

عضو جدید
ایا تاپیکی در مورد رنگها هم داریم

روستای 1جمع اوری یک سری اطلاعات از یک روستا که در واقع همان طرح هادی است ما در روستای 1این طرح پیشنهادی را بررسی و کم وکاست های این طرح را در اوردیم و به صورت یک طرح پیشنهادی جدید معرفی کردیم.در روستای 2طراحی یک خانه روستایی باتوجه به کارهایی که در روستای 1انجام داده بودیم طراحی کردیم اما یک سری پروژه ها رو انجام دادیم.

در تكميل حرف داداش گلم(خواهر گلم) مي خوام يكمي در مورد طرح هادي روستا توضيح بدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.