كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پروانه اریا

عضو جدید
سلام دوست عزیز .من تا حالا طراحی برج نداشتم ولی تو مجله معمار شماره 40 نمونه های خوبی ارائه داده اگه در دسترسته یه سر بزن ضرر نداره;).ببین ناراحن نباش منم واسه هتلم مشکل دارم ولی بچه ها وظیفه ندارن حتما مشکل ما رو حل کنن و میدونم تا اونجا که از دستشون بر بیاد کوتاهی نمیکنن.:gol:
سلام .ممنون از راهنماییتون.راستش من میدونم کسی وظیفه نداره اما تا امروز اکثرا هر کی تا اونجا که از دستش می اومده به بقیه کمک کرده حداقل به من بگید نمیدونیم (مثل شما که گفتید)

پروانه اریا

عضو جدید
جونم ؟ چی ؟ کجا ؟ کی ؟ چیه برج میخوای ؟ ارتفاع چقدر ؟ سطح مقطع چه شکلی ؟ زیر بنا چقدر ؟ نما چند طرف ؟ تو کدوم منطقه ؟

پ.ن. دو سه روز نیومدیم اینورا سر کشی ها .. ببین با بچه مردم چه ها که نمیکنید :)
سلام .بالاخره یکی صدای منم شنید!!!!!!!!!!!1111

راستش من نمیخوام کسی کار طراحی برج انجام بده خودم یه طرح هایی تو ذهنم هست.منتهی نمیدونم چه جوری شروع کنم<خیلی چیز ها در مورد برج ها نمیدونم .
اینکه از کجا شروع کنم ،بعد در مورد سازه اش هم مشکل دارم یعنی اطلاعات کاملی در مورد سازه ،تاسیساتش ندارم.:(
در مورد سوال شما هم باید بگم برج مسکونی بیش از 15 طبقه با سطح اشغال 60%ملک روی طبقه همکف .سایتشم خ فرمانیه روبه روی سفارت ایتالیا.

mahboobe sh

عضو جدید
کمک

کمک

سلام
من احتیاج به دیاگرام فضایی از پلان چند معمار معروف دارم و پلان 1مدرسه قدیمی از ایران
لطفا کمکم کنید
ممنون:confused:

Bache porroo

عضو جدید
اگه ممکنه ......کمک

اگه ممکنه ......کمک

سلام وقت همگی بخیر
از دوستان کسی در مورد ساختمان هایی که در آنها تنظیم شرایط محیطی بطور کامل یا متوسط رعایت شده اطلاعاتی داره ؟
ساختمان هایی که خود ، انرژی برق و سیستم حرارتی و ... رو برای خودشون تامین می کنن !!! :surprised:
مثله 2قلوهای پتروناس یا رایشتاگ (پارلمان آلمان ) و .....

ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه ;)

تبسم

عضو جدید
سلام
دوستان اگر مطلبی در مورد مصالح جدید به کار رفته در ساختار در و پنجره و نعل درگاه دارند لطفا کنن به من بگن
ممنون:gol:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .بالاخره یکی صدای منم شنید!!!!!!!!!!!1111

راستش من نمیخوام کسی کار طراحی برج انجام بده خودم یه طرح هایی تو ذهنم هست.منتهی نمیدونم چه جوری شروع کنم<خیلی چیز ها در مورد برج ها نمیدونم .
اینکه از کجا شروع کنم ،بعد در مورد سازه اش هم مشکل دارم یعنی اطلاعات کاملی در مورد سازه ،تاسیساتش ندارم.:(
در مورد سوال شما هم باید بگم برج مسکونی بیش از 15 طبقه با سطح اشغال 60%ملک روی طبقه همکف .سایتشم خ فرمانیه روبه روی سفارت ایتالیا.

آها ... حالا نصفه و نیمه جواب دادی .. ولی خوب بذار ببینم چیا داریم . یه برج بلند بالای 15 طبقه که حتماً 3 طبقه هم پارکینگ داره میشه ارتفاع سازه حدود 55 متر نه بگیر 60 متر . اونم کجا فرمانیه . جالا من نمیدونم 60% فلان و اینا چطوری حساب میشه ولی خوب حداقل مساحت مورد نیازش باید لابد حدود 600 متری باشه که شما میخوای 15 طبقه بری بالا . بعدشم اینکه یک همچین سازه ای رو اگر میخوای از فضای طبقات پایین استفاده کنی بهتره که فولادی طراحی کنی .. اگر هم نخوای که بتنی استفاده کن ولی مثلاً توی بتنی حتماً به ستون هایی با ابعاد 1*1 در پارکینگت میرسی . اگر پلانت به مربع نزدیکه سعی کن دو طرف مهاربندی فولادی در نظر بگیری ، اگر به مستطیل بیشتر تمایل داره به یک طرف قاب خمشی ( طرف بلند ) و یک طرف مهاربندی سمت بده . سعی کن حداقل 3 دهنه مهاربندی داشته باشی اگر یک سمت مهاربندی شد و این 3 دهنه ، دهنه های میانی باشه یعنی اگر 5 تا دهنه داری دهنه های 2 و 3 و 4 مهاربندی بشه تا توی طراحی پی خیلی مشکل پیش نیاد . اگر هم سطح مقطع دایره ای داری که هیچی دیگه مهاربندی خیالی معنی نداره و باید قاب خمشی بزنی و حالش و ببری ولی باز توی طبقات پایین یک عنصر عجیب و غریبی بنام محل اتصال تیر به ستون و اینا داری . نوع ستونت اگر فولادی در نظر بگیری با این ارتفاع حتماً بصورت BOX در میاد یعنی مربع شکل و تیرهای طبقه پایین هم تیرورق باید طراحی بشه یعنی با تیرآهن های نرم بازار نمیتونی شما تیر طراحی کنی ، دیگه جونم برانتون بگه اگر بخواید توی زیر زمین یک استخر هم طراحی کنید که خیلی با کلاس بشه باید جای اون رو در پی در نظر بگیری ، نوع پی شما حتماً از نوع گسترده یا رادیه هستش یعنی تمام زیر سازه رو شما آرماتور بندی میکنی و بتن ریزی میکنی ، در مقابل باد هم باید تحلیل کنی ، البته از بین باد و زلزله اونی رو که بیشتره در نظر میگیرند ولی خوب اصولاً زلزله توی شهر تهران به باد میچربه ولی در کل سعی میشه سازه فرم آیرودینامیکی داشته باشه یا حداقل سمت شکستگی سازه رو به باد باشه تا نیروی وارده از طرف باد به حداقل برسه ... دیگه چی ؟ از تاسیسات سر در نمیارم ولی میدونم شما حتماً باید منبع آب رو روی بام قرار بدی و آبگردان هم براش در نظر بگیری و یک موتورخانه مرکزی خیلی غول آسا یا اینکه از سیستم پکیج استفاده کنی برای هر واحد ، سعی کن تا میتونی از وزن سازه کم کنی مثلاً نمای سازه رو 4 طرف سنگ استفاده نکن ، از این ورق های آلمینیومی قرار بده تا وزن سازه کم بشه ، اونطوری میتونی ابعاد تیر و ستون ها رو یک مقداری کاهش بدی ، سقف رو حتماً با شیب بالای 15% سعی کن طراحی کنی چون کسی نمیره از اون ارتفاع برف پارو کنه بندازه پایین ....... دیگه نمیدونم چی میخوای .. کم و کسری داره بگو ببینم چیزی حالیم میشه یا نه بگم :) البته هیچکدوم اینا مهم نیست ، اینها طرح های آرمانی عمرانی هستش بازم شما معمارا چیزی بخواید چشممون کور دندمون نرم طراحی میکنیم :)

rahman.kh

عضو جدید
کمک کمک برای پلان

کمک کمک برای پلان

ادب و درود
با سلام
دوستان خواهش میکنم که اگر شما دوستان بزرگواری کنید و یک پلان حالا یا سایت معرفی کنید یا هرچی در اختیار من بگذاریند،یکدنیا ممنونتان میشوم.
راستی در مورد ،یک مجموعه فرهنگی و تفریحی باشه و استادمون از ترکیب و قاطی کردن احجام هندسی و عجیب و غریب را گفته ببریم.
ممنون میشم که اگر لطف کنید و من را راهنمایی کنید:confused::gol:

سـعید

مدیر بازنشسته
ادب و درود
با سلام
دوستان خواهش میکنم که اگر شما دوستان بزرگواری کنید و یک پلان حالا یا سایت معرفی کنید یا هرچی در اختیار من بگذاریند،یکدنیا ممنونتان میشوم.
راستی در مورد ،یک مجموعه فرهنگی و تفریحی باشه و استادمون از ترکیب و قاطی کردن احجام هندسی و عجیب و غریب را گفته ببریم.
ممنون میشم که اگر لطف کنید و من را راهنمایی کنید:confused::gol:

سلام
دوست عزیز شما می تونید از این سایت کمک بگیرید . من که استفاده های زیادی از این سایت کردن . امیدوترم برای شما هم مفید واقع بشه.

nour86

عضو جدید
فقط خودت؟؟؟

فقط خودت؟؟؟

سلام. میخوام بدونم حسینیه چه چیزایی رو تو ذهنت میاره؟هم از نظر معنوی .هم از نظر معماری وساخت و ساز بنا؟

يلدا

عضو جدید
سلام بچه ها من پلان يه خوابگاه دانشجويي و ميخوام با ظرفيت 200نفر اگه داريد ممنون ميشم به من بديد مرسي.

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها حوزه هاي فعاليت و ريز فضاهاي يك دانشكده ي معماري رو ميخواستم.
اگه دياگرام روابطشم باشه ديگه نور علي نوره

niloofar68

عضو جدید
سلام .خوبین؟
ببخشید بچه ها من باید یک آرم طراحی کنم برای درس بیان 2 که معرف درس و رشتمونم باشه
ممنون میشم اگه کمکم کنین آخه طبق معمول وقت زیادی نمونده واسم:(

best_arch

عضو جدید
کمک واسه طراحی ترمینال

کمک واسه طراحی ترمینال

من این ترم واسه طرح نهاییم باید ترمینال طراحی کنم کسی از دوستان هست که بتونه یه سری اطلاعات به من بده .:surprised:

پروانه اریا

عضو جدید
آها ... حالا نصفه و نیمه جواب دادی .. ولی خوب بذار ببینم چیا داریم . یه برج بلند بالای 15 طبقه که حتماً 3 طبقه هم پارکینگ داره میشه ارتفاع سازه حدود 55 متر نه بگیر 60 متر . اونم کجا فرمانیه . جالا من نمیدونم 60% فلان و اینا چطوری حساب میشه ولی خوب حداقل مساحت مورد نیازش باید لابد حدود 600 متری باشه که شما میخوای 15 طبقه بری بالا . بعدشم اینکه یک همچین سازه ای رو اگر میخوای از فضای طبقات پایین استفاده کنی بهتره که فولادی طراحی کنی .. اگر هم نخوای که بتنی استفاده کن ولی مثلاً توی بتنی حتماً به ستون هایی با ابعاد 1*1 در پارکینگت میرسی . اگر پلانت به مربع نزدیکه سعی کن دو طرف مهاربندی فولادی در نظر بگیری ، اگر به مستطیل بیشتر تمایل داره به یک طرف قاب خمشی ( طرف بلند ) و یک طرف مهاربندی سمت بده . سعی کن حداقل 3 دهنه مهاربندی داشته باشی اگر یک سمت مهاربندی شد و این 3 دهنه ، دهنه های میانی باشه یعنی اگر 5 تا دهنه داری دهنه های 2 و 3 و 4 مهاربندی بشه تا توی طراحی پی خیلی مشکل پیش نیاد . اگر هم سطح مقطع دایره ای داری که هیچی دیگه مهاربندی خیالی معنی نداره و باید قاب خمشی بزنی و حالش و ببری ولی باز توی طبقات پایین یک عنصر عجیب و غریبی بنام محل اتصال تیر به ستون و اینا داری . نوع ستونت اگر فولادی در نظر بگیری با این ارتفاع حتماً بصورت BOX در میاد یعنی مربع شکل و تیرهای طبقه پایین هم تیرورق باید طراحی بشه یعنی با تیرآهن های نرم بازار نمیتونی شما تیر طراحی کنی ، دیگه جونم برانتون بگه اگر بخواید توی زیر زمین یک استخر هم طراحی کنید که خیلی با کلاس بشه باید جای اون رو در پی در نظر بگیری ، نوع پی شما حتماً از نوع گسترده یا رادیه هستش یعنی تمام زیر سازه رو شما آرماتور بندی میکنی و بتن ریزی میکنی ، در مقابل باد هم باید تحلیل کنی ، البته از بین باد و زلزله اونی رو که بیشتره در نظر میگیرند ولی خوب اصولاً زلزله توی شهر تهران به باد میچربه ولی در کل سعی میشه سازه فرم آیرودینامیکی داشته باشه یا حداقل سمت شکستگی سازه رو به باد باشه تا نیروی وارده از طرف باد به حداقل برسه ... دیگه چی ؟ از تاسیسات سر در نمیارم ولی میدونم شما حتماً باید منبع آب رو روی بام قرار بدی و آبگردان هم براش در نظر بگیری و یک موتورخانه مرکزی خیلی غول آسا یا اینکه از سیستم پکیج استفاده کنی برای هر واحد ، سعی کن تا میتونی از وزن سازه کم کنی مثلاً نمای سازه رو 4 طرف سنگ استفاده نکن ، از این ورق های آلمینیومی قرار بده تا وزن سازه کم بشه ، اونطوری میتونی ابعاد تیر و ستون ها رو یک مقداری کاهش بدی ، سقف رو حتماً با شیب بالای 15% سعی کن طراحی کنی چون کسی نمیره از اون ارتفاع برف پارو کنه بندازه پایین ....... دیگه نمیدونم چی میخوای .. کم و کسری داره بگو ببینم چیزی حالیم میشه یا نه بگم :) البته هیچکدوم اینا مهم نیست ، اینها طرح های آرمانی عمرانی هستش بازم شما معمارا چیزی بخواید چشممون کور دندمون نرم طراحی میکنیم :)
سلام.واقعا ممنون .لطف کردید.اگه به مشکلی برخوردم مزاحمتون میشم

clever

عضو جدید
سلام
من تحقیق ( تاثیر اقلیم گرم و خشک بر معماری) رو برداشتم
البته معماری ایران
لطفا کمکم کنید
اگه مطلبی دارید لطفآ واسم بفرستید
ممنون

rahimikhoo1524

عضو جدید
طرح يك سوال و درخواست كمك

طرح يك سوال و درخواست كمك

سلام
آيا در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي رشته شهرسازي از مقطع كارداني به كارشناسي وجود دارد يا نه؟
اگر هست در چه دانشگاههايي؟
باتشكر از شما.

سـعید

مدیر بازنشسته
من این ترم واسه طرح نهاییم باید ترمینال طراحی کنم کسی از دوستان هست که بتونه یه سری اطلاعات به من بده .:surprised:

دوست عزیز درست زدی وسط خال
من ترم گذشته طرح نهایی داشتم و تحویل دادم . موضوعش ترمینال برون شهری بود . تمام نقشه ها + نقشه های سه بعدی + مطالعات ترمینال ( 183 صفحه ) رو دارم .

rahimikhoo1524

عضو جدید
كمك

كمك

در مورد كارداني شهرسازي هر چه مي‌دانيد براي من بفرستيد.
امكان ادامه تا كارشناسي و ...

shikopick

عضو جدید
مرسی

مرسی

مرسی

من هم کار فلز می کنم هم چوب ولی فلزی یک مقدار سنگین میشه وزنش و چوبی هم به این تمیزی نمی شه . مصالح دیگه ای وجود نداره ؟

F.P

عضو جدید
سلام دوستان

من شدیدا به تحلیل مدرسه معماری با عکس و پلان نیاز دارم ، کسی می تونه کمکم کنه؟

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمک

کمک

بچه ها خواهشا کمک کنید
من واسه فردا باید ریز فضاها و حوزه های عملکردی و دیاگرام روابط یک دانشکده ی معماری رو به استادمون تحویل بدم:w00:
خواهش میکنم کمک کنید.
فردا تازه امتحان ریاضی هم دارم و گرنه خودم کارامو انجام میدادم.
توروخدا اگه چیزی دارید دریغ نکنید.............i am wait

وضعیت
موضوع بسته شده است.