قطعه شناسی شبکه های توزیع و فوق توزیع

قطعه شناسی شبکه های توزیع و فوق توزیع

• قطعه شناسی شبکه های فشار ضغیف

رای: 0 0.0%
  • قطعه شناسی شبکه های فشار متوسط

رای: 2 66.7%
  • قطعه شناسی شبکه های فشار قوی

رای: 1 33.3%
  • قطعه شناسی الکترونیک

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    3
  • نظرسنجی بسته .

13701204

عضو جدید
راستش می خوام یه بحثی رو شروع کنم که احتمالا به کار خیلی از بچه های برق به خصوص بچا های قدرت میاد. اولین قطعه ای که می خوام معرفی کنم Cut out هست البته من در این تاپیک قصد بررسی کار قطعات به صورت صرفا علمی رو ندارم بلکه می خوام بیشتر در مورد کاربرد های عملی اون ها اطلاعانی بدم راستش Cut out ها یک نوع کلید قطع و وصل کردن در شبکه های هوایی و فشار متوسط هستند که قابلیت قطع و وصل زیر ار را ندارند و در موترد مختلفی از آن ها استفاده می شود
موارد استفاده
1) معمولا از ان ها در بالای سر تراسفورماتور های هوایی وبه منظور اضافه کردن قابلیت ورود یا خروج ان ترانسفورماتور از شبکه استفاده می شود
2) برای اضافه کردن نقاط مانور روی شبکه های هوایی نیز از Cut out ها استفاده کی شود بدین گونه که در صورت قطع یکی از خطوط متوسط تکنسین ها با استغاده از خطوط دیگر و توسط Cut out هایی که در نقاط مانوری تعبیه شده اند قسمتی از خط قطع شده را برق دار می کنند.
3) یکی دیگر از موارد استفاده ی Cut outها در فواصل شبکه های فشار متوسط می باشد تا در مواقع لزوم با از مدار خارج کردن ان قسمتی از شبکه جهت انجام عملیات های تعمیراتی بی برق شود.​

13701204

عضو جدید
خواهش می کنم از دقتت ممنونم فقط اینکه این یک نوع Cut out هست یک نوع دیگه هم داره که اسمش cut out تیغه ای هست