قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای وای ای وای خدا به خیر بگذرونه...من بازم وقت میخواااااااااام واسه مرور....همه چی پریده انگار....بچه ها تو سنجش جهان از امریکا سوال دادن؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
nima-sd: تاپیک نکته ها قبلا بچه ها نوشتن اولین مدرسه چهار ایوانی غیاثیه خرگرد،شما نوشتی نظامیه خرگرد!! غیاثیه نیس؟

meriil

کاربر فعال
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله meriil http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

سوال 103 همون سال 90: مجموعه سوالات کنکور عصر کنکاش میگه 8، علی عسگری گفته 5 منم در آوردم 39!!!!! کدوم درسته و راه من (که تو سوال نوشتم) چرا غلطه؟؟؟؟؟

103.rar
مریل جان واسه سوال 103 ارتفاع شخص رو 180 در نظر گرفته بعد گفته حدودا 2 متر بگیره که بتونه 8 متر مکعب رو در بیارهو ( یه ترفند خیلی نه چندان جالب) . خوب a به توان 3 میشه حجم مکعب این 2 متر رو به توان 3 رسوند 8 مترمکعب رو در آورد.

آره خب قبول.... شاید به نظر مسخره بیاد ولی خب راه من چرا غلطه؟:confused:
soale 103- konkur 90.jpg

fereshte1111

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله meriil http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

سوال 103 همون سال 90: مجموعه سوالات کنکور عصر کنکاش میگه 8، علی عسگری گفته 5 منم در آوردم 39!!!!! کدوم درسته و راه من (که تو سوال نوشتم) چرا غلطه؟؟؟؟؟

103.rar

مشاهده پیوست 133347

من متوجه نشدم چرا یه مستطیل دیگه کشیدی؟ قد فرد رو چند در نظر گرفتی؟ اگه 180 که این میگه با ره تو در 2 ضرب کنی میشه3.6. نوشتی 3.4. متاسفانه طراح راه خودشو داشته که گویا فقط با راه خودش حل میشد

negin908

عضو جدید

سوال 103 همون سال 90: مجموعه سوالات کنکور عصر کنکاش میگه 8، علی عسگری گفته 5 منم در آوردم 39!!!!! کدوم درسته و راه من (که تو سوال نوشتم) چرا
غلطه؟؟؟؟؟

103.rar

مشاهده پیوست 133347
طبق استاندارد جناب لوکوربوزیه باید همیشه قد رو 1.83 در نظر گرفت و چون ضلع مکعب با قد فرد مساویه پس می شه 1.83 به توان 3 و جواب به عدد 5 نزدیکتره و حرف جناب عسکری درستره

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
nima-sd: تاپیک نکته ها قبلا بچه ها نوشتن اولین مدرسه چهار ایوانی غیاثیه خرگرد،شما نوشتی نظامیه خرگرد!! غیاثیه نیس؟
من منبعم کتاب قبادیانه صفحه 250-251 نوشته : بارزترین خصوصیت کالبدی مدارس همانند مساجد در دشت های فلات وجود حیاط مرکزی خصوصا حیاط مرکزی 4 ایوانی است به کارگیری این شیوه در ساختمان مدارس حدود پنجاه سال قبل از مساجد 4 ایوانی (جامع زواره 530) متداول گردید چنانچه آندره گدار می نویسد نظامیه خوارگرد (480) مرکب از یک حیاط چهار گوش و چهار ایوان به شکل صلیب ...پس ما در این بنا اولین و قدیمی ترین مدرسه بزرگ چهار ایوانی را که تاکنون شناخته شده را در میابیم ( صفحه 245-خواجه نظام الملک وزیر پادشاهان سلجوقی جهت اشاعه مذهب شافعی مدارس متعددی به نام نظامیه در شهر های مختلف مانند بغداد نیشابورو ری احداث کرد)
مدرسه غیاثیه خرگرد زمان تیموریان( 842-848) ساخته شده کتاب سبک شناسی صفحه 251 رو ببینی نوشته زیبا ترین مدرسه ایران ننوشته اولین مدرسه چهار ایوانی اتفاقا یکی از سوالای آزمون امروز مرکز معماری همین بود که زمان ساخت این دو تا رو میخواست چون اسم دو تا شون خرگرد رو داره و یکی اولین و یکی زیباترین مدرسه هستن معمولا بچه ها ممکنه قاطی کنن این دو تا رو اکثر کنکورا حداقل اسم یکیش هست
نکاتی که نوشتی از قبادیان و کیانی بود؟؟ جدای از سبک و...
نکات فقط از کتاب قبادیان فصل 9 ابنیه مذهبی بود مساجد و مدارس رو بر طبق اقلیم ها بررسی کرده کتاب کیانی رو من نخوندم

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز رفتم ازمون جامع ایوان خانه دادم . واییییییییییییییییییییییییییییییییییییی اصلا یه وضع بدی بود انگار این 6-7 ماه هو داشتم گل لگد می کردم . با فوت اتشفشان خاموش می کردم .......... من تست ازمونا رو زده بودم قبلا ولی هیچ وقت به این بدی نمی زدم . من رسما ریختم بهم .
4- 5 تا هم از ارکی تاپیپی داده بودن ! :w47::w47::w47:
عصر سوالاش می زارم . نمی دونم سخت بود یا من تا حالا همش تو خونه ازمون دادم شرایط فرق می کرد !!!
من که کلا از لحاظ تاریخش تعطیییییییییییییییییل بودم درصدامو حساب کردم دیدم تا حالا تاریخ رو به این وضع نزده بودم!!!!!!

mahsa_archi_arch

عضو جدید
دوستان مهندس آزمون چطور بود ؟؟؟
بچه ها سوال 49 مرکز چرا گزینه 2 ؟؟ چرا گزینه 1 نه ؟
:surprised:

tehrangharb

عضو جدید
یه سوال/.........تو سوالای مرکز؛ اگر توی گزینه ها (گزینه 4)همه موارد باشه و یا تو گزینه 4 بگه 1 و 2 ...........خیلی از مواقع پاسخ گزینه 4 میشه..............شما اطلاع دارید که کنکورم این جوریه یا نه؟؟؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال/.........تو سوالای مرکز؛ اگر توی گزینه ها (گزینه 4)همه موارد باشه و یا تو گزینه 4 بگه 1 و 2 ...........خیلی از مواقع پاسخ گزینه 4 میشه..............شما اطلاع دارید که کنکورم این جوریه یا نه؟؟؟
مهندسی معکوس؟؟فک نکنم تو کنکور جواب بده.من هردفه دارم پسرفت میکنم!!!از بس منفی میزنم:wallbash::crying2::crying:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مهندس آزمون چطور بود ؟؟؟
بچه ها سوال 49 مرکز چرا گزینه 2 ؟؟ چرا گزینه 1 نه ؟
:surprised:
آزمون نسبت به هفته قبل واسه من بهتر بود رتبم هم خوب شد نمیدونم چرا اینقدر زبان و درک اشتباهام زیاد بود
گزینه یک رده چون گفته طره در یک انتها اگه انتهای یک تیر طره داشته باشه ممانش باید منفی باشه تو شکل که میبینی ممان ابتدا و انتها صفره پس تیر ساده هست و طره ای نیست گزینه 2 درسته نمودار تیر ممتد دو دهانه هست
اگه تو این نمودارا مشکل دارید این نرم افزار ساده بارگذاری روی یک تیره خودتون بارگذاری کنید ببینید نموداراش چه شکلی میشه کامل یاد میگیرید اول تکیه گاه رو انتخاب کنید (مفصلی غلطکی گیردار) بعد بار نقطه ای یا گسترده وارد کنید نمودار تغییر شکل برش گشتاور خمشی رو میده بهتون مبحث آسونیه که نباید سوالشو به راحتی از دست بدید
مشاهده پیوست Beamax.zip

آخرین ویرایش:

mahsa_archi_arch

عضو جدید
آزمون نسبت به هفته قبل واسه من بهتر بود رتبم هم خوب شد نمیدونم چرا اینقدر زبان و درک اشتباهام زیاد بود
گزینه یک رده چون گفته طره در یک انتها اگه انتهای یک تیر طره داشته باشه ممانش باید منفی باشه تو شکل که میبینی ممان ابتدا و انتها صفره پس تیر ساده هست و طره ای نیست گزینه 2 درسته نمودار تیر ممتد دو دهانه هست
اگه تو این نمودارا مشکل دارید این نرم افزار ساده بارگذاری روی یک تیره خودتون بارگذاری کنید ببینید نموداراش چه شکلی میشه کامل یاد میگیرید اول تکیه گاه رو انتخاب کنید (مفصلی غلطکی گیردار) بعد بار نقطه ای یا گسترده وارد کنید نمودار تغییر شکل برش گشتاور خمشی رو میده بهتون مبحث آسونیه که نباید سوالشو به راحتی از دست بدید
مشاهده پیوست 133424
\
ممنون آقا نیما از بابت فایل .و راهنمایی ... ایشالا تو کنکور هم رتبه خوبی میارین ..
حق با شماست نباید این سوالاها رو راحت از دست داد ..
آخه تو نمودار ممان قسمت دوم تیر (مثل یک تیر طره) ممان ابتدایی منفی شده .!! .یعنی یک تیر دو دهانه که دهانه اول ساده و دهانه دوم طره ؟؟
کلا همه چیو فراموش کردم :(

پیوست ها

• beam.jpg
    beam.jpg
    28.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به این نتیجه رسیدم که واقعا دلیل جواب ندادنم به بعضی سوالا خستگی زیاد بوده!الان که چک میکنم واقعا تعجب میکنم چرا سر ازمون بهشون ج ندادم مخصوصا زبان و فن:(

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها اونایی که ایوان ازمون میدن نتیجش اومده؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
\
ممنون آقا نیما از بابت فایل .و راهنمایی ... ایشالا تو کنکور هم رتبه خوبی میارین ..
حق با شماست نباید این سوالاها رو راحت از دست داد ..
آخه تو نمودار ممان قسمت دوم تیر (مثل یک تیر طره) ممان ابتدایی منفی شده .!! .یعنی یک تیر دو دهانه که دهانه اول ساده و دهانه دوم طره ؟؟
کلا همه چیو فراموش کردم :(
کلا یکم گزینه ها رو زیاد به هم نزدیک کرده بودن که اکثرا یا نزنن یا غلط بزنن من خودمم هم بین 2-4 شک داشتم 4 رو زدم که غلط شد تو کنکور اگه بدن خیلی راحت تر میشه گزینه ها رو رد کرد اینم از کتاب ساختمان های فولادیه الان دیدم تصویرشو نکتش اینه که نمودار واسه یه تیر ممتد با دهانه های متفاوته که نموداره ممانش این شکلی شده نمودار تیر ممتد با دو دهانه برابر اینه
http://upload.tehran98.com/img1/ynv6x8ez46devmgs7skm.jpg

عکس صفحات آخر کتاب ساختمان های فولادی که انواع نمودار خمشی تیر ها رو گذاشته واستون الان میذارم

آخرین ویرایش:

Tanin_hd

عضو جدید
خسته نباشـــــــین
بچه ها برای منظر جزوه اعتضادی مهم تره یا منصوری؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها درصدای کسایی که پارسال قبول شدن ندارین بگیم حدودا ! اگه کسی میدونه لطفا اسم دانشگاهشم بگه .

erisss

عضو جدید
سلام خسته نباشین ...میدونین روز آرمون معماری دقبقا چند بهمنه؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.