قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال/.........تو سوالای مرکز؛ اگر توی گزینه ها (گزینه 4)همه موارد باشه و یا تو گزینه 4 بگه 1 و 2 ...........خیلی از مواقع پاسخ گزینه 4 میشه..............شما اطلاع دارید که کنکورم این جوریه یا نه؟؟؟

با توجه به قانون استاندارد سوالات کنکورهای سراسری و سوالات 4 گزینه ای طراح حق نداره سوالی بده که یکی از گزینه هاش هیچ کدام ، تمام موارد ، دو مورد از سه مورد باشه و تا این جایی که من میدونم وقتی دارن سوالات را چک می کنند به اولین چیزی که توجه میکنند این نکته هست پس خیالتون از این بابت راحت باشه

mahsa_archi_arch

عضو جدید
کلا یکم گزینه ها رو زیاد به هم نزدیک کرده بودن که اکثرا یا نزنن یا غلط بزنن من خودمم هم بین 2-4 شک داشتم 4 رو زدم که غلط شد تو کنکور اگه بدن خیلی راحت تر میشه گزینه ها رو رد کرد اینم از کتاب ساختمان های فولادیه الان دیدم تصویرشو نکتش اینه که نمودار واسه یه تیر ممتد با دهانه های متفاوته که نموداره ممانش این شکلی شده نمودار تیر ممتد با دو دهانه برابر اینه
http://upload.tehran98.com/img1/ynv6x8ez46devmgs7skm.jpg

عکس صفحات آخر کتاب ساختمان های فولادی که انواع نمودار خمشی تیر ها رو گذاشته واستون الان میذارم

ممنووون آقا نیما .. نکته مهمی بود .. مرسی
:w16:

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به قانون استاندارد سوالات کنکورهای سراسری و سوالات 4 گزینه ای طراح حق نداره سوالی بده که یکی از گزینه هاش هیچ کدام ، تمام موارد ، دو مورد از سه مورد باشه و تا این جایی که من میدونم وقتی دارن سوالات را چک می کنند به اولین چیزی که توجه میکنند این نکته هست پس خیالتون از این بابت راحت باشه

دقیقا مثل سوالات 102 ،112 و 127 پارسال که این نکته رو کاملا رعایت کردن :D

سوال غلط میدن، زورشون میاد حذف کنن، هیچکدام و هر کدام که توفیری به حال ما نداره.

پ.ن: کلا منبعی واسه سوالات منظر پارسال کشف شده؟ به نظرم تستای رشته باغبانی رو اشتباهی برای منظر چاپ کردن...

takhayool

عضو جدید
سلام .بچه ها من دارم تازه شروع میکنم توی تاپیک های دیگه nima.sdنوشته بود برای ما که داریم تازه شروع میکنیم از برنامه زمان بندی ازمون ها شروع کنیم که مبحث به مبحث بریم جلو.به هر اموزشگاه زنگ میزنم میگن باید اردیبهشت مراجعه کنم.شما که ازمون میدین میشه برنامه زمانبندی درس هاتو بذارین که بدونم ما بین ازمون ها چند بخش از مباحث و بخونم خواهش میکنم کمک کنید:cry:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .بچه ها من دارم تازه شروع میکنم توی تاپیک های دیگه nima.sdنوشته بود برای ما که داریم تازه شروع میکنیم از برنامه زمان بندی ازمون ها شروع کنیم که مبحث به مبحث بریم جلو.به هر اموزشگاه زنگ میزنم میگن باید اردیبهشت مراجعه کنم.شما که ازمون میدین میشه برنامه زمانبندی درس هاتو بذارین که بدونم ما بین ازمون ها چند بخش از مباحث و بخونم خواهش میکنم کمک کنید:cry:
سیلابس مرکز معماری
مشاهده پیوست سیلابس معماری.pdf

takhayool

عضو جدید
سلام shina88خیلی خیلی ممنون از کمکتون لطف کردین.یه سوال؟ این سیلابس که زحمتش و کشیدین برای ارشد معماری معماری بود چون گرایش تکنو و هم سیلابسش به ما نزدیک؟من گرایشم معماری معماری و یه سوال دسیگه فاصله ازمون ها از هم چند روز؟چون تاریخ نداشت

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام shina88خیلی خیلی ممنون از کمکتون لطف کردین.یه سوال؟ این سیلابس که زحمتش و کشیدین برای ارشد معماری معماری بود چون گرایش تکنو و هم سیلابسش به ما نزدیک؟من گرایشم معماری معماری و یه سوال دسیگه فاصله ازمون ها از هم چند روز؟چون تاریخ نداشت
بله این گرایش معماری بود.آزمون ها هر 2 هفته یکبار بود.موفق باشید.;)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سازه اصلیش کابلیه یا پوسته ای؟؟؟

کاملا مشخصه که دو تا ستون با هسته بتنی وجود داره و بینشون یه عرشه با کابل ساخته شده و کابل های دیگه هم متصل به این کابلای عرشه ای هستن، سقف هم از نوع پارچه ایه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلیه جداره ها باید طوری طراحی گردند که دارای حداقل/حداکثر؟؟ شاخص کاهش صدای وزن یافته باشند تا نوفه داخلی در حد مجاز باشد؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلیه جداره ها باید طوری طراحی گردند که دارای حداقل/حداکثر؟؟ شاخص کاهش صدای وزن یافته باشند تا نوفه داخلی در حد مجاز باشد؟؟
حداقل دیگه هر چی شاخص کاهش صدای یه جداکننده ای بیشتر باشه یعنی بیشتر صدا رو کاهش میده پس حداقل باید از یه مقداری بیشتر باشه تا عملکردش درست باشه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل دیگه هر چی شاخص کاهش صدای یه جداکننده ای بیشتر باشه یعنی بیشتر صدا رو کاهش میده پس حداقل باید از یه مقداری بیشتر باشه تا عملکردش درست باشه
ممنون مهندس!من تو 2تا جزوه دیدم نوشتن حداکثر!شک کردم،گفتم اینجا مطرح کنم مبادا من دارماشتباه برداشت میکنم!(کلا اعتماد به نفسمو از دست دادم!)
;)

nimaart

کاربر بیش فعال
بچه های سازمان سنجشی چرا آزموناتو رو نمیذارین؟:crying: چندمین باره دارم خواهش میکنم:wallbash:، اگر براتون مقدوره عکس بگیرید از صفحاتش بذارید. یه دنیا ممنون میشیم اگه اینکارو انجام بدین.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من امروز رفتم ازمون جامع ایوان خانه دادم . واییییییییییییییییییییییییییییییییییییی اصلا یه وضع بدی بود انگار این 6-7 ماه هو داشتم گل لگد می کردم . با فوت اتشفشان خاموش می کردم .......... من تست ازمونا رو زده بودم قبلا ولی هیچ وقت به این بدی نمی زدم . من رسما ریختم بهم .
4- 5 تا هم از ارکی تاپیپی داده بودن ! :w47::w47::w47:
عصر سوالاش می زارم . نمی دونم سخت بود یا من تا حالا همش تو خونه ازمون دادم شرایط فرق می کرد !!!
ميزاري برامون لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aa11bb

عضو جدید
مسجد زواره

مسجد زواره

ببخشید شما تو امضاتون نوشتید مسجد زواره اورجینال ۴ ایوانی بوده ولی میشه منبعتونو بگی.آخه کتاب سبک شناسی اینو اصلا قبول نداره و میگه به مرور ۴ ایوانی شده

aa11bb

عضو جدید
ببخشید شما تو امضاتون نوشتید مسجد زواره اورجینال ۴ ایوانی بوده ولی میشه منبعتونو بگی.آخه کتاب سبک شناسی اینو اصلا قبول نداره و میگه به مرور ۴ ایوانی شده

اولین بنای 4 ایوانه قبل از اسلام= کاخ آشور ( غیر مذهبی)
اولین بنای 4 ایوانه بعد از اسلام = کاخ لشکری بازار( غیر مذهبی)
اولین مسجد 4 ایوانه که با تغییر شکل 4 ایوانه شده= جامع اصفهان
اولین مسجد 4 ایوانه اورجینال= زواره
اولین بنای مذهبی چهار ایوانه بعد از اسلام=مدرسه بوده نه مسجد

aa11bb

عضو جدید
سلام میشه به این سوال جواب بدین
پیرنیا کدام مورد را دلیل درونگرایی معماری ایران میداند؟
۱) اجتماعی ۲) امنیت ۳) فرهنگی ۴) اقلیم

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
نسیم عسگری:ابداع ایوان منتهی به گنبد خانه:ساسانیان
قبلا من خونده بودم سلجوقی!:eek:
تصحیحش کنم تو نکات؟

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز رفتم ازمون جامع ایوان خانه دادم . واییییییییییییییییییییییییییییییییییییی اصلا یه وضع بدی بود انگار این 6-7 ماه هو داشتم گل لگد می کردم . با فوت اتشفشان خاموش می کردم .......... من تست ازمونا رو زده بودم قبلا ولی هیچ وقت به این بدی نمی زدم . من رسما ریختم بهم .
4- 5 تا هم از ارکی تاپیپی داده بودن ! :w47::w47::w47:
عصر سوالاش می زارم . نمی دونم سخت بود یا من تا حالا همش تو خونه ازمون دادم شرایط فرق می کرد !!!

دوست من اصلا نگران نباشید طراحای ایوان چندان با تجربه نیستن درکش رتبه 1 پارسال بود که ....... مشخصه چقد سابقه داره
منظرشم که استاد اونجا از سخت ترین سوالا میده که بچه ها یاد بگیرن پس خودتو اصلا نباز

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
تصحیحش کنم تو نکات؟

ایوان منتهی به گنبدخانه اصالتا ساسانیه اما ...
ساخت ايوان منتهی به گنبدخانه (با الهام از نمونه‌های قبل از اسلام، پل دختر، فيروزآباد، دامغان، سروستان). از قرن پنجم اين ويژگی اضافه شد و تا به امروز نيز ادامه يافت

آخرین ویرایش:

Art & Design

عضو جدید
تصحیحش کنم تو نکات؟

درسته ابداع ایوان منتهی به گنبد خانه مربوط به دوران ساسانیانه
ولی ورود ایوان منتهی به گنبدخانه به معماری مساجد ایرانی مربوط به دوره سلجوقی میشه

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
منبعش مرجع تقلیدمونه!طراح سوال میگه 4 ایوانه بوده شمام بگو بوده!!:D

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبیعت منبع الهام کالاتراوا/ برداشت شخصی خودم

طبیعت منبع الهام کالاتراوا/ برداشت شخصی خودم

سلام دوستان . من خلاصه کتاب طبیعت منبع الهام تا نصفش تقریبا گذاشتم . درس نامش که اومد دیگه نذاشتم . اگه می دونید که لازم هست بقیشم بزارم اگه نه که نزارم ؟ گفتم بگم شاید فکر می کنید که تمومش گذاشتم .

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من خلاصه کتاب طبیعت منبع الهام تا نصفش تقریبا گذاشتم . درس نامش که اومد دیگه نذاشتم . اگه می دونید که لازم هست بقیشم بزارم اگه نه که نزارم ؟ گفتم بگم شاید فکر می کنید که تمومش گذاشتم .
تشکر بابت نکاتی که گذاشتی دیگه چون درسنامش اومد لازم نیست وقت بذاری به درسات برس;)

ممنون مهندس!من تو 2تا جزوه دیدم نوشتن حداکثر!شک کردم،گفتم اینجا مطرح کنم مبادا من دارماشتباه برداشت میکنم!(کلا اعتماد به نفسمو از دست دادم!)
;)
منم اولش میخواستم بگم حداکثر بعد دوباره دقت کردم به سوال دیدم حداقل درسته خیلی سوالا رو باید دقیق بخونید مخصوصا این مدل سوالا رو

وضعیت
موضوع بسته شده است.