قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

vahidmod

عضو جدید
من خودم بار اول ارشد میدم. ولی انایی که قبلا کنکور دادن میگن چون تاریخ فرارتر تابستون شروع کنی بهتره. قبل تابستو فن و زبانتو کامل کن

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم می خوام شروع کنم پس انگیزه ها را رو کنید....;)

sunshid

عضو جدید
خوش اومدی دوستی.کاش بچه ها زودتر جمع بشن تا یه برنامه خوبو شروع کنیم

تهرنگ

عضو جدید
سلام به همگی. من این اولین پستمه ولی جز قدیمیهای باشگاه هستم با اکثر بچه های اینجا آشنا هستم.قبلا با یه کاربری دیگه میومدم و با اون کاربری تو تاپیک کاردانی و کاردانی به کارشناسی با بچه ها درس خوندم و قبول شدم. سر یه سری مشکلاتی که پیش اومد ترجیح میدم دیگه با کاربری قبلیم نیام و از امروز همه چی رو فراموش کنم و با یه کاربری جدید بیام.
منم برای خوندن ارشد شدید پایه ام ولی از همتون خواهش میکنم چون مدت زیادی میخواهیم کنار هم باشیم صبور باشیم و از پستهایی که درگیری به وجود میاره صرف نظر کنیم. من چون تجربه دارم اینو میگم چون از 2008 عضو باشگاه هستم.
به امید قبولی همگی
رو منم حساب کنید

ادریس@

عضو جدید
دوستان اگر می خواید موفق شید یه روزم از دست ندین که بد جوری بعدا حسرتشو می کشید
برای اینکه شروع کنید به خوندن و دیگه بینش فاصله نیفته برای فرار از خودندن بهونه نیارین
باید این کار ها را کمتر از یک هفته انجام بدم بعدش شروع کنید..
اول از همه هدفتون را مشخص کنید کاملا مشخص..یعنی اینکه برای جی می خواید ارشد بخونید...و چه گرایشی...به فکر بازار کار نباشید چون زیاد تفاوتی نداره توی گریش های معماری پس علاقه را در نظر بگیرین..
دوم منابع را تهیه کنید..البته شراغ این منابعی که مال قبله نرید چون بچه های امسال غافل گیر شدن..پس بهترین منبع برای ما نظر این دوستانه..پس یه نگاهی به این تاپیک بندازین و منابع را تا اونجایی که امکان داره همه را نهییه کنید.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/348080-مشاوره-منابع-ارشد-92/page5?
دفتر برنامه ریزی هم تهیه کنید که همه میگن دفتر برنامه ریزی پارسه خوبه
بعدش بیاید برنامه بریزید...درسی مثل زبان را روزی 30 مین بخونید در حد اول راهنمایی هم ضعیف باشید با کتاب tik8 و بعدش 504 زبانتون عالی میشه
..
کار بعدی که باید انجام بدین اینه که یه محیط خوب برای خودتون فراهم کنید برای درس خوندن..یا یه کتاب خونه در نظر بگیرین..
ساعت خوابتون یعنی همون چرخه خوابتون را جوری تنظیم کنید که شب زودتر بخوابید..نهایت تا 12 دیگه خواب باشید.صبح هم زود بیدار شید..
یه سری از تفریحات را بزارین کنار...تاکید میکنم فقط یه سری نه همه...مثلا اگه دیدین تلوزیون سریال جدیدی را شروع کرده مخاطبش نیشد..
پس شد
تعینن هدف و گرایس ( نزارین ضعیف بودن اسکیس تاثیر بزاره چون به اندازه کافی وقت دارین برای توقیتش )
تهیه منابع پیشنهادی ابدیت شده
تعیین و فراهم کردن فضایی اروم برای درس خوندن
کنار گذاشتن به سری از تفریحات
تغییر چرخه خواب
دوستان همه ای اینا را میشه تو یکی دو روز انجام داد.ولی ما ماکسیمم یک هفته در نظر می گیریم..
اینا را انجام بدین..
بعد هر کی اماده شده بیاد اطلاع بده..برای اینکه اسپم نشه پیام خصوصی بدین..منم میرم تا سه شنبه کارام ردیفه...شما هم زمانو از دست ندین...
سعی کنید هر جوری شده کتابا منابع را تیهه کنید
زیاد نگران جزوه هم نباشید..یه سری جزوه هست توی تایپک توی همین انجام دانلود کنید..و داشته باشید ولی فعلا نرید سراغشون..
برای جزوه هم نیاز به همکاری داریم...
دوستانی که به دانشگاه تهران و شهید بهشتی دسترسی دارن . قصد همکاری دارن به من اطلاع بدن..

sunshid

عضو جدید
سلام ادریس جان ضمن اینکه با نظرت موافقم تاکید میکنم که بچه ها فایلی که گذاشتمو حتما بخونن.واسه منابع بنظر من احتیاجی نیست همه رو یکجا بخریم (ممکنه واسه بعضیا امکانش نباشه)یک سریشو کهاکثر بچه هادارن مثل معماری اسلامی و ...
اول باید منابع اصلی خونده بشه بعد جزوه ها و کتاب های موسسات و در آخرهم نمونه کنکور های سالهای گذشته. :smile:

arefeh

کاربر ممتاز
خوب از الان بخواهیم شروع کنیم به نظر من زبان و تاریخ که وسیع تر رو بخونیم بهتر.نظر بدن دوستان و کم کم برنامه رو بریزیم و بچه هایی که در بعدا بهمون ملحق می شن هم بهشون کمک می کنیم.

neda...

عضو جدید
سلام من ترم 6 هستم و میخوام باشما شروع کنم.با این برنامه که ریختین موافقم و میتونم باهاش خودمو هماهمنگ کنم.انگیزم زیاد ولی اسکیسم افتضاحه.

sunshid

عضو جدید
سلام به همگی. من این اولین پستمه ولی جز قدیمیهای باشگاه هستم با اکثر بچه های اینجا آشنا هستم.قبلا با یه کاربری دیگه میومدم و با اون کاربری تو تاپیک کاردانی و کاردانی به کارشناسی با بچه ها درس خوندم و قبول شدم. سر یه سری مشکلاتی که پیش اومد ترجیح میدم دیگه با کاربری قبلیم نیام و از امروز همه چی رو فراموش کنم و با یه کاربری جدید بیام.
منم برای خوندن ارشد شدید پایه ام ولی از همتون خواهش میکنم چون مدت زیادی میخواهیم کنار هم باشیم صبور باشیم و از پستهایی که درگیری به وجود میاره صرف نظر کنیم. من چون تجربه دارم اینو میگم چون از 2008 عضو باشگاه هستم.
به امید قبولی همگی
رو منم حساب کنید
با نظرتون موافقم.یا علی

sunshid

عضو جدید
خوب از الان بخواهیم شروع کنیم به نظر من زبان و تاریخ که وسیع تر رو بخونیم بهتر.نظر بدن دوستان و کم کم برنامه رو بریزیم و بچه هایی که در بعدا بهمون ملحق می شن هم بهشون کمک می کنیم.
منم میخواستم با تاریخ شروع کنم اما یه نفر بهم گفت چون فراره بزار واسه نزدیکای کنکور اما بنظرم اگه وقت کنیم الان بخونیم و بعدمرور کنیم عالیه.بزار بچه های دیگه هم نظرشونو بگن تاشروع کنیم

sunshid

عضو جدید
سلام من ترم 6 هستم و میخوام باشما شروع کنم.با این برنامه که ریختین موافقم و میتونم باهاش خودمو هماهمنگ کنم.انگیزم زیاد ولی اسکیسم افتضاحه.
خوش اومدی دوستی.واسه اسکیس نگران نباش میتونی با تاپیک اموزش اسکیس پیش بری ولی الان بیشتر رو خوندن تمرکز کنی بهتره فاصله بین کنکور و اسکیس چندماهه و به اندازه کافی وقت داریم که خودمونو تقویت کنیم توی اسکیس

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلاماینجا همه واسه معماری میخونن؟کسی هست مدیریت پروژه هم بخاد بخونه؟

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من امسال کنکور مدیریت پروژه دادم خوبم خوندم .حالا هم منتظر نتایجم
یه توصیه دارم به دوستانی که میخوان شروع کنن چون مثل اینکه از الان میخوان واسه کنکور 92 بخونن
خوندنتون یه جوری نشه که اخراش خسته بشین چون من احساس خستگی داشتم اخراش ولی بازم کوتاهی نکردم و روزای اخر روزی 14 15 ساعت میخوندم(چون سه هفته اخر با چند ماه برابری میکنه)
خوندن ارشد رو معمولا از مهر شروع میکنن و حتی بودن کسایی که از ابان و اذر خوندن واسه مدیریت قبول شدن
من توصیم اینه که الان زبان بخونین و زبانتون رو تقویت کنین چون واسه معماری زبان 40 50 درصد عالیه

vahidmod

عضو جدید
تاریخ از تابستون شروع کنید. چون خیلی فراره. اینجوری وقت واسه مرور هم هست. به شرطی که زبان حداقل 504 تا اون موقع (تابستان) تموم کرده باشید و فن هم خونده باشید....

arefeh

کاربر ممتاز
رای اکثریت با زبان هست پس هر کی می تونه اعلام آمادگی کنه یه برنامه واسه زبان داشته باشیم.

arefeh

کاربر ممتاز
قرار از 504 شروع کنیم یکی از دوستان پیشنهاد داد که در هر هفته 2 درس رو بخونیم و جمعه را برای مرور دو درس که تا وسطهای تابستون بتونیم تمام کنیم.تا امشب همه کسایی که می خوان همراه ما باشند اینجا اعلام می کنند که اول هفته هست و شروع کنیم زودتر

منم هستم زبانم متوسط به بالاست از چی شروع کنیم.؟

mehrazin_f

عضو جدید
واسه زبان ۵۰۴ به تنهایی اصلا جواب نمیده
حتما کتاب آیلتس و تافل بخونید
من خودم چون آزمون آیلتس داشتم کتان vocabulary for ielts رو خوندم ۲ ماه بعدش کنکور بود شب قبل کنکور یه نگاهی به کلمه ها کردم فقط. همون نگاه حداقل ۵ تا سوال زبان بود... حتما الان کنار ۵۰۴ یه کتاب دیگه هم بخونید. موفق باشید

neda...

عضو جدید
منم فکرمیکنم اینجوری بهتره.
من خودم چون آزمون آیلتس داشتم کتان vocabulary for ielts رو خوندم ۲ ماه بعدش کنکور بود شب قبل کنکور یه نگاهی به کلمه ها کردم فقط. همون نگاه حداقل ۵ تا سوال زبان بود... حتما الان کنار ۵۰۴ یه کتاب دیگه هم بخونید. موفق باشید

sunshid

عضو جدید
بچه ها منم با زبان موافقم به نظرم قبل از شروع 504 یه مرور سریع روی گرامر و چیزهای پیش پا افتاده داشته باشیم تا برامون یاداوری بشه

vahidmod

عضو جدید

کاملا حرفت درسته چون از 504 به صورت مستقیم 2 3تا تست بیشتر نمیاد. اما 504 کلمات پایه است. برای کسایی که زبانشون خوبه بهتره از vocabulary for ielts یا کلمات toffle شروع کنند ولی واسه امسال من که زبانشون متوسط بهترین چیز 504 برای شروع و برای بچه های ضعیف کتاب گاج

arefeh

کاربر ممتاز
با همه دوستان کاملا موافقم.در کنار 504 در هفته زمان داریم که به کتاب تافل و گرامر هم بپردازیم.مهم اینه مه هماهنگ پیش بریم.این تاپیک که آمادگی برا ارشد سال بعد موافقین یه تاپیک مخصوص زبان عمومی بزاریم که توش به بررسی لغات بپردازیم و معانی مشابه را در بیاریم؟؟

تهرنگ

عضو جدید
به نظر منم اصل کنکور روی 2 چیز بنا شده. زبان و اسکیس
منم با شروع کردن زبان موافقم ولی خود درس رو باید یکم دیرتر شروع کرد یا حداقل کنکوری نخوند و فقط مطالعه ساده داشته باشیم چون زمان زیادی مونده و امکان داره از خوندن زیاد زده بشیم. برای زبان باید یه برنامه جامع ریخت و کم کم استارت زد.

arefeh

کاربر ممتاز
خوب sunshid عزیز من گرامر اول دانلود کردم چون تا سال دیگه ما باید درس بخونیمو از الان اگر خیلی انرژی بزاریم ممکنه کم بیاریم می تونیم خیلی slow اما پیوسته پیش بریم.من خودم اصلا زبانم خوب نیست .

sunshid

عضو جدید
خوب sunshid عزیز من گرامر اول دانلود کردم چون تا سال دیگه ما باید درس بخونیمو از الان اگر خیلی انرژی بزاریم ممکنه کم بیاریم می تونیم خیلی slow اما پیوسته پیش بریم.من خودم اصلا زبانم خوب نیست .
این فایله خیلی سبکه درحد همون چیزایی که توی راهنمایی و دبیرستان خوندیم.من تو ده دقیقه 20 صفحشو مرور کردم.فقط یادآوریه

وضعیت
موضوع بسته شده است.