فضاي مجازي و ديكتاتوري اقليت

بيتاب

عضو جدید
فضاي مجازي و ديكتاتوري اقليت
گسترش فناوري اطلاعات، آثار و پيامدهاي فزوني به همراه داشته است ؛گوياترين و رساترين آن، جهاني شدن (يا به تعبير بهتر جهاني‌سازي) اقتصاد، سياست و فرهنگ است.
گسترش فناوري اطلاعات، آثار و پيامدهاي فزوني به همراه داشته است ؛گوياترين و رساترين آن، جهاني شدن (يا به تعبير بهتر جهاني‌سازي) اقتصاد، سياست و فرهنگ است. البته در دهكده جهاني مورد نظر تئوري پردازاني چون مك لوهان امريكايي ،چندان هم در استفاده از امكانات ارتباطي عدالت وجود ندارد. يك عده مالكان و صاحبان ابزارهاي ارتباطي و عده ديگر تنها مصرف‌كننده بي‌اثر و بي‌نظير هستند. اما يك ويژگي ديگري هم در جهاني شدن ارتباطات و اطلاعات قابل توجه است و آن وارونه شدن برخي از نظريه‌هاي مدرن در عرصه‌هاي سياست و اجتماع است. يكي از اين تئوري‌ها، تئوري"دموكراسي" ؛ به معناي حق تعيين سرنوشت ملت‌ها از سوي خود آن‌هاست. فن‌آوري اطلاعاتي و ارتباطي و امپرياليسم رسانه‌ها‌،‌‌‌ به طرق مختلف اين تئوري مهم سياست و حكومت را به چالش كشيده است كه به دو شكل اين چالش اشاره مي‌گردد:
1- دموكراسي ديگر واقعاً معناي" حكومت مردم بر مردم" نمي دهد. احزاب و گروه‌ها و نخبگان سياسي با تسلط بر ابزارهاي ارتباطي و به ياري امپراطوري رسانه‌ها، ايده‌ها و برنامه‌هاي خودشان را بر مردم تحميل مي‌كنند و گزينش‌ها نه براساس توانايي و شايستگي، بلكه براساس ميزان سرمايه و تسلط منتخب بر رسانه‌ها صورت مي‌گيرد. هرچند كه قدرت تبليغات و آثار منفي آن در همه جوامع حتي جوامع ابتدايي وجود داشت، اما با گسترش فن‌آوري ارتباطي و اطلاعاتي و پيدايش انواع رسانه‌هاي مجازي، اين قدرت پيچيده‌تر گرديده است.
2- چالش ديگر براي دموكراسي، پيدايش مفهومي به نام "ديكتاتوري اقليت" در سايه امپراطوري رسانه‌ها است كه اساساً با ماهيت دموكراسي در تضاد است؛ چرا كه دموكراسي يعني حكومت اكثريت، بدين ترتيب دموكراسي در تقابل با ديكتاتوري معنا مي‌يابد.
دموكراسي براي تقابل و ضديت با دو مفهوم پيدا شده؛ "ديكتاتوري"(تحميل اميال و عقايد فرد حاكم) و "حكومت اقليت" . البته برخي از نظريه‌پردازان از مفهوم "ديكتاتوري اكثريت" به عنوان چالش دموكراسي سخن به ميان آورده بودند‌ كه به معناي از بين رفتن يك پايه دموكراسي؛ يعني "مقابله و ضديت با ديكتاتوري" بود. به اين معني كه اكثريتي كه براساس دموكراسي قدرت سياسي را در دست مي‌گيرند ، گاهي خواست و منافع اقليت خارج از قدرت را ناديده مي‌انگارند. اما اكنون وقتي از "ديكتاتوري اقليت" سخن مي‌گوييم پايه دوم دمكراسي يعني "جلوگيري از حكومت اقليت" هم به كار مي‌رود.
اما مفهوم "ديكتاتوري اقليت" تنها در سايه فن‌آوري ارتباطات به ويژه رسانه‌هاي مجازي شدني است؛ چرا كه اقليت مسلط بر اين رسانه‌ها مانند اشرافيت قرن‌هاي 17 و 18 در پي تحميل افكار، اميال و عقايد خود بر ديگران مي‌باشد.
در حوادث پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري اسلامي ايران نمونه‌اي از اين ديكتاتوري اقليت قابل مشاهده است.
اين امر را بدين شكل مي‌توان شرح داد:
دسترسي به رسانه‌هاي مجازي در جامعه ايران هنوز همگاني نشده است. اقليتي خاص شامل طبقه بالاي جامعه( به لحاظ موقعيت مادي) به اين رسانه‌ها دسترسي بيشتري دارند.اين طبقه همان طبقه سرمايه‌دار و مرفه جامعه ايران است كه براساس آمارهاي رسمي30 درصد جمعيت ايران را در بر مي‌گيرد، ولي عملاً 70 درصد ثروت جامعه را در اختيار دارد. طبقه مذكور در اثر موقعيت اشرافي، علاوه بر برخورداري از روحيه خود محوري، ادعاي اربابي، روشنفكري و نخبگي هم دارد. طبقه مذكور در دوران تبليغات انتخاباتي در سايه برخورداري از امكانات مادي، تبليغات وسيعي را به راه انداخت. به ويژه رسانه‌هاي مجازي را كاملاً‌در اختيار داشت. از آن‌جا كه بخشي از طبقه متوسط و بيشتر طبقه پايين جامعه ايران كمترين دسترسي به فضاي مجازي دارند، تبليغات در حوزه رسانه‌هاي مجازي كمترين تأثير را روي اين طبقه داشت؛در نتيجه انتخاب اكثريت مردم ايران كانديدايي غير از كانديداي مورد تبليغ اين رسانه ها بود. درواقع طبقه سرمايه‌دار و اشرافي ،بخش اعظمي از هزينه‌هاي تبليغاتي را فقط براي تبليغ در سطح خود طبقه مرفه صرف كرد. البته آن‌ها از طريق فضاي غير مجازي وديگر رسانه‌هاي ارتباط جمعي مثل روزنامه‌ها و يا بر پايي مراسم‌ها و همايش‌ها نيز را هزينه انبوهي صرف كردند.
به هر تقدير اقليت مذكور علي رغم همه هزينه‌ها و حمايت‌هاي خارجي و ... بازنده انتخابات بود. اما از فرداي انتخابات، براي اقليت مرفه پذيرش شكست در برابر اكثريت مردم(به تعبيرخوده شان توده ها)، سنگين و تحمل ناپذير بود. براي همين بلافاصله اعتراضاتي را به راه انداختند كه در ادامه راه، خيلي زود تبديل به اغتشاش و آشوب گرديده و هزينه هنگفتي را به كشورتحميل نمود.
شايد اين پرسش مطرح شود كه وقتي اين اقليت مذكور ،در انتخابات باخته و قدرت سياسي را متصاحب نشده، ديكتاتوري ان معنايي نداردوبا این اوصاف چگونه مي‌تواند ديدگاه اقليتي‌اش را به اكثريت تحميل كند؟
در پاسخ بايد گفت كه در دنياي امروز، ديگر سلطه، قدرت سياسي و حتي حاكميت معناي سنتي خودش را ندارد؛ در نتيجه شيوه‌هاي ديكتاتوري به معناي" تحميل رأي و نظر اقليت به اكثريت" هم تغيير يافته است. هنگامي كه اقليتي به طرق مختلف براي اكثريت سلب‌كننده آرامش و امنيت گردد، اين نوعي ديكتاتوري است، هرچند كه قدرت سياسي را در دست نداشته باشد. اقليت موسوم به سبز اكنون همين كاركرد را دارد. نتيجه انتخابات دهم نشان داد اين طيف با كسب 13 ميليون رأي در برابر اكثريت 24 ميليوني باخته است، اما اقليت مذكور به دليل تكيه بر موقعيت اجتماعي و مادي خويش، سوار بر اسب تكبر، شكست را نپذيرفته و براي اكثريت دردسر ساز شده است. آن‌چه قدرت ديكتاتوري اين اقليت را فزوني بخشيده است بهره‌جويي از رسانه‌ها به ويژه رسانه‌هاي متعلق به اپوزيسيون نظام و دولت‌هاي غربي و تسلط به فضاي مجازي است. در حالي كه بخش‌هاي وسيعي از مردم ايران از داشتن يك سيستم ساده كامپيوتر محروم هستند، اين طيف با تسلط بر اينترنت و امكانات آن نظير شبكه‌هاي اجتماعي چون تويتر، فيس‌بوك، يوتویوپ و ... تبليغات و جنگ رواني وسيعي را به راه انداخته‌اند. اگر امكانات فضاي مجازي نبود،اقلیت معترض براي سازماندهي خودشان مجبور بودند از مكان خاص و رسانه هاي ارتباطي غير مجازي مثل راديو و تلويزيون و روزنامه استفاده كنند تا به سازمان دهي معترضين بپردازند، که در آن صورت به دليل نمود فعاليت هایشان ،اكثريت پيروز انتخابات مانع ايجاد مي كرد ،درحالي كه با استفاده از فضاي مجازي به راحتي بسيج و سازماندهي صورت گرفته و مردم به ناگاه با آشوب هاي خياباني مواجه مي گردند. نمونه آن آشوب هاي روز عاشوراست اگرچه از چند روز پيش شبكه هاي ماهواره تبليغاتي را انجام مي دادند، ولي سازمان دهي ميداني اين آشوب ها ، تنها با استفاده از اس ام اس ، ايميل ،فيس بوك،توييتر،يوتوب و...صورت گرفت و مردم عزادار تهران به ناگاه با آشوب گراني مواجه شدند كه در برخی مناطق ایجاد نا آرامی نمودند.
بدين ترتيب اقليت سبز در ايران به ياري امپرياليسم رسانه‌اي به ويژه با تسلط بر رسانه‌هاي مجازي، در پي تحميل افكار، عقايد و نظرش به اكثريت مردم ايران مي‌باشد و اين همان" ديكتاتوري اقليت" در عصر جهاني شدني است

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجيبه كه قطره ها دارن از نكوهش ديكتاتوري دم مي زنند در حاليكه خودشون اخرشند!! :surprised:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجيبه كه قطره ها دارن از نكوهش ديكتاتوري دم مي زنند در حاليكه خودشون اخرشند!! :surprised:

جناب آقای زیگفرید عزیز, بیخیال تاپیک!
این آواتورتون خیلی گشنگه!:gol:
احیانا خودتون هم دستی به سنگ دارید؟;)

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
جناب آقای زیگفرید عزیز, بیخیال تاپیک!
این آواتورتون خیلی گشنگه!:gol:
احیانا خودتون هم دستی به سنگ دارید؟;)

گشنگه ؟؟!! شما فكر كنم همشهري هستيد ! :D ;)

خواهش ميكنم . بله درست حدس زديد . صخره نوردي ورزش مورد علاقه منه و ميشه گفت يجورائي شيفته ش هستم .

بيشتر مرخصي هامو به اين ورزش زيبا و مهيج مشغولم ! :gol:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
گشنگه ؟؟!! شما فكر كنم همشهري هستيد ! :D ;)

خواهش ميكنم . بله درست حدس زديد . صخره نوردي ورزش مورد علاقه منه و ميشه گفت يجورائي شيفته ش هستم .

بيشتر مرخصي هامو به اين ورزش زيبا و مهيج مشغولم ! :gol:

گشنگه یعنی خیلی زیاد قشنگه!:smile::gol:

چه جالب! منم عاشقشم!
تو باشگاه کار میکنید یا طبیعت!؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
گشنگه یعنی خیلی زیاد قشنگه!:smile::gol:

چه جالب! منم عاشقشم!
تو باشگاه کار میکنید یا طبیعت!؟

نه باشگاه كدومه !

فقط تو طبيعت واقعي :heart:

نميدونيد اون بالا چه ارامش و زيبائي وجود داره :gol::heart:

علت اصلي بالا رفتن امار افسردگي و ناراحتي هاي روحي در جامعه امروزي دوري نسل ما از طبيعته .

خيليها نميدونند اگر روزي رو در دل طبيعت زيبا و ارام سپري كنند چه منبع عظيمي از ارامش خواهند داشت .

امروزه روز همه چي شده ماشيني حتي تفريحات و سرگرمي ها و برا همين انسانها عين روبوت شدند . :eek:

البته صخره نوردي ورزشيه كه عشق و علاقه خاص ميخواد ولي همون كوهنوردي ساده هم بسيار عاليه ولي بيشتر ادمهاي اين روزگار ازش غافلند .

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه باشگاه كدومه !

فقط تو طبيعت واقعي :heart:

نميدونيد اون بالا چه ارامش و زيبائي وجود داره :gol::heart:

علت اصلي بالا رفتن امار افسردگي و ناراحتي هاي روحي در جامعه امروزي دوري نسل ما از طبيعته .

خيليها نميدونند اگر روزي رو در دل طبيعت زيبا و ارام سپري كنند چه منبع عظيمي از ارامش خواهند داشت .

امروزه روز همه چي شده ماشيني حتي تفريحات و سرگرمي ها و برا همين انسانها عين روبوت شدند . :eek:

البته صخره نوردي ورزشيه كه عشق و علاقه خاص ميخواد ولي همون كوهنوردي ساده هم بسيار عاليه ولي بيشتر ادمهاي اين روزگار ازش غافلند .

واقعا همینطوره.
اگه بشه حتی یک روز تو هفته رو به طبیعت و اللخصوص کوه پرداخت, خیلی از مشکلات روحی و جسمی خواه ناخواه برطرف میشه... خیلی از بیماری های جسمی, و خیلی از ناراحتی های روحی, بدلیل (به گفته خودتون) روباتیک شدن زندگی هاست... در گیریه آدما با تکنولوژی, خیلی هم خوب نیست!

امیدوارم با این علاقه ای که دارین, K2 برید یه روزی! :smile::gol:

خلاصه اینکه, آواتورتون خیلی گشنگه! :D

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني شما هم صخره نوردي مي كنيد ؟؟

صخره نوردی که نه! سنگ نوردی! اونم تو باشگاه...
البته تازه شروع کردم... هنوز قدرت بدنیم به حد لازم نرسیده.
میخوام ادامه بدمش...
وقتی حرفی برای گفتن داشتم, میرم تو طبیعت انشالله.:redface::gol:

کوه رو میرم, البته نه حرفه ای و با باشگاه خاصی! تفننی تا همین توچال میرم و برمیگردم, ماهی (دو - سه هفته ای) یک بار!:razz:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا همینطوره.
اگه بشه حتی یک روز تو هفته رو به طبیعت و اللخصوص کوه پرداخت, خیلی از مشکلات روحی و جسمی خواه ناخواه برطرف میشه... خیلی از بیماری های جسمی, و خیلی از ناراحتی های روحی, بدلیل (به گفته خودتون) روباتیک شدن زندگی هاست... در گیریه آدما با تکنولوژی, خیلی هم خوب نیست!

امیدوارم با این علاقه ای که دارین, K2 برید یه روزی! :smile::gol:

خلاصه اینکه, آواتورتون خیلی گشنگه! :D

ممنونم ! راستش صخره هاي الپ رو ترجيح ميدم . :smile: ;)

ولي متاسفانه در اين مكان و زمان بدي كه ما بدنيا اومديم فكر كنم همون صخره هاي افغانستان هم راهمون بدند شانس اورديم !! :razz:

حواهش ! چشماتون قشنگ ميبينه ! :gol:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم ! راستش صخره هاي الپ رو ترجيح ميدم . :smile: ;)

ولي متاسفانه در اين مكان و زمان بدي كه ما بدنيا اومديم فكر كنم همون صخره هاي افغانستان هم راهمون بدند شانس اورديم !! :razz:

حواهش ! چشماتون قشنگ ميبينه ! :gol:

خب باشه, امیدوارم اول برید کوههای آلپ, بعد بیاید سراغ کوههای زیبای هیمالیا!:gol:

ضمنا چرا راه ندن! شما تلاش کن, اوکی میشه! بدبین نباش انقدر... همین دو هفته پیش بچه های تیم ملی رفته بودن کوه دائولاگیری! یا چند وقت پیش سالگرد فتح اورست توسط خانمهای ایرانی بود!!!! اینا یعنی اینکه راه میدن! ;)

در هر حال امیدوارم همیشه موفق باشید و عاشق طبیعت.:gol:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب باشه, امیدوارم اول برید کوههای آلپ, بعد بیاید سراغ کوههای زیبای هیمالیا!:gol:

ضمنا چرا راه ندن! شما تلاش کن, اوکی میشه! بدبین نباش انقدر... همین دو هفته پیش بچه های تیم ملی رفته بودن کوه دائولاگیری! یا چند وقت پیش سالگرد فتح اورست توسط خانمهای ایرانی بود!!!! اینا یعنی اینکه راه میدن! ;)

در هر حال امیدوارم همیشه موفق باشید و عاشق طبیعت.:gol:

من بدبين نيستم بلكه واقع بينم !!

خانمهاي ايراني از اورست رفتند بالا ؟؟ لابد عده اي اقايون همراشون بودن و كمكشون مي كردند !! وگرنه خانمها رو چه به اورست !! :surprised: :D

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
میبینم که تاپیک صخره نوردیه...
دمت گرم بیتاب....بیخود نیست انقدر خاطر خواه داری...:w40:
زیگفرید من عاشق صخره نوردیم,البته تاحالا تجربش نکردم ولی بچه که بودم از در و دیوار زیاد بالا میرفتم :surprised:(اینو گفتم بدونی مستعدم :D
:D)
فضا واسه دخترا چجوریاس؟؟؟ :w05:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیگفرید من عاشق صخره نوردیم,البته تاحالا تجربش نکردم ولی بچه که بودم از در و دیوار زیاد بالا میرفتم :surprised:(اینو گفتم بدونی مستعدم :D:D)

منو ياد بچه گي هام انداختي كه همش از در و ديوار و درخت بالا مي رفتم و هي داد مادرم رو درمياوردم !! :D :gol:

سوفياي گرامي : صخره نوردي يك ورزش مردونه اس ! كار خانمها نيست ! :razz:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بدبين نيستم بلكه واقع بينم !!

خانمهاي ايراني از اورست رفتند بالا ؟؟ لابد عده اي اقايون همراشون بودن و كمكشون مي كردند !! وگرنه خانمها رو چه به اورست !! :surprised: :D

نه بدبینی! (البته ببخشیدا, من یه کم رُکم! :D)

خانومهای ایرانی بعنوان اولین خانومهای مسلمان, قله اورست رو فتح کردند.
خب بله, آقا هم همراشون بوده... پزشک تیم هم آقا بودن... بالاخره از فدراسیون همراهیشون کردن.
فکر میکنم 5 نفر بودن...
تو شرایط بد آب و هوایی هم بودن... 2 ماه منتظر موندن تا شرایط قله مساعد بشه تا بتونن صعود کنن!
منبع هم خواستی, میذارم برات! (سال 2005 یا 2006 بود)

خلاصه اینکه ما می توانیم! :D:D;)

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
زیگفرید من عاشق صخره نوردیم,البته تاحالا تجربش نکردم ولی بچه که بودم از در و دیوار زیاد بالا میرفتم :surprised:(اینو گفتم بدونی مستعدم :D
:D)

سوفیا جان, اگه خواستی آمار دقیق بهت تو خصوصی بدم تا بری سراغش.
من خودم دارم کار میکنم. تو باشگاه هستم.
قدرت بدنی بالا میخواد, اولش ممکنه کم بیاری, ولی وقتی راه بیوفتی واقعا لذت بخشه!

:heart::gol:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

خب بله, آقا هم همراشون بوده... پزشک تیم هم آقا بودن... بالاخره از فدراسیون همراهیشون کردن.
فکر میکنم 5 نفر بودن...
تو شرایط بد آب و هوایی هم بودن... 2 ماه منتظر موندن تا شرایط قله مساعد بشه تا بتونن صعود کنن!

خير ! شما نمي تونيد ! ( با عرض معذرت :gol: )

اون 5 نفر حالا تحت شرايط جسماني استثنائي بودند و قدرت مردانه داشتند ولي بقول قديمي ها با يك گل بهار نميشه ! ;)

كلا ورزشهائي كه توان جسماني بالا ميخواد برا خانمها قابل انجام نبوده و مناسب نيست .

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
منو ياد بچه گي هام انداختي كه همش از در و ديوار و درخت بالا مي رفتم و هي داد مادرم رو درمياوردم !! :D :gol:

سوفياي گرامي : صخره نوردي يك ورزش مردونه اس ! كار خانمها نيست ! :razz:
زن و مرد نداره که.....عصر پست مدرنه! :w00:
منم میخوام صخره نورد بشششششششششششششششششم :cry:
یعنی هیچ زنی تو ایران اینکاره نیست؟؟؟ :w06:
شما مردا همیشه حقوق مارو زیر پا میذارید! :w13:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکر میکنم 5 نفر بودن...

راستي چرا ميگيد اونا به عنوان اولين خانمهاي مسلمان اورست رو فتح كردن !! چرا نمي گيد به عنوان اولين خانمهاي ايراني اورست رو فتح كردند !

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز

:eek: ما كي هستيم كه حقوق شما رو زير پا بزاريم !! :razz: :cry: :cry: !!

ولي اخه شما داريد هي حقوق اضافه درخواست مي كنيد و بودجه كافي برا اضافه حقوق شما در صندوق شركت موجود نيست !!! :D ( اينو هميشه مديرعامل شركتمون ميگه :biggrin: :biggrin: )

صخره نوردي خصوصيات و ويژگيهائي طلب مي كنه كه با ظرافت و لطافت خانمها جور درنمياد :gol:

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
خير ! شما نمي تونيد ! ( با عرض معذرت :gol: )

اون 5 نفر حالا تحت شرايط جسماني استثنائي بودند و قدرت مردانه داشتند ولي بقول قديمي ها با يك گل بهار نميشه ! ;)

كلا ورزشهائي كه توان جسماني بالا ميخواد برا خانمها قابل انجام نبوده و مناسب نيست .

نچ!
میشه!
می تونیم!
همینه که هست!:D

البته مناسب نبودن رو خیلی کاری باهاش ندارم, ولی قابل انجام هست!
نمونه اش رو هم گفتم دیگه...

ضمنا, اردوهای هیمالیا نوردی رو تعریفشو شنیدی؟
اعضای معرفی شده رو از هفت خان (شایدم هفت خوان)رستم رد میکنن تا اعضای نهایی رو انتخاب کنن.
تمرینات و مسابقاتی که میذارن واقعا قدرت, مهارت و استقامت بالایی میخواد... خب معلومه که هرکسی نمیتونه! ولی اونی که باید, میتونه! ;)

راستي چرا ميگيد اونا به عنوان اولين خانمهاي مسلمان اورست رو فتح كردن !! چرا نمي گيد به عنوان اولين خانمهاي ايراني اورست رو فتح كردند !

خب بله, خانومای ایرانی, زیرمجموعه خانومای مسلمونن!
من هم اولش گفتم خانومای ایرانی.
بعدش خواستم کاملتر بگم و اینو گفتم!

توکشورای مسلمون دیگه تاحالا همچین اتفاقی نیوفتاده!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی که....بعد از حمله اعراب ایران رفت کنار همه چی شد اسلام....اونم از نوع تحریف شدش!
همین دین پرستی افراطی مارو به اینجا کشونده....

(منظورم به fatam نیست کلی گفتم)

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز

چرا هست گلم... تو فقط حرص نخور!;)
بیای تو این رشته خودت متوجه میشی... اتفاقا خانومای حرفه ای تو این رشته هم زیاد داریم...

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
نچ!
میشه!
می تونیم!
همینه که هست!:D

البته مناسب نبودن رو خیلی کاری باهاش ندارم, ولی قابل انجام هست!
نمونه اش رو هم گفتم دیگه...

ضمنا, اردوهای هیمالیا نوردی رو تعریفشو شنیدی؟
اعضای معرفی شده رو از هفت خان (شایدم هفت خوان)رستم رد میکنن تا اعضای نهایی رو انتخاب کنن.
تمرینات و مسابقاتی که میذارن واقعا قدرت, مهارت و استقامت بالایی میخواد... خب معلومه که هرکسی نمیتونه! ولی اونی که باید, میتونه! ;)

خب بله, خانومای ایرانی, زیرمجموعه خانومای مسلمونن!
من هم اولش گفتم خانومای ایرانی.
بعدش خواستم کاملتر بگم و اینو گفتم!

توکشورای مسلمون دیگه تاحالا همچین اتفاقی نیوفتاده!

كشورهاي ديگه رو ولش كن !!

زيرمجموعه كدومه ؟؟ بايد به افتخارافريني مردم خودمون اهميت بديم نه سودان و مراكش و تونس و .....

fatam

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی که....بعد از حمله اعراب ایران رفت کنار همه چی شد اسلام....اونم از نوع تحریف شدش!
همین دین پرستی افراطی مارو به اینجا کشونده....

(منظورم به fatam نیست کلی گفتم)

(میدونم منظورت من نبودما, ولی کلی یه توضیح بدم) :
این مورد فرق داشت... من اول گفتم خانومای ایرانی... بعد یادم افتاد تو کل کشورای مسلمون تاحالا همچین اتفاقی نیوفتاده, خواستم دامنه افتخارات رو بزرگتر کنم و گفتم خانومای مسلمون...
وگرنه اولش هم توضیح دادم!:gol:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا هست گلم... تو فقط حرص نخور!;)
بیای تو این رشته خودت متوجه میشی... اتفاقا خانومای حرفه ای تو این رشته هم زیاد داریم...

اون خانمهاي حرفه اي كه ميفرمائيد تو باشگاه تمرين صخره نوردي مي كنند ( و البته بسياري از اقايون ) كه فقط نوعي بچه بازيه .

صخره نوردي واقعي اون نيست . روي صخره هاي مرتفع هستش . جائي كه اشيانه عقابها قرار داره :heart: