فرهنگ غلط

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا به ادمایی که تو خونه از حیوانات(سگ،سنجاب،پرندگان) نگهداری میکنن به یه دید دیگه نگاه میکنن؟
به نظرتون ناشی از فرهنگ غلطمونه یا نبودنش؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا به ادمایی که تو خونه از حیوانات(سگ،سنجاب،پرندگان) نگهداری میکنن به یه دید دیگه نگاه میکنن؟
به نظرتون ناشی از فرهنگ غلطمونه یا نبودنش؟

نه همیشه.
سگ نگه داشتن تو خونه بد نیست.به شرطی که خونه بزرگ باشه و حیاط داشته باشه و دور از محیط زندگی نگه داشته شه.
بقیه رو هم اگه مسائل بهداشتی و صد البته شرعی و اسلامیش رو رعایت کنیم بد نیست.خوبه که ادم به حیوانها کمک کنه و غذاشون بده.

alborz_3000

اخراجی موقت
جز نگه داشتن پرنده، بقیه بنظرم عقلانی نیست. سگ برای نگهبانیه، نه تو خونه، از گربه که بدم میاد، ولی برای تفریح میه هر از گاهی دمشونو کشید، هیچوقت با لگد هم به شکمه گربه نزنید، چون یهو سنگین میشه، انگار به سنگ لگد زدی. عاشق فنچ هستم

مخمل

عضو جدید
نه همیشه.
سگ نگه داشتن تو خونه بد نیست.به شرطی که خونه بزرگ باشه و حیاط داشته باشه و دور از محیط زندگی نگه داشته شه.
بقیه رو هم اگه مسائل بهداشتی و صد البته شرعی و اسلامیش رو رعایت کنیم بد نیست.خوبه که ادم به حیوانها کمک کنه و غذاشون بده.
منم همین نظرو دارم.;)

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه همیشه.
اقاق رضا مگه سگ نجس نیست؟اصلا خونه ات هم بزرگ باشه وقتی در معرضش قرار میگیری نمازت باطل میشه که!!!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
یه روز سرکلاس بحث شد و استادمون پرسید شما به چه کسانی میگین عقب افتاده .. به چه کسی میگین عاقل ؟!!
هر کس نظری داد

بعد استاد گفت :
هردوشون غذا میخورن ... هردوشون میخوابن ... هردوشون لباس میپوشن و لباس در میارن ..
بعد گفت:
مهمترین معیاری که فرق میزاره بینشون این هست که آدمهای عاقل میدونن کدوم کار رو کجا انجام بدن ولی آدمهای نادان نمیدونن
مثلا ادمهای عاقل لباسشون رو در حمام در میارن ... ولی آدمهای عقب افتاده وسط خیابون ..

............................
قضیه اینا هم همینه ... هیچ کاری رو من نفی نمیکنم ... فقط میگم بجاش باشه و درست .. (به خود و به کسی هم ضرر نزنه)

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا جایی که رو زندگی خود آدم تاثیر نذاره بد نیست
اگه به سگ احتیاج داری یا دوست داری نگه داری به قول آقا رضا خونه زندگیت باید بزرگ باشه نه اینکه بنشونیش کنار خودت.حیونای دیگه هم همینطور
انسان یه جایگاهی داره حیوان یه جایگاه
یه بار تلوزیون داشت مستند نشون میداد یارو انقدر با میمون خودش اخت شده بود که دیگه خانوادشو تعطیل کرده بود.تازه ادای میمونرم در میاورد و خوشحال بود
یکی نیست بگه حیونم ادا در آوردن داره آخه؟حداقل برو یه چیز بهتر از خودت پیدا کن اداشو دربیار نه حیوون

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
اصلا ربطی به فرهنگ نداره یکی از این جور حیوونا خوشش میاد یکی مث من از هر نوع حیوونی اعم از اهلی و وحشی حتی ماهی بدش میاد .اینا همش سلیقه ایه.

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که من از تحقیقاتم بدست اوردم: حدیث است که سگ برکت را از خونه میبرد با این که من خودم عاشق سگ هستم
نگه داشتن پرندگان در خانه توصیه شده از قبیل مرغ و خروس و... در کتاب حلیته المتقین نوشته شده پردگان باعث میشود شیاطین در منزل با پرندگان مشغول باشند تا با ادمیزادهای ان خانه
در هر صورت نگهداری هر نوع حیوانان که باعث ازار و اذیت همسایگان و رعب و وحشت دیگران باشد حرام است
خلاص:d

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از همه دوستان که نظر دادن.
ولی مشکل این نیست که چی داشته باشی و تو چه شرایطی خوبه یا نه!
مشکل اینجاست که چرا اگه یه نفر سگ داره(نه تو محل زندگیش)زودی همه بهش میگن سگ باز و اگه کبوتر داشته باشی (طوری که برا کسی مزاحمت ایجاد نکنه)بهش میگن کبوتر باز و همینطور بره تا اخر برا سایر حیوانات.
چرا نمیگن طرف اینا رو از سر علاقه یا شرایط کاری(مثلا سگ) و یا سایر دلایل نگه داری کرده؟
این چرا جا نیفتاده برا مون؟
مرسی از همه.

???zendegi

عضو جدید
به نظر من ریشه از بی فرهنگی.نه این که اعتقاد مذهبی داره باعث بی فرهنگیش میشه نه چون اینقدر فرهنگ نداره که به سلایق دیگران احترام بذاره.من خودم سگ ودوست دارم ولی چون میدونم با داشتنش خیلی ها ازم فاصله میگرن ترجیح میدم فعلأ نداشته باشم.

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از همه دوستان که نظر دادن.
ولی مشکل این نیست که چی داشته باشی و تو چه شرایطی خوبه یا نه!
مشکل اینجاست که چرا اگه یه نفر سگ داره(نه تو محل زندگیش)زودی همه بهش میگن سگ باز و اگه کبوتر داشته باشی (طوری که برا کسی مزاحمت ایجاد نکنه)بهش میگن کبوتر باز و همینطور بره تا اخر برا سایر حیوانات.
چرا نمیگن طرف اینا رو از سر علاقه یا شرایط کاری(مثلا سگ) و یا سایر دلایل نگه داری کرده؟
این چرا جا نیفتاده برا مون؟
مرسی از همه.

یه دلیلش اینه که بعضی افراط تفریط دارن
مثلا صد تا کبوتر نگه میداره و اونها رو هم هر روز میاره تا بپرن و همیشه چشمش به اسمونه تا یه کفتر غریب رو بگیره.و تو خیابون هم همیشه دستش یه کبوتره و ...
من این مدلی رو زیاد دیدم.خیلی هم پشت بوم هست و خواه یا ناخواه چشمش میفته تو حیاط همسایه.
و یا سگ نگه میداره ولی همیشه باهاشه.تو کوچه و خیابون.خب اون دیگه سگ نگهبانی نیست.
مردم سگی که صاحبش برای نگهبانی گرفته رو تشخیص میدن.
اگه طرف خیلی عاشق سگ هست و دوست داره نگه داره البته با توجه به بزرگی خونه و حیاطی که هست طوری نگه داری کنه که با مردم زیاد تماس بدنی و بصری نداشته باشه.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز بعضی از حیوونا توی اسلام نجس به حساب می یاد وهیشکی از این آدمایی که اینجور حیوونات رو نگه داری میکنن خوششون نمی یاد!!!
درمورد حیوونات دیگه هم باید گفت اینجا مردم ما مث مردم کشور های دیگه که حیوون نگه میدارن از لحاظ سلامتی حیوان وتمیزیش مراقبت های لازمو ندارن!!!خب بقیه هم وقتی میبینن خوششون نم یاد!!

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من ریشه از بی فرهنگی.نه این که اعتقاد مذهبی داره باعث بی فرهنگیش میشه نه چون اینقدر فرهنگ نداره که به سلایق دیگران احترام بذاره.من خودم سگ ودوست دارم ولی چون میدونم با داشتنش خیلی ها ازم فاصله میگرن ترجیح میدم فعلأ نداشته باشم.
من متوجه منظور شما نشدم لطفا واضحتر توضیح بدید
یعنی مذهب با عث بی فرهنگیه یا من بد متوجه شدم

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من متوجه منظور شما نشدم لطفا واضحتر توضیح بدید
یعنی مذهب با عث بی فرهنگیه یا من بد متوجه شدم
نخیر منظورش اینه که خیلیا به اسم نجس و اینچیزا باهاش برخورد میکنن درواقع بی فرهنگیشون که نمیتونن به علایق دیگران احترام بزارن و پشت دین پنهان میکنن

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه دلیلش اینه که بعضی افراط تفریط دارن
مثلا صد تا کبوتر نگه میداره و اونها رو هم هر روز میاره تا بپرن و همیشه چشمش به اسمونه تا یه کفتر غریب رو بگیره.و تو خیابون هم همیشه دستش یه کبوتره و ...
من این مدلی رو زیاد دیدم.خیلی هم پشت بوم هست و خواه یا ناخواه چشمش میفته تو حیاط همسایه.
و یا سگ نگه میداره ولی همیشه باهاشه.تو کوچه و خیابون.خب اون دیگه سگ نگهبانی نیست.
مردم سگی که صاحبش برای نگهبانی گرفته رو تشخیص میدن.
اگه طرف خیلی عاشق سگ هست و دوست داره نگه داره البته با توجه به بزرگی خونه و حیاطی که هست طوری نگه داری کنه که با مردم زیاد تماس بدنی و بصری نداشته باشه.
دوست گرامی من گفتم درصورتی که هیچ مزاحمتی ایجاد نکنن.یه نگاه به پست قبلیم بنداز.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز بعضی از حیوونا توی اسلام نجس به حساب می یاد وهیشکی از این آدمایی که اینجور حیوونات رو نگه داری میکنن خوششون نمی یاد!!!
درمورد حیوونات دیگه هم باید گفت اینجا مردم ما مث مردم کشور های دیگه که حیوون نگه میدارن از لحاظ سلامتی حیوان وتمیزیش مراقبت های لازمو ندارن!!!خب بقیه هم وقتی میبینن خوششون نم یاد!!
اولا که همه ادما همه چیز رو از دیدگاه اسلام نگاه نمیکنن.
دوما تو اسلام فقط سگ و خوک رو نجس فرض کردن.
سوما اسلام در جایی داره که معصومین تو خونه خروس و کبوتر داشتن(حلیته المتقین-بخش اداب نگهداری از حیوانات)

parna wanna u

عضو جدید
چیزی که من از تحقیقاتم بدست اوردم: حدیث است که سگ برکت را از خونه میبرد با این که من خودم عاشق سگ هستم
نگه داشتن پرندگان در خانه توصیه شده از قبیل مرغ و خروس و... در کتاب حلیته المتقین نوشته شده پردگان باعث میشود شیاطین در منزل با پرندگان مشغول باشند تا با ادمیزادهای ان خانه
در هر صورت نگهداری هر نوع حیوانان که باعث ازار و اذیت همسایگان و رعب و وحشت دیگران باشد حرام است
.همین حدیثا ......چین اینا

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه همیشه.
آخه نگهداری از حیوانات چه ربطی به اسلام داره ....... :eek:
اگه آدم از یه حیوونی خوشش بیاد و یکیشو بخره مطمئنن به تمیزیشم اهمیت میده دیگه

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
این عاشق سگ بودنت یعنی اینکه کاری به این حرفا نداری و از سگ نگهداری میکنی
ایناییم که راجع به پرنده ها گفتی که خرافاتو به حد اعلای خودش رسونده
مطمئنن اذیت و ازار دیگران کار ناپسندیه اما منظورتو از حرام درک نمیکنم

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ندیدم به یه دید غلط نگاه کنن اولین بار دارم از شما می شنوم

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
ندیدم به یه دید غلط نگاه کنن اولین بار دارم از شما می شنوم
حسابی هم با دید بد نگات میکنن
اگه با سگ بری تو خیابون اولین قدمو برداری آدما نگاهی بهت میندازن که انگاری نجسی
بعدم نامسلمون نامسلمون میشنوی
بعد هزار تا حرف بدتر

:razz:

shad.d

عضو جدید
من خودم 2 سال پیش یه سگ داشتم(آواتارم).به خاطرش کلی بد بختی کشیدم.پلیسا گرفتنش به خاطرش رفتم دادگاه .ماشینمونو خوابوندن.حرفای فامیل و... ولی چون هممون عاشقش بودیم همه اینارو تحمل کردیم.تا اینکه 1 هفته قبل از تولدش دزدیدنش:(