به فرهنگ خود و سایر هموطنانمان احترام بگذاریم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بتازگی یه سری کج رویها در خصوص استفاده غیر صحیح از کلمات رایج شده که اصلا صحیح نیست. مخصوصا استفاده کسانی که غیر از زبان مادریشون و بفارسی مینویسند. یکی از اون کلمات استفاده از کلمه مچکرم بجای متشکرم هست که بسیار ناپسند و غیر فرهنگی است. لطفا کلمات را صحیح بنویسیم تا به زبان قومیت ها دهن کجی نشود. این تذکر شامل همه افراد میشه و درست نیست که کلمات را ناصحیح بگویند و بنویسند.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به قول خودت: قحطی موضوع تایپیک بود!
مچکریم محاوره ای هست.. حالت خودمونی تر.

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بتازگی یه سری کج رویها در خصوص استفاده غیر صحیح از کلمات رایج شده که اصلا صحیح نیست. مخصوصا استفاده کسانی که غیر از زبان مادریشون و بفارسی مینویسند. یکی از اون کلمات استفاده از کلمه مچکرم بجای متشکرم هست که بسیار ناپسند و غیر فرهنگی است. لطفا کلمات را صحیح بنویسیم تا به زبان قومیت ها دهن کجی نشود. این تذکر شامل همه افراد میشه و درست نیست که کلمات را ناصحیح بگویند و بنویسند.
اگر در حال نوشتن کتاب بودم،بجای مچکرم از متشکرم استفاده میکردم
اگر در حال نوشتن مقاله بودم،بجای متشکرم، از قدردانی استفاده میکردم
اگر در حال نوشتن پست ـی در یک گروه یا فروم ساده بودم،همان مچکرم کافیست و حس سادگی و شوخ طبعی و سرزندگی به مخاطبم القا میکردم.

ولی اگر در حال گفت و گو با دوستانم بودم بجای متشکرم از فحش و پس گردنی و ضرب و شتم ( :D ) استفاده میکردم چون میدونم حس رضایت این شکلی در جمع دوستان،مزش بیشتر ـه :D .

خلاصه باید موقعیت شناسی کرد،اگر جدی باشه جدی میگیم،اگر به طنز و خوشحالی باشه،همین شکل مینویسیم.
نمیشه که بخاطر علاقه ی هر انسان روی این زمین،یکجور رفتار رو حذف یا اعمال کنیم که

حقیقتش ـو بخوای با تاپیک مخالفم چون قرار نیست با چند کلمه و چند صحبت دوستانه یک فرهنگ غنی چند هزار ساله بره زیر سوال.فرهنگی که این شکلی بره زیر سوال،همون زیر سوال بمونه بهترـه :|

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام علیکم......متشکرم........متاسفانه برخی فکر میکنند خیلی خوب کاری میکنند که کلمات رو اشتباه به کار میبرند........بایستی متاسف بود.........و به این نیز گریست

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به قول خودت: قحطی موضوع تایپیک بود!
مچکریم محاوره ای هست.. حالت خودمونی تر.
وقتی بهمون میگن آذری , اعتراض میکنیم
وقتی ترکی رو تورکی مینویسند , عکس العمل نشون میدیم.
اما فارسی رو غلط مینویسیم , اسمشم میذاریم : حالت خودمونی تر؟
اگه طالب احترام هستیم باید به فرهنگ دیگران احترام بذاریم.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی بهمون میگن آذری , اعتراض میکنیم
وقتی ترکی رو تورکی مینویسند , عکس العمل نشون میدیم.
اما فارسی رو غلط مینویسیم , اسمشم میذاریم : حالت خودمونی تر؟
اگه طالب احترام هستیم باید به فرهنگ دیگران احترام بذاریم.
آی قربونه آدم چیز فهم...
وقتی من برای آذربایجان می نویسم آزربایجان و دلیل سند هم دارم اونوقت 1000 نفر اینجا برای من فحش می نویسند و من نمیگم چرا تهران رو شما می نویسی طهران !
بلی درسته وقتی بهم احترام گذاشتیم باید انتظار اتی داشته باشی..
من میگم تورکی درسته شما میگی ترک ..من میگم محاوره ای میشه تورکی ولی مسخره اش کنی میشه بی فرهنگی.
لطفا از کاه کوه نسازز

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آی قربونه آدم چیز فهم...
وقتی من برای آذربایجان می نویسم آزربایجان و دلیل سند هم دارم اونوقت 1000 نفر اینجا برای من فحش می نویسند و من نمیگم چرا تهران رو شما می نویسی طهران !
بلی درسته وقتی بهم احترام گذاشتیم باید انتظار اتی داشته باشی..
من میگم تورکی درسته شما میگی ترک ..من میگم محاوره ای میشه تورکی ولی مسخره اش کنی میشه بی فرهنگی.
لطفا از کاه کوه نسازز
بحث کاه و کوه نیست. شما نظر دادی , منم بعنوان استاتر جواب دادم. همین.

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه چیزی هم از فرهنگ مونده که احترام بزاریم