طرح حفظ سوره های "یس, الرحمن,واقعه" در ماه مبارک رمضان

4831

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

کم کم داریم میرسیم به ماه مبارک رمضان, ماه رحمت خدا, ماه مغفرت

فک میکنم اسم تاپیک هدف تاپیک رو گویا باشه

هدف این تاپیک : حفظ 3 سوره ی" یس الرحمن و واقعه" هست

انشالله خدا توفیق بده و تو این ماه عزیز بتونیم این 3 سوره ی پر فضیلت رو حفظ کینم

برنامه : این طور هست که روزی 10 آیه حفظ میکنیم اول هم با سوره یس شروع میکنیم انشالله

:gol::gol::gol:

به اختصار چندتا از فضیلت های این سوره ها رو اوردیم

سوره یس

در فضیلت این سوره از حضرت محمد صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: هر كس سوره «یس» را قرائت نماید مانند آن است كه ده بار قرآن را ختم نماید.

ایشان همچنین فرمودند: هر كس سوره «یس» را برای رضای خدا بخواند خداوند او را خواهد بخشید و
اجری همانند 12 ختم قرآن به او خواهد داد و اگر برای مریض در شرف مرگی خوانده شود،
به تعداد حروف این سوره 10 فرشته نزد او به صف شده و برای او استغفار كرده و شاهد قبض روحش بوده و جنازه اش را تشییع می كنند و بر او نماز گزارده و شاهد دفنش هستند.

فضیلت های سوره یس

سوره الرحمن

امام صادق علیه السلام فرمودند: از قرائت سوره الرحمن و عمل به آن غافل نباشید
زیرا این سوره در دل منافقان استقرار نمی یابد. در روز قیامت خداوند این سوره را به شكل انسانی در بهترین شكل و خوشترین بو وارد می كند
تا اینكه در جایگاهی كه نزدیكتر از آن وجود ندارد نزد خداوند می ایستد
آنگاه خداوند می فرماید چه كسی در دنیا همواره تو را قرائت می كرد؟
سوره الرحمن در جواب می گوید ای پروردگارم فلان و فلان پس از آن چهره ایشان سفید و نورانی می شود
خداوند به این گروه می فرماید هر كس را كه دوست دارید شفاعت كنید آن گاه خداوند می فرماید به بهشت وارد شوید و هرجایی كه دوست دارید سكونت گزینید

فضیلت های سوره الرحمن

سوره واقعه

از امام باقر علیه السلام روایت شده: هر كس هر شب پیش از خواب سوره واقعه را قرائت كند
در حالی خداوند را دیدار می كند كه چهره اش مانند ماه شب چهاردهم می درخشد.[SUP]3[/SUP]

امام صادق علیه السلام فرمودند: هر كس به بهشت و ویژگی های آن مشتاق است سوره واقعه را قرائت كند.

امام صادق علیه السلام فرمودند: هر كس در هر شب جمعه سوره واقعه را بخواند خداوند وی را دوست بدارد و نیز دوستی او را در دل همه مردم اندازد و
در طول عمرش در این دنیا بدبختی و تنگ دستی نبیند و آسیبی از آسیبهای دنیا به او نرسد
و از همدمان امیرالمؤمنین علیه السلام باشد و این سوره خصوصیتی نسبت به امیرالمؤمنین علیه السلام دارد كه دیگران با وی در آن شریك نیستند.

فضیلت های سوره واقعه

انشالله خدا توفیق استفاده از فرصت های این ماه عزیز رو بهمون بده.

آخرین ویرایش:

4831

عضو جدید
چطوری حفظ کنیم؟

سلام دوست عزیز

شما موظف میشید روزی 10 آیه از سوره ی یس رو حفظ کنید
انشالله روز 8 ام رمضان که 15 تیر هست تموم میشه

این تاپیک بیشتر یه قرار گروهی هست. تا همه باهم این سوره ها رو حفظ کنیم.
هر کس خودش حفظ میکنه و اگه دوست داشت هم بعد از حفظ اینجا اعلام میکنه.

در پناه حق

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
رمضانتون پر از عشقه ناب

منم هستم(ولی بگما من تقریبا یس و الرحمانو حفظم...نگید بعدا تقلب کردو قبول نیستو خدا ثوابشو پس بگیر:دی)

10آیه اول فردا ساعت 4:17دقیقه ان شاءالله

التماس دعا

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

نمیخواین آیات رو بذارین..... کسایی مثل من تا شب سرکارن و نمی تونن قرآن دستشون بگیرند و گوشیشون هم که از این ساده هاس..... خلاصه ما خیلی مشکلات دارم....

خدا اجرتون بده الهی آیات رو بذارید برای کسایی من مثل تا شب سرکارن و نمی تونن قرآن دستشون بگیرند و گوشیشون هم که از این ساده هاس..... خلاصه ما خیلی مشکلات دارم...

4831

عضو جدید
آیات 1 تا 10 سوره یس

آیات 1 تا 10 سوره یس

بسم الله الرحمن الرحيم

به نام خداوند بخشاینده مهربان

يس (1)
(یس) یاسین

وَالْقُرْآنِ الْحَكِيمِ (2)

سوگند به قرآن حکمت‏ آموز

إِنَّكَ لَمِنَ الْمُرْسَلِينَ (3)

که تو ای محمد البته از پیغمبران خدایی

عَلَى صِرَاطٍ مُّسْتَقِيمٍ (4)

بر راهى راست

تَنزِيلَ الْعَزِيزِ الرَّحِيمِ (5)

[و کتابت] از جانب آن عزیز مهربان نازل شده است

لِتُنذِرَ قَوْمًا مَّا أُنذِرَ آبَاؤُهُمْ فَهُمْ غَافِلُونَ (6)

تا بترسانی قومی را که پدرانشان ترسانده نشدند پس ایشان غافلند

لَقَدْ حَقَّ الْقَوْلُ عَلَى أَكْثَرِهِمْ فَهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ (7)

وعده(عذاب) خدا درباره ی اکثر آنان تحقق یافته است و ایمان نمی آورند

إِنَّا جَعَلْنَا فِي أَعْنَاقِهِمْ أَغْلاَلاً فَهِيَ إِلَى الأَذْقَانِ فَهُم مُّقْمَحُونَ (8)

و ما بر گردن آنها تا زنح ها زنجیر نهادیم, در حالی که سرهاشان رو به بالا نگه داشته شده است

وَجَعَلْنَا مِن بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لاَ يُبْصِرُونَ (9)

در پیش روی آنها سدی قرار دادیم , و پشت سرشان سدی, و چشمانشان را پرده افکندیم تا نبینند

وَسَوَاء عَلَيْهِمْ أَأَنذَرْتَهُمْ أَمْ لَمْ تُنذِرْهُمْ لاَ يُؤْمِنُونَ (10)

و برای آنان یکسان است, چه آنها را بترسانی و چه نترسانی , ایمان نمی آورند

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من پیشنهاد میکنم که از روی روخوانی از روی ترتیل یه قاری خوب حفظ کنین. اینجوری صوت اون قاری تو ذهنتون ملکه میشه و هروقت که خواستین این سوره رو بخونین دقیقا با همون ترتیل خواهید خخوند. البته لازمش چند بار گوش کردنه در طول روز و همچنین اینکه نباید به هیچ وجه به ترتیل به قاری دیگه گوش بدید تو این ایام حفظ

4831

عضو جدید
دوستان من پیشنهاد میکنم که از روی روخوانی از روی ترتیل یه قاری خوب حفظ کنین. اینجوری صوت اون قاری تو ذهنتون ملکه میشه و هروقت که خواستین این سوره رو بخونین دقیقا با همون ترتیل خواهید خخوند. البته لازمش چند بار گوش کردنه در طول روز و همچنین اینکه نباید به هیچ وجه به ترتیل به قاری دیگه گوش بدید تو این ایام حفظ

دوستان این سایت هست

قرآن آنلاین

قاری های مختلف هم دارن میتونید قاری منتخب خودتون رو انتخاب کنید و گوش بدید.

التماس دعا از همگی

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آیات 11 تا 20 سوره مبارکه یس

آیات 11 تا 20 سوره مبارکه یس

إِنَّمَا تُنذِرُ مَنِ اتَّبَعَ الذِّكْرَ وَخَشِيَ الرَّحْمَن بِالْغَيْبِ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَةٍ وَأَجْرٍ كَرِيمٍ ﴿١١﴾

تو فقط کسی را انذار می‌کنی که از این یادآوری (الهی) پیروی کند و از خداوند رحمان در نهان بترسد؛ چنین کسی را به آمرزش و پاداشی پرارزش بشارت ده! (۱۱)

إِنَّا نَحْنُ نُحْيِي الْمَوْتَى وَنَكْتُبُ مَا قَدَّمُوا وَآثَارَهُمْ وَكُلَّ شَيْءٍ أحْصَيْنَاهُ فِي إِمَامٍ مُبِينٍ ﴿١٢﴾

به یقین ما مردگان را زنده می‌کنیم و آنچه را از پیش فرستاده‌اند و تمام آثار آنها را می نویسیم؛ و همه چیز را در کتاب آشکار کننده‌ای برشمرده‌ایم! (۱۲)

وَاضْرِبْ لَهُم مَّثَلاً أَصْحَابَ الْقَرْيَةِ إِذْ جَاءهَا الْمُرْسَلُونَ ﴿١٣﴾

و برای آنها، اصحاب قریه (انطاکیه) را مثال بزن هنگامی که فرستادگان خدا به سوی آنان آمدند؛ (۱۳)

إِذْ أَرْسَلْنَا إِلَيْهِمُ اثْنَيْنِ فَكَذَّبُوهُمَا فَعَزَّزْنَا بِثَالِثٍ فَقَالُوا إِنَّا إِلَيْكُم مُّرْسَلُونَ ﴿١٤﴾

هنگامی که دو نفر از رسولان را بسوی آنها فرستادیم، امّا آنان رسولان (ما) را تکذیب کردند؛ پس برای تقویت آن دو، شخص سوّمی فرستادیم، آنها همگی گفتند: «ما فرستادگان (خدا) به سوی شما هستیم!» (۱۴)

قَالُوا مَا أَنتُمْ إِلاَّ بَشَرٌ مِّثْلُنَا وَمَا أَنزَلَ الرَّحْمن مِن شَيْءٍ إِنْ أَنتُمْ إِلاَّ تَكْذِبُونَ ﴿١٥﴾

امّا آنان (در جواب) گفتند: «شما جز بشری همانند ما نیستید، و خداوند رحمان چیزی نازل نکرده، شما فقط دروغ می‌گویید!» (۱۵)

قَالُوا رَبُّنَا يَعْلَمُ إِنَّا إِلَيْكُمْ لَمُرْسَلُونَ ﴿١٦﴾

(رسولان ما) گفتند: «پروردگار ما آگاه است که ما قطعاً فرستادگان (او) به سوی شما هستیم، (۱۶)

وَمَا عَلَيْنَا إِلاَّ الْبَلاَغُ الْمُبِينُ ﴿١٧﴾

و بر عهده ما چیزی جز ابلاغ آشکار نیست!» (۱۷)

قَالُوا إِنَّا تَطَيَّرْنَا بِكُمْ لَئِن لَّمْ تَنتَهُوا لَنَرْجُمَنَّكُمْ وَلَيَمَسَّنَّكُم مِّنَّا عَذَابٌ أَلِيمٌ ﴿١٨﴾

آنان گفتند: «ما شما را به فال بد گرفته‌ایم (و وجود شما را شوم می‌دانیم)، و اگر (از این سخنان) دست برندارید شما را سنگسار خواهیم کرد و شکنجه دردناکی از ما به شما خواهد رسید! (۱۸)

قَالُوا طَائِرُكُمْ مَعَكُمْ أَئِن ذُكِّرْتُم بَلْ أَنتُمْ قَوْمٌ مُّسْرِفُونَ ﴿١٩﴾

(رسولان) گفتند: «شومی شما از خودتان است اگر درست بیندیشید، بلکه شما گروهی اسرافکارید!» (۱۹)

وَجَاء مِنْ أَقْصَى الْمَدِينَةِ رَجُلٌ يَسْعَى قَالَ يَا قَوْمِ اتَّبِعُوا الْمُرْسَلِينَ ﴿٢٠﴾

و مردی (با ایمان) از دورترین نقطه شهر با شتاب فرا رسید، گفت: «ای قوم من! از فرستادگان (خدا) پیروی کنید! (۲۰)

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
آیات 21 تا 30 سوره مبارکه یس

آیات 21 تا 30 سوره مبارکه یس

بسم الله الرحمن الرحیم

إِتَّبِعُوا مَنْ لایَسْئَلُکُمْ أَجْراً وَ هُمْ مُهْتَدُونَ (٢١)

وَ ما لِیَ لا أَعْبُدُ الَّذِی فَطَرَنِی وَ إِلَیْهِ تُرْجَعُونَ (٢٢)

أَ أَتَّخِذُ مِنْ دُونِهِ آلِهَةً إِنْ یُرِدْنِ الرَّحْمانُ بِضُرٍّ لاتُغْنِ عَنِّی شَفاعَتُهُمْ شَیْئاً وَ لایُنْقِذُونِ(٢٣)

إِنِّی إِذاً لَفِی ضَلالٍ مُبِینٍ (٢٤)

إِنِّی آمَنْتُ بِرَبِّکُمْ فَاسْمَعُونِ (٢٥)

قِیلَ ادْخُلِ الْجَنَّةَ قالَ یا لَیْتَ قَوْمِی یَعْلَمُونَ (٢٦)

بِما غَفَرَ لِی رَبِّی وَ جَعَلَنِی مِنَ الْمُکْرَمِینَ (٢٧)

وَ ما أَنْزَلْنا عَلى قَوْمِهِ مِنْ بَعْدِهِ مِنْ جُنْدٍ مِنَ السَّماءِ وَ ما کُنّا مُنْزِلِینَ (٢٨)

إِنْ کانَتْ إِلّا صَیْحَةً واحِدَةً فَإِذا هُمْ خامِدُونَ (٢٩)

یا حَسْرَةً عَلَى الْعِبادِ ما یَأْتِیهِمْ مِنْ رَسُولٍ إِلّا کانُوا بِهِ یَسْتَهْزِؤُنَ (٣٠)

از کسانى پیروى کنید که از شما اجر و پاداشى نمى خواهند و خود هدایت یافته اند. (٢١)

چرا کسى را پرستش نکنم که مرا آفریده، و همگى به سوى او بازگشت داده مى شوید؟! (٢٢)

آیا غیر از او معبودانى را انتخاب کنم که اگر خداوند رحمان بخواهد زیانى به من برساند، شفاعت آنها کمترین فایده اى براى من ندارد و مرا (از مجازات او) نجات نخواهند داد؟! (٢٣)

اگر چنین کنم،در گمراهى آشکارى خواهم بود. (٢٤)

(به همین دلیل) من به پروردگارتان ایمان آوردم; پس به سخنان من گوش فرا دهید.» (٢٥)

(سرانجام او را شهید کردند و) به او گفته شد: «وارد بهشت شو.» گفت: «اى کاش قوم من مى دانستند. (٢٦)

که پروردگارم مرا آمرزیده و از گرامى داشتگان قرار داده است!» (٢٧)

و ما بعد از او بر قومش هیچ لشکرى از آسمان نفرستادیم، و هرگز سنّت ما براین نبود; (٢٨)

(بلکه) فقط یک صیحه آسمانى بود و ناگهان همگى خاموش شدند. (٢٩)

افسوس بر این بندگان که هیچ پیامبرى به سراغ آنان نیامد مگر این که او را استهزا مى کردند! (٣٠)

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز

بسم الله الرحمن الرحیم

أَلَمْ يَرَوْا كَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّنْ الْقُرُونِ أَنَّهُمْ إِلَيْهِمْ لاَ يَرْجِعُونَ ﴿۳۱﴾

مگر نديده‏اند كه چه بسيار نسلها را پيش از آنان هلاك گردانيديم كه ديگر آنها به سويشان بازنمى‏گردند (۳۱)

وَإِن كُلٌّ لَّمَّا جَمِيعٌ لَّدَيْنَا مُحْضَرُونَ ﴿۳۲﴾

و قطعا همه آنان در پيشگاه ما احضار خواهند شد (۳۲)

وَآيَةٌ لَّهُمُ الْأَرْضُ الْمَيْتَةُ أَحْيَيْنَاهَا وَأَخْرَجْنَا مِنْهَا حَبًّا فَمِنْهُ يَأْكُلُونَ ﴿۳۳﴾

و زمين مرده برهانى است براى ايشان كه آن را زنده گردانيديم و دانه از آن برآورديم كه از آن مى‏خورند (۳۳)

وَجَعَلْنَا فِيهَا جَنَّاتٍ مِن نَّخِيلٍ وَأَعْنَابٍ وَفَجَّرْنَا فِيهَا مِنْ الْعُيُونِ ﴿۳۴﴾

و در آن [زمين] باغهايى از درختان خرما و تاك قرار داديم و چشمه‏ها در آن روان كرديم (۳۴)

لِيَأْكُلُوا مِن ثَمَرِهِ وَمَا عَمِلَتْهُ أَيْدِيهِمْ أَفَلَا يَشْكُرُونَ ﴿۳۵﴾

تا از ميوه آن و [از] كاركرد دستهاى خودشان بخورند آيا باز [هم] سپاس نمى‏گزارند (۳۵)

سُبْحَانَ الَّذِي خَلَقَ الْأَزْوَاجَ كُلَّهَا مِمَّا تُنبِتُ الْأَرْضُ وَمِنْ أَنفُسِهِمْ وَمِمَّا لَا يَعْلَمُونَ ﴿۳۶﴾

پاك [خدايى] كه از آنچه زمين مى‏روياند و [نيز] از خودشان و از آنچه نمى‏دانند همه را نر و ماده گردانيده است (۳۶)

وَآيَةٌ لَّهُمْ اللَّيْلُ نَسْلَخُ مِنْهُ النَّهَارَ فَإِذَا هُم مُّظْلِمُونَ ﴿۳۷﴾

و نشانه‏اى [ديگر] براى آنها شب است كه روز را [مانند پوست] از آن برمى‏كنيم و بناگاه آنان در تاريكى فرو مى‏روند (۳۷)

وَالشَّمْسُ تَجْرِي لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ ﴿۳۸﴾

و خورشيد به [سوى] قرارگاه ويژه خود روان است تقدير آن عزيز دانا اين است (۳۸)

وَالْقَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّى عَادَ كَالْعُرْجُونِ الْقَدِيمِ ﴿۳۹﴾

و براى ماه منزلهايى معين كرده‏ايم تا چون شاخك خشك خوشه خرما برگردد (۳۹)

لَا الشَّمْسُ يَنبَغِي لَهَا أَن تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّيْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلٌّ فِي فَلَكٍ يَسْبَحُونَ ﴿۴۰﴾

نه خورشيد را سزد كه به ماه رسد و نه شب بر روز پيشى جويد و هر كدام در سپهرى شناورند (۴۰)

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
حس میکنم حجم حفظ آیه برای دوستان زیاد باشه..برا همین یه خورده خلوت شده...
موافقید تعداد آیات حفظی رو کم کنیم؟
اینجوری شاید نرسیم هر سه سوره رو حفظ کنیم اما حداقل تاپیک خاک نمیخوره و بچه ها انگیزشونو از دست نمیدن...
با روزی 5ایه موافقید؟

nafis...

مدیر بازنشسته
اینجوری شاید نرسیم هر سه سوره رو حفظ کنیم اما حداقل تاپیک خاک نمیخوره و بچه ها انگیزشونو از دست نمیدن...
با روزی 5ایه موافقید؟
سلام خانمم
اولش که ادم میخواد شروع کنه، فک میکنه 10 آیه خیلی کمه، اما وقتی وارد میدون عمل میشی میبینی که زیاده. چون حفظ کردنش یه طرفه قضیه هست، تثبیته این ایات یه طرف دیگه.
من مثلا امروز تونستم تا آیه 27 رو حفظ کنم و تقریبا تا آیه 20 رو تثبیت کنم.
موافقم که روزی 5 آیه بشه! فک میکنم مهم دائمی بودن این حفظ هست
:cowboy:
اما خب هرکسی که فک میکه بازم میتونه روزی 10 ایه حفظ کنه، به کارش ادامه بده!

4831

عضو جدید
با روزی 5ایه موافقید؟

منم موافقم!
روزی 5 آیه حفظ میکنم به قول دوستان تثبیت آیات خیلی مهم هست..
اینجوری 10آیه باشه زود یادم میره. ولی 5 آیه باز بهتر میتونم حفظ کنم.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممنون از 4831 عزیز برای این تاپیک خیلی خوب.

برای منم زیاده 10 آیه ، مخصوصا این روزا که خیلی حجم کاریم زیاد شده ، اما 5 آیه خیلی خوبه ، من تا آیه 17 رو حفظ کردم تا حالا ، انشالله میرسم به شما دوستان ،
التماس دعا بچه ها

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

وَآيَةٌ لَّهُمْ أَنَّا حَمَلْنَا ذُرِّيَّتَهُمْ فِي الْفُلْكِ الْمَشْحُونِ ﴿۴۱﴾

و نشانه‏اى [ديگر] براى آنان اينكه ما نياكانشان را در كشتى انباشته سوار كرديم (۴۱)

وَخَلَقْنَا لَهُم مِّن مِّثْلِهِ مَا يَرْكَبُونَ ﴿۴۲﴾

و مانند آن براى ايشان مركوبها[ى ديگرى] خلق كرديم (۴۲)

وَإِن نَّشَأْ نُغْرِقْهُمْ فَلَا صَرِيخَ لَهُمْ وَلَا هُمْ يُنقَذُونَ ﴿۴۳﴾

و اگر بخواهيم غرقشان مى‏كنيم و هيچ فريادرسى نمى‏يابند و روى نجات نمى‏بينند (۴۳)

إِلَّا رَحْمَةً مِّنَّا وَمَتَاعًا إِلَى حِينٍ ﴿۴۴﴾

مگر رحمتى از جانب ما [شامل آنها گردد] و تا چندى [آنها را] برخوردار سازيم (۴۴)

وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ اتَّقُوا مَا بَيْنَ أَيْدِيكُمْ وَمَا خَلْفَكُمْ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ ﴿۴۵﴾

و چون به ايشان گفته شود از آنچه در پيش رو و پشت‏ سر داريد بترسيد اميد كه مورد رحمت قرار گيريد [نمیشنوند] (۴۵)

R@ha1

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم با 5 آیه موافقم . البته چون سوره یس رو نسبت به بقیه سوره ها بیشتر میخونیم باز حفظ کردن این سوره راحتره. اما برا بقیه سوره ها یکم کار سختر میشه پس بهتره با 5 آیه بریم جلو تا بچه ها عقب نمونن.همتون موفق باشین.
التماس دعا عزیزان

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم

وَآيَةٌ لَّهُمْ أَنَّا حَمَلْنَا ذُرِّيَّتَهُمْ فِي الْفُلْكِ الْمَشْحُونِ ﴿۴۱﴾

و نشانه‏اى [ديگر] براى آنان اينكه ما نياكانشان را در كشتى انباشته سوار كرديم (۴۱)

وَخَلَقْنَا لَهُم مِّن مِّثْلِهِ مَا يَرْكَبُونَ ﴿۴۲﴾

و مانند آن براى ايشان مركوبها[ى ديگرى] خلق كرديم (۴۲)

وَإِن نَّشَأْ نُغْرِقْهُمْ فَلَا صَرِيخَ لَهُمْ وَلَا هُمْ يُنقَذُونَ ﴿۴۳﴾

و اگر بخواهيم غرقشان مى‏كنيم و هيچ فريادرسى نمى‏يابند و روى نجات نمى‏بينند (۴۳)

إِلَّا رَحْمَةً مِّنَّا وَمَتَاعًا إِلَى حِينٍ ﴿۴۴﴾

مگر رحمتى از جانب ما [شامل آنها گردد] و تا چندى [آنها را] برخوردار سازيم (۴۴)

وَإِذَا قِيلَ لَهُمُ اتَّقُوا مَا بَيْنَ أَيْدِيكُمْ وَمَا خَلْفَكُمْ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ ﴿۴۵﴾

و چون به ايشان گفته شود از آنچه در پيش رو و پشت‏ سر داريد بترسيد اميد كه مورد رحمت قرار گيريد [نمیشنوند] (۴۵)

عزیزم صبر کنین

بچه ها از اول ماه مبارک 5 آیه حساب کنین تا ما هم برسیم به شما ، یعنی تا امروز که روز پنجم بود بشه تا آیه 25 .