صندلی داغ شاغلین برق

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hosseinassar

مدیر ارشد
با عرض سلام اگه میشه یه کم در مورد درآمد بیشتر توضیح بده و اگه مشکلی برات نداره مبلغ دقیق بگو مثلا پایه حقوق چنده برا هر ساعت اضافه کار چقدر میدن مزایا چیا داره
چون یکی از مسائل مهم تدر استخدام همین حقوقه

مبلغ دقیق جزو اطلاعات خصوصی میشه لطفا سوالات خصوصی نپرسید

amirpar

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز و خسته نباشید خدمت شما

و نماز روزه همتون قبول حق باشه

1) من الان تو شرکت خصوصی کار میکنم
به نظرت من خودم واسه یه امتحان دولتی آماده کنم یا نه؟

البته خیلی از دوستان میگن کار دولتی بهتره

آیا شما انجا نیاز به مکالمه با زبان انگلیسی پیدا میکنین یا نه؟

ممنون:gol:

eskan

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز و خسته نباشید خدمت شما

و نماز روزه همتون قبول حق باشه

1) من الان تو شرکت خصوصی کار میکنم
به نظرت من خودم واسه یه امتحان دولتی آماده کنم یا نه؟

البته خیلی از دوستان میگن کار دولتی بهتره

آیا شما انجا نیاز به مکالمه با زبان انگلیسی پیدا میکنین یا نه؟

ممنون:gol:

سلام
نماز و روزتون قبول باشه.

و اما پاسخ شما :

1) به نظر من حتما خودن رو واسه شرکت تو آزمون اسخدامی برای یه کار دولتی آماده کن.چون مزایای خاص خودش رو داره و حداقل بابت کار عمری میتونی روش حساب باز کنی و میدونی که اول هر ماه بصورت مقرری به شماره حساب حقوقیت پول واریز میشه.و شغل دولتی کلاس کاری خودش رو داره.
من چون توی کنفرانس های برق که هر سال یه جا برگزار میشه شرکت میکنم حتما باید به زبان انگلیسی مسلط باشم.
یه مدت پیش هم توی مالزی دیدم که بچه های کوچیک مثل بلبل انگلیسی صحبت میکردن و همونجا به حال خودم حسرت خوردم که چرا ما که مهد تمدن هستیم نباید مثل اونا باشیم.
حتما پیگیر زبان شو که فردا روزی حتما به کارت میاد و از زندگی در خارج از کشور حتی برای یه سفر چند روزه هم لذت میبری.و میفهمی که ما اینجا زندگی نمیکنیم و فقط اکسیژن اون خارجی ها رو کم میکنیم تا اونا زودتر بمیرن.چون اونجا متناسب با نیازت میشه زندگی وافعی کرد.

آخرین ویرایش:

eskan

عضو جدید
با عرض سلام اگه میشه یه کم در مورد درآمد بیشتر توضیح بده و اگه مشکلی برات نداره مبلغ دقیق بگو مثلا پایه حقوق چنده برا هر ساعت اضافه کار چقدر میدن مزایا چیا داره
چون یکی از مسائل مهم تدر استخدام همین حقوقه

سلام
البته این یه مسئله خصوصیه.ولی جواب میدم که گله نکنید.

پایه ی حقوق اداره کار + اضافه کار + شرایط سختی کار + مزایا = کفاف پول = شکر خدا

abdolrahim

عضو جدید
سلام دوست عزیز
منم همین دو هفته پیش امتحان دادم برای نیروگاه نکا عمومی خوب بود ولی تخصصی بد چون کاردانی برق الکتروتکنیک هستم ولی سوال هاس بیشتر مربوط به برق قدرت بود
امکانش هست یک کتاب یا جزوه ای معرفی کنید برای امتحان استخدامی مخصوصا نیروگاه

محمد پروانه

عضو جدید
سلام خوبی مهندس جان
من یه شرکت خصوصی دارم برا خودم کار میکنم به نظر شما این راه رو ادامه بدم و شرکت رو پیشرفته تر کنم یا بعد از خدمتم برم یه جایی استخدام بشم بهتره؟نظر شما چیه؟؟؟

eskan

عضو جدید
سلام دوست عزیز
منم همین دو هفته پیش امتحان دادم برای نیروگاه نکا عمومی خوب بود ولی تخصصی بد چون کاردانی برق الکتروتکنیک هستم ولی سوال هاس بیشتر مربوط به برق قدرت بود
امکانش هست یک کتاب یا جزوه ای معرفی کنید برای امتحان استخدامی مخصوصا نیروگاه

سلام
ایشالله بذار جواب مرحله اول آزمون نیروگاه بیاد و اگه ایشالله قبول شدی مطمئن باش تا جایی که بتونم کمکت میکنم. ;)

eskan

عضو جدید
سلام خوبی مهندس جان
من یه شرکت خصوصی دارم برا خودم کار میکنم به نظر شما این راه رو ادامه بدم و شرکت رو پیشرفته تر کنم یا بعد از خدمتم برم یه جایی استخدام بشم بهتره؟نظر شما چیه؟؟؟

سلام
اگه نظر منو میخوای چون با توجه به اینکه هر ساله هیلی از دانشجویان فارق التحصیل میشن و همین قضیه میدون رو برای استخدام خیلی ها تنگ میکنه ، شما حتما زودتر خدمتت رو برو و به سلامتی برگرد.
بعد تو آزمون استخدامی شرکت کن و یه کار دولتی بگیر و در کنارش هم میتونی به کار شرکتی خودت ادامه بدی و درآمد خوبی هم داشته باشی.

امیدوارم بهترین انتخاب رو برای زندگی آیندت داشته باشی :gol:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام
می خواستم ببینم نظر شما که یک شاغل هستید کارایی رشته ict و مدیریت MBAدر مراکز برق وغیره در چه زمینه هایی است ووباتوجه به اطلاعاتی که من دارم ادارات به افرادی نیاز دارند که هم از رشته برق وهم کامپیوتر تخصص داشته باشند ایا با این وجود کارایی این رشته ها خوب هست واگر اطلاعاتی در مورد این رشته ها دارید بدهید

ممنون

venus4164

عضو جدید
با سلام
دوستان عزیز از این به بعد هر دفعه از یکی از دوستان شاغل دعوت می کنیم تا تشریف بیارن و برای مدت تعین شده پاسخ گوی سوالات و مشکلات شما در رابطه با شغل خودشون باشن .
مثل همیشه اینجا هم یه سری قوانین خواهیم داشت که احترام به آنها احترام به خود شما و عزیزان پاسخ گو هست پس لطفا حتما رعایت کنید چون در صورت هر گونه تخلف به دلیل حفظ نظم به شدت برخورد خواهد شد
1) سوالات تنها در رابطه با شغل فرد باشه و نه مسائل خصوصی و فردی و هر چیز غیر
2) در هر پست بیش تر از 5 سوال نپرسید تا هم نوبت به بقیه برسه و هم این که پاسخ گو خسته نشه
3) سوالات شما حتما مرتب و دارای شماره باشه
4)هر گونه اسپم و توهین و .... ممنوع
5) در صورتی که سوالی پرسیده شد و شخص پاسخ گو به دلایلی نخواستن جواب بدن نباید سوال تکرار بشه
6) لطفا همه پست ها را مطالعه کنید تا سوالات تکراری نباشه
7) شخص پاسخگو به هنگام پاسخگویی به سوالات باید از سوالات نقل قول بگیره و جواب سوالات را هم منطبق بر شماره سوالات بیان کند
8)دوستان سوالات خود را تنها در این تاپیک و در مدت معین شده بپرسن و از طریق پیام خصوصی و ... برای افراد شرکت کننده ایجاد مزاحمت نکنند
9) دوستان شاغل علاقه مند به شرکت در این تاپیک با ذکر یک معرفی نامه از شغل خود به صورت پیام خصوصی می توانند اعلام آمادگی کنند
در پایان امیدوارم از این امکانی که برای دوستان ایجاد شده به نحو احسن استفاده کنند و همه ما از این محیط نهایت استفاده را ببریم
یا حق ...:gol:
جدا ايده خوبي هست اگه ادامه دار باشه;)

hosseinassar

مدیر ارشد
با تشکر از آقاحسین محمد نژاد به خاطر شرکت در صندلی داغ و
پاسخ دادن به سوالات دوستان

مدت زمان تعین شده برای این صندلی به پایان رسید

hosseinassar

مدیر ارشد
سومین شرکت کننده برنامه آقای امیر شیخلو مهندس الکترونیک
شاغل در شرکت تکدانه
مهندس نگهداری و تعمیرات وتوسعه خطوط تولید آب میوه(تتراپک)

دوستان می تونند سوالات خودشون بپرسند و ان شاءالله ازامشب ایشون پاسخ میدن

قوانین

1) سوالات تنها در رابطه با شغل فرد باشه و نه مسائل خصوصی و فردی و هر چیز غیر
2) در هر پست بیش تر از 5 سوال نپرسید تا هم نوبت به بقیه برسه و هم این که پاسخ گو خسته نشه
3) سوالات شما حتما مرتب و دارای شماره باشه
4)هر گونه اسپم و توهین و .... ممنوع
5) در صورتی که سوالی پرسیده شد و شخص پاسخ گو به دلایلی نخواستن جواب بدن نباید سوال تکرار بشه
6) لطفا همه پست ها را مطالعه کنید تا سوالات تکراری نباشه
7) شخص پاسخگو به هنگام پاسخگویی به سوالات باید از سوالات نقل قول بگیره و جواب سوالات را هم منطبق بر شماره سوالات بیان کند
8)دوستان سوالات خود را تنها در این تاپیک و در مدت معین شده بپرسن و از طریق پیام خصوصی و ... برای افراد شرکت کننده ایجاد مزاحمت نکنند

hosseinassar

مدیر ارشد
اگه امکان داره درباره کاری که انجام می دید یه توضیح کوتاهی بدید

• Like
واکنش ها: sh85

efa_67

عضو جدید
سلام
اول خیلی تشکر میکنم بابته اینکه به سوالاتمون قراره جواب بدبد
اولین سوال من اینکه لطف کنید در مورده چگونگی آشناییتون با این شرکت و همچنین چه چوری انتخاب شدنتون برامون توضیح بدید
با تشکر

amirpar

عضو جدید
اگه امکان داره درباره کاری که انجام می دید یه توضیح کوتاهی بدید

اول اجازه بدین یک در مورد دستگاههای اب میوه گیری توضیح بدم بعد جواب سوالات شما
ما تو شرکت چندین خط تولید آب میوه داریم. که هر خط شامل چندی دستگاه مجزا از هم ولی سنکرون با هم کار میکنند

ابتدا به ساکن که آب میوه تهیه را در مخزن های بزرگ تهیه میکنند. بعد این آب میوه وارد دستگاه پاستوریزه میشود و بعد از پاستوریزه آب میوه وارد دستگاه پرکن که میشه گفت اصلی ترین دستگاه به شمار می رود میشود. در این دستگاه از یک طرف رول کاغذ وارد و از طرف دیگه آب میوه پاستوریزه شده هم وارد دستگاه میشود و پر کردن و تا کردن کاغذ و برش دادن آنها همزمان انجام شده و پاکت تولید شده از دستگاه خارج و به قسمت ( اگر پاکت 200 سی سی بود به قسمت نی زنی و اگر پاکت یک لیتری بود به قسمت درب زنی)وارد میشود
بعد از این قسمت پاکتها وارد دستگاه کارتن زن شده و پاکتها در بسته های چند تای بسته بندی میشوند
بعد از بسته بندی نوبت شرینک کارتن آب میوه میشه بعد از شرینگ کارتن ها به قسمت انبار جهت انبار و بارگری انتقال داده میشن

و اما جواب شما دوست عزیز

ما از دستگاه پاستوریزه تا انتهای دستگاه شرینگ تمام مشکلات دستگاهها را حل میکنیم

این ایراد ممکن است برقی باشد :smile:
ممکن است مکانیکی باشد:surprised:
ممکن است هیدرولیکی و پنوماتیکی باشد:surprised:
ممکن است کامپیوتری باشد:smile:

یعنی میشه گفت ما آچار فرانسه هستیم:D

amirpar

عضو جدید
سلام
اول خیلی تشکر میکنم بابته اینکه به سوالاتمون قراره جواب بدبد
اولین سوال من اینکه لطف کنید در مورده چگونگی آشناییتون با این شرکت و همچنین چه چوری انتخاب شدنتون برامون توضیح بدید
با تشکر

در باره آشنا شدن من با این شرکت داستانی دارد

من بعد از اینکه فارغ التحصیل شدم رفتم و سرباز معلم شدم( تو یه هنرستان تو شهر خودمون:w11:) تو این دوسال که اوقات بی کاری زیادی داشتم 4 روز در هفته.
رفتم تو یه شرکت بطور FREE کارکردم تا در کار های عملی نیز دستم راه بیفته. تو ان زمانها شرکت انجام امورات برقی سالنهای جدید تکدانه را به عهده گرفت که ما هم تو این کار به تکدانه رفت امد می کردیم
بعد که شنیدم که تکدانه میخواد استخدام کنه من هم فرم پر کردم و بعد از یک سال دعوت به کار شدم
چون تا حدودی با سابقه کار من آشنا بودن (از طریق همان شرکت )تو مصاحبه زیاد گیر ندادند

البته اینو هم بگم که معمولا نیروهای که بعد از مصاحبه وارد تکدانه میشن یک ماهی کار میکنن اگر راضی نبودن عذرشو میخواهند

آخرین ویرایش:

amirpar

عضو جدید
سلام امیرجان

1.میخواستم بدونم که توی همچین شرکت های فرد امنیت شغلی داره یا اینکه ؟؟؟؟
موفق و شاد باشید

سوال خوبی کردی

معمولا شرکت های خصوصی به جزء کارگران به کارمندان تحصیل کرده خود با دید مثبت نگاه میکنن

و بعضی از شرکتها اگر فردی از نظر کاری در حد خوبی باشه خیلی بیشتر از شرکت های دولتی طرف را ساپورت میکنن چون دستشون بازتره.
در خصوص بچه های فنی که اگر یه کم همت کنند و از لحاظ کاری و دانش خودشون را بالاتر بکشند هیچ وقت شغلشون را از دست نمیدن
چون یک نیروی فنی هزینه بر میداره تا برای یک شرکت مفید واقع بشه بنابراین به این راحتی اخراج نمی کنن مگر اینکه شرکت ورشکسته شه

در ضمن به فرض بعد از دو سال شما اخراج بشین . اولا دو سال تجربه کاری دارین و در آینده این خیلی به دردتون میخوره . دوما همیشه باید خودتو تو یه شرکت حبس نکنی و خودتو برای جاههای بهتر آماده کنی.;)

به فرض تو شرکت ما و در پست ما حداقل زمانی که لازم است تا یک فرد بتونه کارای کامل را داشته باشه 1 الی دو سال است و تو این مدت تو دوره ها و آموزش های مختلف هم شرکت میکنی
پس .....

ش67

عضو جدید
سلام
میخواستم بپرسم که شما چند روز در هفته و روزی چند ساعت در شرکت کار میکنید. و ایا وقتی برای شما هست که بتونید کاری برای خودتون دست و پا کنید و درامد اضافی داشته باشید؟

amirpar

عضو جدید
سلام
میخواستم بپرسم که شما چند روز در هفته و روزی چند ساعت در شرکت کار میکنید. و ایا وقتی برای شما هست که بتونید کاری برای خودتون دست و پا کنید و درامد اضافی داشته باشید؟

بزرگترین ایرادی که من برای شغلم میتونم بگیرم همینه

ما معمولا تمام روز های هفته را سر کار هستیم حتی جمعه ها و روز های تعطیل
8 ساعت در روز ( یک شیفت) . بعد از آن بی کاریم

اگه کسی بخواهد می تونه

کارخانه ما به خاطر نیاز بازار سه شیفت کار میکنه و روز تعطیل مفهومی نداره

به قول بچه های هاستینگ آپ تایم ما 99/99 هستش:child:

MAHSA3+*

عضو جدید
سلام
خب چون من هم گرایشم الکترونیکه..خواستم بپرسم که شما تا چه حد از تخصصتون تو این کار استفاده میکنید؟

amirpar

عضو جدید
سلام
خب چون من هم گرایشم الکترونیکه..خواستم بپرسم که شما تا چه حد از تخصصتون تو این کار استفاده میکنید؟

زیاد

معمولا بچه های که الکترونیک خوندن یه کم هم راجع به قدرت اطلاعاتشون را بیشتر کنند معمولا موفق ترند

مثال: یادگیری plc برای بچه های که میکرو بلدند خیلی راحته
الکترونیکی ها تو مبحث سنسوریک پیش قدم هستند
الکترونیکه تو مباحث ارتباط ابزار آلات برقی با هم دیگر بهتر عمل میکنند

تو این شرکت هم همین مباحث بالا مورد استفاده هستش

در کل : الکترونیک + یه کم کار قدرت = انفجار هسته ای

amirpar

عضو جدید
این پست در شروع کار هستش و هنوز زیاد بهش توجه نمی شه و امیدورام در آینده پر بار تر بشه

دوست داشتم دوستان سوالات زیادی بپرسند تا بتونم به همشون جواب بدم

ولی به خاطر اینکه نوبت به دیگران برسه و دوستان بتونند از انها هم سوال کنند همی جا بحثو تمام میکنم البته اگر کسه دیگه ای نبود ما کماکان در خدمت خواهیم بود
فقط چند نقطه موند در پست بعدی عرض میکنم

amirpar

عضو جدید
دوستان برقی
برای پیشرفت خود در آینده توجه به چند نقطه الزامی است

1) همیشه سعی کنید در زمان دانشجویی درس هایتان را به صورت عمیق بخوانید. مطمئن باشید که روزی بدردتان میخورد
(من از مغناطیس بدم میآمد ولی اینجا به چشم خودم دیدم که خارجی ها با استفاده از همین قوانین ساده مغناطیس تو این دستگاهها که چکار نمیکنند. برای چسباندن دو تا لبه پاکت به هم دیگه بدون نیاز به هیچ گونه ماده خارجی دیگه)

2) فقط به درس های مصوب اکتفا نکنید . سراغ مطالعات غیر درسی مرتبط با رشتتون هم برید
( میکرو فقط 8051 نیست pic ]م هستش از اون بهتر avr هم هستش از اون بهتر هم هستش)

3) سعی کنید کار عملی هم انجام دهید . اگر شده برید تو یه شرکت بطور مجانی هم کار کنید

4) و در آخر انگلیسی ، انگلیسی ، انگلیسی ، و باز هم انگلیسی

میشه گفت تفاوت مهندس انگلیسی بلد با مهندس نا بلد مانند تفاوت آنتن تلویزیون با ریسور ماهواره هستش.
آنتن فقط چند تا کانال را میگیره و و حق انتخاب آنچنانی نداری و ریسیور چندین هزار انتخاب داره حق انتخابت گسترده است

آنتن یواش یواش داره منصوخ میشه ولی ریسور تازه داره پیشرفت مکنه

موفق باشین
یا حق

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
از تایپک خوبتون ممنون:)
از کی باید بپرسم؟؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
در خدمت یکی دیگر از دوستان شاغلمون هستیم
behnam_elec
با تشکر از ایشون برای پذیرش دعوت
قوانین مانند گذشته هست
از ایشون می خوام که خوشون را معرفی کنند
با تشکر

behnam_elec

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
مثل اینکه قراره منو بسوزونن
یه بیو گرافی کوچیک
من بهنام مولایی 9/2/1368
fceزبان انگلیسی از سفارت انگلیس
اولین تجربه کاری من تدریس مکالمه انگلیسی در موسسات شکوه کیش وی جهاد دانشگاهه پردیس و...
کاردانی الکترونیک تبریز
دانشجو کارشناسی الکترونیک تهران
اولین کار الکترونیکی رسمی من
تکنسین الکترونیک در نمایندگی هالوت فرانسه برین ایتالیا اسکن کلایمبر فلاند
زیر نظر فرانسوی ها دوره پنوماتیک و مکانیک مجارستانی ها الکترونیک لبنانی ها ابتیمایزر و کالیبراسیون رو اموزش دیدم
بد از اونجا
شرکت ملی گاز ایران
تکنسین تعمیرات هیتر ها و یو پی اس ها بودم
یک هفته اموزش ابزار دقیق سپس امتحان که موفق به کار در اونجا شدم
بد از اونجا
شرکت پژوهش پرداز
تامین کننده اصلی قطعات صندوق پران گرمکن شیشه برف پاک کن تایمر ها و سیستم سخنگو سمند بای ایران خودرو سایپا و....
سرپرست خط تولید هستم.
بس دیگه زیاد گفتم حالا شما بپرسید تا من جواب بدم در خدمتم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا