صندلی داغ در خواستگاری

8632008

عضو جدید
یه چیز بی ربط!!

خواستگاری
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]يك هفته پس از خلقت آدم:[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT][FONT=arial, helvetica, sans-serif]چون حوا بدون پدر و مادر بود آدم اصلا مشكلي نداشت و چاي داغ را روي خودش نريخت.[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]پانصد سال پس از خلقت آدم:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]با يه دونه دامن از اون چيني خال پلنگي ها ميري توي غار طرف.بلند داد مي زني:هاكومبازانومبا(يعني من موقع زنمه([/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]بعد ميري توي غار پدر و مادر دختره. با دامن چين چيني جلوت نشسته اند و مي گن:از خودت غار داري؟دايناسور آخرين مدل داري؟بلدي كروكديل شكار كني؟خدمت جنگ عليه قبيله ادم خوارها رو انجام دادي؟بعد عروس خانم كه اون هم از اين دامناي چين چيني پوشيده با ظرفي كه از جمجمه سر بچه دايناسور ساخته شده برات چاي مياره و تو مي ريزي روي خودت.[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]دو هزار و پانصد سال بعد از اختراع آدم:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]انسان تازه كشاورزي را آموخته.وقتي داري توي مزرعه به عنوان شخم زدن زمين عمل مي كني با ديدن يه دختر متوجه ميشي كه بايد ازدواج كني.براي همين با مقدار زيادي گندم به مزرعه پدر دختره ميري .اونجا از تو مي پرسند:جز خوت كه اومدي خواستگاري چند تا خر ديگه داري؟چند متر زمين داري؟چند تا خوشه گندم برداشت مي كني؟ آيا خدمت در لشگر پادشاه رو به انجام رسانده اي؟[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]بعد عروس خانم با كوزه چاي وارد ميشه و شما هم واسه اينكه نشون بدي خيلي هول شديد تمام كوزه رو روي سرتون خالي مي كنيد.[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ده سال قبل: [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]شما پس از اتمام خدمت مقدس سربازي به اين نتيجه مي رسيد كه بايد ازدواج كنيد و از مادرتان مي خواهيد كه دختري را برايتان انتخاب كند.در اينجا اصلا نيازي نيست كه شما دختر را بشناسيد چون پس از ازدواج به اندازه كافي فرصت براي شناخت وجود دارد.در ضمن سنت چاي ريزون كماكان پا بر جاست.[/FONT]

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]هم اكنون:[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]به دليل پيشرفت تكنولوژي در حال حاضر شما به آخرين نسخه ياهو مسنجر احتياج داريد.البته از"ام اس ان" يا "آي سي كيو"هم مي توانيد استفاده كنيد ولي انها آيكنهاي لازم براي خواستگاري را دارا نمي باشند . پس از نصب ياهو مسنجر به يك روم شلوغ رفته هر اسمي كه به نظرتان زيباست "اد" مي كنيد و با استفاده از آيكنهاي مربوطه خواستگاري را انجام مي دهيد . البته ياهو قول داده كه نسخه جديد داراي امكانات ازدواج و زندگي مشترك نيز باشد[/FONT]

خیلی خیلی با حال بود آخرش نه ولی قبلی هاش خیلی خیلی قشنگ بود دوست داشتم قشنگ تر تومش میکردی و قبل از هم اکنون واقعا این چند سال اخیر رو تحلیل میکردی!

صياد

عضو جدید
و حالا يه سئوال ديگه : تا چه اندازه ميخواي حجاب داشته باشم؟

يكي رو ميشناسم كه خواستگارش از هواپيمايي بود بهش گفته بود تو خونه هم بايد چادر مشكي سرت باشه:mad:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هستن آقايوني كه اجازه نميدن همسرشون تنها حتي خونه مامانش بره ... اين نكته خوبيه چون نشون ميده كه اين آقا خودش قبل از ازدواج روابط خارج از عرف داشته و حالا كافر همه را به كيش خود ميپندارد:razz:
منم منکر این نیستم
فقط به مدل گفتنت توی پست قبل گفتم
خداییش اگه اون طوری بگی "طرف پا میشه فرار می کنه
مثلا شما خانومی
یه کم ملایمت
لطافت
.................

پرندیس

کاربر بیش فعال
این چیزی که می پرسم شعار نیست..حقیقت محضه که اگه نباشه سواله.....می پرسم چقدر با خدا رفیقی؟؟چقدر از ش کمک می خوای؟؟؟چقدر دوسش داری؟؟؟اونم یه سری حرفایی می زنه برا مجاب کردن.....ولی.............این داستان ادامه دارد

صياد

عضو جدید
منم منکر این نیستم
فقط به مدل گفتنت توی پست قبل گفتم
خداییش اگه اون طوری بگی "طرف پا میشه فرار می کنه
مثلا شما خانومی
یه کم ملایمت
لطافت
.................

خب اينجا محيط مجازيه و راحت حرف ميزنم ...ولي در موقع خودش هموني كه شما ميگي ميشه ....:razz:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب همه جا باید صاف و صادق باشی
نه این که جلوی روی طرف یه مدل صحبت کنی
پشت سرش این مدلی
گناه دارن بنده خداها (مردا رو میگم)

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
اصولادر جلسه او ل پرسش و پاسخ نمیشه به نتیجه رسید ....چون همش حرفه ...

باید در عمل طرف رو محک زد.....

در جلسه اول همه فرشته و شاهزادن ....بعدش می بینی وای .....چی شد .....

یه نمونه ..... فرشته رو به شاهزاده ....

تو اگه وسط کویر هم باشی و چادر بزنی ....من باهات زندگی می کنم ....فقط تو واسم مهمی ....

ازت هیچی نمی خوام .....نه پول ....نه ماشین .... هیچی ..... فقط خودتو می خوام....اما بعدش ....:biggrin:

قضاوتش با شما ....;)

کاوش

عضو جدید
چی شد از باشگاه مهندسان ایران به بحث لاو وخواستگاری رسیدین؟؟؟؟؟؟؟
مهندس ایرانی,استادنیما,عکست خیلی مزخرف بود(عکس خودت دیگه؟:neutral:!)

titisatiti

عضو جدید
مثلا طوری نباشه /از طرف سوال میکنه منو دوست داری یا مامنتو؟اخه این شد سوال؟

E_cute

عضو جدید
روز خواستگاری دوست دارید چه حرفهایی رد و بدل بشه ؟؟؟؟؟

روز خواستگاری دوست دارید چه حرفهایی رد و بدل بشه ؟؟؟؟؟

سلام دوستان خوب و عزیز :)
وقتی به خواستگاری یکی میرید یا اینکه به خواستگاری شما میان ، دوست دارید همین حرفهایی که امروزه مد شده مطرح بشه یا حرفهای جدیدتر بزنید ؟؟؟ :redface::gol::gol::gol:

هان ؟
هان؟
هااااااااااااان ؟

________

یاکاموز

عضو جدید
روز خواستگاریم شاید حدود یه ساعت حرف زدیم فقط هم حرفای اساسی زدیم آخه ما دختر عمو پسر عمو بودیم و هم دیگرو میشناختیم البته زیادم نهااا.هی یادش بخیر از صبحش انقده استرس داشتم که نگو از طرفی هم ماه رمضون بود شده بودم عینه جنازه...یادش بخیر هیچ وقت اون روزو فراموش نمیکنم:love:

Saeed_askari

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولش آدم یه 10 باری احوالپرسی میکنه!
بعدش نگا ساعت میکنی میبینی شده .... ساعت:biggrin:

ولی به دور از شوخی این حرفهای اول خیلی خیلی مهمه
هر چی هست رو باید روز اول گفت

sma519

عضو جدید
من که تجربه نکردم .
ولی از خیلیها شنیدم که اون روز موقعیت پیش نمیاد تا آدم حرفای دلش رو بزنه و خود به خود همون حرفای همیشگی زده میشه . :(

گل شیپوری

عضو جدید
BAAAAAAAAAAAALE.NEMISHE DOMAD BALE BEGE,
KHOSA BE HALE DOKHTARA KE HEY MIAN KHASTEGARI O HAR KIO MIKHAN JAVAB BALE MIDAN PESARA CHI.......
OMIDVARAM HICH VAQT SHEKAST ESHQI NAKHORIM:heart::heart::heart::gol::gol:

pasargadparisa

عضو جدید
سرشار از استرس. خیلی مسخره است. من اصلا با جلسه رسمی خواستگاری موافق نیستم. به نظر من همه چیز باید با روالی عادی پیش بره.نه اینکه یه سری سوالات کلیشه ای رو از قبل آماده کنی. منظورم اینه که طرفین از قبل همدیگر رو شناخته باشند.

عليرضا1361

عضو جدید
کاربر ممتاز
من كه تا به حال خواستگاري نرفتم
اما ميگن خيلي حال ميده
خدا وكيلي هر كي رفت
منم ببره گلش هم من
ميدم
ok

احمد59

عضو جدید
سوالاتي در مورد علايق شخصي طرف مقابل مثل فيلم؛ كتاب؛اهنگ؛رنگ و... مورد علاقش ميتونه شمارو با روحياتش اشنا كنه. با سوال در مورد توقعاتش از زندگي مشترك هم ميتونيد شرايط روحيش رو بشناسيد كه چقدر ماديگرا است و اينكه ايا شما از پس توقعات مادي يا معنويش بر مياييد يانه

احمد59

عضو جدید
موافقم ؛قديما ميگفتن دختر رو بايد تو كنج خونه پيدا كرد.اما به نظر من حالا بايد دختر رو تو متن جامعه پيدا كني ات فردا نگران بيرون رفتن تنهاش نباشي.

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم ؛قديما ميگفتن دختر رو بايد تو كنج خونه پيدا كرد.اما به نظر من حالا بايد دختر رو تو متن جامعه پيدا كني ات فردا نگران بيرون رفتن تنهاش نباشي.

نکنه شما هم الان انتظار داری دختر تو کنج خونه باشه؟؟؟ :surprised::surprised:

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اينكه گفتي چطوري سوال كنيم تا طرف دروغ نگه به نظر من نميشه با سوال پرسيدن مانع دروغ گفتن طرف شد كسي كه بخواد دروغ بگه ميگه.
اول بايد در مورد اولويتهاي زندگي سوال كرد مثلا اينكه از چه چيزهايي تو زندگي خيلي بدش مياد و از چه چيزهايي خوشش مياد.دوست داره همسر آينده اش از نظر اخلاقي و ظاهري و رفتاري و گفتاري و غيره و غيره چطوري باشه؟

behnam_nurse86

عضو جدید
من ازش میپرسم که دخترش رو دوست داره چطور بزرگ کنه چون هرجور که دوست داره دخترش باشه تقریبا خودش رفتار میکنه

گیتی نانا

عضو جدید
من هرخواسگاری برام اومد همه با دروغ اومدن جلو نمیدونم چرا هرکی میاد سراغ من برا خواسگاری دروغگو در میاد.یا من ساده ام یا واقعا منم بایس دروغگوباشم.همه میگن دوست داریم ولی بویی از محبت نبردن.توروخدا شما پسرا بازندگیه دختر بازی نکنیین راست و حسینی همه چی رو روراست بگین دوست داشتن با دروغ به درد نمیخوره زندگی با دروغ یعنی جهنم و طلاق .واسه دوست داشتن نبایس دروغ گفت.من واقعا تو بحران روحیم .به همه پسرا بدبین شدم بس دروغگوان.

گیتی نانا

عضو جدید
پیش مامان بابام شرمنده شدم بس پسر دروغگو دیدن.فک نکنین ادم حسابی نبودن هم تحصیل کرده هم با ایمان.نمیدونم این مذهبیا فقط فک کردن نماز مهمه دروغ گناه کبیرس.راحت دروغ میگن بخدا خارجیا ازما ادما که خدارو قبول داریم و اسممون رو گذاشتیم مسلمون با محبت ترن و با ایمان.راست وحسینی میگن.ساده ان.مثه ما مسلمونا نیستن.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
پیش مامان بابام شرمنده شدم بس پسر دروغگو دیدن.فک نکنین ادم حسابی نبودن هم تحصیل کرده هم با ایمان.نمیدونم این مذهبیا فقط فک کردن نماز مهمه دروغ گناه کبیرس.راحت دروغ میگن بخدا خارجیا ازما ادما که خدارو قبول داریم و اسممون رو گذاشتیم مسلمون با محبت ترن و با ایمان.راست وحسینی میگن.ساده ان.مثه ما مسلمونا نیستن.

قبله اینکه بذارین بیان خواستگاری به خونوادت بگو آمار خودشو خونوادشو در بیارن.یعنی مثلا اگه دانشجو هست از اساتیدش،کادر دانشگاه و ... یه جوری که خودش نفهمه یا محل کار
برای خونوادشم همینطور،وجهه پدرش در محل کار،مادرش نسبت به اطرافیانو ... خلاصه هرجور که میشه،بدون اینکه خودشون در جریان قرار بگیرن.بعد از اینکه این مراحلو طی کردینو موجه بودن،بذار بیان خواستگاری.هول نشو

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز