صندلی داغ در خواستگاری

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
به نظره من همه حرف زدنها و سوال پرسیدن ها فقط برای اطلاعات هست.تا با طرف یه مدت معاشرت نداشته باشی البته به شرط توافق (منظور همون دوران نامزدی هست) نمی تونی درست اونو بشناسی.متاسفانه الان خیلی ها هستن که حتی توی این مدت هم به خانواده طرف دروغ میگن و تا موقع ازدواج یا عقد اون چیزی رو که هستن نشون نمیدن.
من اگه بخوام ازش چیزی بپرسم اول از همه سالم بودنش برام مهمه اونم از همه نظر یعنی چه جسمی چه روحی و چه اخلاقی.مامانم همیشه میگه ایمان داشته باشه ولی برای من سالم بودن خیلی مهم تره چون این روزا خیلی از کسانی رو که میگن مومن هستن رو خودتون می دونین چی از آب در میان.نمی گم ایمان مهم نیست ولی من این جوری فکر میکنم.نمی دونم شاید هم اشتباه کنم.
موارده دیگه مثله کار ،اصالت خانوادگی ،وضعیت مالی طرف و خیلی چیزای دیگه هست.
مشکل این جاست که همه اینارو نمیشه توی چند جلسه پرسید و مطمئن شد.شاید اگه یه تحقیق کامل بشه یکم خیل آدم از بابت طرف راحت بشه.
یه چیزی میگم شاید آقایون ناراحت بشن به نظره من وضعیت مالی پسر باید بیشتر و بهتر از دختر باشه.الان پسرها میگن دخترها فقط دنباله پول هستن و براشون مهمه ولی اگه پسر پولدارتر باشه خیلی از توقع ایی که بعضی ها از خانواده دختر دارن دیگه پیش نمی یاد.
البته همه اینارو گفتم درست و غلطش رو نمی دونم چون اینا چیزایی هست که خودم به تجربه از این ور و اون ور بهم ثابت شده ولی در کل توکل کنین به خدا همه چیز رو بسپارین به اون خودش می دونه کی و کجا و چه موقع بزاره سره راهتون.به قوله یه نفر هر وقت قسمتت باشه خودت نمی فهمی که چه جوری و با چه سرعتی درست شده.اگه توی نظرام چیزایی هست که اشتباه می کنم بهم بگین ممنون میشم.
شرایطی رو که بالا گفتم چیزای اولیه هست که همه می پرسی ولی اگه همدیگرو دوست داشته باشیم و به هم اعتماد داشته باشیم بقیش خودش درست میشه به کمکه همدیگه.
خدا کنه همه جوونا موفق و خوشبخت باشن.​

phalagh

مدیر بازنشسته
یه چیزی میگم شاید آقایون ناراحت بشن به نظره من وضعیت مالی پسر باید بیشتر و بهتر از دختر باشه.الان پسرها میگن دخترها فقط دنباله پول هستن و براشون مهمه ولی اگه پسر پولدارتر باشه خیلی از توقع ایی که بعضی ها از خانواده دختر دارن دیگه پیش نمی یاد.​
نظر شما درسته.
چیزی که در روایات اسلامی هم توصیه شده اینه که وضع مالی پسر از وضع مالی دختر بهتر باشه یا نهایتا هم سطح باشه. تا شرایط زندگی دختر توی خونه همسرش حداقل همسطح خونه پدرش باشه نه اینکه از اون بدتر.
حتی گفتن اگه دختر توی خونه پدرش خدمتکار داشته همسرش وظیفه داره که براش خدمتکار بگیره.مگه اینکه خود دختر از سر بزرگواری و مهری که به همسرش داره خیلی چیزا رو نادیده بگیره.

آخرین ویرایش:

phalagh

مدیر بازنشسته
ه- من فکر می کنم ازدواج گذشتن از یک پل نیست بلکه رسیدن به پلی است که در تمام طول ازدواج زن و مرد باید تلاش کنند تا عشق را بین خود حفظ کنند . هر دو باید آمادگی فداکاری برای همدیگر و گذشتن از برخی چیزها که آنرا دوست دارند به خاطر دیگری را داشته باشند. آیا شما موافقید؟
شاد باشید.
اما بر خلاف شما که میگید ازدواج گذشتن از پل نیست من خودم یه جمله دارم که از کلمات قصار خودمه::smile:
ازدواج عبور از پلیست که از من میگذری و به ما میرسی و در این عبور باید از بعضی چیزا گذشت تا خیلی چیزا رو بدست بیاری.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میدونید به نظر من طرز بیان خیلی مهمه حالا میشه همین تا حالا کجا بودی رو خیلی قشنگتر بیان کرد.
مثلا خسته نباشی، یه ذره دیر تر از همیشه اومدی نگرانت شدم.
البته چیزی الان به ذهنم خورد میشه خیلی بهتر از این هم باشه.
فقط نباید طوری باشه که از روی بی اعتمادی پرسیده باشه

یه چیزی میگم شاید آقایون ناراحت بشن به نظره من وضعیت مالی پسر باید بیشتر و بهتر از دختر باشه.الان پسرها میگن دخترها فقط دنباله پول هستن و براشون مهمه ولی اگه پسر پولدارتر باشه خیلی از توقع ایی که بعضی ها از خانواده دختر دارن دیگه پیش نمی یاد.​
به نظر من دو تا آدم تحصیل کرده دیگه زیاد وضعیت مالی براشون مهم نیست و جزءملاکاشون برای با هم زندگی کردن نمی تونه باشه
یادمه چند روز پیش یه ماجرایی پیش اومد که کم و بیش به این حرفم رسیدم
پیش یکی از خانواده های واقعا ثروتمند صحبت از این شد که این خانواده به کسی که وضعیت مالی نسبتا خوبی نداره دختر نمی دن
همون موقع بود که پدر اون خانواده گفت که ما آدم پولدار مد نظرمون نیست
فقط تحصیل کرده باشه
اصلا ملاکمون پول نیست
منم با این فرد موافقم
هر چند که الآن وضعیت خانواده ها به هم نزدیک شده

نظر شما درسته.
چیزی که در روایات اسلامی هم توصیه شده اینه که وضع مالی پسر از وضع مالی دختر بهتر باشه یا نهایتا هم سطح باشه. تا شرایط زندگی دختر توی خونه همسرش حداقل همسطح خونه پدرش باشه نه اینکه از اون بدتر.
حتی گفتن اگه دختر توی خونه پدرش خدمتکار داشته همسرش وظیفه داره که براش خدمتکار بگیره.مگه اینکه خود دختر از سر بزرگواری و مهری که به همسرش داره خیلی چیزا رو نادیده بگیره.
به نظر تو
این مسائلی که گفتی .........برای زندگی های امروز هم معنی داره؟

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدمتکار داشتن ؟؟؟؟؟؟؟
چقدر تو ایران این مسئله وجود داره فلق ؟
حداقلش دیگه امروز
به نظر من دیگه پیش خانواده های ایرانی این موضوع دیگه جایگاهی نداره
ما تو خانواده های خودمون از این موارد داشتیم ...........ولی دیگه الآن نیست
یعنی به اون شکل قبل نیست

phalagh

مدیر بازنشسته
خدمتکار داشتن ؟؟؟؟؟؟؟
چقدر تو ایران این مسئله وجود داره فلق ؟
حداقلش دیگه امروز
به نظر من دیگه پیش خانواده های ایرانی این موضوع دیگه جایگاهی نداره
ما تو خانواده های خودمون از این موارد داشتیم ...........ولی دیگه الآن نیست
یعنی به اون شکل قبل نیست
شما فقط خانواده های متوسط و معمولی جامعه رو میبینید.
اگه یه نگاهی به خانواده های مرفه بندازی میبینی که نه یکی که چند تا خدمتکار داره. اصلا دختره به عمرش معنی ظرف شستن و غذا درست کردن رو نفهمیده.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من نگفتم که وجود نداره
در کل گفتم که ........به اون شکل قبل نیست و همین طور که .....خیلی کمتر شده

jaky

عضو جدید
شما فقط خانواده های متوسط و معمولی جامعه رو میبینید.
اگه یه نگاهی به خانواده های مرفه بندازی میبینی که نه یکی که چند تا خدمتکار داره. اصلا دختره به عمرش معنی ظرف شستن و غذا درست کردن رو نفهمیده.
ببخشید که وسط بحثتون اظهار نظر می کنم ولی کسی(مرد) که میخواد با یکی ازدواج کنه که اون قدر وضع مالیش خوبه باید خودش هم همون قدر(به قول ما) مایه دار باشه. یا این که اون دختره عاشق دلباختش شده باشه که قبول کنه با وضعیت مالی ضعیف(البته نسبت به خودش) با اون ازدواج کنه.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم؟
در مورد یکی از مطالب قبلم
این که امروزه صحبتی بین دختر و پسر در جلسه ی خواستگاری باقی مونده؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حرفی برای گفتن به هم دارن؟

• Like
واکنش ها: jaky

mina_abasi37

عضو جدید
من فكر مي كنم
من فكر مي كنم بهتر قبل از اينكه مسئله رسمي خواستگاري مطرح بشه خيلي از مسائل حل شده باشه مثل نيما كه روز خواستگاري فقط مسئله كاهو براش مجهول مونده. اجتماعي بودن و خود راي بودن و خسيس بودن و از همه بدتر توي اقايون بد چشم بودن چيزايي نيست كه با سوالهاي روز خواستگاري بشه فهميد. ممكن كسي فكر كنه مثلا خيلي اجتماعي ولي توي روابط متوجه شي كه اصلا اين طور نيست. اگر اين دوستيهاي هدفمندتر و زير نظر خانواده ها بودمن فكر مي كنم راه خوبي براي شناخت بود. با توجه به اينكه من روز خواستگاري انتظار دارم با رو حيات طرفم اشنا باشم پس سوالهاي رو كه بايد توي جمع مطرح شه مي پرسم و چيزايي كه من تعهد قانوني ازشون مي خوام . مثل اينكه بعد ازدواج كجا خونه تهيه مي كنه و يا اينكه من حق ادامه تحصيل مي خوام به صورت قانوني و اينكه من بعد از تحصيل تمايلي به كارخارج ازمنزل ندارم

elo0ne_lady

عضو جدید
سلام
خوبین؟:smile:
به نظر من بهتره دو طرف قبل از خاستگاری با هم اشنایی داشته باشن...منظورم با اطلاع خانواده
اخه با یک بار نشستن و صحبت کردن نمیشه بفهمی که طرف چه تحفه ای هست مگه نه؟;):D

jaky

عضو جدید
یه سوال داشتم؟
:que:خوب که فکر کردم دیدم این سواله من هم هست.:que:
حالا فکر کنید که دو نفر ( بدون اطلاع خوانوادهاشون) با هم دوستن(فکر بد نکنین کاملاٌ مطایق قوانین اسلام). اونا احتمالا روز خواستگاری به هم چی میگن؟:que:
(حتما باید یه چیزایی بگن وگرنه قضیه لو میره. خوب پس چجوری جلوی خندشون رو بگیرن؟)

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
خوبین؟:smile:
به نظر من بهتره دو طرف قبل از خاستگاری با هم اشنایی داشته باشن...منظورم با اطلاع خانواده
اخه با یک بار نشستن و صحبت کردن نمیشه بفهمی که طرف چه تحفه ای هست مگه نه؟;):D
شما (ر)خانوم هر چی بگی طلاست

:que:خوب که فکر کردم دیدم این سواله من هم هست.:que:
حالا فکر کنید که دو نفر ( بدون اطلاع خوانوادهاشون) با هم دوستن(فکر بد نکنین کاملاٌ مطایق قوانین اسلام). اونا احتمالا روز خواستگاری به هم چی میگن؟:que:
(حتما باید یه چیزایی بگن وگرنه قضیه لو میره. خوب پس چجوری جلوی خندشون رو بگیرن؟)
کدوم قضیه لو میره؟
مگه نمیگی طبق قوانین اسلام
پس طبیعتا .........خانواده هاشون به این دو شخصیت فهمیده ........که یه دوستی سالم دارن و دلایل مختلفی هم برای دوستیشون هست و از روی هوس نیست ........اطمینان کامل دارن .
یعنی اگه بدونن فرزندشون با یه نفر از جنس مخالف دوسته .....بهش اطمینان دارن و شکی به فرزندشون نمی کنن .
برای مثال ...........خود من به برادرم که یه فرد سالمیه اطمینان دارم
و اگه بگه که با یه دختری آشنا شده ......بهش هیچ شکی نمی کنم
چون بهش اطمینان دارم و می دونم که دست از پا خطا نمی کنه
همون طور که تو این مدت از زندگیش خطایی نکرده
و این که می دونم یه شخصیت تحصیل کرده و با علمه
و در کل بهش اطمینان دارم

هنوز منتظرم دوستان به سوال من جواب بدن

آخرین ویرایش:

phalagh

مدیر بازنشسته
یه سوال داشتم؟
چرا فکر میکنید امروزه همه دخترا و پسرا حتما قبل از خواستگاری دوست بودن. نمیگم نیست هست زیاد هم هست اما هنوز نمیشه گفت که اکثریت اینطورین. هنوز هستن دخترایی که اولین دوستی که از جنس مخالف پیدا میکنن همسرشونه.و اتفاقا تعدادشون هم کم نیست و همینطور در مورد آقا پسرا.
تازه درسته که از طریق دوستی میشه از خیلی جهات شخصیت طرف مقابل رو شناخت ، اما اگه منظور شما از دوستی به تعریف خودتون صرفا یه دوستی مثل سایر دوستی ها ست که آدم با همجنسهای خودش داره باز نمیشه به اون شناخت رسید(البته اضافه کنم که من اصلا دوستی دختر و پسر رو مثل دوستی دو همجنس نمیدونم و معتقدم این دو تا رو هیچ وقت نمیشه با هم مقایسه کرد)
اما دلیلم برای اینکه میگم باز از طریق این نوع دوستی به اصطلاح معمولی نمیشه به اون شناخت رسید اینه که آدما در موقعیتها و نقشهای متفاوت شخصیت های متفاوتی دارن.شاید یه نفر به عنوان یه دوست شخصیت قابل قبول و خوبی داشته باشه اما وقتی همین آدم در نقش همسر برای شما وارد میشه شخصیت متفاوتی داشته باشه. اون رفتار و اون منشی رو که من در روابط دوستیم دارم در روابط خانوادگی ندارم.چون نقش وجایگاهم متفاوته و بالطبع انتظارات متفاوتی از من میره.پس باز از طریق دوستی هم نمیشه به اون شناخت واقعی برسی.

atousa_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای چه باحال

بچه ها یکی میگه بیشترین سوالاتی که پرسیده شده در چه زمینه ای بوده؟

چون وقت ندارم تمام 5 صفحه رو بخونم

phalagh

مدیر بازنشسته
وای چه باحال

بچه ها یکی میگه بیشترین سوالاتی که پرسیده شده در چه زمینه ای بوده؟

چون وقت ندارم تمام 5 صفحه رو بخونم
متاسفانه سوالات زیادی پرسیده نشده. تاپیک رو زدم که بچه ها سوالاتشون رو بزارن اما بحث رو به سمت دیگه ای رفت تا رسید به اینجا که میبینید.
اما به هر حال اینکه روز خواستگاری هر دو طرف طی یک یا چند جلسه گفتگو سوالاتی رو از هم میپرسن یه مسئله عادیه. اما اینکه چه سوالاتی؟ کاش بچه ها نظر میدادن. یا حداقل متاهلین تالار هم چند تا نظر میزاشتن.

fatem

عضو جدید
سوال خواستگاری

سوال خواستگاری

سلام
خوب یه سوالی که من در مورد خواستگارانم میپرسم اینه که تا چه اندازه به پدر و مادرشون احترام میذارند؟
با اونها تا چه اندازه مشورت میکنند؟

2- میزان دقت طرف مقابلم با سوالاتی که خیلی پیش و پا افتاده است میسنجم؟

و....
در اینجا نمیشه همه چیز رو گفت؟
و سوالات روز خواستگاری منوط به خصوصیات طرفین داره

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا فکر میکنید امروزه همه دخترا و پسرا حتما قبل از خواستگاری دوست بودن. نمیگم نیست هست زیاد هم هست اما هنوز نمیشه گفت که اکثریت اینطورین. هنوز هستن دخترایی که اولین دوستی که از جنس مخالف پیدا میکنن همسرشونه.و اتفاقا تعدادشون هم کم نیست و همینطور در مورد آقا پسرا.
تازه درسته که از طریق دوستی میشه از خیلی جهات شخصیت طرف مقابل رو شناخت ، اما اگه منظور شما از دوستی به تعریف خودتون صرفا یه دوستی مثل سایر دوستی ها ست که آدم با همجنسهای خودش داره باز نمیشه به اون شناخت رسید(البته اضافه کنم که من اصلا دوستی دختر و پسر رو مثل دوستی دو همجنس نمیدونم و معتقدم این دو تا رو هیچ وقت نمیشه با هم مقایسه کرد)
اما دلیلم برای اینکه میگم باز از طریق این نوع دوستی به اصطلاح معمولی نمیشه به اون شناخت رسید اینه که آدما در موقعیتها و نقشهای متفاوت شخصیت های متفاوتی دارن.شاید یه نفر به عنوان یه دوست شخصیت قابل قبول و خوبی داشته باشه اما وقتی همین آدم در نقش همسر برای شما وارد میشه شخصیت متفاوتی داشته باشه. اون رفتار و اون منشی رو که من در روابط دوستیم دارم در روابط خانوادگی ندارم.چون نقش وجایگاهم متفاوته و بالطبع انتظارات متفاوتی از من میره.پس باز از طریق دوستی هم نمیشه به اون شناخت واقعی برسی.
فلق خانوم من منظورم یه دوستی معمولی نبود.
این دوستی ای که شما ازش گفتی فکر نمی کنم پیش من جایگاهی داشته باشه
خب طبیعیه شناختا از بچه های باشگاه کمه
گفته بودم دوستی و من به این شکلی که توی کوچه و خیابون و همچنین در بین خیلی از دانشجوهای ما هست قبول نمی کنم .
اون دوستی به قول یکی از دوستان به جای این که عشق درش مطرح بشه .....صحبت از لاوه (love)که از فرهنگ غرب وارد جامعه ی ما شده
هیچ وقت این مدل دوستی پیش من جایگاهی نداره
یه شخصیت تحصیل کرده به معنای واقعی نمی تونه به این شکل رابطه برقرار کنه
یعنی بهش اعتقاد نداره
این که خیلی از جوونای ما سر این قضیه دچار مشکل شدن که درش شکی نیست
دلایل زیادی هم داره که این طور شده (دلایل روانشناسی و تربیتی و ........)
من دوستی ای و مد نظرم بود که بین دو شخصیت فهمیده و به معنای واقعی تحصیل کرده بود.
نه هر دوستی ای
متاسفانه انقدر در این مورد .............جوونای ما دچار اشتباه شدن که دیگه کمتر کسی به دوستی بین دو جنس مخالف اعتقاد داره و به اون به شکل سالم نگاه نمی کنه
هم این مسئله اشتباهه و هم دوستی هایی که الآن و امروزه بین جوونای ما باب شده که علت اصلیش همون لاوه که گفتم .
اما اگه یه جوون معیارای خودش و از یه دوستی با جنس مخالف" معلوم کنه
می تونه بهترین تصمیمات و در همه ی موارد بگیره
شما بیشتر دوستی هایی و مورد خطاب قرار میدی که شاید دلیل اون دوستی دلایل کاملا سطحی از هر دو طرفه
مثل زیبایی و ثروت و .........(به قول یکی از دوستان:پسرا با چشماشون عاشق میشن و دخترا با گوشاشون)
اما دوستی بین دو جنس مخالف به نظر من نمی تونه این موارد سطحی باشه

دوستی ارزش بالایی داره
نباید مثل امروزه بهش انقدر سطحی نگاه کرد.
تمام اسلام صحبتش همنشینی با عالمان و دوستان خوب بوده
نه این دوستی های امروزه که فقط برای نیازه
دوستی ارزش بالایی داره
حتی یکی از امام های ما(فکر کنم امام صادق)بعد از هم صحبتی با یک زن "
و شنیدن حرف ها و عقاید اون "بلافاصله بهش پیشنهاد ازدواج دادن
این موضوع برای زمان های قدیمه "امروزه زمونه فرق کرده (یکی از دلایلش زیادی جمعیت و به طبع تنوع انسانها و.........)پس میشه این حرکت این معصوم دین و طور دیگه "و برای امروز تعبیرش کرد.
و اون تعبیر""""""""همین دوستی """""""""" ولی به معنای واقعی اونه

آخرین ویرایش:

قره

اخراجی موقت
میگما.. بعد از خواستگاری مراسم بله برونه؟ ..راستی شب چیز...شرمنده ها بی خیال..
راستی بچه هم بدنیا میارن این زن و شوهر؟:D مدرسش کجاست؟

phalagh

مدیر بازنشسته
لطفا اگه نظری ندارید اسپم نکنید. و در پستاتون رعایت جو باشگاه رو هم داشته باشید:evil: ، و توجه کنید که کجا اومدید.:mad: حواستون هم باشه که چی میگید.:w00:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وقتی میگم اینجا تمامش مشکله سر اینه
درست مثل هفته ی پیش
هر کی دلش می خواد سرش و مثل .............میاد تو

babak_929

عضو جدید
سلام .
داماد اومده کل بچینه..:biggrin:
نظر خانومای محترم در مورد اوقاتی مجردی بد از ازدواج آقایون چی:gol::cool:

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز از خانوما فقط پرسیدی
ولی منم می خوام به این سوال جواب بدم.
مجرد بودن اسمش روشه
بعد ازدواج دیگه شما تنها نیستید و به کسه دیگه ای هم تعلق دارید.
میشه با مشورت در این زمینه بهترین تصمیمات و گرفت و بهترین استفاده ها رو برد.

shirin_yalda

عضو جدید
چرا من همیشه دیر میرسم؟

به نظر من تمام این صحبت ها به طرف مقابل بستگی داره و شناختی که ازش داریم.
من می تونم الان معیارامو بگم ولی نمی دونم که چه سوالاتی رو می پرسم چون همون طوری که گفتم به طرف مقابلم بستگی داره.

خانواده. اعتقادات. صداقت و تحصیلات جز اولویت های منه.

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا من همیشه دیر میرسم؟

به نظر من تمام این صحبت ها به طرف مقابل بستگی داره و شناختی که ازش داریم.
من می تونم الان معیارامو بگم ولی نمی دونم که چه سوالاتی رو می پرسم چون همون طوری که گفتم به طرف مقابلم بستگی داره.

خانواده. اعتقادات. صداقت و تحصیلات جز اولویت های منه.
دوست عزيز
موضوع جديدي به دنبال اين تاپيك مطرح شده ""كه هنوز جواب كاملي به اون موضوع داده نشده
اين كه بدون آشنايي قبلي "با توجه به شرايط امروز جامعه ""ميشه به حرفاي جلسه ي خواستگاري و تحقيقات كوتاه مدت بعد اون بسنده كرد.
و اين كه هنوز دوستان نظراتشون در مورد صحبتاي قبلي من مطرح نكردن
من مي خوام كه از اين تاپيك نتيجه گيري خوبي بشه
براي همين اين حاشيه ها رو مطرح كردم .

mary27

عضو جدید
سلام
تاپیک جالبیه ممنون از فلق!
برای من مهمترین چیز اخلاقه! اگه اخلاقا match بشه خیلی از مسایل قابل حل میشه! چون اخلاق به نظر من یه چیز ذاتیه بیشتر و عوض شدنی نیست .فکر اینکه بتونی در طی سالای زندگی اخلاق طرفو مثل خودت کنی به نظر من نا ممکنه و اگه هم تا حدودی شدنی باشه طرفی که عوض شده شاید احساس خوبی نداشته باشه و این یه جور خود خواهی دیگری محسوب میشه! پس بهتره همون اول کسی رو که بیشتر مثه خودته انتخاب کنی! اینکه بفهمی یکی اخلاقش باهات match میشه یا نه، حالا نه کاملا، کار زیاد سختی نباید باشه! من خودم توو برخوردایی که با دوستا و همکلاسیای دور و برم دارم خیلی سریع متوجه میشم که کی از همه بیشتر مثل خودمه و جور تره! حتی از همون برخورد اول! من آدم منطقی هستم و دوست دارم طرفم هم منطقی باشه و اینو بگم که خیلی راحت با یکی دو برخورد متوجه میشم اگه طرفم حتی یه جو منطقم نداره! اگه هر دو طرف منطق داشته باشن در صورت وجود اختلاف نظر، خیلی راحتتر میشه طرف مقابل را قانع کرد و مشکلات رو با همفکری و مشورت بیشتر و قیل و قال کمتر حل کرد! ماها به عنوان یک دانشجو توو ایران اینقدر با آدمای مختلفی توو جاهای مختلف برخورد داشتیم که کم و بیش به یه جور فن روانشناختی رسیدیم که حتی از حالات فرد، نوع برخورد و نگاه ها، نشست و برخاست و ... به خیلی از خصوصیات فرد مقابل پی ببریم. البته یه ضرب المثل english هست که می گه:
Never judge a book by its cover! ولی خوب در این مورد فقط cover نیست یه چند برگی از صفحات اول هم طی ملاقات ها و برخوردای بیشتر judge می شه به غیر از cover!!!:)
وقتی اخلاق ها مثه هم باشه توو تصمیم گیری های زندگی خیلی کمتر دچار اختلاف نظر میشیم چرا که در این صورت راجع به خیلی از مسایل همعقیده خواهیم بود!
البته perfect match هیچ وقت پیدا نمیشه!

با آرزوی سعادت و خوشبختی برای همه....

tebyan

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تفکرت خوبه
اما مواظب باش سر عقایدی که با این محکمی داری بیانشون می کنی دچار اشتباه و پیش داوری نشی
چون تجربش و دارم بهت این توصیه رو کردم.
درک کردن عقایدت خیلی راحته.

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
این بحث که به راه انداختید چیزی نیست با نوشتن 2-3 سطر بشه همه چیزو نوشت
متاسفانه کلا جو محیط امروزی خراب شده دخترا به هیچ پسری اطمانان ندارند و بر عکس این هم تقصیر ما پسرا و دختراست البته از ما بیشتر جامعه تقصیر داره
ایران کجاست؟
ما کلا خودمونو گم کردیم فرهنگمون کجا رفته کجاست اون اعتماد؟؟؟
جامعه ما با اینهمه محدودیت و اینهکه تورم که کلا باعث میشه هیچکس فکرازدواجو هم تو دورانی که باید ازدواج کنه رو هم نمی کنه اگه شرایط برای جوونا مهیا بشه تا یه جوان وقتی که احساس کرد نیاز به ازدواج داره بره ازدواج کنه خیلی از این سوالات پیش نیاد
تو این زمونه هر دختری یا هر پسری فرهنگ ایرانی بودنمونو گم کرده و چون می خواد خودشو نشون بده و بگه بزرگ شدن میرن با جنث مخالفشون دوست می شن و اینو شاید واسه خودش یه افتخار میدونه
چرا یه دختر که با 2-3 تا پسر دوست بوده می خواد همسر آیندش اصلا دوست دختر نداشته باشه یا برعکس؟
البته من این بین دخترارو بیشتر از پسرها لطمه میبینند؟
به نظر من تو این یه ساعت نمی شه یه نفرو شناخت ذات انسان چیزی نیست که با یه ساعت شناخت انسان نمی تونه سرشتشئ عوض کنه ولی اگه دو نفر واقعا همدیگرو دوست داشته باشن و واقعا بخوان همدیگرو خوشبخت کنن باید اینو بدونن اولین نکته تو یه زندگی وشترک اعتماده به طرف مقابلته البته اعتماد 2 طرفه خیلی چیزا در به وجود اومدن این اعتماد نقش دارن که اولیش دروغه شاید بعضد دروغا تا آخر عمر فاش نشه که البته خیلی کمه اکثرا زود فاش میشه و باعث می شه این اعتماد از بین بره اگه این اعتماد باشه 2 طرف همیشه سعی می کنن این اعتمادو از بین نبرند
شاید بعضی دروغا باشن که هیچ وقت فاش نشه ولی مطمعن باشید تا آخره عمر مثل یه خوره وجودشو می خوره اکثرا بعدا خیلی ها اعتراف می کنن
سعی کنید تا طرف مقابلتونو خوب نشناختید بهش جواب ندید چون الان هم پسرها می دونن دخترا از چه نوع مردهایی خوششون میاد و هم بر عکس اگه یه سری به دادگاهای خانواده بزنید می بینید خیلی ها که برای طلاق میان اکثرا مشکلشون از همون دروغهای روز خواستگاری به وجود اومده
همیشه سعی کنید یه ایرانی اصل باشید و کاری به دیگران نداشته باشید که چطور زندگی می کنه سعی کنید شخصیتتونو حفظ کنید مطمعن باشید خداوند همه بنده هاشو دوست داره و به هر کس بر حسب لیاقتش سرنوشتشو تعیین می کنه
همتون خوشبخت باشید