شهر کتاب

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بر و بچ قدیمی و جدید....:)
اینجا تالار گفتگوی آزاده اما متاسفانه بیشتر شبیه چرت و پرت آزاد شده!
از تمام دوستانی که ادعای با فرهنگ بودن رو دارن دعوت میکنم توی این تاپیک حضور فعال داشته باشید و اطلاعاتتون رو در زمینه کتاب و کتاب خوانی با بقیه تبادل کنید
معرفی کتابهایی که براتون جالب بوده,نقد و بررسی محتوای کتاب ها,در خواست معرفی کتاب در یه زمینه خاص و.....می تونه فعالیت هایی باشه که توی این تاپیک صورت میگیره
پیروز باشید...;)

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون...
من میخواستم بپرسم "ورتر" "گوته" به فارسی ترجمه شده؟؟؟
اگر شده مال کدوم انتشاراته؟

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید تاپیکه چرت و پرت هم وجود داشته باشه... اما به نظرم دلیل بر بد بودنه همه شون نیس.... و نباید سلیقه های شخصیمونو دخالت بدیم... اگه بخوایم درست تر نگاه کنیم جای این تاپیکی که این جا زده شده توی این قسمته.... من خودم برا کتاب بیشتر اینجا می رم... در ضمن از این تالار هم خیلی چیزا میشه یاد گرفت.... موفق باشی...:gol:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید تاپیکه چرت و پرت هم وجود داشته باشه... اما به نظرم دلیل بر بد بودنه همه شون نیس.... و نباید سلیقه های شخصیمونو دخالت بدیم... اگه بخوایم درست تر نگاه کنیم جای این تاپیکی که این جا زده شده توی این قسمته.... من خودم برا کتاب بیشتر اینجا می رم... در ضمن از این تالار هم خیلی چیزا میشه یاد گرفت.... موفق باشی...:gol:
منظور من این بود که اگه نصف فعالیتی که توی سایر تاپیک ها داریم اینجا هم داشته باشیم به بالا بردن سطح فرهنگ و معلوماتمون کمک کردیم..
بابت لینک هم ممنون اما اونجا بورس کتاب های الکترونیکیه..اینجا میتونیم یه تاپیک جامع تر داشته باشیم,البته اگه استقبال بشه..:gol:

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور من این بود که اگه نصف فعالیتی که توی سایر تاپیک ها داریم اینجا هم داشته باشیم به بالا بردن سطح فرهنگ و معلوماتمون کمک کردیم..
بابت لینک هم ممنون اما اونجا بورس کتاب های الکترونیکیه..اینجا میتونیم یه تاپیک جامع تر داشته باشیم,البته اگه استقبال بشه..:gol:

آره اونی که پتانسیلشو داره مطمئنن چیزایی که باید یاد بگیره میگیره... ما نمی تونیم دست تک تک بچه ها رو بگیریم و فرهنگ یادشون بدیم... در ضمن قرارم نیس از هر چی خوشمون نیومد اسمشو بذاریم بی فرهنگی.... چون مطمئنن یه چیزه نسبیه... و میشه گفت کم و بیش همه دارن... فقط ممکنه ماله بعضیا کمتر باشه.... و بعضیا بیشتر از سننشون درک کنن... اینم بگم... سوفی عزیز توی چن تا تاپیکی که زدی خودت بشو مخاطب و به عنوانه یه غریبه متنشو بخوون... من خودم وقتی واردش میشم با اینکه موضوهاش برام جالبه اما یه جورایی دلسرد میشم... جهان سومی بودن و بی فرهنگ بودن و اینا سوای از این موضوعاته... که خب یه جورایی روزانه ذهن همه مونو مشغول می کنه به خودش... آخره شب هم میایم اینجا تو جمع دوستا که یه چیزایی یاد بگیریم... اونم در قالب تفریح... بازم شرمنده... ولی همه می دونن که من دختره رک و رو راستیم... در ضمن من داستان کوتاه زیاد می خوونم... اینم نظرم راجع به کتاب ها.... دنبال یه کتابیم می گردم که هر چی تو نت گشتم نبود...

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب اگه موافق باشید روند تاپیک رو یه جور دیگه ادامه بدیم...:)
آخرین کتابی که خوندید چی بوده؟؟ و یا تا به حال چه کتابی بیشترین تاثیر رو روتون گذاشته؟؟

maryam_th

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا یکی لطف میکنه جواب منو بده یا نه؟؟؟

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون...
من میخواستم بپرسم "ورتر" "گوته" به فارسی ترجمه شده؟؟؟
اگر شده مال کدوم انتشاراته؟
مریم جان بیا اینجا(دوستان بیان اینجا عضو بشن ......خیلی جای باحالیه)
در ثانی آخرین کتابی که خوندم کتاب آیین دوست یابیه به قلم دیل کارنگی .....واقعا محشر بود
ثالثا این تاپیک جاش تالار ادبیاته :D

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوفی جونم پایه شم خفن:surprised:
من سه چهارتا کتاب خوندم که خب همشونم نصف و نیمه
آخریش دین موروثی بود :)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
میزان مطالعه

میزان مطالعه

ایرانیان، به‌طور متوسط دو دقیقه در روز کتاب می‌خوانند.

این مقدار برای همه نمی باشد یک مقدار متوسط آماری می باشد که ارائه گردیده است.
دانش آموزان فقط کتاب های درسی و کنکور را مطالعه می کنند و کتاب های خارج از برنامه ای ندارند.
دانشجویان فقط کتب دانشگاهی یا جزوه و فراتر از آن نخواهند رفت.
بعد از فارغ تحصیلی یا همان کتب دانشگاهی را برای ارشد مطالعه می کنند یا به سربازی رفته یا بر حسب شرایط به کار می روند و در هنگام کار اگر دست به کتابی ببرند گویی که کاری حرام را انجام داده اند و این دو دقیقه مطالعه نیز خواندن روزنامه باشد...وقتی روزنامه می خوانند فقط تیترهای صفحه اول یا کمی هم از صفحه حوادث.....
همه به سوی راحت طلبی پیش می روند نمونه بارز آن در بین دانشجویان می باشد که پس از قبولی در کنکور فکر می کنند که شاخ غول را شکسته اند و دیگر مطالعه خارج از درسی ندارند. و فقط به فکر این هستند که با کدام استاد بگیرند که جزوه بدهد و نمره .......تا وضع دانشجوهای ایرانی این هستش......

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف شما را کاملا قبول دارم
این یک حقیقت تلخ که باید تغییر کند
و ما هم باید از خودمون شروع کنیم
این موضوع حتی به محیطی که ما در ان قرار می گیریم هم بستگی داره
مثلا نوع ارتباط برقرار کردن ما و حرفایی که بین هم رد وبدل می شه هم جالب نیست
عموما وقتی را که می گذارید تا با دوستانتون صحبت کنید صرف چی می شه
غیبت
فوضولی
حرفای علکی
..............
در حالی که می تونییم در همین فرصت با هم بحث کنید یا این که
خلاصه ی یک کتاب را برای هم بگید وخیلی کار های دیگه

ما هنوز ارزش زمانی را کهدر اختیار داریم نفهمیدیم

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز

این مقدار برای همه نمی باشد یک مقدار متوسط آماری می باشد که ارائه گردیده است.
دانش آموزان فقط کتاب های درسی و کنکور را مطالعه می کنند و کتاب های خارج از برنامه ای ندارند.
بعد از فارغ تحصیلی یا همان کتب دانشگاهی را برای ارشد مطالعه می کنند یا به سربازی رفته یا بر حسب شرایط به کار می روند و در هنگام کار اگر دست به کتابی ببرند گویی که کاری حرام را انجام داده اند و این دو دقیقه مطالعه نیز خواندن روزنامه باشد...وقتی روزنامه می خوانند فقط تیترهای صفحه اول یا کمی هم از صفحه حوادث.....
همه به سوی راحت طلبی پیش می روند نمونه بارز آن در بین دانشجویان می باشد که پس از قبولی در کنکور فکر می کنند که شاخ غول را شکسته اند و دیگر مطالعه خارج از درسی ندارند. و فقط به فکر این هستند که با کدام استاد بگیرند که جزوه بدهد و نمره .......تا وضع دانشجوهای ایرانی این هستش......
بهتاش جان .....اینارو هممون میدونیم.....راهکار؟

aries

عضو جدید
از تمام دوستانی که ادعای با فرهنگ بودن رو دارن دعوت میکنم توی این تاپیک حضور فعال داشته باشید و اطلاعاتتون رو در زمینه کتاب و کتاب خوانی با بقیه تبادل کنید
معرفی کتابهایی که براتون جالب بوده,نقد و بررسی محتوای کتاب ها,در خواست معرفی کتاب در یه زمینه خاص و.....می تونه فعالیت هایی باشه که توی این تاپیک صورت میگیره
پیروز باشید...;)

کاملا موافقم....اخرین کتابی که خوندممن واستاد وعشق(مچ البام)(مترجم:صدیقه ابراهیمی)داستان واقعی زندگی استاد جامعه شناس هست که تا اخرین روزهای زندگیش حقایق زندگی معنا دار رو با چیزای خیلی ساده با یگی از دانشجو هاش به گفتگو کشیده.واقعا عالیه

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین کتابی که خوندید چی بوده؟؟ و یا تا به حال چه کتابی بیشترین تاثیر رو روتون گذاشته؟؟

تاپیک خوبی زدید, ولی تاپیک مشابه با هر دو عنوانی که گفتید در تاپیک های تالار ادبیات هست

بهترين کتابي‌ که به تازگي خوانده‌ايد؟

بهترین رمانی که تا به حال خوندید چی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

:gol:

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مریم جان بیا اینجا(دوستان بیان اینجا عضو بشن ......خیلی جای باحالیه)
در ثانی آخرین کتابی که خوندم کتاب آیین دوست یابیه به قلم دیل کارنگی .....واقعا محشر بود
ثالثا این تاپیک جاش تالار ادبیاته :D

خیلی سایت جالبی بود, ....ممنون;)

راستی آواتارتون خیلی باحاله،..... حس خوبی داره, شیطنت:surprised::smile:
اومدم تو پروفایلتون نتونستم پیغامم بذارم, اینجا گفتم;)

waffen

اخراجی موقت
پیروز باشید...;)

درود بر شما . تاپیک فوق العاده ای زدید.
:gol::gol:

waffen

اخراجی موقت

حقیقتش من اصلا دروس دانشگاهیم رو نمی خونم :D به جاش کتابهایی میخونم که در زندگیم به دردم بخوره. در حقیقت بنده میدونم که در آینده من نیازی به محاسبه ی سرعت فچ کردن اطلاعات از دیسک سخت رو ندارم در نتیجه وقتم رو صرف این جور چیزها نمی کنم و به جاش مثلا کتاب Hiding in plain sight رو می خونم که میدونم در آینده به دردم میخوره.
من 90 درصد مدت روز رو تو خونه هستم و همش هم دارم یه چیزی میخونم (مگه کار دیگری هم می تونیم تو این مملکت انجام بدیم ؟؟) خلاصه تفریح ما شده کتاب خوندن.
من روزنامه هم که میخونم اصلا صفحه ی حوادث رو نیگاه هم نمی کنم. مفت نمی ارزه.

من آخرین کتابی که خوندم surly you're joking بود. البته هنوز چند صفحه ازش مونده. دیگه آخرش هست. این کتاب در مورد تجربیات و زندگی فیزیک دان بزرگ Richard P. Feynman هست. البته بهتون پیشنهاد نمی کنم. چیز خیلی خاصی نداره. کلا زندگی اون فرد از دیدگاه خودش هست. به شکل زندگی نامه هم نیست. لازم به ذکر هست که فاینمن همون فرکی بوده که در لاس الاموس ساختار های بمب اتمی رو و میزان قدرت اون رو محاسبه کرده و مهندسی و طراحی اون رو هم تا حد زیادی انجام داده و برنده ی جایزه ی نوبل فیزیک هم هست.

کتابی که به نظر من خیلی خوبه مخصوصا برای مهندسین کامپیوتر و دانشجوهای ریاضیات کتاب Sync هست. بهتون پیشنهاد میکنم حتما پیدا کنید و بخونید. من واقعا از این کتاب لذت بردم.

آخرین ویرایش:

meytim

متخصص محاسبات عددی و MATLAB
کاربر ممتاز
تكراري

تكراري

تاپيك شما تكراريه. فكر مي كنم مشابه همين تاپيك در همين سايت خيلي هم جلو رفته و بهتر باشه كه شما هم به همونجا بريد و اين تاپيك رو پاك كنيد. چيزهايي هم كه اينجا نوشته شده مي تونيد به اون تاپيك منتقل كنيد.

waffen

اخراجی موقت
تاپيك شما تكراريه. فكر مي كنم مشابه همين تاپيك در همين سايت خيلي هم جلو رفته و بهتر باشه كه شما هم به همونجا بريد و اين تاپيك رو پاك كنيد. چيزهايي هم كه اينجا نوشته شده مي تونيد به اون تاپيك منتقل كنيد.

منظورتون اون تاپیک هست که میگه آخرین کتابی که خوندید چی بود ؟

waffen

اخراجی موقت
اینم از این.
هیچ کس نیومد حرفی بزنه. هیچ کسم کتابی رو واقعا معرفی نکرد.
تاپیک هم به زودی به تاریخ می پیونده.

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تازگیا یه کتابی از تو نت پیدا کردم انقذه بده بده بده
آخ آخ :eek:
داستانش تو تهران 86 اتفاق افتاده و کلا فساد جامعه رو تصویر می کشه
آخ آخ آخ:surprised: