سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

joody121

عضو جدید
سلام دوستان من یه مشکلی دارم
هر چند دقیقه یه بار مودم ADSL من Disconnect میشه!
مودمم هم DSL 200 هستش
مشکل از کجا میتونه باشه!!!!!!!!!
سلام
ببینید مشکلتون دلایل متعددی میتونه داشته باشه!
اول از همه به نظرم میرسه با ISP تون باید تماس بگیرین،شما از کجا سرویس می گیرین و نوع سرویستون(منظورم سرعت و ترافیک حجمی و... هستش) چیه؟
دوم مشکل سخت افزاری خود مودم،لطفاً نوع(مدل) مودمتونو بگین و اینکه به پورت USB وصله یا از LAN استفاده می کنین؟
شما از اسپلیتر(میکرو ***** )استفاده می کنین؟
و اینکه چند وقته از این سرویس استفاده می کنین،یعنی شاید مشکل از مخابرات و رانژه خط تلفن باشه؟
پورتاتون مشکلی نداره،یعنی ممکنه ویروسی تو کار پورتا اختلال ایجاد کرده باشه!
لطفاً مشکلتونو کامل بیان کنین و حدسای احتمالی که خودتون میزنین رو بگین تا اگه تونستیم،کمکتون کنیم.
در ضمن من منظورتونو از DSL 200 متوجه نشدم!

با تشکر:gol:

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشيد

كسي هست كه با نرم افزار visio كه مربوط به ترسيم گراف هست ، كار كرده باشه ؟ يا چيزي دربارش بدونه؟

اگه ممكنه كمكم كنيد ، استاده گفته نمره ميده :w42:

مرسي:w27:

ghasedekavir

عضو جدید
درخواست معرفی سایت

درخواست معرفی سایت

سلام من دنبال یه سایتی میگردم که جدیدترین اخباروفناوریهای کامپیوتر چه به زبان فارسی چه انگلیسی توش موجود باشه می شه اگر کسی یه چنین سایتی رو سراغ داره معرفی کنه

• Like
واکنش ها: Next

yalda33

کاربر فعال
سلام
من ميخواستم يه لپ تاپ بخرم حدود قيمتش بين 1500000 تا 2000000 باشه خودمم اصلا هيچ شناختي روي ماركها و امكانات لپتااپ ها ندارم اگه كسي كمكم كنه ممنون ميشم
در ضمن براي كار تخصصي مي خوام (معماري-نقشه كشي)

joody121

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشيد

كسي هست كه با نرم افزار visio كه مربوط به ترسيم گراف هست ، كار كرده باشه ؟ يا چيزي دربارش بدونه؟

اگه ممكنه كمكم كنيد ، استاده گفته نمره ميده :w42:

مرسي:w27:
سلام نسیم خانوم!
من کار کردم،مایکروسافت ویزیو یه نرم افزار جانبی سری آفیس هستش که همونطور که خودتم اشاره کردی،برای رسم اشکال،چارتها و نمودارهای سازمانی بکار میره!
ولی چون حجمش نسبتاً بالاست،به طور جداگانه عرضه میشه و اگه همراه با اون نرم افزارهای دیگه ای(مثل Net framework. و ...) هم نصب بشه،کاراییش مضاعف میشه و میتونه برای آزمایش و پیاده سازی فرآیندهای سازمانی مورد استفاده قرار بگیره!
از طرفی قابلیت اینو هم داره که برای مدلسازی سیستم ها و پروژه های UML و هم چنین تکنولوزی BPMN که از مباحث جدید و مهم حوزه IT و مهندسی صنایع هستش،بکار گرفته بشه!
هم چنین برای ترسیم نمودارها و گرافیکای ساده هم مفیده و فکر کنم از شما در این حد بخوان!
اولین قدم،نصب نرم افزار و کار کردن با اشکال و گرافیکاش هستش...

بعد اگه مشکلی داشتی،میتونی بپرسی.
موفق باشی :gol:

joody121

عضو جدید
سلام من دنبال یه سایتی میگردم که جدیدترین اخباروفناوریهای کامپیوتر چه به زبان فارسی چه انگلیسی توش موجود باشه می شه اگر کسی یه چنین سایتی رو سراغ داره معرفی کنه
سلام
http://www.narenji.ir/

به نقل از خود سایت:
نارنجی مکانی برای معرفی Gadget های جدید است. در نارنجی با آخرین ابزار های جدید تکنولوژی که به زندگی روزانه ما وارد میشوند آشنا خواهید شد. استفاده از نارنجی رایگان است و هر روز مطالب جدید در آن منتشر میشود.
"Gadget به وسایل کوچک مکانیکی و یا الکترونیکی گفته میشود که اغلب اندازه ای کوچک دارند و دارای کاربرد زیاد و خاص در زندگی هستند. به عبارت دیگر وسایلی که برای انجام کارها مفید و پرکاربرد هستند را Gadget می نامند. "

مطالبش هم فارسیه!
در ضمن اگه می خوای مطالب به روز راجع به انواع قطعات کامپیوتری رو به دست بیاری،بهترین کار مراجعه به سایت شرکت های اصلی سازنده هستش؛
مثل:intel ،hp ،cisco ،honeywell bull و ....

joody121

عضو جدید
سلام
من ميخواستم يه لپ تاپ بخرم حدود قيمتش بين 1500000 تا 2000000 باشه خودمم اصلا هيچ شناختي روي ماركها و امكانات لپتااپ ها ندارم اگه كسي كمكم كنه ممنون ميشم
سلام
اگه بخوام تو این پست،راجع به مارک ها و قیمتها توضیح بدم،خیلی طولانی میشه!
توصیه می کنم به سایت زیر مراجعه کنین؛
کاملترین و به روز ترین سایت فارسی در مورد لپ تاپ و نوت بوک اعم از مارک و کارایی و ...
http://persianlaptop.ir/

ضمن اینکه برای گرفتن قیمت،توصیه می کنم اگه تو تهران هستین،به مجتمع پایتخت مراجعه کنین!
چون هم می تونین کاتالوگها و جداول معرفی مدل و قیمت رو دریافت کنین و هم با پرس و جو از مغازه ها،محدوده ی دقیق قیمت میاد دستتون- از طرفی مدلای مختلفو هم می تونین به طور کامل مشاهده و بررسی کنین!

یا علی:gol:

d_vasegh

عضو جدید
سلام

سلام
میتونی یه سری هم به سایت پایین بزنی
قیمت هاش به روزه و مشخصات فنی رو هم کاملا داره.
http://www.rayansaba.com

gggg

عضو جدید
snapshot

snapshot

سلام
من میخوام از win عکس بگیرم
دکمه priscr قبلا جواب میداد و میشد عکس گرفت بعد تو paint پیست کرد
ولی العان جواب نمیده
تو paint هم اگه این دکمه رو بزنم برنامه پرینتر اجرا میشه
لطفا راهنماییم کنید

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام
من میخوام از win عکس بگیرم
دکمه priscr قبلا جواب میداد و میشد عکس گرفت بعد تو paint پیست کرد
ولی العان جواب نمیده
تو paint هم اگه این دکمه رو بزنم برنامه پرینتر اجرا میشه
لطفا راهنماییم کنید
دوست عزیز بعد اینکه کلید PrintScreenSysRq رو زدین تو paint کلیدهایCtrl+P رو نزنید از منوی edit گزینه Paste رو انتخاب کنید
مطمئنا جواب میده

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من یه نرم افزار کشاورزیدارم پر از عکس هست میخوام از عکس ها برای یه پروژه استفاده کنم.چطوری میتونم عکس ها رو در بیارم

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام.من یه نرم افزار کشاورزیدارم پر از عکس هست میخوام از عکس ها برای یه پروژه استفاده کنم.چطوری میتونم عکس ها رو در بیارم
نارون جان اگه اسمه نرم افزار رو می گفتی بهتر بود چون مت نمیدونیم محیط برنامه چطوریه اصلا میشه عکسهارو اکسپورت کرد یا نه
یه روش ساده هست که باید از صفحه مانیتورت عکس بگیری (روشش رو هم تو پست قبلیم گفتم)

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
نارون جان اگه اسمه نرم افزار رو می گفتی بهتر بود چون مت نمیدونیم محیط برنامه چطوریه اصلا میشه عکسهارو اکسپورت کرد یا نه
یه روش ساده هست که باید از صفحه مانیتورت عکس بگیری (روشش رو هم تو پست قبلیم گفتم)
ممنون از کمکت ولی عکس گرفتن کیفیت رو نداره.

نرم افزار مربوط به بیماری های گیاهی هست انقدر معروف نیست (پر از عکس هست)

Sharif_

مدیر بازنشسته
ممنون از کمکت ولی عکس گرفتن کیفیت رو نداره.

نرم افزار مربوط به بیماری های گیاهی هست انقدر معروف نیست (پر از عکس هست)
حالا باید یا نرم افزار رو یه جا اپ کنی نگا کنیم یا از یه نفر که باهاش کار کرده بپرسی
یا از تلپاتیمونو قویی کنیم از ذهن تو نرم افزارو ببینم

elnaz65

عضو جدید
help me

help me

سلام
من یه پرینتر hp1280 دارم که الان هیچ عکس ومتنیو پرینت نمیگیره ، باز قبلاً ها یه پیغامی میداد ادم می فهمید چشه :(الان که هیچ عکس العملی نشون نمیده
cartridge رنگیشو تازه شارژ کردم وسیاه وسفیدم یدونه جدید گذاشتم.
به نظر شما باید چی کار کنم؟؟

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا من هرروز باید ایمیل بسازم؟؟؟

ایمیل های من هر3 ماه یکبار میسوزه.باز نمیشه.

M.Reza2008

عضو جدید
سلام
من یه پرینتر hp1280 دارم که الان هیچ عکس ومتنیو پرینت نمیگیره ، باز قبلاً ها یه پیغامی میداد ادم می فهمید چشه :(الان که هیچ عکس العملی نشون نمیده
كابلاي اتصال به كامپيوترشو چك كردي؟
راستي, پرينتر رو بايد نصب كرد؟

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
Answare

Answare

سلام دوست عزیز...اتفاقا جای امثال شماها تو این باشگاهه....مطمئننا شما اطلاعاتی دارین که خیلی سودمنده.....
در ضمن مشکلتونو بنویسین اگر کسی تونست حتما کمکتون میکنه:gol:

آره اینو من هستم. بعضی وقتا شاگردام یه چیزایی می گن که اصلاً توش می مونم این کجا بوده! ! ! ! !
ولی خوب دیگه کاردانی کامپیوتر که دیگه خودش استاده.

راستی من معلم نیستم. اشتباه نشه.

Farasystem

عضو جدید
کاربر ممتاز
Answare

Answare

سلام

اول اتصالاتت رو چک کن. بعد یه بار درایورشو uninstall کن و دوباره نصب کن. اگه هم دیگه جواب نگرفتی به احتمال زیاد باید مشکل سخت افزاری داشته باشه. بفرستش برای گارانتی.

gggg

عضو جدید
مشکل SNAPSHOT حل شد

مشکل SNAPSHOT حل شد

فهمیدم مشکل کجاس
کیبرد من فراسو
یه دکمه داره که فکر کنم برای تغییر کاربری دکمه های ردیف بالای کیبرد (بالا سمت جپ)
موقع روشن شدن کامپیوترخود به خود فعال میشه
برای از کار انداختنش باید اونو زد
در موقع ستاپ اولیه ی ویندوز نیز برای زدن
F8=agree
باید این دکمه رو زد تا غیر فعال بشه و بشه از
F8
استفاده کرد

gggg

عضو جدید
مشکل تایپ

مشکل تایپ

یه سوال در مورد تایپ تو word داشتم
وقتی دارم فارسی تایپ میکنم و یک کلمه انگلیسی میزارم توش
تقدم وتاخر جمله بهم میرزه
مثل همین جمله بالا که نوشتم
ولی تو تاپیک ها این مشکل نیست
چطوری بایدحلش کنم
حتا با کپی و پیست هم از اینترنت تو وردهم همین مشکل بوجود میاد
حالا برعکس
نوشتن یه برنامه سی تو ورد درسته ولی تو تاپیک که پیست میکنم شکلش بهم میریزه

Sharif_

مدیر بازنشسته
یه سوال در مورد تایپ تو word داشتم

وقتی دارم فارسی تایپ میکنم و یک کلمه انگلیسی میزارم توش

تقدم وتاخر جمله بهم میرزه

مثل همین جمله بالا که نوشتم

ولی تو تاپیک ها این مشکل نیست

چطوری بایدحلش کنم

حتا با کپی و پیست هم از اینترنت تو وردهم همین مشکل بوجود میاد

حالا برعکس

نوشتن یه برنامه سی تو ورد درسته ولی تو تاپیک که پیست میکنم شکلش بهم میریزه
دوست عزیز وقتی تو سایت یه پست می دی تراز بندی (align) از سمت راسته
ولی تو Word ترازت از سمت چپه
واسه همینه

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام
مهندس اگه تو Printers and Faxes پرینتر به حالت Ready هستش و وقتی پرینت میزنی هیچ اتفاقی روش نمیوفته بدون مشکل از کابلته
اگه مشکل کارتریج یا مشکل فنی یا هرچیز داشته باشی Ready نمیشه

بالا