سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
به کسی که نمیگم.
ولی تیکه اخری متوجه نشدم یعنی باید چی کار کنم؟چی جستجو کنم

baran-bahari

کاربر بیش فعال
سلام
من تمام پارتيشن هاردم فرمت شده حالا از برنامه recover my files استفاده كردم ولي اطلاعاتم save نمي شه بايد چي كار كنم؟:(

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام
من تمام پارتيشن هاردم فرمت شده حالا از برنامه recover my files استفاده كردم ولي اطلاعاتم save نمي شه بايد چي كار كنم؟:(
اگه اطلاعات recover نمیشه از نرم افزار های دیگه استفاده کن حداقل چند درصد میتونه مفید باشه
من از نرم افزار TryFat استفاده میکنم که حالت Multi Boot داره و نسخه کرک شدش تو بازار نیست باید ارجینالشو دانلود کنی که حدود 18 دلار هست که خیلی مناسبه

d_vasegh

عضو جدید
سلام

یک دلیلش میتونه این باشه که داری روی همون درایوی که فرمت شده فایل هات رو Recover میکنی

baran-bahari

کاربر بیش فعال
مرسي از جواب شما ولي وقتي اطلاعات save ميكنم اين پيغام رو ميده can not open AVI:( نمي دونم بايد چي كار كنم

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسين ارجمند ;)
دوستان يه سوال دارم اما بهم نخنديدا :cry:
مانيتور تلويزيوني يا تلويزيون مانيتوري داريم ؟ ! :w20: يعني يه چيزي باشه كه هم مانيتور كامپيوتر باشه و هم تلويزيون

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام مهندسين ارجمند ;)
دوستان يه سوال دارم اما بهم نخنديدا :cry:
مانيتور تلويزيوني يا تلويزيون مانيتوري داريم ؟ ! :w20: يعني يه چيزي باشه كه هم مانيتور كامپيوتر باشه و هم تلويزيون

سلام .. بله داریم :) هم مانیتوره ، هم تلویزیون LCD . من Hitachi ش رو دیدم که خوب بود . الان حتماً مدلای بهتریم اومده ، من 3-4 سال پیش دیدم بود ..

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .. بله داریم :) هم مانیتوره ، هم تلویزیون LCD . من Hitachi ش رو دیدم که خوب بود . الان حتماً مدلای بهتریم اومده ، من 3-4 سال پیش دیدم بود ..

اونوقت از نظر كيفيت چجوريه؟ قيمتش چنده؟
مرسي از راهنماييت :w27:

Sharif_

مدیر بازنشسته
اونوقت از نظر كيفيت چجوريه؟ قيمتش چنده؟
مرسي از راهنماييت :w27:
شرمنده که می پرم وسط حرفتون
باید بگم که 50 تا 60 تومن از مانیتور های دیگه گرون تره
کیفیتش که با تلوزیون فرقی نداره
ولی کارت TV به صرفه تره ، چون هم تلوزیون داره هم TV OUT داره هم میتونی فیلم های هندی کم یا نوار ویدیو رو باش تبدیل کنی
قیمتش از 30 تومن تا .....

russell

مدیر بازنشسته
سلام میشه کمکم کنین
سیستمم بدجور ویروسی شده
ویندوز عوض کردم باز هم هست
اجازه نصب آنتی ویروس رو هم بهم نمی ده چون برنامه نصبش رو سریع می بنده

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میشه کمکم کنین
سیستمم بدجور ویروسی شده
ویندوز عوض کردم باز هم هست
اجازه نصب آنتی ویروس رو هم بهم نمی ده چون برنامه نصبش رو سریع می بنده

اين راه‌حل‌ها پيش روي شماست.
1- اول بار هزارم هست كه از همه‌ي مهندسين تقاضا مي‌كنم از اينترنت سكوريتي استفاده كنن نه آنتي ويورس تا اين مشكلات به‌وجود نياد براشون.
2- روي يك سيستمي كه اينترنت سكوريتي آپ هست هاردتون رو اسكن كنين.
3- از برنامه‌هاي امنيتي پورتابل استفاده كنين.
4- از برنامه هاي امنيتي تحت داس استفاده كنين.
5- يكي سيستم عامل مثل لينوكس بزنين و از برنامه هاي امنيتي تحت لينوكس استفاده كنين.

اگر هم اطلاعتتون مهم نيست مثل حرف بقيه فرمت كنين كل ويندوز و رو بعد.......
پيشنهاد‌هاي من فقط براي مورادي هست كه شما احتياج دارين اطلاعات بمونه و بك‌اپ نگيرين و همون مورد رو اصلاح كنين.
بعد از انجام اعمال بالا ويندوزتون رو فرش كنين و اينترنت سكوريتي آپ شده استفاده كنين. مرسي .باي

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میخوام از طریق lanبه اینترنت وصل شم باید چی کار کنم؟
وایرلس هم همون لن هست؟
نحوه اتصال با وایرلس چی هست؟

d_vasegh

عضو جدید
من میخوام از طریق lanبه اینترنت وصل شم باید چی کار کنم؟
وایرلس هم همون لن هست؟
نحوه اتصال با وایرلس چی هست؟

وایرلس(بی سیم- به طور معمول امواج در محدوده 1.5 تا 5 گیگا هرتز) اسم یک بستر برای انتقال اطلاعات هست مانند کابل مسی یا کابل نوری در صورتی که لن به معنای گستره کوچکی از سیستم های تحت یک شبکه (با خانواده IP یکسان) است.

بر روی هر کدام از این بسترها می توان یک لن راه اندازی کرد.

در شبکه با بستر وایرلس شما نیاز به یک دستگاه ارتباط مرکزی (Access Point) دارید و بر روی هر سیستمی که قصد ورود داشته نیاز به یک کارت شبکه (NIC) بی سیم داری.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
وایرلس(بی سیم- به طور معمول امواج در محدوده 1.5 تا 5 گیگا هرتز) اسم یک بستر برای انتقال اطلاعات هست مانند کابل مسی یا کابل نوری در صورتی که لن به معنای گستره کوچکی از سیستم های تحت یک شبکه (با خانواده IP یکسان) است.

بر روی هر کدام از این بسترها می توان یک لن راه اندازی کرد.

در شبکه با بستر وایرلس شما نیاز به یک دستگاه ارتباط مرکزی (Access Point) دارید و بر روی هر سیستمی که قصد ورود داشته نیاز به یک کارت شبکه (NIC) بی سیم داری.
ممنون از جوابتون.درمورد اتصال با لن میشه بیشتر توضیح بدین.

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چی هست.مییدونم روش اتصال نیست.پس لپ تاپ من که لن داره چه استفاده میتونم ازش کنم؟

شما مي‌تونين از لن لپ‌تاپتون استفاده كنين براي اينترنت اما بايد اين موارد رو بدونين.
تنها از طريقي قابليت اين استفاده رو دارين: در جايي كه شبكه هست و در خلال اين شبكه سرويس نت ارايه مي‌شه و شما با گرفتن آي‌پي داخلي اون شبكه و اتصال Getway و تعريف dns مي‌تونين از امكانات نت اون شبكه استفاده كنين. مثال ساده‌ي اين كار استفاده در سايت دانشگاهتون هست. اگر راهنمايي بيشتري خواستين اطلاع بدين.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما مي‌تونين از لن لپ‌تاپتون استفاده كنين براي اينترنت اما بايد اين موارد رو بدونين.
تنها از طريقي قابليت اين استفاده رو دارين: در جايي كه شبكه هست و در خلال اين شبكه سرويس نت ارايه مي‌شه و شما با گرفتن آي‌پي داخلي اون شبكه و اتصال Getway و تعريف dns مي‌تونين از امكانات نت اون شبكه استفاده كنين. مثال ساده‌ي اين كار استفاده در سايت دانشگاهتون هست. اگر راهنمايي بيشتري خواستين اطلاع بدين.
ممنون اقای مهندس از کمکتون.درمورد اینکه میشه توی دانشگاه استفاده کرد میدونستم.

منظورم اینه که غیر از محیط های اداری در منزل هم نمیشه استفاده کرد.یعنی شبکه ای نیست که ساپورت کنه.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه درمورد روش های اتصال به نت را بگین درمورد adsl وایرلس و لن .
pppoe connectionچیه
brodband connection

mohammad6687

عضو جدید
اندازه واقعي فايل

اندازه واقعي فايل

با سلام
مقاله اي در مورد تفاوت اندازه واقعي فايل و اندازه فضاي اشغالي در روي ديسك مي خواستم
لطفا اگه كسي داره كمك كنه.
يه چيزايي در مورد كلاستر ها مي دونم ولي بطور كامل نيست.

با تشكر

Keivan Keihanipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون اقای مهندس از کمکتون.درمورد اینکه میشه توی دانشگاه استفاده کرد میدونستم.

منظورم اینه که غیر از محیط های اداری در منزل هم نمیشه استفاده کرد.یعنی شبکه ای نیست که ساپورت کنه.

میشه درمورد روش های اتصال به نت را بگین درمورد adsl وایرلس و لن .
pppoe connectionچیه
brodband connection

در منزل زماني مي‌تونين استفاده كنين كه از مودم‌هاي روتر استفاده كنين. كه مربوط به استفاده از ADSL هست.
در مورد مواردي هم كه خوالستين مفصل در يكي از تاپيك‌ها توضيح خواهم داد.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
متشکرم اقای مهندس.
پس میتونم از لن در منزل استفاده کنم ولی نیاز به مودم روتر دارم.حالا مودم روتر چیه؟؟ از مودم usbنمیشه برای این کار استفاده کرد.

thechnical

عضو جدید
با سلام من یک مشکل در مورد dvd writer ام دارم وقتی داخلش dvd میذارم با نرم افزار های dvd اجرا می شه ولی وقتی از روی dvd روی هارد کپی می کنم ویندوز فایلشو نمی شناسه

Sharif_

مدیر بازنشسته
با سلام من یک مشکل در مورد dvd writer ام دارم وقتی داخلش dvd میذارم با نرم افزار های dvd اجرا می شه ولی وقتی از روی dvd روی هارد کپی می کنم ویندوز فایلشو نمی شناسه
اطلاعاتی که کپی می کنی چی هستند؟

fmn

عضو جدید
سلام
میشه یکی بهم بگه کاربرد کد Grag چیه و چطور میشه BCD رو به Grag تبدیل کرد بدون استفاده از کد باینری ؟؟؟:question:

Sharif_

مدیر بازنشسته
سلام
میشه یکی بهم بگه کاربرد کد Grag چیه و چطور میشه BCD رو به Grag تبدیل کرد بدون استفاده از کد باینری ؟؟؟:question:
والا کد Gray شنیده بودم ولی Grag رو نه!!!
اگه منظورت Gray هستش بگو تا توضیح بدم!!!!

fmn

عضو جدید
ببخشید اشتباه شده بود
منظورم gray بود:redface:
لطف میکنید جواب بدید:smile:

بالا