سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

xilizax

عضو جدید
سلام دوستان گل و گلاب.
نیاز فوری دارم اکر دوستان کمک کنند خیلی ممنون میشم.
من برای تایپ مطلبی با برنامه ورد دارم کار میکنم
قسمتی از مطلب باید اعدا فارسی باشه و قستمی هم انگلیسی
سیتم اعدا را روی کونتکس گذاشتم حالا هم عداد فارسی دارم و هم فرمول های شیمی که باید انگلیسی باشه عددهاشون.
ولی بعضی از قسمت ها هر کاری میکنم عدد ها فارسی بشن درست نمیشن توی قسمت فرمول نویسی ها که از قسمت اینزرت استفاده کردم. equation این فرمول ها که باید عدشون فارسی بشه نمیشن باید چی کار کنم.
بعد من نیاز به هدر فوتر دارم که هر 15 صفحه عنوانش تغییر میکنه چطور ی میتونم هر چند صفحه یک نوع هدر داشته باشم. مثلا همین کتاب ها که عنوان فصل ها تغییر میکنه چطوری تنظیم انجام بدم؟

ممنون میشم راهنمایم کنید.
کلی دعاتون میکنم

درود ؛

بدین منظور:
Microsoft Word را اجرا نمایید.
به قسمت فرمول نویسی Equation Editor وارد شوید.
حال از منوی Style به Define بروید.
در پنجره باز شده از در قسمت Number فونت فارسی مورد نظرتان را انتخاب کنید. (منظور فونت فارسی است که دوست دارید اعداد با آن نگاشته شوند.)
در همین قسمت (ترفندستان) هم میتوانید در صورت نیاز توپر یا کج بودن اعداد را با انتخاب Bold و Italic تعیین نمایید.
پس از این کار OK را زده و خارج شوید.
اکنون اگر اعدادی را تایپ کنید خواهید دید که فارسی تایپ خواهند شد.

اما برای تنظیم تایپ حروف فارسی کافی است مجددأ به Style > Define بروید.
این بار از قسمت Text Style ، زبان Farsi را انتخاب کنید و OK بزنید.
اکنون در صورت تایپ کلمات و حروف فارسی ، مشکلی از نظر برعکس بودن آن نخواهید داشت و کلمات به طور صحیح تایپ میشوند.

منبع : ترفندستان

برای جدا کردن Header and Footer هم از خاصیت Break استفاده کن.

sima piran

عضو جدید
شما نرم افزار مخصوص گوشیتونو نصب کنید و بزارید تا مودم گوشیتون رو هم بشناسه
بعد گوشی رو با کابل به نرم افزار موبایلتون وصل کنید
کانکشن جدیدو با شناسوندن مودم موبایل ایجاد کنید و در قسمت dial کد #99* بزنید;)
ببخشید من یه مشکل تو گوشیم پیش اومده کجا باید مطرح کنم.

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.
ممنون دوست گرامی از اینکه وقت کذاشتید و پاسخ دادید
من ورد را زیر و رو کردم ولی Equation Editor پیدا نکردم اگر امکانش هست راهنمایی میکنید در کدام قسمت برنامه می باشد.
متشکرم

xilizax

عضو جدید
با سلام.
ممنون دوست گرامی از اینکه وقت کذاشتید و پاسخ دادید
من ورد را زیر و رو کردم ولی Equation Editor پیدا نکردم اگر امکانش هست راهنمایی میکنید در کدام قسمت برنامه می باشد.
متشکرم

البته؛
از کدام نسخه این برنامه استفاده می کنید ؟
در نسخه 12 و 14 در بخش Insert می توانید Equation را پیدا کنید. در ورژن 11 هم اگر اشتباه نکنم در منویی به همین نام قرار دارد.

آخرین ویرایش:

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
از 2007 استفاده می کنیم.
equationرا پیدا کردم چون باهاش فرمول ها را نوشتم فقط نتونستم عددها را فارسی کنیم. که فرمودین وارد اکویشن ایدتور بشم که این مورد را پیدا نکردم وارد اینسرت که میشم باید چه قستمی را کلیک کنم؟
ممنونم

xilizax

عضو جدید
از 2007 استفاده می کنیم.
equationرا پیدا کردم چون باهاش فرمول ها را نوشتم فقط نتونستم عددها را فارسی کنیم. که فرمودین وارد اکویشن ایدتور بشم که این مورد را پیدا نکردم وارد اینسرت که میشم باید چه قستمی را کلیک کنم؟
ممنونم

دوست عزیز به محیط فرمول نویسی ورد Equation Editor گفته می شود که در ورژن 12 و 14 به اختصار Equation نامیده می شود.
واقعا فارسی نویسی در این محیط مصیبت است! شاید لازم باشد از بخش Regional and Language تنظیمات مربوط به زبان را نیز تغییر دهید.

ببین این مقاله بهت کمکی می کنه : http://dl.softgozar.com/Files/Ebook/Writing_formula_in_Word_softgozar.com.exe

آخرین ویرایش:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز تاپیکی که در پست قبلی دوست عزیز Babak.php معرفی کردند رو بخونید . کاملا درسته و توضیح اینکه وقتی این مراحل رو بگذرونید تمامی اعدادی که به فارسی می نویسید فارسی و به انگلیسی می نویسید انگلیسی نمایش داده می شوند .
برای فایل هایی که در آنها زیاد از اعداد استفاده شده توجه داشته باشید که نمایش بعضی ها رو انگلیسی خواهد بود و بعضی ها فارسی . دقت با شما
با تشکر - سیستم 32

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره.
راستش این کار که دارم انجام میدم برای صفحه ارایی کتاب هست. و باید این اعداد را حتما فارسی کنم چون انتشارات گیر میده و بر گردانده میشه.
مشکل دیگری هم که دارم من چون کتاب خیلی رنگی و زرق و برق نداره نمیخام با ایندیزاین صفحه ارایش را انجام بدم و با ورد این مشکل را پیدا کردم که برای هدر فوتر هر فصل که عنوان فصل میاد نمیونم متفاوت بگذارم یکی از دوستامون پیشنهاد داد که از گزینه بریک استفاده کنم ولی این کار را کردم فصل ها را جدا کردم و لی هدر ها تغییر میکرد و همه 4 فصل یکی می شد. نمیدونم باید چی کار کنم که هدرها هر قسمت که میخوام متفاوت باشه ممنون میشم راهنمایم کنید تاشنبه باید کارم را تحویل بدم

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام دوباره.
راستش این کار که دارم انجام میدم برای صفحه ارایی کتاب هست. و باید این اعداد را حتما فارسی کنم چون انتشارات گیر میده و بر گردانده میشه.
مشکل دیگری هم که دارم من چون کتاب خیلی رنگی و زرق و برق نداره نمیخام با ایندیزاین صفحه ارایش را انجام بدم و با ورد این مشکل را پیدا کردم که برای هدر فوتر هر فصل که عنوان فصل میاد نمیونم متفاوت بگذارم یکی از دوستامون پیشنهاد داد که از گزینه بریک استفاده کنم ولی این کار را کردم فصل ها را جدا کردم و لی هدر ها تغییر میکرد و همه 4 فصل یکی می شد. نمیدونم باید چی کار کنم که هدرها هر قسمت که میخوام متفاوت باشه ممنون میشم راهنمایم کنید تاشنبه باید کارم را تحویل بدم
kارون خانوم نخواستم ترجمه کنم که وقت بیشتری از شما صرف شه .

http://www.ehow.com/how_5018106_create-different-headers-word.html

ببینید به دردتون میخوره ؟

اگه متوجه نشدید بگین تا توضیح بدم
:gol:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوباره.

سلام اگه براتون امکان داره و مشکلی به کارتون وارد نمی کنه می تونید هر فصل را با هر هدری که می خواید در دایکیومنت های جدا ذخیره کنید.

KHF*

عضو جدید
سلام دوباره.

سلام
برای این که برای هر فصل Header & Footer متفاوتی بذارید باید آخر هر فصل به روش زیر عمل کنید:

Page Layout / Breaks / Section Breaks / Next Page​

البته دقت کنید که زمانی که در header هستید، برای هر فصل به تب Design برید و گزینه ی Link to Previous (از بخش Navigation) رو غیرفعال کنید.
بعدش برای هر فصل header مربوط به خودش رو بنویسید.

موفق باشید...

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه ازم فقط یک فایل ورد تحویل میگرند.
مرسی از همه دوستان.
ممنون بابک جان حتما بدرد میخوره امتحان میکنم اگر مشکلی دوباره بود مزاحم وقت شریفتون میشم.
متشکرمممممممممممممممممممممممممممممممم یه عالمه از همگی

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی ممنونم خیلی عالی بود.
مدت ها بود دنبال راه حل براش بود و نتونستم کاری انجام بدم.
حتی یکی از کتاب های قبلا صفحه ارایی اش را انجام دادم مدت زیادی وقت گذاشتم و به صورت دستی هدر های متفاوتی میگذاشتم.
خیلی لطف کردین عالی بود.................
مشکلم حل شد.
به قول نی نی خواهرم ارادت داریم به همتوننننننننننننننننن
متشکرم...

KHF*

عضو جدید
سلام
چه طوری میشه چند فایل pdf رو با هم ادغام کرد و یک pdf واحد ازشون ساخت؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چه طوری میشه چند فایل pdf رو با هم ادغام کرد و یک pdf واحد ازشون ساخت؟
با سلام
اگر از نرم افزار Adobe Acrobat ( نسخه ای که قابلیت ساخت PDF دارد نه Adobe Reader ) استفاده می کنید ، در حین ساخت PDF از گزینه Merge استفاده کنید .
با تشکر - سیستم 32

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام- آپدیت کردن ویندوز

سلام- آپدیت کردن ویندوز

دوستان عزیز من از اینترنتی استفاده میکنم که با proxy وارد می شوم. قبل از این همیشه ویندوزم در حال آپدیت شدن بود و آپدیت میشد اما از وقتی با proxy به اینترنت وصل میشم آیکون دانلود آپدیت نشان داده میشه ولی نمیتونه دانلود کنه. ویندوز من xp و اصل هستش. کسی میدونه کجا باید بهش proxy بدم یا کاری دیگه انجام بدم تا ویندوزم آپدیت بشه.
تشکر بسیار

ehsan1436

عضو جدید
Decrypt by ADSM

Decrypt by ADSM

با عرض لام و خسته نباشید و تشکر از بابت همه زحماتتون
دوستان من یه سری از فایلها رو با برنامه فابریکی لپ تاپم encrypt کردم
و الان که ویندوز رو ریکاور کردم دیگه امکان این که اونا رو decrypt بکنم وجود نداره
این اطلاعات برام خیلی مهم هستن شما چه راه حلی پیشنهاد میدید
لپ تاپ من asus هستش
و نام برنامه مذکور هم ASUS Data Security Manager
ویندوز من home premium هستش

یک نمونه از این فایلها هم برای نمونه اینج قرار میدم
خواهش میکنم کمک کنید

http://www.4shared.com/photo/1osDMW9d/IMGP1897aee.html

ehsan1436

عضو جدید
و الان که ویندوز رو ریکاور کردم دیگه امکان این که اونا رو decrypt بکنم وجود نداره
لپ تاپ من asus هستش

خواهش میکنم کمک کنید

میدونم که باید قبل از RECOVERY کردن ویندوز بک اپ میگرفتم ولی حالا که متاسفانه این کار رو نکردم

ehsan1436

عضو جدید
دوستان عزیز من از اینترنتی استفاده میکنم که با proxy وارد می شوم. قبل از این همیشه ویندوزم در حال آپدیت شدن بود و آپدیت میشد اما از وقتی با proxy به اینترنت وصل میشم آیکون دانلود آپدیت نشان داده میشه ولی نمیتونه دانلود کنه. ویندوز من xp و اصل هستش. کسی میدونه کجا باید بهش proxy بدم یا کاری دیگه انجام بدم تا ویندوزم آپدیت بشه.
تشکر بسیار
شاید بهتره بجای پروکسی از V-P-N استفاده کنی
اگه خواستی ایمیلتو واسم پخ کن تا بهت بگم

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
لپ تاپ من asus هستش

خواهش میکنم کمک کنید

سلام من قبلا همین کار رو انجام میدادم ولی مشکلی پیش نمی اومد. حتی وقتی رو فایل ها کلیک راست می کنید هیچ گزینه ای وجود نداره؟

ehsan1436

عضو جدید
سلام چرا گزینه ها وجود داره
پسورد هم میدم
load هم میکنه ولی فایلها باز نمیشه
من الان بعد از یه سری تحقیق متوجه شدم
که باید قبل از Encrypt کردن فایل ها یک User رو به عنوان Data Recovery Agent در GP ویندوز تعریف میکردم و یا اینکه از Certificate هایی که از اون ها برای encrypt کردن دیتاها استفاده کردم Backup میگرفتم تا بتونم در شرایطی مثل تعویض ویندوز ویا جابه جایی فایل از اون استفاده کنم.

ehsan1436

عضو جدید
خوب منم بک اپ نمی گرفتم.شاید پسورد اشتباه میدید بهش.
این برنامه با برنامه های معمولی متفاوته
بزار اینجوری توضیح بدم شاید بهتر متوجه شدید
حتما تا حالا از ویندوز ویستا استفاده کرده و در زمان کلیک راست کردن بر روی فایل ها با گزینه ای به نام encrypt مواجه شده اید .
این گزینه فایل(های) مورد نظر شما را با توجه به یک واژه دلخواه که حداقل 6 حرفیست، کد کرده و فقط به دارنده این کد اجازه بازگرداندن اطلاعات به حالت معمولی (decrypt) را میدهد .
مشکل اینجاست که مدتی پیش ویندوز را عوض کرده و دوباره ویستا را از نو نصب کرده ام، در این میان مقدار قابل توجهی از اطلاعات بصورت کد شده وجود دارد که ویندوز اجازه بازگردانی آنها را نمیدهد
و چیزی که هست، این encryption بر اساس نام کاربری، نام سیستم و کلمه ای که برای اولین بار (در زمان استفاده از encryption) وارد میکنیم، اطلاعات را کد میکند

fanoos20

عضو جدید
من به نرم افزار پروتئوس 7 احتیاج دارم کسی می تونه بگه از کجا می تونم پیداش کنم؟؟؟

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
این برنامه با برنامه های معمولی متفاوته
بزار اینجوری توضیح بدم شاید بهتر متوجه شدید
حتما تا حالا از ویندوز ویستا استفاده کرده و در زمان کلیک راست کردن بر روی فایل ها با گزینه ای به نام encrypt مواجه شده اید .
این گزینه فایل(های) مورد نظر شما را با توجه به یک واژه دلخواه که حداقل 6 حرفیست، کد کرده و فقط به دارنده این کد اجازه بازگرداندن اطلاعات به حالت معمولی (decrypt) را میدهد .
مشکل اینجاست که مدتی پیش ویندوز را عوض کرده و دوباره ویستا را از نو نصب کرده ام، در این میان مقدار قابل توجهی از اطلاعات بصورت کد شده وجود دارد که ویندوز اجازه بازگردانی آنها را نمیدهد
و چیزی که هست، این encryption بر اساس نام کاربری، نام سیستم و کلمه ای که برای اولین بار (در زمان استفاده از encryption) وارد میکنیم، اطلاعات را کد میکند
بله متوجه هستم و ویندوز خودم هم ویستا بود و ریکاوری هم انجام میدادم خوب اگر هیچ کدوم از این موارد نباشه نمیدونم شاید بقیه دوستان بتونند کمک کنند.

بالا