سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Sarp

مدیر بازنشسته
همیچن فرمتی save نمیشه کرد

میشه یه راه دیگه (یا تصویری ) یا.................. توضیح بدی

مشکلی که پیش نمیاره این غیر قانونی بودن :w05:
:surprised:
کدها رو کپی میکنی تو نت پد
میری به منوی file
savee as رو میزنی
تو پنجره ای که باز میشه تو فیلد file name یه اسم دلخواه تایپ میکنی و یه دات (نقطه) میذاری و بعدش مینویسی :reg
بعد دکمه save رو میزنی
این فایلی که ساختی رو اجرا میکنی و سیستم رو ریست میکنی.:surprised:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
این برنامه با برنامه های معمولی متفاوته
بزار اینجوری توضیح بدم شاید بهتر متوجه شدید
حتما تا حالا از ویندوز ویستا استفاده کرده و در زمان کلیک راست کردن بر روی فایل ها با گزینه ای به نام encrypt مواجه شده اید .
این گزینه فایل(های) مورد نظر شما را با توجه به یک واژه دلخواه که حداقل 6 حرفیست، کد کرده و فقط به دارنده این کد اجازه بازگرداندن اطلاعات به حالت معمولی (decrypt) را میدهد .
مشکل اینجاست که مدتی پیش ویندوز را عوض کرده و دوباره ویستا را از نو نصب کرده ام، در این میان مقدار قابل توجهی از اطلاعات بصورت کد شده وجود دارد که ویندوز اجازه بازگردانی آنها را نمیدهد
و چیزی که هست، این encryption بر اساس نام کاربری، نام سیستم و کلمه ای که برای اولین بار (در زمان استفاده از encryption) وارد میکنیم، اطلاعات را کد میکند

دوست عزیز یه بار این کار رو بکن شاید فایل ها از حالت Encrypt برگرده .
یه کپی از فایل بگیر .
سیستم عامل لینوکس (Ubuntu) تهیه کن و بدون نصب لود کن .
روی فایل کپی شده راست کلیک کن و گزینه Properties رو انتخاب کن .
روی تب Premision کلیک کن و به حالت Read and Write و همچنین از حالت System File خارج کن و به حالت دیگه ای دربیار .
بعد از Restart ببینید فایل هاتون از اون حالت خارج شدند یا نه ؟
با تشکر - سیستم 32

آخرین ویرایش:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w21:
سلام به همه خوبین؟:gol:
اجازه؟من خواب آلو بودم و حواسم نبود یه سری بوت رو که واسه درایورهای ویندوز بود ریختم روی فلشم طی این عملیات همه ی اطلاعات فلشم پاک شد که با ریکاوری و اینا نصفش رو برگردوندم...حالا که فلشم رو فرمت می کنم تا اون فایل های بوت و پاک بشن از 8 گیگ فضای فلشم 2 گیگش رو فرمت می کنه:cry: بعد وقتی میرم ببینم فضای فلشم چقدره میگه 7 گیگش اشغاله 2 گیگش آزاده...بگذریم از این که جمع اینا میشه 9 گیگ و جای بسی تعجب داره:surprised:
من چی کار کنم که بتونم کل 8 گیگم رو استفاده کنم؟:confused::confused::confused::confused::confused:
با سلام
دوست عزیز شما با سیستم عامل لینوکس Ubuntu به راحتی می تونید تمام فایل ها رو پاک کنید و فلش خودتونو از دست این نرم افزار ها پس بگیرید.
ضمنا اگر روی هر کدوم از فایلها علامت قفل بود از راهی که برای دوست قبلی گفتم استفاده کنید .
با تشکر - سیستم 32

talalo

عضو جدید
virtual pc

virtual pc

////سلام من میخوام با برنامه virtual pc رو سیستمم ویندوز7 هم نصب کنم امکانش هست؟
مشخصات سیستمم 258رم دارم و الان ویندوز xp sp2 روش نصبه.
برای virtual pc بیشتر از 128mb نمیتونم حافظه اختصاص بدم و در موقع نصب وینوز 7 error میده که فکر کنم به خاطر کمود حافظه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
////سلام من میخوام با برنامه virtual pc رو سیستمم ویندوز7 هم نصب کنم امکانش هست؟
مشخصات سیستمم 258رم دارم و الان ویندوز xp sp2 روش نصبه.
برای virtual pc بیشتر از 128mb نمیتونم حافظه اختصاص بدم و در موقع نصب وینوز 7 error میده که فکر کنم به خاطر کمود حافظه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام شما می تونید هر ویندوزی که بخواید رو نصب کنید شما خودتون تنظیمات ویرچوال رو تعیین می کنید شاید این ارور هم به خاطر رم پایین هست. تصویر زیر مربوط به ویرچوال پی سی خودم هست شاید بتونه کمکتون کنه رم من 3g هست.

Untitled.jpg

mojtaba888

عضو جدید
به حز درایو c همه ی درایو ها رو میشه فرمت کرد
شما توی نوارد آدس My Computer این رو تایپ کن و متنشو بزار اینجا:
Drive Name:\autorun.inf

Drive Name:همون نام درایوتون هست که باید به درایو دلخواه تغییرش بدین;)
ببخشید من دقیقا متوجه نشدم که باید چکار کنم. یکم بیشتر توضیح بده حمید جان

Sarp

مدیر بازنشسته
ببخشید من دقیقا متوجه نشدم که باید چکار کنم. یکم بیشتر توضیح بده حمید جان
حمید میگه برو تو my computer
بعد تو آدرس بار اینجوری تایپ کن :
کد:
[LEFT][COLOR=red]D[/COLOR]:\autorun.inf
[/LEFT]
و اینتر رو بزنید

اگه خطا داد ، متن خطا رو بذار اینجا تا ببینیم ویروس داری یا نه !

به جای D هم اسم درایور مورد نظر رو بنویس

واسه همه درایوها به غیر از درایو C این کار رو انجام بده

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااام
من يه مشكل دارم كه بد جوري اعصابمو بهم ريخته
ويندوز لب تابم ويستا بود ولي واسه يكي از نرم افزارهايي كه اين ترم لازم دارم دوستام گفتن رو ويستا نصب نميشه
منم لب تابو فرستادم همونجا كه خريديم ويندوزشو واسم xp كنه
از اون موقع خيلي طول ميكشه تا بياد بالا
حدود 5 دقيقه شايد هم بيشتر
چيكار كنم سرعتش بياد بالا؟

xilizax

عضو جدید
سلاااام
من يه مشكل دارم كه بد جوري اعصابمو بهم ريخته
ويندوز لب تابم ويستا بود ولي واسه يكي از نرم افزارهايي كه اين ترم لازم دارم دوستام گفتن رو ويستا نصب نميشه
منم لب تابو فرستادم همونجا كه خريديم ويندوزشو واسم xp كنه
از اون موقع خيلي طول ميكشه تا بياد بالا
حدود 5 دقيقه شايد هم بيشتر
چيكار كنم سرعتش بياد بالا؟

درود ؛

تغییر ویندوز سیستم شما نمی تونه باعث این وقفه طولانی باشه. شاید مشکل از همون نرم افزاری باشه که نصب کردید.
من پیشنهاد میکنم همان ویندوز اصلی که به همراه لپ تاپ بود رو نصب کنید . در کنار اون از یک سیستم مجازی که توسط ویندوز XP اداره میشه بهره ببرید. برای این کار از Virtual PC یا نرم افزار گروه VMWare استفاده کنید.

موفق باشی.

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود ؛

تغییر ویندوز سیستم شما نمی تونه باعث این وقفه طولانی باشه. شاید مشکل از همون نرم افزاری باشه که نصب کردید.
من پیشنهاد میکنم همان ویندوز اصلی که به همراه لپ تاپ بود رو نصب کنید . در کنار اون از یک سیستم مجازی که توسط ویندوز XP اداره میشه بهره ببرید. برای این کار از Virtual PC یا نرم افزار گروه VMWare استفاده کنید.

موفق باشی.

ممكنه بخاطر آنتي ويروسم باشه؟
kaspersky نصب كردم
آخه من هنوز هيچ برنامه اي و بازي نصب نكردم.

mojtaba888

عضو جدید
حمید میگه برو تو my computer
بعد تو آدرس بار اینجوری تایپ کن :
کد:
[LEFT][COLOR=red]D[/COLOR]:\autorun.inf
[/LEFT]
و اینتر رو بزنید

اگه خطا داد ، متن خطا رو بذار اینجا تا ببینیم ویروس داری یا نه !

به جای D هم اسم درایور مورد نظر رو بنویس

واسه همه درایوها به غیر از درایو C این کار رو انجام بده
پیغامی که میده اینه
cannot find'file:///d:/autorun.inf'.make sure the patch or internet address is correct

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممكنه بخاطر آنتي ويروسم باشه؟
kaspersky نصب كردم
آخه من هنوز هيچ برنامه اي و بازي نصب نكردم.

بله این امکان وجود داره که به خاطر آنتی ویروس شما هم باشه چون این آنتی ویروس کمی سرعت رو پایین میاره که این تغییر سرعت بیشتر در هنگام کار باید احساس بشه نه در هنگام بالا آمدن ویندوز.
به نظر من دو حالت وجود داره اگه سیستم عامل ویستا که ابتدا داشتین از ابتدا روی دستگاه نصب بوده و اصل میباشد به هیچ وجه اون رو تغییر ندین ولی در غیر این صورت بهتره ویندوز دیگری رو امتخان کنید چون ویندوز xp هم دارای ورژن های متفاوتی می باشد. اما نظر اصلی من همون ویندوز قبلی تون اگه اصله باشه و شما از یک ویندوز مجازی در کنارش بهره ببرید.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.

Sarp

مدیر بازنشسته
پیغامی که میده اینه
cannot find'file:///d:/autorun.inf'.make sure the patch or internet address is correct
یعنی ویروس و فایل اوتوران ندارین !
بله این امکان وجود داره که به خاطر آنتی ویروس شما هم باشه چون این آنتی ویروس کمی سرعت رو پایین میاره که این تغییر سرعت بیشتر در هنگام کار باید احساس بشه نه در هنگام بالا آمدن ویندوز.
به نظر من دو حالت وجود داره اگه سیستم عامل ویستا که ابتدا داشتین از ابتدا روی دستگاه نصب بوده و اصل میباشد به هیچ وجه اون رو تغییر ندین ولی در غیر این صورت بهتره ویندوز دیگری رو امتخان کنید چون ویندوز xp هم دارای ورژن های متفاوتی می باشد. اما نظر اصلی من همون ویندوز قبلی تون اگه اصله باشه و شما از یک ویندوز مجازی در کنارش بهره ببرید.
امیدوارم مشکلتون حل بشه.
اتفاقا کسپر یکی از آنتی ویروسهایی هست که تو kill process از بقیه آنتیها تقریبا سریعتر عمل میکنه
و آنتی ویروس هم تو بالا اومدن و هم شات داون ویندوز تاثیر داره .

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی ویروس و فایل اوتوران ندارین !

اتفاقا کسپر یکی از آنتی ویروسهایی هست که تو kill process از بقیه آنتیها تقریبا سریعتر عمل میکنه
و آنتی ویروس هم تو بالا اومدن و هم شات داون ویندوز تاثیر داره .
بالاخره مشكل از آنتي ويروسمه؟
حالا من چيكار كنم؟
واسه گزارش كارم بايد پروتل نصب كنم ميترسم ديگه بعدش اصلا بالا نياد

Sarp

مدیر بازنشسته
پیغامی که میده اینه
برنامه ای نداری که عادت داشته باشی همیشه نصبش کنی ؟
بالاخره مشكل از آنتي ويروسمه؟
حالا من چيكار كنم؟
واسه گزارش كارم بايد پروتل نصب كنم ميترسم ديگه بعدش اصلا بالا نياد
حین کار با ویندوز هم کاهش سرعت داری؟
یا فقط هنگام بالا اومدن ویندوز این مشکل پیش میاد ؟
اگه حین کار هم مشکل کاهش سرعت داری برو تسک منیجر ببین کدوم برنامه رم و سی پی یو رو به کار میگیره

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه ای نداری که عادت داشته باشی همیشه نصبش کنی ؟

حین کار با ویندوز هم کاهش سرعت داری؟
یا فقط هنگام بالا اومدن ویندوز این مشکل پیش میاد ؟
اگه حین کار هم مشکل کاهش سرعت داری برو تسک منیجر ببین کدوم برنامه رم و سی پی یو رو به کار میگیره

نه هنگام كار كردن سرعتم خوبه
فقط خيلي طول ميكشه تا روشن بشه
بيشتر از 5 مين
من روشن ميكنم ميرم يه دور تو خونه ميزنم بر ميگردم
موقع شات دان هم تقريبا طول ميكشه

Sarp

مدیر بازنشسته
نه هنگام كار كردن سرعتم خوبه
فقط خيلي طول ميكشه تا روشن بشه
بيشتر از 5 مين
من روشن ميكنم ميرم يه دور تو خونه ميزنم بر ميگردم
موقع شات دان هم تقريبا طول ميكشه
پس در اینصورت به احتمال زیاد مشکل از آنتی ویروسته !
بهتره قبل نصب پروتئوس یه restore point درست کنی !
تا اگه بعد نصب برنامه ویندوز دچار مشکل شد ، بتونی ویندوز رو ریستور کنی !

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس در اینصورت به احتمال زیاد مشکل از آنتی ویروسته !
بهتره قبل نصب پروتئوس یه restore point درست کنی !
تا اگه بعد نصب برنامه ویندوز دچار مشکل شد ، بتونی ویندوز رو ریستور کنی !

ممنون از راهنماييت
فكر كنم بهتره اول كسپرو پاك كنم ببينم چي ميشه
اگه هم نشد دوباره ويندوزمو ويستا ميكنم

arsenal1400

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماييت
فكر كنم بهتره اول كسپرو پاك كنم ببينم چي ميشه
اگه هم نشد دوباره ويندوزمو ويستا ميكنم
منم میگم اشکال از این آنتی ویروس نیست درسته تو بعضی از زمینه ها سریع هستش ولی کلا بدلیل حجم بالا سرعت رو کاهش میده البته منم نگفتم در خاموش و روشن شدن هیچ تاثیری نداره بلکه گفتم تاثیر کمی داره و بیشتر در هنگام کار کاهش سرعت داره.

به نظرم آنتی ویروس نود32 رو تصب کنین و ویندوزتون هم در اولین فرصت به همون ویندوز قبلی برگردونید. اگه مشکل حل نشد در خدمتیم.

setiya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم میگم اشکال از این آنتی ویروس نیست درسته تو بعضی از زمینه ها سریع هستش ولی کلا بدلیل حجم بالا سرعت رو کاهش میده البته منم نگفتم در خاموش و روشن شدن هیچ تاثیری نداره بلکه گفتم تاثیر کمی داره و بیشتر در هنگام کار کاهش سرعت داره.

به نظرم آنتی ویروس نود32 رو تصب کنین و ویندوزتون هم در اولین فرصت به همون ویندوز قبلی برگردونید. اگه مشکل حل نشد در خدمتیم.

باشه
ممنون كه كمك كردين

بالا