سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
متاسفانه چند روزه سیستمم یک ویروسه بد گرفته که نه با کسپر پاک میشه نه با نود32 .
ویروسش موقعهایی که باکسی چت میکنم(چه نوی اف بی،چه توی یاهو) این ویروس برای طرف مقابل میره به عنوان پیام از طرف من. هر جند دقیقه هم اکسپلور ویندوزمو میپوکونه.
به نظرتون چی کار کنم؟

من كه تا حالا همچين چيزي نديدم ولي شنيدم بعضي ويروسا هستن كه به محضي كه ويندوز مياد بالا فعال ميشن و قابل پاك شدن نيستن. اينجور ويروسا رو با سي دي هاي بوت از بين ميبرن.
يه سي دي بوت كسپر پيدا كن (تو لرد هست) يه اسكني بكن ضرر نداره .;)

سعید کریمی

عضو جدید
یه سوال داشتم اینکه معمولا تو کشور ما یا حالا معمولا چه policy هایی که در group policy management edit ( همانطور که میدانیم در سطح دامین است) بر روی یه user معمولی قرار میدهیم . مثال؟ چون دورو بره 700-800 تا policyهای مختلف داره آدم نمیدونه کدومش بدرد میخوره کدومش نمیخوره معمولا. و اصلا چه نیازیه که این پالیسی هارو اجرا کنیم.مگه ما وقتی یه یوزر میسازیم با دسترسی یوزر ( که کمترین میزان دسترسی رو داره) چه کارهایی میتونه بکنه که حالا ما بیاییم اونو محدودش کنیم؟

کربلایی

مدیر بازنشسته
یه سوال داشتم اینکه معمولا تو کشور ما یا حالا معمولا چه policy هایی که در group policy management edit ( همانطور که میدانیم در سطح دامین است) بر روی یه user معمولی قرار میدهیم . مثال؟ چون دورو بره 700-800 تا policyهای مختلف داره آدم نمیدونه کدومش بدرد میخوره کدومش نمیخوره معمولا. و اصلا چه نیازیه که این پالیسی هارو اجرا کنیم.مگه ما وقتی یه یوزر میسازیم با دسترسی یوزر ( که کمترین میزان دسترسی رو داره) چه کارهایی میتونه بکنه که حالا ما بیاییم اونو محدودش کنیم؟

Group Policy ابزاریه که باهاش میتونی تنظیمات کامپیوترها رو بصورت مرکزی و متمرکز مدیریت کنی. گروپ پلیسی رو میتونی بر روی Site ها، Domain ها، OU ها یا کامپیوتر ها اعمال کنی.
میشه گفت Group Policy مجموعه ای از قوانین هست که محیط کاری، حساب های کاربری و کامپیوتر ها رو کنترل میکنه. در یک کلمه Group Policy مشخص میکنه که کدوم کاربر میتونه و کدوم کاربر نمیتونه.
در یک شبکه اکتیو دایرکتوری استفاده از Group Policy هزینه پشتیبانی و کنترل کاربران رو کم میکنه.

اما اینکه کدوم پلیسی ها رو اعمال کنی یا نه، بستگی به شبکه ای داره که داری مدیریتش میکنی و سیاستهایی که اون سازمان و شبکه در نظر گرفتن
موفق باشید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
'
در اینترنت که امکان پذیر نیست هر ایپی به این نرم افزار بدیم و مک ادرس دریافت کنیم؟؟
فکر نمیکنم امکان پذیر باشه.چون مک آدرس توی LAN استفاده میشه،نه اینترنت.
البته مخاطب شما کربلایی بود،من فضولی کردم!
متاسفانه چند روزه سیستمم یک ویروسه بد گرفته که نه با کسپر پاک میشه نه با نود32 .
ویروسش موقعهایی که باکسی چت میکنم(چه نوی اف بی،چه توی یاهو) این ویروس برای طرف مقابل میره به عنوان پیام از طرف من. هر جند دقیقه هم اکسپلور ویندوزمو میپوکونه.
به نظرتون چی کار کنم؟
این تروجانه،شارژ رایگان ایرانسل نبود؟!
اگه بتونی یه آنتی تروجان خوب پیدا کنی (نود ۳۲ که میدونم آنتی تروجان نداشت،کسپرسکی رو اطلاع ندارم.) ممکنه بتونی پاکش کنی.

سعید کریمی

عضو جدید
از کجا میشه msi های رایگان نرم افزارها رو (واسه Deploy کردن رم افزار در سطح شبکه) دانلود کرد؟؟
و اینکه من شنیدم این نرم افزارهایی که exe را به msi تبدیل میکنند .زیاد خوب کار نمیکنند/ واقعا اینجوریه؟ چاره چیه؟

آخرین ویرایش:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گپ دختر ترم یکی با بروبچه های ترمهای بالای یکی

گپ دختر ترم یکی با بروبچه های ترمهای بالای یکی

[FONT=&quot]سلام به برو بچه های فناوری اطلاعات[/FONT]
[FONT=&quot]حال شما؟...منم خوبم....من رشتمو خیلی دوس دارم...تازه واسه ترم 1 ثبت نام کردم![/FONT]
[FONT=&quot]یه سری ابهامات واسم پیش اومده....که شما کمکم کنین رفع بشه[/FONT]
[FONT=&quot]اول اینکه مهندسی نرم افزار بهتره یا آی تی؟ ( نیاین بنویسین عینه همه ها....حداقل یه تفاوت کوچیک ذکر کنین)[/FONT]
[FONT=&quot]بعد اینکه میگن خیلی خیلی رشته سختیه!!!!....آره؟....چرا؟[/FONT]:cry:
[FONT=&quot]بعد یکی از بچه های مهندسی برق اینجا وقتی فهمید آی تی قبول شدم....گفت رشتت زیاد خوب نیست...کاشکی یه چیز دیگه قبول میشدی!!!!!!!!!!!!!!![/FONT]
[FONT=&quot]اینقد از این حرفش ناراحت شدم....دیگه کاری به کارش ندارم....بچه پر رو....بچه ها رشتمون خوبه نه؟[/FONT]

[FONT=&quot]راستی بچه ها میگن باید همیشه اطلاعاتت بروز باشه...همش باید با اینترنت سرو کله بزنی!....میشه دقیقا بهم بگید باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟[/FONT]
[FONT=&quot]پ.ن: بچه ها نیاین بنویسین فرشته زیادی بشاشی ...بزار یه دو ترم بخونی حالت میاد سرجاش ها!!!!![/FONT]
[FONT=&quot]خودم میدونم دانشگاه چه خبره![/FONT]

H3kt0rz

عضو جدید
سلام به برو بچه های فناوری اطلاعات
حال شما؟...منم خوبم....من رشتمو خیلی دوس دارم...تازه واسه ترم 1 ثبت نام کردم!

یه سری ابهامات واسم پیش اومده....که شما کمکم کنین رفع بشه
اول اینکه مهندسی نرم افزار بهتره یا آی تی؟ ( نیاین بنویسین عینه همه ها....حداقل یه تفاوت کوچیک ذکر کنین)
بعد اینکه میگن خیلی خیلی رشته سختیه!!!!....آره؟....چرا؟:cry:
بعد یکی از بچه های مهندسی برق اینجا وقتی فهمید آی تی قبول شدم....گفت رشتت زیاد خوب نیست...کاشکی یه چیز دیگه قبول میشدی!!!!!!!!!!!!!!!
اینقد از این حرفش ناراحت شدم....دیگه کاری به کارش ندارم....بچه پر رو....بچه ها رشتمون خوبه نه؟

راستی بچه ها میگن باید همیشه اطلاعاتت بروز باشه...همش باید با اینترنت سرو کله بزنی!....میشه دقیقا بهم بگید باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
پ.ن: بچه ها نیاین بنویسین فرشته زیادی بشاشی ...بزار یه دو ترم بخونی حالت میاد سرجاش ها!!!!!
خودم میدونم دانشگاه چه خبره!
سلام دوست عزیز
ورود شما رو به جامعه ی مهندسین آی تی کشور تبریک میگم و از این که از رشتتون خوشتون میاد خیلی خوشحالم
ببینید متاسفانه تو کشورمون آی تی رو همون نرم افزار میدونن در صورتی که بینشون فرق های اساسی وجود داره!نمیخام انشا بنویسم!پس به این نکته کفایت میکنم که آی تی خیلی کاربردی تره..کافیه یه روزنامه بدست بگیرین و اونوقته که عملا متوجه حرفام میشین!!!
همه ی رشته ها سختیه خودشون رو دارن و آی تی هم از این قاعده مستثنی نیست!!با کمی تلاش و علاقه سختی معنایی نداره!!
معمولا برقی ها و مکانیک ها از خودشون خیلی راضین و فکر میکنن که قوی ترین باهوش ترین و... آدم های روی زمین هستند!!اصلا لزومی نداره به چرت و پرت های مردم گوش کرد!!!الان که از زمین و زمان داره فارغ التحصیل برق میریزه و همشون هم بی کار هستند!!
آره هر چقدر که با اینترنت و کامپیوتر و علوم مرتبط سر وکله بزنی مطمئنا معلوماتت بیشتر خواهد شد سایت های زیادی در مورد آی تی وجود دارن که میتونی بهشون سر بزنی و چیزای زیادی ازشون یاد بگیری!

*باز هم تاکید می کنم نظر همه محترمه ولی لزومی نداره روی اهداف و علائق ما تاثیر بذاره.نذارین کس یا کسانی خواسته یا ناخواسته علاقه ی شما رو نسبت به رشتتون کم کنن

TαβαTαβαξξ

عضو جدید

اول اینکه مهندسی نرم افزار بهتره یا آی تی؟ ( نیاین بنویسین عینه همه ها....حداقل یه تفاوت کوچیک ذکر کنین)
بعد یکی از بچه های مهندسی برق اینجا وقتی فهمید آی تی قبول شدم....گفت رشتت زیاد خوب نیست...کاشکی یه چیز دیگه قبول میشدی!!!!!!!!!!!!!!!
اینقد از این حرفش ناراحت شدم....دیگه کاری به کارش ندارم....بچه پر رو....بچه ها رشتمون خوبه نه؟

راستی بچه ها میگن باید همیشه اطلاعاتت بروز باشه...همش باید با اینترنت سرو کله بزنی!....میشه دقیقا بهم بگید باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
افراد زیادی از رشته های برق و مکانیک و نرم افزار میشناسم که یه جوری میخوان کار مرتبط با IT پیدا کنن.
و یا اینکه دنبال مدارک معتبر بین المللی IT هستن تا در حیطۀ کاری خودشون ارتقاء پیدا کنن.
توی همین دانشگاه خودمون، دانشجوهای ارشد سخت افزار و نرم افزار، درسهای اختیاریشون رو شبکۀ پیشرفته و امثالهم برمیدارن و بدنبال این هستن تا زمینۀ تحقیقاتیشون به شبکه ارتباط پیدا کنه.
نظر شخصی منو بخواید، بدون تعصب عرض میکنم که با اینکه به برق در شاخۀ الکترونیک هم علاقمندم، ولی اگه بارها متولد بشم، وارد IT و علی الخصوص زمینۀ شبکه خواهم شد. به چیزی به اندازۀ کار با پروتکل ها و تجهیزات شبکه علاقه ندارم.

همچنین افراد زیادی از برق و مکانیک به زمینه های علوم انسانی و ... تغییر رشته میدن. (فردی رو سراغ داشتم که با لیسانس برق از شریف، به فوق لیسانس ادبیات فارسی تغییر رشته داده بود!) ولی چنین چیزی بسیار به ندرت در مورد IT پیش میاد و چه بسا عکس این قضیه در مورد IT اتفاق میوفته و فارغ التحصیلان بیشماری از برق و مکانیک و عمران و صنایع و نرم افزار و .... هجوم میارن به سمت رشتۀ مهنذسی فناوری اطلاعات.

اگه اهل درس و تلاش و پشتکار هستید و به IT علاقه دارید، شکی در مورد ادامۀ مسیر به خودتون راه ندید.

Drago

کاربر ممتاز
یه سری ابهامات واسم پیش اومده....
....
....
سلام،خوش اومدید.
این تاپیک مخصوص سوالات و مشکلات هست،لطفا معرفی و گپ های دوستانه رو در این تاپیک انجام بدید.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر نمیکنم امکان پذیر باشه.چون مک آدرس توی LAN استفاده میشه،نه اینترنت.
البته مخاطب شما کربلایی بود،من فضولی کردم!
.

منم از همین تعجب کردم امیرجان. چون فکر میکردم امکان پذیر نیست. بعد که نرم افزار رو کربلایی معرفی کردن خیلی تعجب کردم و سوال پرسیدم ببینم منظور lan هست یا نه.

چون فکر می کردم منظور سوال اون دوستمون در کل اینترنت بود.

مرسی به هر حال

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال مربوط به شبکه و تخصصی من جاشو داد به یسری حرفهای خاله زنکی و زنونه. واقعا که:mad:

دوست عزیز. اینجا سایتی برای همه سلایق هست. لطفا به سلایق دیگران احترام بگذارید.

اینجا همه افراد میتونن در هر زمینه ای از مهندسی فناوری اطلاعات سوال بپرسن.

کربلایی

مدیر بازنشسته
سوال مربوط به شبکه و تخصصی من جاشو داد به یسری حرفهای خاله زنکی و زنونه. واقعا که:mad:

سلام
بیشتر سوال های شما در حد توان پاسخ داده شد.
سوال هر کسی برایش مهمه، یکی در مورد شبکه مشکل داره یکی د رمورد رشته و ...
بهتره به همدیگه احترام بزاریم
موفق باشید

کربلایی

مدیر بازنشسته
لطفا به هم احترام بزاریم و بیخود بحث نکنیم
اینجا تالار آزاد و ... نیست
سابقه نداره اینجا کسی به کسی بی احترامی کنه، پس رعایت کنیم
موفق باشید

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام،خوش اومدید.
این تاپیک مخصوص سوالات و مشکلات هست،لطفا معرفی و گپ های دوستانه رو در این تاپیک انجام بدید.

[FONT=&quot]چشم اقای پیشکسوت![/FONT]
[FONT=&quot]فک کنم از اینکه من تو این قسمت گپ زدم عصبی شدین![/FONT]
[FONT=&quot]معذرت میخوام[/FONT]
[FONT=&quot]حالا یه سوال میپرسم که عصبی نشین: کی این کلمه تازه وارد از بالای عکس ما کنده میشه،میشیم عضو فعال؟...من از مرداد ماه هر روز اینجا هستم[/FONT]
[FONT=&quot]از دوستان عزیز [/FONT]h3ektorz & h.taba…[FONT=&quot] نهایت تشکرو دارم....ممنون بابت دلگرمیتون...[/FONT]
[FONT=&quot]من واقعا عشقه آی تیم!......واز کسائی که بدون علاقه وارد این رشته میشن و بعدا انصراف میدن متنفرم...چون احساس میکنم کلاس کار ما بچه های آیتیو میارن پائین[/FONT]

candela

عضو جدید
سلام.راستش من مدتیه دنبال یک راهنمای خوب میگشتم که خیلی اتفاقی با این سایت اشنا شدم.چند تا سوال ازpsychic داشتم یا بهتره بگم درد دل:
من ترم آخر مهندسی itهستم.راستش خیلی روحیه ام خرابه،آخه چیزی به کنکور نمونده ومن نمیدونم باید چیکار کنم:
از یک طرف غصه ی معدلم رو میخورم چون خیلی خوب نیس و احساس میکنم برای شروع به خوندن کنکور با این سطح اطلاعات خیلی دیره (آخه هم زبانم چندان تعریفی نداره و هم از نظر درسی چندان خوب نیستم)
از طرفی دوست ندارم بیشتر از این از همسالای خودم عقب بیفتم(متولد 66 ورودی 86 که باید در اصل ورودی 85 باشم) و با همه ی وجود دوست دارم جبران کنم.
یک مشکل دیگه ای که دارم : من مدرک مهندسی طراحی عمومی وب سایت رو دارم از فنی وحرفه ای اما حتی این رو هم خیلی تسلط ندارم چون استادمون خیلی بد بود و حتی asp رو درست یاد نداشت.درمورد شبکه یا سایر مهارتها نیز اطلاعات چندانی ندارم.البته این رو بگم که برنامه نویسی رو خیلی دوست دارم ودر دانشگاهم در این زمینه موفق بودم.میخواهم در زمینه رشته ام کلاس برم اما نمیدانم چه کلاسی و چه موسسه ای؟
من واقعا از درسای دانشگاه بدم میومد به غیر از مشکلی که برام پیش اومد و باعث شد 1سالی توی درسای دانشگاه افت کنم علت اصلی افت تحصیلی من حفظی بودن درسا بود.درسایی مثل ساختمان داده و نرم افزار و...هم اصلا استادای خوبی نداشتیم و حتی درس مهمی مثل نرم افزار رو خودخوان برداشتم.خلاصه اینکه احساس میکنم که اصلا استعدادی تو این رشته ندارم چون اینقدر دامنه اش گسترده است که من نمیدونم دنبال کدوم یکی برم.شاید با خودتون بگید که چقد تنبلم یا هر چیز دیگه ای....
اما امیدوارم حداقل شما بدون قضاوتی درمورد من راهنمائی ام کنید چون دیگه دوست ندارم راهی رو برم که اصلا آگاهی ازاون ندارم ومیخوام جبران کنم.البته چند روز پیش براتون پیام گذاشتم که یکی از دوستان لطف کردن و راهنمائی کردن اما چون دانشجو نبودند اشنائی با این رشته نداشتن.اگر لطف کنید وشما به من پاسخ بدهید واقعا از شما(psychic) ممنون میشم.

negin:-

عضو جدید
کاربر ممتاز
الگوریتم گوسفندان

الگوریتم گوسفندان

دوستان کسی می تونه کمکم کنه بگه الگوریتم گله گوسفندان چیه ؟؟؟؟ :cry:

Drago

کاربر ممتاز
۱.من حساب کاربری سیستم گلستانم نیمه تعطیل شده،گزارش جامع و بیشتر منوهاش قابل مشاهده نیست.رفتم دانشگاه گفتن به خاطر بدهیه (ترم تابستان رو پرداخت نکردم).من ترم تابستان نزدیک 65 هزار تومن میشد شهریه ام،اما الان واسه مهر هم انتخاب واحد کردم و بدهیم شده تقریبا 270 هزارتومن.باید همه اشو واریز کنم تا حسابم باز شه یا فقط بدهی تابستان کافیه؟ چون ممکنه واحدهامو توی حذف و اضافه تغییر بدم و شهریه ام هم تغییر کنه...
فقط میخوام ببینم اقتصاد چند شدم!!

۲.توی حذف و اضافه میشه آزمایشگاه گرفت؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
۱.من حساب کاربری سیستم گلستانم نیمه تعطیل شده،گزارش جامع و بیشتر منوهاش قابل مشاهده نیست.رفتم دانشگاه گفتن به خاطر بدهیه (ترم تابستان رو پرداخت نکردم).من ترم تابستان نزدیک 65 هزار تومن میشد شهریه ام،اما الان واسه مهر هم انتخاب واحد کردم و بدهیم شده تقریبا 270 هزارتومن.باید همه اشو واریز کنم تا حسابم باز شه یا فقط بدهی تابستان کافیه؟ چون ممکنه واحدهامو توی حذف و اضافه تغییر بدم و شهریه ام هم تغییر کنه...
فقط میخوام ببینم اقتصاد چند شدم!!

۲.توی حذف و اضافه میشه آزمایشگاه گرفت؟

1- وقتی بدهی تابستون رو ندادی چجوری انتخاب واحد ترم مهر رو انجام دادی؟؟
از دوستای من چند نفر این مدلی بودن. هیچ کدوم تا شهریه تابستون رو واریز نکردن بهشون اجازه نداد انتخاب واحد کنن.
برو تو فرم واریز وجه ببین چقدر نوشته. باید همون قدر واریز کنی دیگه. اگه همون 270 بود با مسئول رشته صحبت کن ببین کاری میتونن کنن.

2- اگه ظرفیت وجود داشته باشه به احتمال زیاد میشه گرفت.
راستی . اخرین مهلت انتخاب واحد امشبه. اگه سیستم اجازه میده همین الان ازمایشگاه رو بگیر.
اگه نتونستی و موقع حذف و اضافه هم نشد برو پیش مسئولان . تجربه ثابت کرده هر کاری رو اصرار کنی اونا انجام میدن. :D

Drago

کاربر ممتاز
1- وقتی بدهی تابستون رو ندادی چجوری انتخاب واحد ترم مهر رو انجام دادی؟؟
از دوستای من چند نفر این مدلی بودن. هیچ کدوم تا شهریه تابستون رو واریز نکردن بهشون اجازه نداد انتخاب واحد کنن.
برو تو فرم واریز وجه ببین چقدر نوشته. باید همون قدر واریز کنی دیگه. اگه همون 270 بود با مسئول رشته صحبت کن ببین کاری میتونن کنن.

2- اگه ظرفیت وجود داشته باشه به احتمال زیاد میشه گرفت.
راستی . اخرین مهلت انتخاب واحد امشبه. اگه سیستم اجازه میده همین الان ازمایشگاه رو بگیر.
اگه نتونستی و موقع حذف و اضافه هم نشد برو پیش مسئولان . تجربه ثابت کرده هر کاری رو اصرار کنی اونا انجام میدن. :D
۱.موقع انتخاب واحد رفتم باز بود! بعد که تموم شد و دوباره باز شد (فکر کنم در جریان هستی) دیگه نیمه تعطیل شد.کارشناس رشته ارجاع میده به امور شهریه،اونا هم میگن باید ۲۷۰ رو پرداخت کنی.
۲.کارشناس رشته میگه فقط ترم آخر میتونی آز و کارآموزی رو توی حذف و اضافه بگیری.
مرسی.

it-man88

عضو جدید
سلام.خسته نباشيد دوستان.من ترم ٥ آي تي هستم و اين ترم مهندسي نرم افزار ١ دارم.حالا موندم براي پروژه ام با چه زباني كار كنم php يا #c(هيچكدم رو بلد نيستم اما يه كم پي اچ پي كار كردم ) html و css هم بلدم.ميشه من رو راهنمايي كنيد كه با كدوم كار كنم؟؟؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.خسته نباشيد دوستان.من ترم ٥ آي تي هستم و اين ترم مهندسي نرم افزار ١ دارم.حالا موندم براي پروژه ام با چه زباني كار كنم php يا #c(هيچكدم رو بلد نيستم اما يه كم پي اچ پي كار كردم ) html و css هم بلدم.ميشه من رو راهنمايي كنيد كه با كدوم كار كنم؟؟؟

موضوع پروژه شما چیه؟؟
پروژتون در سطح وب هست که میخواین Php کار کنین؟؟ و گفتین html و css بلدین ؟؟

اگه میخواین بین php و asp و c# و کلا زبون های برنامه نویسی اطلاعات کسب کنید و یکی رو انتخاب کنید. این تاپیک که پارسال حدود 1 ماهی جریان داشت و شروع کنندش dzzv_13 بود. تاپیک خیلی خوبیه :

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/190474-انتخاب-یک-زبان-برنامه-نویسی-توپ-برای-بچه-های-آی-تی

پیشنهاد میکنم کامل بخونید و البته خودتون تصمیم بگیرید.

سعید کریمی

عضو جدید
آقا من سر محاسبه net id موندم نمیفهمم چجوری مثلا 20/ رو حساب میکنند یه چیزایی خوندم که مثلا اون آی پی هارو به باینری تبدیل میکنی بعد 1 هارو جمع میکنی میزاری زیرش خوب یعنی چی. کسی هست بدونه چی به چیه... یه جوری راحت بتوضیحه؟

nicknafs

عضو جدید
درخواست راهنمائی عوامل موثر تجارت الکترونیک

درخواست راهنمائی عوامل موثر تجارت الکترونیک

دوستان عزیز

مقالات ومطالب فارسی وبا انگلیسی در مورد عوامل موثر ملی در موفقیت وشکست در تجارت الکترونیک را برای من ارسال می نمائید.
درواقع یک بحث بهمراه توضیحات البته حتما refrence موضوعات لازم است

ممنون

ustmb

عضو جدید
سلام
اصلا غصه معدل و زبان رو نخور
چون با خوب خوندن بقیه دروس، میتونی جبرانشون کنی
حتما با توکل بر خدا موفق میشی
اگه کمکی ازم بر بیاد در خدمتم
من زیاد اینجا نمیام

سلام.راستش من مدتیه دنبال یک راهنمای خوب میگشتم که خیلی اتفاقی با این سایت اشنا شدم.چند تا سوال ازpsychic داشتم یا بهتره بگم درد دل:
من ترم آخر مهندسی itهستم.راستش خیلی روحیه ام خرابه،آخه چیزی به کنکور نمونده ومن نمیدونم باید چیکار کنم:
از یک طرف غصه ی معدلم رو میخورم چون خیلی خوب نیس و احساس میکنم برای شروع به خوندن کنکور با این سطح اطلاعات خیلی دیره (آخه هم زبانم چندان تعریفی نداره و هم از نظر درسی چندان خوب نیستم)
از طرفی دوست ندارم بیشتر از این از همسالای خودم عقب بیفتم(متولد 66 ورودی 86 که باید در اصل ورودی 85 باشم) و با همه ی وجود دوست دارم جبران کنم.
یک مشکل دیگه ای که دارم : من مدرک مهندسی طراحی عمومی وب سایت رو دارم از فنی وحرفه ای اما حتی این رو هم خیلی تسلط ندارم چون استادمون خیلی بد بود و حتی asp رو درست یاد نداشت.درمورد شبکه یا سایر مهارتها نیز اطلاعات چندانی ندارم.البته این رو بگم که برنامه نویسی رو خیلی دوست دارم ودر دانشگاهم در این زمینه موفق بودم.میخواهم در زمینه رشته ام کلاس برم اما نمیدانم چه کلاسی و چه موسسه ای؟
من واقعا از درسای دانشگاه بدم میومد به غیر از مشکلی که برام پیش اومد و باعث شد 1سالی توی درسای دانشگاه افت کنم علت اصلی افت تحصیلی من حفظی بودن درسا بود.درسایی مثل ساختمان داده و نرم افزار و...هم اصلا استادای خوبی نداشتیم و حتی درس مهمی مثل نرم افزار رو خودخوان برداشتم.خلاصه اینکه احساس میکنم که اصلا استعدادی تو این رشته ندارم چون اینقدر دامنه اش گسترده است که من نمیدونم دنبال کدوم یکی برم.شاید با خودتون بگید که چقد تنبلم یا هر چیز دیگه ای....
اما امیدوارم حداقل شما بدون قضاوتی درمورد من راهنمائی ام کنید چون دیگه دوست ندارم راهی رو برم که اصلا آگاهی ازاون ندارم ومیخوام جبران کنم.البته چند روز پیش براتون پیام گذاشتم که یکی از دوستان لطف کردن و راهنمائی کردن اما چون دانشجو نبودند اشنائی با این رشته نداشتن.اگر لطف کنید وشما به من پاسخ بدهید واقعا از شما(psychic) ممنون میشم.

بالا