[ سوالات و مشكلات نقشه برداری ]►

survey men

عضو جدید
سوال نجات از مشروطی
سلام دوست عزيز
اين سوالي نبوده كه بخواي مشروت بشي
براي پيدا كردن يه زاويه اومده خارج از خط يه ايستگاه با مشخصات معلوم گرفته و به نقاطي كه داشته نشانه روي كرده و برداشت كرده .
حالا با استفاده از اطلاعاتي كه بدست آورده مي تونه اونا رو به چند روش ممكن حل كنه و هم به زاويه برسه هم به مختصات .
اگه اطلاعاتي كه داره زوايا باشند :
از روش خارج از ايستگاهي مي توني بدست بياري فرمولش تو همه كتابهاي نقشه برداري هست .
من بهت كتاب مهندسي نقشه برداري مهندس محمود ديانت خواه پيشنهاد ميكنم

afsanehh

عضو جدید
کمک

کمک

سلام.چقدر از دیدن این تاپیک خوشحال شدم شدیدن به گزارش کار برای درس نقشه برداری احتیاج دارم شما می تونید کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

artinbala999

عضو جدید
سلام.چقدر از دیدن این تاپیک خوشحال شدم شدیدن به گزارش کار برای درس نقشه برداری احتیاج دارم شما می تونید کمکم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا که نه؟ اگه خوشحالتون میکنه!!! فقط در مورد چیه ؟ چه گزارش کاری؟

ehsan_l

عضو جدید
نه اونجا نیستن!!!!!!!!!!
نمیدونم خوشحال میشی یا ناراحت ولی فقط تو دانشگاه هستند....:gol:
با سلام
والله توی دانشگاه ما که رشتمون اینه دختر هست ولی نه به اون زیادی که دوستمون فرمودند
راستش بعضی از دخترا همون اول انصراف میدن برای همین تعدادشون کمتره ، خداییشم این رشته برای دخترا
سخته به خاطر عملیات هایی که داره! البته قابل توجه هست که ریاضیات و هندسه زیادی هم داره وهمین امر غیر از عملیات
کلاس های تئوری رو هم مشکل کرده.
:)

nemat olla

عضو جدید
طرح هادی

طرح هادی

با عرض سلام
اگه کسی در مورد طرح هادی جزوه و پروژه ای داره ممنون میشم بزاره خیلی فوری لازم دارم.:heart:

navid karaj

عضو جدید
سلام من دانشجوی کاردانی هستم و برای کنکور کارشناسی نیاز به نمونه سوال دارم.
خیلی ممنون.

bahman57

عضو جدید
فاصله ی دو نقطه که هم سطح نیستن رو با تئودولیت گرفتم.میخوام فاصله افقیشون رو پیدا کنم.

فاصله ی دو نقطه که هم سطح نیستن رو با تئودولیت گرفتم.میخوام فاصله افقیشون رو پیدا کنم.

سلام.
مهندسای عزیز کمک.
نمیدونم چرا هنگ کردم.
راجع به ساده ترین فرمول فاصله سوال دارم.
توروخدا کمکم کنید.نیاز دارم.
فرمول K M N cos^2 a
نحوه محاسبه کوسینوس به توان دو رو میشه بگید؟
فقط این کوسینوس به توان دو رو توضیح بدید خواهشا!
اگه میشه حلش با ماشین حساب رو هم بگید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ajamincc

عضو جدید
جواب کمک

جواب کمک

سلام.
مهندسای عزیز کمک.
نمیدونم چرا هنگ کردم.
راجع به ساده ترین فرمول فاصله سوال دارم.
توروخدا کمکم کنید.نیاز دارم.
فرمول K M N cos^2 a
نحوه محاسبه کوسینوس به توان دو رو میشه بگید؟
فقط این کوسینوس به توان دو رو توضیح بدید خواهشا!
اگه میشه حلش با ماشین حساب رو هم بگید.

اول اینکه باید مشخص کنی زاویه ای که با تئودولیت خوندین، زاویه شیبه یا زاویه سمت الراسی.
اگه زاویه سمت الراسیه(یعنی صفر لمب بالاست)، که معمولا هم همین طوره، ابتدا کوسینوس زاویه مورد نظر رو میگیری، بعد جواب رو به توان دو میرسونی و بقیه ماجرا.
اما اگه زاویه شیب باشه، مراحل همونیه که گفتم. فقط کوسینوس تبدیل به سینوس میشه.اگه اشتباه نکرده باشم

K(m-n)[FONT=&quot]×[/FONT](cos [FONT=&quot]α[/FONT])[FONT=&quot]²[/FONT]​

morfi g

عضو جدید
komak da darse sarshekanie khata

komak da darse sarshekanie khata

kasi hast ke betone to darse sarshekani komakam kone:cry:

ajamincc

عضو جدید
خیلی عذر میخواما.ولی 6 روز گذشت.سوالت رو بپرس.اگه نه از مدیرا خواهشمندیم این تاپیک رو ببندن

morfi g

عضو جدید
شبکه پنج نقطه ای زیر موجود است .مشاهدات انجام شده مشاهدات ژیزمان است مطلوبست تعین و تشکیل معادلات مشاهدات ژیزمان ضرایب.
شبکه رو بصورت عکس در آوردم که فایلش و براتون گذاشتم

پیوست ها

• shabake.JPG
    shabake.JPG
    11.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ajamincc

عضو جدید
نحوه محاسبه نمره قبولی دروس مهارتی کاردانش

نحوه محاسبه نمره قبولی دروس مهارتی کاردانش

اینکه هنرجویی بدونه با چه نمره ای درسی رو قبول میشه، شاید برای بعضی از اونها خیلی مهم باشه اما برای بعضی های دیگه که به فکر آینده هستن و درس رو فقط به خاطر نمرش نمیخونن،کمتر. به هر حال در اینجا توضیحاتی رو راجع به نحوه قبولی در دروس مهارتی میدم. خب همونطور که میدونید شرط قبولی در دروس عمومی در همه شاخه ها (البته تا جایی که من میدونم) نمره 10 هست. اما این موضوع برای دروس تخصصی یا مهارتی در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش یه خورده پیچیده اس و این پیچیدگی برای هنرستان های کاردانش یه کم بیشتره. در ادامه نمره قبولی در رشته های کاردانش رو توضیح میدم.
امتحان دروس مهارتی از دو بخش تشکیل شده:

1-امتحان تئوری یا نظری( از 100 نمره)
2-امتحان عملی ( از 100 نمره)

قبل از هر مطلبی این رو باید خدمتتون عرض کنم که شرط نهایی قبولی در دروس مهارتی در رشته های کاردانش، کسب نمره 14 است که بر اساس اون، شروط زیر پدید میاد:
بر اساس شروط زیر یک هنرجو میتونه در یک درس مهارتی نمره قبولی رو به دست بیاره:

1- کسب حداقل نمره 50 از 100 در امتحان تئوری یا نظری
2- کسب حداقل نمره 70 از 100 در امتحان عملی
3- میانگین وزن دار دو نمره تئوری و عملی نباید از 70 کمتر بشه
....

اطلاعت تکمیلی رو میتونید در اینجا ببینید

PARHAN

عضو جدید
mishe begid to kodom reshteha bishtar khanoma hastan va kodom reshe bazare kare behtari baraye khanoma dare.mamnon

esmaelyazdani

عضو جدید
دوست عزیز بهتر نیست عکس کاربری رو عوض کنی فکر کنم در شان مهندس های با غیرت ایرانی (مخصوصا تبریزی) نیست که خودشونو با این عکس های نامطلوب معرفی کنن،البته قبلا بابت این تذکر عذر خواهی میکنم این را به عنوان یک نصیحت از یک دوست بپذیر(کلکم راع و کلکم مسؤل):smile:

دوست عزیز شما که تحصیل کرده ای!!! این حرفت و عملت فقط باعث تاسفه.اجازه میدی هر کسی هر جوری که دوس داره فکر کنه،تصمیم بگیره و زندگی کنه؟؟؟!!!و به تصمیمی که برای کاراش میگیره احترام بذاری.سال 2011 شده و تو هنوز توی گیر و دار قومیت و تعصبی؟؟؟زندگی،دین،مذهب،رفتار و اعمال هر کسی به خودش ارتباط داره.سعی کن یاد بگیری که به دیگران احترام بذاری...اینجایی هم که الان هستی تالار مهندسیه و دوستان اینجا سطح عملیشون رو بالا میبرن.اگه از نظر علمی و عملی حرفی واسه گفتن داری بیا و اگر میخوای موعظه کنی باید بگم جاش اینجا نیست.

آخرین ویرایش:

esmaelyazdani

عضو جدید
mishe begid to kodom reshteha bishtar khanoma hastan va kodom reshe bazare kare behtari baraye khanoma dare.mamnon

در مورد بازار کار خانوما باید بگم حقوق و بطور مشخص وکالت خوبه.البته باید در این مورد یه کمی روح و لطافت زنانه رو بذاری کنار.من چند تا دوست خانوم دارم که وکیل هستن و تو کارشون موفق بودن.رشته عمران با گرایش عمران هم خوبه.بعد از اینا فک میکنم مترجمی زبان انگلیسی خوب باشه و اینکه بتونی تدریس کنی
البته همه اینا نظر شخصی من بود و دوستان اگه پیشنهادی دارن مطرح کنن

ehsan_l

عضو جدید
سلام اگه منظورتون نقشه برداریه
من فکر میکنم برای شما GIS بهتر باشه چون کار عملی زیادی نداره
و فقط کار با لایه های نقشه برداری مختلف و تلفیق اون ها با همدیگه هست
البته این یه تعریف ساده است. من شنیدم که بهترین رشته کارشناسی ارشد هم هست

msc87

عضو جدید
سلام دوست عزیز
در رشته نقشه برداری کاربرای خانمها کم نیست ولی بیشتر کار دفتری مثل محاسبات و دیجیتایز کردن نقشه های کاغذی و .....
اما تو مقاطع بالاتر تو هر رشته ایش میتونن کار کنن چون بیشتر کار تحقیقاتی است. خیلی از فارغ التحصیلین خانم یا تو شرکتهای خصوصی کار میکنند یا مشغول تدریس می شوند.

موفق باشید

venus56

عضو جدید
به نظر من در هر رشته ای خانمها میتونن فعالیت خوبی داشته باشن. حتی در رشته عملی مثل نقشه برداری میتونن فعالیت کنن. به خانم یا آقا بودن نیست بلکه به خود آدم بستگی داره.امیدوارم همه موفق باشن چه خانم چه آقا;):gol:

blacklord

عضو جدید
سلام و درود به همه ی نقشه برداران
کسی میتونه لینک دانلود جزوه ی ژئودزی 1 و 2 (دکتر وثوقی) رو واسم بذاره . . .

بالا