سن ازدواج در کشور به 40 سال رسید

kamran293

عضو جدید
دقیقا همینه...اما من از توش اومدم بیرون...اما میگم بازم باید بری داخل ....راهی نیست

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز و محترم ؛ شما میشه معنی آسون گرفتن رو برا من بگین بی زحمت؟؟!!

مثلا اینایی که آسون می گیرن ؛ شب تو چادر می خوابن؟ خونه نمی خوان؟
اینایی که آسون گرفتن دیگه حداقل دو وعده غذا رو در طول روز نمی خوان؟!
اینایی که آسون گرفتن پول آب و برق و گاز نمیدن؟ نان دونه ای هزار تومن نمی خرن؟

مگه می خوایم هر روز مسافرت اروپا بریم که شما می گین آسون بگیرین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نخیر ؛ پول دیگه ارزش نداره...! واقعیت اینه...[/QUOT
asoon begirin na fghat zendegi eghtesadi ro balke zndegi akhlaghi ro ham bayad asoon gereft
hame donya ham ke b namet bashe vaghti sathe tavaghoet az zendeghi bala bashe ehsae koshbakht va asaysh nadari

electro-esmoke

عضو جدید
من تو همین باشگاه مهندسان مورد دیدم طرف با ماهی حداکثر 300 تومن ی خانواده 4 نفره رو میچرخونه :d

همچنین گفته شده خیلیم زندگی گل و بلبلی دارن که بقیه حسرتشونو میخورن :|

700 تومن که خیلیه ناشکری نکن :|

با عرض سلام. قصد جسارت خدمت شما و دوستتون ندارم چرا یه نفر باید زیر وزارت کار بگیره! ساده ترین کار ها. نگهبان آبدارچی و راننده که خیلی هم می خوان حداقل حداقل وزارت کار میگیرن. بلکم بیشتر.
اگاه کنید دوستتون رو حقش رو دارن می خورن اگر جدی گفته باشین.

electro-esmoke

عضو جدید
یه خقوق وزارت کار با مزایا 1 و خورده ای

شما نون خالی بخوری دونه 1500 تومان سه وعده میشه ماهی 135 هزار تومان پول نون خالی . اب و برق و تلفن و مریضی و اجاره خونه مگه با وزارت کار میشه؟

الان شما با حقوق وزارت کار سر هر ماه میتونی فقط یه دست کت و شلوار بخری.
راست میگن واقعا پول بی ارزش شده.

تو هیچ تاریخی ایرانی اینقدر فقیر نبوده . حقوق وزارت کار پول یه سکه طلا هم به زور بشه.
من بعید میدونم تو تاریخ 3000 سالمون ایرانی یه همچین ستمی بهش شده باشه. برای هر ماه یه سکه فلان گرمی طلا.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
دقیقا همینه...اما من از توش اومدم بیرون...اما میگم بازم باید بری داخل ....راهی نیست

ببخشید چی شد؟ یعنی چی؟

asoon begirin na fghat zendegi eghtesadi ro balke zndegi akhlaghi ro ham bayad asoon gereft.hame donya ham ke b namet bashe vaghti sathe tavaghoet az zendeghi bala bashe ehsae
درسته ولی با بی پولی میشه چکار کرد واقعا؟

یه خقوق وزارت کار با مزایا 1 و خورده ای

شما نون خالی بخوری دونه 1500 تومان سه وعده میشه ماهی 135 هزار تومان پول نون خالی . اب و برق و تلفن و مریضی و اجاره خونه مگه با وزارت کار میشه؟

الان شما با حقوق وزارت کار سر هر ماه میتونی فقط یه دست کت و شلوار بخری.
راست میگن واقعا پول بی ارزش شده.

تو هیچ تاریخی ایرانی اینقدر فقیر نبوده . حقوق وزارت کار پول یه سکه طلا هم به زور بشه.
من بعید میدونم تو تاریخ 3000 سالمون ایرانی یه همچین ستمی بهش شده باشه. برای هر ماه یه سکه فلان گرمی طلا.

خدا بیامرزه رفتگانت رو...چه عجب یکی حرف ما رو فهمید اینجا!

MOHAMAD_ASEMOONI

کاربر بیش فعال
سلام
آسون گرفتن گاهی دردسر ساز میشه
مثلاً خانومه اگر آسون بگیره , مهر بالا نخواد , عروسی توی خونه و کم جمعیت بخواد , سرویس طلا نخواد و غیره و غیره ممکنه فکر کنند عیب و ایرادی داره و نمیخواد داماد بپره !!,

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تاپیک شامل من نمیشه چون بچه ام هم بدنیا اومد :)

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
آسون گرفتن گاهی دردسر ساز میشه
مثلاً خانومه اگر آسون بگیره , مهر بالا نخواد , عروسی توی خونه و کم جمعیت بخواد , سرویس طلا نخواد و غیره و غیره ممکنه فکر کنند عیب و ایرادی داره و نمیخواد داماد بپره !!,

اگه طرف اینطور ادمی باشه.. که اصلا نباید باهاش زندگی کرد..

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من سن کم ازدواج اصلا خوب نیست ، سن زیاد هم خوب نیست ، و اینکه نمیشه یه سن عمومی تعریف کرد که همه خوبه در فلان سن ازدواج کنن...

به نظر من بسته به شرایطی محیطی ، جغرافیایی ، نژادی ، شرایط بلوغ عقلی و پختگی ، جسمانی ، روحی ، شرایط کاری ،مالی، تحصیل، همه ی اینا موثرن در ازدواج فرد و میتونن نقش های مهمی داشته باشن...

طبق اینا طرف باید تصمیم بگیره که براش خوبه 20 سالگی ازدواج کنه یا 40 سالگی. ولی در کل در این جامعه و این زمونه ای که ما هستیم معمولا این فاکتورها و معیار ها برای آقایون در سن مثلا حول و حوش 35 سالگی اوکی میشه آروم آروم. خب به تبع اون اختلاف سنی زیاد هم خوب نیست و یه پسر 35 ساله مناسبه با خانم 28 ساله مثلا ازدواج کنه. به نظر من واسه جامعه ما اینی که گفتم بیشتر کارایی داره و صدق میکنه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه سن ازدواج افزایش پیدا کرده ، حرف درستیه.آمار ها هم صحت این افزایش سن رو نشون میدن.این اتفاق بالاخره افتاده،نمیشه روش مانور داد .
مهم اینه که شرکت کنندگان تو این بحث ، علت رو پیدا کنند و راههای یرون رفت از این معضل رو نشون بدهند.
یعنی چه اتفاقاتی افتاده که سن ازدواج بالا رفته و چرا این اتفاق افتاده و راهکار چیه! اینا باید بحث بشه.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
به نظر من سن کم ازدواج اصلا خوب نیست ، سن زیاد هم خوب نیست ، و اینکه نمیشه یه سن عمومی تعریف کرد که همه خوبه در فلان سن ازدواج کنن...

به نظر من بسته به شرایطی محیطی ، جغرافیایی ، نژادی ، شرایط بلوغ عقلی و پختگی ، جسمانی ، روحی ، شرایط کاری ،مالی، تحصیل، همه ی اینا موثرن در ازدواج فرد و میتونن نقش های مهمی داشته باشن...

طبق اینا طرف باید تصمیم بگیره که براش خوبه 20 سالگی ازدواج کنه یا 40 سالگی. ولی در کل در این جامعه و این زمونه ای که ما هستیم معمولا این فاکتورها و معیار ها برای آقایون در سن مثلا حول و حوش 35 سالگی اوکی میشه آروم آروم. خب به تبع اون اختلاف سنی زیاد هم خوب نیست و یه پسر 35 ساله مناسبه با خانم 28 ساله مثلا ازدواج کنه. به نظر من واسه جامعه ما اینی که گفتم بیشتر کارایی داره و صدق میکنه
بله کاملا درسته...

اینکه سن ازدواج افزایش پیدا کرده ، حرف درستیه.آمار ها هم صحت این افزایش سن رو نشون میدن.این اتفاق بالاخره افتاده،نمیشه روش مانور داد .
مهم اینه که شرکت کنندگان تو این بحث ، علت رو پیدا کنند و راههای یرون رفت از این معضل رو نشون بدهند.
یعنی چه اتفاقاتی افتاده که سن ازدواج بالا رفته و چرا این اتفاق افتاده و راهکار چیه! اینا باید بحث بشه.

خب دوستمون صفحه قبل گفت که یه دلیلش وجود گوشت ارزانه! همچین چیزی...وقتی طرف می تونه با دوستی به خیلی نیازهاش برسه دیگه دلیلی برای ازدواج در سن پایین نمی بینه و مورد بعد هم مسائل مالی..

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یکی از علتهای عدم تمایل جوانان به ازدواج , فراوانی گوشتِ ارزان هست
احتیاج به توضیح بیشتر نداره . داره ؟

من تازه متوجه منظور ایشون شدم!. فکرکردم از افعال معکوس استفاده کردید و منظورتون این بوده مواد غذایی گرونه!. فکرمون مثبته خب.:D .
بله خب در عصری قرار داریم که بی بندوباری های پسرا و دخترا یخورده زیاد شده!!.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
راستش اسمش رو نمیشه گذاشت بی و بند و باری...
درسته که شاید قدیما این چیزا نبود یا کم تر بود ولی اون موقع نیز مسائلی بود که کم تر کسی در موردش میگه...
مثلا اگر طلاق نبود به این خاطر بود که زن و شوهر بخاطر مسائلی چون حیثیت و آبرو و... به اجبار در کنار هم زندگی می کردن!! کسی که خبر نداره زندگی مردم چه خبره که...شاید وضع اونایی که ازدواج کردن و متاهل هستن بدتر باشه...مشکل ما اینه که فقط ظاهر رو می بینیم...

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سن ازدواج همینطور داره بیشتر و بیشتر میشه که دلیلش فشارهای اقتصادی هست. افزایش بیکاری و افزایش قیمت خونه و ماشین و خیلی چیزای دیگه باعث این قضیه شده. که همه این مسائل از مشکلات جامعه هستن و باید به نحوی حل بشن.
ولی این افزایش سن اجباری رو خیلی هم نباید بد بدونیم! سن ازدواج وقتی بالاتر بره خب ادم ها در سن بالغ تری به ازدواج فکر میکنن و این خوبه. ازدواج هایی که در سن های پایین انجام میده معمولا به مشکل بر میخورن.
یکی از مشکلاتی که توی جامعه ما در بحث ازدواج هست، طلاقه! طلاق گرفتن چنان قبح و جایگاه بدی در جامعه ما داره که نگو! در حالی که به نظرم باید خیلی ساده و عادی با این قضیه برخورد کنیم. خب 2 نفر با هم ازدواج کردن دیدن با هم نمیسازن و میخوان جدا بشن! کجای این کار بده؟ چرا باید اینقدر بد به این قضیه نگاه کنیم! طوری که خیلیا فقط هم رو تحمل میکنن و از ترس قضاوت های بقیه طلاق نمیگیرن! به نظر من این از مسائل مهمی هست که هیچ وقت بهش پرداخته نمیشه.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
سن ازدواج همینطور داره بیشتر و بیشتر میشه که دلیلش فشارهای اقتصادی هست. افزایش بیکاری و افزایش قیمت خونه و ماشین و خیلی چیزای دیگه باعث این قضیه شده. که همه این مسائل از مشکلات جامعه هستن و باید به نحوی حل بشن.
ولی این افزایش سن اجباری رو خیلی هم نباید بد بدونیم! سن ازدواج وقتی بالاتر بره خب ادم ها در سن بالغ تری به ازدواج فکر میکنن و این خوبه. ازدواج هایی که در سن های پایین انجام میده معمولا به مشکل بر میخورن.
یکی از مشکلاتی که توی جامعه ما در بحث ازدواج هست، طلاقه! طلاق گرفتن چنان قبح و جایگاه بدی در جامعه ما داره که نگو! در حالی که به نظرم باید خیلی ساده و عادی با این قضیه برخورد کنیم. خب 2 نفر با هم ازدواج کردن دیدن با هم نمیسازن و میخوان جدا بشن! کجای این کار بده؟ چرا باید اینقدر بد به این قضیه نگاه کنیم! طوری که خیلیا فقط هم رو تحمل میکنن و از ترس قضاوت های بقیه طلاق نمیگیرن! به نظر من این از مسائل مهمی هست که هیچ وقت بهش پرداخته نمیشه.

بله فشارهای اقتصادی هست منتها خیلی از دوستان نمی خوان اینو قبول کنن و مدام میگن آسون بگیرین!!
آقا چیو آسون بگیریم؟ بابا درخت هم کود و آب میخواد دیگه چه برسه به آدمیزاد.
خیلی ها که آسون گرفتن و ازدواج کردن الان بخاطر مشاغلی که حقوق کارگری دارن ، توی زندگیشون جز بدبدختی و فلاکت چیز دیگه ای نمی بینن...اینو دیدم که میگم..

خب در مورد سن زیاد باید بگم متاسفانه خیلی ها عجله دارند:D
یعنی تو کشور ما چون محدودیت وچود داره افراد مجبور هستن برای ارضای خودشون صرفا به ازدواج فک کنن و وقتی همین هم نباشه برای خیلی ها میشه معضل...

در مورد طلاق هم باید بگم که ما هر چی که میشه می گیم قدیم اینطور نبود! یعنی الگوی خودمون رو گذاشتیم قدیمیها.چون اون موقع این چیزا بد بود ، الانم میگن بده ، غافل از اینکه اون موقع یه عده ای به اجبار با هم زندگی می کردن.

electro-esmoke

عضو جدید
بله فشارهای اقتصادی هست منتها خیلی از دوستان نمی خوان اینو قبول کنن و مدام میگن آسون بگیرین!!
آقا چیو آسون بگیریم؟ بابا درخت هم کود و آب میخواد دیگه چه برسه به آدمیزاد.
خیلی ها که آسون گرفتن و ازدواج کردن الان بخاطر مشاغلی که حقوق کارگری دارن ، توی زندگیشون جز بدبدختی و فلاکت چیز دیگه ای نمی بینن...اینو دیدم که میگم..

خب در مورد سن زیاد باید بگم متاسفانه خیلی ها عجله دارند:D
یعنی تو کشور ما چون محدودیت وچود داره افراد مجبور هستن برای ارضای خودشون صرفا به ازدواج فک کنن و وقتی همین هم نباشه برای خیلی ها میشه معضل...

در مورد طلاق هم باید بگم که ما هر چی که میشه می گیم قدیم اینطور نبود! یعنی الگوی خودمون رو گذاشتیم قدیمیها.چون اون موقع این چیزا بد بود ، الانم میگن بده ، غافل از اینکه اون موقع یه عده ای به اجبار با هم زندگی می کردن.

خیلی از دوستان به تعداد الا ماشالله ازدواج دارند و الاماشالله زن و نوه دارن
خیلی از دوستان خیلی ازدواج کردند و از اونور هم خیلی طلاق دارند

خیلی های دیگهم هم دارن دست و پا میزنن یه ازدواج کنن. این عدالته واقعا :smile:

حميدرن

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با نظر شما کاملا مخالفم
اول سن ازدواج بالا خیلی بده !! آدم اوج شور و حرارت زندگیش 17 تا 27 سالگیش هست. تو همین سالها عشق اتفاق می افته . بعد از این سن آدم از هر لحاظ داره از اوج خودش دور می شه
آدم که با عشق ازدواج نکنه پله اول طلاق را رفته. بحث پختگی و بالغ شدن یه چیزه بحث لذت از زندگی مشترک یه چیز دیگه ! وقتی از زندگی مشترکت لذت نبری پله دوم طلاق را بالا رفتی!!
تو سن بالا بچه دار شدن جدای از موضوعات مربوط به پزشکی و سلامت تو تربیت و بزرگ کردن بجه ،رابطه بین فرزند و والدین و تاثیر بد داره .تک فرزندی و ... را هم اضافه کنید.نسل بعد خواهر برادر ندارن بعد ترش دایی و عمه ندارن!!! خانواده بی خانواده . اینها به کنار یکی از اشتراکات زن و شوهر فرزند هست که وقتی نباشه پله سوم طلاق....
دوم طلاق کی گفته چیز خوبیه؟؟ همه دنیا دارن می گن بده ! شکست عشقی بده !!!حالا چرا بده : شما فرض کن با یه نفر زندگی کنی همه جیک و پوک زندگی ات رو تو شش ماه می فهمه!! بعد می گی تفاهم نداریم طلاق!! هزینه های عاطفی و تاثیرمنفی اش تو کار و فعالیت روزانه هم کنار !! حالا دوباره بیا یه نفر رو پیدا کن بخواد با یه مرد یا زن مطلقه زندگی کنه!! اون هم به کنار نفر قبلی اگه با هات اختلاف داشته باشه یا هنوز دلش گیر باشه تو زندگی ات آیا سرک نخواهد کشید؟!! اون هم به کنار !!! ......
آخ خسته شدم !!اصلا ولش کن طلاق خیلی بده

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با نظر شما کاملا مخالفم
اول سن ازدواج بالا خیلی بده !! آدم اوج شور و حرارت زندگیش 17 تا 27 سالگیش هست. تو همین سالها عشق اتفاق می افته . بعد از این سن آدم از هر لحاظ داره از اوج خودش دور می شه
آدم که با عشق ازدواج نکنه پله اول طلاق را رفته. بحث پختگی و بالغ شدن یه چیزه بحث لذت از زندگی مشترک یه چیز دیگه ! وقتی از زندگی مشترکت لذت نبری پله دوم طلاق را بالا رفتی!!
تو سن بالا بچه دار شدن جدای از موضوعات مربوط به پزشکی و سلامت تو تربیت و بزرگ کردن بجه ،رابطه بین فرزند و والدین و تاثیر بد داره .تک فرزندی و ... را هم اضافه کنید.نسل بعد خواهر برادر ندارن بعد ترش دایی و عمه ندارن!!! خانواده بی خانواده . اینها به کنار یکی از اشتراکات زن و شوهر فرزند هست که وقتی نباشه پله سوم طلاق....
دوم طلاق کی گفته چیز خوبیه؟؟ همه دنیا دارن می گن بده ! شکست عشقی بده !!!حالا چرا بده : شما فرض کن با یه نفر زندگی کنی همه جیک و پوک زندگی ات رو تو شش ماه می فهمه!! بعد می گی تفاهم نداریم طلاق!! هزینه های عاطفی و تاثیرمنفی اش تو کار و فعالیت روزانه هم کنار !! حالا دوباره بیا یه نفر رو پیدا کن بخواد با یه مرد یا زن مطلقه زندگی کنه!! اون هم به کنار نفر قبلی اگه با هات اختلاف داشته باشه یا هنوز دلش گیر باشه تو زندگی ات آیا سرک نخواهد کشید؟!! اون هم به کنار !!! ......
شاهنامه نوشتی شما.:biggrin:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
با نظر شما کاملا مخالفم
من مطلق نگفتم ازدواج در سن بالا ویا طلاق خوبه یا بده. و با مطلق بد یا خوب نگاه کردن به اونها هم مخالفم.
ازدواج در سنین بالا خوبی ها و بدی های خودش رو داره. هم حرف من درسته و هم حرف شما.
در کنار حرف شما میخوام بگم که زندگی مشترک همش هم لذت بردن نیست که! بسیاری مشکلات در سر راه ادم قرار میگیره. وقتی هنوز امادگی تحمل و حل اونها رو نداری نباید ازدواج کنی! و این هم توی سن های پایین اتفاق نمی افته! ولی اگه کسی خیلی بالغ شده و میتونه علاوه بر زندگی خودش یک زندگی دیگه رو هم اداره کنه حتی اگه 15سالش هم هست میتونه ازدواج کنه و مبارکش باشه.
شما وقتی بنیان خانواده خودت رو محکم بنا کنی بقیه مسائل حل میشه خود به خود. حتی اگر فاصله سنی زیادی هم با فرزندانت داشته باشی باز بسیار عالی میتونی تربیتشون کنی. که برعکسش ممکن نیست!
و این رو هم بگم که توی همون سن های 17 تا 27 سالگی هست که عشق های زودگذر هم اتفاق می افته. توی همون سن هست که یک سری از غرایز انسان زیادی بالاست و نمیذاره که فرد انتخاب درستی انجام بده. توی همین سن هاست که امار طلاق بالایی هم داریم.

در مورد طلاق هم من نگفتم خوبه! ولی بد هم نیست! و این قضیه با شکست عشقی هم ارتباطی نداره! همه ما که در طول زندگیمون چندباری شکست عشقی رو تجربه میکنیم و این اجتناب ناپذیره! حرف من در مورد دیدگاه ما به طلاقه! شما در نظر بگیر دو نفری رو که اصلا همو دوست ندارن ولی به خاطر خانواده ها همو تحمل میکنن! چون خانواده هاشون و جامعه هرگز طلاق رو نمی پذیره (شما نگاه کن به یک زن مطلقه چه نگاه های نادرستی میشه در خیلی از موارد!). این حالت بهتره که اینها همو تحمل کنن یا اینکه طلاق بگیرن و هرکدوم برن با کسی که دوستش دارن زندگی کنن؟ توی این حالت طلاق چیز خوبیه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعد از انقلاب حصار خیلی از مبانی خوب شکسته شده و از بین رفته.
عشق به ملیت
عشق به وطن
عشق به قومیت
عشق به بنیان های خانواده
عشق به همنوع
حتی عشق به شهر و کوچه
تو این شرایط ازدواج هم معنیشو از دست میده.

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بعد از انقلاب حصار خیلی از مبانی خوب شکسته شده و از بین رفته.
عشق به ملیت
عشق به وطن
عشق به قومیت
عشق به بنیان های خانواده
عشق به همنوع
حتی عشق به شهر و کوچه
تو این شرایط ازدواج هم معنیشو از دست میده.

موافقم
مثلا خود من قبلا خیلی دلم میخواست ازدواج کنم ولی الان دیگه خواهانش نیستم بعبارتی با اینکه حس میکنم خیلی تنها هستم و این تنهایی بعضی وقتها آزارم میده اما به ازدواج هم فکر نمیکنم و واقعا معناش را از دست داده برام

ali199_1991

کاربر بیش فعال
تو مملکتی که بعضی ها حتی نمی تونن پول بلیط اتوبوس(ارزون ترین وسیله نقلیه) خودشون رو بدن ؛ آیا ازدواج راحته؟

اینم عکسی که خودم گرفتم...قضاوت با خودتون.
ff.jpg

نازنین فاطیما

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم
مثلا خود من قبلا خیلی دلم میخواست ازدواج کنم ولی الان دیگه خواهانش نیستم بعبارتی با اینکه حس میکنم خیلی تنها هستم و این تنهایی بعضی وقتها آزارم میده اما به ازدواج هم فکر نمیکنم و واقعا معناش را از دست داده برام
akhe chera???
doroste moshkelate ziyadi hast too zendegi ama khoda ham hast va bozorge