سخنان بزرگان، جملات کوتاه و زیبا

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
قسمت سوم

قسمت سوم

1-هر سال با همسرت سالگرد اولین روزی را که با هم قرار ملاقات داشتید، جشن بگیرید.
2-وقتی به کسی می گویی " دوستت دارم " این را در عمل نشان بده.
3-پیش از ازدواج دست کم شش ماه با همسرت نامزد باش.
4-در یک شب سرد کتت را روی دوش همسرت بینداز.
5-برای همسرت یک حامی، یک دوست و یک پناهگاه باش.
6-اندازه های لباس همسرت را همیشه همراه داشته باش.
7-هرگزدر حضور دیگران همسر و فرزندانت را تحقیر نکن.
8-روز تولد همسرت برای مادرش، گل بفرست.
9-برای نامزدت بهترین حلقه نامزدی الماس نشان را که توانایی خریدش را داری، بخر و به او هدیه کن.
10-وقتی با همسرت جر و بحث می کنی به مسائل و مشکلات موجود بپرداز و گذشته ها را فراموش کن.
11-بدان که میزان ثروت یک مرد از سر و وضع همسرش پیداست.

afa

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا را دوست داشته باش

خدا را دوست داشته باش

وقتی خودم را به قدر کافی دوست داشتم

آرامش را حس کردم.

هر روز در خودم تعمق کردم. این مقدمه دوست داشتن خود است.

از تنها بودن خوشم آمد، در خلوت سکوت محاصره شدم و شگفت زده به فضای درون وجودم گوش کردم.

از طریق گوش کردن به ندای وجدانم، خودم رئیس خودم شدم. این طوری خدا با من صحبت می کند، این ندای درونی من است.

خودم را بی جهت خسته نمی کردم.

در خود حضور یک احساس معنوی را حس کردم که مرا هدایت می کند، سپس یاد گرفتم که به این نیروی معنوی اطمینان کنم و با آن زندگی کنم.

دیگر آرزو نداشتم که زندگی ام طور دیگری باشد. به این نتیجه رسیدم که زندگی فعلی برای سیر تکاملی ام مناسب ترین است.

دیگر احتیاجی نداشتم که به وسیله چیزها یا مردم احساس امنیت کنم.

آن قسمت از وجودم یا روحم که همیشه تشنه توجه بود، ارضا شد و این شروعی برای پیدایش آرامش درون بود. این جا بود که توانستم شفاف تر ببینم.

فهمیدم که در مکان درست و زمان درستی قرار دارم، سپس راحت شدم.

برای خودم رختخواب پر قو خریدم.

خصوصیتی را که می گفت همیشه باید ایده آل باشم ترک کردم، آن دیو لذت کش را.

بیشتر به خودم احترام گذاشتم.

تمام احساساتم را حس کردم. آنها را بررسی نکردم، بلکه واقعاً حس کردم.

فهمیدم که ذهن من می تواند مرا آزار دهد، یا گول بزند، ولی اگر از آن در راه قلب و درونم استفاده کنم، می تواند ابزار بسیار سودمندی باشد.

windy

عضو جدید
دل می گیرد و می میرد و هیچکس سراغی ز آن نمی گیرد,ادعای خدا پرستان دنیا را سیاه می کند.یاد نداریم چرا خلق شدیم,غرورمان را بیشتر از ایمان باور داریم حتی بیشتر از عشق...!!!

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخش چهارم

بخش چهارم

1-برای مهمانی شام ازدواجت پیراهن جدیدی بخر، فقط یکبار آن را بپوش ولی برای همیشه نگهش دار.
2-نامه هایی را که برای همسرت می نویسی، تایپ نکن؛ برای آن ها از خودنویس استفاده کن.
3-بگذار فرزندانت ببینن برای همسرت چه کارهایی انجام می دهی؛ به این طریق آن ها می فهمند چقدر همسرت را دوست داری و برایش ارزش قائل هستی.
4-دست کم دو روز پیش از مراسم عروسی ات جشن پایان دوران مجردی را برپا کن.
5-به یاد داشته باش که همواره عشق ها و موفقیت های بزرگ با مخاطره همراه هستند.
6-یادت باشد بهترین رابطه بین تو وهمسرت زمانی است که میزان عشق و علاقه تان به هم بیش از میزان نیازتان به یکدیگر باشد.
7-به کسی عشق بورز که لیاقتش را داشته باشد.
8-بلافاصله پس از ازدواج شروع به پس انداز مخارج تحصیلی فرزندانت کن.

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخش پنجم

بخش پنجم

1-برای فرزندانت یک سری اصول علمی و منطقی تعیین کن.
2-رویاهایی را که برای فرزندانت در سر می پرورانی کنار بگذار و به آن ها کمک کن تا به آرزوهایی که خود در سر دارند، برسند.
3-به فرزندانت فرصت بده نتایج اعمال خود را ببینند.
4-سعی کن بهترین معلم فرزندانت باشی.
5-هر وقت فرصت کردی، دست فرزندت را در دست بگیر؛ به زودی زمانی خواهد رسید که او اجازه این کار را به تو نخواهد داد.
6-هر سال روز تولد فرزندانت یک جلد کتاب از یکی از آثار کلاسیک و برجسته به آنان هدیه کن. می توانی این کار را از همان اولین سال تولدشان آغاز کنی.
7-اجازه نده بچه هایت پشت وانت ها یا کامیون هایی که با سرعت حرکت می کنند، سوار شوند.
8-هیچ وقت زیاده از حد از فرزندانت مواظبت نکن؛ این کار وظیفه خودشان است.
9-هیچوقت نگو :" بچه ی من هرگز چنین کاری نمی کند. "
10-به فرزندانت کمک کن از هجده سالگی به بعد خودشان به حساب های بانکی شان برسند.
11-وقتی فرزندانت به یادگیری موسیقی علاقه دارند، برای آن ها بهترین ساز را بخر.
12-برای فرزندانت اسباب بازی هایی بخر که با نیروی تخیل آن ها کار کند نه با باتری.
13-بدان شخصیت فرزندت مانند سوپ مقوی و خوشمزه است؛ هر دو در خانه درست می شوند و شکل می گیرند.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر در زندگی ات به ناگاه یکی از سیمهای سازت پاره شد اهنگ زندگی ات را چنان ادامه بده که هیچکس نداند برتو چه گذشت

maral22

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماموریت شما در زندگی تغییر دادن دنیا نیست،ماموریت شما تغییر دادن خودتان است!:gol:

h-masoumi

عضو جدید
زندگي درك همين امروز است/ظرف ديروز پر است از بودن تو

شايد اين لبخند كه امروز دريغم كردي آخرين فرصت همراهي ماست

mahshid_eng

عضو جدید
خدا به سه طریق به دعا جواب می ده:

میگه آره و آنچه که می خوای بهت می ده.
میگه نه و چیز بهتری بهت می ده.
میگه صبر کن و بهترین رو بهت می ده.

maryam.joon

عضو جدید
ايمان يعني اعتقاد به آنچه اكنون قادر به ديدنش نيستيد ، پاداش آن نيز ديدن چيزي است که به آن اعتقاد دارید.سنت آگوستین

maryam.joon

عضو جدید
معيار خدا براي سنجش روحها ، ميزان توانايي آنها در خرسند ساختن بهترين فرشته اش يعني عشق است. به راستي عشق شكست نمي شناسد

maryam.joon

عضو جدید
خدايابه ماچنان ايماني عنايت كن،كه خودرا اسلام نشمريم ودين معنا نكنيم،ونفسانيت خودرابارضايت تو اشتباه نگيريم ،اگربناست بسوزيم طاقتمان ده،واگربناست بسازيم قدرتمان ده...آمين اي پروردگار زيبايي ها وخوبيها

maryam.joon

عضو جدید
امام حسين (ع): هر كس اين پنج چيز را نداشته باشد از زندگي بهره اي نمي برد: عقل، دين، ادب، شرم و خوش خلقي.

maryam.joon

عضو جدید
چارلي چاپلين به دخترش:
هيچ گاه چشمانت را براي كسي كه معني نگاهت را نمي فهمد گريان مكن قلبت را خالي نگه دار اگر هم يه روزي خواستي كسي را در قلبت جاي دهي سعي كن كه فقط يك نفر باشد به او بگو كه تو را بيش تر از خودم وكمتر از خدا دوست دارم

maryam.joon

عضو جدید
آن روز كه همه به دنبال چشمان زيبا هستند تو به دنبال نگاه زيبا باش.دكترعلي شريعتي.

maryam.joon

عضو جدید
خداوندتمام زيباييهارادرانسان قرارداده،ارزش هركس به مقدارظهورآن زيباييهاست

maryam.joon

عضو جدید
چقدر حقيرند مردماني كه نه جرأت دوست داشتن دارند ، نه اراده‌ي دوست نداشتن ، نه لياقت دوست داشته شدن و نه متانت دوست داشته نشدن، با اين حال مدام شعر عاشقانه مي‌خوانند

maryam.joon

عضو جدید
كاش كودك بودم تا بزرگترين شيطنت زندگي ام نقاشي روي ديوار بود، اي كاش كودك بودم تا از ته دل مي خنديدم نه اينكه مجبور باشم همواره تبسمي تلخ بر لب داشته باشم ، اي كاش كودك بودم تا در اوج ناراحتي و درد با يك بوسه همه چيز را فراموش مي كردم

maryam.joon

عضو جدید
هرگز براي عاشق شدن، به دنبال باران و بهار و بابونه نباش. گاهي در انتهاي خارهاي يك كاكتوس به غنچه اي مي رسي كه لبخند را بر لبانت مي نشاند

maryam.joon

عضو جدید
ﻧﮕﺎﻩ ﺳﺎﻛﺖ ﺑﺎﺭﺍﻥ ﺑﻪ ﺭﻭﻱ ﺻﻮﺭﺗﻢ ﺩﺯﺩﺍﻧﻪ ﻣﻴﻠﻐﺰﺩ .ﻭﻟﻲ ﻳﺎﺭﺍﻥ ﻧﻤﻴﺪﺍﻧﻨﺪ ﻛﻪ ﻣﻦ ﺩﺭﻳﺎﻳﻲ ﺍﺯ ﺩﺭﺩﻡ .ﺑﻪ ﻇﺎﻫﺮ ﮔﺮﭼﻪ ﻣﻴﺨﻨﺪﻡ ﻭﻟﻲ ﺍﻧﺪﺭ ﺳﻜﻮﺗﻲﺗﻠﺦ ﻣﻴﮕﺮﻳﻢ...