سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

zahra.as

عضو جدید
جناب عراقي واقعا ممنون

جناب عراقي واقعا ممنون

اين طور كه پيداست قضيه كاملا جديه راستش را مي خواين من اولش فكر كردم يكي يك چيزي گفته و بعدا دنبال حرفش را نمي گيره اما حالا كه مي بينم اين قدر آقاي عراقي مصممن واقعا خوشحال و از پيشنهاد ها وانتقاد هاي سازنده اشون كمال استفاده را مي كنم وقول مي دهم تا آنحا كه مي توانم همكاري كنم در اولين اقدامم هم نيك نيمم رو عوض مي كنم:)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم دوست دارم همکاری کنم و نهایت تلاشم رو میکنم، هنوز این چیزایی رو که آقای عراقی گزاشتن ندیدم، امشب میام، باید درس بخونم الان
کاش اون چیزایی رو که نوشته بودم منتقل نمیکردن تا آقای عراقی میدیدن نظرشون رو میگفتن
مگه چه اشکالی داشت ؟
راستی منم میخوامن حتمن پا به پای شما باشم

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
اگر ميتونيد همكاري كنيد رزومتونو بدين اشكان همه رزومه ها فقط در اختيار اشكان قرار بگيره بعدا ار بينتون براي موضوعات مختلف كمك گرفته ميشه
من تا اول تیر در خدمتتون هستم
هر کاری ازم بر بیاد میکنم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا بايد جدي بود

چرا بايد جدي بود

مهسا خانم عزيز كوچكترين پسر من كه امسال در رشته برق از امير كبير فارغ التحصيل شد از شما بزرگتر است اجتماعي را ميبينم كه هيچكس بفكر آينده جوانتر ها و متخصصين كشور نيست هر كس بايد خودش راهي براي ورود به يك آينده مناسب باز كنه ديروز در جلفا از يك پالايشگاه ديدن كردم كه بسيار مهندسي ساز بود ولي تفكر اوليه آن متعلق به كسي است كه بيش از سه كلاس درس نخونده ولي يكطوري فرايند را تعريف ميكرد كه هر كس ايشان را نشناسد باور نميكنه كه سواد كلاسيشك پايين باشه . مورد ديگري در صنعت قير سازي داريم كه همه بهش مهندس ميگن ولي او سواد كلاسيك ندارد در حاليكه شخصا به علت اطلاعات بالاي ايشان در قير سازي مايلم او را مهندس خطاب كنم . بايد اراده كنيد ،تلاش كنيد و از تحقيق خسته نشويد .
اين طور كه پيداست قضيه كاملا جديه راستش را مي خواين من اولش فكر كردم يكي يك چيزي گفته و بعدا دنبال حرفش را نمي گيره اما حالا كه مي بينم اين قدر آقاي عراقي مصممن واقعا خوشحال و از پيشنهاد ها وانتقاد هاي سازنده اشون كمال استفاده را مي كنم وقول مي دهم تا آنحا كه مي توانم همكاري كنم در اولين اقدامم هم نيك نيمم رو عوض مي كنم:)

zahra.as

عضو جدید
واقعا شرمنده

واقعا شرمنده

مهسا خانم عزيز كوچكترين پسر من كه امسال در رشته برق از امير كبير فارغ التحصيل شد از شما بزرگتر است اجتماعي را ميبينم كه هيچكس بفكر آينده جوانتر ها و متخصصين كشور نيست هر كس بايد خودش راهي براي ورود به يك آينده مناسب باز كنه ديروز در جلفا از يك پالايشگاه ديدن كردم كه بسيار مهندسي ساز بود ولي تفكر اوليه آن متعلق به كسي است كه بيش از سه كلاس درس نخونده ولي يكطوري فرايند را تعريف ميكرد كه هر كس ايشان را نشناسد باور نميكنه كه سواد كلاسيشك پايين باشه . مورد ديگري در صنعت قير سازي داريم كه همه بهش مهندس ميگن ولي او سواد كلاسيك ندارد در حاليكه شخصا به علت اطلاعات بالاي ايشان در قير سازي مايلم او را مهندس خطاب كنم . بايد اراده كنيد ،تلاش كنيد و از تحقيق خسته نشويد .
من تا به حال به اين موضوع كه شما خيلي از ما بزرگتريد واستاد ما هستيد فكر نكردم من فكر مي كردم ماكسيمم شما 5 6 ساله كه فارغ التحصيل شديد واقعا از اينكه شما با اين سايت همكاري مي كنيد خوشحالم الان همه كساني كه در اين زمينه به پول و پله اي رسيدند و مقامي كسب كردند سراغ اين جور كارها نمي يان و فكر مي كنند كلاسشون پايين مي ره اما من واقعا به شما افتخار مي كنم ممنون استاد

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

از اینکه شما به ما جوونا کمک میکنین واقعن ممنونم
من بعد این چندتا امتحانم حتمن میام و به شما کمک میکنم
از اینکه من رو تو پروژه کمک میکنین خیلی ممنونم
از آشنایی با شما واقعن خوشحالم
کاش وقتی مهسا جان تاپیک من رو میدیدن به جا اعتراض خوشحال میشدن و من رو کمک میکردن
من نمیدونم ما جوونا چرا دوست نداریم به خودمون کمک کنیم و ....

mohammad_che_eng

عضو جدید
جناب مهندس عرقی در رزومه ای که به اشکان باید بدیم..چه موضوعاتی باید عنوان بشه؟؟؟

Goonay

عضو جدید
هر کمکی بتونم میکنم!
فکر نکنین سنم کمه نمی تونم!
با گنده گنده هاش ارتباط دارم...
همه جوره در خدمتم!

جناب عراقی سلام
چند تا سوال واسم پیش اومده .
1) کار طراحی اونم طراحی برج و بویلرو ... بنظرتون واسه شروع کار سخت نیست ؟ اونم واسه کسانی مث ما که تابه حال طراحی نکردیم . کار سبکتر مث تصفیه پساب چطوره ؟ ولی هر چی خودتون صلاح میدونین ...
2)طراحی رو با برنامه ای خاص اینجام میدیم ؟
3)اگه بدون نیاز به نرم افزاره میشه بگین از کجا باید اطلاعات جامع طراحی رو بدست بیاریم ؟ طبق چه استانداردهایی ؟

در آخر دلم میخواد که یکی از بچه های فعال باشگاه که واقعا دلسوزه و با تجربه هم هستن در کنار آقا اشکان وظیفه هماهنگ سازی رو برعهده . آخه اشکان جان دارن تشریف میبرن متاسفانه. البته انشالا که بتونن رابطشونو با سایت حفظ کنن ولی نیاز به یه شخض دیگه هم هست که در غیاب اشکان بتونه کارارو پیش ببره. چون فکر کنم جناب عراقی فرصت کافی رو نداشته باشن که همه وظائف رو بر عهده بگیرن
پیرجو جان شما تشریف نمیار ی؟ چرا چیزی نمیگی توی این تاپیک ؟ جناب جان زینک هم هستن که ایشون هم گویا سابقه نظارت دارن....

mohammad_che_eng

عضو جدید
نیما اگه به hysys مسلط بتشی طراحی و شبیه سازی برج و بویلر و ... زیاد سخت نیست...

طراحی دستی برج هم (با توجه به مطالب درس عملیات 1)با روش های مختلفی که هست یکم وقت گیره ولی شدنیه...

جناب مهندس عراقی اگه لطف کنید و برای شروع و دست گرمی پروژه ای را مشخص کنید و بازه ی زمانی برای آن مشخص کنید..که توو این بازه بچه ها با نحوه ی همکاری در این قبیل فعالیت ها آشنا بشن..خیلی ممنون میشم......

آخرین ویرایش:

RMY

عضو جدید
آخه آقای عراقی من تا حالا کاره عملی جدی انجام ندادم به غیر از یک بار تو نیروگاه کارآموزی داشتم و یکبار هم کاره پروژه ای همین (البته یکسری اطلاعات کاربردی از مطالبی که دارم)ولی هم اکنون دارم رو برنامه HYSYS کار می کنم و خدا رو شکر همین طور دارم پیش میرم حالا آقای عراقی من باید از کجا شروع کنم منی که از نزدیک تو صنعت نبودم؟لطفا راهنماییم کنید

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اطلاعات رزومه

اطلاعات رزومه

اطلاعات ميتواند شامل عناوين فايل پيوست باشد
-
جناب مهندس عرقی در رزومه ای که به اشکان باید بدیم..چه موضوعاتی باید عنوان بشه؟؟؟

پیوست ها

• Curriculum Vitae.pdf
    10 کیلوبایت · بازدیدها: 0

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
كار عملي

كار عملي

اينهايي كه نوشتي كارهاي بسيار خوبيست كه تا حالا انجام دادي كار اموزي جدي بهترين دانش است ولي اگر آنرا جدي نگيريد و فقط به فكر پاس كردنش باشيد اين دوره بياد ماندني را باختيد كار ما در جواني line up خطوط لوله پالايشگاه بود ولي بسيار مفيد واقع شد.
آخه آقای عراقی من تا حالا کاره عملی جدی انجام ندادم به غیر از یک بار تو نیروگاه کارآموزی داشتم و یکبار هم کاره پروژه ای همین (البته یکسری اطلاعات کاربردی از مطالبی که دارم)ولی هم اکنون دارم رو برنامه HYSYS کار می کنم و خدا رو شکر همین طور دارم پیش میرم حالا آقای عراقی من باید از کجا شروع کنم منی که از نزدیک تو صنعت نبودم؟لطفا راهنماییم کنید

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون هنوز توانايي هاي اعضا را نميشناسم براي قضاوت زوده اما :
1- طراحي بويلر ها كار دشواري نيست براي اينكه شما بويلر را طراحي نميكنيد و يا انرا نميسازيد شركتهاي زيادي هستند كه كارشون بويلر ه كافيست شما در محاسبات بيلان انرژي و مواد نيازهاتون را در هر صنعت بشناسيد (مثلا چقدر استيم ميخواين و با چه ويژگي هايي )بعد از اون بايد به كاتالوگهاي سازندگان مراجعه كنيد و مناسبترين را بر گزينيد.
و اما در مورد برج هاي تقطير ممكنه از طريق سيموليشن عمل كرد (اگر نرم افزار ها به كمك نيان)يعني اطلاعات يه كارخانه را بهتون ميدم سيموليت ميكنيد براي مورد خاص
2)به نظر من pro2 برنامه خوبيست
يقينا بايد كار از موارد ساده تر شروع بشه و در كنار اون خودتون را براي ساخت يك پايلوت آزمايشگاهي پالايش نفت خام آماده كنيد
در غياب اشكان هم يكنفر كه با تبادل اطلاعات در سايت آشناست بالاخره قبول زحمت ميكند.
جناب عراقی سلام
چند تا سوال واسم پیش اومده .
1) کار طراحی اونم طراحی برج و بویلرو ... بنظرتون واسه شروع کار سخت نیست ؟ اونم واسه کسانی مث ما که تابه حال طراحی نکردیم . کار سبکتر مث تصفیه پساب چطوره ؟ ولی هر چی خودتون صلاح میدونین ...
2)طراحی رو با برنامه ای خاص اینجام میدیم ؟
3)اگه بدون نیاز به نرم افزاره میشه بگین از کجا باید اطلاعات جامع طراحی رو بدست بیاریم ؟ طبق چه استانداردهایی ؟

در آخر دلم میخواد که یکی از بچه های فعال باشگاه که واقعا دلسوزه و با تجربه هم هستن در کنار آقا اشکان وظیفه هماهنگ سازی رو برعهده . آخه اشکان جان دارن تشریف میبرن متاسفانه. البته انشالا که بتونن رابطشونو با سایت حفظ کنن ولی نیاز به یه شخض دیگه هم هست که در غیاب اشکان بتونه کارارو پیش ببره. چون فکر کنم جناب عراقی فرصت کافی رو نداشته باشن که همه وظائف رو بر عهده بگیرن
پیرجو جان شما تشریف نمیار ی؟ چرا چیزی نمیگی توی این تاپیک ؟ جناب جان زینک هم هستن که ایشون هم گویا سابقه نظارت دارن....

mohammad_che_eng

عضو جدید
جناب عراقی ..من دوره ی مقدماتی و میانی hysys دیدم ..تا چند روز دیگه هم سفری دارم به تهران برای دوره ی پیشرفته...

تا الان هر چی خ.ندم و کار کردم حالت تئوری داشته...

اگه اشکال نداشته باشه بعد از سفرم به تهران رزومه رو میفرستم...

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم بعد از امتحانا یه درخواست میدم
من که تا الان کاری انجام ندادم
ولی دوست دارم شاهد ماجرا باشم و کمک کنم، یه چیزی یاد میگیریم با اینکه دروس تخصصی رو دنبال نکردیم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نرم افزار ها

نرم افزار ها

نرم افزار هاي مهندسي وقتي ملكه ذهن ميشوند كه باهاش زياد كار كنيد در همين سطح اطلاعاتي كه داريد يعني مقدماتي و مياني خيلي از اجزا را ميتونيد طراحي كنيد.
جناب عراقی ..من دوره ی مقدماتی و میانی hysys دیدم ..تا چند روز دیگه هم سفری دارم به تهران برای دوره ی پیشرفته...

تا الان هر چی خ.ندم و کار کردم حالت تئوری داشته...

اگه اشکال نداشته باشه بعد از سفرم به تهران رزومه رو میفرستم...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوعات كاري

موضوعات كاري

مواردي كه ميتونيد از حالا بفكرش باشيد به قرار زير است :
1:اخيرا ايران عضو كنواسيون كشورهاي ناحيه ويژه شده كه خليج فارس يكي از اونهاست حسب مقررات اين كنواسيون بايد امكانات بندري براي حفاظت از محيط زيست وجود داشته باشد يكي از انها عدم باز گرداندن آبهاي آلوده كشتي ها به دريا قبل از نصفيه است آبهايي كه بيش از 10 پي پي ام مواد نفتي دارند بايد تصفيه شوند بنابراين موضوع جدايش مواد نفتي از آب و رساندن آن به حدود مجاز يكي از فعاليتها خواهد بود به اين ترتيب يكي از مهندسين ميتونه مسئوليت اين پروژه را عهده دار بشه و پس از سرچ در اينتر نت و جمع آوري اطلاعات پايه ، سپراتور هاي اويل از نفت را طراحي كنه (10 متر مكعب بر ساعت)
2- براي ورود به مباحث پالايش نفت خام يا نفتكوره ساخت يك پايلوت آزمايشگاهي ميتونه دومين كار باشه
3- طراحي مخازن براي انبارهاي نفتي از شروع دريافت مواد خام تا ذخيره مواد پالايش شده هم فعاليت سوم را تشكيل ميده
براي هر موضوع يكي مسئول پروژه باشه تا بهش اطلاعات لازم را منتقل كنم.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای عراقی خوشبختانه شما الان اینجایین
من با علاقه زیاد دارم کار شما رو دنبال میکنم
از پیشنهادادتون واسه کار خودمم ممنونم
یه سوال داشتم
من میتونم تو این پروژه شما رو همراهی کنم ؟ چه به عنوان همکار چه کسی که دوست داره از مهندسی شیمی و فعالیت هاش بصورت عملی تجربه کسب کنه. همونطور که میدونین من ترم 4 هستم و همه بهم میگن هنوز درس اختصاصی نخوندی
میتونم همراهیتون کنم ؟
خوشحال میشم

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما

حتما

هر كس ميتونه يه كاري انجام بده شايد به شما وظيفه جمع آوري اطلاعات داده بشه مثلا ميريد اينتر نت به دنبال جمله oil water separation ميگرديد و هرچه مطلب در اين موارد ديديد جمع آوري كرده به مدير پروژه ميديد.
نرم افزار هاي مهندسي وقتي ملكه ذهن ميشوند كه باهاش زياد كار كنيد در همين سطح اطلاعاتي كه داريد يعني مقدماتي و مياني خيلي از اجزا را ميتونيد طراحي كنيد.

آقای عراقی خوشبختانه شما الان اینجایین
من با علاقه زیاد دارم کار شما رو دنبال میکنم
از پیشنهادادتون واسه کار خودمم ممنونم
یه سوال داشتم
من میتونم تو این پروژه شما رو همراهی کنم ؟ چه به عنوان همکار چه کسی که دوست داره از مهندسی شیمی و فعالیت هاش بصورت عملی تجربه کسب کنه. همونطور که میدونین من ترم 4 هستم و همه بهم میگن هنوز درس اختصاصی نخوندی
میتونم همراهیتون کنم ؟
خوشحال میشم

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنوووووووووووووووونم
من بزودی رزومه و مشخصاتم رو به اشکان جان میدم

خیلی لطف کردین

mohammad_che_eng

عضو جدید
جناب عراقی من میتونم مورد دوم رو با کمک دوستان به عهده بگیرم...

از اونجایی که کارآموزیم در پالایشگاه نفت آبادان بوده ..دست رسی به ایزوی واحد 75 پالایشگاه هم دارم شاید به درد بخوره...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مورد دوم

مورد دوم

بسيار عاليست اميدوارم شما بعنوان مدير پروژه ساخت پايلوت انتخاب بشين و كار را دنبال نماييد قطعا مطلع هستيد كه پالايشگاه ابادن مشابه شل هلنده و تنها پالايشگاهي بود كه ميتونسب بنزين 100LL توليد كنه يعني اين پالايشگاه با مابقي كمي فرق داره ولي اگر كت كراكش راه اندازي شده باشه بسيار قابل استفاده است .
جناب عراقی من میتونم مورد دوم رو با کمک دوستان به عهده بگیرم...

از اونجایی که کارآموزیم در پالایشگاه نفت آبادان بوده ..دست رسی به ایزوی واحد 75 پالایشگاه هم دارم شاید به درد بخوره...

zahra.as

عضو جدید
دلم شكست

دلم شكست

مواردي كه ميتونيد از حالا بفكرش باشيد به قرار زير است :
1:اخيرا ايران عضو كنواسيون كشورهاي ناحيه ويژه شده كه خليج فارس يكي از اونهاست حسب مقررات اين كنواسيون بايد امكانات بندري براي حفاظت از محيط زيست وجود داشته باشد يكي از انها عدم باز گرداندن آبهاي آلوده كشتي ها به دريا قبل از نصفيه است آبهايي كه بيش از 10 پي پي ام مواد نفتي دارند بايد تصفيه شوند بنابراين موضوع جدايش مواد نفتي از آب و رساندن آن به حدود مجاز يكي از فعاليتها خواهد بود به اين ترتيب يكي از مهندسين ميتونه مسئوليت اين پروژه را عهده دار بشه و پس از سرچ در اينتر نت و جمع آوري اطلاعات پايه ، سپراتور هاي اويل از نفت را طراحي كنه (10 متر مكعب بر ساعت)
2- براي ورود به مباحث پالايش نفت خام يا نفتكوره ساخت يك پايلوت آزمايشگاهي ميتونه دومين كار باشه
3- طراحي مخازن براي انبارهاي نفتي از شروع دريافت مواد خام تا ذخيره مواد پالايش شده هم فعاليت سوم را تشكيل ميده
براي هر موضوع يكي مسئول پروژه باشه تا بهش اطلاعات لازم را منتقل كنم.
آقاي عراقي يعني تو اين پروژه واسه يك مهندس شيمي صنايع غذايي هيچ كاري پيدا نمي شه آخه من از هر چي نفت متنفرم:cry:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصفيه بي هوازي

تصفيه بي هوازي

اكثر كارخانجات خمير مايه پسابي دارند كه از روش بي هوازي تصفيه ميشوند شما ميتونيد در بخش تصفيه پساب بي هوازي كسب اطلاعات كنيد در اين صنعت استفاده از راكتورهاي يو اي اس بي مرسوم است مطلبي را كه خيلي وقت پيش نوشتم برات ميگذارم آنرا بخوانيد شايد آغازي براي كسب اطلاعات بيشتر شود هر چند كه كاملا با رشته صنايع غذايي مرتبط نيست .
آقاي عراقي يعني تو اين پروژه واسه يك مهندس شيمي صنايع غذايي هيچ كاري پيدا نمي شه آخه من از هر چي نفت متنفرم:cry:

پیوست ها

• Methods for UASB Reactor Designfarsi.doc
    123 کیلوبایت · بازدیدها: 0

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام آقای عراقی
من در مورد کاری که میخوام کنم یه کم گیجم
همون تحقیق یا انجام پروژه
نمیدونم چی رو میتونیم انتخاب کنیم
آخه ما دو نفریم و هر من شیمی گاز و دوستم مهندسی صنایع
هر دو هم ترم 4 و هیچ درس تخصصی نخوندیم