سازمان مهندسين مشاور باشگاه (مهندسی شیمی)

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرح فرايند

شرح فرايند

مراحل و شرح فرايند روغن تصفيه دوم
الف :آبگيري و حذف گازوئيل (a)
ب : جدايش گازوئيل (b)
ج :راكتور(c)
د: چدا كننده گازها(d)
ه: تقطير آتمسفريك(e)
و:تقطير اوليه (f)
ز:تقطير باقيمانده (g)
ح :تقطير نهايي h

در اين فرايند ابتدا مواد اوليه ورودي كه همان روغن كاركرده و يا ساير فراورده هاي مشابه است با تانكر و يا بشكه اي وارد كارخانه ميشوند در اين مرحله بايد براي تخليه تانكر و يا بشكه ها پيش بيني لازم بشود ضمنا مقررات زيست محيطي نيز بايد رعايت گردد پس اگر با تانكر ورودي داشته باشيم بايد يك پمپ مناسب انتخاب گردد كه كمترين ريزش را داشته باشد ، با دوام باشد ، دبي تخليه خوبي داشته باشد ارتفاع آنهم در محدوده ارتفاع مخزن گيرنده + 3 متر كافيست . در زير پمپ بايد قيفي پيش بيني شود كه مانع از پخش ريزش ها در محيط آزاد باشد چنانچه ورودي بشكه اي باشد سيستم تخليه بشكه ها در ابتداي خط ديده شود معمولا يكسري غلطك است كه با ليفتراك بشكه گير بار بر روي آن قرار ميگيرد و پمپ آنها را به داخل تانك اوليه تخليه ميكند .
اگر قرار باشد محصول 6000 تن در سال باشد در اينصورت ورودي در حدود 9000 تن خواهد بود (هر سه بشكه ورودي دو بشكه روغن خواهد داد ) و اگر دو ماه ذخيره مواد اوليه پيش بيني شود در اينصورت طرفيت مخازن بايد 1500 تن باشند .در اينجا ايده هاي مختلفي ميتواند وجود داشته باشد
- 50 مخزن 30000 ليتري مبنا قرار گيرد و يا 30 محزن 50000 ليتري و يا 15 مخزن 100000 ليتري
- يك مخزن 500000 ليتري و 10 مخزن 100000 ليتري
با توجه به اينكه براي ستلينگ اوليه بايد به ورودي زمان داد ممكنست يك مخزن 500000 ليتري و 10 مخزن 100000 ليتري بهترين گزينه باشد . هر مخزن به شير دريني نياز دارد تا آبهاي زيرين قبل از انتقال به مخزن بعدي تخليه شوند (ممكنست به تصفيه اين آبها نياز شود و يا بعدا با گازوئيل ميكس گردد)
دوره ستلينگ ميتواند يك هفته باشد .قبل از انتقال از مخزن بزرگتر به مخازن كوچك بهتر است يك ميكسري كه دمولسيفاير را با مواد مخلوط كند نيز در خط پيش بيني گردد .
ديگر موارد طراحي در اين بخش انتخاب بهينه قطر و ارتفاع مخازن ، لوله كشي ها (ورودي و خروجي ) منهولهاي لازم براي تميز كاري و بازبيني مخزن ، نردبانها و سكوي اطراف و ساير موارد مخازن .
ممكنست بجاي دوماه پيش بيني مخازن آنرا يك ماهه ببينيد تا هزينه هاي سرمايه گذاري كاهش يابند در اينصورت به چهار مخزن كوچك و يك مخزن بزرگ نياز است (يك مخزن 350 هزار ليتري و 4 مخزن 100000 ليتري) اندازه ميكسر دمولسيفاير هم 10000 ليتر كافيست .
برخي ممكنست بجاي جدايش شيميايي ابهاي اوليه بخواهند از مولكولار سيو ها استفاده كنند و يا بجاي افزايش دمولسيفاير استفاده از آهك را پيشنهاد نمايند به هر حال هر روش ديگري كه از حجم سرمايه گذاري بكاهد امتياز بيشتري خواهد داشت .
تا اينجا فقط بحث جمع آوري و آبگبري مواد ورودي گفته شد.
روش محلي ديگري هم وجود دارد كه استفاده از استخر است كه مواد در استخر تخليه شده و همواره از روي آن براي فرايند برداشت ميشود .

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شركت مجازي

شركت مجازي

چي شد در خودتون ميبينيد وارد اين تيپ كار ها بشيد؟ اگر هنوز داريد مطالب را مطالعه ميكنيد فرصت بيشتري بدم. به هر حال طرح هاي خوبي وجود دارد كه فكر ميكنم بتونيد لنجام بديد .اخيرا يه شركت آلماني داره دانش فني توليد آسفالت را به شهرداري ها ميفروشه و سازنده ماشين آلاتش يه ايرانيه در واقع اون پولي كه داره به عنوان دانش فني از ايران ميره يه باجه همه دانش در ايران هست ميتونيد يه شورت كاتي بزنيد و آقاي قاليباف رو كيش و مات كنيد.

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
چي شد در خودتون ميبينيد وارد اين تيپ كار ها بشيد؟ اگر هنوز داريد مطالب را مطالعه ميكنيد فرصت بيشتري بدم. به هر حال طرح هاي خوبي وجود دارد كه فكر ميكنم بتونيد لنجام بديد .اخيرا يه شركت آلماني داره دانش فني توليد آسفالت را به شهرداري ها ميفروشه و سازنده ماشين آلاتش يه ايرانيه در واقع اون پولي كه داره به عنوان دانش فني از ايران ميره يه باجه همه دانش در ايران هست ميتونيد يه شورت كاتي بزنيد و آقاي قاليباف رو كيش و مات كنيد.
دوست عزیز ممنون از طرح ها
من همونطوری که گفتم ، عازم جنوب هستم و شرایط اینترتی اونجا رو هم نمیدونم ، بنابراین شاید به کلی از سایت جدا بشم ، به همین دلیله که وارد این مبحث دیگه نشدم و گرنه نفر اولی که پایه قضیه بودم ، خودمم

جناب عراقی یه چیزی میخواستم بگم شاید بگی این پسره چقدر خنگه!
ببینید فعلا ما چند نفر هستیم ( البته به غیر از تعداد معدودی که کار رو تجربه کردن ) که توی این باشگاه مهندسی شیمی خوندیم ولی متاسفانه همش درس و تئوری بوده و هیچ زمینه ای حتی بمقدار اندک از صنعت و یا کار و یا حتی دیدن پروژه از نزدیک نداشتیم !
میخواستم اگه میشه حالا که دارین این لطف بزرگ رو واسه ما انجام میدید یه لطفی هم بکنید از صفر شروع کنید . شاید واسه شما پیش پا افتاده و خسته کننده باشه و خندتون بگیره از حرف من ولی متاسفانه ما به غیر از یه سری مطالب تئوری بیخود چیز دیگه ای نخوندیم . البته خیلی ها از جمله خودم هنوز دانشجوییم ولی دوست داریم این چنین کارهایی رو تجربه کنیم ...
میشه از صفر بگین ما باید چکار کنیم و هدف چیه و چه قسمتی اصلا به ما مربوط میشه ؟
راستی اگه میشه تعریفی از همون پروپوزال و .. هم بگین تا فعلا حساب کار دستمون بیاد . پستای قبل رو خوندم ولی نمیدونم هدف چیه و اون چیزی که واسه دانلود گذاشتین چی هست اصلا !

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
ببینید فعلا ما چند نفر هستیم ( البته به غیر از تعداد معدودی که کار رو تجربه کردن ) که توی این باشگاه مهندسی شیمی خوندیم ولی متاسفانه همش درس و تئوری بوده و هیچ زمینه ای حتی بمقدار اندک از صنعت و یا کار و یا حتی دیدن پروژه از نزدیک نداشتیم !
میخواستم اگه میشه حالا که دارین این لطف بزرگ رو واسه ما انجام میدید یه لطفی هم بکنید از صفر شروع کنید . شاید واسه شما پیش پا افتاده و خسته کننده باشه و خندتون بگیره از حرف من ولی متاسفانه ما به غیر از یه سری مطالب تئوری بیخود چیز دیگه ای نخوندیم . البته خیلی ها از جمله خودم هنوز دانشجوییم ولی دوست داریم این چنین کارهایی رو تجربه کنیم ...
راستی اگه میشه تعریفی از همون پروپوزال و .. هم بگین تا فعلا حساب کار دستمون بیاد . پستای قبل رو خوندم ولی نمیدونم هدف چیه و اون چیزی که واسه دانلود گذاشتین چی هست اصلا !
حرف خوبی زدی نیما جان :w11:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما

حتما

نيما جان خوب بياد دارم كه يك دانشجوي ارشد مهندسي شيمي پيشم كار آموزي ميكرد و نميدونست كه چه چيزايي بلده وقتي فهميد كه چقدر اطلاعات داره و فقط بلد نبوده از اونها بجا استفاده كنه خيلي خوشحال شد و هنوز هم كه در رشته محيط زيست در حال گرفتن دكتراست كماكان از مشورت دريغ نميكند، و اما چكار بايد كرد :
عناوين پرو ژه هايي كه مشتري دارند عبارتند از :تصفيه دوم روغن - بازيافت پسماند هاي صنعتي و احداث كارخانجاب آسفالت و قير و عايق .
1-براي رفتن در دل كار ابتدا بايد يك شناسنامه اي براي خودتان تعريف كنيد كه همون رزومه شركت مجازي است(كه آنرا پست كردم) . دوستاني كه ميخواهند عضو هيئت مديره شركت مجازي مهندسي مشاور باشگاه شوند رزومه هاي خودشون را در شناسنامه شركت قرار ميدهند پس از تكميل رزومه آنرا براي متقاضيان خواهيم فرستاد تا نشان دهد با چه پتانسيلي روبرو هستند.
2- بعد از اينكه اسامي مسئولان مشخص شد در مورد يك پروژه بايد پروپوزالي نوشت . براي نوشتن پروپوزال مسئول مهندسي فرايند بايد شرح كاملي از قرايند نوشته و pfd آنرا تهيه نمايد ، متصدي طراحي يونيت از روي فلو دياگرام فرايند اجزا را طراحي مينمايد (در مورد تصفيه دوم طراحي فلاش ديستيليشن ها ، راكتور ، فلاش درام ها، ديستيلشن ها و .....) پس از طراحي اجزا گزارش بيلان انرژي و مواد تكميل ميگردد اين اطلاعات براي مهندشين مكانيك و برق ارسال ميشود تا آنها نقشه هاي shop drawing و برق سيستم را بكشند در عين حال متصدي پايپينگ id لوله ها را نهايي ميكنند به اين ترتيب به نقشه P&ID ميرسيد از روي آن متصدي HVAC نياز هاي تاسيساتي طرح و سيويل فونداسيون ها را طراحي ميكند و در نهايت پكيج تهيه شده فايل ميگردد و از آن چكيده اي بيرون ميايد كه در پروپوزال آورده خواهد شد
3-با داشتن پروپوزال ميشود رفت با خريداران مذاكره كرد و مدعي شد كه دانش فني اين كار در اختيار اين شركت مجازيست
4- در بخش ساخت كه از روي نقشه هاي SHOP انجام ميگيرد اصلا نگران نباشيد به عبارتي ساخت را در بست تقبل ميكنم ولي در ديگر موارد از طراحي پايه تا تفضيلي كنارتان هستم .حتي در بخش ساختمان و مكانيكال طرح.
خودتون را دست كم نگيريد توانايي هاي شما بسيار است و ميتوانيد آنها را به فعليت دراوريد.

آخرین ویرایش:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه

برنامه

با داشتن رزومه هاي افرادي كه علاقه مندند در چنين كاري مشاركت كنند ميتوانم به در صد موفقيت اين پيشنهاد برسم اگر در بين شما كساني باشند كه PRO2 و HYSYS را خوب بدانند بنابراين در بخش طراحي اجزا مشكل نخواهيم داشت عبور از اين بخش خيلي مهمه به محض اينكه كانسپت كار برايتان تعريف شود بقيه كار را به كمك هم جلو ميبريم از صفر صفر .
در خصوص تصفيه دوم گفتم كوچكترين موضوع طراحي چند مخزن ذخيره سازيست كه بايد تمرين كنيد سايتهايي را معرفي ميكنم تا با استفاده از آنها قادر شويد بهينه ابعاد مخازن را محاسبه و با ارائه چندين نقشه اجرا شده ديدگاهتان را در علم مخزن باز تر خواهم كرد در بخشهاي بعدي شايد بشود چند بازديد برايتان بگذارم تا از نزديك صنايعي را ببينيد

zahra.as

عضو جدید
من واقعا نااميد شدم

من واقعا نااميد شدم

چرا من هيچي از اين فايل هايي كه شما گذاشتيد نمي فهمم:cry::confused::razz::redface::eek::surprised:

جناب عراقی شما درست میفرمایید
شاید ما بقول شما اطلاعات لازم برای اینکارا رو داشته باشم و مطمئنا دوران تحصیل بیخوئ نبوده و حتما فایده داشته ولی همونجوری که گفتم همش بصورت تئوری بوده و نمیدونم در حالت عملی چطوری باید ازش استفاده کنیم . مثلا شاید ما که رشتمون گازه تا بحال چندین و چند بار افت فشار توی انواع لوله ها رو محاسبه کردیم و یا حتی تبخیر کن و برج تقطیر طراحی کرده باشیم ولی پای عمل که میرسه جا میزنیم !
و این فقط به خاطر نداشتن قدرت ریسک و ترسه که شایدم تا حدودی طبیعی باشه . و به یقین نیازمند فرد با تجربه ای چون شما هستیم که قدم به قدم مارو در انجام پروژه راهنمایی کنه .
راستی جناب عراقی یه درخواست داشتم نمیدونم امکانش هست یا نه ؟
میخواستم ببینم میشه یه پروزه از قبل کار شده رو بصورت مرحله مرحله واسه ما اینجا بذارین تا حداقل از نزدیک با مراحل تولید یک P&ID اشنا بشیم ؟ اگه اینجوری بشه که عالیه .
---------------
حالا پس اینجوری که شما فرمودید در مرحله اوی تعیین رزومه از هر فرده و مشخص کردن هیئت مدیره .
حالا میخواستم بپرسم هیئت مدیره باید چه شرایطی داشته باشه و اینکه آیا همه افراد نیاز به تهیه رزومه دارن یا فقط هیئت مدیره ؟

اگه این علامتهای سوال مختلف در ذهن بچه ها برطرف بشه فکر کنم بشه خیلی راحت تر پیش رفت . ممنون

mohammad_che_eng

عضو جدید
منم با نیما جان کاملا موافق هستم...

خودم به شخصه با اینکه فارق التحصیل هستم و درسایی مثل طرح و اقتصاد کارخانه خوندم ولی باز به مرحله ی عمل که میرسه..ترس برم میداره که آیا تواناییشو دارم یا نه...

مطمئنا حضور گرم جناب عراقی در کنار ما این دل گرمیو به ما میده و این جرات در ما پیدا میشه که ما هم فعل خواستن و صرف کنیم....

مهندسی گاز

عضو جدید
باسلام
دوستان توجه بفرمایند که برای ایجاد چنین طرحهایی نیاز به توان بالا وپیگیری مستمر هست پس بهتر هست از طرحهای کوچیک تر شروع بشه ونیاز م نیست که حتما طرحهای صنعتی باشه.

zahra.as

عضو جدید
خوب حالا از كي بايد به طور جدي دست به كار شيم

خوب حالا از كي بايد به طور جدي دست به كار شيم

پا به پای ما پیش بیاین ایشالا باهم یاد میگیریم . منم چندان سر در نمیارم ! ولی ایشالا با کمک جناب عراقی همه چی درست میشه ;)
من عجيبا پايه ام ها :biggrin:

ایشالا هر موقع جناب عراقی دستور بفرمایند
فقط جناب عراقی اگه میشه 16 تیر به بعد باشه تا امتحانای ماهم خلاص شه . الان میتونیم به معرفی طرح و تقسیم وظایف و پستا بپردازیم . ممنون میشیم
راستی جناب عراقی تقسیم وظایف رو هم شما انجام میدید ؟ از کی شروع میکنید انشاا... ؟

mohammad_che_eng

عضو جدید
از اونجایی که در طراحی مراحل گوناگونی وجود داره...

همونطوری که در پروپرزال مشاهده کردین...

به نظر من باید دپارتمان های مختلفی با زیر گروه های مشخصی به وجود بیاد..

که این هم خود مستلزمه وقت گذاشتن دوستان روی این مسئله و پیگیری هست...

به نظر من اگه یک سلسله نشست های حضوری در راستای تقسیم وظایف بد نباشه...

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با حرف آقا نیما که گفتن ما تجربه نداریم موافقم
خودمم رو خیلی آوردم بالا ها
منم میخوام شرکت کنم، همه حرفها و پیشنهادا رو خوندم، الان هم منتظر آقای عراقی هستیم ببینیم کی میان
من که دانشجو ترم 4 هستم شیمی گاز، میدونم تا این حد هیچ کاری نیمیتونم کنم ولی سعی خودم رو میکنم و دوست دارم منم شرکت کنم تا هم اطلاعاتم هم تجربه رو افزایش بدم
ببینیم چی میشه
مرسی

نازنین

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه آقای عراقی لطف کنن راهنمایی کنن ، منم خوشحال می شم همکاری کنم.;)

این اولین باری هست که یه کار جدی و جالب تو باشگاه داره اتفاق می افته! امیدوارم ادامه پیدا کنه :redface:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شركت مجازي

شركت مجازي

با عرض پوزش از همگي كه دير پاسخ دادم بايد عرض كنم جهت بازديد از يك پالايشگاه در ارمنستان رفته بودم اقرار است كه براي متقاضي قابل استفاده بودن اين پالايشگاه را تاييد كنم در ادامه همون درخواستي است كه دنبالش بوده (تصفيه روغن روش غير اسيدي) واحدي كه بازديد شد از برج تقطير در خلا شروع ميشد و يك كاتاليتيك كراكينگ هم داشت كه خودشون نتونسته بودند راه اندازي كنند . البته اين براي جدايش فراورده هاي نفتي با خوراك در محدوده نفتكوره مناسب است اما چون محصولاتش موم دار هستند مجبور بودند كه كت كراكينگ هم داشته باشند . به هر حال چون مولكولهاي سازنده لوب با مواد موجود در نفتكوره متفاوت است به نظر نمياد كه بشه بجاي روش ريساكلون از اون بهره برد اماچيز هايي كه مهمتره :
كساني كه سابقه كار اجرايي دارند براي مديريت شركت مناسبترند پس براي انتخاب افراد به سابقه آنها نياز است
كسانيكه توانايي كار بدون مشكل با hysys و pro2 دارند براي حضور در مديريت شركت مجازي مناسبترند
كسانيكه با طراحي واحد هاي تقطير و كوره ها آشنا هستند ميتونند شرحي از تواناييشون بدن
دقت نماييد پروژه هايي كه ميشه كار كرد زيادند ولي اونهايي كه مشتري دارند مناسبترند.اغلب پروژه هاي فعلي وضعيت تقريبا مشابهي دارند بعبارتي تنوع كار را سخت ميكنه
در وضعيت فعلي ابتدا با يك خوراك سروكار داريم كه بايد قدري گرم بشه (اكسچنجر ها) بعد بياد تو كوره به حد دما برسند (طراحي كوره ها) بعد با فلاش ديستيليشن يا تقطير جز به جز مولتي كامپوننتها روبرو هستيم(طراحي ستون هاي تقطير) بعضا نياز ميشه براي شكستن بعضي اجزا از راكتورهاي كاتاليتيك استفاده بشه (طراحي راكتورها ) و در نهايت دانستن روشهاي طراحي تراپ ها و ناكات درام ها كندانسورها و ريبويلر ها
حالا دقت كنيد پروژه هايي را كه از انها نام بردم همه اين بخشها را دارند البته پروژه ها محيط زيست هم خوبند اگر پيشنهاد دهنده براش مشتري داره كه بابتش پول ميده هيچ مانعي نداره كه يك تيمي به اون بپردازه .
اول سعي كنيد مديريت شركت را به همون ترتيبي كه در رزومه شركت آورده ام انتخاب كنيد .
بعد براي هر پروژه يك مدير پروژه انتخاب ميشه تا موضوع طرح را به فرجام برسونه .

فقط جناب عراقی اگه میشه 16 تیر به بعد باشه تا امتحانای ماهم خلاص شه . الان میتونیم به معرفی طرح و تقسیم وظایف و پستا بپردازیم . ممنون میشیم
راستی جناب عراقی تقسیم وظایف رو هم شما انجام میدید ؟ از کی شروع میکنید انشاا... ؟

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصفيه

تصفيه

تصفيه پسابها يكي از مهمترين بخشهاي كاريست كه بايد در بخش مهندسي تصفيه پسابهاي سايت بهش پرداخته بشه اين بخش نياز به يك مدير پروژه داره كه در اين كار مسلط باشه ميتونم براشون از واحدهاي كشتارگاه هاي طيور كار بگيرم اونها بشدت نياز به اين نوع فعاليت دارند . ابتدا سازماندهي كنيد تيم هاي كاري را تثبيت نماييد بعد براتون كار گرفته ميشه و طرح ها را براي اجرا به سازندگان ماشين آلات خواهيم داد.
چرا در مورد مدیریته پسابهای صنعتی و ازوم تصفیه آنها تحقیق نمی کنی؟؟؟؟

به نظر من این یکی از مهمترین موضوعاتیه که داره هم محیط زیست و هم خود صنایع رو داره تهدید می کنه... با پرژه ی جناب مهندس عراقی هم بی ربط نیست..

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
همكاري

همكاري

اگر ميتونيد همكاري كنيد رزومتونو بدين اشكان همه رزومه ها فقط در اختيار اشكان قرار بگيره بعدا ار بينتون براي موضوعات مختلف كمك گرفته ميشه
اگه آقای عراقی لطف کنن راهنمایی کنن ، منم خوشحال می شم همکاری کنم.;)

این اولین باری هست که یه کار جدی و جالب تو باشگاه داره اتفاق می افته! امیدوارم ادامه پیدا کنه :redface:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
توانايي

توانايي

دانش مورد نياز را همتون داريد ترس هم نداره قرار نيست طرحي را كه شما ميديد دربست پذيرفته شه حتما در مديريت كلان شركت مجازي مطالعه ميشه تكميل ميشه و اگر فاقد اشكال بود مهر قابليت "اجرايي دارد" روش خواهد خورد و هر واحدي كه بتونه اين مهر رو بگيره بهره اش را خودش ميبره.
منم با نیما جان کاملا موافق هستم...

خودم به شخصه با اینکه فارق التحصیل هستم و درسایی مثل طرح و اقتصاد کارخانه خوندم ولی باز به مرحله ی عمل که میرسه..ترس برم میداره که آیا تواناییشو دارم یا نه...

مطمئنا حضور گرم جناب عراقی در کنار ما این دل گرمیو به ما میده و این جرات در ما پیدا میشه که ما هم فعل خواستن و صرف کنیم....

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمان

زمان

نيما جان حتما همينطوره ابتدا بايد سازماندهي تكميل بشه بعد من رزومه شركت رو از روي رزومه هاي ارسالي كامل ميكنم بعد اونو براي چندين شركت و سازمان نيفرستم بعد بايد كار گرفت بعد طراحي ها شروع ميشوند و خلاصه طراحي ها به شكل يك پروپوزال قابل عرضه درمياد .

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
نشست ها

نشست ها

زمانيكه گروه ها مشخص شوند ميتونن حسب نياز نشست هايي هم داشته باشند به هر حال اول سازماندهي
از اونجایی که در طراحی مراحل گوناگونی وجود داره...

همونطوری که در پروپرزال مشاهده کردین...

به نظر من باید دپارتمان های مختلفی با زیر گروه های مشخصی به وجود بیاد..

که این هم خود مستلزمه وقت گذاشتن دوستان روی این مسئله و پیگیری هست...

به نظر من اگه یک سلسله نشست های حضوری در راستای تقسیم وظایف بد نباشه...

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تذكر

تذكر

اگر بخواهيد وارد كارهاي جدي شويد فقط توصيه ميكنم از انتخاب نيك نامهاي غير جدي پرهيز كنيد تا مراجعه كننده به سايت احساس بكنه كه با ادمهايي طرفه كه با كسي شوخي ندارند.

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقسيم كار

تقسيم كار

در پروژه ها براي همه كاري براي انجام دادن هست شما ميتونيد در زمينه شماره بندي و فايل بندي مدارك مهندسي كمك كنيد
این درست آقا اشکان
ولی پروژه نیست که
یه کار تحقیقاتی
یه بررسی
همین
میتونین کمکم کنین ؟
خوب گفتم که
تو این کار از هر بنی بشری میتونیم کمک بگیریم :D

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
فايلها

فايلها

مهسا جان يه فايل كه فقط رزومه شركت مجازيست كه شما فقط بايد رزومتونو به آقا اشكان بدين
فايل دوم در واقع چكيده طرح توليد الياف شيشه گريد ايي است كه شما فقط به عناوين ان توجه كنيد كه در يك پروپوزال چه عناويني بايد وجود داشته باشد.
چرا من هيچي از اين فايل هايي كه شما گذاشتيد نمي فهمم:cry::confused::razz::redface::eek::surprised:

RMY

عضو جدید
سلام آقای عراقی میخواستم بدونم موضوع از چه قراره آخه من تو این چند روز گرفتار بودم و نتونستم پیگیری کنم ,لطفا اگه میشه از بچه ها یا کسی باشه به من بگه قضیه از چه قراره؟؟؟:w20:

araghi

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر كس كه مايله ميتونه رزومشو براي اشكان بفرسته در بين رزومه ها اونهايي كه توانمند تر هستند هسته اصلي مديريت را تشكيل ميدن و بعد بر حسب تخصصها مديريت پروژه ها انتخاب ميشن .
در مورد يك كار نمونه براتون مدارك مهندسي پروژه افزودني گل حفاري رو ميفرستم.
ضمنا قبل از ورود به يه كار جدي همينجا بايد حداقل يك كار تمريني انجام بشه
جناب عراقی شما درست میفرمایید
شاید ما بقول شما اطلاعات لازم برای اینکارا رو داشته باشم و مطمئنا دوران تحصیل بیخوئ نبوده و حتما فایده داشته ولی همونجوری که گفتم همش بصورت تئوری بوده و نمیدونم در حالت عملی چطوری باید ازش استفاده کنیم . مثلا شاید ما که رشتمون گازه تا بحال چندین و چند بار افت فشار توی انواع لوله ها رو محاسبه کردیم و یا حتی تبخیر کن و برج تقطیر طراحی کرده باشیم ولی پای عمل که میرسه جا میزنیم !
و این فقط به خاطر نداشتن قدرت ریسک و ترسه که شایدم تا حدودی طبیعی باشه . و به یقین نیازمند فرد با تجربه ای چون شما هستیم که قدم به قدم مارو در انجام پروژه راهنمایی کنه .
راستی جناب عراقی یه درخواست داشتم نمیدونم امکانش هست یا نه ؟
میخواستم ببینم میشه یه پروزه از قبل کار شده رو بصورت مرحله مرحله واسه ما اینجا بذارین تا حداقل از نزدیک با مراحل تولید یک P&ID اشنا بشیم ؟ اگه اینجوری بشه که عالیه .
---------------
حالا پس اینجوری که شما فرمودید در مرحله اوی تعیین رزومه از هر فرده و مشخص کردن هیئت مدیره .
حالا میخواستم بپرسم هیئت مدیره باید چه شرایطی داشته باشه و اینکه آیا همه افراد نیاز به تهیه رزومه دارن یا فقط هیئت مدیره ؟

اگه این علامتهای سوال مختلف در ذهن بچه ها برطرف بشه فکر کنم بشه خیلی راحت تر پیش رفت . ممنون

ali-5010

عضو جدید
من هم به این موضوع علاقه دارم ولی بدلیل مشغله کاری زیادم نمی تونم . علیرضا

بالا