زنان در استادیوم ورزشی ؟!

زنان در استادیوم ورزشی ؟!

• خیر، موافق نیستم

رای: 32 32.3%
  • بله، موافقم

رای: 67 67.7%

• مجموع رای دهندگان
    99

مینا بهروزی

عضو جدید
سلام
یکی از آرزوهام رفتن به ورزشگاست.حتی چند بار تصمیم گرفتم که تریپ پسرونه بزنم برو ورزشگاه.
خدایا یعنی میشه؟
اگه آزاد بشه مطمئن باشید پایه ثابت ورزشگاه خواهم شد.اصلا میرم لیدر میشم.
فقط قبلش امیدوارم فرهنگ سازی درستی صورت بگیره;)

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یکی از آرزوهام رفتن به ورزشگاست.حتی چند بار تصمیم گرفتم که تریپ پسرونه بزنم برو ورزشگاه.
خدایا یعنی میشه؟
اگه آزاد بشه مطمئن باشید پایه ثابت ورزشگاه خواهم شد.اصلا میرم لیدر میشم.
فقط قبلش امیدوارم فرهنگ سازی درستی صورت بگیره;)

ایشالله شومام به آرزوتون برسی ;)

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
با داشتن حق انتخاب موافقم ، که هر کی دلش خواست بتونه بره ;) ولی خودم هیچوقت نمیرم :razz:
یه بار از طرف دانشگاه رفتیم استادیوم آزادی - البته استادیوم خالی - دو سه روز قبلشم یه بازی مهم بود ، از همون ورزشگاه خالی میشد فهمید که چه خبر بوده :cry::razz:
(و همونطور که اکثرا گفته شد ، بهتره اول فرهنگ سازی بشه)

آخرین ویرایش:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته اول بايد زمينه فرهنگيش فراهم بشه
من بچه بودم دوست داشتم برم
البته بچه ي بچه كه نه...
دوست داشتم هرطور شده برم
اما الان اگه آزاد هم بشه حاضر نيستم ....
البته مطمئنا به اين آرزوي دوران بچگيم روزي تحقق مي بخشم
چون تمام آرزوهاي بچگيم باااايد محقق شه
تحقق اين يكي هم به راحتي توي يكي از كشوراي اروپا و البته تو ورزشگاهي كه هميشه عاشقش بودم امكان پذيره

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خوب زنان هم مثل مردان مي توانند به ورزشگاه بروند و تيم خود را تشويق كنند.البته با فراهم كردن تسهيلات لازم

"Amir masoud"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من تا زمانی که این جمهوری پسوند اسلامی داره...غیر ممکنه...تازه به غیر از اون باید با فرهنگش خو گرفت....مگه نه؟

hopeful

عضو جدید
به نظر منم حق انتخاب و آزادی بسیار دلپذیر و خوب هست اما حتما باید فرهنگ سازی در جامعه ما صورت گیرد.من خودم دوست ندارم بروم اما کسانی که علاقه به رفتن دارند خودشان باید محیط را آماده کنند ،پذیرای حق انتخاب آزاد باشند البته دختر یا پسر از نظر من هیچ تفاوتی ندارند بنابراین موافقم اما با زمینه مساعد.:smile:;)

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مشکل از پسوند و پیشوند نیس
مشکل از خود ما مردم
وقتی حرفهای رکیکی که تو ورزشگاه ها زده مشه صداش از تلویزیون هم رد شده و ما رو جلو خانواده شرمسار میکنه ....
با این وضعیت هیچ وقت نمیشه جو ورزشگاه ها رو خانوادگی تر کنن
باید اول فرهنگ سازی شه

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
از تمام دوستانی که در این مدت به صورت منطقی در این بحث شرکت کردند تشکر میکنم
امیدوارم روزی شاهد حضور آزادانه زنان در استادیوم ها باشیم به طوریکه باعث اعتلای فرهنگ استادیومی باشد نه نزول آن :w17:

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال بی ربط؟؟؟؟
اومدم برای تعدادی ازپستها تنکس بزنم دیدم بعضیها ازپستها تنکس داره بعضی نه
کسی میدونه مشکل چیه؟

Philsooof

عضو جدید
برنامه 90 مورخ 27 مرداد 93 رو اگر نگاه کرده باشین یک صحنه خیلی جالبی نشون داد.
در ورزشگاه تبریز هواداران تراکتور به همراه بچه های کودک و نوزادشون در استادیوم حضور پیدا میکردند.

اما جلوی یک پدر را گرفتند!!
چرا؟
خوب معلومه چون یک کودک در آغوش داشت.
اما بقیه هم نوزاد و کودک داشتن و وارد استادیوم میشدن پس این کودک چه جرمی داشت؟

یک جرم خیلی خیلی بزرگ.
اون کودک دختر بود و نباید وارد استادیوم میشد حتی دختری کوچک که سن تکلیف عجیب و غریب دینی رو هم نتوانسته کسب کنه.
با دیدن این صحنه دیگه حالم از خودم هم بهم خورد.
تو چه مملکت عقده ای و روانی زندگی میکنیم که حتی حضور یک دختر کودک هم در ورزشگاه جرمه.
وضعیت جنسی تو کشور ما تا این حد اسف باره؟
چرا هیچ کس به این ها اعترضی نمیکنه مخصوصا خانم ها چطوری به این قوانین تن میدن، من یکی که تو حیرتم.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
دخترکه سهله ازورودافرادزیر15سالم بایدجلوگیری بشه.
جو ورزشگاهها جزناسالم ترین فضاهای اجتماعی هست.بی فرهنگی توورزشگاههابیدادمکینه.الفاظ رکیک،زدوخوردبین هواداران و... .

sahel70

عضو جدید
موافقم
بلاخره باید از یه جایی شروع شه ،هر چیزی اولش سخته
ما ایرانی ها همیشه اول یه چیزو به دست میاریم بعد فرهنگ استفاده از اونو پیدا میکنیم متاسفانه
ولی به مرور حضور خانوم ها عادی میشه
جو ورزشگاهها تمام دنیا همینه
در ضمن حصور زنان هم میتونه باعث سرمایه بیشتر باشگاه و خرید بلیط بیشتر بشه حتی میتونه به ورزشگاه جو شادتر و پر جنب و جوش تری هم بده

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
برنامه 90 مورخ 27 مرداد 93 رو اگر نگاه کرده باشین یک صحنه خیلی جالبی نشون داد.
در ورزشگاه تبریز هواداران تراکتور به همراه بچه های کودک و نوزادشون در استادیوم حضور پیدا میکردند.

اما جلوی یک پدر را گرفتند!!
چرا؟
خوب معلومه چون یک کودک در آغوش داشت.
اما بقیه هم نوزاد و کودک داشتن و وارد استادیوم میشدن پس این کودک چه جرمی داشت؟

یک جرم خیلی خیلی بزرگ.
اون کودک دختر بود و نباید وارد استادیوم میشد حتی دختری کوچک که سن تکلیف عجیب و غریب دینی رو هم نتوانسته کسب کنه.
با دیدن این صحنه دیگه حالم از خودم هم بهم خورد.
تو چه مملکت عقده ای و روانی زندگی میکنیم که حتی حضور یک دختر کودک هم در ورزشگاه جرمه.
وضعیت جنسی تو کشور ما تا این حد اسف باره؟
چرا هیچ کس به این ها اعترضی نمیکنه مخصوصا خانم ها چطوری به این قوانین تن میدن، من یکی که تو حیرتم.

این همه ظلم تو این جامعه میشه , همه ( چه مرد چه زن ) سکوت کردند ...این یکی هم روش.
ولی این فدراسیون جهانی والیبال خوب حال اینها رو گرفت و فقط از همین راهه که چنین قوانینی که علمای دینی باهاش مخالفند میشه اجرا کرد.

جو ورزشگاهها جزناسالم ترین فضاهای اجتماعی هست.بی فرهنگی توورزشگاههابیدادمکینه.الفاظ رکیک،زدوخوردبین هواداران و... .

ولی دلیلی که تو کشور ما حضور خانم ها ممنوعه جو ورزشگاه نیست! دلیلش مخالفت علمای قم از لحاظ دینی با این مساله است.
این قانون 35 ساله داره اجرا میشه 35 ساله پیش نه فحشی تو ورزشگاه ها بود نه ناسزایی!
در همین تلویزیون ایران تصاویری دیدم که نشون میده ورزشگاه آزادی رو قبل انقلاب که خانم ها چه با حجاب یا بی حجاب حضور داشتند!
در دولت احمدی نژاد هم موافقت شده بود با حضور زنان در ورزشگاه ها ولی علمای قم ...!

حضرت آیت الله نوری همدانی: پیشنهاد مذکور از دو جهت مخالف موازین اسلامی است: یکی از جهت نگاه کردن زن به بدن مرد نامحرم و دیگر این که، به این شکل شرکت هزاران زن و مرد در یک مجمع و رفت وآمد آن ها هر چند جای نشستن آن ها از هم جدا باشد، بالاخره موجب اختلاط و فساد خواهد شد
آیت الله العظمی میرزا جواد تبریزی(ره) در پاسخ استفتایی در این خصوص، اعلام کرد: در مملکت امام زمان خلاف شرع جایز نیست.
حضرت آیت الله صافی گلپیگانی در فتوای خود در خصوص ورود بانوان در ورزشگاه ها اعلام می دارد:”حضور بانوان در مسابقات ورزشی مردان، خلاف شرع و تنازل ظاهر از مواضع اسلامی است” حضرت آیت الله مکارم شیرازی: در شرایط کنونی این کار شایسته نیست حضرت آیت الله فاضل لنکرانی(ره):حضور بانوان در مکان های ورزشی مردان به هیچ وجه جایز نیست و از نظر فقهی روشن است که نظر زن به بدن مرد حتی بدون لذت جایز نیست.

از کسانی که پیشنهاد میدند خانه خدا هم باید دیوارکشی بشه و تفکیک جنسیتی , بیشتر از این نباید انتظار داشت ...اینها از پیغمبر هم بیشتر دین میفهمند :smile:

به من ربطی نداره زن ها خودشون باید تصمیم بگیرن

یه کار مثبت که آقایون میتونند بکنند اینکه ورزشگاه نرند و اجازه بدند ورزشگاهها خالی باشه ...!
که با اتحادی که مردم ایران دارند اینکار محاله :smile:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی دلیلی که تو کشور ما حضور خانم ها ممنوعه جو ورزشگاه نیست! دلیلش مخالفت علمای قم از لحاظ دینی با این مساله است.
این قانون 35 ساله داره اجرا میشه 35 ساله پیش نه فحشی تو ورزشگاه ها بود نه ناسزایی!
در همین تلویزیون ایران تصاویری دیدم که نشون میده ورزشگاه آزادی رو قبل انقلاب که خانم ها چه با حجاب یا بی حجاب حضور داشتند!
در دولت احمدی نژاد هم موافقت شده بود با حضور زنان در ورزشگاه ها ولی علمای قم ...!

حضرت آیت الله نوری همدانی: پیشنهاد مذکور از دو جهت مخالف موازین اسلامی است: یکی از جهت نگاه کردن زن به بدن مرد نامحرم و دیگر این که، به این شکل شرکت هزاران زن و مرد در یک مجمع و رفت وآمد آن ها هر چند جای نشستن آن ها از هم جدا باشد، بالاخره موجب اختلاط و فساد خواهد شد
آیت الله العظمی میرزا جواد تبریزی(ره) در پاسخ استفتایی در این خصوص، اعلام کرد: در مملکت امام زمان خلاف شرع جایز نیست.
حضرت آیت الله صافی گلپیگانی در فتوای خود در خصوص ورود بانوان در ورزشگاه ها اعلام می دارد:”حضور بانوان در مسابقات ورزشی مردان، خلاف شرع و تنازل ظاهر از مواضع اسلامی است” حضرت آیت الله مکارم شیرازی: در شرایط کنونی این کار شایسته نیست حضرت آیت الله فاضل لنکرانی(ره):حضور بانوان در مکان های ورزشی مردان به هیچ وجه جایز نیست و از نظر فقهی روشن است که نظر زن به بدن مرد حتی بدون لذت جایز نیست.

از کسانی که پیشنهاد میدند خانه خدا هم باید دیوارکشی بشه و تفکیک جنسیتی , بیشتر از این نباید انتظار داشت ...اینها از پیغمبر هم بیشتر دین میفهمند :smile:

یه کار مثبت که آقایون میتونند بکنند اینکه ورزشگاه نرند و اجازه بدند ورزشگاهها خالی باشه ...!
سخت گیری که زیاده قبول دارم.اگربناروبراین بزاریم که آقایون علماچراغ سبزنشون بدن بااین حال متاسفانه جو
ورزشگاههاواقعا اسف باره.
ای کاش میشدچندنمونه ازشعارهای برخی تماشاگرانو اینجاقرارمیدادم شایدنظرتون عوض میشد.
به نظرمن ورزشگاههاجنبه حضوربانوان روندارند.
یک چیزیوشدیداباهاتون موافقم ولی ازدیدی دیگر،اونم اینه که ورزشگاههاازسوی مردم(مردان)تحریم بشه!فقط به خاطرکیفیت
افتضاحه بازی ها.

درموردهرورزشی غیرازفوتبال نظرخاصی ندارم و بایدتجدیدنظربشه ولی درموردفوتبال نظرم برای حضوربانوان منفیه.البته این نظرمنه!

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سخت گیری که زیاده قبول دارم.اگربناروبراین بزاریم که آقایون علماچراغ سبزنشون بدن بااین حال متاسفانه جو
ورزشگاههاواقعا اسف باره.
ای کاش میشدچندنمونه ازشعارهای برخی تماشاگرانو اینجاقرارمیدادم شایدنظرتون عوض میشد.
یک چیزیوشدیداباهاتون موافقم ولی ازدیدی دیگر،اونم اینه که ورزشگاههاازسوی مردم(مردان)تحریم بشه!فقط به خاطرکیفیت
افتضاحه بازی ها.

درموردهرورزشی غیرازفوتبال نظرخاصی ندارم و بایدتجدیدنظربشه ولی درموردفوتبال نظرم برای حضوربانوان منفیه.البته این نظرمنه!

نه خودم میدونم چه فحش های زشتی میدند! :D
ولی بنظرم یکی از راههای درست شدن جو ورزشگاه هم حضور خانم هاست... بنظرم میتونه کم کم اثرگذار باشه.
تحریم بازی ها از اون لحاظ هم موافقم :d

manasaki

عضو جدید
mohemtarin masale to zendegi tasavi zano marde in sadetatin asle zendegi vali kheilia hanoz khanoma mesle aghayon haghe tafrih v shadi daran;)

afshin-18

عضو جدید

این که حاضرند ورزشگاه خالی باشه ولی اجازه ندن رو می خوایین چیکار کنید؟
تنها راهش نامه نوشتن برای فدراسیون های مثل همون که برا والیبال اتفاق افتاد چون اینا می خوان تو جهان آبروشون حفظ شه و با کارای اینجوری احساس خطر می کنن و سر به راه میشن
این کار هم به وسیله ی زن ها باید صورت بگیره چون من نمی تونم به عنوان یک زن امضا کنم چون مرد هستم

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
ورزشگاههاواقعا اسف باره.
افتضاحه بازی ها.

در کل دنیا خانوم ها در ورزشگاه ها حضور دارند این اولین بار نیست نه در ایران و نه در نقاط دیگه دنیا ،
چطوره خانومای ایرانی در ورزشگاه های خارج از ایران مشکلی براشون پیش نمیاد ولی در ایران مشکل دار میشن ؟ ؟...یعنی نزول سطح فرهنگ تا چه حد ؟؟ این تبعیض مسخره ای است !
در ایران قبل از انقلاب بانوان براحتی در ورزشگاه ها حضور داشتند ...حالا در این 35 سال اسلامی چه بر سر فرهنگ ما آوردن که تاب تحمل زنان در ورزشگاه ها نیست ، در کنسرتها و سینما و سایر اماکن فرهنگی هست کل ملت در عجبیم !
بد نیست نگاهی هم به این لینک بندازید

اگه مشکل اخلاقی است و فحش و ناسزا و بد دهنی است ...
... توی یه جمع مردونه یا حتی زنونه معمولن افراد راحتتر و بی پروا تر حرف میزنن ،
ولی وقتی جمع مختلط باشه احترام بیشتری حفظ میشه ...

بهترین راه نامه نگاری به فدراسیون های جهانی است و تشکیل یک کمپین و جمع اوری امضا از خانوم ها و آقایون ... لذت تماشای مسابقات در ورزشگاه ها برای یک زوج خاطره ای ماندنی میشه ...چرا این خاطره رو نباید داشته باشن ؟

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخالفم چون باعث فساد و فحشا میشه..............

با همینجورشم فحش و دعواست اگه دخترم بره چی میشه دیگــــــــــــــــــــــــــــــــــه!!!!!!!!!!!!

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز

اتفاقا این آقای حاج آقا هم نظرشون مشابه شماست :
علیپور:
به پسرانم هم اجازه حضور در استادیوم را نمی‌دهم چه برسد به نوامیس مردم
بیر ستاد رسیدگی به تخلفات فدراسیون فوتبال گفت: با این شرایط من حتی به پسرانم هم اجازه حضور در استادیوم را نمی‌دهم چه برسد به نوامیس مردم.

سخت گیری های بی دلیل !
.
.
هیجان ناشی از تماشای مسابقه و خشونت و درگیری بین هوادار ها ( مسابقه است ها !!! فیلم اکشن نیس!! )...اینها باید ریشه کن بشه ....اگه شاکی هستن پس کلا" در اون ورزشگاه ها رو تخته کنن ...اینطوری صورت مسئله پاک میشه ...خیال همه راحت !

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخالفم چون باعث فساد و فحشا میشه..............

با همینجورشم فحش و دعواست اگه دخترم بره چی میشه دیگــــــــــــــــــــــــــــــــــه!!!!!!!!!!!!

این فساد و فحشا در کنسرتها و سالن های سینما چرا رخ نمیده !؟

یعنی در یک محوطه ی چند هکتاری با بیش از 7 یا 8000 جمعیت ملت میان زیر آسمون شرعی و دینی جلو چشم سرباز و بسیج و غیره فسق و فجور راه بندازن ؟؟ یا میرن مسابقه تماشا کنن ؟؟

faraz_8

اخراجی موقت
بالاخره تو همه جای دنیا خانوما هم استادیوم میرن درسته تو اوج هیجان خیلی حرفا زده میشه ولی اینم منصفانه نیست خانومارو محروم کنیم :crying2::crying2:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل دنیا خانوم ها در ورزشگاه ها حضور دارند این اولین بار نیست نه در ایران و نه در نقاط دیگه دنیا ،
چطوره خانومای ایرانی در ورزشگاه های خارج از ایران مشکلی براشون پیش نمیاد ولی در ایران مشکل دار میشن ؟ ؟...یعنی نزول سطح فرهنگ تا چه حد ؟؟ این تبعیض مسخره ای است !
در ایران قبل از انقلاب بانوان براحتی در ورزشگاه ها حضور داشتند ...حالا در این 35 سال اسلامی چه بر سر فرهنگ ما آوردن که تاب تحمل زنان در ورزشگاه ها نیست ، در کنسرتها و سینما و سایر اماکن فرهنگی هست کل ملت در عجبیم !
بد نیست نگاهی هم به این لینک بندازید

اگه مشکل اخلاقی است و فحش و ناسزا و بد دهنی است ...
... توی یه جمع مردونه یا حتی زنونه معمولن افراد راحتتر و بی پروا تر حرف میزنن ،
ولی وقتی جمع مختلط باشه احترام بیشتری حفظ میشه ...

بهترین راه نامه نگاری به فدراسیون های جهانی است و تشکیل یک کمپین و جمع اوری امضا از خانوم ها و آقایون ... لذت تماشای مسابقات در ورزشگاه ها برای یک زوج خاطره ای ماندنی میشه ...چرا این خاطره رو نباید داشته باشن ؟

عرض بنده رودقت کنین گفتم راجع به سالن های دیگه نظری ندارم وبایدتجدیدنظربشه.ولی الآنم میگم مخالف حضورزنهاتو
استادیوم فوتبال هستم. من خودم آخرین باری که ورزشگاه رفتم سال81یا 82بود(اون زمان زیادمی رفتم).من فضایی که ازاون
توذهنم مونده فقط فحش ناموسی ودرگیری های وحشتناکی که بعضی مواقع کاری ازدست پلیسم برنمیاد.بعیدمیدونم اوضاع عوض شده باشه.
مشکل اینجاست که شمادارین سالن کنسرتو بازمین فوتبال مقایسه میکنین.
تیمی که بدبازی کنه هواداراش شهرام بهرام حالیشون نمیشه بعدشمامیگین به خاطر خانمها رعایت میکنن:surprised:
فک کنم فقط مربوط به ایران نیست الآن اوضاع ورزشگاههای انگلیس،آرژانتین،برزیل صدبرابرورزشگاههای ایران وخیم تره!
تماشاچی های انگلیسی تو دنیاخیلی معروفن که نشنیدین؟؟؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا این آقای حاج آقا هم نظرشون مشابه شماست :
علیپور:
به پسرانم هم اجازه حضور در استادیوم را نمی‌دهم چه برسد به نوامیس مردم
بیر ستاد رسیدگی به تخلفات فدراسیون فوتبال گفت: با این شرایط من حتی به پسرانم هم اجازه حضور در استادیوم را نمی‌دهم چه برسد به نوامیس مردم.

سخت گیری های بی دلیل !
.
.
هیجان ناشی از تماشای مسابقه و خشونت و درگیری بین هوادار ها ( مسابقه است ها !!! فیلم اکشن نیس!! )...اینها باید ریشه کن بشه ....اگه شاکی هستن پس کلا" در اون ورزشگاه ها رو تخته کنن ...اینطوری صورت مسئله پاک میشه ...خیال همه راحت !
اون حاج آقاهم یک بارحرف حسابی زده باشه همینه!
فقط درصورتی میشه ورزشگاهها کنترل بشه که مجردراه ندن اونم شایدجواب بده شاید!!!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین عزیز ، مردم ما یه حالت خاصی دارن ، جو که میگیرتشون دیگه چشاشون نمی بینه.

اگه الان از تک تک ایرانی ها بپرسی نظرتون چیه ، میگن ما فرهنگ سازی باید بکنیم ، ما باید فلان کنیم بهمان کنیم ....

ولی اگر در دل همین آدم باشی یا واسه چند روز بپاییش ، می بینی که خودش از همه بدتره...

این عیب ماست که عیب دیگران رو قشنگ می بینیم و همه رو پر عیب و خودمونو بی عیب می بینیم ( بدون هیچ پشتوانه علمی و منطقی و عقلانی)

لذا در باطن امر ، مشکلی نیست ، اصلا زن و مرد نداره ، حتی خدا هم نه تنها زن و مرد رو جدا نیافریده بلکه اصلا ملاک گرامی بودن رو زن و مرد نگفته ، بلکه گفته با تقواترین......

ماها احساس می کنیم زورکی هم که شده باید ملت رو آدم کنیم ، در حالی که خودمون آدم نیستیم متاسفانه...

این مشکل ماست که فکر میکنیم مثلا اگه در پخش والیبال سانسور کنیم ، پس ثواب بزرگی کسب کرده و خیلیا رو از گمراهی نجات داده ایم...

نه این درست نیست ، شما اگه خیلی خدایی هستی خودتو جمع کن...

اینکه بیاییم بین زن و مرد دیوار بکشیم ، این مطمئن باشید نه تنها خوب نیست ، بلکه حریص بودن رو بالا می بره و جنس مخالف فکر میکنه اونور چه خبره...

به نظرم نه ما درست بشو هستیم نه نمایندگان ما. خیلی حساسیت نشون ندید و به امضای من توجه کنید و فقط بیایید این جمله را همیشه گوشواره کنیم و بیاموزیم که :

ادب از که آموختی از بی ادبان