زمان بندی کوتاه مدت اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bahare7

عضو جدید
یه سوال داشتم. من زنگ زدم مرکز معماری و در مورد کلاس های اسکیس منظر پرسیدم گفت استادش دکتر صدیقیه. پرسیدم مرتضی صدیق گفت نه همکار آتلیه اشه.
شما میشناسین این دکتر صدیق که همکار آتلیه صدیقه؟

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم یه پرسپکتیو و یه پلان...
البته دوتا موضوع کاملا متفاوته اما گفتم بزارم دیگه

سلام مهندس خوشحالمون کردی رسیدن بخیر!

کارات خوبه خدایش حسودیم شد:biggrin: !!! باخط کش کار میکنی شما م کلاس عسگری پور رو رفتین!

shima 70

عضو جدید
کیمیا پس کجاااست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نکنه میخواد نذا کار؟؟؟؟؟:cry:

بچه ها به نظرتون کلاس رفتن مفید هست یا نه!!!!!؟؟؟؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام مهندس خوشحالمون کردی رسیدن بخیر!

کارات خوبه خدایش حسودیم شد:biggrin: !!! باخط کش کار میکنی شما م کلاس عسگری پور رو رفتین!

خواهش میکنم...اره دیگه دوباره برگشتم...آخه تا الان درگیر تمرین طراحی نظام بودم....یگه اونو یکم بیخیال میشم میام در کنار شما دوستانم...;)
نه باباااا...خوب نی...بزرگترین ایرادش اینه ک ایده نداره...
بله عسگری پور...من ک واقعا ازش راضی بودم...تنها ایرادش کانسپته ک کار نمیکنه...ولی برای اقلیم خیلی دستمونو قوی کرده قبلا هم یه اسکله تفریحی گذاشته بودم....
یعنی موضوع عملکردی باشه مثل همون نظرگاه خلیج می ترکونن بچه هاش....اما گنبدنما...من ک گند زدم....
ولی پارسال خیلی سود کردم با اینکه رتبه ام 3400 شده بود اما باعث شد تا حدی رو اسکیس کار کنم:)

bahare7

عضو جدید
یه سوال داشتم. من زنگ زدم مرکز معماری و در مورد کلاس های اسکیس منظر پرسیدم گفت استادش دکتر صدیقیه. پرسیدم مرتضی صدیق گفت نه همکار آتلیه اشه.
شما میشناسین این دکتر صدیق که همکار آتلیه صدیقه؟

بچه هایی که مرکز معماری کلاس میرن این دکتر صدیقی رو میشناسین؟

Dash ali...

عضو جدید
سلام بر داش ابی خودم ، داش ابی چه خبر کوجای؟ شقاقی انگا میخاد شرو بشه چیکا میکنی میری؟:w34::w34:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم کار امروز من ..بچه ها تمرین خط که میکنم خطام خوبه ها ولی اینجوری که میره تو کار اینجوری میشه!!خوب در نمیاد!!باید چیکار کنم!!!:(
خعلی کارت خوب شده شیما.آفرین
یه سری از خطاتو فقط مث من بی حوصله کشیده و گرنه در کل کار خوبیه...موضوعشم بگو اگه ممکنه....

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم یه نما....بچه ها نقدم کنین لطفا!!!!
در وهله اول بک گراند کارت خالیه....من ترجیح میدم نما و برش رو با خطکش بکشم الان خطت مشکلا داره....تناسبات و سایم همینطور مابقی رو دوستان بگن چون خودمم فعلا نما نزدم تو کارام....رو به رشدی شیما هااا دوپینگ کردی دختر؟؟؟

shima 70

عضو جدید
خعلی کارت خوب شده شیما.آفرین
یه سری از خطاتو فقط مث من بی حوصله کشیده و گرنه در کل کار خوبیه...موضوعشم بگو اگه ممکنه....
ممنونم وای چقد انگیزه دهنده و امید بخشنده بود:redface:..دیگه داشتم کم کم برا کنار گذاشتن اسکیس اماده میشدم!!!!:cry:
برای سرای محله زدم...

shima 70

عضو جدید
در وهله اول بک گراند کارت خالیه....من ترجیح میدم نما و برش رو با خطکش بکشم الان خطت مشکلا داره....تناسبات و سایم همینطور مابقی رو دوستان بگن چون خودمم فعلا نما نزدم تو کارام....رو به رشدی شیما هااا دوپینگ کردی دختر؟؟؟
اره تمرین خطام خیلی خووب شده ولی تو کار بازم خطام کجو معوجه !!!!:D چی مشکل نداااره!!؟؟رشد!شیما!!....ممنونم ...دو پینگ نه ولی سه پینگ کردم چاااره ای ندارم اوضام خیلی بی ریخته...

karanka

عضو جدید
اینم کار امروز من ..بچه ها تمرین خط که میکنم خطام خوبه ها ولی اینجوری که میره تو کار اینجوری میشه!!خوب در نمیاد!!باید چیکار کنم!!!:(

همینو با یک یا دو رنگ کار میکردی خیلی بهتر میشد...پرسپکتیو داخلی کلا کار سختیه اما از پسش براومدی...

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر داش ابی خودم ، داش ابی چه خبر کوجای؟ شقاقی انگا میخاد شرو بشه چیکا میکنی میری؟:w34::w34:

سلام بر رفیق بهتر از جان!! داداش ما هرجا باشیم دلمون پیش شماست! بچه ها این داش علی کارش خیلی درسته از اون مردهای که دنیا کمتر مثلشو دیده اینو جدی میگم خدا شاهده!!

داش علی در مرود کلاسه های شقاقیم والا اطلاع ندارم! خبری داری از ورکشاپش!والا ما که حیران نشستیم تنگ خونه دست و پا شکسته کار میکنیم ولی خیلی دوست داشتم کلاس عسگری پور رو میرفتم!

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان همگی موفق باشید ایشا... کارتون رو به رشده :D
افرین فقط دوستان روی پوستی کار نکنید ...

arefeh

کاربر ممتاز
مدرسه 5 کلاسه در اقلیم گرم و مرطوب.....سعی کردم ایرادامو برطرف کنم....منتظر نظرات هستم:gol:
مشاهده پیوست 209401مشاهده پیوست 209402
سجاد جان خسته نباشی...یکم چیزهایی ک برام سئواله رو ازت می پرسم....
1-ورودیت به نظرم شاخص نیومد....یعنی گشتم تا پیدا کردم اونم از روی کفسازی ک کردی...چه خوب بود تقریبا وسط تر مینداختی و یه جوری شاخصش میکردی....
2- ارتفاع دادی از زمین؟؟به صورت کرسی؟؟
3-درسته مدرسه 5 کلاسه اما شما همه رو هم ارزش کردی...توو هر کلاس یه جمعیتی با یه رده سنی قراره تحصیل کنه در نتیجه ابعادهاش باید با هم فرق کنه
4-علاوه بر کلاس نیاز به یه سری کلاسها یا کارگاه ها و آزمایشگاه هم هست پس حتما نباید 5 تا کلاس باشه...اون تعداد اصلی رو داره میگه
5-بر اساس فضایی ک گرفتی حیاط کوچیکه..درسته ک در این اقلیم حیاط باید کوچیک باشه اما یه فضای بازی یا زمین بازی یا سالن براشون در نظر میگرفتی بد نبود
6-یه چیزی ک پارسال توی کلاس نقد اساتید ازش ایراد میگرفتن این بود ک چرا توی نما پرسپکتیو یا مقطع میاد دائم طرح رو تغییر میدید یعنی چرا توی پرسپکتیو از چند مدل سقف استفاده میکنید...یا تووو نما همینطور چرا هر جایی یه حرفی میزنه...فکر کنم پرسپکتیو شما هم این شکل شده اون ساختمونی ک گنید داره چیه؟؟؟نمازخونه؟؟اگه آره نیازی نی با تغییر سقف شاخصش کنی ک مصحح به اشتباه بیوفته
7-همینطور تووو پلانت اون جایی ک تقریبا طرح لوزی داری کنار آمفی تئاتر اون چیه؟؟نحوه تلاقیش با آمفی تئاتر اشتباه ...یه زاویه بد ایجاد کرده
8-سرویس بهداشتی شما گوشه بالا سمت راسته؟؟؟خیلی از ورودی دوره...و اینکه نور شمال رو دادی به سرویس در صورتی ک میتونستی یکی از کلاسهای شرقی رو اونجا بزاری....
9-به نظرم توی پرسپکتیو کارت داره دو طبقه نشون میده اما مقطع یه طبقه.....
10-سعی کن یکم پرس رو بزرگتر بکش...و درسته نیاز به جزئیات هست اما چون پرست کوچیک شده یککم کارت خفه شده...نسبت به مقطع هم دارم میگم...درسته پرس مقیاس نداره اما یکم باید با مقطع جور بیاد
11-دتیلی که توی مقطع برای سقف آمفی تئاتر کشیدی رو هم لطفا توضیح بده...حس میکنم دو تا سقف داری ک از فاصله بینش هوا رد میشه...اما عملا کاربردش چیه؟؟؟این تهویه....یکم بازش میکنی متوجه بشم؟
12-برای آمفی تئاتر هم یه دو تا اتاق پشت صحن و یه دسترسی جدا بزار برای تعمیرات و تعویض لامپ و ..... همینظور سن رو هم بزرگترش کن نسبت به سالن کوچیکه
13-ابعاد کلاسهات چنده؟؟؟حس میکنم خیلی کوچیکه دارم با نمازخونت مقایسه میکنم چون مدرسه نیاز به یه همچین نمازخونه بزرگی نداره....بعد سرویس ها ازش خیلی دوره...وضوخانه کوچیکی هم براش میگرفتی دیگه
ببخشید چقدر زیاد حرف زدم:redface:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشین
مرکز طلا و جواهر
پلان و مقطع
مشاهده پیوست 209411مشاهده پیوست 209412

خسته نباشی..پلان و مقطع به همراه پرسپکتیو داخلیا عالی شده البته راجع به دایره دوستان میگن شاید مورد پسند واقع نشه ولی اینو خوب در اوردی.....تو که ناظر یا پرنده میزنی یارو خودش میفهمه این چیه دیگه زیرش ننویس دید پرنده یا ناظر....ولی پرسپکتیو پرنده و ناظرت در حد پلان و مقطعت نیست تو همچین موضوعاتی که تقریبا عمومیت داره رمپ ورودی حتما بزار پله هاتو همینجوری ول نکن...بقیه دوستانم نطر بدین خواهشا

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سجاد جان خسته نباشی...یکم چیزهایی ک برام سئواله رو ازت می پرسم....
1-ورودیت به نظرم شاخص نیومد....یعنی گشتم تا پیدا کردم اونم از روی کفسازی ک کردی...چه خوب بود تقریبا وسط تر مینداختی و یه جوری شاخصش میکردی....
2- ارتفاع دادی از زمین؟؟به صورت کرسی؟؟
3-درسته مدرسه 5 کلاسه اما شما همه رو هم ارزش کردی...توو هر کلاس یه جمعیتی با یه رده سنی قراره تحصیل کنه در نتیجه ابعادهاش باید با هم فرق کنه
4-علاوه بر کلاس نیاز به یه سری کلاسها یا کارگاه ها و آزمایشگاه هم هست پس حتما نباید 5 تا کلاس باشه...اون تعداد اصلی رو داره میگه
5-بر اساس فضایی ک گرفتی حیاط کوچیکه..درسته ک در این اقلیم حیاط باید کوچیک باشه اما یه فضای بازی یا زمین بازی یا سالن براشون در نظر میگرفتی بد نبود
6-یه چیزی ک پارسال توی کلاس نقد اساتید ازش ایراد میگرفتن این بود ک چرا توی نما پرسپکتیو یا مقطع میاد دائم طرح رو تغییر میدید یعنی چرا توی پرسپکتیو از چند مدل سقف استفاده میکنید...یا تووو نما همینطور چرا هر جایی یه حرفی میزنه...فکر کنم پرسپکتیو شما هم این شکل شده اون ساختمونی ک گنید داره چیه؟؟؟نمازخونه؟؟اگه آره نیازی نی با تغییر سقف شاخصش کنی ک مصحح به اشتباه بیوفته
7-همینطور تووو پلانت اون جایی ک تقریبا طرح لوزی داری کنار آمفی تئاتر اون چیه؟؟نحوه تلاقیش با آمفی تئاتر اشتباه ...یه زاویه بد ایجاد کرده
8-سرویس بهداشتی شما گوشه بالا سمت راسته؟؟؟خیلی از ورودی دوره...و اینکه نور شمال رو دادی به سرویس در صورتی ک میتونستی یکی از کلاسهای شرقی رو اونجا بزاری....
9-به نظرم توی پرسپکتیو کارت داره دو طبقه نشون میده اما مقطع یه طبقه.....
10-سعی کن یکم پرس رو بزرگتر بکش...و درسته نیاز به جزئیات هست اما چون پرست کوچیک شده یککم کارت خفه شده...نسبت به مقطع هم دارم میگم...درسته پرس مقیاس نداره اما یکم باید با مقطع جور بیاد
11-دتیلی که توی مقطع برای سقف آمفی تئاتر کشیدی رو هم لطفا توضیح بده...حس میکنم دو تا سقف داری ک از فاصله بینش هوا رد میشه...اما عملا کاربردش چیه؟؟؟این تهویه....یکم بازش میکنی متوجه بشم؟
12-برای آمفی تئاتر هم یه دو تا اتاق پشت صحن و یه دسترسی جدا بزار برای تعمیرات و تعویض لامپ و ..... همینظور سن رو هم بزرگترش کن نسبت به سالن کوچیکه
13-ابعاد کلاسهات چنده؟؟؟حس میکنم خیلی کوچیکه دارم با نمازخونت مقایسه میکنم چون مدرسه نیاز به یه همچین نمازخونه بزرگی نداره....بعد سرویس ها ازش خیلی دوره...وضوخانه کوچیکی هم براش میگرفتی دیگه
ببخشید چقدر زیاد حرف زدم:redface:
انتظار داری همه اینارو جواب بدم؟؟؟؟؟؟
خب ورودی بین محل تلاقی نماز خانه چرخیده شده و ساختماون اصلی تو پرسپکتیو نشون دادم که ورودی چه جوریه والبته تو دیاگراما سه تا کلاس رو به شرق برای اول تا سوم و کلاسای شمالی برا 4و 5(زمان ما که اینجوری بود الان 6 هم اومده ؟؟؟؟)
اون کارگاههایی که گفتی طبقه دومه به همراه کتابخونه و نمایشگاه حس کردم اگه یک طبقه باشه سایه اندازیش کمتر میشه واسه همین فضاهای درجه 2 رو انداختم بالا الان که فک میکنم اگه سری بعد گفتن امفی تئاتر واسه مدرسه همچین آمفی طراحی نکنم شاید یه سالن عادی کفایت کنه دبستانه دیگه فرهنگسرا که نیس من خط برش رو شکستم که از امفی تئاتر رد شه ( البته این پایان کار نیس مثلا اگه همینو میزاشتم برا اسکیس اصلی 3 تا مقطع لازم داشت که کسی تو شک نیفته
اونزرح لوزی انبار و چاپ و دو تا فضای اضافیه (پلان من 1/200)

کنار ورودیم سرویس گزاشتم او ن سرویس گوشه مخصوص دانش اموزانه سقف آمفی تئاتر اول خواستم طاقی شکلش کنم دیدم لوث میشخ.از صفحات فتوولتاییک استفاده کردم اگر تنظیم قیلبکلو رو خونده باشی متوجه میشی که پشت این صفحات نیاز به تهویه داره...بخصوص که اقلیم گرم و مرطوبم هس
زیرش خالی و سقف آمفی هم سازه مشبکه
البته این یه تمرین بود عارفه جان بیشتر برای پلان چون سری قبل گزاشتم بچه ها ایراداشو گفتن سعی کردم برطرف شه.......اینو یه تمرین بدون چون با ارائه فرق میکنه همینظور که دیدی پلان رو هم رو پوستی کشیدم
دفعه اخرت باشه اینقد سوال میپرسی ها :eek:

arefeh

کاربر ممتاز
انتظار داری همه اینارو جواب بدم؟؟؟؟؟؟
خب ورودی بین محل تلاقی نماز خانه چرخیده شده و ساختماون اصلی تو پرسپکتیو نشون دادم که ورودی چه جوریه والبته تو دیاگراما سه تا کلاس رو به شرق برای اول تا سوم و کلاسای شمالی برا 4و 5(زمان ما که اینجوری بود الان 6 هم اومده ؟؟؟؟)درسته اما بازم میگم شاخص نی...یا اختلاف ارتفاع سقفی بده یا نسبت به اینکه کارت 1.200 ورودی کوچیکه بزرگش کن...یه جورایی فکر کنم بدجوره دوستان اینو نظر بدن شاید من دارم اشتباه میکنم
اون کارگاههایی که گفتی طبقه دومه به همراه کتابخونه و نمایشگاه حس کردم اگه یک طبقه باشه سایه اندازیش کمتر میشه واسه همین فضاهای درجه 2 رو انداختم بالا الان که فک میکنم ببین من نوشته هاتو نخوندم چون دیده نمیشد نوشتی ک اونهارو انداختی طبقه بعد؟؟؟اگه سری بعد گفتن امفی تئاتر واسه مدرسه همچین آمفی طراحی نکنم شاید یه سالن عادی کفایت کنه دبستانه دیگه فرهنگسرا که نیس من خط برش رو شکستم که از امفی تئاتر رد شه ( البته این پایان کار نیس مثلا اگه همینو میزاشتم برا اسکیس اصلی 3 تا مقطع لازم داشت که کسی تو شک نیفته
اونزرح لوزی انبار و چاپ و دو تا فضای اضافیه (پلان من 1/200)نیازی بود ک لوزی کنی؟؟؟آخه فضای مهمی نی یه جوری وقتی کارتو میبینی تووو چشم میاد...فکر میکنی یه کاربری مهمی داره...من اینجور به نظرم اومد

کنار ورودیم سرویس گزاشتم او ن سرویس گوشه مخصوص دانش اموزانه مگه دانش آموزا کافرند...؟؟خخخخخ میخواستم یه چی بنویسم اما اینجا خونواده نشسته درست نی...برات پیام خصوصی میزارم ک یکم بخندی....:biggrin: سقف آمفی تئاتر اول خواستم طاقی شکلش کنم دیدم لوث میشخ.از صفحات فتوولتاییک استفاده کردم اگر تنظیم قیلبکلو رو خونده باشی متوجه میشی که پشت این صفحات نیاز به تهویه داره...بخصوص که اقلیم گرم و مرطوبم هس
زیرش خالی و سقف آمفی هم سازه مشبکه پس سقفق دوم مشبکه چرا اینقدر قطور؟؟؟نشون میدادی ک مشبکه با تغییر صخامت....
البته این یه تمرین بود عارفه جان بیشتر برای پلان چون سری قبل گزاشتم بچه ها ایراداشو گفتن سعی کردم برطرف شه.......اینو یه تمرین بدون چون با ارائه فرق میکنه همینظور که دیدی پلان رو هم رو پوستی کشیدم
دفعه اخرت باشه اینقد سوال میپرسی ها :eek:
خیلی بدی....منو باش ک بهت اهمیت دادم
:cry:

میخوای اصلا نقد نکنم؟؟؟من کار بچه ها تو تاپیک طراحی نظامم اینجوری نقد میکنم...چون دوست دارم وقتی وقت میزارم کاررو نیگاه کنم درست و حسابی نیگاه کنم....الکی هم تعریف و تمجید نکنم ک طرفو فقط خوشحالش کنم....اینجوری خودمم برام یه تمرینه....

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میخوای اصلا نقد نکنم؟؟؟من کار بچه ها تو تاپیک طراحی نظامم اینجوری نقد میکنم...چون دوست دارم وقتی وقت میزارم کاررو نیگاه کنم درست و حسابی نیگاه کنم....الکی هم تعریف و تمجید نکنم ک طرفو فقط خوشحالش کنم....اینجوری خودمم برام یه تمرینه....
آخه زن چرا اینقد منو اذیت میکنی :D نه عزیزم اتفاقا خوبه که نقد میکنی اون تیکه اخریش مزاح بود......سالاری ی ی ی ی ی ی:gol::gol:کار میزاریم که ایراداشو بگین دیگه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا