رکوردهایی که در جنگ زده شد

ali199_1991

کاربر بیش فعال
آیا می دانید چیزی که در ادامه می خوانید قصه و داستان نیست بلکه رکوردهایی است که توسط فرزندان این ملت در ارتش به وقوع پیوسته است؟ این اولین آیا میدانید است که امیدواریم در آینده لیست های جدید پر افتخار از حماسه های قهرمانان ایران زمین توسط کانال گنج جنگ منتشر شود.

- آیا میدانید که بزرگترین عملیات هوایی قرن توسط خلبانان نیروی هوایی ارتش ایران انجام شده است؟ (عملیات اچ3)

- آیا میدانید که ارتش ایران تنها ارتش دنیاست که توانست با استعداد تقریبی یک گردان تکاور (700 نفر) مقابل چند لشکر 34 روز مقاومت کند تا شهرهای ایران یکی پس از دیگری سقوط نکند؟ (حماسه گردان یکم تکاوران دریایی در 34 روز اول جنگ-خرمشهر)

- آیا میدانید که ارتش ایران توانست با 3 فروند هلیکوپتر وجمعا 12 نفر جلوی پیشروی 3 لشکر عراق را در سرپل ذهاب بگیرد و مانع سقوط شهر شود(حماسه قهرمانان هوانیروز در عملیات سرپل ذهاب)

- آیا میدانید دوربرد ترین عملیات نجات دنیا توسط ارتش ایران و هوانیروز انجام شده است که طی آن هلیکوپتر های ما برای نجات خلبانان فانتوم که در عمق خاک عراق از هواپیما بیرون پریده بودند 35 مایل از روی دشمن عبور کرده ، خلبانان فانتوم را پیدا کرده و مسیر بسیار خطرناک و طولانی را به سلامت بازگشته اند؟ (14 آذر 1359)

- آیا میدانید که هواپیمای اف14 ایران توانسته است در رکوردی بی نظیر با شلیک یک موشک 4 فروند هواپیمای متجاوز عراقی را منهدم کند؟

- آیا میدانید که ایران تنها کشوری است که توانسته با هلی کوپتر هواپیمای دشمن را شکار کند؟(شکار هواپیمای میگ 21 توسط هلیکوپتر کبرای هوانیروز 20 بهمن 1364)

- آیا میدانید ایران تنها کشوری است که توانسته است با موشکی که برای اهداف زمینی طراحی شده است(تاو) توسط کبرا چندین فروند هلی کوپتر عراقی در حال پرواز را شکار کند؟

- آیا میدانید که خروج اضطراری(ایجکت) در هواپیمای فانتوم زمانی که از کار می افتد خلبان باید پروسه ی بسیار پیچیده و خطر ناک خروج دستی از هواپیما را اجرا کند که به اصطلاح به آن bail out میگویند و این رکورد تنها و تنها در جهان در دستان مرحوم سرهنگ خلبان ارسلان مرادی است که در زمان جنگ به وقوع پیوسته است؟

- آیا میدانید ایران تنها کشوری است که به تنهایی وارد جنگ شد اما از سی و چند کشور جهان اسیر گرفت؟

- اینها رکوردهایی است که گنج جنگ تا کنون از دلاوریهای مردان این سرزمین بدست آورده است. در ضمن گنج جنگ هنوز در کنکاش هزاران رکورد جهانی است که فقط در جنگ ایران و عراق به وقوع پیوسته است. در نشر این قهرمانیها بکوشید تا همگان و آیندگان بدانند که از تبار چه سلحشورانی هستند.

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قشنگ بود دستت درد نکنه

فقط کاش ی کم متن و ویرایش میکردی قشنگ تر میشد
:gol:

ali199_1991

کاربر بیش فعال

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مطالب تالار گفتگو باید زمینه بحث و گفتگو و تبادل نظر داشته باشه، این تاپیک یه موضوع خبری است که فک کتم تو تالار خودش زده نشده.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
شیرخشک و هلیکوپتر کبرا!

شیرخشک و هلیکوپتر کبرا!

عجب عکسی است این عکس. یک فروند کبرای هوانیروز در جزایر خلیج فارس در حال سوخت گیری است. اما چه سوخت گیری؟ این مدل سوخت گیری در هیچ جای دنیا انجام نشده و بعید میدانم انجام شود.خلبان و نفر فنی و سرباز وظیفه را میبینید؟

چگونه با عشق گالن گالن سوخت را با چه مشقتی به هلیکوپتر تزریق میکنند؟ راستی چقدر به یک ارتشی میتوانی بدهی که در دمای بالای 50 درجه و با آن رطوبت وحشتناک زیر آفتاب اینگونه هلی کوپتر را سوخت بزند و بلافاصله بلند شود و به اسکورت کشتی هایی برود که مایحتاج مردم را می آورند؟ من مبلغی نمیتوانم برای این کار تعیین کنم شما را نمیدانم!

این عکس هزاران ناگفته دارد. کبری مگر تجهیزات ناوبری و پرواز روی دریا دارد؟ نه. شگفتی دیگری پیداست. کبری میرود تا کشتی های حاوی محموله هایی که از دریا برای مردم نیاز است را به سلامت به ساحل میهن برساند. میپرسی مگر عراق کشتی های تجاری را هم میزد؟ برایت میگویم او به بیمارستان های ما و به مدرسه های ما رحم نمیکرد. به کشتی های تجاری ما رحم کند؟

کوتاه میکنم. برادر و خواهر ایرانی، این مردان بزرگ و دریادل با کمترین امکانات می آمدند، از کشتی هایی تجاری دفاع کردند تا دشمن به آنها ضربه ای نزند تا قوطی شیر خشکی در هزاران کیلومتر آنطرف تر به دست مادری برسد که آن را با لالایی به فرزندش بدهد.

راستی قهرمان مرا میشناسی؟! مرا ببخش که تورا فراموش کردم. من همان کودک در گهواره هستم... خلبانی که در سایه دقایقی ایستاده است سرهنگ خلبان ابراهیم رحیم نواز است.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمی دونم کجا بذارم...اولا خبری نیست بعدشم شما بگو کجا بذارم؟
میتونه همینجام باشه ولی لازمه براش متن بذاری و توش گفتگو و سئوال و اینا مطرح کنی که گفتگویی رو بدنبالش داشته باشه ، مثلا سئوال و یا نقدی توش بذاری که زمینه گفتگو براش ایجاد بشه و صرفا یه خبررسانی محض نباشه.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من خیلی از تاپیک هایی که زده میشه جاشون اینجا نیست

اکثرا هم به این خاطر هست که شناخت دقیقی از سایر تالارهای باشگاه وجود نداره

مثلا همین تاپیک چون مربوط به بخشی از تاریخ ایران هست میتونه توی تالار تاریخ ایران باشه

اونجا به طبع تعداد نظرات کاربرا کمتر هست و باعث میشه پست های اصلی ماهیت خودشونو حفظ کنن و سریع تر روی مخاطب اثر میکنه

اما اینجا وقتی یک نفر میاد بخونه قاطی میکنه پست اصلی کدومه :d

در مورد بقیه تاپیک ها هم صدق میکنه این مساله ، مثلا اون تاپیک سن ازدواج باید تو تالار مشاوره باشه

اگه بخوام بشمارم زیاد میشن ; تاپیک چرا خلق شده اید یک بحث اعتقادی هست و باید توی تالار خودش باشه

و....

همین مسائل باعث شده اینجا خیلی شلوغ بشه امیدوارم مدیریت این تالار راه حلی رو برای این موضوع پیدا کنن :gol:

electro-esmoke

عضو جدید
آ
-
- آیا میدانید که هواپیمای اف14 ایران توانسته است در رکوردی بی نظیر با شلیک یک موشک 4 فروند هواپیمای متجاوز عراقی را منهدم کند؟

- آیا میدانید که ایران تنها کشوری است که توانسته با هلی کوپتر هواپیمای دشمن را شکار کند؟(شکار هواپیمای میگ 21 توسط هلیکوپتر کبرای هوانیروز 20 بهمن 1364)

-

کد تقلب داشتن :eek::surprised:

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
air force iran to oun sala to owj bod
alan ye chanta F5-F14 pookide monde ka yeki yeki pilotay maro dara mikoshe..

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا می دانید چیزی که در ادامه می خوانید قصه و داستان نیست بلکه رکوردهایی است که توسط فرزندان این ملت در ارتش به وقوع پیوسته است؟ این اولین آیا میدانید است که امیدواریم در آینده لیست های جدید پر افتخار از حماسه های قهرمانان ایران زمین توسط کانال گنج جنگ منتشر شود.

- آیا میدانید که بزرگترین عملیات هوایی قرن توسط خلبانان نیروی هوایی ارتش ایران انجام شده است؟ (عملیات اچ3)

- آیا میدانید که ارتش ایران تنها ارتش دنیاست که توانست با استعداد تقریبی یک گردان تکاور (700 نفر) مقابل چند لشکر 34 روز مقاومت کند تا شهرهای ایران یکی پس از دیگری سقوط نکند؟ (حماسه گردان یکم تکاوران دریایی در 34 روز اول جنگ-خرمشهر)

- آیا میدانید که ارتش ایران توانست با 3 فروند هلیکوپتر وجمعا 12 نفر جلوی پیشروی 3 لشکر عراق را در سرپل ذهاب بگیرد و مانع سقوط شهر شود(حماسه قهرمانان هوانیروز در عملیات سرپل ذهاب)

- آیا میدانید دوربرد ترین عملیات نجات دنیا توسط ارتش ایران و هوانیروز انجام شده است که طی آن هلیکوپتر های ما برای نجات خلبانان فانتوم که در عمق خاک عراق از هواپیما بیرون پریده بودند 35 مایل از روی دشمن عبور کرده ، خلبانان فانتوم را پیدا کرده و مسیر بسیار خطرناک و طولانی را به سلامت بازگشته اند؟ (14 آذر 1359)

- آیا میدانید ایران تنها کشوری است که توانسته است با موشکی که برای اهداف زمینی طراحی شده است(تاو) توسط کبرا چندین فروند هلی کوپتر عراقی در حال پرواز را شکار کند؟

- آیا میدانید که خروج اضطراری(ایجکت) در هواپیمای فانتوم زمانی که از کار می افتد خلبان باید پروسه ی بسیار پیچیده و خطر ناک خروج دستی از هواپیما را اجرا کند که به اصطلاح به آن bail out میگویند و این رکورد تنها و تنها در جهان در دستان مرحوم سرهنگ خلبان ارسلان مرادی است که در زمان جنگ به وقوع پیوسته است؟

- آیا میدانید ایران تنها کشوری است که به تنهایی وارد جنگ شد اما از سی و چند کشور جهان اسیر گرفت؟

- اینها رکوردهایی است که گنج جنگ تا کنون از دلاوریهای مردان این سرزمین بدست آورده است. در ضمن گنج جنگ هنوز در کنکاش هزاران رکورد جهانی است که فقط در جنگ ایران و عراق به وقوع پیوسته است. در نشر این قهرمانیها بکوشید تا همگان و آیندگان بدانند که از تبار چه سلحشورانی هستند.

ارتش در جنگ واقعا مظلوم واقع شده..

در مورد کلاه ها سبزهای نیروی دریایی ارتش تا چند سال پیش هیچ حرفی زده نشده بود و واقعا همه ما فک میکردیم فقط شهید جهان ارا و .. تو شهر خرمشهر بودن در حالی که اصلا اینطور نبوده و اگه کلاه سبزها نبودن شهر در همون 3 روز پیش بینی واقعا از دست میرفت

حتی اگه نیروی کمکی به موقع میرسد به طور قطع شهر خرمشهر سقوط نمیکرد

البته در مورد شلیکی که گفته شده 4 فروند همزمان نابود شده اشتباه نکنم با خلبانی که الان در خارج هست یه بار مصاحبه میکردن و به انگلیسی حرف میزد گفت سه فروند بوده که من در بالا سر اونا بودم و اونا خیلی نزدیک بهم بودن و من شلیک کردم و سه تا منهدم شدن... فک کنم عدد 3 درست باشه..

رکورد که زیاده ولی میشه تو این رکوردها میشه کار شهید دوران رو هم اضافه کرد

هم چنین عمل جراحی خارج کردن بمب عمل نکرده از پای یکی از رزمندگان در دزفول رو میتونیم اضافه کنیم

بالا