روزی فرزندان زیاد چگونه تامین میشود؟

روزی فرزندان زیاد چگونه تامین میشود؟

• خدا در روزی دادن به بچه ها یک محدودیتی در تعداد دارد

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    12

مارمالات

اخراجی موقت
حجت‌الاسلام محمد مسلم وافی کارشناس رادیو معارف، طلبه، 32 ساله و مستأجر است. در قم زندگی می‌کند. بنا به گفته خودش دهمین فرزندش ان‌شاءالله تا چند وقت دیگر به دنیا می‌آید. در یک خانه 120 متری که در وسط حیاط آن یک حوض است، زندگی می‌کند. این خانه 3 اتاقک 2×3 دارد.

یک اتاق برای دخترها و اتاق دیگر برای پسرها است. البته چون صاحب‌خانه خوبی نصیبش شده خوشبختانه خیلی اجاره نمی‌دهد.

ایشان معتقد است وقتی سبک زندگی اسلامی شد و دختر 15 ساله به خانه شوهر رفت خودبه خود فاصله سنی بین بچه‌ها کم می‌شود و پازل کثرت جمعیت کامل می‌شود. یک فرد 34 ساله اتوماتیک وار دارای 7-8 بچه خواهد شد و نکته مهم دیگر اینکه هرچه تعداد فرزند بالاتر رود تربیت بچه‌ها آسان تر می‌شود، چون بچه‌ها خودشان خودشان را تربیت می‌کنند.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/...ستم-بچه‌ها-خودشان-خودشان-را-تربیت-می‌کنند-عکس

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=244348&d=1435309284

مدتی هست در کشور ما تبلیغ میشه که خدا روزی رسان بچه است و نگران نباشید.
سئوالی که من دارم این هست که خدا تا چندتا بچه را در یک خانواده روزی میده؟

یک کارگر ساده اگر 50 تا بچه از چندتا زن داشته باشه خدا روزی همه شون رو میده؟
یا خدا هم یک محدودیتی در ارسال روزی برای تئوری افزایش بچه قائل هست و نمیخواد جمعیت جهان به سمت بینهایت میل کنه !

پیوست ها

• children.jpg
    children.jpg
    78.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجت‌الاسلام محمد مسلم وافی کارشناس رادیو معارف، طلبه، 32 ساله و مستأجر است. در قم زندگی می‌کند. بنا به گفته خودش دهمین فرزندش ان‌شاءالله تا چند وقت دیگر به دنیا می‌آید. در یک خانه 120 متری که در وسط حیاط آن یک حوض است، زندگی می‌کند. این خانه 3 اتاقک 2×3 دارد.

یک اتاق برای دخترها و اتاق دیگر برای پسرها است. البته چون صاحب‌خانه خوبی نصیبش شده خوشبختانه خیلی اجاره نمی‌دهد.

ایشان معتقد است وقتی سبک زندگی اسلامی شد و دختر 15 ساله به خانه شوهر رفت خودبه خود فاصله سنی بین بچه‌ها کم می‌شود و پازل کثرت جمعیت کامل می‌شود. یک فرد 34 ساله اتوماتیک وار دارای 7-8 بچه خواهد شد و نکته مهم دیگر اینکه هرچه تعداد فرزند بالاتر رود تربیت بچه‌ها آسان تر می‌شود، چون بچه‌ها خودشان خودشان را تربیت می‌کنند.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/320799/%D8%A8%D8%A7-32-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B3%D9%86-9-%D9%81%D8%B1%D8%B2%D9%86%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%B7%D9%84%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%A8%DA%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=244348&d=1435309284

مدتی هست در کشور ما تبلیغ میشه که خدا روزی رسان بچه است و نگران نباشید.
سئوالی که من دارم این هست که خدا تا چندتا بچه را در یک خانواده روزی میده؟

یک کارگر ساده اگر 50 تا بچه از چندتا زن داشته باشه خدا روزی همه شون رو میده؟
یا خدا هم یک محدودیتی در ارسال روزی برای تئوری افزایش بچه قائل هست و نمیخواد جمعیت جهان به سمت بینهایت میل کنه !

فقط یک سوال می پرسم، چرا هزاران کودک در سومالی میمیرند از گرسنگی خدا بهشون روزی نمیده؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
واقعا ممنونم از این طلبه کارشناس ...
یکی از بزرگترین مشکلات جامعه رو حل کرد ...
چون بچه‌ها خودشان خودشان را تربیت می‌کنند.
این جملش مسیر زندگی منو به کلی تغییر داد ... !!!!!!!!!!!

مارمالات

اخراجی موقت
خدا روزی میرسونه

فرض بگیریم فردی ادعا بکنه خدا دخالتی در روزی رساندن به بچه ها نداره.
نشانه های روزی نرساندن دقیقا چه چیزهایی هست؟

بچه بمیره نشانه روزی نرساندنه؟
یا کلا این اعتقاد شما هیچ نشانه و مبنای منطقی نداره و صرفا یک باور غیر قابل اثبات و کلامیه؟

secret11

عضو جدید
فرض بگیریم فردی ادعا بکنه خدا دخالتی در روزی رساندن به بچه ها نداره.
نشانه های روزی نرساندن دقیقا چه چیزهایی هست؟

بچه بمیره نشانه روزی نرساندنه؟
یا کلا این اعتقاد شما هیچ نشانه و مبنای منطقی نداره و صرفا یک باور غیر قابل اثبات و کلامیه؟

من نمیدونم بچه بمیره نشان ظلم در ان کشور هست شاید دران کشور کسی حکومت کنه که ظلم باشه یا نتواند از منابع به درستی استفاده کنند شاید ازمایش الهی باشه وخیلی شاید هایی دیگه
اعتقاد حرف من ایه قران که میگه «فرزندانتان را از ترس فقر، نکشید! ما آنها و شما را روزی می‌دهیم؛ مسلماً کشتن آنها گناه بزرگی است!»
حالا من یه سوال از شما دارم خدا روزی میرسونه یا نه؟

مارمالات

اخراجی موقت
من نمیدونم بچه بمیره نشان ظلم در ان کشور هست شاید دران کشور کسی حکومت کنه که ظلم باشه یا نتواند از منابع به درستی استفاده کنند شاید ازمایش الهی باشه وخیلی شاید هایی دیگه
اعتقاد حرف من ایه قران که میگه «فرزندانتان را از ترس فقر، نکشید! ما آنها و شما را روزی می‌دهیم؛ مسلماً کشتن آنها گناه بزرگی است!»
حالا من یه سوال از شما دارم خدا روزی میرسونه یا نه؟

جواب دادن سئوال با سئوال مدل جدید هست؟

نه شما نیازی نیست جای دوری برین و کشورهایی با حکام کافر و پر از ظلم و بیداد رو تصور کنین.
فرض کنید مملکت گل و بلبل هست اما در همین مملکت گل و بلبل هر فردی یک سقف حقوق و درآمدی داره.
یا نکنه شما به درآمد بدون انتها در یک جامعه عدالت محور معتقدین؟

حالا این فرد خردمند، اندیشه ای مشابه شما داره و ده تا زن میگیره و با حقوق ماهی یک میلیون تومان و استناد به این باور شما، 100 تا بچه پس میندازه.
اگر ظلم و بیدادی نباشه، خدایی که شما بهش باور داری از غیب روزی این بچه هارو میده؟
دوست دارم بدونم این غیب به صورت گزینشی عمل میکنه، فقط شامل شما شیعه های مهربون میشه یا کل ادیان رو در بر میگیره و این بچه بدبخت های آفریقایی رو هم ساپورت میکنه؟

شما این باور رو داری چون شما میگی اینارو خدای من گفته پس شما باید ازش دفاع کنی.
مگر اینکه اعتقاداتت مثل اعتقاداتت 99 درصد ملت چشم بسته و از روی شنیده ها و خدا اینجوری گفته یا نگفته باشه.
نظر شخصی من این هست که کوچکترین دخالت و دست پشت پرده ای در زندگی هیچ کدام از گونه های موجود روی زمین من جمله انسان، وجود نداره.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ممنونم از این طلبه کارشناس ...
یکی از بزرگترین مشکلات جامعه رو حل کرد ...

این جملش مسیر زندگی منو به کلی تغییر داد ... !!!!!!!!!!!
مطلبی که گفته اند مطلب صحیحی است و سبب نزدیکی روابط بچه ها میشود.......از پدر بزرگ و مادر بزرگ خود بپرسید اگر در قید حیاتند.....از خانواده هایی که تعداد فرزندان بیش از 3 داشته اند

مارمالات

اخراجی موقت
مطلبی که گفته اند مطلب صحیحی است و سبب نزدیکی روابط بچه ها میشود.......از پدر بزرگ و مادر بزرگ خود بپرسید اگر در قید حیاتند.....از خانواده هایی که تعداد فرزندان بیش از 3 داشته اند

نمیشه شرایط گذشته رو با شرایط امروز مقایسه کرد.
سیستم های تربیتی گذشته قابل قیاس با امروز نیست.

در زمان اجداد ما نه چیزی به اسم مدرسه بوده و نه دانشگاه، سیستم تربیتی مکتب خونه بوده و چندتا پیر با تجربه.
چرا بر نگردیم همین سیستم مکتب خونه رو اجرا کنیم و چندتا پیر و پاتال رو مسئول تربیت بچه ها بکنیم؟
سیستم تربیتی گله ای در گذشته غالب بوده و پدر بزرگ ها هم تایید میکنن، اما تاریخ مصرف اون سیستم گذشته چون جمعیت چندین برابر شده و این سیستم بیشتر اثر منفی میذاره.

در ضمن شما نظر دادین ولی ما متوجه نشدیم نشانه روزی ندادن خدا چی میتونه باشه؟
ما چه چیزی رو ببینیم میتونیم نتیجه بگیریم خدا به فلان بچه روزی نداده؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیشه شرایط گذشته رو با شرایط امروز مقایسه کرد.
سیستم های تربیتی گذشته قابل قیاس با امروز نیست.

در زمان اجداد ما نه چیزی به اسم مدرسه بوده و نه دانشگاه، سیستم تربیتی مکتب خونه بوده و چندتا پیر با تجربه.
چرا بر نگردیم همین سیستم مکتب خونه رو اجرا کنیم و چندتا پیر و پاتال رو مسئول تربیت بچه ها بکنیم؟
سیستم تربیتی گله ای در گذشته غالب بوده و پدر بزرگ ها هم تایید میکنن، اما تاریخ مصرف اون سیستم گذشته چون جمعیت چندین برابر شده و این سیستم بیشتر اثر منفی میذاره.

در ضمن شما نظر دادین ولی ما متوجه نشدیم نشانه روزی ندادن خدا چی میتونه باشه؟
ما چه چیزی رو ببینیم میتونیم نتیجه بگیریم خدا به فلان بچه روزی نداده؟

برخی طوری حرف میزنند که انگار بنده گفتم با ندیده.......گفتم مادربزرگ و پدر بزرگ های خودتون....شماها که 20 سال یا 30 سال فوقش داشته باشید....برید از اونها بپرسید که فرزندانشون رو چطور تربیت کردن....نکنه پدر بزرگ و مادربزرگ شما فقط دو فرزند داشتند!
در ضمن تمایلی ندارم به شما جواب بدم.......از شما دلخورم........لااقل تا این حال وجود دارد.....از بنده نقل نگیرید.....با سپاس

secret11

عضو جدید
جواب دادن سئوال با سئوال مدل جدید هست؟

نه شما نیازی نیست جای دوری برین و کشورهایی با حکام کافر و پر از ظلم و بیداد رو تصور کنین.
فرض کنید مملکت گل و بلبل هست اما در همین مملکت گل و بلبل هر فردی یک سقف حقوق و درآمدی داره.
یا نکنه شما به درآمد بدون انتها در یک جامعه عدالت محور معتقدین؟

حالا این فرد خردمند، اندیشه ای مشابه شما داره و ده تا زن میگیره و با حقوق ماهی یک میلیون تومان و استناد به این باور شما، 100 تا بچه پس میندازه.
اگر ظلم و بیدادی نباشه، خدایی که شما بهش باور داری از غیب روزی این بچه هارو میده؟
دوست دارم بدونم این غیب به صورت گزینشی عمل میکنه، فقط شامل شما شیعه های مهربون میشه یا کل ادیان رو در بر میگیره و این بچه بدبخت های آفریقایی رو هم ساپورت میکنه؟

شما این باور رو داری چون شما میگی اینارو خدای من گفته پس شما باید ازش دفاع کنی.
مگر اینکه اعتقاداتت مثل اعتقاداتت 99 درصد ملت چشم بسته و از روی شنیده ها و خدا اینجوری گفته یا نگفته باشه.
نظر شخصی من این هست که کوچکترین دخالت و دست پشت پرده ای در زندگی هیچ کدام از گونه های موجود روی زمین من جمله انسان، وجود نداره.

بله چیزیی مشخصی هست هرکسی درامد مشخصی داره .
طبق چه قاعد ه ای !!! 10تازن می گیره؟ چرا عاقل کند که باز ارد پشیمانی. وقتی یه ماه یه میلیون درامد داره چگونه یک زن حاضر میشه با9تازن دیگه هم خونه شه وقتی در امده ماهانه اش 1میلیون هست!؟ حالا چه برسه به بچه از بیخ سوالات اشتباه.
من به خدای باور دارم همون طور که روزی بدون قید وشرط به بنده میده همون طور به انسان قدرت تفکر و تعقل و اختیار داده خوب حالا به نظر شما ادمی که یه میلیون درامدش میتونه 10تا زن اداره کنه!!!
اینجا حرف خدای انسانها هست که هم چیز رو خلق کرده . طبق اون توانایی که خدا به انسان داده میتونه ازش استفاده کنه و بهترین زندگی و گزینه هایی زندگی رو برای خود انتخاب کنه خدا مدبرهست
ربطی به اعمال گزینشی نداره .
ملت افریقا با اون همه منابع که در اختیار داره اگه نذارند منابعی خدا دادیی که در اختیار دارند به تاراج نره این اتفاقات براشون نمیوفته
من باور به خدا دارم لازم نیست من ازش دفاع کنم اعتقادات اینقدر قوی هستند که بدون دلیل هم ثابت میشه. خدای تو کی هست ایا خدای تو روزی رسان نیست؟ خدای تو این وسط چیکاره هست چی کاری برای تو ومردمت انجام میده؟ واقعا به چیزیی به اسم خدا اعتقاد داری!!!
نظر شخصی رو بهتره برای خودمون نگه داریم
برای من که برام اثبات شده با دلایل عقلی لازم نیست نظر شخصی کسی رو گوش بدم وقتی حکم از طرف خدا و پیامبر صادر شده ..
به نقل از ابوالحسن اشعری (عقل تابع شریعت می باشد)
من مایل به بحث هایی الکی که یکسری واقعا بی سواد و شبهه انداز که چیزیی از دین نمی فهمند ودنبال امیال نفسی خویش هستند مایل نیستم در این بحثها شرکت کنم

مارمالات

اخراجی موقت
برخی طوری حرف میزنند که انگار بنده گفتم با ندیده.......گفتم مادربزرگ و پدر بزرگ های خودتون....شماها که 20 سال یا 30 سال فوقش داشته باشید....برید از اونها بپرسید که فرزندانشون رو چطور تربیت کردن....نکنه پدر بزرگ و مادربزرگ شما فقط دو فرزند داشتند!
در ضمن تمایلی ندارم به شما جواب بدم.......از شما دلخورم........لااقل تا این حال وجود دارد.....از بنده نقل نگیرید.....با سپاس

منم گفتم زمان پدر بزرگ و مادربزرگ خودمان هم جامعه مثل امروز شلوغ و درهم برهم نبوده.
شیوه تربیتی اونا در جامعه امروزی قابل پیاده سازی نیست چون جامعه به شدت رشد کرده و دچار تورم شده.
در جامعه دیروز دعوا سر زنده ماندن اینقدر زیاد نبود.

یک پدر اگه ده تا بچه داشت، چندتاشون باهاش میومدن سر زمین کشاورزی، یکی میرفت تو مغازه، یکی سر یک کار دیگه و ...
اما تو جامعه امروزی که نیروی انسانی زیاد بیشتر دردسره، بچه اضافی تولید کردن یک بار اضافی رو دوش جامعه هست.
حتی یک کشور در دنیا ندیدم که به مردمش توصیه کنه تعداد فرزندان بیشتر از 5 تا بیارین و این حرکات رو تبلیغ کنه.
مخصوصا در کشور ما با این بحران بیکاری و کم آبی چه برسه به نیازهای ثانویه.

امیدوارم دلخور نباشین، اگر هم خاطرتون باشه شما اول به من متلک انداختین نه من.
نماز روزه تون قبول باشه.

مارمالات

اخراجی موقت
بله چیزیی مشخصی هست هرکسی درامد مشخصی داره .
طبق چه قاعد ه ای !!! 10تازن می گیره؟ چرا عاقل کند که باز ارد پشیمانی. وقتی یه ماه یه میلیون درامد داره چگونه یک زن حاضر میشه با9تازن دیگه هم خونه شه وقتی در امده ماهانه اش 1میلیون هست!؟ حالا چه برسه به بچه از بیخ سوالات اشتباه.
من به خدای باور دارم همون طور که روزی بدون قید وشرط به بنده میده همون طور به انسان قدرت تفکر و تعقل و اختیار داده خوب حالا به نظر شما ادمی که یه میلیون درامدش میتونه 10تا زن اداره کنه!!!
اینجا حرف خدای انسانها هست که هم چیز رو خلق کرده . طبق اون توانایی که خدا به انسان داده میتونه ازش استفاده کنه و بهترین زندگی و گزینه هایی زندگی رو برای خود انتخاب کنه خدا مدبرهست
ربطی به اعمال گزینشی نداره .
ملت افریقا با اون همه منابع که در اختیار داره اگه نذارند منابعی خدا دادیی که در اختیار دارند به تاراج نره این اتفاقات براشون نمیوفته
من باور به خدا دارم لازم نیست من ازش دفاع کنم اعتقادات اینقدر قوی هستند که بدون دلیل هم ثابت میشه. خدای تو کی هست ایا خدای تو روزی رسان نیست؟ خدای تو این وسط چیکاره هست چی کاری برای تو ومردمت انجام میده؟ واقعا به چیزیی به اسم خدا اعتقاد داری!!!
نظر شخصی رو بهتره برای خودمون نگه داریم
برای من که برام اثبات شده با دلایل عقلی لازم نیست نظر شخصی کسی رو گوش بدم وقتی حکم از طرف خدا و پیامبر صادر شده ..
به نقل از ابوالحسن اشعری (عقل تابع شریعت می باشد)
من مایل به بحث هایی الکی که یکسری واقعا بی سواد و شبهه انداز که چیزیی از دین نمی فهمند ودنبال امیال نفسی خویش هستند مایل نیستم در این بحثها شرکت کنم

آقا پسر، تو اصلا نمیدونی من چند سالمه و میزان تحصیلات و مطالعات من چقدره.
پس وقتی میگی بیسواد شبهه انداز، نشان دهنده تعصب شماست.
از نظر من انسانی که ظرفیت انعطاف پذیری تو عقایدش رو نداره یک انسان متحجره.
و وقتی یک انسان بگه من در فلان چیز یقین دارم، بحث کردن با اون انسان به اندازه یک ارزن ارزش داره؟
انسانی که در مورد یک پدیده یقین داره با فکر کردن در مورد اون پدیده خودش رو مسخره کرده یا دیگران رو؟

در حالی که ما در علم چیزی به اسم یقین نداریم و همواره سعی میکنیم نظریه های قدیم رو یا رد کنیم یا اصلاح کنیم.
و برای همین حتی یک دانشمند مطرح پیدا نمیکنی که بگه به طور قطع جواب این میشود آن.
فقط آدمای مذهبی ترسو میگن ما یقین داریم، چون فکر میکنن اگر بخواد باورشون رد بشه براشون در این دنیا یا دنیای دیگه گرون تموم میشه.
و چنین خدایی بیشتر شایسته شماست تا شایسته من.

هر وقت حس کردی این توانایی در تو وجود داره که اگر لازم شد روی بخش هایی از باورهات تجدید نظر کنی، میتونی ادامه بدی.
وگرنه بحث با انسان های اهل یقین حماقت محضه، اونم حماقتی دو طرفه.

شاد و خرم باشی.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه که این افراد خودشون به وخیم ترین روش ممکن به باورهاشون یقین دارن و ....
و به طرف مقابل میگن که شما از یقین دم میزنید. بعدشم یقین درمورد بعضی چیزای بدیهی چراباید بد باشه؟!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
دین ما دین اعتداله.نه افراط و تفریط

پدر و مادر در قبال بچه مسوولن.از لحظه اول که اراده میکنن فرزندی داشته باشن تا لحظه آخر عمرشون.صرف بچه دار شدن بدون توجه به تربیت و تامین آسایش در حد توان و ضرورت، به هیچ عنوان خواسته اسلام نیست.

امام علی(ع) می فرماید:«قلّة العیال احدُ الیسارین؛[۱] اندک بودن تعداد زن و فرزند یکی از راه های تأمین آسایش است»

[۱]. نهج البلاغه، حکمت ها و کلمات قصار، ش ۱۴۱.

در عین حال توانایی انسان ها با هم متفاوته.تربیت فرزند صالح،باقیات صالحاته هر پدر و مادریه و خیرش هم به خودشون میرسه هم به جامعه.بعضی از پدر و مادرا 3 4 تا فرزند یا بیشتر ممکنه داشته باشن، همشونم در حد خودشون موفق هستن.بعضی از پدر و مادرا هم یه بچه دارن، همون یه بچه هم کلی نقد تربیتی بهش وارده چون پدر و مادر حوصله وقت گذاشتن برای بچشونو ندارن.متاسفانه ترجیح میدن همون وقتو صرفا واسه در آمد بیشتر یا خرج بیشتر بزارن.

اما اصلا بچه دار نشدن، بخاطر ترس از فقر، شرک به خداست.(همونطور که متاسفانه خیلیا بخاطر همین ترس،ازدواج نمیکنن).چون روزی دهنده خداونده.متاسفانه چقدر از سقط های غیر قانونی که اتفاق میفته در حالی که هیچ تفاوتی با قتل نفس یه آدم نداره.

نمیشه نسخه کلی پیچید.اینکه خوی مصرف گرایی و ولخرجی زیاد ما آدما باعث شه تا از زندگیمون لذت نبریم و به جای قناعت، حرص بیشتر و حسرت بیشتر بخوریم،فردگرایی و تنهاییو ترجیح بدیم به خانواده مداری و زندگی جمعی، مشکلیه که از خودمونه.ممکنه یه آدم دیگه با قناعت بیشتر از ما، بتونه خودش و خونوادشو بهتر مدیریت کنه.واقعا هم احساس خوشبختی بیشتری کنه.

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول خواستم گزینه 3 رو انتخاب کنم اما بعد شک کردم و از خودم پرسیدم برای همه می تونه اینطور باشه؟ مثلا الان بچه های براد پیت و آنجلینا ازین که 6تا هستن ناراحتن؟؟ خود ما با بچه های عمه و دایی و اینا می شدیم 12-13تا بچه که همیشه سرمون به بازی خودمون گرم بود اما الان این خواهرزاده م طفلی همش داره غر می زنه که حوصله م سر رفته!!! مادربزرگ من همیشه در انتقاد از جوونای امروزی می گفت ما بچه رو که دنیا میاوردیم می ذاشتیمش تو گهواره یا می بستیمش پشتمون بزرگم که می شد یه تیکه نون می دادیم دستش می فرستادیم تو کوچه با بقیه بازی کنه:biggrin:، خب براشون بچه داری راحتتر بوده. الان که نمی شه... همین چندروز پیش خواهرم تعریف می کرد بچه همسایه شونو تو پارکینگ خونه (در پارکینگ باز بوده) نزدیک بوده یکی خفت کنه که مادره می رسه طرف فرار می کنه!!!:eek:
بحث مالی هم که به جای خود
اما مهمتر از همه بحث منابعه... من ترجیحم اینه که تا اطلاع ثاوی بشر تولید مثلشو کاهش بده!!!! چه خبره بابا 7میلیارد آدم مث مور و ملخ ریختن رو زمین هی زادوولد می کنن! نه جنگل گذاشتن بمونه ، نه آب، نه مرتع، نه دریای سالم، نه هیچی! تازه هی این کشور تشویقی می ذاره واس زادوولد هی اون یکی تنبیهی می ذاره واس عدم زادوولد! بابا رحم به آیندگان داشته باشین!!!!:confused:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید دیدگاه و زندگی افراد متفاوته ، نمیشه کلیت داد و جمع بست. الان در جامعه ما ، میشه یه بچه رو با ماهیانه 150 تومن هم بزرگ کرد ، میشه با 1.5 هم بزرگ کرد ، شما که اکثرتون دانشجو هستید یا بودید ، میتونید پیاده برید دانشگاه و برگردید و ماست خیار بخورید ، یا میتونید ماشین برای خودتون داشته باشید و هر روز کوبیده بخورین ، همه ی اینها روزی هست و وقتی یه حداقل درامدی باشه ، با کمیته امداد و خیرین جامعه و یارانه و حقوق اقا ، کسی نمی میره ، بلکه نحوه زندگی فرق میکنه ، لباس و خورد و خوراک و اینا فرق میکنه...

لذا نمیشه نسخه کلی بست ، یه معتقده 15 سالگی باید ازدواج کرد ، یکی هم معتقده اول باید شغل و خونه و پول داشت بعد زندگی کرد ، یکی به کارمند یا کارگر بودن راضی میشه یکی تا دکتر نشه ول نمیکنه ، یکی به خونه ی 40 متری اجاره ای راضی میشه یکی به ویلا هم راضی نمیشه....

هرکس طبق شرایط و عقاید و موقعیت خودش باید نحوه و مسیر زندگیش رو انتخاب کنه

مارمالات

اخراجی موقت
جالبه که این افراد خودشون به وخیم ترین روش ممکن به باورهاشون یقین دارن و ....
و به طرف مقابل میگن که شما از یقین دم میزنید. بعدشم یقین درمورد بعضی چیزای بدیهی چراباید بد باشه؟!

آبجی کوچولو، اگر در مورد نحوه نگرش علم به دنیا منابع آزاد رو بیشتر مطاللعه میکردین این حرف رو نمیزدین.
علم ادعا نکرده که ما به شما یقین میدهیم و انیشتن هم به عنوان یکی از بزرگترین دانشمندها تا به امروز هرگز ادعا نکرده هیچ کدام از نظریه هاش یقینی هستند.
علم میگوید در حال حاضر این مدلی که من ارائه دادم بهترین پاسخ هارو به مجهولات میده و توجیهات بهتری میاره و یقینی هم در کار نیست اما میتونی فعلا بهش اعتماد کنی.

هیچ چیز بدیهی از نظر علم در این دنیا وجود نداره، کسی که از نظر خودش یکسری چیزها رو بدیهی بدونه و به اونا یقین حاصل پیدا کنه، در صورت زیر سئوال رفتن اون بدیهیات مقاومت میکنه و دست به حرکات خشونت آمیز میزنه.
البته آدما مختارن به یکسری چیزا یقین پیدا کنن.
اما وقتی یقین پیدا کردن بهتره شعار ندن ما سر این موضوع یقینی فکر میکنیم، چون فکر کردن در مورد یک باور یقینی مسخره کردن خود و دیگران است.

ما در علم صرفا یکسری اصول رو که تاکنون مثال نقضی نداشتن میپذیریم و پیش میرویم و با رخ دادن مثال نقض برای حفظ اون اصول دست و پا نمیزنیم. ولی وقتی برای اصول شما میلیون ها مثال نقض آورده میشه شما دست و پا میزنید که توجیه کنید، ولی علم برای اثبات چیزی دست و پا نمیزنه.
اینقدر واضح همه چیز رو بیان میکنه که بدون تردید در زمان حال (نه آینده) از اون استفاده میکنی و نیاز به آسمون ریسمون بافتن نخواهی داشت.

مارمالات

اخراجی موقت
اما اصلا بچه دار نشدن، بخاطر ترس از فقر، شرک به خداست.(همونطور که متاسفانه خیلیا بخاطر همین ترس،ازدواج نمیکنن).چون روزی دهنده خداونده.متاسفانه چقدر از سقط های غیر قانونی که اتفاق میفته در حالی که هیچ تفاوتی با قتل نفس یه آدم نداره.

نمیشه نسخه کلی پیچید.اینکه خوی مصرف گرایی و ولخرجی زیاد ما آدما باعث شه تا از زندگیمون لذت نبریم و به جای قناعت، حرص بیشتر و حسرت بیشتر بخوریم،فردگرایی و تنهاییو ترجیح بدیم به خانواده مداری و زندگی جمعی، مشکلیه که از خودمونه.ممکنه یه آدم دیگه با قناعت بیشتر از ما، بتونه خودش و خونوادشو بهتر مدیریت کنه.واقعا هم احساس خوشبختی بیشتری کنه.

من متوجه نمیشم وقتی میگین روزی دهنده خداوند هست یعنی چی !!
وقتی در یک جامعه ای تعداد شغل کافی و آب کافی برای یک جمعیت زیاد وجود نداره اون جمعیت جز تخریب منابع طبیعی و افزایش تنش در جامعه به دلیل بحران های متعدد جنگیدن برای زنده ماندن، چه ارمغانی داره که میگین روزی دهنده خداست.

وقتی مثال کودکان آفریقایی که روزانه تلف میشن رو میاریم و میگیم چرا خدا به اینا روزی نمیده، میگین تقصیر غرب هست که اونارو استعمار کرده !
وقتی میتونین ادعا کنین که روزی هر فرزندی دست خداست که اینهمه مثال نقض نشه براش اورد.
اما اگر توجیه کنین در این مورد تقصیر فلانی است و در آن مورد تقصیر یک فلانی دیگر وگرنه خدا دلش میخواد روزی بده این میشه ماست مالی کردن.

یک پدر و مادر ممکنه به این نتیجه برسن شکم خودشون رو هم نمیتونن سیر کنن چه برسه به یک فرزند.
چرا چنین چیزی باید شرک محسوب بشه و چه الزامی هست که جمعیت تکثیر بشه؟

کره زمین از نظر شما ظرفیت چند میلیارد انسان رو داره که به سمت نابودی کامل نره؟

اگر ما پیوسته باید جمعیت خودمون رو زیادش کنیم من حرفی ندارم.
اما اگر جایی به این نتیجه رسیدیم که رشد جمعیت کافیست، با این تفکر فرزند نیاوردن=شرک به خدا چطوری میتونین ادعاتون رو توجیه کنید؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم گفتم زمان پدر بزرگ و مادربزرگ خودمان هم جامعه مثل امروز شلوغ و درهم برهم نبوده.
شیوه تربیتی اونا در جامعه امروزی قابل پیاده سازی نیست چون جامعه به شدت رشد کرده و دچار تورم شده.
در جامعه دیروز دعوا سر زنده ماندن اینقدر زیاد نبود.

یک پدر اگه ده تا بچه داشت، چندتاشون باهاش میومدن سر زمین کشاورزی، یکی میرفت تو مغازه، یکی سر یک کار دیگه و ...
اما تو جامعه امروزی که نیروی انسانی زیاد بیشتر دردسره، بچه اضافی تولید کردن یک بار اضافی رو دوش جامعه هست.
حتی یک کشور در دنیا ندیدم که به مردمش توصیه کنه تعداد فرزندان بیشتر از 5 تا بیارین و این حرکات رو تبلیغ کنه.
مخصوصا در کشور ما با این بحران بیکاری و کم آبی چه برسه به نیازهای ثانویه.

امیدوارم دلخور نباشین، اگر هم خاطرتون باشه شما اول به من متلک انداختین نه من.
نماز روزه تون قبول باشه.
سلام علیکم.......طاعات و عباداتتون مقبول خداوند ......جامعه مثل امروز هم نبود که هر کسی در خانه ای جدا زندگی کند یا این آپارتمان های شبیه زندان
در قبال بچه ها که میفرمائید ......خیر ......همچین چیزی نیست.......البته شرایطی قبولی در دانشگاه ها سخت بود....مزرعه و زمین هم بود......ولی اینگونه نبود که اکثریت بروند سمت کشاورزی......چون اصولا در زمان پهلوی چیزی به اسم کشاورزی وجود خارجی نداشت حتی در روستاها و همه چیز وارداتی بود......اکثرا مغازه دار بودن....
خیر......حرف شما بر اساس بی اطلاعی است.....بسیاری از کشورهای اروپایی به دلیل نرخ رشد منفی سیاست افزایش نسل رو در پیش گرفتند .......و به ازای هر بچه آوری مثلا کشور اسپانیا اگر اشتباه نکنم به زوج ها مبلغی پرداخت میکند.....این یک سیاست خیلی آشکار است.......جامعه اکثرا سالخورده بیشتر درد سر سازست تا اینکه موجب رشد شود......البته این سیاست ها در کشورهای اروپایی جواب نداده تاکنون و بعید هم میدونم بده.....چرا که قانون اونها طوری است که اهمیتی برای خانواده قائل نیست......البته در کشور ما نیز به صورت پنهان اتفاقات خطرناکی در حال افتادن است.......ازدواج سفید یکی از این مصیبت هاست و امیدوارم مسئولان در این زمینه لااقل کاری انجام دهند حتی لازم باشد در صورت شناسایی این ها جریمه سنگین اتفاق افتد.....تا هم درس عبرت شود و هم پولی به دولت محترم برسد!
در قبال متلک که فرمودین......از بنده بعید است!......اون هم به یک کاربر تازه وارد بگم......مگر از دستم در زمان صریح سخن گفتنم در رفته باشد و هر شخصی برابرم بود اینو میگفتم....اگر منظور هم نوشتن نام بنده توسط شما با تعدد میم و حرفی که در قبال مسئله روان شناختی به شما زدم متلک توصیف میفرمائید.....میتونید این حرف رو از هر کسی علم روان شناختی خونده بپرسید....حرف من به این منزله بود که این کار رو تکرار نکنید.....چرا که به منزله این مسئله است...چه بدانید ......چه نه......اگر هم غیر ارادی بوده حرکت شما...خب روی خودتون کار کنید .....این حرف من برادرانه است......واقعا قصد متلک پراکنی نداشته و ندارم.....اگر موجب ناراحتی شما هم شد واقعا عذر میخوام .....راستی برای چی دلخور باشم؟.......یادم نمیاد:smile:
التماس دعا:gol:
اما در قبال نظرسنجی.........واقعا استارتر میدانند خیانت یعنی چه؟.......لطفا فقط برای خودمون تعیین تکلیف کنیم نه دیگران!
به قول جناب خان خیـــــــــــــــــــــــــــــانت!........خنده دارترین حرف ممکن است........خیانت موقعی است که به بچه ات توجه نکنی.......و پدری و مادری براش نکنی و حق والدین به فرزند به جا اورده نشود ......این خیانت است

مارمالات

اخراجی موقت
سلام علیکم.......طاعات و عباداتتون مقبول خداوند ......جامعه مثل امروز هم نبود که هر کسی در خانه ای جدا زندگی کند یا این آپارتمان های شبیه زندان
در قبال بچه ها که میفرمائید ......خیر ......همچین چیزی نیست.......البته شرایطی قبولی در دانشگاه ها سخت بود....مزرعه و زمین هم بود......ولی اینگونه نبود که اکثریت بروند سمت کشاورزی......چون اصولا در زمان پهلوی چیزی به اسم کشاورزی وجود خارجی نداشت حتی در روستاها و همه چیز وارداتی بود......اکثرا مغازه دار بودن....
خیر......حرف شما بر اساس بی اطلاعی است.....بسیاری از کشورهای اروپایی به دلیل نرخ رشد منفی سیاست افزایش نسل رو در پیش گرفتند .......و به ازای هر بچه آوری مثلا کشور اسپانیا اگر اشتباه نکنم به زوج ها مبلغی پرداخت میکند.....این یک سیاست خیلی آشکار است.......جامعه اکثرا سالخورده بیشتر درد سر سازست تا اینکه موجب رشد شود......البته این سیاست ها در کشورهای اروپایی جواب نداده تاکنون و بعید هم میدونم بده.....چرا که قانون اونها طوری است که اهمیتی برای خانواده قائل نیست......البته در کشور ما نیز به صورت پنهان اتفاقات خطرناکی در حال افتادن است.......ازدواج سفید یکی از این مصیبت هاست و امیدوارم مسئولان در این زمینه لااقل کاری انجام دهند حتی لازم باشد در صورت شناسایی این ها جریمه سنگین اتفاق افتد.....تا هم درس عبرت شود و هم پولی به دولت محترم برسد!

اما در قبال نظرسنجی.........واقعا استارتر میدانند خیانت یعنی چه؟.......لطفا فقط برای خودمون تعیین تکلیف کنیم نه دیگران!
به قول جناب خان خیـــــــــــــــــــــــــــــانت!........خنده دارترین حرف ممکن است........خیانت موقعی است که به بچه ات توجه نکنی.......و پدری و مادری براش نکنی و حق والدین به فرزند به جا اورده نشود ......این خیانت است

منابع تاریخی که شما ارائه میدین غرض ورزانه نیست؟
یکجوری صحبت میکنین که در زمان های گذشته چیزی به اسم کشاورزی نبوده که نوجوانانی که تاپیک رو میخونن فکر میکنن چای و برنج و مزارع بزرگ اونها بعد از انقلاب تو ایران راه افتاده !!
بعدا مردم مغازه هارو رها کردن و رفتن سمت مزارع و با این روند تاریخی معکوسی که ارائه دادین ایرانی ها از مغازه داری به زراعت رسیده اند.
و تنها کشوری در دنیا هستیم که تمدن رو برعکس طی کردیم.

هیچ کدام از کشورهای اروپایی تبلیغ بیشتر از 2 فرزند رو نمیکنه، شیوه های پیشگیری از بارداری رو هم مثل ایران ممنوع نکرده.
مهاجر پذیری کشورهای مدرن هم یکی از راه های اصلی افزایش جمعیت اوناست نه تشویق به به دنیا آوردن 3 فرزند به بالا.

بارزترین مثالش کشور المان هست که تحصیلات دانشگاهی رو رایگان کرده و سپس مهاجر جوان میپذیره و ثبات جمعیتش رو حفظ میکنه.
بقیه کشورهایی هم که تشویق به افزایش جمعیت کردن تا سقفی هست که امکانات طبیعی و اجتماعیشو داشته باشن.
نه کشوری مثل ایران که با بحران آب و اشتغال به عنوان دو پدیده بسیار خطرناک روبرو هست.
اینکه یک کشوری نسلش پیر بشن و جمعیتش کمتر بشه، خیلی بهتره که جمعیت همینطور زیاد بشه و روزی برسه که همه از تشنگی و بزهکاری بمیرن.

من از شما یک سئوال دارم و انتظار دارم بهش جواب بدین.
طبق ادعای شما نسل آینده ما پیر میشه و الان ایران باید بشه 150 میلیون تا همچنان جوان بمونه.
50 سال دیگه اون 150 میلیون هم پیر میشن و باید بکنیم 300 میلیون و همینجور باید تا میلیارد ادامه بدیم تا جوان ها بیشتر باشن !!!
فکری به حال این کره زمین بدبخت و طبیعت هم میکنید آیا؟
اگر میکنین برام جالبه بدونم کارشناسان بر اساس چه استانداردهایی برای کشور ایران یک جمعیت ماکزیمم رو پیش بینی میکنن و اون عدد ماکزیمم چنده؟

اتفاقا یکی از نشانه های داشتن فرزند زیاد در جمعیت حاضر کم توجهی هست.
چون پدر و مادر مجبورن با هم کار کنن و وقت کمتری برای تربیت فرزند بگذارن.
مگر اینکه وابسته به جایی باشن و پول مفت به دستشون برسه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منابع تاریخی که شما ارائه میدین غرض ورزانه نیست؟
یکجوری صحبت میکنین که در زمان های گذشته چیزی به اسم کشاورزی نبوده که نوجوانانی که تاپیک رو میخونن فکر میکنن چای و برنج و مزارع بزرگ اونها بعد از انقلاب تو ایران راه افتاده !!
بعدا مردم مغازه هارو رها کردن و رفتن سمت مزارع و با این روند تاریخی معکوسی که ارائه دادین ایرانی ها از مغازه داری به زراعت رسیده اند.
و تنها کشوری در دنیا هستیم که تمدن رو برعکس طی کردیم.

هیچ کدام از کشورهای اروپایی تبلیغ بیشتر از 2 فرزند رو نمیکنه، شیوه های پیشگیری از بارداری رو هم مثل ایران ممنوع نکرده.
مهاجر پذیری کشورهای مدرن هم یکی از راه های اصلی افزایش جمعیت اوناست نه تشویق به به دنیا آوردن 3 فرزند به بالا.

بارزترین مثالش کشور المان هست که تحصیلات دانشگاهی رو رایگان کرده و سپس مهاجر جوان میپذیره و ثبات جمعیتش رو حفظ میکنه.
بقیه کشورهایی هم که تشویق به افزایش جمعیت کردن تا سقفی هست که امکانات طبیعی و اجتماعیشو داشته باشن.
نه کشوری مثل ایران که با بحران آب و اشتغال به عنوان دو پدیده بسیار خطرناک روبرو هست.
اینکه یک کشوری نسلش پیر بشن و جمعیتش کمتر بشه، خیلی بهتره که جمعیت همینطور زیاد بشه و روزی برسه که همه از تشنگی و بزهکاری بمیرن.

من از شما یک سئوال دارم و انتظار دارم بهش جواب بدین.
طبق ادعای شما نسل آینده ما پیر میشه و الان ایران باید بشه 150 میلیون تا همچنان جوان بمونه.
50 سال دیگه اون 150 میلیون هم پیر میشن و باید بکنیم 300 میلیون و همینجور باید تا میلیارد ادامه بدیم تا جوان ها بیشتر باشن !!!
فکری به حال این کره زمین بدبخت و طبیعت هم میکنید آیا؟
اگر میکنین برام جالبه بدونم کارشناسان بر اساس چه استانداردهایی برای کشور ایران یک جمعیت ماکزیمم رو پیش بینی میکنن و اون عدد ماکزیمم چنده؟

اتفاقا یکی از نشانه های داشتن فرزند زیاد در جمعیت حاضر کم توجهی هست.
چون پدر و مادر مجبورن با هم کار کنن و وقت کمتری برای تربیت فرزند بگذارن.
مگر اینکه وابسته به جایی باشن و پول مفت به دستشون برسه.
معذرت میخوام سرکار خانم در زمان های گذشته خیر.....منظور زمان پدر بزرگ و مادر بزرگ است....البته برای یک فردی که بین 20 تا سی سال نهایش الآن سن دارد.... قانون اصلاحات ارضی غرض ورزانه است؟........از این قانون ها در دوران سیا پهلوی کم نبود
در این دوران تولیدی وجود نداشت.......کارخانه بود ولی عمده سهامداران اونها و به واقعا فرماندارشان مستشاران خارجی بودند

بیشتر شغل در اون زمان قنادی.....کارگری و لوله کشی بود .....سلمانی و این موارد......بله قانون تصویب کردن برای وابستگی کامل کشور به ارباب رژیم پهلوی.....این ها در تاریخ ثبت شده خانم مارمالات

میتونید برای حرفهاتون سند بیارین؟.....اطلاعات غلط ندین.......بنده میتونم چندین کشور رو برای شما مثال بزنم که سیاست تبلیغی بیش از 2 فرزند رو دارند.....یک نمونش کشور روسیه که از زمان آقای پوتین این مسئله اجرا میشه.....به خاطر رشد منفی ...دولت این کشور برای فرزند اول 15 هزار دلار و برای تولد فرزند سوم یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌دهد... همچنین مادری که دارای فرزند می‌شود می‌تواند9 هزار و 600 دلار کمک هزینه دریافت کند.
دولت ایرلند ...... برای تک فرزند150 یورو، دو فرزند 300 یورو، سه فرزند 487 یورو، چهار فرزند 671 یورو، پنج فرزند 861 یورو، شش فرزند 1048 یورو، هفت فرزند 1235 یورو و هشت فرزند 1422 یورو پرداخت میکنه.......البته ارقام دقیق نیست....بایتس بگردم و دقیق پیدا کنم......ولی چیزی که در سیستمم در این باره هست این هاست
از این دولت ها زیادند از جمله سوئد و نروژ
طبق ادعای بنده؟.........اصلا بنده همچین حرفی زدم؟.......سرکار خانم به این بهانه ها جالبه بدانید پولدارها بچه دار نمیشوند....فرزند آوری در کلان شهرها نرخ بسیار پائین دارد......طوری که شاید نهایت 1.5 باشد......مسئله این است که فرزندان ما در آینده از نعمت داشتن عمو،خاله،عمه و دایی محروم میشوند خدایی نکرده.......این دنیا رو هم تصور بفرمائید .......فردا روزی که برای نوه خود بایستی عمو و دایی ترسیم کنید در ذهن بچه!......قطعا جمعیتی که شما گفتید نیاز به یک سری پیش زمینه و همدلی و اقدامات تشویقی از سوی دولت محترم دارد......البته بزرگی هم که این مطلب رو گفت نگفت امسال این اتفاق بیفتد......بلکه فرمود ایران این ظرفیت رو دارد.....هر حکومتی نیاز به برنامه یکساله پنج ساله و ده ساله دارد ......منظور ایشان این بود که جوری طراحی بشود از سوی دست اندرکاران این مسئله که هدف در ده سال آینده این مقدار جمعیت حداکثر باشد .......این ظرفیت وجود دارد
جمعیت حال حاضر کشور اگر اشتباه نکنم 85 میلیون است......پس 150 میلیون اضافه نشده ........ضمن اینکه همزمان با زاد و ولد مرگ و میر نیز هست.....جمعیت سالخورده رو درواسی که نداریم یک پایش لب گور است ......بنابراین هر کاری هم بکنیم نمیشود اون حرف شما .......اون هم با وضعیت بهداشتی از نظر قرنطینه که در کشور وجود دارد
در کدام کشور اروپایی .......زن و مرد و اعضای خانواده به کل کار نمیکنند؟.........همانطور که ما بدی های غرب رو نباید در کشور داشته باشیم.......خوبی هاشون رو باید بگیریم.....یکی از این خوبی ها تنبل نبودن و کار کردن است.....یک خانواده که تعداد زیاد باشن....اگر هر کس برود سر کار دیگر مشکل درآمد نخواهد بود ....البته اگر بخواهند فرزند معذرت میخوام آماده خور تربیت کنند....بله مشکل است.....
در قبال تربیت کردن....این مسئله حل شده است...معمولا فرزند اول سختی هایی دارد.... ......پس در قبال تربیت فرزند در این باره ها خوب میدانم........فرزند اول خوب تربیت شود......خودش سایر فرزندان را بهشون تربیت یاد میدهد و سختی برای پدر و مادر نیست......بحث توجه هم که میفرمائید به عاطفه ربط دارد........البته الآن فرزند سالاری بدی حاکم است......این جوری پسرها هم ناکارآمد میشوند برای جامعه......بایستی گذاشت بچه تجربه های خودش را بکند......حتی سرش به سنگ هم بخورد البته نظارت هم باید باشد که داخل چاه نیفتد که بیرون آوردنش دیگر سخت است
بایستی یک تعادل باشد........نه پدر سالاری گذشته و نه فرزند سالاری امروز

آخرین ویرایش:

مارمالات

اخراجی موقت
بیشتر شغل در اون زمان قنادی.....کارگری و لوله کشی بود .....سلمانی و این موارد......بله قانون تصویب کردن برای وابستگی کامل کشور به ارباب رژیم پهلوی.....این ها در تاریخ ثبت شده خانم مارمالات

میتونید برای حرفهاتون سند بیارین؟.....اطلاعات غلط ندین.......بنده میتونم چندین کشور رو برای شما مثال بزنم که سیاست تبلیغی بیش از 2 فرزند رو دارند.....یک نمونش کشور روسیه که از زمان آقای پوتین این مسئله اجرا میشه.....به خاطر رشد منفی ...دولت این کشور برای فرزند اول 15 هزار دلار و برای تولد فرزند سوم یک خانه به پدر و مادر نوزاد هدیه می‌دهد... همچنین مادری که دارای فرزند می‌شود می‌تواند9 هزار و 600 دلار کمک هزینه دریافت کند.
دولت ایرلند ...... برای تک فرزند150 یورو، دو فرزند 300 یورو، سه فرزند 487 یورو، چهار فرزند 671 یورو، پنج فرزند 861 یورو، شش فرزند 1048 یورو، هفت فرزند 1235 یورو و هشت فرزند 1422 یورو پرداخت میکنه.......البته ارقام دقیق نیست....بایتس بگردم و دقیق پیدا کنم......ولی چیزی که در سیستمم در این باره هست این هاست
از این دولت ها زیادند از جمله سوئد و نروژ
طبق ادعای بنده؟.........اصلا بنده همچین حرفی زدم؟.......سرکار خانم به این بهانه ها جالبه بدانید پولدارها بچه دار نمیشوند....فرزند آوری در کلان شهرها نرخ بسیار پائین دارد......طوری که شاید نهایت 1.5 باشد......مسئله این است که فرزندان ما در آینده از نعمت داشتن عمو،خاله،عمه و دایی محروم میشوند خدایی نکرده.......این دنیا رو هم تصور بفرمائید .......فردا روزی که برای نوه خود بایستی عمو و دایی ترسیم کنید در ذهن بچه!......قطعا جمعیتی که شما گفتید نیاز به یک سری پیش زمینه و همدلی و اقدامات تشویقی از سوی دولت محترم دارد......البته بزرگی هم که این مطلب رو گفت نگفت امسال این اتفاق بیفتد......بلکه فرمود ایران این ظرفیت رو دارد.....هر حکومتی نیاز به برنامه یکساله پنج ساله و ده ساله دارد ......منظور ایشان این بود که جوری طراحی بشود از سوی دست اندرکاران این مسئله که هدف در ده سال آینده این مقدار جمعیت حداکثر باشد .......این ظرفیت وجود دارد
جمعیت حال حاضر کشور اگر اشتباه نکنم 85 میلیون است......پس 150 میلیون اضافه نشده ........ضمن اینکه همزمان با زاد و ولد مرگ و میر نیز هست.....جمعیت سالخورده رو درواسی که نداریم یک پایش لب گور است ......بنابراین هر کاری هم بکنیم نمیشود اون حرف شما .......اون هم با وضعیت بهداشتی از نظر قرنطینه که در کشور وجود دارد
در کدام کشور اروپایی .......زن و مرد و اعضای خانواده به کل کار نمیکنند؟.........همانطور که ما بدی های غرب رو نباید در کشور داشته باشیم.......خوبی هاشون رو باید بگیریم.....یکی از این خوبی ها تنبل نبودن و کار کردن است.....یک خانواده که تعداد زیاد باشن....اگر هر کس برود سر کار دیگر مشکل درآمد نخواهد بود ....البته اگر بخواهند فرزند معذرت میخوام آماده خور تربیت کنند....بله مشکل است.....
در قبال تربیت کردن....این مسئله حل شده است...معمولا فرزند اول سختی هایی دارد....بنده نمیدونم شما مادر هستید یا خیر.......ولی بنده پدر هستم ......پس در قبال تربیت فرزند در این باره ها خوب میدانم........فرزند اول خوب تربیت شود......خودش سایر فرزندان را بهشون تربیت یاد میدهد و سختی برای پدر و مادر نیست......بحث توجه هم که میفرمائید به عاطفه ربط دارد........البته الآن فرزند سالاری بدی حاکم است......این جوری پسرها هم ناکارآمد میشوند برای جامعه......بایستی گذاشت بچه تجربه های خودش را بکند......حتی سرش به سنگ هم بخورد البته نظارت هم باید باشد که داخل چاه نیفتد که بیرون آوردنش دیگر سخت است
بایستی یک تعادل باشد........نه پدر سالاری گذشته و نه فرزند سالاری امروز

ازتون خواهش میکنم اینقدر تاریخ رو تحریف نکنین، هرچند من هرچی بگم شما استناد میکنین به منابع داخلی که تاریخ رو وارونه نوشته اند نه منابع موثق جهانی درباره کشاورزی ایران.
من تاریخی که داخلی ها در این چند سال نوشته اند رو قبول ندارم، اگر مطلبی علمی از منابع معتبری کشاورزی دنیا دارید بیارید نه کتاب های تاریخ معاصر که یک تعداد معلوم الحال نوشته اند.

در سال 1315 توسط رضاخان تاسیس سازمان غلات و محصولات کشاورزی زده شده.
حمایت واقعی از تولید و کار سرمایه ایرانی تعداد شرکت های صنعتی رو از 93 شرکت در سال 1310 به 1835 شرکت در سال 1320 رسونده.
شما که دست به جستجوتون خوبه نگاهی به وضعیت صادرات چای و برنج ایرانی در همون زمان گذشته بندازین.

بحث کشاورزی رو ادامه ندین چون جاش این تاپیک نیست.

میرسیم به بحث افزایش جمعیت و نکته کلیدی که مخصوصا چندبار نوشتم و شما هم همش از روش میپری.
چین چرا امروز رشد جمعیتش رو متوقف کرده؟
چون دیگر امکانات طبیعی و انسانی لازم برای جمعیت بیشتر رو نداره.
کشورهایی که میخوان جمعیتشون رو اضافه کنن، امکانات طبیعی و اقتصادیش رو دارن، یک کشور بدبخت بیابانی نمیاد جمعیتش رو اضافه کنه.

به قول جناب خان؛ روســــیه؟
روسیه رو از نظر منابع آبی و وسعت خاک با ایران یکی میکنید.
ایران بحران آب داره، چرا متوجه نمیشین، ما بحران آب داریم، بار صدم بحران اب داریم.
هر بار از این آب بپرید، گیر بدین به پهلوی و غرب.

آب جمعیت حاضر نمیتونه تامین بشه، منابع آبی مون یکی پس از دیگری داره خشک میشه حتی اگر مصرف رو هم مدیریت کنیم سرانه بارندگی در کشور ما فوق العاده پایین هست.
تامین آب این جمعیت زیاد که بزرگ شما فرمودن، فاجعه انسانی به بار میاره.
برای کشورهای دیگه هم منابع خارجی ارائه بدین تا من با دقت مطالعه کنم، منابع داخلی به اندازه یک شن ریزه ارزش ندارن و دروغگویی شون از نظر علمی ثابت شده است.

مهم ترین و کلیدی ترین سئوال این تاپیک که شما فقط از روش پرش میکنید:

شما میگی ایران ظرفیت جمعیت 150 میلیون نفر در چندین سال آینده با طراحی و... رو داره.
باشه قبول، چرا ایران ظرفیت جمعیت 1 میلیارد نفر رو نداره با یاری خدا و همت مسئولین و هر زوج ایرانی 10 فرزند؟ :smile:

شما یک حساب کتابی از نظر منابع طبیعی و اقتصادی انجام دادین که گفتین میشه با برنامه ریزی 150 میلیون رو ساپورت کرد.
با همون برنامه ریزی تئوری افزایش جمعیت تا 1 میلیارد نفر رو تا 20 سال آینده رد کن و مثلا بگو چه امکاناتی نداریم که نباید از هندوستان جلو بزنیم.
اگر نتونین این قیاس رو انجام بدین معلومه یک عددی رو هوا پروندین.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازتون خواهش میکنم اینقدر تاریخ رو تحریف نکنین، هرچند من هرچی بگم شما استناد میکنین به منابع داخلی که تاریخ رو وارونه نوشته اند نه منابع موثق جهانی درباره کشاورزی ایران.
من تاریخی که داخلی ها در این چند سال نوشته اند رو قبول ندارم، اگر مطلبی علمی از منابع معتبری کشاورزی دنیا دارید بیارید نه کتاب های تاریخ معاصر که یک تعداد معلوم الحال نوشته اند.

در سال 1315 توسط رضاخان تاسیس سازمان غلات و محصولات کشاورزی زده شده.
حمایت واقعی از تولید و کار سرمایه ایرانی تعداد شرکت های صنعتی رو از 93 شرکت در سال 1310 به 1835 شرکت در سال 1320 رسونده.
شما که دست به جستجوتون خوبه نگاهی به وضعیت صادرات چای و برنج ایرانی در همون زمان گذشته بندازین.

بحث کشاورزی رو ادامه ندین چون جاش این تاپیک نیست.

میرسیم به بحث افزایش جمعیت و نکته کلیدی که مخصوصا چندبار نوشتم و شما هم همش از روش میپری.
چین چرا امروز رشد جمعیتش رو متوقف کرده؟
چون دیگر امکانات طبیعی و انسانی لازم برای جمعیت بیشتر رو نداره.
کشورهایی که میخوان جمعیتشون رو اضافه کنن، امکانات طبیعی و اقتصادیش رو دارن، یک کشور بدبخت بیابانی نمیاد جمعیتش رو اضافه کنه.

به قول جناب خان؛ روســــیه؟
روسیه رو از نظر منابع آبی و وسعت خاک با ایران یکی میکنید.
ایران بحران آب داره، چرا متوجه نمیشین، ما بحران آب داریم، بار صدم بحران اب داریم.
هر بار از این آب بپرید، گیر بدین به پهلوی و غرب.

آب جمعیت حاضر نمیتونه تامین بشه، منابع آبی مون یکی پس از دیگری داره خشک میشه حتی اگر مصرف رو هم مدیریت کنیم سرانه بارندگی در کشور ما فوق العاده پایین هست.
تامین آب این جمعیت زیاد که بزرگ شما فرمودن، فاجعه انسانی به بار میاره.
برای کشورهای دیگه هم منابع خارجی ارائه بدین تا من با دقت مطالعه کنم، منابع داخلی به اندازه یک شن ریزه ارزش ندارن و دروغگویی شون از نظر علمی ثابت شده است.

مهم ترین و کلیدی ترین سئوال این تاپیک که شما فقط از روش پرش میکنید:

شما میگی ایران ظرفیت جمعیت 150 میلیون نفر در چندین سال آینده با طراحی و... رو داره.
باشه قبول، چرا ایران ظرفیت جمعیت 1 میلیارد نفر رو نداره با یاری خدا و همت مسئولین و هر زوج ایرانی 10 فرزند؟ :smile:

شما یک حساب کتابی از نظر منابع طبیعی و اقتصادی انجام دادین که گفتین میشه با برنامه ریزی 150 میلیون رو ساپورت کرد.
با همون برنامه ریزی تئوری افزایش جمعیت تا 1 میلیارد نفر رو تا 20 سال آینده رد کن و مثلا بگو چه امکاناتی نداریم که نباید از هندوستان جلو بزنیم.
اگر نتونین این قیاس رو انجام بدین معلومه یک عددی رو هوا پروندین.
وقتی در قبال تحرف تاریخ حرف میزنید یا در کل تاریخ سند رو کردن کاری ندارد!......بنده یک نام به شما میدم بروید تحقیق کنید........منصور روحانی که یک فرد بهایی بود که بود.......ظاهرا شما به اقتصاد دولتی معتقدین تا مردمی!.......یکی از بلاهایی که سر مردم اورده شده همین نگاه است......نگاه رضاخان در همین بعد بود آن هم به طور متمرکز...اینکه چندتا کارخانه مهم نیست.....مهم این است که سهامداران و صاحبان اصلی کجاای بودند......ایرانی یا خارجی؟

ظاهرا شما خبر ندارید که قانون تک فرزندی در چین اصلاح شده و متوجه همین مسئله شدند که جمعیت پیر بیشتر سبب ضرر است

قانون تک‌فرزندی در چین اصلاح شد - همشهری آنلاین

تغییرات جدید در راستای مقابله با کاهش تدریجی آمار تولد و تغییرات جمعیتی در این کشور صورت گرفته که منجر به کاهش جمعیت کارگر شده‌است. سرعت رشد جمعیت در این کشور بسیار پایین بوده و به تدریج درحال کمتر شدن نیز بوده‌است. رشد جمعیت در چین از دهه 1990 با کاهش قابل توجهی مواجه شده و 1.5 تا 1.6 بار کمتر شده‌است.
روسیه؟.......بله روسیه نه شوروری!....روسیه از ایران بیشتر منبع دارد؟......ظاهرا شما ایران رو با یک تله خاک اشتباه گرفته اید......اگر به ظرفیت داخلی کشور توجه شود به جای نگاه به دست بیگانه ایران پر از منابع طبیعی و خدادادی است
جنگ آینده جنگ آب است به گفته کارشناسان......بحران آب برای همه است ..........این خشک سالی هم به لطف خدا روزی از ایران خودشو میکنه
ضمن اینکه در حال حاضر ايران به لحاظ مصرف آب در رتبه 11 جهاني است....... در حالي كه به لحاظ جمعيت در رتبه 18 جهان است يعني كشور ما در مصرف آب شديداً دچار سوءمصرف است.......تازه این رو بذارید کنار چقدر از این آب در بخش های مختلف هدر که نمیره.....اینکه بخوایم آب رو مطرح کنیم صرفا یک بهانه است
سوال کلیدی؟.......این بود؟
اولا انصافا بنده کجا عدد دارم........اگر جایی پیدا کردید جایزه دارید!...من گفتم بازم میگم با تک فرزندی و چیزی که الآن در کلان شهرها دارد رایج میشود مخالفم.........اون بزرگی هم که گفته عرض شد یک طرح است.......اگر سالی 0.5 درصد هم بر رشد جمعیت کشور افزوده بشه به اون عدد میرسیم.....کشورهایی که پر جمعیتند انصافا آیا بدبخت ترند؟!......در شرایطی که قطعا این مسئله علاوه بر اینکه سبب رقابت میشود......سبب پویایی میشود.....معتقدم سبب خواهد شد حتی به چشم انداز 1400 برسیم......مورد آخری که فرمودین........الکی که نیست!.......بایستی طرح ریزی کرد....سیاست های درستی رو تودین کرد......شرایط رو برای تعادل رساندن تعداد فرزند آوری سنجید.....مثلا اینکه متوسط هر خانواده چقدر باید باشد....بایستی حمایت های مالی کرد از خانواده ها....مثل چند کشور اروپایی که نام بردیم و در قبال خدایی نکرده مثلا بیکاری هم برنامه ریزی برای سه دهه آینده اونها داشت......بایستی کار مهندسی کرد ....کار یکساله نیست......ولی پایه اش رو بایستی بنا کرد......از طرفی هم مراقب باشیم افزایش جمعیت یعنی افزایش نیاز به کالا و خدمات.......و البته افزایش نیروی کار که سبب رشد اقتصادی کشور هم میشود

مارمالات

اخراجی موقت
وقتی در قبال تحرف تاریخ حرف میزنید یا در کل تاریخ سند رو کردن کاری ندارد!......بنده یک نام به شما میدم بروید تحقیق کنید........منصور روحانی که یک فرد بهایی بود که بود.......ظاهرا شما به اقتصاد دولتی معتقدین تا مردمی!.......یکی از بلاهایی که سر مردم اورده شده همین نگاه است......نگاه رضاخان در همین بعد بود آن هم به طور متمرکز...اینکه چندتا کارخانه مهم نیست.....مهم این است که سهامداران و صاحبان اصلی کجاای بودند......ایرانی یا خارجی؟

ظاهرا شما خبر ندارید که قانون تک فرزندی در چین اصلاح شده و متوجه همین مسئله شدند که جمعیت پیر بیشتر سبب ضرر است

قانون تک‌فرزندی در چین اصلاح شد - همشهری آنلاین

روسیه؟.......بله روسیه نه شوروری!....روسیه از ایران بیشتر منبع دارد؟......ظاهرا شما ایران رو با یک تله خاک اشتباه گرفته اید......اگر به ظرفیت داخلی کشور توجه شود به جای نگاه به دست بیگانه ایران پر از منابع طبیعی و خدادادی است
جنگ آینده جنگ آب است به گفته کارشناسان......بحران آب برای همه است ..........این خشک سالی هم به لطف خدا روزی از ایران خودشو میکنه
ضمن اینکه در حال حاضر ايران به لحاظ مصرف آب در رتبه 11 جهاني است....... در حالي كه به لحاظ جمعيت در رتبه 18 جهان است يعني كشور ما در مصرف آب شديداً دچار سوءمصرف است.......تازه این رو بذارید کنار چقدر از این آب در بخش های مختلف هدر که نمیره.....اینکه بخوایم آب رو مطرح کنیم صرفا یک بهانه است
سوال کلیدی؟.......این بود؟
اولا انصافا بنده کجا عدد دارم........اگر جایی پیدا کردید جایزه دارید!...من گفتم بازم میگم با تک فرزندی و چیزی که الآن در کلان شهرها دارد رایج میشود مخالفم.........اون بزرگی هم که گفته عرض شد یک طرح است.......اگر سالی 0.5 درصد هم بر رشد جمعیت کشور افزوده بشه به اون عدد میرسیم.....کشورهایی که پر جمعیتند انصافا آیا بدبخت ترند؟!......در شرایطی که قطعا این مسئله علاوه بر اینکه سبب رقابت میشود......سبب پویایی میشود.....معتقدم سبب خواهد شد حتی به چشم انداز 1400 برسیم......مورد آخری که فرمودین........الکی که نیست!.......بایستی طرح ریزی کرد....سیاست های درستی رو تودین کرد......شرایط رو برای تعادل رساندن تعداد فرزند آوری سنجید.....مثلا اینکه متوسط هر خانواده چقدر باید باشد....بایستی حمایت های مالی کرد از خانواده ها....مثل چند کشور اروپایی که نام بردیم و در قبال خدایی نکرده مثلا بیکاری هم برنامه ریزی برای سه دهه آینده اونها داشت......بایستی کار مهندسی کرد ....کار یکساله نیست......ولی پایه اش رو بایستی بنا کرد......از طرفی هم مراقب باشیم افزایش جمعیت یعنی افزایش نیاز به کالا و خدمات.......و البته افزایش نیروی کار که سبب رشد اقتصادی کشور هم میشود

ببینید آقای محمد، ما در مورد تاریخ روایی بحث نمیکنیم که شما میگین فلان شخص بهایی اینجوری گفت فلان شخص یهودی اونجوری گفت.
شما وقتی در مورد پیشرفت یا پسرفت صنعت یک کشور میخوای اظهار نظر کنید، باید این اظهار نظرتون بر اساس آمار معتبر داخلی و خارجی باشه.

مثلا وقتی ادعا میکنین اصلاحات ارضی سبب نابودی کشاورزی ایران شده، اینکه من چی گفتم تو چی گفته ای ارزش علمی نداره.
مثلا باید چنین آماری ارائه بدین تا یک آدم اهل علم ادعای شما رو بپذیره:

قبل اصلاحات ارضی میزان تولید برنج در ایران اینقدر بود بعد شد آنقدر.
میزان تولید چای اینقدر بود، بعد شد آنقدر
میزان تولید پسته و زعفران و... اینقدر بود بعد شد آنقدر.

اگر قرار باشه از این تاریخ های بدون آمار و ارقام معتبر ارائه کنین، من میتونم بگم چین در حال حاضر تمامی صنایع کشاورزی و نساجی و الکترونیکی ایران رو به خاک سیاه نشونده و سیستمی که شما ازش طرفداری میکنی بزرگترین ضربه رو به کشاورزی و صنعت و نساجی و... رو در کل تاریخ ایران زده است.

در باب افزایش جمعیت بخشی از صحبت هاتون منطقی بود.
ادعاتون در مورد چین رو هم قبول ندارم چون باز منبع غیر معتبر داخلی ارائه دادین که از نظر من اکثر منابع داخلی دروغ محض هستند چون زیر خبرهاشون لینک منبع اصلی رو نمیارن و با دروغ پراکنی مخاطب عام رو فریب میدن.

اما همین منبع شما هم ادعای زیر رو مطرح کرده که اشاره نکردن عامدانه شما به بخشی از خبر، من رو بیشتر در مورد تعصب شما به تز افزایش جمعیت به فکر فرو برد:

(با این‌همه چی وانچون از اعضای کمیته دائم کنگره ملی خلق چین می‌گوید اصلاح قانون تک‌فرزندی به معنی پایان قانون برنامه‌ریزی خانواده‌ها نیست و رشد ثابت و پایدار جمعیت باید همواره تحت کنترل باشد زیرا چین هنوز از جمعیت بسیار بالایی برخوردار است که ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی در این پدیده جا‌خوش کرده‌است.)

(منبعی که محمد آقا ارائه کرد)

ما اول باید زیرساخت هارو فراهم کنیم، آب و مصرف اون رو اصلاح و تامین کنیم، اشتغال و آرامش فکری رو پایدار کنیم و سپس تز افزایش جمعیت بدیم؟
یا اینکه اونل تز افزایش جمعیت بدیم بعدا بگیم همت کنین بدبختی ها برطرف بشه؟

سیاست افزایش جمعیت ایران و بزرگ شما، شده سیاست دانشگاه آزاد در جذب دانشجوی دکتری.
کلی دانشجوی دکتری جذب میکنه، بعدا میبینه نه هیات علمی داره نه فضای کافی داره، سریع میاد فارغ التحصیل های دکتری خودش رو به عنوان استاد جذب میکنه و کسی که سابقه تدریس یک سال تو لیسانس هم نداره میشه استاد مشاور دکتری.

لطفا قبل از اینکه تز بدیم و یک نسل رو بدبخت کنیم، زیر ساخت هاشو فراهم کنیم اگر فراهم بود اون نسل نیاز به دایه بهتر از مادر و سیاست تشویقی و تنبیهی هم نخواهد داشت.
نه اینکه بگیم انشالله زیر ساخت ها مهیا خواهد شد شما فعلا برین تو کار 5 بچه به بالا به نیت 5 تن !!!
هرچی بدبختی تو این کشور داریم از این انشالله گفتن های کسانی هست که مثل شما فکر میکنن و قبل از فراهم بودن بستر به مردم وعده وعید میدن.

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حاج عاقا خدا بده برکت :\
.
.
.
ایشون تشکیل خانواده داده یا .....:surprised: :d

( :w15: )
.
.
.
قدیما رو جلد پفک نمکی می نوشتن { فرزند کمتر، زندگی بهتر :| }

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید آقای محمد، ما در مورد تاریخ روایی بحث نمیکنیم که شما میگین فلان شخص بهایی اینجوری گفت فلان شخص یهودی اونجوری گفت.
شما وقتی در مورد پیشرفت یا پسرفت صنعت یک کشور میخوای اظهار نظر کنید، باید این اظهار نظرتون بر اساس آمار معتبر داخلی و خارجی باشه.

مثلا وقتی ادعا میکنین اصلاحات ارضی سبب نابودی کشاورزی ایران شده، اینکه من چی گفتم تو چی گفته ای ارزش علمی نداره.
مثلا باید چنین آماری ارائه بدین تا یک آدم اهل علم ادعای شما رو بپذیره:

قبل اصلاحات ارضی میزان تولید برنج در ایران اینقدر بود بعد شد آنقدر.
میزان تولید چای اینقدر بود، بعد شد آنقدر
میزان تولید پسته و زعفران و... اینقدر بود بعد شد آنقدر.

اگر قرار باشه از این تاریخ های بدون آمار و ارقام معتبر ارائه کنین، من میتونم بگم چین در حال حاضر تمامی صنایع کشاورزی و نساجی و الکترونیکی ایران رو به خاک سیاه نشونده و سیستمی که شما ازش طرفداری میکنی بزرگترین ضربه رو به کشاورزی و صنعت و نساجی و... رو در کل تاریخ ایران زده است.

در باب افزایش جمعیت بخشی از صحبت هاتون منطقی بود.
ادعاتون در مورد چین رو هم قبول ندارم چون باز منبع غیر معتبر داخلی ارائه دادین که از نظر من اکثر منابع داخلی دروغ محض هستند چون زیر خبرهاشون لینک منبع اصلی رو نمیارن و با دروغ پراکنی مخاطب عام رو فریب میدن.

اما همین منبع شما هم ادعای زیر رو مطرح کرده که اشاره نکردن عامدانه شما به بخشی از خبر، من رو بیشتر در مورد تعصب شما به تز افزایش جمعیت به فکر فرو برد:

(با این‌همه چی وانچون از اعضای کمیته دائم کنگره ملی خلق چین می‌گوید اصلاح قانون تک‌فرزندی به معنی پایان قانون برنامه‌ریزی خانواده‌ها نیست و رشد ثابت و پایدار جمعیت باید همواره تحت کنترل باشد زیرا چین هنوز از جمعیت بسیار بالایی برخوردار است که ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی و اجتماعی در این پدیده جا‌خوش کرده‌است.)

(منبعی که محمد آقا ارائه کرد)

ما اول باید زیرساخت هارو فراهم کنیم، آب و مصرف اون رو اصلاح و تامین کنیم، اشتغال و آرامش فکری رو پایدار کنیم و سپس تز افزایش جمعیت بدیم؟
یا اینکه اونل تز افزایش جمعیت بدیم بعدا بگیم همت کنین بدبختی ها برطرف بشه؟

سیاست افزایش جمعیت ایران و بزرگ شما، شده سیاست دانشگاه آزاد در جذب دانشجوی دکتری.
کلی دانشجوی دکتری جذب میکنه، بعدا میبینه نه هیات علمی داره نه فضای کافی داره، سریع میاد فارغ التحصیل های دکتری خودش رو به عنوان استاد جذب میکنه و کسی که سابقه تدریس یک سال تو لیسانس هم نداره میشه استاد مشاور دکتری.

لطفا قبل از اینکه تز بدیم و یک نسل رو بدبخت کنیم، زیر ساخت هاشو فراهم کنیم اگر فراهم بود اون نسل نیاز به دایه بهتر از مادر و سیاست تشویقی و تنبیهی هم نخواهد داشت.
نه اینکه بگیم انشالله زیر ساخت ها مهیا خواهد شد شما فعلا برین تو کار 5 بچه به بالا به نیت 5 تن !!!
هرچی بدبختی تو این کشور داریم از این انشالله گفتن های کسانی هست که مثل شما فکر میکنن و قبل از فراهم بودن بستر به مردم وعده وعید میدن.

بنده گفتم فلان شخص بهایی گفت؟........خیر.......بروید بخوانید این فرد کیست..........تاریخ نوشته........لطف میکنید منابع خودتون رو نام ببرید
منابع من همین هاست و بهش اعتماد بیشتری از منابع ضد انقلاب دارم.....گرچه تحلیل های اونها رو هم میخونم و جواب هم میدم!
شما یک حرفی رو به من نسبت دادی......میگم کجا گفتم به قول خودتون از روش میپری
حالا من که هیچ....یک حرفی بی سند هم به نظام نسبت میدین....با اینکه اکثر گفته شما،بنده و نظام یکی است!....منتها شاید روش هامون متفاوت باشه.....ضمنا هر چیزی که تو وایبر بیاد که صحیحی نیست.....بع هم کی گفته هر کسی حرف زد از طرف نظام حرف زده؟
بنده از اول تا ابتدای این تاپیک گفتم.....ما الآن برخی خونواده داریم که اتفاقا بالای شهر هستن سگ هم چرورش میدن ولی بچه نمیخوان!......من گفتم اگر هر سال 0.5 درصد فقط رشد جمعیت داشته باشیم به اون جمعیتی که طبق چشم انداز بیان شده میرسیم.......تمام

امیدوارم دوباره از خودتون یک سری حرف نسازید و بگید محمد گفته یا فلانی!

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط یک سوال می پرسم، چرا هزاران کودک در سومالی میمیرند از گرسنگی خدا بهشون روزی نمیده؟

خب اولا اینکه خدادرجه اول به ماانسانها عقل داده تاباعقلمون شرایطو بسنجیم وبعدبهترین تصمیمو بگیریم.
گفته شده که خداروزی رسونه وبرای بچه دارشدن نترسین ولی دیگه اینکه 10تابچه بیارین خنده داره.شرایط امروزجامعه دقیقا شرایطی هست که بایدازنعمت عقل استفاده کاملوببریم.
درحالت کلی یکی ازصفات خداقادربودنه واگربه قدرت خداشک کنی دچارگناه کبیره شدی ولی ازطرفی هم خدای بزرگ به ماعقل داده که شرایطوبسنجیم وبه نظرم الان درحال حاضرجامعه ماآمادگیه ازدیادجمعیتو نداره.شایدبعداداشته باشه

EECi

مدیر بازنشسته
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png روزی فرزندان زیاد چگونه تامین میشود؟

به سختی ، کافیه یه سر به قیمت ویزیت دکتر و قیمت دوا درمان و بیمارستان ، هزینه ثبت نام مدارس و پوشاک و... بزنید
یکی از دوستان بنده ، تا بحال که فرزندش 15 روزه هست نزدیک 20 میلیون هزینه مستقیم و غیرمستقیم کرده

نکته قابل توجه هم ، یک چهارم کودکان ایرانی هستن که سوتغذیه دارند

هزینه های تفریح و سفر و آموزش و ورزش و... اینها هم به کنار

کلا به نظر من که دورادور وضعیت رو مشاهده می کنم درامد 4-5 میلیونی ماهانه برای تامین زندگی خانواده لازمه

ولی خب زندگی و خانواده ارزش تلاش بیشتر رو داره ;):gol:

نهایتا باید بگم شاید من و شما به واسطه تخصص و مثلا ارتباطات قوی بتونیم هزینه ها رو در بیاریم ولی اکثر مردم آسیب میبینند از این وضعیت ...