رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام وخسته نباشید
اقای یگانگی من اسکپ 2013 رونصب کردم طبق پست های بالایی patch هم کردم ولی باز هم کرک نشده و ایمپورت و اکسپورت به کد رو نمیتونم انجاک بدم میشه راهنمایی کنید لطفا

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مجدد.
من همین نسخه رو از mihandownload رایگان دانلود کرده بودم و دقیقا همه کارها رو و حتی عملیات پچ رو با موفقیت انجام داده بودم .الان هم با این نسخه جدید دوباره همون کارها رو انجام دادم باز هم پچ درست انجام شد ولی مشکل اینجاست که اصلا کد لایسنسی وجود نداره که وارد کنم و هنوز ایمپورت و اکسپورت به کد انجام نمیشه

3dmap

عضو جدید
مشکل با اسکجاپ 2013

مشکل با اسکجاپ 2013

سلام به همه دوستان و متخصصین محترم انجمن
کسی میدونه علت کرش su 2013 چیه؟! بی خود و بی جهت برنامه بسته میشه . دیگه کلافه شدم. خواهش میکنم از دوستان یه راهنمایی کنن چیکار باید بکنم.
ویندوز و عوض کردم. برنامه رو با چند تا کرک مختلف نصب کردم. پلاگین خاصی هم نصب نکردم فقط وی ری 1.6 و ivy هستش و لی موقع کار کردن برنامه کرش میکنه مثلاً موقعی که دارم با تکسچر ها کار میکنم یا موقعی که یه عکس با حجم کم 50kb و import میکنم تا میخام به موضوع نسبت بدم برنامه میپره.
کارت گرافبک هم کامل نصب شده سیستمم هم همه چیزش بالاست .
نمیدونم این مشکل فقط برای منه یا ورِژن 2013 مشکل داره؟! با 2008 که هیچ مشکلی نداشتم و با سی تا پلاگین نصب شده کار میکردم .

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    29.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
همون نسخه 8 رو نصب کنید، ورژنهای بالاترش مثلا ورژن 8 m6 . لبتابا کلا مساله دارن با اسکچاپ

aloosha

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم نمیدونم کسی اینجا جواب می ده یانه ؟من کار با منوهای اسکچ رو یاد گرفتم و حالا می خوام شروع به طراحی کنم وحالا چند تا سوال دارم؟
1-برای رسم پلان باید چه جوری شروع کنم تنظیمات اولیه صفحه چیه ؟ و آیا باید خطوط رو با ابزار لاین بکشم ؟
2-بعد از رسم پلان نما و مقطع رو خود نرم افزار میده یا باید اونها رو هم کشید؟

پلانتونو داخل کد بکشید بهتر و سریعتره ولی اگر م خواهید در suپلان بکشید طبق مراحل زیر عمل کنید:1-آماده کردن دید 2 بعدی:camera---------------*standard views-------------*top مرحله دوم:camera------------------*parallel projectionپرسپکتیو به تصویری مواز تبدیل می شود و انجام ترسیمات 2 بعدی راحت می شود. حالا با ابزارهای ترسیمی شروع به ترسیم کنید.خطوط را می توانید با لاین و صفحات را باR بکشید با F ضخامت به دیوارها بدهید و با Pبه انها ارتفاع دهید. درsu به دلیل آنکه شما به صورت 3بعدی طراحی می کنید می توانید نما و مقطع هم داشته باشید ابته بعد از بعد دادن به تمام جزییات.:)

L_taj

عضو جدید
سلام بچه ها...
تو حجم جاهایی که قوس هست توشون چطوری میتونم خالیشون کنم مثل این عکس که نتونستم قوس رو مثل
بقیه دایره ها توخالی کنم..؟؟

a4.jpg

msalekm

عضو جدید
سلام دوستان
من اخیرا به یه مشکل اعصاب خورد کن برخوردم.
وقت کار با اسکچ یهو برنامه بسته میشه و اغلب بخش زیادی از زحماتم به باد میره

البته قبلا اصلا این مشکل و نداشتم.
نسخه 8 هست و روی ویندوز 7

اگه بخوام و دوباره هم نصبش کنم کلی باید دنبال پلاگین هام بگردم....
چند روزی هست که نسخه 2013 و هم نصبیدم ولی بازم همین مشکل و دارم......
کمک لطفا.....

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من اخیرا به یه مشکل اعصاب خورد کن برخوردم.
وقت کار با اسکچ یهو برنامه بسته میشه و اغلب بخش زیادی از زحماتم به باد میره

البته قبلا اصلا این مشکل و نداشتم.
نسخه 8 هست و روی ویندوز 7

اگه بخوام و دوباره هم نصبش کنم کلی باید دنبال پلاگین هام بگردم....
چند روزی هست که نسخه 2013 و هم نصبیدم ولی بازم همین مشکل و دارم......
کمک لطفا.....
نسخه 2013 یه Extention warehouse داره که از تو خود اسکچاپ میتونی پلاگینا رو سرچ ، دانلود و نصب کنی
ضمنا تا شروع به کار میکنی یه اسمی به فایلت بده و سیو کن ، اونوفت ماکزیمم تا 5 دقیقه قبل کارت میپچرخ و یه Auto Save داری همیشه

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام بچه ها...
تو حجم جاهایی که قوس هست توشون چطوری میتونم خالیشون کنم مثل این عکس که نتونستم قوس رو مثل
بقیه دایره ها توخالی کنم..؟؟

مشاهده پیوست 185619
اگر از نسخه های قبلی اسکچاپ استفاده میکنی از گزینه Intersect faces -->With selection درحالیکه هردو جسم رو انتخاب کردی ، تقاطعارو بدست بیار و بعد پاک کن با سکلت و دیلیت
اگر از نسخه 8 به بعد، هر بخش رو جدا گروپ کن و از Solid tools کمک بگیر یا همون روشای قدیمی رو برو

takmemar

عضو جدید
سلام دوستان
چطور میشه از حجم توی اسکچ آپ نما و مقطع اتوکد گرفت؟

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چطور میشه از حجم توی اسکچ آپ نما و مقطع اتوکد گرفت؟

سلااام

ابتدا در منوی view / toolbars/view رو تیک بزنید و نمای دلخواهتونو انتخاب کنید....

بعد در منوی file/export /2dgraphic رو بزنید و

در پنجره ی باز شده قسمت export type فرمت dwg رو انتخاب کنید و فایلو سیو کنید!

takmemar

عضو جدید
سلااام

ابتدا در منوی view / toolbars/view رو تیک بزنید و نمای دلخواهتونو انتخاب کنید....

بعد در منوی file/export /2dgraphic رو بزنید و

در پنجره ی باز شده قسمت export type فرمت dwg رو انتخاب کنید و فایلو سیو کنید!

ممنون
ببخشید میشه مقطع زدن تو اسکچ آپم توضیح بدین؟ من تا حالا از اسکچ آپ مقطع نگرفتم!!

nazanin1991

کاربر ممتاز
ممنون
ببخشید میشه مقطع زدن تو اسکچ آپم توضیح بدین؟ من تا حالا از اسکچ آپ مقطع نگرفتم!!

خواهش میشه!
از منوی tool /section plan رو انتخاب کنید .........
براتون یه صفحه برش میاره که میتونیین هر جایی از حجمتون بزارید.....

takmemar

عضو جدید
خواهش میشه!
از منوی tool /section plan رو انتخاب کنید .........
براتون یه صفحه برش میاره که میتونیین هر جایی از حجمتون بزارید.....

خیلی مرسی
ببخشید من انقد سوال میپرسم، همیشه با مکس کار میکردم اولین باره دارم با اسکچ آپ کار میکنم!
پلان کدمو آوردم تو اسکچ آپ، اندازه هاش بهم ریخته، نمیدونم چجوری میتونم درستش کنم!؟

nazanin1991

کاربر ممتاز
خیلی مرسی
ببخشید من انقد سوال میپرسم، همیشه با مکس کار میکردم اولین باره دارم با اسکچ آپ کار میکنم!
پلان کدمو آوردم تو اسکچ آپ، اندازه هاش بهم ریخته، نمیدونم چجوری میتونم درستش کنم!؟

خواهش میشه دوستم

من خودم همیشه اینجوری درست میکنم...
چون حتی وقتی هم کد هم اسکچاپم متریک باشه بازم اندازه ها به هم میریزه...
یه قسمت از پلانتو اندازه بگیر تو اسکچاپ که میدونی تو اندازه واقعی چقده
بعد کل پلانتو انتخاب کن s که همون فرمان اسکیل هستش رو تایپ کن
(بعد مثلا باید دو برابر کنی تا مقیاسش واقعی بشه)
عدد 2 رو قسمت پایین سمت راست وارد کن و اینتر بزن....

ketabdoost

عضو جدید
دوستان کمک کنید من نمی تونم از مقطعی که توی اسکچاپ زدم رندر بگیرم.با اینکه مقطع روی صفحه نمایش داده می شه از نما رندر می گیره...حالا چه باید کرد؟چه طور می تونم از مقطعی که زدم رندر بگیرم؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
خیلی مرسی
در وقت ایمپورت به گزینه آپشن دقت کنید. کسیکه مکس کار میکنه بهتره مکس رو ادامه بده البته.
با اینحال برای درست کردنش ساده ترین راه اینه که یک دیواری چیزی که اندازش رو میدونید با ابزار متر (و یکبار زدن Ctrl) اندازه بگیرید و کاری نداشته باشید که اسکچاپ چه اندازه ای رو نشون میده، اندازه صحیح رو تایپ کنید و اینتر رو بزنید ... به سئوالی که میپرسه جواب Yes بدید... درست میشه
http://www.google.com/url?sa=t&rct=...Mw6Q00Sro4zeU8oS6AlzRKg&bvm=bv.58187178,d.ZG4
http://books.google.com/books?id=RQ...l to sketchup using tape measure tool&f=false
و
http://help.sketchup.com/en/article/116447

farshid_7star

عضو جدید
سلام. ببخشید یک سوال دارم. من دارم پلان و که از cad وارد کردم صفحه میکنم. وقتی زوم میکنم یا میخوام بچرخونم یک صفحی سبز میاد رو نقشم. انگار نصف نقشم محو میشه. مشکلش کجاس؟ اسکچ 7 کار میکنم.

lvlehran

عضو جدید
پلاگین پرسپکتیو اسکچاپ

پلاگین پرسپکتیو اسکچاپ

سلام دوستان امیدوارم تایپیکم رو درست گذاشته باشم

بنده پلاگین برای پرسپکتیو داخلی ! پرسپکتیو و مخصوصا پرسپکتیو دید پرنده میخواستم لطفا اگر دارین برام اینجا قرار بدین تا هم من و هم سایر دوستان که لازم دارن بتونن استفاده کنن

و یه سوال اولا شرمنده اینجا عرض میکنم میشه فایل های اسکچاپم رو به کد تبدیل کنم که انگار توی اتوکد ترسیم شدن ؟:gol:

باتشکر یاعلی

انجام پروژه

عضو جدید
سلام دوست عزیز

همچین پلاگینی وجود نداره!! شما در هر زاویه ای که میخوای وایسا و دوربینتو تنظیم کن. برای تبدیل فایلت به اتوکد هم از منوی file گزینه export to 2d graphic رو بزن

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
لطفا این ذهنیت رو که اسکچاپ نیازی به آموزش نداره رو ابتدا اصلاح بفرمایید و از روی کتاب، اینترنت ، یوتیوب یا کلاس ،... به شکل صحیح یادش بگیرید. سپس اگر کاری رو نتونستید انجام بدید دنبال پلاگین بگردید. همونطور که دوست عزیزمون گفتن اصلا نیازی به پلاگین نیست. 90 درصد کل طرحهای معمول بدون پلاگین قابل انجامه

کنج

عضو جدید
متریال دهی مدل اسکچاپ در تری دی مکس

متریال دهی مدل اسکچاپ در تری دی مکس

سلام . من مدلی رو در اسکچاپ ساختم و برای متریال دهی وارد تری دی مکس کردم. مشکل اینجاست که بعضی از جاهای مدل سیاه شدند و متریال نمی گیرند. edit mesh و uvwmap هم کردم و لی همچنان ساه است و متریال نمی گیرد. باید چیکار کنم؟؟؟؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
بهتره توی خود اسکچاپ متریال بدی بعد ببری توی مکس تغییر بدی یا تنظیم کنی
اما
قبل از متریال دهی "حتما و حتما" از استایل "مونوکروم" استفاده کن و صفحاتی که پشت و رو هستند رو با راست کلیلک بر روی اونها Reverse faces کن وگرنه کارت توی مکس زیاد میشه
اگر مستقیم از مکس ایمپورت کنی ادیت مش نمیخواد