رفع اشکال مربوط به:SKETCHUP

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
مرسی از توجه تون آقای یگانگی.یه سوال دیگه،چطوری می تونم components هارو توو اسکچاپ Scale بدم،من هر کاری می کنم که بزرگ یا کوچیک شه دوباره بر می گردن به اندازه اولشن...اکسپلود هم می کنم بعد از کلی مکث جواب نمیده...
برخی کامپوننتها (داینامیک کامپوننتها) جزو تعریفاتشون این هست که تغییر مغیاس نداشته باشن. میتونید در صورت لزوم اونها رو به ورژنهای قدیمیتر ذخیره کنید و در ورژنها قدیمی تغییر اندازه بدید و .... یا همون روش اکسپلود کردن... یا دستکاری اتریبیوتها که خیلی کار میبره

hado_st

عضو جدید
سلام.
چطوری می شه یه نما رو که از کد وارد کردم و حالت پلان بچرخونم که ایستاده بشه؟
روتیت امتحان کردم نشد
کمک کنید لطفا

سلام عزیزم
با همون rotate باید اینکارو انجام بدی. هر وقت نقاله قرمز شد یعنی در راستای عمودی چرخشو انجام میده بعد زاویتو 90 بزن و تمومه

Marieh.

عضو جدید
سلام دوستان. با چه فرمتی میشه فایل اتوکد یا رویت رو اکسپورت کرد که محیط اسکچاپ اون رو بشناسه؟

پ.ن: نسخه ای که من دارم رایگانه و فایل های dwg رو ساپورت نمیکنه!

Marieh.

عضو جدید
سلام دوستان. با چه فرمتی میشه فایل اتوکد یا رویت رو اکسپورت کرد که محیط اسکچاپ اون رو بشناسه؟

پ.ن: نسخه ای که من دارم رایگانه و فایل های dwg رو ساپورت نمیکنه!

بسیار ممنون میشم اگر به این سوال من پاسخ بدین!

اسکچاپی که رو لپ تاپ من نصبه فایل های dwg رو نمیشناسه،
آیا این مربوط به نرم افزارمه که رایگانه یا کلا اسکچاپ این فرمت رو ایمپورت نمیکنه؟؟؟؟
لطفا بفرمایید با چه فرمتی از اتوکد و یا رویت خروجی بگیرم که اسکچاپ بازش کنه؟؟
سپاس.:gol:

انجام پروژه

عضو جدید
بسیار ممنون میشم اگر به این سوال من پاسخ بدین!

اسکچاپی که رو لپ تاپ من نصبه فایل های dwg رو نمیشناسه،
آیا این مربوط به نرم افزارمه که رایگانه یا کلا اسکچاپ این فرمت رو ایمپورت نمیکنه؟؟؟؟
لطفا بفرمایید با چه فرمتی از اتوکد و یا رویت خروجی بگیرم که اسکچاپ بازش کنه؟؟
سپاس.:gol:

دوست عزیز مشکل از اسکچاپته که باید pro باشه تا بشه هم خروجی کد گرفت ازش هم فایل کد رو واردش کرد
باید اسکچاپ pro نصب کنی

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان....من وقتی حجم سه بعدی اتوکدی رو میبرم اسکچ آپ...نمیتونم ادیتش کنم....مثلا وقتی میخوام به یه وجه متریال بدم...کل فایل ایمپرت شده رو شناسایی میکنه ....کمکم کنیییییییید لطفا:cry:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعدشم واحد اندازه گیریم تو اسکچ آپ اینچه چطوری سانتی متر یا متر کنم؟

انجام پروژه

عضو جدید
سلام دوستان....من وقتی حجم سه بعدی اتوکدی رو میبرم اسکچ آپ...نمیتونم ادیتش کنم....مثلا وقتی میخوام به یه وجه متریال بدم...کل فایل ایمپرت شده رو شناسایی میکنه ....کمکم کنیییییییید لطفا:cry:

سلام دوستم
روی حجمت راست کلیک کن و explode رو بزن درست میشه

mahdi_nr

عضو جدید
sketchup 13 ? vray 1.6???

sketchup 13 ? vray 1.6???

سلام ، چند وقتی هست که sketchup pro 13 و vray 1.6 beta اومده ولی من همچنان از sketchup pro 8 و vray 1.49 استفاده می کنم ... حالا سوالم اینه ؟

1- sketchup pro 13 چه مزیتی نصبت به 8 داره ؟ آیا باگ کمتری داره ؟ راحت کرک می شه ؟ آیا پلاگین های کاربردی روش جواب میده یا هنوز تو زمینه پلاگینها عقبه ؟

2 - vray 1.6 واقعا جذاب به نظر می رسه ، با توجه به قابلت proxy و doom light و vray rt ... ولی از یه طرف دیگه بتا بودنش تو دل آدمو خالی می کنه ... می خوام بدونم آیا به درستی ورژن 1.49 کار می کنه یا باگ زیاد داره ؟

3- در نهایت اگه تایید می کنید که کوچ کنم به su 13 و vray 1.6 لینک های دانلودشو همراه با کرک اینجا بذارید ....

مرسی ...

nazanin455

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم و نمی دونم چطور می تونم پست بزارم.فعلا از گزینه پاسخ به تاپیک استفاده کردم می شه کمکم کنید؟

nazanin455

عضو جدید
رندر درخت با وی ری:(

رندر درخت با وی ری:(

من تعدادی درخت تو فایل اسکچ اپم گذاشتم وقتی با وی ری رندر می گیرم به صورت صفحات سفید می افته. نمی دونم باید چیکار کنم:(

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ماهم مثل شما استفاده کننده از نرم افزاریم والا آقا ،هرجور صلاح میدونید. رویت یا مکس ترجیحا بهترن

آخرین ویرایش:

انجام پروژه

عضو جدید
من تعدادی درخت تو فایل اسکچ اپم گذاشتم وقتی با وی ری رندر می گیرم به صورت صفحات سفید می افته. نمی دونم باید چیکار کنم:(

باید بری تو متریال ادیتور، از قسمت متریالها درختتو پیدا کنی و در قسمت diffuse تیک گزینه use color texture for transparency رو بزنی

mteymoori

متخصص sketchup
اسکچ آپ 2013 در کلیات مدل سازی زیاد تغییراتی نداشته ... و بیشتر تمرکز در این ورژن جدید روی LayOuy بوده و تغییراتی در اون زمینه ایجاد شده ...
http://sketchfans.com/index.php/1390-04-23-04-54-42/62-what-s-new-in-sketchup-2013
در این لینک توضیحاتی هست در مورد این ورژن .
اگر مدل سازی استفاده ی اصلی شماست به نظرم تفاوتی بین اسکچ آپ 8 و 2013 نیست . اما همانطور که گفتم LayOut بهبود یافته.

در مورد V-ray 1.6 هم دوستان بدون مشکل با این ورژن کار میکنند و به نظرم اگر تا زمان به بازار اومدن نسخه اصلی از ورژن بتا استفاده کنید مشکلی پیش نمیاره براتون...

V-ray 1.6 رو از سایت V-ray دانلود کنید و اسکچ آپ 2013 رو هم از این لینک میتونید دانلود کنید :

http://www.downloadha.com/1392/03/طراحی-مدل-های-3بعدی-خود-با-trimble-sketchup-pro-2013-13-0-3689/

آخرین ویرایش:

morteza0172

عضو جدید
سلام , آقا من یه مشکل دارم , تو اسکچاپ هرجا میخوام نور پردازی کنم تو رندر نورها نمیاد باید چکار کنم ؟؟؟؟ ترو خداااااااااااا کمکم کنید

morteza0172

عضو جدید
دوستان چطور میتونم تو شب رندر بگیرم که نورپردازی هام خیلی خوب مشخص بشه؟

bitA_MEHRAZ

عضو جدید
فعال کردن کرک

فعال کردن کرک

سلام بچه ها
من از سایت p30download اسکچ 2013 رو دانلود کردم . منتها نمی تونم کرکش رو فعال کنم . عکس ارور هاشو میذارم . ممنون میشم کمکم کنید

1.er.JPG
رو تصویر سمت چپ کلیک می کنم:

2.er.JPG
این متن رو می نویسه:
can not find file.search the file?

نمی دونم باید ادرس چی رو بهش بدم.

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من از سایت p30download اسکچ 2013 رو دانلود کردم . منتها نمی تونم کرکش رو فعال کنم . عکس ارور هاشو میذارم . ممنون میشم کمکم کنیدمشاهده پیوست 165899رو تصویر سمت چپ کلیک می کنم:مشاهده پیوست 165900این متن رو می نویسه:can not find file.search the file?نمی دونم باید ادرس چی رو بهش بدم.
مسیر اسکچاپ رو میخواد، بعد مسیر لی-اوت و بعد مسیر استایل بیلدر رو تا کرکشون کنه،هرجا نصب کردی همونو مسیر بده

MEM AR CHITECT

عضو جدید
سلام خسته نباشید...من این برنامه رو از همین سایت دانلود کردم و نصب هم شد.ولی بعد از باز کردن برنامه این صفحه باز میشه:
system clock turned back....و برنامه رو باز نمی کنه.میشه راهنمایی کنید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
ظاهرا ایراد میگیره که زمان کامپیوترتون رو بردید عقب

meysam-ostade

عضو جدید
سلا مهندس،بنده اسکچ آپ2013رو نصب کردم وقتی میخوام کرک کنم نمیشه؟پیغام خطا میده؟میشه بنده رو راهنمایی کنید؟ممنون.

iran988

عضو جدید
سلام دوستان
یه مشکل کوچیک دارم
یه کامپوننت دارم که سطحش صافه حالا میخوام اونو روی یه دیوار بذارم که قوس داره
چطور میتونم کامپوننتم رو با قوس دیوارم هماهنگ کنم (( یعنی کامپوننت رو قوس بدم ))
ممنون

انجام پروژه

عضو جدید
سلام دوستان
یه مشکل کوچیک دارم
یه کامپوننت دارم که سطحش صافه حالا میخوام اونو روی یه دیوار بذارم که قوس داره
چطور میتونم کامپوننتم رو با قوس دیوارم هماهنگ کنم (( یعنی کامپوننت رو قوس بدم ))
ممنون

سلام دوست عزیز
پلاگین shape bender این کارو انجام میده. آموزشش رو میتونید در اینجا ببینید:http://ran2.ir/forum/showthread.php?tid=524

aidin_me

عضو جدید
بچه ها تنظیمات ود ری داخلی روکسی واسه اسکچاپ داره بهم بده؟من ر ندر هام بیکیفیته و هیچی از تنظیمات نمیدونم.....