رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان
چند روزی میشه که اتوکد 2016 رو نصب کردم ولی موقع پرینت گرفتن ، نوشته های فارسی (اون هایی که با کاتب نوشته شدن )رو به صورت mirror نشون میده . کسی از دوستان هست که راه حل مشکل رو بدونه ؟؟
(عکس از نقشه موقع پرینت گرفتم)

بی نهایت سپاسگزارم
:gol:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان
چند روزی میشه که اتوکد 2016 رو نصب کردم ولی موقع پرینت گرفتن ، نوشته های فارسی (اون هایی که با کاتب نوشته شدن )رو به صورت mirror نشون میده . کسی از دوستان هست که راه حل مشکل رو بدونه ؟؟

بی نهایت سپاسگزارم
سلام
این پست رو مطالعه کنید

یه کار دیگه هم میشه کرد و اون اینه که یک بار به صورت dxf سیو کنید و بعد فایل dxf رو باز کنید و دوباره با dwg سیو کنید و بعد پرینت بگیرید

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان

بی نهایت سپاسگزارم
البته ورژن هایی که برای دانلود گذاشته شده 2016 نیستن ... از طرفی این مشکل تو نسخه ی جدید اتوکد وجود داره و فعلا رفع نشده .. دوستان باید یه کاتب جدید بنویسند.. بهتره از اتوکد 2013 استفاده کنید فعلا ... چون تمامی نقشه های ترسیم شده با اتوکد 2014 و 2015 با اتوکد 2013 باز می شن..

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

کلا ممنون میشم اگر تجربه یی در زمینه رندرینگ کد دارید بگید. کلا رندر هام از لحاظ نور و کیفیت خیلی جالب در نمیاد. :cry:

سلام : )
احیانا مشکل از کارت گرافیکتون نیس؟؟تازه ویندوز عوض نکردین؟
اتوکد رو نیمدونم ولی یه دوره ای رندر رویت که میگرفتم همینجوری سیاه میشد بعد گفتن کارت گرافیک نصب نبوده..

reza2620

عضو جدید
سلام دوستان کسی با اتوکد2015 کار کرده؟
چطور میشه ورک اسپیسُ کلاسیک کرد؟
و چطور میشه این خط و خطوط رو حذف کرد؟
Capture.jpg

آخرین ویرایش:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام دوستان کسی با اتوکد2015 کار کرده؟
چطور میشه ورک اسپیسُ کلاسیک کرد؟
و چطور میشه این خط و خطوط رو حذف کرد؟
مشاهده پیوست 238028

سلام
برای ایجاد حالت کلاسیک در اتوکد 2015 دو روش وجود داره که من براتون راحترین روش رو میگم ، امیدوارم به کارتون بیاد .

اگر از استفاده کنندگان قدیمی نرم‌افزار اتوکد باشید با نصب ورژن 2015 متوجه تغییرات بنیادینی در رابط کاربری این ورژن نسبت به نسخه‌های قبلی شده‌اید. این دقیقاً همان اتفاقی بود که پس از عرضه Microsoft Office 2007 افتاد، یعنی اضافه شدن یک رُبان و حذف برخی نوار ابزراهای کاربردی برای کاربران. اما جای نگرانی نیست و این تغییرات قابل بازگشتند، هر چند که همیشه خوب است با رابط کاربری و امکانات جدید نرم‌افزارها کار کنیم اما ترک کردن عادت هم کار ساده‌ای نیست.

برای باز‌گرداندن ظاهر نرم‌افزار به حالت کلاسیک آن، مراحل زیر را طی کنید:1. نرم‌افزار را اجرا کنید، از بالای پنجره روی دکمه فلش رو به پایین کلیک کنید. اکنون از منوی باز شده، روی Show Menu Bar کلیک کنید؛

2. در کامند لاین این دستور را تایپ کنید و اینتر بزنید: RIBBONCLOSE

3. حالا از مسیر Tool > Toolbars > Autocad می‌توانید جعبه ابزارهای مورد نیاز خود را نیز به برنامه اضافه کنید. در تصویر زیر نوار ابزارهایی که در ورژن 2014 وجود دارد تیک خورده‌اند.

حالا باید همه چیز همانطوری شده باشد که چشمانتان به آن عادت داشت.

البته میتونید دستورهای دیگه رو هم اضافه کنید .

به نقل از سایت "گردو"
با تشکر

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بچه ها من می خوام اتوکد نصب کنم و صد البته می خوام help اتوکد رو هم نصب کنم.ولی تو کادر نصب اتوکد فقط یه دونه help هست اونم مربوط به نحوه نصب اتوکده.اون help اصلی اتوکد رو چه طوری می تونم نصب کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنین.عکس از قسمت نصب هم میذارم براتون.Untitled.jpg
من اونی که تو کادر سبزه رو می خوام نصب کنم.

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
بعضی شرکتها خودش نصب میشه .. اگه نشد باید از سایتش دانلود کنی با شیلتر شکن ..

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی شرکتها خودش نصب میشه .. اگه نشد باید از سایتش دانلود کنی با شیلتر شکن ..

سلام:smile:خیلی ممنونم که جواب دادین:gol::gol:الان من نصبش کردم.ولی help نداشت.ولی وقتی کانکتم به اینترنت، F1 میزنم میاره.البته مثه قبلی نیس که یاد میداد چطوری توپوگرافی و اینا بکشیم ولی فک کنم اگه یکم بگردم پیداش کنم:razz:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا.....بچه ها تو اتوکد (2012) می خوام مساحت یه فرم بیضی رو پیدا کنم با area نمیشه، ینی خیلی سخت میشه.....راه دیگه ای بلدین؟یا باید با روش هندسه تحلیلی که مساحت بیضی رو پیدا می کردیم پیش بریم؟
شرمندم بچه ها.....یه سوال دیگه.......چطوری مطمئن بشیم واحد اتوکدمون بر حسب واحد دلخواه ماست؟مثلا به متر

آخرین ویرایش:

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام دوس جونا.....بچه ها تو اتوکد (2012) می خوام مساحت یه فرم بیضی رو پیدا کنم با area نمیشه، ینی خیلی سخت میشه.....راه دیگه ای بلدین؟یا باید با روش هندسه تحلیلی که مساحت بیضی رو پیدا می کردیم پیش بریم؟
شرمندم بچه ها.....یه سوال دیگه.......چطوری مطمئن بشیم واحد اتوکدمون بر حسب واحد دلخواه ماست؟مثلا به متر
دوس جوونا؟؟؟ :surprised: :smile: اگه بعد از اعمال دستور AA یه بار دیگه اینتر بزنید و بیضی مورد نظر رو انتخاب کنید مساحت رو بهتون میده.

و اگه دستور UN رو اعمال کنید پنجره ی واحدها رو خواهیددید.;)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوس جوونا؟؟؟ :surprised: :smile: اگه بعد از اعمال دستور AA یه بار دیگه اینتر بزنید و بیضی مورد نظر رو انتخاب کنید مساحت رو بهتون میده.

و اگه دستور UN رو اعمال کنید پنجره ی واحدها رو خواهیددید.;)
آره دیگه......دوس جون، هم دوسته هم جون:redface:.....................دستتون درد نکنه:gol::gol:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام خط چینو ترسیم میکنم مثل لاین معمولی نشون میده یادمه یه چیزی تایپ میکردیم درست میشد! ریجن نبود یکی دیگه بود :D

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خط چینو ترسیم میکنم مثل لاین معمولی نشون میده یادمه یه چیزی تایپ میکردیم درست میشد! ریجن نبود یکی دیگه بود :D

lts رو هم تایپ کنید بعدعددرو کم و زیاد کنید تا اندازه دلخواه بدست بیاد.

razi.n

عضو جدید
سلام دوستان... اتوکد نصب کردم ولی موقع شروع برنامه 3D زدم واسه دو بعدی کردنش باید چیکار کنم؟؟؟؟ از کدوم قسمتش باید درستش کنم؟؟؟ یا باید دوباره نصب کنم..ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان... اتوکد نصب کردم ولی موقع شروع برنامه 3D زدم واسه دو بعدی کردنش باید چیکار کنم؟؟؟؟ از کدوم قسمتش باید درستش کنم؟؟؟ یا باید دوباره نصب کنم..ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

از قسمت viwe گزینه دو بعدی رو انتخاب کنید..

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا....چرا دوباره نصب کنی؟!....:smile:
یه علامت چرخ دنده کوچولو میبینی؟احتمالا پایین سمت راست....اسمش workspace switching هست.....روش کلیک چپ کن بعد از بین گزینه های موجود، گزینه Auto Cad Classic انتخاب کن.عین اول میشه;)

razi.n

عضو جدید
نه بابا....چرا دوباره نصب کنی؟!....:smile:
یه علامت چرخ دنده کوچولو میبینی؟احتمالا پایین سمت راست....اسمش workspace switching هست.....روش کلیک چپ کن بعد از بین گزینه های موجود، گزینه Auto Cad Classic انتخاب کن.عین اول میشه;)

مرسی دوست عزیز...

hedieh71

عضو جدید
سلام کسی میدونه این علامت که کنار ترسیمات میاد رو چجوری میشه برداشت ؟!!Untitled.jpg

hedieh71

عضو جدید
مراجعه به این پست 2145#
دوست عزیز تو این صفحه ای که گفتید راجع به این موضوع چیزی نگفته فقط راجع به infer constraints گفته شده که با روشن کردنش هم این علامتها نرفتن و هر خطی که میکشم چند تا از اون آیکونا بغل خطهای نقشم میاد میشه توضیح بدید

hedieh71

عضو جدید
دوست عزیز تو این صفحه ای که گفتید راجع به این موضوع چیزی نگفته فقط راجع به infer constraints گفته شده که با روشن کردنش هم این علامتها نرفتن و هر خطی که میکشم چند تا از اون آیکونا بغل خطهای نقشم میاد میشه توضیح بدید
ممنون مشکلم حل شد دستور delcon رو اجرا نمیکردم ممنون از راهنماییتون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست جونای گل.....دستوری هست که من بدون رفتن به منوی کرکره ای دایمنشن و انتخاب لاینر، باهاش اندازه بزنم؟