رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

yacali

عضو جدید
واقعا یک دنیا ممنونم خیلی لطف کردین:gol::gol::gol::gol::gol: :love:
اگه امکان داره بتونین به صورت تصویری نشون بدین تا بتونیم ما هم از این روش استفاده کنیم عالی میشه:)
سپاس گزارم دوباره

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام.چجوری میشه تو اتوکد سقف شیبدار ساخت؟؟؟

میتونین سقف رو صاف بکشین بعد با دستور align یا 3dRotate زاویه بدین بهش...
اگه شکلتون سلبه مثلا یه مکعبه تو پره میتونین با دستور wedge یک گوه رسم کنید و از مکعبتون subtract کنین این گوه رو تا به شیب مورد نظرتون برسین...

rahgozarvafa

عضو جدید
با سلام هنگام بازکردن فایلهای اتوکد ابتدا HELP نرم افزار باز میشود و سیس پیغام Do you want to prepared the screen as A4 size sheet ? Yes/<No>می آید چیکار کنم؟

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
میتونین سقف رو صاف بکشین بعد با دستور align یا 3dRotate زاویه بدین بهش...
اگه شکلتون سلبه مثلا یه مکعبه تو پره میتونین با دستور wedge یک گوه رسم کنید و از مکعبتون subtract کنین این گوه رو تا به شیب مورد نظرتون برسین...

و البته رفتن به نمای طرفین و ایجاد اندازه و جهت سقف سپس باندری کردن و اکسترود هم شیوه مناسبی هست.

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
و البته رفتن به نمای طرفین و ایجاد اندازه و جهت سقف سپس باندری کردن و اکسترود هم شیوه مناسبی هست.

بله این روش هم خیلی عالیه ولی فک میکنم نیاز به تغییر ucs داره که یکم دردسر داره تغییر دادنش....

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
بله این روش هم خیلی عالیه ولی فک میکنم نیاز به تغییر ucs داره که یکم دردسر داره تغییر دادنش....

البته میتونید بدون تغییر USC ، بعد از کشیدن سقف در حالت پلان ، و اکسترود کردن به اندازه ی طول سقف ، با دستور 3DROTATE سقف رو 90 درجه چرخوند و در محل مورد نظر قرار داد.;)
،

VIP Archi

عضو جدید
ببخشید ی سوال درمورد فرمانpresspull.من میخوام ی دیوار داخلی با ضخامت 0.1 رو ب ی دیوار خارجی با ضخامت0.2 وصل کنم.وقتی ک این فرمان فعال باشه نمیشه ضخامتش رو تغییر داد؟حتما باید از فرمان خارج شم و بعد با ضخامت جدید شروع بکار کنم؟؟

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام چند روزه، موقعیکه موضوع رو انتخاب میکنم بعد دستور رو اجرا میکنم، دوباره میگه موضوع رو انتخاب کن!!! (انگار اصلا هیچی سلکت نکردم و دارم اول دستور رو اجرا میکنم)
نمیدونم مشکل کجاست! شما میدونین؟؟؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بعضی وقتا که فونت فارسی باشه قات میزنه سیستم فونتتو انگلیسی کن ...کل ویندوز ببین چی میشه
سلام چند روزه، موقعیکه موضوع رو انتخاب میکنم بعد دستور رو اجرا میکنم، دوباره میگه موضوع رو انتخاب کن!!! (انگار اصلا هیچی سلکت نکردم و دارم اول دستور رو اجرا میکنم)

holooooooo

کاربر ممتاز
بعضی وقتا که فونت فارسی باشه قات میزنه سیستم فونتتو انگلیسی کن ...کل ویندوز ببین چی میشه

نه ربطی به فونت نداره، الان دیدم یه مشکل دیگه هم داره، وقتی خظای مختلفو انتخاب میکنم اصلا تو نوار لایه نشون نمیده این تو کدوم لایس، رو همون لایه ای که هست مونده!!!

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز

شاید این موضوع بتونه کمکتون کنه .. ولی به نظر میرسه مشکل نرم افزاریه .. امتحان کنید ضرر نداره..;)

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام ،
کسی راجب xrefکردن چیزی میدونه؟
اینکه سخته یادگرفتنش یا آسونه و کلا یه راهنمایی میخوام.

holooooooo

کاربر ممتاز
کار با دستورش که آسونه ولی ...
برای فاز 2 میخوای استفاده کنی؟؟

نه برا فاز 2..دوستم گفت یه دستوریه که وقتی پلانو تغییر میدی مقطعو نما و اینا که قبلا مشخص کردی همزمان اصلاح میشن..
منم خواستم یاد بگیرم :)

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
نه برا فاز 2..دوستم گفت یه دستوریه که وقتی پلانو تغییر میدی مقطعو نما و اینا که قبلا مشخص کردی همزمان اصلاح میشن..
منم خواستم یاد بگیرم :)

مگه داریم ؟ ! اگه باشه من بلد نیستم ..
این کار فقط تو نرم افزارهایی مثه Revit امکانپذیره ... من تا این حد در مورد Xref میدونم که غیر از آوردن عکس و .. وارد اتوکد ، زمانیکه چند نفر روی یه نقشه کار میکنید .. (مثلا فاز 2 میکنید یا مهندس برق و مکانیک و سازه و .... هم روی نقشه ی معماری کار میکنن ) اون نقشه زو Xref میکنن تا اگه تو فایل اصلی تغییری ایجاد شد مطلع شن و نیاز نباشه ریز به ریز تغییرات رو اعمال کنن تو تمام نقشه ها ...
وگرنه من ندیدم پلان رو تغییر بدی و مقاطع همزمان تغییر کنن ..

holooooooo

کاربر ممتاز
مگه داریم ؟ ! اگه باشه من بلد نیستم ..
این کار فقط تو نرم افزارهایی مثه Revit امکانپذیره ... من تا این حد در مورد Xref میدونم که غیر از آوردن عکس و .. وارد اتوکد ، زمانیکه چند نفر روی یه نقشه کار میکنید .. (مثلا فاز 2 میکنید یا مهندس برق و مکانیک و سازه و .... هم روی نقشه ی معماری کار میکنن ) اون نقشه زو Xref میکنن تا اگه تو فایل اصلی تغییری ایجاد شد مطلع شن و نیاز نباشه ریز به ریز تغییرات رو اعمال کنن تو تمام نقشه ها ...
وگرنه من ندیدم پلان رو تغییر بدی و مقاطع همزمان تغییر کنن ..

نمیدونم دوستم گف هست ،قراربود بره یادبگیره!

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام.
من تو کد دوبعدی ترسیم کردم ولی خطوط وقتی از منو ویو میبینم ترسیم ها تو محور z قرار گرفته.حالا چیکار کنم تا از این حالت خارج بشه؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
یه دستوری هست flatten
اینو بزن
کل موضوع انتخاب
اینتر
باسلام.
من تو کد دوبعدی ترسیم کردم ولی خطوط وقتی از منو ویو میبینم ترسیم ها تو محور z قرار گرفته.حالا چیکار کنم تا از این حالت خارج بشه؟

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه دستوری هست flatten
اینو بزن
کل موضوع انتخاب
اینتر

ممنونم دوست عزیز.میشه بگید چرا این مشکل پیش میاد؟باید قبل ترسیم چه تنظیماتی انجام بدم تا خطوط تو محور z ترسیم نشه؟

آخرین ویرایش:

hamideh-shz

عضو جدید

هلو جان مشکلت حل شد؟
من این مشکل رو داشتم, تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که اتوکد رو دوباره نصب کنم...
:(

هیچکس راه حلشو نمیدونه؟؟؟؟

hamideh-shz

عضو جدید
باسلام.

بجز روشی که دوستمون گفتن، از این راه هم میتونین ارتفاع رو از بین ببرید

pr : پنجره properties باز میشه
همه آبجکت ها رو انتخاب کنید.

اگر لاین باشه، در قسمت geometry ، عدد مربوط به Z رو صفر کنید.
اگر پلی لاین بود، در قسمت geometry ، عدد مربوط به elevation رو صفر کنید.

بعضی اوقات بعضی از اشکال و هاشورها، با دستور flatten تغییر شکل میدن یا مشکل دار میشن... البته تجربه من بوده، شاید واسه شما پیش نیاد...
این روش هم جواب میده.

holooooooo

کاربر ممتاز
هلو جان مشکلت حل شد؟
من این مشکل رو داشتم, تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که اتوکد رو دوباره نصب کنم...

منم دوباره نصب کردم چون عجله داشتم،
آخه فقط این مشکل نبود، کلید دیلیتم کار نمیکرد، خطارو انتخاب للایه ررو نشون نمیداد،
وقتی دوباره نصب کردم تو پنجره ی آپشن قسمت سلکشن،چند تا گزینه اضافه ترتیک خورد

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز

ممنونم دوست عزیز.میشه بگید چرا این مشکل پیش میاد؟باید قبل ترسیم چه تنظیماتی انجام بدم تا خطوط تو محور z ترسیم نشه؟

این مشکل زمانی پیش میاد که بخشی از نقشه ها رو از فایل دیگه وارد فایل نقشه خودمون میکنیم.. و اگه از صفر نقشه رو می کشید باید دستور Elevation رو روی صفر قرار بدید.

هلو جان مشکلت حل شد؟

تو این پست توضیح داده شده دوست عزیز .

pickfirst

2

بجز روشی که دوستمون گفتن، از این راه هم میتونین ارتفاع رو از بین ببرید

pr : پنجره properties باز میشه
همه آبجکت ها رو انتخاب کنید.

اگر لاین باشه، در قسمت geometry ، عدد مربوط به Z رو صفر کنید.
اگر پلی لاین بود، در قسمت geometry ، عدد مربوط به elevation رو صفر کنید.

بعضی اوقات بعضی از اشکال و هاشورها، با دستور flatten تغییر شکل میدن یا مشکل دار میشن... البته تجربه من بوده، شاید واسه شما پیش نیاد...
این روش هم جواب میده.

در این صورت لایه ی هاشورها رو خاموش کنید و سپس Flatten کنید;)

hamideh-shz

عضو جدید
ممنون دوست عزیز
ولی pickfirst فقط برای انتخاب آبجکت ها هست.
مشکلی که من و هلو جان داشتیم اینطوری درست نمیشه.
مثلا دکمه delete کار نمیکنه دیگه.
یا لایه ها رو بدرستی نشون نمیده
و خیلی اتفاقهای دیگه .....
میشه گفت عملا اتوکد از کار میفته!!!

باز هم ممنون...

راستی واسه elevation
اگر نقشه رو از صفر نکشیده باشیم و ادامه فایل دیگه باشه
چطور میشه ترسیماتی که انجام میدیم بدون ارتفاع باشه؟
واسه نقشه خام میشه ارتفاع رو صفر گذاشت واسه این چکار کنیم؟؟

مررررسی

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
ولی pickfirst فقط برای انتخاب آبجکت ها هست.
مشکلی که من و هلو جان داشتیم اینطوری درست نمیشه.
مثلا دکمه delete کار نمیکنه دیگه.
یا لایه ها رو بدرستی نشون نمیده
و خیلی اتفاقهای دیگه .....
میشه گفت عملا اتوکد از کار میفته!!!

باز هم ممنون...

راستی واسه elevation
اگر نقشه رو از صفر نکشیده باشیم و ادامه فایل دیگه باشه
چطور میشه ترسیماتی که انجام میدیم بدون ارتفاع باشه؟
واسه نقشه خام میشه ارتفاع رو صفر گذاشت واسه این چکار کنیم؟؟

مررررسی
سلام
در مورد قسمت دوم سوالتون
همه موارد رو انتخاب کنید و flatten رو بزنید
یا اینکه کلیه موارد رو انخاب کنید و elevation صفر بدید

Bacchus

عضو جدید
سلام دوستان.

من یه مشکلی با رندرینگ کد پیدا کردم.

وقتی کیفیت را روی high میذارم و render quality را به 5 می رسونم(بالاترین کیفیت) و برای رندر میذارم در حالی که در صفحه رندر تا لحظه آخر تمام قسمت های نما رندر میشه لحظه آخر صفحه رندر سیاه میشه و به شکل زیر در میاد.
cad1.jpg

با مدیوم هم وقتی render quality بالا باشه همین مشکل پیش میاد.
اصلا render quality روی تصویر رندر شده چقدر تاثیر داره؟
cad2.jpg

کلا ممنون میشم اگر تجربه یی در زمینه رندرینگ کد دارید بگید. کلا رندر هام از لحاظ نور و کیفیت خیلی جالب در نمیاد. :cry:

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

من یه مشکلی با رندرینگ کد پیدا کردم.

وقتی کیفیت را روی high میذارم و render quality را به 5 می رسونم(بالاترین کیفیت) و برای رندر میذارم در حالی که در صفحه رندر تا لحظه آخر تمام قسمت های نما رندر میشه لحظه آخر صفحه رندر سیاه میشه و به شکل زیر در میاد.
با مدیوم هم وقتی render quality بالا باشه همین مشکل پیش میاد.
اصلا render quality روی تصویر رندر شده چقدر تاثیر داره؟

کلا ممنون میشم اگر تجربه یی در زمینه رندرینگ کد دارید بگید. کلا رندر هام از لحاظ نور و کیفیت خیلی جالب در نمیاد. :cry:
سلام.
رندر در اتوکد بیشتر برای نشون دادن یه نما از طرحتون هستش کیفیتش هم میشه گفت بد نیست ولی اگه بخوای یه رندر خوب از طرحت بگیری باید بری سراغ تری دی مکس و ...
در مورد سیاه شدن هم اتوکد هر آنچه در صفحه نمایش داده میشه رو برای شما رندر میکنه
z اینتر
e اینتر
رو بزنید ببینید بازم مشکل دارید یا نه.
در کل نمیشه روی کیفیت رندر اتوکد حساب باز کرد;)

آخرین ویرایش:

hamideh-shz

عضو جدید
سلام
در مورد قسمت دوم سوالتون
همه موارد رو انتخاب کنید و flatten رو بزنید
یا اینکه کلیه موارد رو انخاب کنید و elevation صفر بدید

ممنون دوست عزیز
ولی این راه همونطور که تو پست های قبلی گفته شده برای بعد از ترسیم هست

منظور من اینه که
وقتی توی یک نقشه که از قبل داریم
بخوایم لاین بکشیم
برای اینکه این لاین ها ارتفاع نداشته باشن، باید چکار کنیم؟
یعنی در حین ترسیم ...
نه اینکه بعد از کشیدن ارتفاع رو صفر کنیم...

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز
ولی این راه همونطور که تو پست های قبلی گفته شده برای بعد از ترسیم هست

منظور من اینه که
وقتی توی یک نقشه که از قبل داریم
بخوایم لاین بکشیم
برای اینکه این لاین ها ارتفاع نداشته باشن، باید چکار کنیم؟
یعنی در حین ترسیم ...
نه اینکه بعد از کشیدن ارتفاع رو صفر کنیم...
برای اینکه مطمئن بشید حین ترسیم لاین هاتون ارتفاع ندارن به محض باز کردن نقشه و قبل از هرکاری دستور elevation یا مخففش elev رو تایپ کنید و مقدار صفر رو براش قرار بدید