رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

somi arch

عضو جدید
تو ورژن 15 با دستور mesh میتونی رسمش کنی. با عدد و به طور کاملا دقیق.

با مش این کارو انجام دادم اما فکر میکنم لایه لایه نباید کار میکردم چون حجمم رو که داخل توپوگرافی میذارم نمیتونم زیرش رو خالی کنم نمیدونم؟؟

somi arch

عضو جدید
میخوام حجمم که داخل کوه هست یعنی بعضی جاهاش تو دل کوه میره رو خالی کنم کسی میدونه چطور باید این کارو انجام بدم؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
میخوام حجمم که داخل کوه هست یعنی بعضی جاهاش تو دل کوه میره رو خالی کنم کسی میدونه چطور باید این کارو انجام بدم؟

اگه کوهتون رو با مورف مدل کردید راه خالی کردن حجمی داخلش به روش زیره:

بعد از اینکه تپه رو مدل کردید اون قسمتی که میخواید خالی شه یه مورف دیگه بکشید(واسه ترسیم دقیق از سکشن استفاده کنید)بعد مثل شکل زیر boolean ش کنید.

تپه 4.jpg

بعد از اینکه اون گزینه نشون داده در شکل رو انتخاب کردید روی تپه کلیک کنید تا اون مورف جدید ازش کم شه.

نتیجه میشه شکل زیر:

تپه 5.jpg

concreteman

عضو جدید
با مش این کارو انجام دادم اما فکر میکنم لایه لایه نباید کار میکردم چون حجمم رو که داخل توپوگرافی میذارم نمیتونم زیرش رو خالی کنم نمیدونم؟؟

با مش نباید لایه لایه کار کرد شما باید پلان تپه را رسم کنید بعد ادیت مش رو بزنی و تقسیمات رو تعیین کنی. مثلا 30 تا گره ایجاد میکنی که میتونی به هر کدومش جداگانه ارتفاع بدی و شکل تپه رو
میتونی کاملا دقیق رسم کنی. حالا درست به همون روشی که توی اسلب سوراخ ایجاد میکنی میتونی توی مش حفره ایجاد کنی.

somi arch

عضو جدید
با مش نباید لایه لایه کار کرد شما باید پلان تپه را رسم کنید بعد ادیت مش رو بزنی و تقسیمات رو تعیین کنی. مثلا 30 تا گره ایجاد میکنی که میتونی به هر کدومش جداگانه ارتفاع بدی و شکل تپه رو
میتونی کاملا دقیق رسم کنی. حالا درست به همون روشی که توی اسلب سوراخ ایجاد میکنی میتونی توی مش حفره ایجاد کنی.

متشکرم اینکارو انجام دادم حالا داخل حجما رو البته اونایی که وسط شیب هستن رو نمیتونم خالی کنم
یعنی بعضی جاها باید کوه بالاسر حجمم باشه اینم عکس از اونجا که نمی تونم درش بیارم
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید
hotel hh.jpghote d.jpg

raze1

عضو جدید
سلام دوستان
من دو نسخه 13 و 15 ارشیکت رو نصب کردم اما توی هر دو کنترل زد کار نمیکنه یعنی وقتی میزنی برنمیگردونه به عقب
ولی منترل زددر محیط ویندوز کار میکنه و عملیات برگشت هم در اشیکت در اون فلش بالای محیط انجام میشه اما کنترل زد به عقب بر نمیگردونه در واقع اصلا کارنمیکنه مشکل از کجاست؟ در ضمن در توکد هم کار میکنه اما یه دستور رو بر نمیگردونه به عقب تمام دستورات رو پاک میکنه

concreteman

عضو جدید
متشکرم اینکارو انجام دادم حالا داخل حجما رو البته اونایی که وسط شیب هستن رو نمیتونم خالی کنم
یعنی بعضی جاها باید کوه بالاسر حجمم باشه اینم عکس از اونجا که نمی تونم درش بیارم
ممنون میشم بازم راهنماییم کنید
مشاهده پیوست 182263مشاهده پیوست 182264

یه مش دیگه اون بالا که میخوای رسم کن و در ارتفاع مناسب قرار بده. فقط حواست باشه که باید اون گزینه رو که ضخامت مش رو از شروع از روی زمین به پوسته تبدیل میکنه تیک بزنی.و گرنه روی حجمات رو میپوشونه. (ببخشید اسم دکمه رادیویی یادم رفته و الان دسترسی به آرشیکد ندارم ولی توی صفحه اصلی ستینگه)

concreteman

عضو جدید

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من دو نسخه 13 و 15 ارشیکت رو نصب کردم اما توی هر دو کنترل زد کار نمیکنه یعنی وقتی میزنی برنمیگردونه به عقب
ولی منترل زددر محیط ویندوز کار میکنه و عملیات برگشت هم در اشیکت در اون فلش بالای محیط انجام میشه اما کنترل زد به عقب بر نمیگردونه در واقع اصلا کارنمیکنه مشکل از کجاست؟ در ضمن در توکد هم کار میکنه اما یه دستور رو بر نمیگردونه به عقب تمام دستورات رو پاک میکنه

کسی نیست به مشکل ما رسیدگی کنه دوستان؟

تنظیمات شکل زیر رو چک کن،گه درست نبود اصلاحش کن:

UNDO 1 (1).jpg

UNDO 1 (2).jpg

اون عدد داخل کادر سبز رنگ مشخص کننده تعدا برگشت به عقبه.

concreteman

عضو جدید
یه مش دیگه اون بالا که میخوای رسم کن و در ارتفاع مناسب قرار بده. فقط حواست باشه که باید اون گزینه رو که ضخامت مش رو از شروع از روی زمین به پوسته تبدیل میکنه تیک بزنی.و گرنه روی حجمات رو میپوشونه. (ببخشید اسم دکمه رادیویی یادم رفته و الان دسترسی به آرشیکد ندارم ولی توی صفحه اصلی ستینگه)

توی آموزش archicad 17 آموزش تصویریش رو میزارم

somi arch

عضو جدید
توی آموزش archicad 17 آموزش تصویریش رو میزارم

متشکرم با همین روش کار کردم و مشکل حل شد
یه سوال دیگه اینکه چطور میتونم یه حجم مثل یه فنر خوابیده رو زمین ایجاد کنم که حالت مارپیچ رو داشته باشه و بعضی جاهاش متریال عوض بشه حرکت مارپیچ شیشه ای بشه؟بازم متشکرم

concreteman

عضو جدید
متشکرم با همین روش کار کردم و مشکل حل شد
یه سوال دیگه اینکه چطور میتونم یه حجم مثل یه فنر خوابیده رو زمین ایجاد کنم که حالت مارپیچ رو داشته باشه و بعضی جاهاش متریال عوض بشه حرکت مارپیچ شیشه ای بشه؟بازم متشکرم

توی قسمت بیسیک آبجکت آرشیکد مدل فنر وجود داره که البته قابلیت ویرایشی خیلی بالایی داره. میتونی تعداد پیچهای فنر و شعاع قوس رو تعیین کنی

concreteman

عضو جدید

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این گزینه دستور shell گنبد رو رسم کن
مشاهده پیوست 182705

قسمت ستاره ایه پایین رو هم با این دستور خالی کن (پوسته رو انتخاب کن و روش راست کلیک کن)
مشاهده پیوست 182706

مهندس آخه شکل من نیم کره نیست ....ss.jpgتازه اون شکستگی های لوزی شکل روش رو چیکارکنم؟یا قسمت توری شده رو چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمممممممممککککککککککککککککککککک
:cry:

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز

concreteman

عضو جدید
مهندس آخه شکل من نیم کره نیست ....مشاهده پیوست 182734تازه اون شکستگی های لوزی شکل روش رو چیکارکنم؟یا قسمت توری شده رو چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کمممممممممککککککککککککککککککککک
:cry:

یه گزینه کنار همون نوع shell که تیک زدم هست برای شکلهایی متنوع از اون استفاده کن . اون لوزی شکلها هم چند تا تیر قوس دارن که هم با shell
و هم با دیوار مرکب component میتونی خیلی راحت بزنیش. قسمت توری شدش هم با لاین تو پلان بکش بعد از همین روشی که برای قسمت ستاره ای شکل استفاده شده استفاده کن. (البته من ترجیح میدم یه تکسچر با لایه الفای مشکی بسازم و خیلی سریعتر توی آرتلانتیس کار رو ایجاد کنم ولی شما تا راه می افتید بهتره از روشی که گفتم استفاده کنید)

برای کار با شل هم برو اینجا گزینه ای که میگم توی پست آخری دورش کادر کشیده.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/491116-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%DA%A9%D8%AF-17/page3

somi arch

عضو جدید
سلام میشه نحوه کشیدن پله با فرم های خاص رو غیر از دستور اسلب بهم یاد بدین؟
و اینکه چطور میشه رو دیوار کرو پنجره و در رو هماهنگ کرد؟؟

iiiiman

عضو جدید
Re: رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

سلام حالت خوبه داداش؟
تو این مدت که نبودی اتفاقی برات افتاده؟
سرت ضربه ای چیزی نخورده؟
به هر حال امیدوارم همیشه مثل قبل سالم و سلامت باشی.

اره پیام جان حسابی درگیره دانشگاه بودم.
نه نخورده :)
لازم دارم واسه همون.حاله تک تک دانلود کردنشونو ندارم

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

concreteman

عضو جدید
اره پیام جان حسابی درگیره دانشگاه بودم.
نه نخورده :)
لازم دارم واسه همون.حاله تک تک دانلود کردنشونو ندارم

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

آبجکتهای مکس تو بازار هستن بخر هرکدومشون به دردت خورد تبدیل کن واسه آرشیکد

somi arch

عضو جدید
کسی میدونه به آرشیکد17 چطوری میتونم آبجکت اضافه کنم؟
از این روش که داخل لایبرری کپی میکردم استفاده کردم اما فقط یه تعداد محدود رو میتونم ببینم

لطفا کمکککککککککککککککک:(

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام میشه نحوه کشیدن پله با فرم های خاص رو غیر از دستور اسلب بهم یاد بدین؟
و اینکه چطور میشه رو دیوار کرو پنجره و در رو هماهنگ کرد؟؟

سلام.
میتونی با مورف خیلی راحت بکشی.
توی سکشن نیمرخ پله رو بکش بعد تو پنجره سه بعدی بهش بعد بده.

somi arch

عضو جدید
سلام.
میتونی با مورف خیلی راحت بکشی.
توی سکشن نیمرخ پله رو بکش بعد تو پنجره سه بعدی بهش بعد بده.

متشکرم دوست عزیز
من آرشیکد17 رو نصب کردم همینطورم 16 از 17 وقتی میخوام 3d کارو ببینم یکم شطرنجی میشه اما از 16 راحتم میدونید علتش چیه؟هیچ مشکلی با آرشیکد 17 جز این ندارم؟؟؟؟؟؟؟