رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسي خيلي خوبه

ميشه يه كم در مورد خود ARCHICAD توضيح بدي؟قابليتاش چيه؟

با اين برتامه ميتونيد بنايي كه ساختيد رو در حالت سه بعدي ببينيد

تهيه نما برش پوستر عكس و .... از كارهاي كوچك اين برنامه است.:smile:

به طور خلاصه اين برنامه مخصوص معماران است;)

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پس چه فرقي با 3dmax داره؟ :redface:

سلام
استاد یگانگی یه امضای بسیار زیبا داره که من همیشه با خودم تکرار میکنم. ایشون نوشتن مهم نیست با چی کار می کنی ، مهم اینه که چکار می کنی ...هر نرم افزاری محصول یک کمپانی قدرتمنده که بنا به تخصصها و نیازها امکانات مختلفی رو برای استفاده کاربرانشون قرار دادن. از اونجا که در کشور ما قانون کپی رایت بین المللی رعایت نمی شه ما هر جور دوست داشته باشیم و هر نرم افزاری رو که اراده کنیم با یک هزینه اندک و در حدود 4 تا 5 هزار تومن به دست میاریم. ولی این نرم افزار ها خارج از کشور ما لایسنس داره و هر نسخه از اون به قیمتهای هنگفتی به فروش میره و در صورت استفاده از نسخه کپی تحت تعقیب قرار می گیره و مجازات داره .
با این اوصاف ، تفاوتها ارزشمند میشن و هر کسی با توان و نیاز مالی متفاوت میتونه محصول مورد نظر و مطابق با نیاز خودش رو خریداری کنه . مثل اینکه بگیم فرق کامیون با سواری چیه ، هر دوشون که راه می رن !!! نرم افزار مکس ، جدا از قابلیتهای سه بعدی سازی قدرت انیمیشن سازی داره که از قابلیتهای فوق العاده اون محسوب می شه . انیمیشن و سه بعدی سازی در معماری یک بحثه و دنیای بی انتهای تری دی مکس با قابلیتها و پلاگینهای زیادش یک حرف دیگه است .
در کنار این نرم افزار ، آرشی کد قدرت های دیگه ایی داره که نرم افزار قدرتمندی مثل مکس نداره . مثلا بعد از ساختن هر قسمت از فضا ، این قابلیت رو داره که صحنه رو به صورت اسکیس دستی ذخیره کنه و با افکتهای مختلف کنتراست و وزن صحنه ایی رو که ساختید مشخص کنه. همونطور که همه عزیزان هم می دونن ، تعادل در یک صفحه ،و یک فضا از قوانین اصلی طراحی معماری به شمار میره که آرشی کد با این پتانسیل این امکان رو به کاربر میده تا نسبت به تصمیم گیری در هر صحنه از فضای کاری رو داشته باشه .
اونچه در حال حاضر به عنوان هدف از این نرم افزار ها انتظار میره تنها بخش پرزانته و نمایش کل فضاست ، در حالیکه بخشهای تخصصی و تکنیکهای ویژه استفاده از امکانات این نرم افزار های میتونه خروجی کار یک معمار رو به یک شاهکار بی بدل تبدیل کنه .

از لطف دوست عزیزم jmsbeta هم تشکر می کنم و امیدوارم شاهد فعالیت خوبش باشیم . من پیگیر آموزشهای خوبتون خواهم بود .

شبستان

عضو جدید

چطوری می شه از سه بعدیش پرینت گرفت ؟؟؟؟

من كه از آرشيكد 6استفاده ميكنم از اين راه مي تونم پرينت بگيرم:
با ابزارmarquee toolكه شكل نقطه چينه،دور تا دور شكل سه بعدي رو انتخاب ميكنم.بعد از منوي edit،گزينه ي كپي رو ميزنم.با اين كار همه ي پنجره هاي سه بعدي بسته ميشه،بعد دوباره از منوي edit،گزينه يpasteرو ميزنم.شكل سه بعدي روي صفحه ي پلان (2بعدي)،كپي ميشه.
به همين راحتي ميشه از3بعدي پرينت گرفت.:w34:

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

اول آبجکت ها رو دانلود میکنی بعد همه آبجکت ها رو رو تو یه پوشه میریزیم و بعد
آرشیکد رو باز می کنیم و طبق عکس 1 عمل میکنیم

بعد مسیر آبجکت ها رو پیدا میکنیم و آنها رو توی صفحه ADD میکنیم عکس 2
و Done رو فشار میدیم

برنامه رو باز میکنیم و از توی Object ها فولدر Other Objects رو انتخاب و ازObject استفاده میکنیم

موفق باشید ;) :)

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من وقتی پله رو استفاده میکنم ریل پله از سقف طبقه بالا در طبقه آخر بالا میره و تو رندر گرفتن شکل بدی رو نشوون میده.
چه کاری انجام بدم تا هم ریل قرار بدم واسه پله و هم این ریل از سقف بالا نزنه. ممنون
برای من هم این مشکل وجود داره و راه حلی براش پیدا نکردم

ولی متونی از فایلت کپی کنی یه جای دیگه
و این کار رو بکنی

فایل اصلی برای تحویل و ... و در فایل کپی ارتفاع پله ها رو کمتر بگیری تا توی رندر ریل پله نیفته و از فایل اصلی برای پرینت گرفتن استفاده کنید :) ;)

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام . چجوری با ارچیکد میشه انیمیشن ساخت ؟

سلام

حداقل دوتا دوربین Camera بروی نقشه قرار داده

با انتخاب Create Fly-through مسیر بین دوربین ها پیموده شده و تبدیل به فیلم می شه

Camera در نوار ابزار اصلی هستش.
و Create Fly-through در نوار ابزار 3D Visualization هستش.

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

Fathy

سلام ممنون از سایت یعنی من باید slab بزنم و بعد این متریال ها رو بدم؟آخه من هر چی گشتم چمن و آب پیدا نکردم در صورتی که باید خودش داشته باشه گفتم شاید من روشش رو بلد نیستم...ممنون میشم 1 راهنمایی بکنید;)

سلام

من واسه چمن معمولا از متریال LS-Grass Green و واسه آب از LS- Water استفاده میکنم

علاوه بر Slab می شه از Mesh هم استفاده کرد که کلا تنظیمات بیشتری داره.

Fathy

سلام بچه ها با عرض معذرت چه جوری میشه 1 سطح شیبدار ایجاد کرد؟در آرشیکد دستوری مثل اسلایس وجود داره؟

سلام

با Mesh می شه این کار رو کرد.
روند کلی این کار به این صورت هستش که به هر گوشه (point) مش می بایست ارتفاع داد تا سطح شیب دار بدست آید:

1- یک Mesh رسم کنید و سپس به حالت انتخاب بروید.
2- یک گوشه از Mesh را انتخاب کنید تا جعبه ابزار ویرایشی ظاهر گردد.
3- از جعبه ابزار ویرایشی Elevate mesh point (در گوشه بالا سمت راست جعبه ابزار) انتخاب کرده و سپس ارتفاع مورد نظر را به این نقطه بدهید. واسه یک نقطه دیگه این کار رو تکرار کنید.
4-با زدن F3 و رفتن به دید 3D می تونید کارتون رو ببینید.

http://www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=11143&stc=1&d=1247132907

پیوست ها

• mesh.jpg
    mesh.jpg
    22 کیلوبایت · بازدیدها: 0

JMSBeta

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان میشه یه توضیح خیلی مبتدی و پایه از این برنامه بدین؟مثلا من میخوام یه پلان بکشم باید از کجا شروع کنم
؟wall یا خط
؟
بعد چجوری قوس ایجاد کنم

یا چجوری طبقات مختلف و طراحی کنم
تنظیمات دیوار و ایناش چجوریه ؟
مثل اتوکد میرور و رتیتو اینارم داره کجا ؟
پیشاپیش از صبر و حوصلتون ممنونم

وارد محیط برنامه میشین و روی دیوار کلیک مضاعف میکنید و وارد تنظیمات برنامه میشید

برای قوس روی دکمه دیوار کلیک کرده در بالا صفحه انواع دیوار به شما نمایش داده میشه که میتونید اون ها رو ترسیم کنید که یک نوع آن دیوار قوس دار هستش

در صفحه ای که شما طراحی میکنید طبقه همکف هستش ، برای رفتن به طبقه بالاتر میتونید از دکمه ctrl+up و down روی کیبرد استفاده کنید

روی دیوار کلیک مضاعف میکنید و وارد تنظیمات دیوار میشوید و میتونید ارتفاع دیوار و ضخامت دیوار رو تنظیم کنید

بله میرور و رتیتو هم داره کافیه روی مورد مورد نظرتون کلیک راست کنید و به قسمت move بروید و از میرور و رتیتو و ... استفاده کنید

amin_architect22

عضو جدید
من یه مشورت می خوام
من کد دو بعدی بلدم
تری دی مکس هم تا رسم object ها بلدم
دارم میرم کلاس که vray هم یاد بگیرم
تا امروز همین کد دوبعدی و تری دی تا object
میخوام با سی دی اموزشی تمرین کنم که یه برنامه جدید یاد بگیرم و توماه رمضان بیکار نمونم
چه برنامه ای رو بهم پیشنهاد میکنین(vray رو دارم میزم کلاس)

غیر از وی ری که داری میری کلاس به نظر من آرشیکد برنامه سریع و خوبیه تو معماری کمکم هم داره جا میوفته من که خودم به شخصه چون هم کد کار میکنم هم مکس هم آرشیکد ، آرشیکد رو خیلی دوست دارم بیشترشم به خاطر سرعتیه که میتونی داشته باشی.

multiman

عضو جدید
من یه مشورت می خوام
من کد دو بعدی بلدم
تری دی مکس هم تا رسم object ها بلدم
دارم میرم کلاس که vray هم یاد بگیرم
تا امروز همین کد دوبعدی و تری دی تا object
میخوام با سی دی اموزشی تمرین کنم که یه برنامه جدید یاد بگیرم و توماه رمضان بیکار نمونم
چه برنامه ای رو بهم پیشنهاد میکنین(vray رو دارم میزم کلاس)

من میگم ارشیکد اصلا تخصص معماری یا هر کی که به معماری علاقه داره پلاگین همه برنامه هم روی این نرم افزار نصب میشه اگر مشکل رندر دارید برنامه زیادی هستند که ارشیکد را سا÷ورت میکنند

amin_architect22

عضو جدید
دوستان من یک مشکل دارم در اضافه کردن ابجکتیو متاسفانه دوستان خیلی این موضوع را ساده میگیرند شما چطوری این مدل در را جفت دیوار میکنید مثل نمونه های در خود ارشیکت؟

مثلا این نمونه در
http://www.speedyshare.com/files/23639640/Door_N230410.rar
چطوری با دیوار چفتش کنم

ممنون میشم کسی از دوستان جواب اینو بده
یا باید این در رو ببری جزو آبجکتهای خود در که من به شخصه هنوز رو این موضوع کار نکردم.
من در و پنجره هایی که از جاهای دیگه میگیرم رو میبرم جزو آبجکتها بعد که خواستم ازش استفاده کنم یه بازشوی خالی اونجا میندازم که دیوار رو اندازه در خالی کنه بعد در رو از آبجکتها میارمو میندازم اون جای خالی...

Hosein Kian

عضو جدید
من میگم ارشیکد اصلا تخصص معماری یا هر کی که به معماری علاقه داره پلاگین همه برنامه هم روی این نرم افزار نصب میشه اگر مشکل رندر دارید برنامه زیادی هستند که ارشیکد را سا÷ورت میکنند

سلام خوبین همه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین مگه واقعااااااااااا رند آشیکدو میشه کاریش کرد یعنی چیزی هس که مثل vray بتونی روی نرم افزار نصب کنی تا رندرمون بهتر شه آرررررررررررره؟:surprised:
بگو تورو خدا دیگه.........................

multiman

عضو جدید
سلام خوبین همه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ببین مگه واقعااااااااااا رند آشیکدو میشه کاریش کرد یعنی چیزی هس که مثل vray بتونی روی نرم افزار نصب کنی تا رندرمون بهتر شه آرررررررررررره؟:surprised:
بگو تورو خدا دیگه.........................

شما كافي پلاگين ارتلانتيس را نصب كني و با اون رندر كني من ارتلاتيس بهتر قبول دارم مخصوصا نور پردازي و رفلكشن و سرعت عمل

Amude

عضو جدید
شما كافي پلاگين ارتلانتيس را نصب كني و با اون رندر كني من ارتلاتيس بهتر قبول دارم مخصوصا نور پردازي و رفلكشن و سرعت عمل
دوست عزیز این پلاگینو از کجا میتونم دانلود کنم
کار با این پلاگین راحته چه جوری نصب میشه؟

Hosein Kian

عضو جدید

مرسی ممنون دارم دانلودش میکنم رفیق...فقط نمیدونم روی 13 هم نصب میشه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی دمت گرم مرسی

arcpaz

عضو جدید
komak

komak

این سایت برای دانلود فایل ها ازتون میخواد که تولبارش رو دانلود کنین بعد

ولی شما تولبار رو دانلود نکنید و مستقیما وارد سایت http://www.archibaseplanet.com شده و آبجکت های خودتون رو دانلود کنین
سلام دوستای خوبم
من یه مشکل موقع استفاده از آبجکتهای دانلود شده دارم .وقتی آبجکت رو add میکنم فقط فایل gdl،به محیط addمیشه و عکسها و فایلهای همراش خونده نمیشه و من اکثر آبجکتهی آماده رو تک رنگ توی محیط آرشیکد میبینم ممنون میشم اگه کمکم کنید

sayyah archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من 1 مشکل دارم سقف شیب دار ایجاد کردم ولی وقتی trim to roof می کنم نسبت به شیب سقف تریم نمیشه کسی می تونه کمک کنه؟

شما می خواید چیو تریم کنید ؟
این trim to roof که توی آرشیکد می بینید فقط این امکان رو میده که مثلا دیوار رو نسبت به سقف تریم کنید یعنی وقتی دیوار شما از سقف بالا زده یا سقفی دارید که مواج هست با این تریم به راحتی می تونید دیوار را تریم کنید تا حالت قسمت اتصال کاملا هماهنگ با سقف بشه .
برای این کار هم روی دیوار راست کلیک کنید trim to roof رو بزنید یه منو براتون میاد که اگر میخواید از بالا بریده بشه trim top و اگر میخواید از پایین بریده بشه trim base رو بزنید
از سوالتون احساس کردم که باید این پاسخ رو بدم ولی اگر سوال دیگه ای هست مطرح کنید
حتما اگر بدونم کمکتون میکنم چون خودمم با کتاب و نت یاد گرفتم .
موفق باشید

lokorbo

عضو جدید

سلام کسی میدونه چه طور میشه یه دیوارا تو حالت 3d در جهت ارتفاع انحنا داد؟

amin_architect22

عضو جدید
سلام کسی میدونه چه طور میشه یه دیوارا تو حالت 3d در جهت ارتفاع انحنا داد؟

سلام...
برو design>complex profiles>profile manager
بعد یه صفحه باز میشه توی اون مقطع دیوارت که منحنی داری رو با اندازه دقیق با دستور fill میکشی..یه اسم بهش میدی سیو میکنی

بعد میری توی دیوار نوع دیوارت رو اون آخری که حالت دوتا دیوار روی همه انتخاب میکنی..پایینش زده تب custom رو باز کن اون مقطعی که کشیدیو انتخاب کن دیوارتو بکش..
امیدوارم خیلی بد نگفته باشم بفهمی...

az.sa

عضو جدید
سلام وقتی objecرو دانلودیدم با یه متریال متفاوت از عکسش میاد! میتونم متریال های objctهای خود آرشیکد رو عوض کنم اما اونایی رو که دانلود کردم تو قسمت parametrیه چیزایی مینویسه که نمیدونم چه جوری عوض میشه! میشه کمک کنید؟؟؟؟؟​

hamidreza_arch67

عضو جدید
سلام دوستان...
راستش من یکی از ÷روژه هامو با آرچیکد 11 کار کردم...یه مدتی گذشته و رو سیستمم آرچیکد 12 دارم الآن...ولی وقتی اون پروژمو باز میکنم...آبجکت ها رو نمیخونه و یه مشکل بزرگتر اینکه برا باز کردن قسمت 3 بعدی کلی خطا میده و اصلا باز نمیکنه....به من بگویید چه کنم؟؟؟؟