رفع اشکال مربوط به:3DMAX

O . P . O . S

عضو جدید
سلام مکس 2014 که نصب کردی 64 بیتی بود یا 32 ؟ چون ویری فعلا برای 64 بیتی اومده اینم لینک تورنتش که با نرم افزار میکرو تورنت بازش کن تا دانلود شه لینک-بهتر تردی مکس 2014 نسخه دیزاین رو نصب کنید که سرویس پک 3 شم اومده- که فایل تورنتشو گذاشتم.

ممنون دوست خوبم.دانلودش کردم.میشه روش نصبش رو هم بگی؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله setayesh_s http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام
دوستان از کجا میتونم ابجکت مانکن بچه و لباس بچه و همین طور مانکن بزرگسال دانلود کنم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

اینها رو ببینید دومی همونیه که میخواید ولی متاسفانه free نیست اگر از دوستان کسی Dosch Design داشته باشه میتونه براتون آپ کنه اینجا منم تو آرشیوم میگردم باشه براتون میذارم

http://www.crazy3dfree.com/Model/Figure/men--women-and-children-3D-models.html

http://www.doschdesign.com/products/3d/Clothing.html

http://archive3d.net/?category=545

mehdi.sp141

عضو جدید

سلام برای حل یک مساله می تونه روش های مختلفی و جود داشته باشه . خوب این روش و نگاه ،طی 10 ثانیه انجام شده.
quick.jpg
حسن روش قبلی این بود که قسمت های مختف از هم جدا بودند و این قابلیت وجود داشت که متریال مختلفی بهشون داده بشه. :w08:

mehdi.sp141

عضو جدید
روش اول فوق العاده انعطاف پذیر و کارهای جالب میشه باهاش انجام داد مثل مچ کردن یک متن رو یک سطح ناهموار و یا هر کار دیگه:w18:
2014.jpg

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نوشته اصلي بوسيله setayesh_s http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام
دوستان از کجا میتونم ابجکت مانکن بچه و لباس بچه و همین طور مانکن بزرگسال دانلود کنم؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

اینها رو ببینید دومی همونیه که میخواید ولی متاسفانه free نیست اگر از دوستان کسی Dosch Design داشته باشه میتونه براتون آپ کنه اینجا منم تو آرشیوم میگردم باشه براتون میذارم

http://www.crazy3dfree.com/Model/Figure/men--women-and-children-3D-models.html

http://www.doschdesign.com/products/3d/Clothing.html

http://archive3d.net/?category=545

دوست من توی archmodels vol30 لباس فروشگاهی هست، و داخل vol44 شماره های 49 و 50 مانکنه و 41 تا 46 لباس و 47 و 48 کفش امیدوارم کمکی باشه برات

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها لطف میکنین متریال دادنو بامکس 1کوچولو توضیح بدین لطفاا:(

برشو خواستم ک کسی جوابموندادمجبور شدم باکدبزنم..

• Like
واکنش ها: ho_b

minamir3000

کاربر فعال
سلام بچه ها لطف میکنین متریال دادنو بامکس 1کوچولو توضیح بدین لطفاا:(

برشو خواستم ک کسی جوابموندادمجبور شدم باکدبزنم..
روش کلی کار به این صورته:
کلید m رو بزنید متریال رو از پنجره باز شده بسازید، و به روش درگ کردن به جسم بدید، بعد از انتخاب آبجکتی که می خواهید بش متریال بدید در سمت راست مکس تب modify پنجره کرکره ای رو باز کنید UVW map رو انتخاب کنید و مقیاس متریال رو باش تنظیم کنید

دوست عزیز سعی کنید سوالای جزئی تر مطرح کنید تا دوستان راحت تر بهتون کمک کنند:)

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلید m رو بزنید متریال رو از پنجره باز شده بسازید، و به روش درگ کردن به جسم بدید، بعد از انتخاب آبجکتی که می خواهید بش متریال بدید در سمت راست مکس تب modify پنجره کرکره ای رو باز کنید UVW map رو انتخاب کنید و مقیاس متریال رو باش تنظیم کنید

ممنونـــــــم:gol::gol:چون مبتدیم و نصف دوره مکسم مونده سوالام کلین:redface: dfdr.jpgحجمم خیلی سادست میخوام فقط1متریال کلی به سطحش بدم
چه متریالی روبه نظرتون بهتره استفاده کنم؟متریال آماده نیست؟؟:surprised:باید حتما بسازمش؟
الان نمیدونم چیکارکردم این منوی سمت راستم کلاپرید:Dاز کجابیارمش؟؟
:redface:

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: ho_b

mehdi.sp141

عضو جدید

سلام حجمتون خیلی هم ساده نیست. باید روی نماش فکر کنی. عجولان یک متریال اختصاص دادن باعث می شه کارتون خوب نشه. همانطور که برای پلان و حجم فکر کردی و وقت گذاشتی برای نما هم باید اینکارو بکنی.یک کار متوسط با ترکیب مناسب از متریال می تونه قوی جلوه داده بشه.
اگه قسمت command panel مکستون غیر فعال شده از منو این مراحلو طی کنی درست می شه.
customize--->show ui---->show command panel

minamir3000

کاربر فعال
ممنونـــــــم:gol::gol:چون مبتدیم و نصف دوره مکسم مونده سوالام کلین:redface: مشاهده پیوست 188266حجمم خیلی سادست میخوام فقط1متریال کلی به سطحش بدم
چه متریالی روبه نظرتون بهتره استفاده کنم؟متریال آماده نیست؟؟:surprised:باید حتما بسازمش؟
الان نمیدونم چیکارکردم این منوی سمت راستم کلاپرید:Dاز کجابیارمش؟؟
:redface:
در قسمت خالی یکی از تولبارها کلیک راست کنید و command panel رو بزنید تا منو سمت راست بیاد، چون طرحتون احتمالا فرهنگیه و شبیه خانه موسیقیه پیشنهاد میکنم از رنگهای آرامش بخش برای متریال استفاده کنید، به نظر من متریالای ساده تر بدید بهش به این صورت :اول موتور رندر رو vray انتخاب کنید بعد m رو بزنید،از منوهای بالا modes رو انتخاب و compact material Editor رو انتخاب کنید بعد g رو بزنید، بعد vray mtl رو انتخاب کنیدبعد از قسمت پایین همون پنجره (m) گزینه های: diffuse برای تنظیم رنگ جسم ، Reflect برای انعکاس جسم و refract برای شفافیت جسم می باشد،راستی در این نوع متریال نیازی به UVW map هم نیست چون عکس در آن نیست،از نت هم میتونید متریالهای آماده vray رو دانلود کنید و اول m بعد g رو بزنید بعد اون بالا یک فلش کوچولو سمت راست داره بزنید و open material library رو انتخاب کنید و متریالی که دانلود کردید رو باز کنید،موفق باشید:smile:

pouya86

عضو جدید
معرفی سایت برای دانلود مدلهای آماده تریدی مکس(3ds max )

معرفی سایت برای دانلود مدلهای آماده تریدی مکس(3ds max )

همکاران محترم آرشیتکتای دوست داشتنی و علاقه مندان تریدی اس مکس لطف کنید سایتایی که میشه بصورت رایگان ازشون دانلود کرد رو برا استفاده دوستان دیگه هم قرار بدید چون خیلی از دوستان بویژه دانشجویان محترم برای انجام پروژه هاشون نیاز به مدلهای آماده دارند.با سپاس از دوستان .

آخرین ویرایش:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان چون اینجا فعالتره اینجا میپرسم ... من اصلا vray بلد نیستم مکسم که در حد مبتدی :confused: الان یک کمی سرچ کردم یه چیزایی دستگیرم شد توی کارم که داخلی هم هست یکسری آبجکت آوردم که موقع چک رندر انگار متریال (منظورم طرح و رنگه) ندارند ولی انگار شیدر داشته باشند مثلا پرده شفافه و نور رو رد میکنه ... حالا سوالم اینه که آیا باید بهشون مپ بدم؟ تازه توی اسلات ها هم چیزی نمیبینم ولی متریال یکیشون رو که گرفتم رو اسلات شبیه شیدر بود ... میشه لطفا زود جواب بدید پلیییییز .... ممنون

minamir3000

کاربر فعال
دوستان چون اینجا فعالتره اینجا میپرسم ... من اصلا vray بلد نیستم مکسم که در حد مبتدی :confused: الان یک کمی سرچ کردم یه چیزایی دستگیرم شد توی کارم که داخلی هم هست یکسری آبجکت آوردم که موقع چک رندر انگار متریال (منظورم طرح و رنگه) ندارند ولی انگار شیدر داشته باشند مثلا پرده شفافه و نور رو رد میکنه ... حالا سوالم اینه که آیا باید بهشون مپ بدم؟ تازه توی اسلات ها هم چیزی نمیبینم ولی متریال یکیشون رو که گرفتم رو اسلات شبیه شیدر بود ... میشه لطفا زود جواب بدید پلیییییز .... ممنون

با توجه به توضیحات شما احتمالا متریال مخصوص یک موتور رندر دیگست، مثلا متریال مخصوص وی ریه و موتوری که شما باش رندر گرفتین منتال ریه،به این مسیر برید و موتور رندر رو عوض کنید، البته اگه متریالا برای وی ری باشه باید قبلش ویری رو نصب کنید تا منوهاش بیاد، f10 رو بزنید بعد به تب common برید بعدش با گوی وسط موس به پایینترین قسمت تب برید،در قسمت assign render ،با کلیک روی کلید مقابل production موتور رندر رو عوض کنید.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

چندتا دلیل میتونه داشته باشه-
1-وی ری نصب نیست-که احتمالا نصبه
2-آبجکتی که دانلود کردی مربوط به ویری نیست-
3-آبجکتی که دانلود کردی تکسچر نداره-وقتی آبجکتی رو که دانلود کردی باید همراه خودش یه سری تصاویر داشته باشه-در ضمن باید نام فایل وتکسچر وفولدر به زبان انگلیسی باشه! وتصاویر رو قبل باز کردن فایل به فولدر map مکس انتقال بدید
4-متریال ساخته شده،ولی بدون تکسچر -واز خود متریال استفاده شده،مثلا گفتید که نور ازش رد میشه! کافیه قسمت refract متریال رو شفاف کنی-
اگه تو اسلاید قسمت diffuse مپ باشه مشخصه(یه مربع کوچولو جلوی دیفیوس هست که اگه متریال مپ داشته باشه خالی نیست!) جدای از رنگ.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با توجه به توضیحات شما احتمالا متریال مخصوص یک موتور رندر دیگست، مثلا متریال مخصوص وی ریه و موتوری که شما باش رندر گرفتین منتال ریه،به این مسیر برید و موتور رندر رو عوض کنید، البته اگه متریالا برای وی ری باشه باید قبلش ویری رو نصب کنید تا منوهاش بیاد، f10 رو بزنید بعد به تب common برید بعدش با گوی وسط موس به پایینترین قسمت تب برید،در قسمت assign render ،با کلیک روی کلید مقابل production موتور رندر رو عوض کنید.

ممنون از کمکتون...نه میخوام با وی ری بگیرم دیگه خیلی هم مبتدی نیستم رندرر رو روی وی ری گذاشتم و آبجکت هم مخصوص وی ریه ... ولی فکر کنم باید مپ و کالر رو بدم خودم ...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چندتا دلیل میتونه داشته باشه-
1-وی ری نصب نیست-که احتمالا نصبه
2-آبجکتی که دانلود کردی مربوط به ویری نیست-
3-آبجکتی که دانلود کردی تکسچر نداره-وقتی آبجکتی رو که دانلود کردی باید همراه خودش یه سری تصاویر داشته باشه-در ضمن باید نام فایل وتکسچر وفولدر به زبان انگلیسی باشه! وتصاویر رو قبل باز کردن فایل به فولدر map مکس انتقال بدید
4-متریال ساخته شده،ولی بدون تکسچر -واز خود متریال استفاده شده،مثلا گفتید که نور ازش رد میشه! کافیه قسمت refract متریال رو شفاف کنی-
اگه تو اسلاید قسمت diffuse مپ باشه مشخصه(یه مربع کوچولو جلوی دیفیوس هست که اگه متریال مپ داشته باشه خالی نیست!) جدای از رنگ.

ممنون فکر کنم مورد 3 و 4 باشه چون آبجکت ها رو از archmodel برداشتم و احتمالا باید برم و diffuse map و diffuse color بدم و بله از روی اکسترنال هارد آوردم و تصاویرش توی مپ مکس نیست ... امتحان میکنم اگر نشد دوباره میام کمک میگیرم

مصومه

عضو جدید
سلام بچه ها یه سوال دارم فرق 3دی مکس استودیوبا 3دی مکس دیزاین چیه؟ شنیدم دیزاین مال معماریه درسته؟ چون میخوام برم بخرم می پرسم یه سوال دیگه کدوم ورژنش بهتره آخه میگن 2013 نصبش سخته درسته؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام بچه ها یه سوال دارم فرق 3دی مکس استودیوبا 3دی مکس دیزاین چیه؟ شنیدم دیزاین مال معماریه درسته؟ چون میخوام برم بخرم می پرسم یه سوال دیگه کدوم ورژنش بهتره آخه میگن 2013 نصبش سخته درسته؟

سلام-
دیزاین یه سری تنظیمات داره که کار روراحتتر کرده برای کاربرا-درحالی که هموت معمولی رو هم میشه گرفت همین تغییرات رو روش اعمال کرد-
فرقی نداره به نظرم-ولی خوب دیزاین بهتره نسخه 2014 رو نصب کن که سرعتش خوبه منتها 64 بیتی(اگه سیستمت 64 هستش) چون ویری برای 32 ورژن 2014 نیومده هنوز

مصومه

عضو جدید
سلام-
دیزاین یه سری تنظیمات داره که کار روراحتتر کرده برای کاربرا-درحالی که هموت معمولی رو هم میشه گرفت همین تغییرات رو روش اعمال کرد-
فرقی نداره به نظرم-ولی خوب دیزاین بهتره نسخه 2014 رو نصب کن که سرعتش خوبه منتها 64 بیتی(اگه سیستمت 64 هستش) چون ویری برای 32 ورژن 2014 نیومده هنوز

ممنون از کمکتون;)

shafagh234

عضو جدید
سلام ،من 2 تا فایل 3دی درست کردم ،وقتی میخوام یکی رو در دیگری merge کنم برای این که فایلم زیاد سنگین نشه و راحتر رندر بگیرم باید چکار کنم؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم راهنمایی کنید که چجوری صندلی پنتون رو مدل کنم ؟ اموزش یوتیوب رو دیدم اما نتونستم کار کنم :D
morph-pantone_chair.jpg

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میشه توضیح بدین چه جوری میتونم از روی پلان پرسپکتیو داخلی بزنم؟
دیوار های خارجی به همراه دروپنجرشو تونستم به حجم تبدیل کنمو پرسپکتیو خارجی بزنم
الان باید از طریق حجم دادن به دیواره های داخلی به پرسپکتیو داخلیش برسم
؟؟ :confused:

آخرین ویرایش:

shahab_24

عضو جدید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم راهنمایی کنید که چجوری صندلی پنتون رو مدل کنم ؟ اموزش یوتیوب رو دیدم اما نتونستم کار کنم :D
مشاهده پیوست 188765

بهترین راه استفاده از یه پلن هستش-
به این طریق (قبلش اگه نما های مختلفی از شکل مورد نظر داشته باشی که کار راحتتر وسریعتر پیش میره) -بعد رسم یه plane با 1 سگمنت -اندازه پلن کوچیکتر باشه بهتره-بعد تبدیلش کن به poly بعد از کناره ها سگمنت هارو انتخاب کن وبا نگهداشتن shift شکلتو گسترش بده-هرکجا لازمه سگمنت رو بکش ،حالا عقب یا جلو بالا یا راست-که یه صفحه جدید ساخته بشه--بسته به شکل
بعد اتمام کافیه بهش اسموت بدی-البته باید تمرین داشته باشی به راحتی نمیشه مدلش کرد-اون فیلمو چندبار ببین-وباهاش جلو برو--به مرورو دستت قوی میشه!