رفع اشکال مربوط به:3DMAX

sgs-max

عضو جدید
سلام
چه جوری میشه صحنه مکس را به سه بعدی تبدیل کرد؟ تازه کار با مکس رو شروع کردم.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چه جوری میشه صحنه مکس را به سه بعدی تبدیل کرد؟ تازه کار با مکس رو شروع کردم.

سلام اگه منظورتون اینه که تو محیط مکس فقط میخوایین از حالت سه بعدی استفاده کنین و میخوایی بزرگ دیده بشه رو صفحه ی مربوطه کلیک کن بعد گوشه ی سمت راست پایین یه مربع هستش که فلش داره اونو بزنی بزرگ میشه....واسه بقیه ویو ها هم میتونی استفاده کنی ....برای برگردوندن به حالت قبلی باز هم همون دکمه رو میزنی...

shahab_24

عضو جدید
سلام
]
سلام دوستان یه سوال داشتم اونم اینه که چطوری میشه یه همچین احجانی رو توی مکس یا کد درآورد....
من تو مکس خیلی پیادم کمکم کنین ممنون میشم
http://upload7.ir/imgs/2014-01/35797050177370932406.jpg
برای این کار میشه از مدلسازی استفاده کرد...همیشه خدا هم لازم نیست از خود تری دی مکس استفاده کرد.میشه از نرم افزار دیگه ای هم که گاهی این مدلها رو آماده داره استفاده کرد و ایمپورت کرد
کسی نیس کمکم کنه؟؟؟:(
حجم رو به صورت کلی در آوردم ولی نمیتونم پنجره هارو دربیارم...
subtract تو مکس هم بلد نیستم:redface:
در ضمن برای اینکه یه حجمی از یه جای دلخواه برش بخوره چیکار باید کرد؟؟؟
من اسلایس میکنم از یه حای معین کات میکنه چیکار کنم؟؟؟:cry:
اگه حجم رو ساختین با استفاده از گزینه Editpoly و بعد Polygon محیط پنجره رو انتخاب و بعد کلید BackSpace روبزنید تا پنجره آماده بشه با کمی ویرایش تکمیله.
برای برش هم کافیه از بخش Slice بخش SlicePlane رو انتخاب و جابجا کنید
سلام

دوستان چطور میشه یه پله با شکل نا منظم رو طراحی کرد؟ مثلا یه شکل نیم بیضی که بطور منظم از پایین پله بخوره بره بالا.

چیزی شبیه به سکوهای دو گوش یه استادیوم ورزشی.

با Line و دستور Bevel Profile امکان پذیره...پله رو با Line و محیط رو با بیضی طرح بدین

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال داشتم اونم اینه که چطوری میشه یه همچین احجانی رو توی مکس یا کد درآورد....
من تو مکس خیلی پیادم کمکم کنین ممنون میشم
http://upload7.ir/imgs/2014-01/35797050177370932406.jpg
سلام این آموزش و نگاه کن(فیلم از خودم).
1.rar

Untitled-1.jpg http://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gif

یه سوال این عکسو از کدام سایت گرفتی ، من نام لاتین چنین احجامی رو می خوام. :)

آخرین ویرایش:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام این آموزش و نگاه کن(فیلم از خودم).
1.rar

مشاهده پیوست 190951 http://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gif

یه سوال این عکسو از کدام سایت گرفتی ، من نام لاتین چنین احجامی رو می خوام. :)

ممنون از کمکتون...:gol:
والا یادم نیست....ولی معماری فراکتال رو سرچ کرده بودم بین عکساش پیدا کردم....fractal art....fractal geometri....ووو....هرچی در مورد فراکتال بود زدم...:D

Zaraki-Kenpachi

عضو جدید
دوستان این شیشه چجوری شفاف میشه؟ من با وی ری هر کاری میشد انجام دادم ولی شیشه ای که دراوردم موقع رندر روشن نمیشه. در صورتی که تو حالت عادی کاملا شفافه و پشتش معلوم!

ویرایش: مشکل حل شد.

آخرین ویرایش:

goup

عضو جدید
باعرض سلام خدمت دوستان عزیز من سه تا سوال دارم ممنون میشم که جواب شو بهم بدین

باعرض سلام خدمت دوستان عزیز من سه تا سوال دارم ممنون میشم که جواب شو بهم بدین

1-چه گزینه ای رو باید فعال کنی که یک شی حالت محو شدن داشته باشه در حالی که خطوط ((edge مشخص یاشه
].JPG
2-توی مکس میشه حالتی توی عکس نشون داده بشه یعنی اشیای که انتخاب شدن به صورت کامل دیده بشن واشیای که انتخاب نشدن به حالتwireframe دیده بشن
ll.JPG

goup

عضو جدید
3-میشه از عکس به عنوان نور توی مکس و وی ری استفاده کرد

o.JPG

rezha0064

عضو جدید
سلام دوستان
به یه مشکل خوردم از نوع زجرآور، یه سری فایل که قبلا با مکس 9 کار کرده بودم و یا دیگر آبجکت هایی که استفاده میکردم پس از نصب ویندوز و تعویض گرافیک و نصب دوباره مکس9 دیگه باز نمیشن، اگه کسی میتونه کمک کنه که چیکار کنم؟؟؟
:(:que:
اینم خطایی که میده
http://upload7.ir/imgs/2014-01/70339875057025476293.jpg

اینم یه خطای دیگه ش
http://upload7.ir/imgs/2014-01/25733402476608057606.jpg

آخرین ویرایش:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان
به یه مشکل خوردم از نوع زجرآور، یه سری فایل که قبلا با مکس 9 کار کرده بودم و یا دیگر آبجکت هایی که استفاده میکردم پس از نصب ویندوز و تعویض گرافیک و نصب دوباره مکس9 دیگه باز نمیشن، اگه کسی میتونه کمک کنه که چیکار کنم؟؟؟
:(:que:
اینم خطایی که میده
http://upload7.ir/imgs/2014-01/70339875057025476293.jpg

اینم یه خطای دیگه ش
http://upload7.ir/imgs/2014-01/25733402476608057606.jpg

در مورد ارور اول - مربوط به نام فولدریه که به صورت علامت سوال در اومده! فولدرو نشناخته-بهتر فولدر به زبان انگلیسی تغییر نام داده بشه

ارور دوم هم مربوط به ورژن تردی مکسه-بهتره با ورژن بالاتری بازش کنید

Zaraki-Kenpachi

عضو جدید
اساتید لطفا یکی توضیح بده چطور میشه یه plane رو به شکل نامنظم ایجاد کرد. خودش پیش فرض 4 ضلعی میندازه و من میخوای توی یه شکل نامنظم رو plane بندازم.

مرسی

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
اساتید لطفا یکی توضیح بده چطور میشه یه plane رو به شکل نامنظم ایجاد کرد. خودش پیش فرض 4 ضلعی میندازه و من میخوای توی یه شکل نامنظم رو plane بندازم.

مرسی

کافیه اون پلن رو بلاین بکشید..شکل بسته
بعد اونو به پولی تبدیل کنید--البته اگه نمیخواید ضخامت داشته باشه
ولی اگه ضخامت میخواید کافیه بعد رسم شکل با لاین از اکسترود استفاده کنید

sgs-max

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسان عزیز
من مکس 2013 نصب کردم و حالا میخوام یه تویوپ ترسیم کنم نمیشه ممنون میشم که راهنماییم کنی در ضمن صحنشم سه بعدی نیست.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من مکس 2013 نصب کردم و حالا میخوام یه تویوپ ترسیم کنم نمیشه ممنون میشم که راهنماییم کنی در ضمن صحنشم سه بعدی نیست.

خوب چرا نمیشه . اصلا از تیوب منظورتونه ترسیم لوله هستش ؟ یا دکمه مخصوص تیوب ؟ برای ترسیم لوله راه های زیادی هست . با لاین برکش و بهش ضخامت بده تو تنظیمات لاین ..

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز برای ساخت آب در مکس میتونید از لینکهای زیر استفاده کنید
http://www.aversis.be/tutorials/vray/vray-20-glass-liquid-03.htm
http://3dexport.com/3dtuts/3d-tutorials/how-to-create-a-swimming-pool-model-in-3ds-max/
http://www.cgrats.com/realistic-water-in-3ds-max.html/2

لینک سوم فک میکنم از همه طبیعی تر باشه من خودم از این روش استفاده میکنم موفق باشد [/QUO

مرسی:gol::gol:

mehraze79

عضو جدید
سلا دوستان
من اول شروع کام هر 4 ویوپرتم درست بود
top-front-right-left
بعد چن مرحله که کار کردم حالا وقتی میرم مثلا تو نمای رایت میبنم کل نما چرخیده و دیگه مثل قبل نس
برا ایکه نما دوباره درست بشه باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahab_24

عضو جدید
سلام

از سمت راست بخش Objects می تونید گزینه Tube رو پیدا کنید شاید همو منظور شما Torus باشه!!
نمیدونم منظورتون از سه بعدی چیه اما اگر منظورتون صحنه پرسپکتیون= هست کلید میانبر P را بزنید اگر باز هم درست نشد یک عکس از صحنه اتون بگیرید و برای ما بگذارید.

جدیدا یه کار زدم نظرتون چیه ؟
خوبه اما اینجا جاش نیست!

سلا دوستان
من اول شروع کام هر 4 ویوپرتم درست بود
top-front-right-left
بعد چن مرحله که کار کردم حالا وقتی میرم مثلا تو نمای رایت میبنم کل نما چرخیده و دیگه مثل قبل نس
برا ایکه نما دوباره درست بشه باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روی همون نمای Right قبلی رفته و کلید R را بزنید.اگر برای تنظیمات کلی نماها مشکل دارید میتونید به این آدرس بروید:
Views>Views>viewport Configuration>Layout

mehraze79

عضو جدید
سلام

از سمت راست بخش Objects می تونید گزینه Tube رو پیدا کنید شاید همو منظور شما Torus باشه!!
نمیدونم منظورتون از سه بعدی چیه اما اگر منظورتون صحنه پرسپکتیون= هست کلید میانبر P را بزنید اگر باز هم درست نشد یک عکس از صحنه اتون بگیرید و برای ما بگذارید.

خوبه اما اینجا جاش نیست!

روی همون نمای Right قبلی رفته و کلید R را بزنید.اگر برای تنظیمات کلی نماها مشکل دارید میتونید به این آدرس بروید:
Views>Views>viewport Configuration>Layout

مرسی از راهنماییت
تو رشتت عمرانه اما قد خوب که پیگیر مکسو رم افزار های معماری هستی
موفق باشی

elham gol

عضو جدید
3D MAX

3D MAX

سلام خسته نباشید
ببخشید من میخواستم بدونم چجوری فایل cadرو ببرم توی 3d ؟ یعنی سایتمو 1 خطه وارد 3dmax بردم ولی نمیتونم حجم بدمو بقیه کاراشو بکنم. مشکلم توی حجم دادن ممنون میشم کمکم گنید.:cry: :( میخوام پروژمو خودم ببندم اما این مشکلو دارم.

shahab_24

عضو جدید
سلام خسته نباشید
ببخشید من میخواستم بدونم چجوری فایل cadرو ببرم توی 3d ؟ یعنی سایتمو 1 خطه وارد 3dmax بردم ولی نمیتونم حجم بدمو بقیه کاراشو بکنم. مشکلم توی حجم دادن ممنون میشم کمکم گنید.:cry: :( میخوام پروژمو خودم ببندم اما این مشکلو دارم.
سلام
اینکه خودتون میخواید پروژه اتون رو ببندید خیلی خوبه.برای انتقال فایل های کد به تری دی باید چندین مورد رو در نظر داشت.برای وارد کردن فایل کد به تری دی مکس میتونید از گزینه Import در بخش آیکون تری دی (بالا ترین نقطه برنامه تری دی سمت چپ) استفاده کنید.برای سه بعدی کردن هم اگر خط های شما در کد به طور مناسب با هم Join شده باشن در تری دی با انتخابشون استفاده از دستور Extrude اونها رو سه بعدی کنید

amirosiris

عضو جدید
برای ساخت توپوگرافی من از این روش استفاده میکنم: شروع کار با plan تعداد سگمنتاشو زیاد میکنین.با استفاده از تابع edit poly و زیرشاخه edge .وارد سربرگ soft selection همین تابع میشین و تیک کنار use soft selection رو میزنین.حالا نقطه ای از پلان که قراره توپوگرافی داشته باشروانتخاب میکنین با گزینه falloff میتونین محدودرو کم یا زیاد کنین در آخرم با move قسمت انتخاب شدتونو میکشین بالا

mt.68

عضو جدید
مهم مهم : سلام ، یه سوال دارم ؛ اونم این که ورژن مکس من 2011 ؛ یه فایلی رو دارم میخوام باز بکنم که ورژنش 2012 بوده اما به 2010 تبدیلش کردن ، حالا هرکاری میکنم اون فایل تو مکسم باز نمیشه و همه باز میشن بجز این فایل ؛چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه فایل سیو ازش بالاتر باشه یا پایینتر باز نمیشه مگهههه ؟ ارور xaml میده :(((

لطفا تا آخر امشب کمک کنید ؛ فوریه :(

mahdiyar.memar

عضو جدید
مهم مهم : سلام ، یه سوال دارم ؛ اونم این که ورژن مکس من 2011 ؛ یه فایلی رو دارم میخوام باز بکنم که ورژنش 2012 بوده اما به 2010 تبدیلش کردن ، حالا هرکاری میکنم اون فایل تو مکسم باز نمیشه و همه باز میشن بجز این فایل ؛چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه فایل سیو ازش بالاتر باشه یا پایینتر باز نمیشه مگهههه ؟ ارور xaml میده :(((

لطفا تا آخر امشب کمک کنید ؛ فوریه :(

اصولا" باید باز بشه.میخواین یه بار هم با marge فایل مورد نظرتون رو وارد 3dmax 2011 کنین.
من آنلاینم که مشکلتون رو رفع کنیم

mt.68

عضو جدید
اصولا" باید باز بشه.میخواین یه بار هم با marge فایل مورد نظرتون رو وارد 3dmax 2011 کنین.
من آنلاینم که مشکلتون رو رفع کنیم
نه متاسفانه باز نمیشه ؛ فایل رو باز میکنم یا MARAGE میکنم ؛باز میشه اما توش خالیه ، انگار هیچی نیست ؛اما هست :( ؛همون اولش ارور xaml رو میده ؛ بعد میگه برگرده به حالت کارخونه ای و از این چیزاااااا :(((((

mahdiyar.memar

عضو جدید
نه متاسفانه باز نمیشه ؛ فایل رو باز میکنم یا MARAGE میکنم ؛باز میشه اما توش خالیه ، انگار هیچی نیست ؛اما هست :( ؛همون اولش ارور xaml رو میده ؛ بعد میگه برگرده به حالت کارخونه ای و از این چیزاااااا :(((((

یادم نمیاد که با چنین مشکلی رو به رو شده باشم.اما این که میگین برگرده به حالت کارخونه به احتمال میدم مشکل از 3d باشه.میخواین توی www.upload.arcdownload.ir آپلود کنین من نگاه کنم ببینم چشه.

mt.68

عضو جدید
یادم نمیاد که با چنین مشکلی رو به رو شده باشم.اما این که میگین برگرده به حالت کارخونه به احتمال میدم مشکل از 3d باشه.میخواین توی www.upload.arcdownload.ir آپلود کنین من نگاه کنم ببینم چشه.
بقیه فایلا رو بدون مشکل باز میشه ؛اما رو این گیره ، این فایل برا من نبود و برا دوستمه که ورژن مکسش باهام فرق داشت ، سعی کرد 2010 کنه که بتونم استفاده کنم :(
ارور اول :
13920571381.jpg

ارور دوم :

13920571382.jpg

mahdiyar.memar

عضو جدید
بقیه فایلا رو بدون مشکل باز میشه ؛اما رو این گیره ، این فایل برا من نبود و برا دوستمه که ورژن مکسش باهام فرق داشت ، سعی کرد 2010 کنه که بتونم استفاده کنم :(
ارور اول :
مشاهده پیوست 194593

ارور دوم :

مشاهده پیوست 194594

والا نمیدونم اما اگه متریال نداده باشین یا میتونین متریال رو دوباره اعمال کنین بگین سیو از نکنه و یه اکسپرت با فرمت 3ds یا obj بزنه.چون توی همه مکس ها باز میکنه اما احتما 98 درصد متریالاش نمونه.
با چنین مشکلی مواجه نشدم

mt.68

عضو جدید
والا نمیدونم اما اگه متریال نداده باشین یا میتونین متریال رو دوباره اعمال کنین بگین سیو از نکنه و یه اکسپرت با فرمت 3ds یا obj بزنه.چون توی همه مکس ها باز میکنه اما احتما 98 درصد متریالاش نمونه.
با چنین مشکلی مواجه نشدم
باشه ؛ممنون از پاسخگوییتون :)

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
ارور اول :
مشاهده پیوست 194593

ارور دوم :

مشاهده پیوست 194594

برای ارور اول به این ادرس برو C:\Users\Man\AppData\Local\Autodesk\3dsMaxDesign\2014 - 64bit قرمز: یوزر مورد نظر!!
ویه فولدر هست به اسم enu کافیه بهOLD_enu تغیر نام بدی شاید حل شد
---
در مورد ارور دوم -که مربوط به ریبون مکس هستش کافیه به این ادرس بری
C:\Users\Man\AppData\Local\Autodesk\3dsMax2014 - 64bit-enu

man همون user name شماست.شاید به اسم دیگه ای باشه که خودتون تعیین کردید
فولدر App Data هم معمولا مخفیه! بارفتن به Folder Option و زدن تیک ! Show Hidden Files اونو ازحالت مخفی خارج کنید!!!!

بعد از رفتن به این آدرس فایل
Max Managed.Xaml.backup رو به Max Managed.Xaml تغییر نام بدی.

اگه مشکل حل نشد! چند با تکرار کن......البته تو بار اول مشکل حل میشه!!!