رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوستان . من وقتی که یه شیپ رو اکسترود میکنم فقط دیواره هاش میاد بابلا و تو خالی میشه. چیکار کنم که توپر بشه؟

سلام
کافیه ورتکس های گوشه ها رو به هم weld کنی- وتو یه تراز باید باشن .

سلام بچه ها من1مشکلی دارم اونم اینکه وقتی رندر میگیرم نورش مناسبه اما وقتی به صورت عکس سیوش میکنم خیلی بی روحه
کسی میدونه مشکل کجاس و راه حلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام
به اینجا برو Customize>Perferencs settings>Gumma and Lut

تیک کنار Enable Gamma\LUT رو بردار.

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام دوستان . من وقتی که یه شیپ رو اکسترود میکنم فقط دیواره هاش میاد بابلا و تو خالی میشه. چیکار کنم که توپر بشه؟

موقعه ای که یک موضوع دو بعدی از داخل کد وارد مکس میشه ممکن بعضی از vertexها weld نشده باشند این عامل باعث میشه هنگام extrude کردن حجم توخالی بشه پس راه حل اینه که vertexها رو انتخاب و بعد روی دکمه weld کلیک کنیم که این امکان در قسمت modify قابل دسترس است.

rahman.kh

عضو جدید
سلام و درود بر دوستان عزیزم
خوبین؟
میخواستم بپرسم پرژه ای که با منتال ری متریال خورده و طراحی شده را چطور با حفظ همه تناسباتش میتونم به وی ری وارد بکنم و رندر بزنم.
الان یک فایل منتال را که موتور رندر را وی ری انتخاب میکنم نه نور که میگذارم تاثیری میکنه و نه متریال هاش درست میاد.
ممنون میشم اگر باید کانورتی یا اگه مسئله ای هست باید انجام بدم بنده را راهنمایی بفرمایین.

mehraze79

عضو جدید
سلام دوباره
zancanaroعزیز ممنون از راهنماییت خیلی لطف کردی خیلی وقت بود که درگیر این مشکل بودم
میخواستم بدونم میشه من ایمیل شما رو داشته باشم تا فایل یا عکسشو برات بفرستم تا ببینی و نظزتو بدی؟
اگه ایراد نداره ایمیلتو تو پیام خصوصی برام بفرست
بازم ممنون بابت کمکت

azika

عضو جدید
سلام به سایت زیر برید نزدیک 60 ویدئو آموزشی عالی برای دانلود داره. به نظر من که خیلی خوبه .
www.artaaria.ir

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میشه واسم توضیح بدین چه جوری ازویوپورت های رایت. لفت(نماهااز زاویه های مختلف)با مقیاس رندر بگیرم؟
میخوام نماش خطی باشه نه حجمی

mehdi.sp141

عضو جدید
در محیط مکس این امکان وجود نداره.
اما می توانید بعد از ایمپورت کردن عکس رندر شده در برنامه کد تنظیمات مقیاس را انجام داد.:D

azika

عضو جدید
سلام . آخه اینا همه بلاکهای اتوکد هستن که من ایمپورتشون کردم . بقیه رو اکسترود میکنه. مشکلی هم نداره ولی پلان کدی رو تو خالی میاره بالا. نمیدونم چرا.

mehdi.sp141

عضو جدید
مشاهده پیوست 186411یعنی نمیشه 1همچین عکسیو با مقیاس گرفت؟؟

بعد از ذخیره رندر، برنامه کد را باز می کنی و با دستور raster image ref از منو insert عکس را وارد کد می کنید، روی یک قسمت از عکس که اندازشو می دونی یه پاره خط می کشی ( مثلا پنجره ای که یک متره) بعد در یه جای خالی یک پاره خط یک متری می کشی ، بعد با استفاده از دستور aligen یا تایپ al می توانی تنظیمات مقیاس رو انجام بدی.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام دوباره
zancanaroعزیز ممنون از راهنماییت خیلی لطف کردی خیلی وقت بود که درگیر این مشکل بودم
میخواستم بدونم میشه من ایمیل شما رو داشته باشم تا فایل یا عکسشو برات بفرستم تا ببینی و نظزتو بدی؟
اگه ایراد نداره ایمیلتو تو پیام خصوصی برام بفرست
بازم ممنون بابت کمکت

سلام-خواهش میکنم
شما کارتون رو تو باشگاه بذارید که همه ببین،چند نظر مختلف مفیدتر تر از یه نظره.--منم سعی میکنم کمک کنم

shafagh234

عضو جدید
سلام ، میشه بگید چطوری میتونم تو مکس با فونت فارسی بنویسم ؟
وقتی مینویسم حروف به صورت علامت سوال در میاد.

mehdif100

عضو جدید

مکس فونت فارسی نمیشناسه یه راه حلش اینه که شما باید توی کد بنویسی بعد IMPORT کنی داخل مکس و اگه احتمالا میخای حجم داشته باشه باید EXTRUDE کنی.

minamir3000

کاربر فعال

من تو مکسم (2014) راحت فارسی می نویسم ،با هر فونتی،بدون هیچ مشکلی ،خواستید بگید عکس بذارم

mehdi.sp141

عضو جدید

بهترین راحل اینه که یک نرم افزار فارسی نویس نصب کنید مثل LeoMoon Persian TTT Writer که نرم افزار و نحوه استفاده ازشو می تونی از اینترنت دانلود کنی (http://mihandownload.com)

• قابلیت تایپ مستقیم زبان فارسی در محیط نرم افزارهای مختلف.
  • داشتن 344 فونت بسیار زیبای فارسی در اشکال گوناگون.
  • قابلیت تایپ در محیط نرم افزارهای 3D Max, Flash, Photoshop و....
  • :smile:

mehraze79

عضو جدید
]چرا من هرچی اعکسای مکسو میخوام بذارم اپلود نمیکنه؟باید چکار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehraze79

عضو جدید
کی میدونه اولا چرا رندرهای من تو لپ تابم نورصبحه بعد رو سیستم معمولی غروبه؟
حالا اگه پلات بگیرم حتما شبه.......................
برا این مشکل چکار کنم؟
دوما درخت یا گیاهایی که ایمپورت میکنم تو کارم رنگشون سبز یا زرد ه یا............اما بعد رندر سیاه سفید یا خاکستریه. چرا؟

mehdi.sp141

عضو جدید
کی میدونه اولا چرا رندرهای من تو لپ تابم نورصبحه بعد رو سیستم معمولی غروبه؟
حالا اگه پلات بگیرم حتما شبه.......................
برا این مشکل چکار کنم؟
دوما درخت یا گیاهایی که ایمپورت میکنم تو کارم رنگشون سبز یا زرد ه یا............اما بعد رندر سیاه سفید یا خاکستریه. چرا؟

با vray رندر می گیری؟