رفع اشکال مربوط به:3DMAX

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
میخواستم سوال بکنم که چرا وقتی یک فایل اتوکد را ایمپورت میکنم در مکس،یک سری از سطوحم مجعد و بعضی از زاویه ها حجم اضافی پیدا میکنه؟
در پست های قبلی خواندم که تنظیمات ایمپرت چکونه باید باشه،ولی جواب نداد؟
ممنون میشم از راهنماییتون

پیشنهاد میکنم هیچ وقت فایلهای سنگین و شلوغ پولوغ رو تو این نرم افزار و اون نرم افزار امپورت نکنید کار کاملا اشتباهی هستش . هربرنامه ای برای خودش خط و نقطه و سطوح متفاوتی تعریف شده ... سعی کنید شکلهای ساده رو وارد کنید . مثلا رویت به مکس خیلی خوب جواب میده ولی شکلهای شلوغ اتوکد وارد مکس بشه هیچی دیگه . کار منفجر میشه
بهتره که فایل اتوکد رو تو خود اتوکد ویرایش کنید و چیزهایی که لازمه رو بزارید و در آخر هم کار رو pu یا همون پرج کنید که سبک شه و بعد وارد مکس کنید

آخرین ویرایش:

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام اگر میشه تنظیمات رندر شب تری دی مکس رو توضیح بدید.

اگه با وی ری کار میکنید با vray sun وقتی بزنید یهو تنظیمات بکگراند هم تغییر میکنه و هرچی نور vray sun رو پایین تر و تو افق ببیرید نور غروب میگیره به خودش که خیلی طبیعی تر از تنظیمات دستی هستش چون در حالت vray sun هر چی نور به سمت افق بره آسمون رنگ غروب و نارنجی میگیره

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
با سلام
میخواستم سوال بکنم که چرا وقتی یک فایل اتوکد را ایمپورت میکنم در مکس،یک سری از سطوحم مجعد و بعضی از زاویه ها حجم اضافی پیدا میکنه؟
در پست های قبلی خواندم که تنظیمات ایمپرت چکونه باید باشه،ولی جواب نداد؟
ممنون میشم از راهنماییتون

در مورد ایمپورت اگه اصولی باشه قطعا مشکلی پیش نمیاد-.شما با چه scale ی! ایمپورت میکنید؟ اگه رو متر قرار بدید مشکل حل میشه..برای کار خیلی شلوغ رو متر باشه بهتره.
0.jpg

rahman.kh

عضو جدید
در مورد ایمپورت اگه اصولی باشه قطعا مشکلی پیش نمیاد-.شما با چه scale ی! ایمپورت میکنید؟ اگه رو متر قرار بدید مشکل حل میشه..برای کار خیلی شلوغ رو متر باشه بهتره.
مشاهده پیوست 184788

درود بر شما
بله واحد سانتی متر بود،یعنی در اتوکد متر اوکی کنم و در مکس هم متر تعرف بکنم حل هست؟
سطوح دایره و آرک هام هم که بصورت مسطتیل در میاد اوکی میشه؟ البته در اتوکد هم که حجم سه بعدی دایره میزنم نمیدونم چرا گرد صیغلی نیست،تازه به مکس که میارم آخر داغونیه از لبه لبه دار شدن.
چه باید بکنم بنظرتون استاد؟

rahman.kh

عضو جدید
پیشنهاد میکنم هیچ وقت فایلهای سنگین و شلوغ پولوغ رو تو این نرم افزار و اون نرم افزار امپورت نکنید کار کاملا اشتباهی هستش . هربرنامه ای برای خودش خط و نقطه و سطوح متفاوتی تعریف شده ... سعی کنید شکلهای ساده رو وارد کنید . مثلا رویت به مکس خیلی خوب جواب میده ولی شکلهای شلوغ اتوکد وارد مکس بشه هیچی دیگه . کار منفجر میشه
بهتره که فایل اتوکد رو تو خود اتوکد ویرایش کنید و چیزهایی که لازمه رو بزارید و در آخر هم کار رو pu یا همون پرج کنید که سبک شه و بعد وارد مکس کنید

درود
والا ادیتی در مکس انجام نمیدم چون مدلینگ را با کد میزنم.
این pu یا پرجی که گفتین چی هست؟
متوجه نشدم متاسفانه

NASRIN NAJAFI

عضو جدید
بچه ها من توی نصب وی ری مشکل دارم.
نصب کردم . کرک کردم. توی render set up, assign کردم. توی متریال v ray mtl رو فعال کردم. اما slot های متریالم نمیاد و تنظیمات render set up ام مثل indirect illuminationam و چند tab دیگه خالیه. و رندر هم کاملا سیاه میشه .
چیکار کنم حالا ؟؟؟ :confused:

shrhk1

عضو جدید
من وقتي پلانه باندري شدمو از كد ايمپورت ميكنم اكستروذش ميكنم سياهه ،هم تو صفحه هم تو رندر ،اسكيلها هم كدو مكسم متره جفتش،يكي كمكم كنه خيلي واجبه :((((

*Mina*

عضو
من وقتي پلانه باندري شدمو از كد ايمپورت ميكنم اكستروذش ميكنم سياهه ،هم تو صفحه هم تو رندر ،اسكيلها هم كدو مكسم متره جفتش،يكي كمكم كنه خيلي واجبه :((((

کافیه از پنجره متریال ادیتور یک متریال دیفالت مکس یا هر متریال دیگه ای بهش اختصاص بدید ، درست میشه :)

shrhk1

عضو جدید
بچه ها من با اسنپ مكس خيلي مشكل دارم علامتش خيلي بزرگه و كنج هارو درست نميگيره چيكار كنيم درست شه؟!

rahman.kh

عضو جدید
بچه ها من توی نصب وی ری مشکل دارم.
نصب کردم . کرک کردم. توی render set up, assign کردم. توی متریال v ray mtl رو فعال کردم. اما slot های متریالم نمیاد و تنظیمات render set up ام مثل indirect illuminationam و چند tab دیگه خالیه. و رندر هم کاملا سیاه میشه .
چیکار کنم حالا ؟؟؟ :confused:

سلام
درایور کارت گرافیکتون را نصب یا آپدیت بکنید،درایور قبل را پاک و درایور جدید را جایگزین بکنید.
موفق باشی

rahman.kh

عضو جدید
کمک :wallbash::sweatdrop::crying::crying2:بچه ها دمتون گرم بابا،بابا یک نفر من را راهنمایی کنه...
چرا آرک ها و سطوح دایره که از کد لعنتی ایمپورت میکنم در مکس ،سطوح دایره و نیم دایره لبه لبه داره،صیغلی نیست،انگار چندتا مسطتیل با روتیت چسبیدن به هم و دایره تشکیل میدن.
با سپااااااس فراوان

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
کمک :wallbash::sweatdrop::crying::crying2:بچه ها دمتون گرم بابا،بابا یک نفر من را راهنمایی کنه...
چرا آرک ها و سطوح دایره که از کد لعنتی ایمپورت میکنم در مکس ،سطوح دایره و نیم دایره لبه لبه داره،صیغلی نیست،انگار چندتا مسطتیل با روتیت چسبیدن به هم و دایره تشکیل میدن.
با سپااااااس فراوان

خوب دوست عزیز وقتی به سوالی جواب داده نمیشه.میتونه چند علت داشته باشه که مهمترینش تکراری بودن سواله که با یه سرچ میشه به جواب رسید قبلا بهتون جواب دادم .
خوب شما تنظیمات رو اشتباه وارد میکنی حتما.
از صفحه ایمپورت مکس با تنظیمات خودتون یه عکس بگیرید بذارید تا تنظیمات رو ببینم..مثلی عکسی که در جواب سوالتون گذاشتم قبلا.

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز

دیدی با متریال دادن درست نشد.کافیه به پولی تبدیلش کنی و پولیگان رو انتخاب کنی (اونی که سیاهه) وگزینه Flip رو تو تنظیمات ادیت پالی رو بزنی .

آخرین ویرایش:

ali7848

عضو جدید
سلام دوستام . من تو کارهای داخلی زیادی دیدم که از استیکر ( برچسب دبواری طرح دار ) در بخشی از دیوار کار میشه اما هر چی تو نت گشتم تکسچر هاش نبود . اینارو از کجا میشه تهیه کرد ؟ و واسه استفاده ازش از یه صفحه استفاده کنیم بهتره ؟؟

shahab_24

عضو جدید
سلام دوستام . من تو کارهای داخلی زیادی دیدم که از استیکر ( برچسب دبواری طرح دار ) در بخشی از دیوار کار میشه اما هر چی تو نت گشتم تکسچر هاش نبود . اینارو از کجا میشه تهیه کرد ؟ و واسه استفاده ازش از یه صفحه استفاده کنیم بهتره ؟؟
سلام
عزیزم خوب نگشتی...همه تکسچرها که آماده نیستن عزیزم.تو گوگل همین استیکر فارسی رو سرچ کنی توش یه چندتایی طرح خوب هست.اما باید روشون کار بشه.می تونی wall sticker models یا wall sticker patterns و یا wall stickers patterns و هر چیزی تو این مایه ها رو تو گوگل سرچ کنی.بعد طرح مورد نظرت رو ازش استفاده کنی.صفحه جدید هم نمی خواد می تونی از UVW استفاده کنی.

این هم نمونه سرچ گوگلی : wall stickers patterns

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من با مکس 2013 کار میکنم قبلا اینطوری نمیشد ولی الان بدون اینکه از وی ری استفاده کنم یا نوری تو فضا باشه هر حجمی که میسازم سایه می اندازه چرا؟ چه طوری از بین میره؟
ممنون

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام

من با مکس 2013 کار میکنم قبلا اینطوری نمیشد ولی الان بدون اینکه از وی ری استفاده کنم یا نوری تو فضا باشه هر حجمی که میسازم سایه می اندازه چرا؟ چه طوری از بین میره؟
ممنون

در قسمت بالا و سمت چپ دریچه دید(viewport) روی realistic کلیک کرد یک منو باز می شود از این لیست shaded را انتخاب می کنیم بدین صورت سایه های مربوط به نور پیش فرض برنامه غیر فعال می شوند.

setayesh_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
در قسمت بالا و سمت چپ دریچه دید(viewport) روی realistic کلیک کرد یک منو باز می شود از این لیست shaded را انتخاب می کنیم بدین صورت سایه های مربوط به نور پیش فرض برنامه غیر فعال می شوند.

مرسی
فقط اینکه وقتی با vray کار میکنم این گزینه باید فعال باشه یا نه؟ یعنی خاموش و روشن بودن این گزینه تو رندر نهایی با ور ری تاثیری داره؟ ممنون

shahab_24

عضو جدید
مرسی
فقط اینکه وقتی با vray کار میکنم این گزینه باید فعال باشه یا نه؟ یعنی خاموش و روشن بودن این گزینه تو رندر نهایی با ور ری تاثیری داره؟ ممنون
نه مشکلی در رندر نهایی ایجاد نمیکنه.این تنظیمات فقط برای صفحه پیش نمایشی هست که شما دارید توش کار میکنید

تهرنگ

عضو جدید
سلام.. من با 3ds max 2014 کار میکنم امروز به یه نکته جالب بر خوردم... خواستم یه عکس وارد کنم که از روش بکشم ولی توی قسمت Viewport Background Image گزینه Lock Zoom / Pan وجود نداشت و حذف شده بود... بعد از اینکه عکس رو وارد کردم ، عکس قابلیت زوم و پن نداشت.. لطفا اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه

mehdi.sp141

عضو جدید
سلام.. من با 3ds max 2014 کار میکنم امروز به یه نکته جالب بر خوردم... خواستم یه عکس وارد کنم که از روش بکشم ولی توی قسمت Viewport Background Image گزینه Lock Zoom / Pan وجود نداشت و حذف شده بود... بعد از اینکه عکس رو وارد کردم ، عکس قابلیت زوم و پن نداشت.. لطفا اگه کسی اطلاعی داره کمک کنه

خوب ،بعد از alt +bگزینه use file را انتخاب می کنید و در قسمت aspect raito گزینه match bitmap و در پایین صفحه کلیلک روی دکمه apply to active view تا تغییرات اعمال شده انجام گیرد. خوش باشید:D

تهرنگ

عضو جدید
خوب ،بعد از alt +bگزینه use file را انتخاب می کنید و در قسمت aspect raito گزینه match bitmap و در پایین صفحه کلیلک روی دکمه apply to active view تا تغییرات اعمال شده انجام گیرد. خوش باشید:D
تا اینجاش رو که خودم گفته بودم استاد عزیز.... الان توی توضیح شما چک باکس Lock Zoom / Pan کجاست؟؟؟ این چک باکس توی ورژن 2014 برداشته شده و تصویری که میاریم زوم و پن نمیشه.. لطفا اگه کسی اطلاع داره جواب منو بده

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان خوبم...شب یلدای همگی مبارک....

وقتی میخوام رندر بگیرم برنامه خود به خود بسته میشه و اخطار میده ...مشکل از چیه؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
تا اینجاش رو که خودم گفته بودم استاد عزیز.... الان توی توضیح شما چک باکس Lock Zoom / Pan کجاست؟؟؟ این چک باکس توی ورژن 2014 برداشته شده و تصویری که میاریم زوم و پن نمیشه.. لطفا اگه کسی اطلاع داره جواب منو بده

احتمالا سرویس پک 3 داشته باشه! البته نسخه دیزاین
خوب بهتره که یه پلان رسم کنی و تصویر رو بهش اعمال کنی. تو 2014 قابلیت خوبی ایجاد شده وبا زوم کردن تصیویر به راحتی شطرنجی نمیشه.!!

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان خوبم...شب یلدای همگی مبارک....

وقتی میخوام رندر بگیرم برنامه خود به خود بسته میشه و اخطار میده ...مشکل از چیه؟

چه اخطاری؟
خوب یا رم کافی وجود نداره-یا فایل سنگینه ویا آبجکتی باعث کرش میشه.

azika

عضو جدید
سلام دوستان . من وقتی که یه شیپ رو اکسترود میکنم فقط دیواره هاش میاد بابلا و تو خالی میشه. چیکار کنم که توپر بشه؟

mehraze79

عضو جدید
سلام بچه ها من1مشکلی دارم اونم اینکه وقتی رندر میگیرم نورش مناسبه اما وقتی به صورت عکس سیوش میکنم خیلی بی روحه
کسی میدونه مشکل کجاس و راه حلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟