رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
بچه هااااااا......من وقتی میخوام تست رندر بگیرم از سایتم خیلی طول میکشه چیکار کنم؟؟؟
اینطوری که باید یه هفته همش تست رندر بگیرم:(:cry:

تست رندر اسمش روشه! اگه قرار باشه رفرکت یا رفلکت برداشته بشه که نمیشه تست!! بهتره که بمونه و یه خورده سیستمتونو ارتقا بدید ..تست میگیریم که تنظیمات متریال مشخص باشه
این تیک رو زمانی بر میدارن که یه ترفند مد نظر باشه.فرصت شد میگم حتما

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تست رندر اسمش روشه! اگه قرار باشه رفرکت یا رفلکت برداشته بشه که نمیشه تست!! بهتره که بمونه و یه خورده سیستمتونو ارتقا بدید ..تست میگیریم که تنظیمات متریال مشخص باشه

بله برای تست متریال باید باشه استاد ولی خود من وقتی داخلی کار می کنم برای چک کردن چیدمان و رنگها زیاد تست می گیرم و همینطور شدت نور ... توی داخلی کار کردن به کار من میاد خیلی ... البته من چون زیاد نمیدونم شاید خیال می کنم بهتره

mahdiyar.memar

عضو جدید

سلام و عرض ادب
بنده با پریسا خانم (Parisa R) موافقم.دوست عزیز تست رندر ممکنه که به چندین دلیل انجام بشه بعضی برای تست روشنایی بعضی برای نمایش نحوه چیدمان(که حتی توی این مواقع از Ovride استفاده میکنن که باعث میشه تمام اجسام سفید و بدون متریال و انعکاس و انکسار بشه تا فقط چیدمان رو ببینن) و حتی بعضی برای انیمیشن.(اطلاعات بیشتر رو توی انجمن evermotion میتونین ببینین)
شما درست میفرمایید در کل بهترین راه ارتقا سیستم هستش اما دوست گرامی همین ثانیه یه کامپیوتر خوب برای این کار 12ملیون قیمتشه.یه چیزه ارزونتر که بخواین لبتابم باشه 7.5 ملیون(asus) قیمتشه.
به نظر شخص بنده بهترین تست رندر کامله یعنی با بهترین کیفیت و با بهترین نور و تنظیمات اما خوب خیلی ها سیستمشون ضعیفهاون موقع دیگه نباید 3d و vray کار کنن؟:D
.بنده خودم زمان دانشجویی هر رندرم 1.30 الی 2 ساعت و حتی بیشتر طول میکشید.تازه اگه شانسم خوب بوده باشه و جاییشو خراب نکرده باشم که باعث بشه دوباره کاری کنم.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله برای تست متریال باید باشه استاد ولی خود من وقتی داخلی کار می کنم برای چک کردن چیدمان و رنگها زیاد تست می گیرم و همینطور شدت نور ... توی داخلی کار کردن به کار من میاد خیلی ... البته من چون زیاد نمیدونم شاید خیال می کنم بهتره

خب چرا تیکه تیکه تست رندر نمیگیرید؟
region render رو فعال کنید و تست کنید
من معمولا همینکار رو میکنم که در بخشهایی که میخوام سایه روو چک کنم یا انعکاس یا یه بافت خاص و .. رو رندر رو در همون محدوده تعریف میکنم

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من یه مشکلی الان برای کارم پیش اومد، قبلش میتونستم رندر بگیرم، اما الان تو پنجره ی print size wizard سایزو که a4 کردم از همونجا رندرو زدم اروره:
Erore creation bitmap mide!!!!!
الانم که f9 رو میزنم واسه رندر باز همین eroro میده نمیدووووووونم چیشده!!!!
کسی میتونه کمکم کنه؟!
2.jpg1.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام و عرض ادب
بنده با پریسا خانم (Parisa R) موافقم.دوست عزیز تست رندر ممکنه که به چندین دلیل انجام بشه بعضی برای تست روشنایی بعضی برای نمایش نحوه چیدمان(که حتی توی این مواقع از Ovride استفاده میکنن که باعث میشه تمام اجسام سفید و بدون متریال و انعکاس و انکسار بشه تا فقط چیدمان رو ببینن) و حتی بعضی برای انیمیشن.(اطلاعات بیشتر رو توی انجمن evermotion میتونین ببینین)
شما درست میفرمایید در کل بهترین راه ارتقا سیستم هستش اما دوست گرامی همین ثانیه یه کامپیوتر خوب برای این کار 12ملیون قیمتشه.یه چیزه ارزونتر که بخواین لبتابم باشه 7.5 ملیون(asus) قیمتشه.
به نظر شخص بنده بهترین تست رندر کامله یعنی با بهترین کیفیت و با بهترین نور و تنظیمات اما خوب خیلی ها سیستمشون ضعیفهاون موقع دیگه نباید 3d و vray کار کنن؟:D
.بنده خودم زمان دانشجویی هر رندرم 1.30 الی 2 ساعت و حتی بیشتر طول میکشید.تازه اگه شانسم خوب بوده باشه و جاییشو خراب نکرده باشم که باعث بشه دوباره کاری کنم.

:ا بله معنی تست رندر رو یه تردی مکس کار معمولی هم میدونه!! فک کنم بحث سر تیک رفرکت و رفلکته!! نه موضوع تست رندر
وقتی رفرکت و رفلکتی تو رندر مشخص نباشه! تست چه معنی میده؟ غیر اینه که یه رندر بی روح داریم! و تنظیماتی که انجام شده بی معنی میشه! چه تنظیمات متریال چه تنظیمات نور!--
تست زمانی معنی میده که بخوایم یه پریوی سریع از تنظیمات متریال و نور داشته باشیم(کیفیت کم)..نه یه رندر بی روح وبی معنی --
من تو این 10 سال یادم نمیاد از این روش برای تست کردن استفاده کرده باشم -بله این تیک رو یه وقتایی باید ورش داشت ولی بیشتر مواقع باید باشه حتی برای یه رندر اسکیسی
در ضمن با یه سیستم یه هسته ای با 2 گیگ رم هم میشه رندر خوب گرفت.ونیازی به سیستم 12 میلیونی نیست!!! یا لپ تاپ 7.5 میلیونی -!!
موفق باشید

آخرین ویرایش:

mahdiyar.memar

عضو جدید
:ا بله معنی تست رندر رو یه تردی مکس کار معمولی هم میدونه!! فک کنم بحث سر تیک رفرکت و رفلکته!! نه موضوع تست رندر
وقتی رفرکت و رفلکتی تو رندر مشخص نباشه! تست چه معنی میده؟ غیر اینه که یه رندر بی روح داریم! و تنظیماتی که انجام شده بی معنی میشه! چه تنظیمات متریال چه تنظیمات نور!--
تست زمانی معنی میده که بخوایم یه پریوی سریع از تنظیمات متریال و نور داشته باشیم(کیفیت کم)..نه یه رندر بی روح وبی معنی --
من تو این 10 سال یادم نمیاد از این روش برای تست کردن استفاده کرده باشم -بله این تیک رو یه وقتایی باید ورش داشت ولی بیشتر مواقع باید باشه حتی برای یه رندر اسکیسی
در ضمن با یه سیستم یه هسته ای با 2 گیگ رم هم میشه رندر خوب گرفت.ونیازی به سیستم 12 میلیونی نیست!!! یا لپ تاپ 7.5 میلیونی -!!
موفق باشید
سلام و عرض احترام
بله درست میفرمایید.
اما جسارتا" توی انجمن evermotion (یکی از مراجع vray که مطمئنم تو این 10 سال شناختینش)عضو بشین و مطالبی که در این مورد نوشته شده مطالعه کنین.اون موقع متوجه منظور بنده میشین.
اون تیک زمانی به تست ما کمک میکنه که ما بخوایم فقط و فقط تست نور و محل اجسام داشته باشیم.نه تست متریال.مخصوصا توی انیمیشن که که دیگه تستش هم خیلی طول میکشه.
بله شما درست میفرمایید با این سیستم که شما فرمودید میشه رندر گرفت تو آموزشگاه خود بنده هم سیستم ها با این اطلاعات هستن بعضیاشون که کار بچه ها را میوفته اما هیمن همخودش زمان زیادی میگیری.ما سیستمی میخوایم که به جای 2 ساعت رندر گرفتن فقط ار یک فریم بتونه این یک فریم رو توی چند دقیقه حتی چند ثانیه انجام بنده که بشه یه انیمیشن ساخت.یا یه رندر با اندازه بزرگ رو بدون دردسر گرفت.
ممنون از راهنماییتون دوست من;)

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من متریال آب میخوام بسازم ولی نمیتوووونم.....کمکم کنین یه متریال حالا نه زیاد حرفه ای بسازم خیییلی واجبه...:(:cry:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متریال ساختماااا فقط وقتی رندر میگیرم سیاه در میاد وقتی هم که رفرکشن رو کم میکنم طوسی در میاد!!!ولی موج داره یه خورده
ولی اگه یه آموزش کلی بدین ممنون میشم...من اینو شانسی درآورم!!!

mahdiyar.memar

عضو جدید
متریال ساختماااا فقط وقتی رندر میگیرم سیاه در میاد وقتی هم که رفرکشن رو کم میکنم طوسی در میاد!!!ولی موج داره یه خورده
ولی اگه یه آموزش کلی بدین ممنون میشم...من اینو شانسی درآورم!!!
سلام دوست من
این فیلم آموزش ساخت آب در وی ری به صورت کامل.فقط یادت باشه که موقع ساخت اگه میخوای کارت خیلی واقعی باشه حتما رنگ diffuse رو روی سیاه بذار نه رنگ دیگه.حتما سیاه باشه
حجم فایل 10 mb
http://arcdownload.ir/forum/showthread.php?tid=76

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست من
این فیلم آموزش ساخت آب در وی ری به صورت کامل.فقط یادت باشه که موقع ساخت اگه میخوای کارت خیلی واقعی باشه حتما رنگ diffuse رو روی سیاه بذار نه رنگ دیگه.حتما سیاه باشه
حجم فایل 10 mb
http://arcdownload.ir/forum/showthread.php?tid=76

مرسی ولی من وی ری بلد نیستم....منتال ری میگیرم...:redface:

mahdiyar.memar

عضو جدید
مرسی ولی من وی ری بلد نیستم....منتال ری میگیرم...:redface:

سلام دوست من
تا اونجا که میدونم خود منتال ری هم متریال آماده آب داره
من برایتون درست کردم فیلمش و بی کلامه خودتون متوجه میشین.دقت کنید که کف رنگش هرچی باشه انکسار به اون شکله.مثلا کفی که من گذاشتم رنگش قهوه ای آب قهوه ای دیده میشه که دلیلش انکسار کف قهوه ای رنگه
لینک دانلود ساخت متریال آب با استفاده از خود مکس
http://upload.arcdownload.ir/do.php?id=199

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست من
تا اونجا که میدونم خود منتال ری هم متریال آماده آب داره
من برایتون درست کردم فیلمش و بی کلامه خودتون متوجه میشین.دقت کنید که کف رنگش هرچی باشه انکسار به اون شکله.مثلا کفی که من گذاشتم رنگش قهوه ای آب قهوه ای دیده میشه که دلیلش انکسار کف قهوه ای رنگه
لینک دانلود ساخت متریال آب با استفاده از خود مکس
http://upload.arcdownload.ir/do.php?id=199

وای چقدر ازتون تشکر کنم.....؟؟؟!!!به خدا یکی کمه...ممنون دستتون درد نکنه

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من یه مشکلی الان برای کارم پیش اومد، قبلش میتونستم رندر بگیرم، اما الان تو پنجره ی print size wizard سایزو که a4 کردم از همونجا رندرو زدم اروره:
Erore creation bitmap mide!!!!!
الانم که f9 رو میزنم واسه رندر باز همین eroro میده نمیدووووووونم چیشده!!!!
کسی میتونه کمکم کنه؟!
مشاهده پیوست 199074مشاهده پیوست 199075

مرسی سوالمو جواب دادین :redface:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال میدونین چرا این چادر یا آلاچیقی که گذاشتم تو سایتم چرا یه بالش نمیوفته تو رندر؟؟اگه دقت کنین اون یکی کامله ولی این سمت چپی با اینکه بالش سر چاشه ولی تو رندر دیده نمیشه
بعدشم سایش تو رندر اصلا نمیوفته....فقط سایه ی اون ستوناش میوفته....اصلا سایه سایه بان هم مشخص نیس
چیکار کنم؟؟؟:confused:
DF.jpg

mahdiyar.memar

عضو جدید
بچه ها یه سوال میدونین چرا این چادر یا آلاچیقی که گذاشتم تو سایتم چرا یه بالش نمیوفته تو رندر؟؟اگه دقت کنین اون یکی کامله ولی این سمت چپی با اینکه بالش سر چاشه ولی تو رندر دیده نمیشه
بعدشم سایش تو رندر اصلا نمیوفته....فقط سایه ی اون ستوناش میوفته....اصلا سایه سایه بان هم مشخص نیس
مشاهده پیوست 199490

سلام
قبلش چک کن که خطای دید نباشه.ممکنه با جا به جا کردن دید کارت حل شه.
اگه این آلاچیق ها رو با nurbs یا line کشیده باشی احتمالا اون دو تا تیک که توی modify هستن رو نزدی همون enable to renderer و enable to viewport چک کن.اگه هم باز دیدی نمیشه بهترین راه اینه که این آلاچیق رو که دیده میشه کپی کنی جای اون که دیده نمیشه

shahab_24

عضو جدید
مشاهده پیوست 199490
اگر با اکتیو کردن
enable to renderer و enable to viewport !! موردتون حل نشد میتونید از Modifier گزینه Normal رو انتخاب کنید و با تغییر تنظیماتش حالت مناسب رو بدست بیارید.

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
برای نورهای زیر کابینت آشپزخونه چه راهی پیشنهاد می کنید؟ به جای کاشی از ورق فلز مات استفاده کردم و انعکاس نور توش زیاد جالب نمیشه کسی توصیه ای داره آیا؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر با اکتیو کردن
enable to renderer و enable to viewport !! موردتون حل نشد میتونید از Modifier گزینه Normal رو انتخاب کنید و با تغییر تنظیماتش حالت مناسب رو بدست بیارید.

ممنون...چی رو نرمال انتخاب کنم؟؟!!!الان یه آلاچیق دیگه گذاشتم تو سایتم آمادس خودم نساختم ولی فقط سایه ی پایه هاش میوفته اما سایه ی بقیه جاهای سایت خوبه!

آخرین ویرایش:

mahdiyar.memar

عضو جدید
ممنون...چی رو نرمال انتخاب کنم؟؟!!!الان یه آلاچیق دیگه گذاشتم تو سایتم آمادس خودم نساختم ولی فقط سایه ی پایه هاش میوفته اما سایه ی بقیه جاهای سایت خوبه!
اگه میشه یه رندر از کارتون بذارید که متوجه شیم دقیقا چی به چیه

shahab_24

عضو جدید
سلام
درمورد گزینه نرمال...شما اون شکلی(آلاچیقتون) که از نماهای دیگه کامل دیده نمیشه رو انتخاب میکنید.به Modifier می روید و از زیر مجموعه دستورات که دستورهایی مثل Extrudeو.. رو انتخاب میکنیم ها...از همونجا میگردین و دستور Normal رو انتخاب میکنید.اگر فایل رو بفرستید یا عکسی از نما های مختلف بذارید بهتر دوستان کمک میکنند.

سلام
برای نورهای زیر کابینت آشپزخونه چه راهی پیشنهاد می کنید؟ به جای کاشی از ورق فلز مات استفاده کردم و انعکاس نور توش زیاد جالب نمیشه کسی توصیه ای داره آیا؟

از نورهای متمرکز استفاده نکن،شدت نور زیاد نباشه...یا ورق فلزی یک تیکه کار نکن.
این نمونه خوبه:
http://www.avanesova.com/wp-content/uploads/2013/10/Peel-and-Stick-Metal-Tiles-On-Kitchen.jpg

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
http://www.8pic.ir/images/07253883230379327832.jpg
راستی یه سوال دیگه تو نورپردازی چه نوری بذارم داخل ساختمون که نور از شیشهاش بزنه بیرون؟؟
یه نور شانسی گذاشتم کل ساختمون رو منیر کرده میخوام از شیشه ها بزنه بیرون

آخرین ویرایش:

mahdiyar.memar

عضو جدید
http://www.8pic.ir/images/07253883230379327832.jpg
راستی یه سوال دیگه تو نورپردازی چه نوری بذارم داخل ساختمون که نور از شیشهاش بزنه بیرون؟؟
یه نور شانسی گذاشتم کل ساختمون رو منیر کرده میخوام از شیشه ها بزنه بیرون

طرح خیلی خوشگلی کار کردی علاوه بر زیبایی رو جزئیات خیلی خوب کار کردی معلوم با حوصله و با سلیقه کار شده روش
اگه میخوای نور تیز بزنه بیرون(یعنی موقع خروج حالت استوانه به خودش بگیره) بهتره از نور direct target یا spot target استفاده کنی.
سعی کن شعاع تابش رو زیاد کنی که واسه هر حجم یکی کافی شه.البته omni هم جواب میده(هر سه تا نور خواص یکسانی دارن) اما توصیه من همون دوتاست.
راستی یه آموزش دارم که میتونی به 3d ساعت - شهر - دقیقه ثانیه - کشور و بدی تا خودش نسبت به داده ها نور پردازی کنه.خوبه به درد بخوره خواستی این لینک دانلودش:
http://www.arcdownload.ir/upp/nurpardazi zamani(arcdownload.ir).zip
پسوردشم: www.arcdownload.ir

آخرین ویرایش:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طرح خیلی خوشگلی کار کردی علاوه بر زیبایی رو جزئیات خیلی خوب کار کردی معلوم با حوصله و با سلیقه کار شده روش
اگه میخوای نور تیز بزنه بیرون(یعنی موقع خروج حالت استوانه به خودش بگیره) بهتره از نور direct target یا spot target استفاده کنی.
سعی کن شعاع تابش رو زیاد کنی که واسه هر حجم یکی کافی شه.البته omni هم جواب میده(هر سه تا نور خواص یکسانی دارن) اما توصیه من همون دوتاست.
راستی یه آموزش دارم که میتونی به 3d ساعت - شهر - دقیقه ثانیه - کشور و بدی تا خودش نسبت به داده ها نور پردازی کنه.خوبه به درد بخوره خواستی این لینک دانلودش:
http://www.arcdownload.ir/upp/nurpardazi%20zamani(arcdownload.ir).zip

وااای مرسی از اینکه بهم روحیه دادی....
عرض دو ماه کار کردم....کم کم داشتم واسه تحویل دادنش منصرف میشدم تا بمونه برا ترم بعد!!!از اینکه بهم روحیه و انرژی دادی ممنونم
اوکی ممنون...دارم دانلود میکنم
اونو اجرا میکنم یه سوال دیگه اگه دقت کنی یه سری تقریبا آلاچیق!! گذاشتم تو سایتم ولی سایه ی پایه هاش فقط میوفته....چیکار کنم که سایه سقفش هم بیوفته...؟!

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان غیر از دستکاری متریال توی تنظیمات نورها میتونم کاری کنم که سایه vray light plane خیلی خطی منعکس نشه و بیشتر لبه هاش محو بشه ؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عرض دو ماه کار کردم....کم کم داشتم واسه تحویل دادنش منصرف میشدم تا بمونه برا ترم بعد!!!از اینکه بهم روحیه و انرژی دادی ممنونم
اونو اجرا میکنم یه سوال دیگه اگه دقت کنی یه سری تقریبا آلاچیق!! گذاشتم تو سایتم ولی سایه ی پایه هاش فقط میوفته....چیکار کنم که سایه سقفش هم بیوفته...؟!

من خیلی وارد نیستم ولی فکر می کنم آلاچیق ها مثل plane هستند و ضخامت ندارند (اینطوری که تو عکس میبینم) اگر اینطوره بهشون shell بده شاید درست بشه ...

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

درمورد گزینه نرمال...شما اون شکلی(آلاچیقتون) که از نماهای دیگه کامل دیده نمیشه رو انتخاب میکنید.به Modifier می روید و از زیر مجموعه دستورات که دستورهایی مثل Extrudeو.. رو انتخاب میکنیم ها...از همونجا میگردین و دستور Normal رو انتخاب میکنید.اگر فایل رو بفرستید یا عکسی از نما های مختلف بذارید بهتر دوستان کمک میکنند.

از نورهای متمرکز استفاده نکن،شدت نور زیاد نباشه...یا ورق فلزی یک تیکه کار نکن.
این نمونه خوبه:
http://www.avanesova.com/wp-content/uploads/2013/10/Peel-and-Stick-Metal-Tiles-On-Kitchen.jpg

ممنون شهاب جان (صمیمی شدم چون پستهای شما رو زیاد خوندم و یاد گرفتم) ... plane میذارم ولی لبه هاش خیلی انعکاسش خطی میوفته ies هم کار کردم نقطه ای میشه و کلا نمیفهمم چطوری تنظیم کنم که جای خوبی بیوفته چون با 2011 کار می کنم تو صحنه نشون نمیده ... راستی برای رندر هم با solidrock هم بلد نیستم کار کنم میشه یک توضیح کوچولو بدی؟

mahdiyar.memar

عضو جدید

روحیه نبود واقعیت بود
دوست خوبم پریسا خانم (Parisa R) گفتن چطوری بهتره به قسمت modify رفته و توی modifier list با زدن حرف s دنبال shell بگردین.باعث میشه اون سایه بان ها کمی ضخیم شه و سایه بیوفته اما اینم بگا اگه سایشون بیفته درسته که واقعی میشه ولی فکر کنم باعث شه قسمت زیادی از کار سایه بیوفته.بازم بگی اون یاسه بانای آلاچیق رو با چی درست کردی بیشتر کمک میکنم اگه باز دیدی درست نشد فقط آلاچیق رو تو مکس 2011 واسم ارسال کن درست کنم واست

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روحیه نبود واقعیت بود
دوست خوبم پریسا خانم (Parisa R) گفتن چطوری بهتره به قسمت modify رفته و توی modifier list با زدن حرف s دنبال shell بگردین.باعث میشه اون سایه بان ها کمی ضخیم شه و سایه بیوفته اما اینم بگا اگه سایشون بیفته درسته که واقعی میشه ولی فکر کنم باعث شه قسمت زیادی از کار سایه بیوفته.بازم بگی اون یاسه بانای آلاچیق رو با چی درست کردی بیشتر کمک میکنم اگه باز دیدی درست نشد فقط آلاچیق رو تو مکس 2011 واسم ارسال کن درست کنم واست
درستشون نکردم،فایل آمادس...یه سری با سایه افتاده خیلی خوب شده ولی فایلم پاک شده...
اوکی ایمیلتو میدی؟

آخرین ویرایش: