رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
خب اقای mvmvm عزیز . دیدید گفتم دیدن موضوعات خوب خیلی مهمه .
وقتی که اون سازه فلزی طرح شده شما رو دیدم راجع بهش فکر کردم و راه حل خودمو پیدا کردم . ممنون از اینکه اینو گذاشتید و هم اینکه اماده کمک بودید . ;)
برا ی اینکه خوشحال بشی هم تصویرش رو میگذارم .

این شد .
البته ما از این سازه برای کارگاه هامون که ساختمون تجهیز میخوان استفاده میکنیم مثل انبار و تعمیرگاه - خوابگاه - غذاخوری - دفتر فنی - و و...... در نتیجه زیاد مورد استفاده داره برام .
بچه ها شما هم کاری میکنید تصویری چیزی بگذارید . حالا من سعی میکنم بازم بگذارم ولی اینایی که من دارم از همین چیزاس رندر و از این بامبولها توش نیست یه سری نقشه شلوغه همین .

سلام علی آقا.من آریانی هستم و از ورژن 2008 که اولین ورژن این نرم افزار بود شروع به کار کردم البته اون موقع دانشجو نبودم الان هم این نرم افزار رو توی آموزشگاههای رودسر و همچنین به دو تا از استادای دانشگاهم دارم به صورت خصوصی آموزش می دم.ما در کل سه تا نرم افزار رویت داریم:1-رویت آرشیتکتور که برای معماری می باشه.2-استراکچر، شما می تونید از این در معماری استفاده کنید ولی بعضی از قسمتهای آرشیتکتور را نداره ولی برای ترسیم دیتیلهای ساختمانی از آرشیتکتو قوی تر هست واینکه قابلیت انتقال و درج کردن فایلهای نرم افزار ایتبس رو هم داره.3-رویت میپ:که برای پایپینگ کاری استفاده میشه.هر جا مشکل داری من در خدمت شما هستم.راستی من رودسری هستم.همشهریariyani.civil1@yahoo.ca09372352247

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
خب امروز بعد از یک هفته فرصت شد یه چیزی بنویسم از شانس من از ساعت هفت ونیم صبح میگفت در حال به روز رسانی هستیم و نمیشد . الان هم دیر شده دیگه .
سعی میکنم فردا اگه تونستم بحث mass رو ادامه بدم و یه کم دیگه جلو بریم .
باور بفرمایید از اینکه بعضی وقتها طول میکشه ناراحت میشم خودمم .

شما می تونید از فروشگاه اینترنتی هیزم این نرم افزار و یا هر نرم افزاری که می خواهید را تهیه کنید.وموقع نصب یادتون باشه که حتما و حتما متریک نصب کنید.اون فروشگاه منو می شناسه .

سلام آقای نقدی.من تازه عضو این سایت شدم میخواستم به شما بگم که اگه دوست داشته باشید هر زمانی که شما نمی تونید و وقت ندارید من می تونم هر توضیحی یا مشکلی که در نرم افزارهای:revit architecture/revit mep/revi structural/3d max/show case/impression/ autocad3d&2/archicad/inventor/و...

mvmvm

عضو جدید
خب اقای mvmvm عزیز . دیدید گفتم دیدن موضوعات خوب خیلی مهمه .
وقتی که اون سازه فلزی طرح شده شما رو دیدم راجع بهش فکر کردم و راه حل خودمو پیدا کردم . ممنون از اینکه اینو گذاشتید و هم اینکه اماده کمک بودید . ;)
برا ی اینکه خوشحال بشی هم تصویرش رو میگذارم .

این شد .
البته ما از این سازه برای کارگاه هامون که ساختمون تجهیز میخوان استفاده میکنیم مثل انبار و تعمیرگاه - خوابگاه - غذاخوری - دفتر فنی - و و...... در نتیجه زیاد مورد استفاده داره برام .
بچه ها شما هم کاری میکنید تصویری چیزی بگذارید . حالا من سعی میکنم بازم بگذارم ولی اینایی که من دارم از همین چیزاس رندر و از این بامبولها توش نیست یه سری نقشه شلوغه همین .

سلام ناصر خان . بهتون تبریک میگم . ما فقط درس پس دادیم ;)
برای همین یه نمونه دیگه ای که شبیه برجه رو مدلسازی کردم . امیدوارم مفید فایده باشه :gol:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام آقای نقدی.من تازه عضو این سایت شدم میخواستم به شما بگم که اگه دوست داشته باشید هر زمانی که شما نمی تونید و وقت ندارید من می تونم هر توضیحی یا مشکلی که در نرم افزارهای:revit architecture/revit mep/revi structural/3d max/show case/impression/ autocad3d&2/archicad/inventor/و...

سلام قربان
اول اینکه خوش امدید . دوم اینکه چرا دوست نداشته باشم باعث افتخار هست بودن دوستانی چون شما و دیگر عزیزان برای بنده .
از نظر زمان هم همین الان :smile:
این مبحث mass رو توی تاپیک اصلی تازه شروع کردم به دو دلیل اگر میتوانید کمک کنید و ادامه بدید چیز زیادی نگفتم راجع بهش .

اول اینکه توی این تسلط زیاد ندارم . و فقط میتونم تکنیک هاش رو بگم نه اینکه راهنمایی خیلی زیادی کنم .
دوم اینکه این روز ها فرصت خیلی کمی دارم و دوستان این تاپیک رو نمیتونم بهشون برسم .
اولی رو میشه حل کرد ولی دومی رو راستش نه .
پس اگه لطف کنید و بیاید خوشحال میکنید ما رو . در ضمن چیزای قدیم تر رو هم که گفتم در جهت تکمیل یا اصلا رد کردن موضوع و بحث جدید هیچ رو دربایستی نکنید .
منم چیزی یاد میگیرم .;)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام ناصر خان . بهتون تبریک میگم . ما فقط درس پس دادیم ;)
برای همین یه نمونه دیگه ای که شبیه برجه رو مدلسازی کردم . امیدوارم مفید فایده باشه :gol:

هی از این چیزا بزار دلمونو اب کن :smile:
شوخی کردم . خیلی خوب بود . خودمم تازه داره از این mass خوشم میاد .

]موزش revit

]موزش revit

آقای نقدی ممنونم از شما .
پس بگید از کجا شروع کنم تا امشب مطالب رو قرار بدم.
یه جزوء کامل revitرو دارم می نوسیم که تا حالا 100 صفحه شده،تمام شد آن را هم در اختیار شما قرار میدم.

rasool.civil

مدیر بازنشسته
آقای نقدی ممنونم از شما .
پس بگید از کجا شروع کنم تا امشب مطالب رو قرار بدم.
یه جزوء کامل revitرو دارم می نوسیم که تا حالا 100 صفحه شده،تمام شد آن را هم در اختیار شما قرار میدم.
جناب آریانی منم خوش آمد میگم بهتون
این تاپیکی هست که آقا ناصر زحمت کشیدند و مباحث آموزشی رو مطرح کردند
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=168342

یه خواهش هم دارم برای نقل قول از هر پست و جواب دادن به هر پست روی دکمه QUOTE که زیر هر پست هست کلیک کنید و بعد مطلبتون رو بنویسید
با تشکر

من هنوز رویت ندارم:cry:
من از کجا بگیرم که درست باشه
یکی دیگه از دوستامم گرفته اونم همین مشکلو داره
خرید اینترنتیم کردم ولی نیومد واسم:razz:
از کلاس شمام عقب افتادم

شما می تونید از فروشگاه اینترنتی هیزم خرید کنید.
www.hizom.ir
آقای فیض الله میرزایی-02188806937

من تمام نرم افزارام رو اونجا می خرم حداکثر 3 روزه میرسه شمال. راستی اگه بگی آریانی شما رو معرفی کرده صد در صد می رسه.
منم نزدیک شما نیستم وگرنه مخلص شماها بودم.

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
شما می تونید از فروشگاه اینترنتی هیزم خرید کنید.
www.hizom.ir
آقای فیض الله میرزایی-02188806937

من تمام نرم افزارام رو اونجا می خرم حداکثر 3 روزه میرسه شمال. راستی اگه بگی آریانی شما رو معرفی کرده صد در صد می رسه.
منم نزدیک شما نیستم وگرنه مخلص شماها بودم.

اقای اریانی این برنامه landdcad for revit رو اقای رسول معرفی کردن ولی من پیدا نکردم
یه برنامه هست که به رویت یکی دوتا منو اضافه میکنه برای محوطه سازی .
نسخه تحت اتوکدش هست اما برای رویت رو ندیدم . یه زحمتی بکش ببین این هست توی این مملکت یا نه .

اقای اریانی این برنامه landdcad for revit رو اقای رسول معرفی کردن ولی من پیدا نکردم
یه برنامه هست که به رویت یکی دوتا منو اضافه میکنه برای محوطه سازی .
نسخه تحت اتوکدش هست اما برای رویت رو ندیدم . یه زحمتی بکش ببین این هست توی این مملکت یا نه .
اقای نقدی امشب جواب قطعی رم می دم .
اگه تو این مملکت هم نباشه پیداش می کنم.

آموزش revit 2011

آموزش revit 2011

من اول چند تا نکته به گفته های آقای نقدی اضافه کنم در مورد سایت شیبدار و سقف شیب دار.
در revitشما راحت می تونید سایت شیبدار با نقاط توپوگرافی ایجاد کنید .در مورد سقفه ی شیبدار هم باید بگم که اگه ساختمان فرمش خوب و ساده مدل شده باشه که هیچ مشکلی نیست ولی در مورد ساختمانهای قناس که ش***ت زیاد دارند باید در هر بخش سقفی جداگانه ساخت ودر انتها یکپارچه درست کرد.
تنها مشکلی که این نرم افزار برای کاربران مقدماتی داره ترسیم دیوارهای کج هست آخه همه دیوارها که راست بالا نمی ره که این مشکل در سایت autodesk در قسمت description group این شرکت تقریبا در نسخه 2009 مطرح شد که autodeskاین پیشنهد رو داد که یا در قسمت mass برن دیوار کج بسازند که این خودش یه مشکل هست از این جهت که برای مدلهای دیگر نمیشه روش حساب کرد.یا اینکه برند در قسمت familyها یک دیوار کج تعریف کنند که این بهترین پیشنهاد هست چون میتونی به اون dimension بدی و در تمام پروژها از اون به عنوان یک دیوار از پیش تعریف شده استفاده کنید.
منم یه ابتکاری تو دیوار کج زدم که بعضی جاها ازش استفاده میکنم اون استفاده از عنصر roofهست.
برای اینکه شما کا رو در revitشروع کنید بهتره به چند نکته خوب فکر کنید.
1-ساختمانی که باید طراحی کنید دارای چند طبقه یا level باید باشه.
2-ایا باید از یه فایل خارجی مثل cadاستفاده کنید یا نه.
3-ایا باید از حجم massبه پلان برسید یا نه.
وقتی در مورد گزینه های بالا خوب فکر کردید به محیط مربوط به ان برید .
یه چیز دیگه ای که هست که البته تجربه هم به من ثابت کرده اینه که :کسانی که مایلند با revit کار کنند باید کد رو بگذرونند چون پیش نیاز این برنامه cadهست .
نکته بعدی حتما موقع نصب واحد رو metric تغییر بدید وگرنه با مشکل اساسی هنگام ترسیم و importوexportمواجع میشید.
هرگز مستقیما روی new کلیک نکنید تا وارد محیط ترسیمی revit بشید.برید newبعدprojectبعد در پنجره new projectروی browserکلیک کنید (در این پنجره اگه به metric نصب کرده باشید معلوم میشه) در این پنجره روی DefaultMetric دابل کلیک کرده و ok کنید

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
من اول چند تا نکته به گفته های آقای نقدی اضافه کنم در مورد سایت شیبدار و سقف شیب دار.
در revitشما راحت می تونید سایت شیبدار با نقاط توپوگرافی ایجاد کنید .در مورد سقفه ی شیبدار هم باید بگم که اگه ساختمان فرمش خوب و ساده مدل شده باشه که هیچ مشکلی نیست ولی در مورد ساختمانهای قناس که ش***ت زیاد دارند باید در هر بخش سقفی جداگانه ساخت ودر انتها یکپارچه درست کرد.
تنها مشکلی که این نرم افزار برای کاربران مقدماتی داره ترسیم دیوارهای کج هست آخه همه دیوارها که راست بالا نمی ره که این مشکل در سایت autodesk در قسمت description group این شرکت تقریبا در نسخه 2009 مطرح شد که autodeskاین پیشنهد رو داد که یا در قسمت mass برن دیوار کج بسازند که این خودش یه مشکل هست از این جهت که برای مدلهای دیگر نمیشه روش حساب کرد.یا اینکه برند در قسمت familyها یک دیوار کج تعریف کنند که این بهترین پیشنهاد هست چون میتونی به اون dimension بدی و در تمام پروژها از اون به عنوان یک دیوار از پیش تعریف شده استفاده کنید.
منم یه ابتکاری تو دیوار کج زدم که بعضی جاها ازش استفاده میکنم اون استفاده از عنصر roofهست.
برای اینکه شما کا رو در revitشروع کنید بهتره به چند نکته خوب فکر کنید.
1-ساختمانی که باید طراحی کنید دارای چند طبقه یا level باید باشه.
2-ایا باید از یه فایل خارجی مثل cadاستفاده کنید یا نه.
3-ایا باید از حجم massبه پلان برسید یا نه.
وقتی در مورد گزینه های بالا خوب فکر کردید به محیط مربوط به ان برید .
یه چیز دیگه ای که هست که البته تجربه هم به من ثابت کرده اینه که :کسانی که مایلند با revit کار کنند باید کد رو بگذرونند چون پیش نیاز این برنامه cadهست .
نکته بعدی حتما موقع نصب واحد رو metric تغییر بدید وگرنه با مشکل اساسی هنگام ترسیم و importوexportمواجع میشید.
هرگز مستقیما روی new کلیک نکنید تا وارد محیط ترسیمی revit بشید.برید newبعدprojectبعد در پنجره new projectروی browserکلیک کنید (در این پنجره اگه به metric نصب کرده باشید معلوم میشه) در این پنجره روی DefaultMetric دابل کلیک کرده و ok کنید

اقای اریانی چه موضوع خوبی رو مطرح کردید .
سقف شیبدار رو اینجا توضیح دادم و فکر کنم مشکل چندانی نباشه براش ولی سایت رو نه .
میشه خواهش کنم توی تاپیک رفع اشکال با هم راجع به سایت بحث کنیم . چون این واقعا برام مهمه و اگه راهی براش باشه که بتونید کمکم کنید بینهایت از شما ممنون میشم و هم بقیه دوستان متوجه میشن .

revit2011

revit2011

سقف شیبدار رو اینجا توضیح دادم و فکر کنم مشکل چندانی نباشه براش ولی سایت رو نه .
میشه خواهش کنم توی تاپیک رفع اشکال با هم راجع به سایت بحث کنیم . چون این واقعا برام مهمه و اگه راهی براش باشه که بتونید کمکم کنید بینهایت از شما ممنون میشم و هم بقیه دوستان متوجه میشن .
ممنونم که حرفام رو تائید کردید .من ساعت 4 تا 7 باید برم آموزشگاه .
اومدم میریم سر وقت سایت.
ok

راستی شما راحت می توانید در برنامه cad سایت رو به صورت تو پو گرافی ترسیم کرده و بعد import ،revirکنید که فقط با کلید روی این خطوط سایت ترسیم میشه. در کد میتوانید با تایپ دستور sketch این خطوط توپوگرافی رو ترسیم کنید فقط در ترسیم یادتون باشه در ارتفاعات متفاوت این کار رو بکنید.
برای رفتن به ارتفاع دلخواه در کد عبارت elevرا تایپ کرده و enterبزنید ودر پیغام ظاهر شده ارتفاع رابدهید.
توضیح بیشتر در این دستور از cad رو خواستید .در خدمتم

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
خب اقای اریانی اجازه بدید اول من مشکلم رو مطرح کنم .
مشکل من ایجاد یک شیب همینجوری نیست راستش .
توپوگرافی رو که تراز هم داره از نقشه بردار میگیرم و توی رویت هم نقشه دقیق زمین میاد با تمام عوارض .
اما نمیشه روش کار دقیق اجرایی کرد . مثلا نمیتونم یه خیابون رو روی مسیری که شیبش رو تعیین کنم ببرم و قسمتهایی که اضافه هست رو بردارم و قسمتهای خالی رو پر کنم .
تغییر شیب خیابون وقتی به کراس میرسه تقریبا برام غیر ممکنه . جوب و کانیوو رو با شیب متفاوت از خیابون یا مثلا گرید کردن یه قسمت خاص با شیب رو هم نمیتونم .
میتونم یه قسمتی رو انتخاب کنم و به یه تراز خاص برسونم ولی نمیتونم مثلا محدوده خیابون رو انتخاب کنم و با شیبی که خودم تعیین میکنم اونو گرید کنم .
البته همه اینا رو با برنامه acad cvil3d میشه انجام داد خیلی کامل تر ولی ابجکت های اون رو رویت نمیخونه .
برای اینا راه حل هست ؟
در کل محوطه دقیق اجرایی میخام نه اینکه یه عوارضی ایجاد کنم .

mvmvm

عضو جدید
سلام ناصر خان . من ایتجا دو نمونه از سایتهای شیبدار رو قرار میدم . اگه سوالی داشتی در خدمتیم

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
این خوبه mvmvm اما منظور من کار روی زمین هست ( کشاورزی نه ها )
اینکه بتونید سایتی رو اجرایی کنید .
خاکبردارید
خاک بریزید
شیب رو عوض کنید
قسمتهای خاصی رو گرید کنید
دیوار حایل
تقاطع خیابون
جمع اوری ابهای سطحی که میشه مثلا جوب و کانیوو شیبدار
بابا جان اصلا فکر کنید یه تپه دارید که میخواهید اونو به پارک تبدیل کنید
پلاتفرم میخواهید
خیابونهای دسترسی میخواهید
یه قسمتهایی رو باید صاف کنید که همینجوری نیست دورش دیوار و خاکریز داره
از اینا میگم .

mvmvm

عضو جدید
این خوبه mvmvm اما منظور من کار روی زمین هست ( کشاورزی نه ها )
اینکه بتونید سایتی رو اجرایی کنید .
خاکبردارید
خاک بریزید
شیب رو عوض کنید
قسمتهای خاصی رو گرید کنید
دیوار حایل
تقاطع خیابون
جمع اوری ابهای سطحی که میشه مثلا جوب و کانیوو شیبدار
بابا جان اصلا فکر کنید یه تپه دارید که میخواهید اونو به پارک تبدیل کنید
پلاتفرم میخواهید
خیابونهای دسترسی میخواهید
یه قسمتهایی رو باید صاف کنید که همینجوری نیست دورش دیوار و خاکریز داره
از اینا میگم .

فکر کنم متوجه شدم منظورتون رو . ok. همه اینها راه حل داره ناصر خان ;)

خب اقای اریانی اجازه بدید اول من مشکلم رو مطرح کنم .
مشکل من ایجاد یک شیب همینجوری نیست راستش .
توپوگرافی رو که تراز هم داره از نقشه بردار میگیرم و توی رویت هم نقشه دقیق زمین میاد با تمام عوارض .
اما نمیشه روش کار دقیق اجرایی کرد . مثلا نمیتونم یه خیابون رو روی مسیری که شیبش رو تعیین کنم ببرم و قسمتهایی که اضافه هست رو بردارم و قسمتهای خالی رو پر کنم .
تغییر شیب خیابون وقتی به کراس میرسه تقریبا برام غیر ممکنه . جوب و کانیوو رو با شیب متفاوت از خیابون یا مثلا گرید کردن یه قسمت خاص با شیب رو هم نمیتونم .
میتونم یه قسمتی رو انتخاب کنم و به یه تراز خاص برسونم ولی نمیتونم مثلا محدوده خیابون رو انتخاب کنم و با شیبی که خودم تعیین میکنم اونو گرید کنم .
البته همه اینا رو با برنامه acad cvil3d میشه انجام داد خیلی کامل تر ولی ابجکت های اون رو رویت نمیخونه .
برای اینا راه حل هست ؟
در کل محوطه دقیق اجرایی میخام نه اینکه یه عوارضی ایجاد کنم .
پاسخ کلی رو امشب میدم چون الان دیر کردم .
در مورد acad چون از خانواده cadهست export cad کن.DWG بعد IMPORT-REVITکن.
این سایتی که زدی در کل خوبه ولی خیلی ساده هست .

mvmvm

عضو جدید
پاسخ کلی رو امشب میدم چون الان دیر کردم .
در مورد acad چون از خانواده cadهست export cad کن.DWG بعد IMPORT-REVITکن.
این سایتی که زدی در کل خوبه ولی خیلی ساده هست .

سلام آریانی جان . میدونم . فقط همینطوری گذاشتم که بجه ها بدونن تو رویت میشه سایت شیبدار زد;)
یه خورده تغییرش دادم که از اون سادگی در بیاد

آخرین ویرایش:
revit2011

revit2011

دوستانی که می خوان تو زدن سایت درrevit قدرت مانور داشته باشند باید برند دنبال نسخه 2011.چون کلی از نقصهای 2010 رو در زمینه سایت براورده کرده.در ضمن من یه نرم افزاری گرفتم که در حین اینکه شما دارید ازسیستم استفاده میکنید ازش فیلم برداری می کنه .من می خوام اگه دوست داشته باشید از نحوه کارم تو revit رو با این برنامه فیلم بگیرم و بفرستم برای شما ولی یه راهنمایی بکنید که چطوری بفرستم که با مشکل بر نخورید یعنی تو چه سایتی این کار رو بکنم.

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
اقای آریانی عزیز
1 - acad civil 3d خودش dwg اصلا هست
2 - توی رویت ترسیم توپوگرافی که راحت تره از اتوکد
3 - 2010 با 2011 توی سایت تفاوتی نداره یا من ندیدم

بعدش هم من نمیخام زمین رو همینجوری بالا پایین کنم که و خودم ایجاد کنم .
زمین رو خدا درست کرده و نقشه بردار اونو به صورت توپوگرافی به شما میده . بحث من کار اجرایی هست که فکر کنم با این نرم افزار نمیشه .
ایجاد یه شیب با مس میشه فبول اما اگه دیدید تراز هاتون نمیخونه با ید شیب رو درصدی کم کنید یا اضافه که کلا تعطیل میشید . بعدش هم کار با مس و تغییرات زیاد همچین کار راحتی نیست .
توی ساختمون هر وقت خواستی میتونی براحتی تغییرات رو انجام بدی ولی با این چیزا توی سایت امکان تغییر یعنی ترسیم دوباره .
من فکر میکنم همون طوری که رویت معماری - تاسیسات - سازه وجود داره بعدا برای سیویل و محوطه هم بیاد اما در کل با رویت معماری اون جوری که من میخام نمیشه سایت کشید .
به پروژه دانشجویی فکر نکنید لطفا . کار جدی رو در نظر بگیرید . عدد رو رقم . تراز - شیب و از این چیزا . توپوگرافی هم الکی نه واقعی رو میشه تو رویت اورد دقیق . از نقشه بردار فایل بگیرید و توی رویت وارد کنید . از لند کد هم میگیره . ولی کار اجرایی نمیشه روش کرد .
ایجاد تپه و گودی الکی منظورم نیست دوستان .

در کل شاید با اون برنامه landdcad for revit بشه این مشکل رو حل کرد .

اقای آریانی عزیز
1 - acad civil 3d خودش dwg اصلا هست
2 - توی رویت ترسیم توپوگرافی که راحت تره از اتوکد
3 - 2010 با 2011 توی سایت تفاوتی نداره یا من ندیدم

بعدش هم من نمیخام زمین رو همینجوری بالا پایین کنم که و خودم ایجاد کنم .
زمین رو خدا درست کرده و نقشه بردار اونو به صورت توپوگرافی به شما میده . بحث من کار اجرایی هست که فکر کنم با این نرم افزار نمیشه .
ایجاد یه شیب با مس میشه فبول اما اگه دیدید تراز هاتون نمیخونه با ید شیب رو درصدی کم کنید یا اضافه که کلا تعطیل میشید . بعدش هم کار با مس و تغییرات زیاد همچین کار راحتی نیست .
توی ساختمون هر وقت خواستی میتونی براحتی تغییرات رو انجام بدی ولی با این چیزا توی سایت امکان تغییر یعنی ترسیم دوباره .
من فکر میکنم همون طوری که رویت معماری - تاسیسات - سازه وجود داره بعدا برای سیویل و محوطه هم بیاد اما در کل با رویت معماری اون جوری که من میخام نمیشه سایت کشید .
به پروژه دانشجویی فکر نکنید لطفا . کار جدی رو در نظر بگیرید . عدد رو رقم . تراز - شیب و از این چیزا . توپوگرافی هم الکی نه واقعی رو میشه تو رویت اورد دقیق . از نقشه بردار فایل بگیرید و توی رویت وارد کنید . از لند کد هم میگیره . ولی کار اجرایی نمیشه روش کرد .
ایجاد تپه و گودی الکی منظورم نیست دوستان .

در کل شاید با اون برنامه landdcad for revit بشه این مشکل رو حل کرد .

سلام اقای نقدی
اگه منظورت اینه که revitمانندlandکار نقشه برداری بکنه که غیر ممکنه و حق با شماست و در موردlanddcad for revit سفارش دادم و قول داد برام پیداش کنه.

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام اقای نقدی
اگه منظورت اینه که revitمانندlandکار نقشه برداری بکنه که غیر ممکنه و حق با شماست و در موردlanddcad for revit سفارش دادم و قول داد برام پیداش کنه.

نه شاید منظورم رو درست عنوان نکردم
منظورم اینه که نمیشه سایت و محوطه رو اجرایی کرد در حد معماری نه سیویل .
شیبدار طراحی کردن رو میگم نمیتونم . اگه راه حل دارید براش خب دوست دارم بگید یا حتی ایده هم بگید روش کار میکنم . من خودم توی این نتونستم کاری کنم .
مثلا احجام خاکبرداری و پروفیل طولی عرضی نمیخام ولی در حد ترسیم خیابون و محوطه با شیب رو نمیتونم در بیارم با اون . طوری که راحت قابل تغییر باشه .
شایدم توقع من از این قسمت برنامه زیاده رفیق :smile:
بابت landdcad هم تا هر وقت بگی منتظر میمونم .
یادت باشه تحت رویت باشه ها . تحت اتوکدش هست . اگر هم 2011 باشه که عالی میشه .
در هر صورت ممنون از زحمتی که میکشید . ;)

masoud_2222

عضو جدید
با سلام
با تشكر از شما آقاي نقدي كه اينقدر حوصله به خرج داديد و زحمت مي كشيد رويت رو آموزش ميدين.
منم دارم آموزش هاي شما رو كم وبيش دنبال ميكنم فقط احساس ميكنم كه تيك تيكه دارم ياد ميگيرم تا حالا ننشستم يه پرو‍‍ژه ساده اي كار كنم ميخوام ترتيب كار رو بدونم مثلاً قبل شروع ترسيم ميدونم تنظيمات ترسيم رو انجام بدم ...
لطف كنيد ترتيب كارو بگين البته ميدونم بعضي هاش مشخص هست مثلاً slap يا زمين براي ترسيم بايد مرحله اول ترسيم ما باشه ديگه درسته؟همين ترسيم زمين هم بگين چطوري بايد ترسيم كرد رو ممنون ميشم.

mahmood321

عضو جدید
بدون شرح

بدون شرح

باسلام خدمت آقاناصر
من هم توزمینه لندمشکل دارم دنبال این برنامه الحاقی گشتم ولی پیدا نکردم.
بازم متشکرم ازآقاناصروسایردوستان من که خیلی استفاده کردم.