رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام مهندس
انیکه پرسیدم یه قاب سنگی دور ئیوار بزنیما،مثلا اینجوری

میخوام اینجوری یه چیزی درست کنیم با همین فمیلی که داریم میشه ؟

اره خب چرا نه . ولی من از فمیلی براش استفاده نمیکنم . یعنی شاید راه دیگه و بهتری هم باشه برای این کار و من نمیدونم ولی ما برای این چیزا از پوشش هایی استفاده میکنیم که اونام دیوارن .
من هنوز اون wall section که اوایل پرسیدی رو یادمه که جواب ندادم . این هم درست همونه منتها توی یه عکس واقعی .
این رو چون یه روش من دراوردی هست و خودم اختراع کردم همچین شاید اصولی نباشه ولی من با این روش کار میکنم و جواب هم میگیرم ازش .
تا حالا هر چی گفتم جزو خود برنامه بوده ولی این نه .
الان مختصر میگم اگه لازم دونستید توی تاپیک اصلی مفصل تر میگم .
ما دیوار هارو توی نقشه های اجرایی بدون نازک کاری فمیلی میکنیم و نازک کاری رو به عنوان پوشش با یه دیوار دیگه و روی هم align میکنیم .
-:mad: دوتا دیوار رو به هم میچسبونید ؟؟
- نه سه تا دیوار
یکی دیوار اصلی و دوتا هم نازک کاری در دوطرف . در نتیجه دیوار اصلی از روی تیر طبقه تا زیر تیر طبقه بالا میاد و پوشش خارجی که میتونه سنگ یا آجر یا کامپوزیت یا هر کوفت دیگه باشه از زیر تیر طبقه تا روی تیر طبقه بالا بیاد و کاملا مستقل هست .
برای پوشش این کار عالیه و توی برش هم خوبه . هم اینکه نازک کاری قابل کنترل هست مثلا دیوار تا زیر سقف ولی کاشی تا زیر سقف کاذب .
اینطوری میشه مقدار کاشی رو هم از برنامه با جدول گرفت .

فقط وقتی میخواهیم در یا پنجره بگذاریم اینو توی یک دیوار میگذاره در صورتی که ما 3 تا دیوار روی هم داریم . من یه کلکل زدم و یه void درست کردم و روی دیوار های نازک کاری void میگذارم و توی دیوار اصلی خود پنجره یا در .
خب این برای نقشه های اجرایی مناسبه ( شاید بعدا روش بهتر پیدا کنم ) ولی برای طراحی نه چون مصالح و نازک کاری برای طراحی مهم نیست . اونا بیشتر حجم و رندر دوست دارن ولی من دوست دارم بدونم سطح کاشی یا سنگ و این چیزا چقدره .
دو تا کار مختلف هست به نظر من . برای همین تا حالا نگفته بودم اینو .
نمیدونم توضیحات روشن بود یا نه . اگه نبود بگو تا یه چیزی درست کنم و یه کم مفصل تر توی تاپیک اصلی بگذارم . شاید بعضی دیگه هم دوست داشته باشن این بدونن .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
اره خب چرا نه . ولی من از فمیلی براش استفاده نمیکنم . یعنی شاید راه دیگه و بهتری هم باشه برای این کار و من نمیدونم ولی ما برای این چیزا از پوشش هایی استفاده میکنیم که اونام دیوارن .
من هنوز اون wall section که اوایل پرسیدی رو یادمه که جواب ندادم . این هم درست همونه منتها توی یه عکس واقعی .
این رو چون یه روش من دراوردی هست و خودم اختراع کردم همچین شاید اصولی نباشه ولی من با این روش کار میکنم و جواب هم میگیرم ازش .
تا حالا هر چی گفتم جزو خود برنامه بوده ولی این نه .
الان مختصر میگم اگه لازم دونستید توی تاپیک اصلی مفصل تر میگم .
ما دیوار هارو توی نقشه های اجرایی بدون نازک کاری فمیلی میکنیم و نازک کاری رو به عنوان پوشش با یه دیوار دیگه و روی هم align میکنیم .
-:mad: دوتا دیوار رو به هم میچسبونید ؟؟
- نه سه تا دیوار
یکی دیوار اصلی و دوتا هم نازک کاری در دوطرف . در نتیجه دیوار اصلی از روی تیر طبقه تا زیر تیر طبقه بالا میاد و پوشش خارجی که میتونه سنگ یا آجر یا کامپوزیت یا هر کوفت دیگه باشه از زیر تیر طبقه تا روی تیر طبقه بالا بیاد و کاملا مستقل هست .
برای پوشش این کار عالیه و توی برش هم خوبه . هم اینکه نازک کاری قابل کنترل هست مثلا دیوار تا زیر سقف ولی کاشی تا زیر سقف کاذب .
اینطوری میشه مقدار کاشی رو هم از برنامه با جدول گرفت .

فقط وقتی میخواهیم در یا پنجره بگذاریم اینو توی یک دیوار میگذاره در صورتی که ما 3 تا دیوار روی هم داریم . من یه کلکل زدم و یه void درست کردم و روی دیوار های نازک کاری void میگذارم و توی دیوار اصلی خود پنجره یا در .
خب این برای نقشه های اجرایی مناسبه ( شاید بعدا روش بهتر پیدا کنم ) ولی برای طراحی نه چون مصالح و نازک کاری برای طراحی مهم نیست . اونا بیشتر حجم و رندر دوست دارن ولی من دوست دارم بدونم سطح کاشی یا سنگ و این چیزا چقدره .
دو تا کار مختلف هست به نظر من . برای همین تا حالا نگفته بودم اینو .
نمیدونم توضیحات روشن بود یا نه . اگه نبود بگو تا یه چیزی درست کنم و یه کم مفصل تر توی تاپیک اصلی بگذارم . شاید بعضی دیگه هم دوست داشته باشن این بدونن .
آها
یه چیزایی فهمیدم
حالا باید خودمم کار کنم بپرسم باز
مرسی;)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
راستش میخواستم اون یکی دیوار رو بگم ولی رفتم توی تاپیک اتوکد 2 بعدی یه چیزایی رو اونجا گفتم دیگه فرصت برای این نشد . تازه هنوز یه سوال اساسی از جناب fathy رو هنوز جواب ندادم که یه کم وقت میبره ازم .
نه اینکه کوپنی هست ها . بیشتر از این وقت ندارم راستش . دیگه با هم کنار بیایم یه جورایی :smile:.

mvmvm

عضو جدید
سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان عزیز و مخصوصا ناصر خان
بحث mass شد . گفتم یه نمونه از تمرینها رو اینجا بذارم شاید خالی از لطف نباشه دوستان ببینن .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان عزیز و مخصوصا ناصر خان
بحث mass شد . گفتم یه نمونه از تمرینها رو اینجا بذارم شاید خالی از لطف نباشه دوستان ببینن .

ما هم مخصوصا سلام عرض میکنیم قربان .
کار زیبایی هست و نشان از تسلط شما به این داره . خوب کاری کردید که برامون گذاشتید .
از نظر من دیدن موضوعات خیلی کمک میکنه به کسایی که دارن همون کار رو یاد میگیرن در نتیجه اگه بازم لطف کنید ممنون میشیم از شما .
حالا ما هم زور میزنیم چیزای خوشگل درست کنیم ;)

اینجا به دوستانی که به بنده ایمیل میزنن جهت تدریس خصوصی عرض کنم که من این کار رو نمیکنم . یعنی دوست دارم یاد بدم به بقیه ولی راستش چون در گیر کار هستم خیلی دیگه فرصتی برای این نیست . در نتیجه اجازه بدید من اینجوری همینجا کارم رو بکنم .
چرا از اقای mvmvm کمک نمیگیرید ؟؟ .
من بیشتر برای دوستانی که توی شهر های دیگه هستن سعی میکنم بنویسم تا این بدونن برای اینکه برنامه جدید هست و زیاد نمیدونن حد اقل برای اشنایی که خوبه . بلاخره تهران امکانات بیشتری داره حالا چقدر موفق بودم هم نمیدونم . هر کی کار خودشو میکنه .من مینویسم اونا هم بخونن :smile:

mahdirezaiyan

عضو جدید
با سلام
آقا ناصر بازم از شما ممنونیم
در ضمن ایمیل هایی که برای اشتراک در این تاپیک و یا تاپیک آموزش آپدیت شدن مطالب رو خبر بهمون میداد خیلی دیر عمل می کنه و مطلب به ایمیلمون ارسال نشد که من بر اساس عادت سر زدم دیدم مطلب جدید گفتین و متوجه شدم اشتراک تاپیک مشکل داشته

موفق باشید

Mahla90

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام دوستان عزیز
من یه مشکلی در کرک کردن نرم افزار دارم اونم اینکه طبق توضیحاتی که داده بودین من کدها را کپی کردم گزینه mempach را هم زدم و ... وقتی کد را در قسمت activation قرار میدم و finish را میزنم پیغام error activation میده نمی دونم باید چیکار کنم میشه لطفا کمکم کنید
راستی من قبلا که این نرم افزار و روی xp نصب کردم activ شد ولی الان ویندوزم 7 هست ممکنه به خاطر ویندوز باشه؟

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من یه مشکلی در کرک کردن نرم افزار دارم اونم اینکه طبق توضیحاتی که داده بودین من کدها را کپی کردم گزینه mempach را هم زدم و ... وقتی کد را در قسمت activation قرار میدم و finish را میزنم پیغام error activation میده نمی دونم باید چیکار کنم میشه لطفا کمکم کنید
راستی من قبلا که این نرم افزار و روی xp نصب کردم activ شد ولی الان ویندوزم 7 هست ممکنه به خاطر ویندوز باشه؟

اقا رسول میتونی دوستمون رو راهنمایی کنید ؟
اینو من نمیدونم .

mvmvm

عضو جدید
سلام دوستان .
پیرو فرمایشات ناصر خان یه نمونه دیگه از تمریناتی که میشه با mass انجام داد رو اینجا میذارم . چیزی شبیه به سازه های کابلیه . امیدوارم خوشتون بیاد . اگه سوالی بود در خدمتیم .;)

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان عزیز
سلام
قبل اینکه رویت نصب کنید از خانواده اتودسک چیزی نصب کردید؟؟
اگه آره باید موقع کرک کرک همونوو بزنید
من رویت معماری نصب کردم
بعد رویت سازه که خواستم نصب کنم کرک نمیشد با کرک رویت معماری بالا اومد
از ویندوز 7 نیست
اتفاقا سون بهتر جواب مبده
ارادت داریم آقا ناصر

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام دوستان .
پیرو فرمایشات ناصر خان یه نمونه دیگه از تمریناتی که میشه با mass انجام داد رو اینجا میذارم . چیزی شبیه به سازه های کابلیه . امیدوارم خوشتون بیاد . اگه سوالی بود در خدمتیم .;)

اوف اوف چه باحاله این :smile:
با mass :smile: افرین .
ببین من اتفاقا سوال دارم . من یه پروژه دارم که سقفش اسپیس فریم هست تقریبا خودکشی کردم نتونستم اسپیس ها رو بسازم . میشه بگی خرپای قوسی رو با مس چطوری ساختی ؟ ممنون میشم .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مهندس یه سوال
البته به رویت ربط نداره و با عرض پوزش از همه دوستان که اینجا این سوالو میپرسم،چون جای دیگه نبود
من با Autocad structure یه کم کار کردم این چیند وقت(میدونم شما کار نکردی)
میخوام براش دیتا بیس درست کنم
این خودش وقتی میخواد مثلا یه تیر بکشه باید براش میلگردشو تعریف کنیم مثلا 3 فی 16 بالا 3 تا پایین
بعد یه سری سایزها که تو ایران هستو نداره مثلا ما فی 12 داریم اونا 13 ما 18 دارم اونا 19 و ...
ازین لحاظ پرسیدم چون بالاخره شما ذات این نرم افزارارو میشناسی
اگه بخوام یه data base براش بسازم میشه؟مثلا با اکسس یا اکسل

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجازه... اجازه؟
من وقتی دایره می کشم و می خوام بهش حجم بدم در اصل به صورت سه بعدی ببینمش نمیشه! همون حالت دو بعدی می مونه!:cry:
باید چیکار کنم؟

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .

من که از خودم نا امید شدم :w05::w04:

mvmvm

عضو جدید
اوف اوف چه باحاله این :smile:
با mass :smile: افرین .
ببین من اتفاقا سوال دارم . من یه پروژه دارم که سقفش اسپیس فریم هست تقریبا خودکشی کردم نتونستم اسپیس ها رو بسازم . میشه بگی خرپای قوسی رو با مس چطوری ساختی ؟ ممنون میشم .

خواهش میکنم . تازه این یه مدل سادس . ناصر خان میشه یه کروکی از سقفت بذاری ببینم چطوریه میگی ؟

mvmvm

عضو جدید
اجازه... اجازه؟
من وقتی دایره می کشم و می خوام بهش حجم بدم در اصل به صورت سه بعدی ببینمش نمیشه! همون حالت دو بعدی می مونه!:cry:
باید چیکار کنم؟

با اجازه ی ناصر خان : دایره رو انتخاب کن بعدش creat form رو بزن . بعد finish کن . به همین راحتی

mahmood321

عضو جدید
نا امیدی چرا خواهر من . اگه کمک میخوای ما در خدمتیم :gol:
سلام دوست من خوبی ازمحفل کاردانی به کارشناسی من رایادتون هست چرااینجا انقدرتغییرکرده آقای velkon اسمشون راعوض کردند خیلی اینجا تغییرکرده

m@hn@z.d

عضو جدید
کاربر ممتاز
با اجازه ی ناصر خان : دایره رو انتخاب کن بعدش creat form رو بزن . بعد finish کن . به همین راحتی
مرسی....خیلی لطف کردید :gol:

نا امیدی چرا خواهر من . اگه کمک میخوای ما در خدمتیم :gol:
آخه نسبت به شما یه کم که نه...خیلی بلد نیستم.:w05:
سعی می کنم خودمو برسونم :w11:
مزاحمتون می شیم...مرسی :w27:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
خواهش میکنم . تازه این یه مدل سادس . ناصر خان میشه یه کروکی از سقفت بذاری ببینم چطوریه میگی ؟

حتما . بعد از تعطیلی براتون میگذارم .
در ضمن من خیلی خوشحال میشم دوستان جواب هم دیگر رو میدن . هم باعث افتخاره برای بنده .
اینکه اینجا هستید خیلی خویه دوست عزیز .

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام دوست من خوبی ازمحفل کاردانی به کارشناسی من رایادتون هست چرااینجا انقدرتغییرکرده آقای velkon اسمشون راعوض کردند خیلی اینجا تغییرکرده

ولی اون موقع اسمم رو عوض کرده بودم ها . الان اسم خودمه که بابا :smile:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مرسی....خیلی لطف کردید :gol:

آخه نسبت به شما یه کم که نه...خیلی بلد نیستم.:w05:
سعی می کنم خودمو برسونم :w11:
مزاحمتون می شیم...مرسی :w27:

اینکه بلد نیستی که عیبی نداره اگه سعی نکنی عیب داره .
هر چیزی چه شما چه سایر دوستان بپرسن در حد توان پاسخ میدم . الان هم که mvmvm عزیز این کار رو کردن و جواب شما رو دادن .
منتظر روزی هستم که شما هم بتونید پاسخ دوستان دیگر رو توی نرم افزار بدید ;)

هفته دیگه سعی میکنم یه تکنیک دیگه رو توی mass بگم که یه کم هیجان انگیز تره

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مهندس یه سوال
البته به رویت ربط نداره و با عرض پوزش از همه دوستان که اینجا این سوالو میپرسم،چون جای دیگه نبود
من با Autocad structure یه کم کار کردم این چیند وقت(میدونم شما کار نکردی)
میخوام براش دیتا بیس درست کنم
این خودش وقتی میخواد مثلا یه تیر بکشه باید براش میلگردشو تعریف کنیم مثلا 3 فی 16 بالا 3 تا پایین
بعد یه سری سایزها که تو ایران هستو نداره مثلا ما فی 12 داریم اونا 13 ما 18 دارم اونا 19 و ...
ازین لحاظ پرسیدم چون بالاخره شما ذات این نرم افزارارو میشناسی
اگه بخوام یه data base براش بسازم میشه؟مثلا با اکسس یا اکسل

چه اشکالی داره فکر کنم این رو یه تاپیک ازاد فرض میکنیم همه .
اره با این نرم افزار کار نکردم ولی با civil 3d چرا و فکر کنم اگه اونو بگردم بتونم یه چیزای مشابه پیدا کنم که بعد از تعطیلات میتونم برم سراغش .
مثلا همین رویت رو یه چیزی مثل فهرست بهای سازمان برنامه خودمون منتها استاندارد امریکا رو داره که ایتم به ایتم کار های ابنیه و محوطه و فلز و بتن و ....... رو با شماره میتونید به هر چیزی اختصاص بدید و فرمت اونم یه فایل .txt هست که با هر ادیتوری میتونید توش اطلاعات وارد کنید .
ولی اونو نمیدونم . اما توی نرم افزار سیویل میگردم بعدا اگه چیزی پیدا کردم همینجا بهتون میگم .

سلام به همگی. من دارم تازه شروع به کار با این نرم افزار میکنم ولی یه سوال بزرگ برام ایجاد شده؟ برنامه Revit Architecture با برنامه Revit Structure فرق داره یا نه؟ آخه من Revit Structure رو دانلود کردم ولی رشتم معماریه.