رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
؟؟؟:eek:متوجه نشدم...وقتی دمای سطح زمین پایین تر از بالای سطح زمین باشه چجوری تمایل داره بره بالا...هوای گرم یا دمای بالا سبکه نه دمای پایین:confused:
چرا حرف میزاری تو دهنم :biggrin:من انجوری نگفتم من نگفتم دمای سطح زمین پایین تر باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!گفتم دما زمین بالا هست و بالای اون هم در همین شرایطه و تا چند 100 متری بالا صعود میکنه هرچی دمای سطح زمین گرمتر یعنی بالاتر خوب صعود میکنه به بالا یعنی تا حدود 100 تا 150 متری زمین ولی دیگه از اون بالاتر نمیره چون اون بالا بالا ها به علت تابش یا باد های گرم یا چند تا دلیل دیگه گرمه همونجا میمونه و بالا نمیره .البته همینی که خودتم گفتی واسه اون بالا درسته جوب چجوری بره نمیره دیگه این میشه وارونگی

shiva2009

کاربر بیش فعال
به نظر من
دکل شامل 3 میله هست... میله ی وسط کاملا بار ثقلی رو تحمل میکنه که کاملا فشاریه
دو میله ی کناری هم بار وزن که فشاری هست رو تحمل میکنند به اضافه ی باری که موقعه چرخش دایره ی بالا بهش وارد میشه که مثلا اگه حرکت رو ساعتگرد در نظر بگیریم میله ی سمت چپ تحت کشش و سمت راست تحت فشار و برعکس هست
این تحلیل من بود قبل از جواب دادن:)

همینه تقریباً. یه مورد مشابه توی ژورنال 2.2008 آروپ هست.
.
1.jpgنشریه آروپ رو هم از اینجا میشه دانلود کرد.
http://www.arup.com/Publications/The_Arup_Journal.aspx

این سؤاله بعد از کنکور، اینجا هم بحث شد یه مقدار

http://www.civil-architecture.com/showthread.php?827-بررسی-سولات-ایستایی-کنکور92/page5

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز

من با کتاب سازه در معماری خیلی مشکل دارم اصلن نمیتونم شروع کنمش اما درک رفتار برام اینجوری نبود الان تو فصلای آخرشم مطابق با برنامه مرکز

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با کتاب سازه در معماری خیلی مشکل دارم اصلن نمیتونم شروع کنمش اما درک رفتار برام اینجوری نبود الان تو فصلای آخرشم مطابق با برنامه مرکز

دوست عزیز یکی از ارشدها ما میگفت که درک رفتار سازه و سازه در معماری با هم بخونید یعنی اگه مثلامبحث سازه های کابلی را سازه در معماری میخونی همون در درک رفتار سازه ها هم بخون به قول اون میگفت سازه در معماری توصیح داده مثالش توی درک رفتار سازه هاست والا من قبلا این دوتا را با هم می خوندم خوب بود ولی الان به خاطر افزایش سرعتم اول جدا جدا میخونم توی دور دوم میخوام با هم بخونمشون

nani_67

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز یکی از ارشدها ما میگفت که درک رفتار سازه و سازه در معماری با هم بخونید یعنی اگه مثلامبحث سازه های کابلی را سازه در معماری میخونی همون در درک رفتار سازه ها هم بخون به قول اون میگفت سازه در معماری توصیح داده مثالش توی درک رفتار سازه هاست والا من قبلا این دوتا را با هم می خوندم خوب بود ولی الان به خاطر افزایش سرعتم اول جدا جدا میخونم توی دور دوم میخوام با هم بخونمشون
ممنون.تو دزک رفتار سازه بخش طاق های رومانسک تو متنش نوشته تقاطع مورب ونیروی رانشی نامتعادل اما زیر عکسش نوشته رانشی متعادل کدومش درسته؟؟؟

shematik

عضو جدید
تو کتاب تاسیسات ایزدی و کتاب تاسیسات الکتریکی برای دانشجویان معماری برای طنین دو تا عدد متفاوت نوشته
واسه ایزدی نوشته که کمتر از 50دسی بل باشه اما اون یکی کتاب نوشته که کمتر از 60 دسی بل باشه!!

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو کتاب تاسیسات ایزدی و کتاب تاسیسات الکتریکی برای دانشجویان معماری برای طنین دو تا عدد متفاوت نوشته
واسه ایزدی نوشته که کمتر از 50دسی بل باشه اما اون یکی کتاب نوشته که کمتر از 60 دسی بل باشه!!
اگر صدای بازتابیده در مدتی کمتر از 50هزارم ثانیه بازگشت نماید با صدای اصلی مخلوط شده که ب آن طنین گویند (قیابکلو)
زمان واخنش: مدت زمانی ک پس از قطع منبع صدا تراز فشار صدادسی بل افت کند (قیابکلو)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون.تو دزک رفتار سازه بخش طاق های رومانسک تو متنش نوشته تقاطع مورب ونیروی رانشی نامتعادل اما زیر عکسش نوشته رانشی متعادل کدومش درسته؟؟؟
یادش به خیر منم اولا خوندمش گیج و منگ شدم............عکسهارو اشتباه نوشته

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه چند بار خوندیش ؟؟خوش بحالتون ما تازه داریم ب زور تمومش میکنیم

من هنوز شروع نکردم...غصه نخورید دوستان عزیز...من پشتتونم...:biggrin:
من روزنامه وار و فقط در حد هایلات کشیدن خوندم........نگران نباشین.الان همه در یه سطح هستن فقز از این به بعده که تفاوتها شروع میشه.الان مثل اول لیگ میمونه که اختلافا همش در حد 3 امتیازه.....ولی آخر لیگ خیلیا سقوط میکنن خیلیام میرن لیگ قهرمانان و همانا چه چیزی دلگرم کننده تر از آن است:D

آخرین ویرایش:

n.b1987

عضو جدید
یهترین راه برای یادگیری نمودارای خمش و برش چیه بچه ها
من اون 20 تا تیرو گرفتم از روش کشیدم از بارگذاریش برا تمرین خوبه؟
چی کار کنم خوب یاد بگیرم؟؟؟؟:eek:
90 تاتیر سروش هم دارم ولی خیلی هاش حل نشره است...

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم...دلبندان...یه چند تا سئوال از آکوستیک قیابکلو دارم...البته میدونما خیلی پیش په افتاده است اما لطفا راهنمایی کنید.
1-صفحه 9 میشه با یه مثال حل لگاریتم رو توضیح بدید...من تا حدی یادم هست اما با اون حد نمیتونم تو فرمول عدد بزارم و به ج برسم...ک چجوری به این میرسه ک با دو برابر شدن شدت صدا 3 دسی بل به تراز شدت اضافه میشه...یه بار تو فرمول میزارید و یه توضیح میدید ک نخوام حفظ کنم و یادش بگیرم....
2-برای جمع کردن صداها اگه اشتباه نگم دو تا روش داریم:مقیاس سون و مقیاس برانک ....درسته؟مقیاس سون برای جمع دو تا تراز بلندی صداست ک بر حسب فون ک باید بین محدوده 20 تا 120 فون باشه و روش برانک برای جمع چند صدا با بلندی ها و فرکانس های متفاوت ؟درست میگم؟

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم...دلبندان...یه چند تا سئوال از آکوستیک قیابکلو دارم...البته میدونما خیلی پیش په افتاده است اما لطفا راهنمایی کنید.
1-صفحه 9 میشه با یه مثال حل لگاریتم رو توضیح بدید...من تا حدی یادم هست اما با اون حد نمیتونم تو فرمول عدد بزارم و به ج برسم...ک چجوری به این میرسه ک با دو برابر شدن شدت صدا 3 دسی بل به تراز شدت اضافه میشه...یه بار تو فرمول میزارید و یه توضیح میدید ک نخوام حفظ کنم و یادش بگیرم....
2-برای جمع کردن صداها اگه اشتباه نگم دو تا روش داریم:مقیاس سون و مقیاس برانک ....درسته؟مقیاس سون برای جمع دو تا تراز بلندی صداست ک بر حسب فون ک باید بین محدوده 20 تا 120 فون باشه و روش برانک برای جمع چند صدا با بلندی ها و فرکانس های متفاوت ؟درست میگم؟
ببین خانمی.... با دو براب شدن شدت صدا تراز شدت 3 دسی بل افزایش ...خب .... وقتی میگه تراز ...باید از اون لگاریتمی ک توش I داره استفاده کنی.... خب.... ی سری عدد هارو باید بلد باشی ..مثلا اینکه لگاریتم 1 ..میشه صفر.... لگاریتم 2 میشه 0.3 و لگاریتم 3 میشه 0.4 ....خب ........بعد این عدد ها در اون 10 ضرب میشه (همین چندتا کافیه ب اضافه ی اینکه لگاریتم 10 میشه 1)

برای سوال دو هم ..آره درسته ...من از اون دومیش استفاده میکنم ... ی جدول داره اونو حفظ باشی حله

arefeh

کاربر ممتاز
ببین خانمی.... با دو براب شدن شدت صدا تراز شدت 3 دسی بل افزایش ...خب .... وقتی میگه تراز ...باید از اون لگاریتمی ک توش I داره استفاده کنی.... خب.... ی سری عدد هارو باید بلد باشی ..مثلا اینکه لگاریتم 1 ..میشه صفر.... لگاریتم 2 میشه 0.3 و لگاریتم 3 میشه 0.4 ....خب ........بعد این عدد ها در اون 10 ضرب میشه (همین چندتا کافیه ب اضافه ی اینکه لگاریتم 10 میشه 1)

برای سوال دو هم ..آره درسته ...من از اون دومیش استفاده میکنم ... ی جدول داره اونو حفظ باشی حله
اوکی گرفتم میدونستم ک لگاریتم 1 میشه 0 و 10 میشه 1...اونهای دیگه رو از کجا در بیارم...من واسه دوبرابر شدن بلد نبودم اما برای بقیه دیدم وقتی 10 برابر میشه سری اول شده 10 برای بعدیا به ازای هر 0 ک اضافه شده توی جواب جمع شده...مثلا 100 دو تا 0 داره ضربدر 10 جواب شده 20...یا 1000 -3تا 0 داره ضربدر 10 شده 30...خیلی خنده داره نه؟؟؟!!!:biggrin:
برای دومی هم منم از اون روض دوم میرم چون راحته اما اونو برای دو تا فون استفاده نمیکنند فکر کنم یعنی مجبوریم از فرمول و روش 1 بریم

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوکی گرفتم میدونستم ک لگاریتم 1 میشه 0 و 10 میشه 1...اونهای دیگه رو از کجا در بیارم...من واسه دوبرابر شدن بلد نبودم اما برای بقیه دیدم وقتی 10 برابر میشه سری اول شده 10 برای بعدیا به ازای هر 0 ک اضافه شده توی جواب جمع شده...مثلا 100 دو تا 0 داره ضربدر 10 جواب شده 20...یا 1000 -3تا 0 داره ضربدر 10 شده 30...خیلی خنده داره نه؟؟؟!!!:biggrin:
برای دومی هم منم از اون روض دوم میرم چون راحته اما اونو برای دو تا فون استفاده نمیکنند فکر کنم یعنی مجبوریم از فرمول و روش 1 بریم
خخخخ نه گلم...منم بار اولو اونجوری حفظ کردم بعدش رفتم سراغ چاره:D
والا نمیدونم اونو دگ:confused:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان دچار خود درگیری مزمن شدم ..............بالاخره این معابر شمالی جنوبیو فهمیدم ولی باز دچار خود درگیری ام کشیدگی به سمت شرقی غربی در بناهای اقلیم سرد =>معابر شرقی غربی ...........اما خود درگیری کاهش میابه وقتی که این وضعیت رو در اقلیم سرد وکوهستانی در روستا ها یی که در دامنه کوه هستند و شیبدارند بررسی کنیم که معابر شرقی غربی هست و به علت شیب دچار سایه اندازی در معابر نخواهند شد پس زهرا منظورش روستا ها بوده .................... اما در اقلیم سرد اگه معابر شمالی جنوبی باشه که دیگه بناهای ما نمیتونن اونطور که باید وشاید از انرژی خورشید بهره ببرند:confused: ...........اکا نکته آخر این که در تمام اقلیم ها کشیدگی بناها به سمت شرقی غربی هست در ایران البته

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان دچار خود درگیری مزمن شدم ..............بالاخره این معابر شمالی جنوبیو فهمیدم ولی باز دچار خود درگیری ام کشیدگی به سمت شرقی غربی در بناهای اقلیم سرد =>معابر شرقی غربی ...........اما خود درگیری کاهش میابه وقتی که این وضعیت رو در اقلیم سرد وکوهستانی در روستا ها یی که در دامنه کوه هستند و شیبدارند بررسی کنیم که معابر شرقی غربی هست و به علت شیب دچار سایه اندازی در معابر نخواهند شد پس زهرا منظورش روستا ها بوده .................... اما در اقلیم سرد اگه معابر شمالی جنوبی باشه که دیگه بناهای ما نمیتونن اونطور که باید وشاید از انرژی خورشید بهره ببرند:confused: ...........اکا نکته آخر این که در تمام اقلیم ها کشیدگی بناها به سمت شرقی غربی هست در ایران البته
این مال آزمون قبل مرکز معماریه ک توش این سوال اومده بود:
555555555555555.jpg

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مال آزمون قبل مرکز معماریه ک توش این سوال اومده بود:
مشاهده پیوست 177617
خوب به خاطر همین سوال من دچار این حالت شدم کم کم دارم افسردگی هم میگیرم :eek:بابا این کاملا تناقض داره با اون چیزی که من از ساسان مرادی و کسمایی و ..... خوندم نمیشه که آخه تو گرمسیر که عمرن شمالی جنوبی بشه ولی سرد سیرو به خاطر همون توضیح بالایی خودم میشه پذیرفت

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به خاطر همین سوال من دچار این حالت شدم کم کم دارم افسردگی هم میگیرم :eek:بابا این کاملا تناقض داره با اون چیزی که من از ساسان مرادی و کسمایی و ..... خوندم نمیشه که آخه تو گرمسیر که عمرن شمالی جنوبی بشه ولی سرد سیرو به خاطر همون توضیح بالایی خودم میشه پذیرفت
من تو جزوه ی درک عمومی عسگری دیدم ک راجبه همه ی اقلیم ها نوشته بود... اگه دارید اون قسمتشو بخونید...اگه هم ندارید..بگید تا خودم همه ی نکته هاشو بذارم:smile:

یهترین راه برای یادگیری نمودارای خمش و برش چیه بچه ها
من اون 20 تا تیرو گرفتم از روش کشیدم از بارگذاریش برا تمرین خوبه؟
چی کار کنم خوب یاد بگیرم؟؟؟؟:eek:
90 تاتیر سروش هم دارم ولی خیلی هاش حل نشره است...
کتاب استاتیک شیمز ترجمه بهرام پوستی (جلدش سبزه انتشارات نشر دانشگاهی)

arefeh

کاربر ممتاز
دوستان نشریه 55 چقدر مهمه خوندنش -اصلن بخونیم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی زیاده و اعصاب خورد کن جایگزین راش چی میتونیم بخونیم

دوستان به من گفتن نخونم دیگه از رده خارج شده...شما هم اولویت آخر بزارش...برا وقتی ک زمانت آزاد شده و تموم کتبت رو تموم کردی

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها کسی هست ک این سیستم ها محیطی پخش صدا ک شامل 5 دسته هست رو ی توضیح کوتاهی بده؟؟؟:confused:

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان نشریه 55 چقدر مهمه خوندنش -اصلن بخونیم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی زیاده و اعصاب خورد کن جایگزین راش چی میتونیم بخونیم

دوستان به من گفتن نخونم دیگه از رده خارج شده...شما هم اولویت آخر بزارش...برا وقتی ک زمانت آزاد شده و تموم کتبت رو تموم کردی
عارفه جون درس میگه برا معماری دیگه اوته و سوال مصالح از نانو میاد اما ظاهرا پارسال برا مدیریت پروژه ایا بدجوری نشریه ترکونده

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی
بچه ها این سوال که تو آزمون دوم مرکز اومده و گزینه صحیح رو 4 اعلام کرده به نظرم درست نیست....میشه شما هم نظر بدید
این سازه ی بیرونی اش از قوس فولادی و اینجا تو گزینه 1 گفته همه ی قوس های خارجی و داخلی از قوس بتنی سفید استخوانی پس این هم غلط:razz:

untitled.jpg

آخرین ویرایش:

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی
بچه ها این سوال که تو آزمون دوم مرکز اومده و گزینه صحیح رو 4 اعلام کرده به نظرم درست نیست....میشه شما هم نظر بدید
این سازه ی بیرونی اش از قوس فولادی و اینجا تو گزینه 1 گفته همه ی قس های خارجی و داخلی از قوس بتنی سفید استخوانی پس این هم غلط:razz:

مشاهده پیوست 178073
من اینو ندیدم علیرضا از کدوم منبعه؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
سجاد جون این آزمون دوم معماری مرکز که imahعزیز لطف کرده بود آپ کرده بود
منبعش هم کتاب سازه های فولادی و طبعت منبع الهام

عزیزم تو کتاب سازه های فولادی نی...چون الان من مجدد دیدم...اما به نظر منم گزینه 1 اشتباه هست...

بالا