رشتتون چقدر واستون مهمه؟

من مهندسی آب می خونم و عاشق رشته م هستم. وقتی تو این رشته درس می خونی با چیزی سر و کار داری و روش مطالعه می کنی که خیلی دوست داشتنی و عجیب و زیباست: آب

مهندکس

عضو جدید
اینجا ماشاللا همه عاشق رشتشونن!!!!!!!!!!!!!!!! به به چه بچه های موفقی:surprised:

من مهندسی مدیریت پروژه تموم کردم ولی حالا از انتخابم پشیمون شدم ... نه کاری نه باری!! بابا آخه من چه

گناهی دارم بجز اینکه
نه پارتی دارم نه تجربه:cry:

فک کنم اگه معماری و هنر یا روانشناسی میخوندم موفق تر بودم..

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا ماشاللا همه عاشق رشتشونن!!!!!!!!!!!!!!!! به به چه بچه های موفقی:surprised:

من مهندسی مدیریت پروژه تموم کردم ولی حالا از انتخابم پشیمون شدم ... نه کاری نه باری!! بابا آخه من چه

گناهی دارم بجز اینکه
نه پارتی دارم نه تجربه

:cry:

gzaarch01

عضو جدید
رشتمو دوس دارم...خب معلومه...........اگه دوسش نداشتم که نمیزدم تو انتخاب رشته
اما این کافی نیس
به نظر من علم وقتی سودمنده که ازش یه استفاده ای بشه.............
تاوقتی کار نکنم و فقط مشغول خوندن و خوندن باشم...فک کنم یه روزی خسته شمو برم سراغ یه حرفه دیگه

zhashemi

عضو جدید

گناهی دارم بجز اینکه
نه پارتی دارم نه تجربه:cry:

سلام
من از رشته ام متنفرم گناه من این بود که فنی خوندم ورشته ام لیسانس نداشت ومجبورشدم لیسانس رشته ی دیگه ای بخونم! تمام انگیزه وعلاقه ام رو از دست دادم. اصلا احساس مفیدبودن نمیکنم:cry:

belfi_mnm

عضو جدید
یادم میاد برای انتخاب رشته مشاورمون اولین گزینه رو که علوم تجربی بود بهم پیشنهاد کرد چون نمراتم خیلی بالا بود دانش اموززرنگی بودم دومین گزینه ریاضی بعد انسانی
اما من علوم انسانی انتخاب کردم چون عاشق روانشناسی بودم همش از راهنمایی که بودم میگفتن دوس داری چیکاره شی میگفتم روانشناس
الان هم که دارم واسه ارشد تلاش میکنم خیلی رشتمودوست دارم م م م :w40:
اما گاهی بعداین سالها باخودم میگم کاش تجربی می رفتم وروانپزشکی یاپزشکی می خوندم ...که کمی قویتربود...الان استرس کنکورارشد بعداسترس قبولی دکترا...
اما به هر حال اونقدرتلاش می کنم تا تورشتم موفق ترین باشم:w10::w16:

aria_survey87

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من از بچگی دوست داشتم که فضا نورد بشم چون از ستاره ها خوشم میومد

و دوست داشتم همش شب ها بهشون نگاه کنم ولی این خفاش ها نمیزاشتن زیاد بالا رو نگاه کنم

بعدش یه ذره بزرگتر شدم از رشته مهندسی نفت خوشم اومد چون بابام هم تو شرکت نفت بودش

ولی با رتبه ای که اوردم تو کنکور سراسری نتونستم قبول بشم و رشته دیگه ای رو انتخاب کردم

و الانم از این رشته ای که قبول شدم و دارم میخونمش راضی هستم

یادمه پنجم ابتدایی که بودم ناظم مدرسه اومد سر کلاس و یکی یکی از بچه ها پرسید که میخواین چیکاره بشین

بعد من نمیدونستم چی بگم چون خجالت میکشیدم تا اینکه خودش بهم گفت که به من میخوره که شهردار بشم

حال این رشته من مهندسی عمران گرایش نقشه برداری هستش که تو شهرداری هم کار داره براش

تازه یه چیز دیگه یکی از گرایش هایش تو ارشد نجوم ژئودزی هست که به ستاره ها مربوط میشه

کار خدا ادم رو به کجا ها که نمیرسونه

ممنونم از خدای مهربون

taranom.s

عضو جدید
من وقتی بچه بودم دوست داشتم مهندسی نفت بخونم
کنکور که دادم رتبه م بهش نمی خورد
به واسته ی این علاقه رفتم لیسانسه پتروشیمی گرفتم
از رشته م هم خیلی راضیم و دوستش میدارم

ali0112

عضو جدید
بله منم رشتمو خیلی دوست دارم از اون وقتی که یادم میاد از بجه گی دوست داشتم یه معمار باشم ولی نمیدنتم معماری چیه ولی زمان گذشت الان دانشجوی معماریم رشتمم خیلی دوست دارم بجه های معماری اگه هست بدانند این رشته خیلی جذابه

ال دی اچ

عضو جدید
من ارسد شیمی معدنی میخونم از رشته ام هم خیلی خوشم میاد چون واقعا جذابه خصوصا تشکیل نانو ذرات خیلی جذابه دنیا رو از دیدگاه نانو دیدن عجب کیفی داره

*ستاره آسمان*

عضو جدید
رشته من مهندسی برق الکترونیک هست.
منم رشتمو دوست دارم و فکر میکنم در ان موفق میشم .
:w40:مهندسی برق بهترین رشته دنیاست

• Like
واکنش ها: ho_b

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رشته ام زدم چون دانشگاه دولتی بود(مهندسی آب)
شناختم صفر بود
گفتم میرم یه ترم میخونم اگه بد بود میرم آزاد رشته بهتره
رفتم دانشگاه و خوندم دیدم بازار کارش خرابه
نا امید شدم
بعد حالا فهمیدم رشته خیلی خوبی دارم چون من به مهندسی صنایع علاقه داشتم اگه صنایع میرفتم جزء کار اداری و کارخانه ای کار دیگه نداره
ولی ماشاا... ای رشته هایی کشاورزی با حمایت دولت میشه یه کار سودمند باحال راه انداخت که صد تا دکتر و مهندس رشته هایی تاپ بهش نرسن؟
حداقلش یه کشاورز نمونه میشی!!!!!!!!!!!!
فکرش بکن با حدود چهارصد میلیون تومن وام میشه یه گاو داری بزرگ زد البته برای کشاورزی_علوم دام رشته منم کار تو همان حد...

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
چقدر انرژی های خوبی اینجا هست

عاشقتونم بچه هااااااااااا

خوشحالم همه از رشته هاشون راضین

تلاش کنیم که آینده سازان ما هستیم ..

برای ایرانی آبادتر

رشته من .. در کنار رشته تو .. و رشته تو در کنار رشته من , مفهوم داره
اگر من در نقطه خودم درست کار کنم .. تو هم در نقطه خودت درست کار کتی
با هم بهشت رو روی زمین ترسیم میکنیم

زنده باشین ای فرزندان پاک ایران زمین
ای ترسیم گران عشق

shokoufeh94

عضو جدید
من می خواستم مکانیک یا صنایع بخونم ولی نمیدونم چی شد 3 یا4 روز قبل از این که تو سایت انتخاب رشته کنم به فکر عمران هم افتادم
دقیقا هم عمران قبول شدم هر چند من فقط یه ماه دانشگاه می رم ولی فکر میکنم از اون دوتا رشته بهتره وخیلی بیشتر دوسش دارم
امیدوارم تا چند سال دیگه منم هم مثل خیلی از شما ها عاشق رشته ام بشم

• Like

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
من از همون بچگی به دو چیز خیلی علاقه داشتم : برق ، هواپیما (خلبانی نه). بابام نذاشت به هواپیما برسم ولی به برق رسیدم انشا.. می خوام بعد ارشد هر جوری شده به وزارت دفاع بچسبم ، البته همه میگن میرفتم مهندسی کامپیوتر موفق تر می شدم . حالا دیگه نمی دونم..........

sara delrouz

عضو جدید
منم رشتمو دوست داشتم. با اینکه خودم انتخابش نکردم اما ریاضی همیشه یکی از رشته های مورد علاقم بود

• Like

arshadememari

عضو جدید
سلام من دانشجویه ترم 7صنایع ام ازرشتم بشیمون نیستم ولی از اول عاشق هنرومعماری بودم خیلی سعی کردم تغییررشته وهزار راه دیگه ولی قسمتم نبود حتی دوباره امتحان دادم وبه ظور تحصیل همزمان رشته شهرسازی میخونم امااااااااااابه معماری نرسیدم ارزومه!شاید لیسانس شهرسازی انصراف بدم ومعماری برم !نمیدونم ارشد بخوام بدم خیلی از بچه های معماری عقبم نمیدونم چه کار کنم اخه 2ساله دیونه این رشته شدم اخه فقط علاقه نیس یه خورده استعدادشم دارم تو کارای هنریش اسکیسو............. بس خداروشکر کن من که تا الان قسمتم نبوده اما اگه شد میام همینجا و میخبرمت

• Like

kapitan_hamed

عضو جدید
من رشتم الکترونیکه تازه واردش شدم ترم 1 نمی دونم چیه ولیعاشق پیانو وموسیقی وحتی بازیگری .از بچه گی درس خون بودم خیلی ریاضیم قوی بود که میخواستم برم هنرستان موسیقی که معلم و خانوادم نذاشتن. ودر اخر..........

• Like

*دختر باران*

عضو جدید
کاربر ممتاز
رشتم خیلی برام مهمه
ولی رشته ی دوممو بیشتر از رشته ی اولم دوست دارم هرچند سخته!:)

• Like

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
خیلی زیاد...بخصوص که گرایشمم امنیت اطلاعات هست.

maede_s

عضو جدید
واقعیتش من وقتی رشتمو انتخاب میکردم هیچی ازش نمیدونستم. یعنی رتبه ی خیلی خوبی داشتم و اینقدر مطمئن بودم که رشته های بالاترو میارم که خیلی بهش فکر نکرده بودم. انتخاب دهمم بود. اول خیلی تو ذوقم خورد ولی الان با شناخت رشته م به حدی رسیدم که علاقه ای که به اون دارم قابل قیاس با رشته های دیگه نیست. برای من رشته ی ایده آلی هست. به خصوص که پیشرفتم هم توش خوب بود. شاید هیچ رشته ی دیگه ای تا این حد روح منو راضی نمیکرد;)

• Like

Mariachi

عضو جدید
خیلی مهمه...واسه همین از عمران انصراف دادم و میخوام برم جامعه شناسی

• Like

bm-eng

عضو جدید
خیلی.من لیسانس فیزیک دارم.فوق لیسانس مهندسی ژئوفیزیک سراسری قبول شدم.نفر6کنکور ارشد دانشگاه آزاد شدم.اما به خاطر علاقه اونها رو ول کردم و الان دارم مهندسی پزشکی میخونم.علاقه ای به قدمت10سال.خیلی خوشحالم که بهش رسیدم.

مهندسی پزشکی مهندسی زندگی ;)

• Like

AKAM_a7

عضو جدید
یادمه وقتی که می خواستم دوره دبیرستان انتخاب واحد کنم و سرنوشت بزرگ زندگیمو از نظر درسی بگیرم، خیلی دوست داشتم کامپیوتر بخونم. اون موقع کامپیوتر تو خونه کمتر کسی پیدا می شد و منم عاشق کامپیوتر بودم.
آره، اوضاع منم مشابه همین بود اما با این تفاوت که تو انتخاب رشته دانشگاه فقط به خاطر بازار کار وارد مهندسی مکانیک شدم ولی امروز اوضاع کار و بار درست حسابی نداره !!
بنابراین من خیلی از انتخابم راضی نیستم.

• Like

سهراب1991

عضو جدید
منم مکانیک میخونم
بزرگرین بازار کا رو داره میون مهندسی ها
ولی به درد سرش می ارزه
بری یه رشته راحت
تا اخرش
بخونی خیلی بهتره تا بخوای یه رشته سنگین رو بخونی

• Like
من با علاقه به رشته نفت اومدم و خیلی خیلی واسم مهمه.
ولی با توجه به امریه و استخدامی به روش استغفرالله( بند پ) حالمو بد جور گرفته.
ما که پارتیمون خداست...

• Like

baye

عضو جدید
خعلی مهمه جونه شوما:)ینی میشه اگه بشه چی میشه خخخخخخ......

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
منکه به یه دنیا نمیدمش مهندسی آب
کارم با لیسانس جوره
هر کی میبینی میره طرف رشته هایی کشاورزی چون کار دولتی که نیست اونم باشه با پارتی...
ما پارتیمون خدایی

بالا