رشتتون چقدر واستون مهمه؟

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادمه وقتی که می خواستم دوره دبیرستان انتخاب واحد کنم و سرنوشت بزرگ زندگیمو از نظر درسی بگیرم، خیلی دوست داشتم کامپیوتر بخونم. اون موقع کامپیوتر تو خونه کمتر کسی پیدا می شد و منم عاشق کامپیوتر بودم. وقتی پروندمو بردم تا هنرستان ثبت نام کنم، معاونمون بهم گفت رشته کامپیوتر ظرفیتش پر شده و تو می تونی حسابداری یا معماری بخونی! تمام برنامه ریزی هام پاک به هم خورد. هر چی اصرار کردم فایده نداشت و به ناچار رشته معماری رو انتخاب کردم!
اوایل هیچی در موردش نمی فهمیدم و به یکباره وضعیت تحصیلیم به شدت تنزل کرد. سال دوم دبیرستان به همین منوال سپری شد و منم بی علاقه سر کلاسا می نشستم. ولی تصمیم گرفتم عزمم رو جزم کنم و به این رشته علاقه نشون بدم. تمام تلاشمو کردم. دروسی که افتاده بودم رو پاس کردم و وارد سال سوم شدم. وضعیتم روز به روز بهتر شد و تونستم دیپلمم رو بگیرم. از اون موقع سالها می گذره.
پس از گرفتن دیپلمم بصورت حرفه ای وارد بازار کار شدم و چندین ساله که تو همین رشته مشغولم و درآمدی هم از این راه دارم.
الان اینقدر عاشق رشته ام هستم که اگه دوباره بخوام به عقب برگردمو مجددا انتخاب رشته کنم همین معماری رو بر میدارم و کاستی هایی رو که اون موقع داشتم جبران کنم.
من عاشق معماریم و اگه یه روز حتی یه صفحه از کتابای تخصصی معماری رو نخونم، انگار چیزی رو گم کردم.
الان تو جایی وایسادم که هر ترم به عنوان رتبه اول کلاس معرفی میشم و رقابت شدیدی تو کلاسمون واسه درس خوندن وجود داره.

شما چی دوستان من! آیا واقعا به رشته ای که می خونین علاقه دارین؟
:gol:

آخرین ویرایش:

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم عاشق کنترلم. بیش از حد بهش علاقه و تعصب دارم.
کلا خیلی خیلی خیلی دوسش دارم.
از خدا ممنونم که بهم اجازه داده کنترل بخونم.

دکتر مهدیه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تاپیک نوستالژیکیه:gol:ممنون دوست عزیز

خوبه حالا مدرسه شما فقط ظرفیت نداشت مدرسه ما که رشته ریاضی فیزیکو از بیخ و بن نداشت
من میخاستم فضانورد بشم و....!!

اما چون نشد رفتم سراغ تجربی و دیدم درساش شیرینه

خوشم اومد نشستم خوندم واس پزشکی

روز قشنگی بود شنیدن خبر قبولیم

اما یه مدت که گذشت حس کردم زندگی شخصیم اجازه نمیده جزئی از این رشته بشم

و ازش انصراف دادم تا ارزشش همیشه برام پایدار باشه

بعد هم خوندم برای یه رشته فنی

....

قبولی تو صنایع قشنگ بود گرچه فک میکردم بیشتر به آچار و پیچ گوشتی ربط داره

اما حالا میبینم یه رشته عمیقه و با دید اینکه

همیشه راه کوتاهتر و بهتری هم هست

نوین ترین روشها رو ارائه میکنه و رشته جذاب و هیجان انگیزه

حالام میخام دکتراشو بگیرم
..........
.

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من عاشق رشتمم.................وقتی میخواستم تو دبیرستان انتخاب رشته کنم بین هنر و ریاضی مونده بودم.... اخه عاشق کارای هنری بودم ولی از درس ریاضی خوشم نمیومد با اینکه میخوندمش و نمرم معمولا 20 بود ولی ازش لذت نمیبردم....خلاصه بعد از دیدن کلی مشاور و استادای هنر و همکارای مامان و بابام ودوست و فامیل و اشنا رشته ریاضی فیزیکو انتخاب کردم اونم فقط واسه اینکه بعدش برم معماری بخونم....تو انتخاب رشته ی دانشگام هم فقط معماری زدم تا اینکه خدا رو شکر ب ارزوم رسیدم....واقعا ازش لذت میبرم و دوستش دارم...

hossein_ebrahimi

عضو جدید
از همون بچگی عاشق برق و سیم و باطری و اینجور چیزا بودم دو تا از دایی هام هم برق خوندن تابستون سال اول دبیرستان هم رفتم تو شرکت دایی بزرگترم کار کردم ، غیر از اونجا هم که همیشه از این کیت ها میبستم چنتا هم مدار خیل ساده خودم طراحی کردم با این وجود اصلا فکرشم نمیکردم که قدرت قبول بشم! یک سال که پشت کنکور موندم سال بعدش بعد کنکور رفتم آموزش خدمت سربازی آموزش که تموم شد برگشتم نتایجو دادن دیدم چون اول قدرت انتخاب کردم همون قدرت قبول شدم!اولاش یکم ناراحت بودم ولی بعدا که یکم روش کار کردم و فهمیدم چی به چیه دیگه واقعا دوستش دارم!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

..........
.

این جمله برام خیلی جذابه !ممنون .
منم معماری رو خیلی دوست دارم . دوران کودکیمو یادم میاد که توی تلویزیون معماری بناهای تاریخیو رو نشون میداد و من میگفتم که دوست دارم معمار بشم وشدم والبته هنوز تا معمار واقعی شدن فاصله بسیار است.

Relampago

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خیلی خیلی راضیم......من هیچ وقت بدون علاقه کاریو شروع نمیکنم.....از همون کوچیکیم به خاطر اینکه کارای بابامو میدیدم دوس داشتم تو یه رشته ای تو مایه های رشته بابام تحصیل کنم.......الانم که به عنوان دانشجوی رشته پرطرفدار مهندسی معماری در خدمت شمام.......

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خیلی رشتمو دوست دارم تو ارشدم همینو شرکت کردم

اینقدر دوسش دارم که زندگیم هم شده 0 و 1 حد وسط نداریم

یا رومی روم یا زنگی زنگگگگگگگگگگگ

baharet

عضو جدید
هی هنرستان موسیقی عشق واقعی من . اول دبیرستان تموم شد می خواشتم برم هنرستان مامانم گفت چشمم روشن می خوای مطرب شی؟:exclaim: گفتم مادر من می خوام ی چی تو مایه های بتون شم می تونم مامانم گفت دخترم شما با این معدل خوب اختراع می خوای کجا بری؟ بیا تجربی دکتر شو من می زارمت کلاس ویالون اگر پزشکی قبول شی واسط پیانو می خرم اقا دروغ بود کلاس وییالون که نزاشتن پزشکی هم قبول نشدیم می رسیم به انتخاب رشتی دانشگاه بزور منو می خواست بفرسته مامایی وای الانم وقتی می گن مامایی دیدی نرفتی اگه رفته بودی بعده 4 سال کار داشتی ولی من رشتمو با مامایی پرستاری 100 سال سیاه عوض نمی کنم;)

WOMIS

عضو جدید
همیشه بهترین راه را برای پیمودن می بینیم اما فقط راهی را می پیماییم که به ان عادت کرده ایم.:(

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من رشتمو دوست داشتم...
با علاقه انتخابش کردم...
اما الان دیگه نه...
چون زیست شناسی جایگاهی که باید رو نداره...
اما از اونجایی که از کار نیمه رها شده خوشم نمیاد
ارشد هم همین رو ادامه میدم...
امیدوارم حداقل در آینده کاری که انجام میدم رو دوست داشته باشم...

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
تاپیک نوستالژیکیه:gol:ممنون دوست عزیز

خوبه حالا مدرسه شما فقط ظرفیت نداشت مدرسه ما که رشته ریاضی فیزیکو از بیخ و بن نداشت
من میخاستم فضانورد بشم و....!!

اما چون نشد رفتم سراغ تجربی و دیدم درساش شیرینه

خوشم اومد نشستم خوندم واس پزشکی

روز قشنگی بود شنیدن خبر قبولیم

اما یه مدت که گذشت حس کردم زندگی شخصیم اجازه نمیده جزئی از این رشته بشم

و ازش انصراف دادم تا ارزشش همیشه برام پایدار باشه

بعد هم خوندم برای یه رشته فنی

....

قبولی تو صنایع قشنگ بود گرچه فک میکردم بیشتر به آچار و پیچ گوشتی ربط داره

اما حالا میبینم یه رشته عمیقه و با دید اینکه

نوین ترین روشها رو ارائه میکنه و رشته جذاب و هیجان انگیزه

حالام میخام دکتراشو بگیرم
..........
.

فقط میتونم از مطالب زیباتون تشکر کنم.......

botany

عضو جدید
کاربر ممتاز
من باید اعتراف کنم که اصلا رشته ام( گیاه پزشکی) رو نمیشناختم ولی الان خیلی دوسش دارم...
هرچند که هنوزم در شگفتم چرا نرفتم دنبال علاقه ام یعنی زبان انگلیسی...

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
:surprised:

یه سوال:

کجاش زیبا بود ؟

از کدوم نگاه

از نگاه کسی که بهش میرسه

از نگاه کسی که حسادت داره

از نگاه انسان خدا جو

از نگاه مردم

از نگاه خدا

از نگاه عاشق

از نگاه فاسد

از نگاه خودش

از نگاه یه کارگر

از نگاه یک مرفه اجتماعی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نگاه ها به یک رشته ذرسی برای هریک از ماها...

میتونه همه جاش زیبا باشه در عین زشت بودن مطلق

این خودش زیبا نیست

آخرین ویرایش:

sayeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم عاشق رشتمم و واقعا بهش علاقه دارم البته نزدیک تحویل پروزه ها که میشه معمولا به خاطر کمبود وقت به خودم بد وبیراه میگم ولی هرچی بیشتر میگذره به رشتم علاقه مند تر میشم

azadeh_j

عضو جدید
من وقتی دبیرستان بودم به هر مهندسیی فکر می کردم به جز مهندسی شیمی . زیاد به درس علاقه نداشتم ولی می خوندم نمره هام هم خوب بود همین طور تو دانشگاه. به رشته ی کاردانیم خیلی علاقه داشتم شیمی آزمایشگاهی گرایش محصولات آرایشی بهداشتی. خیلی جالب بود برام از شامپو یا ژل یا کرمی که خودم فرموله کردم استفاده کنم ، ولی متاسفانه مقاطع بالاترش تو ایران نیست.

• Like
واکنش ها: ho_b

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به خاطر همون مسائلی که استارتر عزیز گفت اول رفتم کامپیوتر خوندم.(چون فکر میکردم دوس دارم) 5 سال خوندم یعنی 10 ترم .همون ترم اول فهمیدم هیچ علاقه ای بهش ندارم .اصلا اونی نبود که من فکرشو میکردم.بعدش دیدم 10 ترم خوندم و هیچی ازش نمیدونم و ایندمو تباه دیدم.به خاطر همین انصراف دادم . و نشستم خوندم تا رشته ای که عاشقش بودم قبول شدم.ینی معماری.من عاشق معماریم.زندگیمه.اینارو گفتم که بدونین چقدر عاشق معماریم که حاضر شدم بعد 10 ترم اتنصراف بدم و برم پی عشقم.پی معماری.عاشقیه و این چیزا

پرگ پاییزی

عضو جدید
سلام
من چند روزه که عضو شدم
منم از دبیرستان دوست داشتم معماری بخونم تا شاید ....
الانم رشتم رو دوست دارم، حل کردن مشکلاتش واسم جذابه ...، یکی رو حل می کنی یه جای دیگش دچاره مشکل می شه ... :D
امیدوارم واسه همتون بهتریت ها پیش بیاد ...

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
من رشته مو خیلی دوستتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت ندارم

• Like
واکنش ها: ho_b
بالا