راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه کارشناسی معماری

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان!من واسه پایان نامم کلی موضوعات مختلف دارم اما نمیدونم تو کدومش میتونم ب نتیجه ی بهتری برسم!لطفا کمک کنید!
1.موزه پرستش (که خودم این موضوع رو بیشتر دوست دارم !اگه کسی بتونه در رابطه با این موضوع کمکم کنه واسه رساله ک عالیه!)
2.موزه ی رقص (مرکز سماع و رقص های آیینی)
3.خانه ی گفتگو در هزاره ی سوم
4.خانه ی بامداد (فرهنگسرای احمد شاملو)

سلام
درمورد موضوع اولی که انتخاب کردی به نظرم عنوانتو تا حدی باید تغییر بدی.چون همچین جایی که میگی چه عملکردی داره؟ حالت آموزشیه یا مذهبی؟ از طرفی هم میتونه موضوع خوبی باشه چون هر چقد موضوعات جدیدتر و به روزتر باشه داوران کمتر اطلاعات دارن و کمتر میتونن به کارتون گیر بدن!! ولی از طرفی هم برای نمونه های موردی و ضوابظ به مشکل بر میخوری.
موزه ی رقص هم که نوشتی بهتر از قبلیه.توی فرم و طراحیت میتونی کلی پویایی ها و خلاقیت به خرج بدی.ولی مراقب رساله ات باش که موازی با طرحت باشه و نقضش نکرده باشه.
خانه ی گفتگو در هزاره ی سوم!!مبهمه.مجمعت سرانه؟!!مختص چه افرادیه؟
خانهی بامداد هم به نظرم زیادی تخصصیه چون مرتبطش کردین با شاملو.این رو بذارید واسه ارشد!

nahalan

عضو جدید
سلام من موضوع پایان نامم مجتمع تفریحی توریستیه اگه ممکنه ضوابطشو در اختیارم بذارید

cloudia

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام، من میخواستم کارم در رابطه با معماری و موسیقی کلاسیک باشه، مشکل انتخاب "رویکرد" دارم ،میتونین راهنمایی کنین لطفا؟[/FONT]​
[FONT=&quot]خواهشا هرکسی هرچی درباره معماری و موسیقی مطلب داره برام بذاره، یا منبع معرفی کنید.[/FONT]
[FONT=&quot]فقط خیلی عجله دارم چون میخوام قبل عید پروپوزالمو ببندم و هنوز یک عنوان خوب و غیر تکراری ندارم[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT][FONT=&quot]با سپاس[/FONT]

cloudia

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام، من میخواستم کارم در رابطه با معماری و موسیقی کلاسیک باشه، مشکل انتخاب "رویکرد" دارم ،میتونین راهنمایی کنین لطفا؟[/FONT]
[FONT=&quot]خواهشا هرکسی هرچی در باره معماری و موسیقی داره برام بذاره، یا منبع معرفی کنید.[/FONT]
[FONT=&quot]فقط خیلی عجله دارم چون میخوام قبل عید پروپوزالمو ببندم و هنوز یک عنوان خوب و غیر تکراری ندارم[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT][FONT=&quot]با سپاس[/FONT]

s.alikhani

عضو جدید
راستش از خیر موضوعاتی ک گفتم گذشتم!در واقع هر کدوم ب نحوی با مشکل روبه رو میشدن!
موضوع جدیدی ک انتخاب کردم "موزه ی نور با تاکید بر اندیشه های سهروردی"است!
در رابطه با موزه ی نور کسی میتونه کمک کنه؟
میخوام بیشتر این موزه درک فضایی باشه!

MEM AR CHITECT

عضو جدید
سلام
دوستان، موضوع پایان نامه من مجموعه فرهنگی،هنری هست.
ممنون میشم اگه برای مطالعات و مبانی نظری کمکم کنید.

memar_sh

عضو جدید
بچه لطفا قبل از اینکه بیان یه موضوع خاص پیدا کنین ببنین چقدر زمان دارین ویا چقدر حوصله دنبال مطالب گشتن اگه زمان میزارین برین دنبالش وگر یه پایان نامه روتین وردارین که اخرش مجبور به تمدید زمان یا دادن کار به بیرون نشین این رو هم در نظر بگیرین

samira.gh

عضو جدید
سلامممممممم بچه های گل..اگه مطالعات برای سالن مد دارین..لطفا کمکم کنینننننن...:confused:

leylapooralavi

عضو جدید
سلام ، منم با شما همدردم:razz:ترم آخرم و توی انتخاب موندم! البته چون خودم خوابگاهی ام و مشکلاتشو از نزدیک درک کردم شاید خوابگاه دختران بردارم.
:)fv
برای انتخاب موضوع اصلاعجله نکن، خوب فکر کن وهمه چیز را در نظر بگیر...1-اگه تعداد استادان عملکردگرا نسبت به استادان معناگرا در دانشکده شما بیشتر هستند موضوعاتی مثل بیمارستان هتل وغیره که عملکردی هستند را انتخاب کن
2- استادی را به عنوان استاد راهنما انتخاب کن که توی گروه معماری کسی نتونه بهش بگه رو چشمت ابروه
3- سایت پروژه ات را جایی انتخاب کن که همیشه دانشجوهای دیگه انتخاب میکنن وبه چشم وگوش اساتید گرامی آشناست تا بهت گیر الکی ندن
4- توی پایان نامه دیگه کسی برای ایده جدید تره هم خورد نمیکنه، اگه نورمن فاستر هم برای پایان نامه ما طراحی بکنه بازهم همون نمره ای را که خودشون دوست داشته باشند میدن :cry::(:cry:
این تجربیاتی تلخی است که متاسفانه من خودم توی مراحل پایان نامه ام بدست اوردم .من هیچکدوم از این کارها را انجام ندادم ولی به بقیه توصیه میکنم انجام بدن وانرژی الکی مصرف نکنن چون به هرحال توی نتیجه پایانی تاثیری نداره ولی انوقت قصه نمیخوری که چرا اینجوری شد

65640

عضو جدید
سلام بچه ها موضوع پایان نامه من طراحی مرکز موسیقی فولکلور آذربایجان است.ممنون میشم اگه در مورد مبانی نظریش کمکم کنید.

Sina-Arch

عضو جدید
سلام
یه نکته ای که گفتم شاید گفتنش بد نباشه...
چون پایان نامه های کارشناسی همشون به طراحی ختم می شن،یه چیزی طراحی کنیم که قابلیت اجرا شدن داشته باشه.چه موضوعی چه ایده هاش
نمی گم اجرایی اجرایی.نه خودم هم مخالفم چون باید آزادی عمل توش کاملا باشه
موضوعاتی که قبلا روش کار نشده و می تونه جدید باشه...
مثلا یه مجموعه پمپ بنزین-پمپ گاز-پمپ گازوئیل در کنار یکی از اتوبان ها با نمازخانه و سرویس و بخش اداری. خود این موضوع چیزی داره که هیچ پایان نامه ای روش کار نمی کنه: راه ها
یا مثلا یه نمازخانه در یه جای خاص که جزو طرح توسعه اونجا باشه
یا خیلی موضوعات دیگه

tekwoondo

عضو جدید
سلام. کسی رساله در مورد بیمارستان داره برام ایمیل کنه ممنون میشم کسی این کارو برام انجام بده دعاتون میکنم tekwoondo@yahoo.com

shima.2

عضو جدید
:w04::w04::cry::cry::cry:سلام بچه ها موضوع پایان نامه من مجموعه اقامتی وتفریحی درکویره تومطالعات ونمونه موردی اش به مشکل برخوردم کسی اگه اطلاعاتی داره میشه دراختیارم بذاره.

houraneh

عضو جدید
سلام دوستان.سال نو مبارک...کسی می تونه درمورد طراحی پارک اطلاعاتی در اختیارم بذاره؟ هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم...

استاتیرا68

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز، چند تا سوال؟؟؟؟؟؟
من موضوع پایان نامه ام بنیاد باززنده سازی رقص های آیینی هست ...نمونه موردی در این زمینه کسی سراغ داره؟؟؟
پلان مربوط به خانقاه ها را دارم بنظرتون بدرد میخوره به عنوان نمونه؟؟؟؟
استادمون گفته میتونید از موارد مشابه هم استفاده کنید بنظرتون میشه از مثلا مرکز نمایشهای آیینی استفاده کرد؟؟؟؟؟
ممنون میشم جوابم بدید لطفااااااااااااااااااااا

lootoos1368

عضو جدید
سلام
دوستان من به ضوابط طراحی برای ناشنواها احتیاج دارم.اما متاسفانه پیدا نکردم:(
کسی میتونه کمکم کنه؟
ممنون میشم

Dreamer_M

عضو جدید
سلام دوستان، من میخوام فرهنگسرا رو بعنوان موضوع پایان نامه ام انتخاب کنم منابع و اطلاعات خوبی میشه ازش پیدا کرد؟؟ (کتاب یا هر چی)
و اینکه اصلا میشه تو 3 ماه تمومش کرد؟ ممنون میشم کمکم کنید.

Arch-sr

عضو جدید
سلام
یه نکته ای که گفتم شاید گفتنش بد نباشه...
چون پایان نامه های کارشناسی همشون به طراحی ختم می شن،یه چیزی طراحی کنیم که قابلیت اجرا شدن داشته باشه.چه موضوعی چه ایده هاش
نمی گم اجرایی اجرایی.نه خودم هم مخالفم چون باید آزادی عمل توش کاملا باشه
موضوعاتی که قبلا روش کار نشده و می تونه جدید باشه...
مثلا یه مجموعه پمپ بنزین-پمپ گاز-پمپ گازوئیل در کنار یکی از اتوبان ها با نمازخانه و سرویس و بخش اداری. خود این موضوع چیزی داره که هیچ پایان نامه ای روش کار نمی کنه: راه ها
یا مثلا یه نمازخانه در یه جای خاص که جزو طرح توسعه اونجا باشه
یا خیلی موضوعات دیگه
سلام منم دقیقا میخوام یه همچین کاری کنم اما نمیدونم چ موضوعی انتخاب کنم ک موقع مقاله نویسیش به مشکل برنخورم با استاد راهنمام صحبت کردم بیشتر گفتن موضوعات آموزشی یا اداری یا مسکونی رو انتخاب کنم اگه بتونید توی این زمینه ها موضوع پیشنهاد بدید بهم متشکر میشم

SUSANNAZ

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتون کمکم کنه؟
دارم رو پایان نامه شوهرم کار میکنم
میشه یه سری توضیح بهم بدین؟تشکر
انجام مطالعات میدانی و کتابخانه ایی
مبانی نظری طرح
سابقه پژوهش و طراحی
آنالیز سایت
طراحی
(شوهرم بنا به دلایلی قادر به تکمیل پایان نامش نیست و من شدیدا به کمک نیاز دارم )

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مبانی نظری طرح
سابقه پژوهش و طراحی
آنالیز سایت
طراحی
(شوهرم بنا به دلایلی قادر به تکمیل پایان نامش نیست و من شدیدا به کمک نیاز دارم )

سلام موضوعشون چیه؟

dream_roya21

عضو جدید
[h=2]سلام دوستان من به دنبال کانسپت مناسب برای طراحی یک مرکز روان درمانی و روانشناسی میگردم. [/h]
خوشحال میشم که راهنماییم کنین​

dream_roya21

عضو جدید
عزیزم من یک پایان نامه پیدا کردم که حتما به دردت میخوره ولی باس از روی نوشته هاش واست عکس بگیرم
اگه خواستی بگو تا واست بفرستم
مبانی نظری طرح
سابقه پژوهش و طراحی
آنالیز سایت
طراحی

#morteza#

عضو جدید
سلام دوستان من به دنبال کانسپت مناسب برای طراحی یک مرکز روان درمانی و روانشناسی میگردم.

خوشحال میشم که راهنماییم کنین​

به نظر من ایدت میتونه ارامش و امنیت باشه. واسه تحققش هم میتونی در کارت از اشکال هندسی و فرم های منظم و وفضاهای ارامشبخش و حتی رنگهای ملایم استفاده کنی
به نظر من در این مرکز احساس امنیت و ارامش بیشترین اهمیت رو واسه مراجعین داره که حالا به هر نحوی میتونی اونو به معماری تبدیل کنی

#morteza#

عضو جدید
سلام دوستان، من میخوام فرهنگسرا رو بعنوان موضوع پایان نامه ام انتخاب کنم منابع و اطلاعات خوبی میشه ازش پیدا کرد؟؟ (کتاب یا هر چی)
و اینکه اصلا میشه تو 3 ماه تمومش کرد؟ ممنون میشم کمکم کنید.

برای نمونه های موردی کتاب مجموعه های فرهنگی(مجموعه کتب عملکردی) انتاشرات کسری که 100 مورد مجموعه فرهنگی معرفی کرده

978600935239570925e55338a123fc9a49d8218c3ad35.jpg این کتابم واسه مطالعات

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها به طور ناگهانی دفاعم 2ماه جلو افتاده:cry:
فقط نصف رساله رو بستم
طرح هیچی
موضوعم مرکز خلاقیت کودکانه کسی میتونه کمکم کنه؟

kia_sorena

عضو جدید
کمک فوری در مورد رصدخانه و نجوم
سلام من پایان نامم در مورد رصدخانه و نجومه...
چیز زیادی نتونستم پیدا کنم.....هر کی میتونه در این زمینه کمکم کنه خواهشن.....

M I N A

دستیار مدیر مهندسی معماری
کاربر ممتاز

سائ

عضو جدید
سلام ممنون میشم کمکم کنید
موضوع پایانامم ایستگاه راه آهنه
کسی راجع به حریم راه آهن و ساخت ایستگاه مطلب داره؟؟
ممنونننن از همگی

M I N A

دستیار مدیر مهندسی معماری
کاربر ممتاز
سلام ممنون میشم کمکم کنید
موضوع پایانامم ایستگاه راه آهنه
کسی راجع به حریم راه آهن و ساخت ایستگاه مطلب داره؟؟
ممنونننن از همگی
سلام دوست خوبم با توجه به موضوع پایان نامه شایدبتونیداز این مطالب هم استفاده کنین:
ریزفضا ایستگاه راه آهن + نمونه طراحی شده + نمونه موردی ایرانی
ایستگاه قطار Stam-ford :
ایستگاه راه آهن اتریش- زاها حدید :#13
ایستگاه قطار TGV،لیون،فرانسه :#12