راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سینا روزایی که تو قهر بودی چقدر خوب بود..!!!!! :lol: با خیال رااااااحت پست میدادیم... کسی سوژه مون نمیکرد :whistle: چه روزایی داشتیم..یادش بخیر..:lol: اصلا چی شد که تو برگشتی؟؟!! :lol: کی این اشتباهو کرد از تو خواست که برگردی؟!!!!! :whistle::lol:

ولی خدایی هر وقت پست هاتو میخونم کلی میخندم :w16::w16: :w15:
از کارآموزیت چه خبر؟ هنوز پابرجاست؟!!
آره واقعا ندا جان باهات موافقم :smile:
دلم برای همکلاساش میسوزه چی بکشن از دستش:biggrin:
اینقدر گیر داده به کنکورام که مثل آینه دق جلو چشمم هستن:(:surprised:
اما به جاش یه کاری کرده که یادم نره کنکور دارم:biggrin::redface::D

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سینا میکشمت
تو این همه آدم کلیک کردی رو کنکورمن:surprised:

منم به ابن نتیجه رسیدم که باهام لجن
اما من که با این تیکه ها و کارای سنجش از رو نمیرم الانم کتاب تاریخ دستمه:biggrin::D

ای خداااا عماد ببین چه جوری خبر رسونی منو تلافی کردی

این فقط شوخی عماد بود:redface:
الناز جوون ! ایشالله شوخی شوخی جدی شد ...

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی بگم از دست عماد

اخه عماد نمیخواست بچه ها بدونن که قبول شده که فکر نکنن عماد دروغ گفته چون واقعا از چیزی خبر نداشت:smile: حتی انتخاب رشتش
و من باهاش شوخی کردم و گفتم عمادم سربسرم گذاشت;)
نه عزیزم شوخی بمونه بهتره:redface::confused::biggrin:

oli

عضو جدید
سلام به همه .

من شنیدم امروز فردا فرم تکمیل ظرفیت میاد رو سایت سازمان سنجش . از دوستای عزیز خواهش میکنم هر کس فهمید فرم اومده اطلاع رسانی کنه یا لینکش و بزاره اینجا

ممنون:gol:

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه .

من شنیدم امروز فردا فرم تکمیل ظرفیت میاد رو سایت سازمان سنجش . از دوستای عزیز خواهش میکنم هر کس فهمید فرم اومده اطلاع رسانی کنه یا لینکش و بزاره اینجا

ممنون:gol:
واقعا؟از کجا شنیدی؟
البته با توجه به کارنامم من که قبول نمیشم
اما بچه ها من راجع به ابنکه بچه ها گفتن پارسال مثلا با 17000 هم قبول شدن پرسیدم
گفتن اگر موسسه درخواست بده سنجش قبول میکنه!!!.منم نمیدونم واقعیته یا نه؟!!!!!
اما اگر کسی با اونایی که با رتبه های اینجوری قبول شدن در ارتباطه یا هر اطلاعاتی داره ممنون میشم بگه
اینم بگم که این حرف یکی از جاهایه که اینجا انتخاب رشته میکرد و باهام آشنا بود گفته.از راست و ... منم نمیدونم

آخرین ویرایش:

oli

عضو جدید
والا یه بنده خدایی گفت تو اخبار شنیده . البته با توجه به ثبت نام قبول شده ها باید تو همین هفته باشه

راستی یه سوال درباره دانشگاه آزاد : گزینه ی انتخاب دانشگاه که نداریم ! ولی خواهرم میگفت اونموقع که دفترچه پر کرده انتخاب دانشگاه نداشتن ولی یه شهری قبول شده بود که جزء انتخاباش نبود . جریانش چیه ؟

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی احتمالا باشه اینجور که میگی
منم تعجب کردم دیدم با انتخاب دانشگاه بچه ها قبول شدن
دانشگاه آزاده دیگه هیچ دانشجوییو از دست نمیده تا جایی که بشه نگه میدارشون

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سینا میکشمت
تو این همه آدم کلیک کردی رو کنکورمن:surprised:

منم به ابن نتیجه رسیدم که باهام لجن
اما من که با این تیکه ها و کارای سنجش از رو نمیرم الانم کتاب تاریخ دستمه:biggrin::D

ای خداااا عماد ببین چه جوری خبر رسونی منو تلافی کردی

این فقط شوخی عماد بود:redface:

سلام الناز .عروس نشدی؟....................
ای بابا من فک کردم عروس شدی
کلی برات ارزوی خوشبختی کردم.:D:D
ایشالا که زودتر بله رو به خواستگارات میگی و.........

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[
ا ا ا :surprised: mavi memar من که هر روز میاااااااممم :( تو چرا همیشه تو لیست بچه هایی که نمیان منم میگی :(
یعنی واقعا من دیده نمی شم؟؟؟ :cry:

اره ندا راست میگه..
بنده خدا ندا میاد به باشگاه سر بزنه.
راستی ندا اخرش فهمیدی کل واحداتون چندتاست؟

*vania*

عضو جدید
راستش یه اطلاعات کلی در مورد فضاهاش بطور کلی برنامه فیزیکیشو میخوام بررسی کنم برا همین هر منبعی باشه دوست دارم بخونم تا اطلاعات جامع ارایه بدم

به نظر من برو یه فرهنگسرا (تو راهنمایی هستش_ مجتمع فرهنگی ، هنری) هم خودت از نزدیک ببین فضاهاشو و بررسی کن، هم اینکه میتونی از آرشیوش یه اطلاعاتی بگیری...
اگه تو کتابخونه دانشگاهتون مطالعات بچه های قبلی باشه، میتونی از مطالب اونا و از همه مهمتر منابع اونا استفاده کنی، ما تو کاردانی داشتیم تو دانشگاهمون.
ولی یه چیزی بگم، استاد طراحی معماری ما اصلا به پرزانته و اینا اهمیت نمیده ، فقط محتوا و روابط براش مهمه:smile:
موفق باشی;)

*vania*

عضو جدید
بچه ها یاد نازنین و سجاد adroit یونیک binahayat
فرید و ....... به خیر:(
چه روزایی داشتیم تو این تاپیک .:(
از 5.6 ماه مونده به کنکور اینجا بحث داشتیم.چرا دیگه بچه ها دیگه نمیان.؟
این سجاد که تا قبل اعلام نتایج چقد پست میداد اینجا.....
بچه ها شماهایی که حالا هستسن سعی کنین هر روز اینجا سر بزنین.

دمتون گرم..;):smile:

باور کنید اول کاری انقد کار ریختن رو سرمون که دیگه هیچ وقتی نمیمونه برامون، ما که تو شهر خودمون هستیم گاهی میایم اما اونا که جای دیگه ان براشون خیلی سخته، راستی معمار 88 که تو سراجه اما من هنوز نمیشناسمش، تو گروه ما که نیست.

آخرین ویرایش:

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مرسی اره خوبه من راضی هستم از اونجا پیشنهاد میکنم به دوستان واسه تکمیل حتما سمنان بزنن.یعنی برداشتنش؟مطمئنی همون سایته بود یعنی سایته دیگه نظام نداره؟

نه من مطمئنم که همون سایت بود. فقط اشتیاه من این بود که save نکردم.
بعدشم احتمالا" شماهایی که فنی بودین به مشکل نمیخورین. چون به عنوان مثال
شما پرسپکتیو پاس کردید ماها نه. کلا" شما فنیا تو درسای اختصاصی قویترین.
ماها هی الکی جبرو احتمال و گسسته و هندسه خوندیم تو دبیرستان :confused:

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا یه بنده خدایی گفت تو اخبار شنیده . البته با توجه به ثبت نام قبول شده ها باید تو همین هفته باشه

راستی یه سوال درباره دانشگاه آزاد : گزینه ی انتخاب دانشگاه که نداریم ! ولی خواهرم میگفت اونموقع که دفترچه پر کرده انتخاب دانشگاه نداشتن ولی یه شهری قبول شده بود که جزء انتخاباش نبود . جریانش چیه ؟

سلام
چرا داره. تو کنکور دبیرستان باید گزینه انتخاب دانشگاهو تیک بزنی اما اینجا دیگه دل به خواهی نیست.زوریه.اگه قبول نشی خودش یه جایی برات انتخاب میکنه;)

mehdime007

عضو جدید
سلام
می بینم که همه حسابی مشغول شدین و دارین به درس و پروژه هاتون میرسین .;)
آقا کسی اینجا راجع به کاربرد فناوری نانو در معماری و تولید مصالح ، مطلبی چیزی داره ؟ اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم ... به خدا ثواب داره :gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

*vania*

عضو جدید
از اونجایی که خیلی بی مهر هستین دوباره سوالمو تکرار میکنم.:cry:
2تا سوال از اونایی که رفتن سر کلاس!:)
استاداتون برای درسهای
1.انسان,طبیعت,معماری
2.معماری اسلامی
چه کتابهایی یا... معرفی کردن؟؟
و کدوم کتاب ارجحیت داره؟

ما معماری اسلامی نداریم، ولی برای انسان، طبیعت، معماری؛ کتاب ایسم ها در معماری (جرمی ملوین) رو معرفی کرده با دو تا کتاب انگلیسی؛
Folding Arcitecture (Vyzoviti, sophia
Bio - Structural (lim, Joseph​

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه چرا راهنمایی نمی کنین؟؟فکر کنم پاسخ به این سوال برای همه مفید باشه ها!
کدوم بهتره البته با ذکر دلیل!
1-غیر انتفاعی
2-دانشگاه آزاد
3-علمی کاربردی
من با توجه به تحقیقاتی که انجام دادم این اطلاعات رو بدست آوردم حالا اگه شما هم چیزی می دونین بگین تا بیشتر راهنمایی بشیم.
:)یه سوال : چرا بعضی دانشگاه ها واسه معماری نود و خورده ای واحد میدن مثل آزاد تبریز ولی بعضی ها شون هفتاد و خرده ای میدن مثل آزاد ابهر ! دوستای من که هر دوتاشون هم از فنی و حرفه رفتن و تو این دانشگاه ها درس می خونن می گن اینجوریاست!
:)یه نقل قول : چند روز پیش چند تا از دوستان که کارشناسی شون رو تازه گرفتن خواستن واسه ادامه تحصیل برن ترکیه ولی موسسه ای که اینا رو می خواسته به ترکیه اعزام کنه گفته که مدرک غیر انتفاعی بین المللی نیستش و نمی تونن برن ولی آزاد بین المللی و همه جا قبول می کنن البته از بین بچه هاکسی از دانشگاه ها علمی کاربردی نبود که بپرسم ببینم مدرک علمی کاربردی رو هم قبول می کنن یا نه!
:)یه خبر : بالاخره دانشگاه آزاد شهر خودمون امسال معماری آورد و من فکر من کنم که آزاد برم به نفعمه!یه دوستم که سراج تبریز قبول شده می گه 550000 تومن شهریه ترم اول شد 260000 هم اجاره خوابگاهش می شه بعد حالا بخوای بسوزی و بسازی ترمی حداقل 000/000/1 تومن واست آب می خوره.
:)یه تصمیم : حالا اگه تعداد واحد های دانشگاه آزاد با غیر انتفاعی یکی باشه (یعنی هفتاد و خورده ای - که چهار ترمه تموم بشه) من همین آزاد رو می رم چون می دونم که غیرانتفاعی یک دهم امکانات دانشگاه آزاد رو نداره و تازه واسه ادامه تحصیل هم نمی شه رفت ترکیه!ولی اینم بهتون بگم که مدرک غیر انتفاعی مهر وزارت علوم رو داره که آزاد نداره که این هم مهم نیست چون بعد لیسانس موقع استخدام از معدل بالا می خوان و کار خوب و درست که فکر کنم هر دوی اینها رو تو دانشگاه آزاد بهتر بشه از دانشگاه غیر انتفاعی کسب کرد!
راستی این دانشگاه علمی کاربردی چه جوریاست می گن شهریه اش از غیر انتفاعی هم ارزون در میاد!

سلام
من کاملا" با نظر شما موافقم.
اولا" مدرک غیر انتفاعی ها بین المللی نیست.چون تو همین ایرانه خودمون بهشون میگن موسسه نه دانشگاه ! حالا چه برسه به اینکه بری اونور مرز!

دوما" هزینه غیرانتفاعی شهرستان با هزینه های جانبیش (رفت و آمد و خوابگاه و غذا و...) حالا به غیر از سختی غربت و دوری از خانواده و این حرفاش= هزینه آزاد شهر خودت. حتی بیشتر !

سوما" همونطور که خودت گفتی غیر انتفاعی هیچ امکاناتی بهت نمیده اما آزاد لا اقل 4/1
پولی که میگیره امکانات میده.

چهارما" کنکور آزاد 2 ماه دیگست.کنکور سراسری 10 ماه دیگه ! عمرتو الکی حروم نکن.
واحدای دانشگاه آزادم هفتادو خورده ای هست.اسفند پارسال بخشنامه اومد جبرانیارو حذف کردن.البته نه برای اونایی که کاردانی غیر مرتبط با معماری خوندن.

دلیل قانع کننده تر از اینا میخوای؟;)

آخرین ویرایش:

*vania*

عضو جدید
یادم نیست کی بود طرح آپارتمان میخواست، من تو این بلاگ یه نمونه آپارتمان خارجی دیدم، برو سر بزن امیدوارم به دردت بخوره، http://memarirani.blogfa.com/
میشه دوستان هر کدوم اطلاعی داره یه کتابی، چیزی معرفی کنه که آثار معماران ایرانی رو توش پیدا کرد (پلان و تصویر و زندگینامه و اینا دیگه) برای درس فرآیندمون خواسته....

• Like
واکنش ها: maj5

maj5

عضو جدید
سلام.
فوری فوری
برای طرح2

من به نقشه های یه اپارتمان در پلاک شهری(یک بر) از یه معمار معروف نیاز دارم.چه داخلی چه خارجی.
اگه هم داخلی هم خارجی داشته باشید چه بهتر..
برام پیغام بگذارید.
اینم میلمreza_14833@yahoo.com
ممنون.

sh.as

عضو جدید
دوستانی که برای دانشگاه آزاد می خونن.
کسی هست که تعداد ظرفیت ها را داشته باشه؟
امروز پارسه بودم...
همه می گفتن با توجه به اینکه تعدادی را بدون کنکور بر می داره زیاده، ظرفیت ها به شدت پایین می یاد؟!!!!
در ضمن از واحد قیام دشت خیلی خیلی بد شنیدم؟!!! می گفتن وسط بیابان دو تا ساختمانه که نه آب، برق، گاز داره؟!!!!!!!
تازه اکثر واحد هاش رو هم ارجا می ده به ورامین و رودهن و ...!!!!

راستی کسی می دونه دماوند و فیروزکوه چطوری هستند؟
این که قراره بدون کنکور کسی رو بردارن خیلی رو ظرفیت ها تا ثیر نداره و اینکه میگی واحده قیامدشت واحد هاشو بیشتر به ورامین و رودهن ارجا میده من ورامین درس میخوندم کسی رو اینجوری ندیده بودم از بچه های کارشناسیمون هم پرسیدن گفتن نه بازم به طور حتم نمیگم.

maj5

عضو جدید
یادم نیست کی بود طرح آپارتمان میخواست، من تو این بلاگ یه نمونه آپارتمان خارجی دیدم، برو سر بزن امیدوارم به دردت بخوره، http://memarirani.blogfa.com/
میشه دوستان هر کدوم اطلاعی داره یه کتابی، چیزی معرفی کنه که آثار معماران ایرانی رو توش پیدا کرد (پلان و تصویر و زندگینامه و اینا دیگه) برای درس فرآیندمون خواسته....

سلام.من نیاز داشتم.
به وبلاگ سر زدم اما هیچی نداشت.
چیکار کنم؟:cry:

mavi memar

عضو جدید
ا ا ا :surprised: mavi memar من که هر روز میاااااااممم :( تو چرا همیشه تو لیست بچه هایی که نمیان منم میگی :(
یعنی واقعا من دیده نمی شم؟؟؟ :cry:
چشم دیگه نمی نویسم البته اگه خودم بیام!
بد کاری میکنم یادی از دوستان میکنم! خوب معلومه دیگه اینجا اون شور و شوق سابقو نداره! بچه ها اگر بار گران بودیم میرویم، منم امروز راهی میشم رشت...:(

adamnama

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من تو تکمیل ظرفیت دماوند قبول شدم ترازم 6000بود و دوستم 6500فیروز کوه قبول شده که فیروز کوه ترازش از دماوند بالا تره ولی دماوند نزدیک تره.از رودهن تا اونجا 10-15دقیقه راه بود(می گم بود چون یه بار بیشتر نرفتم. 26/7 تازه جلسه توجیهی برامون گذاشتن).یکی از دوستام کاردانی اونجا بود می گفت دانشگاه خوبیه دیگه وووالاااا نمی دونم

از بابت راهنمایی بسیار ممنون
شما کجا زدید بودید قبلش که قبول نشدید؟
در ضمن می شه لطف کنید بگید کلا دانشگاه دماوند چطوره؟
می خوام بیشتر با این دانشگاه آشنا بشم.
در ضمن می گن توی زمستان اگر راه برای رودهن باز باشه دلیل نمی شه برای دماوند هم همینطور باشه و از این قضایا؟ :surprised:
به شدت سردرگم هستم نمی دونم کجا بزنم...

راستی کسی می دونه دماوند از لحاظ علمی چطوره؟ و در ضمن دماوند همون مدرک تهران رو ارائه می ده... یا مستقل هستش؟

*vania*

عضو جدید
سلام.من نیاز داشتم.
به وبلاگ سر زدم اما هیچی نداشت.
چیکار کنم؟:cry:

آپارتمان مسکونی امانوئل(در نیویورک)
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]این ساختمان 5 طبقه است و در یک محله قدیمی در نیویورک واقع شده است . جعبه پله و آسانسور در هسته بنا قرار گرفته است . پله منحنی یادآور یک رمپ است . و فضاهای بسیاری را علاوه بر اینکه به طور فیزیکی به هم وصل می کند از نظر بصری نیز آنها را یکی کرده است . نور گیری سقفی در بالای جعبه پله محدوده تاریک مرکزی را در نور شناور می کند . به علت گرانی زمین این ساختمان بصورت کشیده و باریک درآمده و از تمام فضاهای آن به خوبی استفاده شده است . [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]پلان ها و دید های خارجی بنا [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]دو طبقه بالایی از دو اتاق خواب در جلو و عقب و یک حمام در مرکز تشکیل شده است . تنوع فضایی در دو طبقه پایینی متنوع تر است . هال ورودی به جعبه پله باز می شود و در ادامه به آشپزخانه و باغ پشت ساختمان منتهی می شود . در طبقه اول پذیرایی و غذا خوری با یک سری پله به هم متصل می شوند . دو جعبه پله جدید ، یکی خارجی و برای اتصال غذا خوری اصلی مستقیما به باغ و یکی داخلی ، بین غذاخوری و آشپزخانه ایجاد شده است . [/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] مالک خانه سوئدی است و خواسته است که فرهنگ و زیبا شناسی خود را به این پروژه در نیویورک منتقل کند . مصالح ساختمانی که در معماری اسکاندیناوی به کار می رفته است با کمی احتیاط انتخاب شده اند . دیوارهای قابل شستشو ، پارکت برای کف ، کابینت ، استیل سیاه برای دستگیره ها ، دست اندازهای چرم پیچ و تمام کارها که جزئیات آن در ساختمانهای عمومی سوئد و شاهکارهای " گونار آسپلوند " در سوئد دیده می شود .[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] دیدهای داخلی از بنا وبرش از بنا [/FONT]​
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]اتاقها در دو طبقه بالایی قرار گرفته اند که به حیاط پشتی و خیابان باز می شوند ، به وسیله حمام و راه پله جدا شده اند . زبان معماری که بوسیله معماری اسکاندیناوی بیان شده با مصالح کوچک محتاطانه کار شده است .[/FONT]

-NEDA-

کاربر بیش فعال
[

اره ندا راست میگه..
بنده خدا ندا میاد به باشگاه سر بزنه.
راستی ندا اخرش فهمیدی کل واحداتون چندتاست؟

نه هنوز نفهمیدم.. :w19:

یکشنبه تازه جلسه توجیهی داریم :surprised: (بعد از یک ترم تازه توجیهمون میکنن که کجا اومدیم :biggrin:)

دیگه یکشنبه هر طور شده می پرسم :w16:

• Like
واکنش ها: MEG

-NEDA-

کاربر بیش فعال
چشم دیگه نمی نویسم البته اگه خودم بیام!
بد کاری میکنم یادی از دوستان میکنم! خوب معلومه دیگه اینجا اون شور و شوق سابقو نداره! بچه ها اگر بار گران بودیم میرویم، منم امروز راهی میشم رشت...:(

مگه میشه سینا جایی باشه شورو شوق نباشه ببین هر 20 تا 30 تا پست یه دفه میاد به هممون میخنده میره!!! :lol:
بچه های دیگه هم حتما واقعا نمیرسن من درکشون میکنم تازه اونایی که شهر دیگه رفتن که هیچی...
ولی تو سعی کن حتما بازم بیای..امیدوارم از دانشگاهت راضی باشی..موفق باشی دوست عزیز ;)

dading

عضو جدید
چارت دانشگاه سمنان

چارت دانشگاه سمنان

دلتون بسوزه واحداش کمه:biggrin:

پیوست ها

• scan0001.jpg
    scan0001.jpg
    27.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

maj5

عضو جدید
وانیا تشکر...