راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی نازنین جان
اما به نظرت ضریب ریاضی 3 هستش تاثیرش بیشتر از ادبیات 1 نیست(من پارسال ادبیات رو نزدیک 20 زدم امسال یکم ادبیات خوندم شاید بتونم 30 -35 بزنم به جای اینکه 50 بزنم برم 20 درصدی هم ریاضی بزنم که ضریبش بالاتره)

خوب اگه یه ذره خوندی ادبیادت رو که هیچی ؛ پس برو سر ریاضی . ( فکر کردم اصلا نخوندی )

تو کنکور به هیچ وجه نباید درسی رو خالی بذاریم .

• Like
واکنش ها: MEG

farid_ghasemi

عضو جدید
خوب اگه یه ذره خوندی ادبیادت رو که هیچی ؛ پس برو سر ریاضی . ( فکر کردم اصلا نخوندی )

تو کنکور به هیچ وجه نباید درسی رو خالی بذاریم .

اگه ریاضیتون قوی نیس اصلا سراغش نرین از من گفتن چون همون وقت ادبیات بزارین 70 60 میزنین ادبیات امسالم سال ادبیات که سخت بیاد

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر مسافران عزیز
هنوز هم اتوبوستون هست؟ راننده اش فکر کنم متواریه ها..:whistle:.....

پنچر نشده که خدای نکرده.....:hypocrite:

راستی در مورد اون شیشه و طول موجهاش و خاصیت گلخانه ایش بحث زیاده. ما که بالاخره نفهمیدیم قضیه چیه... از وقتی هم که طراحی اقلیمی واتسون رو خوندم گیج تر شدم( دور از جونم)

به ما هم بگین....:smoke:
ادم (یعنی من:D) وقتی میاد این تاپیک کلی دلش میخواد کنکوری باشه....... :w11:

موفق باشید..:gol:..:gol:... ما رو هم دعا بفرمایید که حدود یکی دو هفته بعد امتحان داریم.:w21::w17:

سلام عزیزم

این جناب ماکسر که قرار بود راننده ما بشه ؛ همونجور که متوجه شدی متواری شده . :cry:

ما و بچه ها خودمون اتوبوس راه انداختم و نوبتی رانندگی می کنیم . ;)

شما هم که کنکوریی ولی یه گام جلوتر . موفق باشی. :gol:

حتما دعا می کنیم ، هر چند که خودمون بیشتر محتاج دعائیم .

در مورد اون طول موج هم منو به شک انداختی .....

تا جایی که من میفکردیم و خوندم ؛ طول موج هایی که انرژیشون تا 4 میکرونه ( طول موج های کوتاه ) از شیشه عبور می کنند و طول موج هایی که انرژی بیشتر از 4 میکرون دارن ( طول موج بلند ) از شیشه عبور نمی کنند و شیشه در مقابل اون ها کدره .

امواج با طول موج کوتاه از شیشه پنجره عبور می کنند و بعد از برخورد به سطوح و اشیا پشت پنجره به بازتاب حرارتی تبدیل میشن . یعنی سطوح و اشیا پشت پنجره اشعه تابیده شده آفتاب رو به صورت اشعه با طول موج بلند بازتابش می کنه که اشعه با طول موج بلند از شیشه عبور نمی کنه و پشت شیشه گرما رو محبوس می شه و فضا گرم میشه . ( این خاصیته مثبت شیشه است )

اما همه این مسائل ؛ به ضخامت شیشه ، ترکیب شیمیایی شیشه ، کیفیت سطح شیشه ، طول موج تابشی خورشید و زاویه برخورد پرتو به شیشه بستگی داره .

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز
1-متر طول
2- 12 درصد براي رنگهاي تيره
اگر كاشي داراي لعاب لوستر باشد 12 درصد
اگر سطح كاشي ذاراي برجستگي يا فرو رفتگي باشد 6 درصد

من توی چند جا دیدم که نوشته بود واحد متره سنگ کف پله ؛ متر طوله. ( البته من همه فهرست بها رو زیر رو کردم . حتی کارهای سنگی هم واحدشون متر مربع هست و این هم خودش جای سوال داره . )

ولی واحد متره کف پله ؛ متر مربع هست .

پله ممکنه سنگ نداشته باشه . پله ؛ پله ای محوطه میتونه باشه که با سنگ های مختلفی می تونه درست بشه که مطمئنا مترطول واحد محاسبه اش نیست . پله های بتنی که بدون سنگ کف ممکنه اجرا بشه هم می تونه باشه و ...

• Like

mikexshinoda

عضو جدید
چون تو کل گیلان فقط دانشگاه دیلمان لاهیجان معماری داره ؛ ترازش کمی بالاست.

بچه های این ورا که رتبه 380 - 400 آورده بودن پارسال همه زده بودن دانشگاه دیلمان لاهیجان .

ولی مثل اینکه تا رتبه 2500 هم گرفته پارسال .

بله! دقیقا همینطوره! اما می گن جابربن حیان رشت هم از امسال کاردانی به کار شناسی معماری و آورده!

اما جدا از محدودیت انتخاب دانشگاه در گیلان . دانشگاه دیلمان واقعا از سطح علمی بالایی برخورداره!

;)

ارسن

عضو جدید
رتبه 1084پارسال که تو تکمیل ظرفیت شبانه یزد قبول شده

ادبیات85 معارف20 ریاضی 0.00 زبان0.00

فن 50.84 مبانی نظری 49.20

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها اگه کسی سوالای عمومی کنکور پارسالو داره بذاره واسه م لطفا. پیشاپیش ممنون:smile:
کسی سوالای عمومی رو نداره؟:(

:crying:
قبل از هر چیزی مرسی مرسی مرسی
اما این درصد هایی که گفتی فکر نکنم حتی مجاز بشه!

در صد های کنکور 87 من
(حتی یک برگ هم برای کنکور نخونده بودم و ترم سه بودم )
لطفا نخندین:crying:
معارف12
ادبیات 20
زبان 25
ریاضی 15
فن 26/66
مبانی 11
رتبه :8000 :crying:

چرا خندیدی؟:w15:خنده هم داره راست می گی;)
:w39:اه کنکور دوست ندارم خیلی بدی:crying:
:w39:خیلی می ترسم تیر تو پر بشه قبول نشم :crying:
دوست عزیز, نزن این حزفو!:D اونایی که گفتم درصدای خودم بود.:biggrin: غیر انتفایی تبریزم قبول شدم. البته تکمیب ظرفیت.

امکان نداره!!!!!!!!!!!!!!! :surprised: 1084؟!!!!!
پارسال یادمه فقط شبانه تبریز تکمیل ظرفیت داشت. اونم یه نفر می گرفت. یزد ندیدم من اصلا!

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز

مگه میشه :surprised: ؟

غیر انتفاعی های ده کورها پارسال تا 6000 خرده ایی گرفتن توی تکمیل ظرفیت !

بعد شبانه !!! که ظرفیتش 122 نفره و که آخرش دیگه تا رتبه 500- 600 می گیره ؛ چه جوری رتبه 1084 برداشته ؟

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته دفترچه سوالات عمومی رشته کامپیوتره .

ولی سوالهای عمومی واسه همه رشته های فنی - مهندسی یکیه !

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سمانه جوون

شما هم خسته نباشی گلم .

واحد طوقه چینی براساس کارهای آجری می تونه بر حسب مورد ؛ متر مکعب و یا متر مربع باشه .

اما بیشتر مترمکعب استفاده میشه .

تو مقدمه فصل آجرکاری فهرست بهای اصلی نوشته : بهای طوقه چینی چاه بر حسب مورد از ردیف های آجرکاری با در نظر گرفتن اضافه بهای ردیف 110811 پرداخت میشه . ( که ردیف 110811 واحدش متر مکعبه )

تهیه و نصب کول های بتنی مسلح پیش ساخته ؛ بر حسب متر طول محاسبه میشه .

شیشه فقط می تونه طول موج های کوتاه رو از خودش عبور بده . ( یعنی طول موج ایی که 4 میکرون هستند) از 4 میکرون به بالا که طول موج های بلند هستند رو نمی تونه از خودش عبور بده و در برابر اونها کدر هست .

.
سلام عزیزم .... ممنون گلم ...
مثه اینکه این قصه ی شیشه سری دراز دارد !!!
حالا چندتا سوال دیگه دارم:)
*پمپ حرارتی چیست؟
*پمپ سیرکولاتور کجا نصب می کنند؟
راستی بچه ها از کجا میتونم کلید کنکور 80-84 گیر بیارم؟
موفق باشید جمعیا:gol:

mvmvm

عضو جدید
سلام به همه ی برو بچه های معماری . امیدوارم همتون موفق باشین . آقا من همتون رو به مبارزه دعوت می کنم که امسال رتبه یک مال خودمه . حریف می طلبیم . کسی نبود ؟

سمانه آسمونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو کنار بذار باد بیاد ... توکلی زنگ زد به من گفت تو اصلا نمیخواد کنکور بدی ... کنکور نداده اولی:D

Sajjad_Fashion

عضو جدید
بله! دقیقا همینطوره! اما می گن جابربن حیان رشت هم از امسال کاردانی به کار شناسی معماری و آورده!

اما جدا از محدودیت انتخاب دانشگاه در گیلان . دانشگاه دیلمان واقعا از سطح علمی بالایی برخورداره!

;)

من چند نفر رو می شناسم که دیلمان درس می خونن می گن تک صندلی نذاشتن تا یه خاطره ای از دوران ابتدایی زنده کنن و همه نیمک هستن:biggrin::biggrin:
باید روز اول نیمک اول بشینیم تا آخر ترم تازه پیک نوروزی هم می دن:d:twisted:

کسی از بچه ها ناراحت نشه اما این به نظرتون عادلانه هستش که خودمون رو بکشیم که توی چنین دانشکده هایی درس بخونیم :w19::w39:

Sajjad_Fashion

عضو جدید
کسی سوالای عمومی رو نداره؟:(

دوست عزیز, نزن این حزفو!:D اونایی که گفتم درصدای خودم بود.:biggrin: غیر انتفایی تبریزم قبول شدم. البته تکمیب ظرفیت.

امکان نداره!!!!!!!!!!!!!!! :surprised: 1084؟!!!!!
پارسال یادمه فقط شبانه تبریز تکمیل ظرفیت داشت. اونم یه نفر می گرفت. یزد ندیدم من اصلا!

من نظرم رو گفتم البته درصد هایی که گفتی از درصد های من که بهتر بود ;)
یعنی با 5000 نمی شه یه غیرانتفاعی قبول شد ؟
تکمیل ظرفیت کی هست و جوابش کی می یاد؟
کنکور آزاد حدودا کی هستش؟
علمی کاربردی کی هست؟

:crying:وای من می ترسم

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز

;)

من چند نفر رو می شناسم که دیلمان درس می خونن می گن تک صندلی نذاشتن تا یه خاطره ای از دوران ابتدایی زنده کنن و همه نیمک هستن:biggrin::biggrin:
باید روز اول نیمک اول بشینیم تا آخر ترم تازه پیک نوروزی هم می دن:d:twisted:

کسی از بچه ها ناراحت نشه اما این به نظرتون عادلانه هستش که خودمون رو بکشیم که توی چنین دانشکده هایی درس بخونیم :w19::w39:

دانشگاه جابربن حیان در خواست برای آوردن کارشناسی ناپیوسته معماری رو داده . اما اینکه تایید بشه یا نه با خداست .

دانشگاه دیلمان سطح علمیش بالاست . اما نه به اندازه جابربن حیان رشت .

فکر نکنم که دانشگاه دیلمان نیمکت داشته باشه . من اونجا زیاد رفتم . همه کلاسهاش تک صندلی بود . اما بعضی کلاسهاش خیلی کوچیکن . کلاس های طبقه پائینش که فقط به راهرو پنجره دارن . ( البته الان رو نمی دوم که چه تغییراتی کرده )

کلا ساختمونش خوب و مناسب دانشگاه نیست .

اما دانشگاه دیلمان با یکی از دانشگاه های کانادا قرار داد داره و درس هایی مثل زبان مجازی تو دوره کاردانی دارن . ( غیر از زبان پیش و عمومی و تخصصی )

برای کاردانی که در آخر مدرک کاردانی معماری و مدرک زبان و autocad رو با هم به دانشجو میدن .

اما توی ساخت و ارائه خیلی قوی نیستن .

کارگاه چوب و یا درس عکاسی که خودشون عکس ظاهر کنند ، فکر نکنم داشته باشن و یا درسی جدا به عنوان ماکت سازی . (این درسها رو نداشتن )

اما دانشگاه جابربن حیان اینها رو داشت . ترسیم و ساخت و ارائه و نقاشیش در سطح فوق العاده بالایی بود. واسه طراحی معماریش که در حد طرح های کارشناسی ارشد کار می کردند.

من طرح ها و کارهای بچه های دیلمان رو دیدم .....

• Like

Sajjad_Fashion

عضو جدید
دانشگاه جابربن حیان در خواست برای آوردن کارشناسی ناپیوسته معماری رو داده . اما اینکه تایید بشه یا نه با خداست .

دانشگاه دیلمان سطح علمیش بالاست . اما نه به اندازه جابربن حیان رشت .

فکر نکنم که دانشگاه دیلمان نیمکت داشته باشه . من اونجا زیاد رفتم . همه کلاسهاش تک صندلی بود . اما بعضی کلاسهاش خیلی کوچیکن . کلاس های طبقه پائینش که فقط به راهرو پنجره دارن . ( البته الان رو نمی دوم که چه تغییراتی کرده )

کلا ساختمونش خوب و مناسب دانشگاه نیست .

اما دانشگاه دیلمان با یکی از دانشگاه های کانادا قرار داد داره و درس هایی مثل زبان مجازی تو دوره کاردانی دارن . ( غیر از زبان پیش و عمومی و تخصصی )

برای کاردانی که در آخر مدرک کاردانی معماری و مدرک زبان و autocad رو با هم به دانشجو میدن .

اما توی ساخت و ارائه خیلی قوی نیستن .

کارگاه چوب و یا درس عکاسی که خودشون عکس ظاهر کنند ، فکر نکنم داشته باشن و یا درسی جدا به عنوان ماکت سازی . (این درسها رو نداشتن )

اما دانشگاه جابربن حیان اینها رو داشت . ترسیم و ساخت و ارائه و نقاشیش در سطح فوق العاده بالایی بود. واسه طراحی معماریش که در حد طرح های کارشناسی ارشد کار می کردند.

من طرح ها و کارهای بچه های دیلمان رو دیدم .....

پس با این حساب یه جورایی دانشکده هنر AA هستش:whistle:

Nazanin F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام عزیزم .... ممنون گلم ...
مثه اینکه این قصه ی شیشه سری دراز دارد !!!
حالا چندتا سوال دیگه دارم:)
*پمپ حرارتی چیست؟
*پمپ سیرکولاتور کجا نصب می کنند؟
راستی بچه ها از کجا میتونم کلید کنکور 80-84 گیر بیارم؟
موفق باشید جمعیا:gol:

سلام گلم

خواهش می کنم .

پمپ حرارتي وسيله ایه که به دو منظور استفاده میشه: يکي به عنوان يک دستگاه سرماساز و یکی دیگه به عنوان يک دستگاه گرم کننده.

پمپ سیرکولاتور روی لوله برگشت نصب میشه .

توی یه جزوه ایی هم نوشته بود پمپ سیرکولاتور؛ بین کلکتورها و جداره دوم مخزن نصب میشه !

شما هم موفق باشی . :gol:

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:crying:
قبل از هر چیزی مرسی مرسی مرسی
اما این درصد هایی که گفتی فکر نکنم حتی مجاز بشه!

در صد های کنکور 87 من
(حتی یک برگ هم برای کنکور نخونده بودم و ترم سه بودم )
لطفا نخندین:crying:
معارف12
ادبیات 20
زبان 25
ریاضی 15
فن 26/66
مبانی 11
رتبه :8000 :crying:

چرا خندیدی؟:w15:خنده هم داره راست می گی;)
:w39:اه کنکور دوست ندارم خیلی بدی:crying:
:w39:خیلی می ترسم تیر تو پر بشه قبول نشم :crying:
سلام سجاد خان. اون درصد هايي كه adroit گفت به 5000 ميخوره
ولي درصدهايي كه تو خودت زدي براي 2500 تا 3000 هستش

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه ی برو بچه های معماری . امیدوارم همتون موفق باشین . آقا من همتون رو به مبارزه دعوت می کنم که امسال رتبه یک مال خودمه . حریف می طلبیم . کسی نبود ؟
نه داداش من ميخاستم رتبه 1 بيارم. ولي بخاطر تو كنار ميكشم :D

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اینم سوالهای عمومی کنکور سراسری 87 ;)

: : : : >
دست گلت درد نکنه عزیزم :gol:

برو کنار بذار باد بیاد ... توکلی زنگ زد به من گفت تو اصلا نمیخواد کنکور بدی ... کنکور نداده اولی:D

نه داداش من ميخاستم رتبه 1 بيارم. ولي بخاطر تو كنار ميكشم :D
من از پارسال رتبه 100 رو رزرو کردم. کسی که ادعایی نداره؟ بالاخره هر چی باشه بزرگی گفتن,کوچیکی گفتن. ادعایی هم باشه عیب نداره. وا میستیم جوانمردانه نبرد می کنیم.:D

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
علمی کاربردی کی هست؟

چرا می شه قبول شد. تکمیل ظرفیت بعد از اعلام نتایج نهاییه. احتمالا مهر ماه باشه. دیگه می ره واسه ثبت نام بهمن.
البته یه چیزی بگم بدونید. اونم اینکه همه ی کسایی که قبولی ترم مهرن لزوما مهر نمیرن سر کلاس. (غیر انتفایی ها رو می گم) خیلی از دانشگاها نصف بچه ها رو می ذارن واسه ترم بهمن:razz:

MEG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
علمی کاربردی کی هست؟

چرا ميشه بابا . سال قبل با 5300 هم قبول شدن
تكميل ظرفيت=ابان

ازاد=اذر ماه (سال قبل 29 اذر بود)

علمي كاربردي=ديماه

mvmvm

عضو جدید
واقعا ممنونم از لطفت :biggrin: نمیخواد کنار بکشی حالا;) امیدوارم همه موفق باشند :)

mvmvm

عضو جدید
سلام بچه ها .
واسه معارف خوندن کتاب اندیشه 1 کافیه یا باید 2 رو هم خوند ؟

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نمی خواااااااااااااااااااااااااااام!!!!:(
زبان 87 رو الان زدم. 52% شد. 5 تا غلط زدم!!!! تازه نیم ساعتم وقتمو گرفت. عمرا سر کنکور وقت ندارم اینقدر.
آخه این چه وضعیه؟ پارسال که نخوندم 36 زدم. امسال که خوندم 52. این همه خوندم واسه خاطر 15,10 %؟! :( نمی تونمم ریسک نکنمو اونایی که شک دارمو نزنم. می گم خوندم, ضایس سفید بذارم, هی غلط می زنم.:biggrin:
دست خودم نیست. اونایی که شک دارمم می زنم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا