راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من سال اولی هست که کنکور کارشناسی نا پیوسته شرکت کردم.برای قبولی در تهران باید چه رتبه ای کسب کنم؟ و چه دانشگاهایی رو میتونم در تهران بزنم اخه دفترچه شماره 1 خوب توزیح نداده .ممکنه راهنماییم کنین؟ ایا با رتبه 200 میشه شبانه تهران قبول شد؟؟؟؟؟؟

من الان ترم 2 کارشناسی هستم و همین امسال برای کارشناسی شرکت کردم

امسال به بدترین شکل ممکن دانشگاهها دانشجو گرفتن

شریعتی فقط معلم میگرفت

میراث دانشجو نگرفت

رجایی هم که مثل اینکه 15 نفر روزانه و شبانه گرفت

سوره هم که قربونش برم، باید وصل به ... باشی

ولی این شرایط مثل اینکه چند سال یکبار پیش میاد،

مثلا پارسال با رتبه 400بچه ها شریعتی میرفتن

انشاا.. امسال که نوبت شماست، شرایط بهتر بشه

سایه خانم

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی...
منم یه سری منبع همراه با ضریب درسها دارم که البته خودم هنوز خیلیاشو نخوندم ولی گفتم بذارم شاید به درد بخوره!

دروس عمومی :
ادبیات – معارف – زبان (ضریب 1)
معارف:
1- معارف اسلامی (1) (دفتر نهاد رهبری )
2- معارف اسلامی (2) (دفتر نهاد رهبری )

زبان:
1- زبان عمومی (انتشارات سمت)
2-کتب پیش دانشگاهی و دبیرستان

دروس اختصاصی :
شامل: (جمعا 100 سئوال 90 دقیقه )
ریاضی و هندسه (ضریب 3)
منابع:ریاضی:هر کتابی که در سر فصلهای زیر به شما کمک می کند مثل: حسابان سال سوم ریاضی و حساب دیفرانسیل و انتگرال (پیش دانشگاهی)
سر فصلهای مهم :
تابع:
دامنه و برد - جبر توابع - ترکیب توابع - مثلثاتی و معکوس مثلثاتی – تابع معکوس - تابع متناوب - معادله درجه دوم - توابع هایپربولیک
حد:
انواع حد- پیوستگی - مجانب ها – و ...
مشتق:
تعریف مشتق - مشتق گیری - مشتق تابع مرکب - مشتق تابع معکوس – مشتق هایپربولیک- معادله لاپلاس
کاربرد مشتق:
اکسترموم ها - نقاط بحرانی.
انتگرال:
انتگرال معین و نامعین - مساحت زیر نمودار- حجم حاصل از دوران - انتگرال دو گانه
دنباله و سری
ماتریس
بردارها
و......(اینها فقط سر فصلهای مهم بودند)
هندسه تحلیلی (بردار ها-مقاطع مخروطی- ماتریس)
هندسه:هندسه 1 و 2 دبیرستان

فن ساختمانی(ضریب 2)
شامل: (50 سئوال)
عناصر و جزئیات – تنظیم شرایط محیطی - متره و برآورد - ترسیم فنی -مصالح شناسی - ایستایی و مقاومت مصالح
منابع :
عناصر و جزئیات:
عناصر و جزئیات (هنرستان)
اجزاء ساختمان و ساختمان (سیاوش کباری)
دیتلهای ساختمانی(سیاوش کباری)
نقشه کشی ساختمان مهارت فنی درجه 1 (جرجانی)
نقشه کشی ساختمان مهارت فنی درجه2 (جرجانی)
مصالح شناسی: مصالح شناسی (هنرستان - معماری)
مصالح (سیاوش کباری)
مصالح شناسی (هنرستان - ساختمان)
متره و برآورد:
متره و برآورد (هنرستان)
مدیریت و تشکیلات کارگاهی (میگن منبع خاصی نداره و جزوه های دانشگاهی به کار میان!)
ترسیم فنی: ترسیم فنی (هنرستان)
ترسیم فنی (حسین زمرشدی)

تنظیم شرایط محیطی:
اقلیم (مرتضی کسمائی)
تاسیسات (هنرستان - بسیار مهم)
تنظیم شرایط محیطی (ساسان مرادی)
ایستایی و مقاومت مصالح:
ایستایی (هنرستان – ساختمان - بسیار مهم)

مبانی تئوری و نظری معماری
شامل:(30 سئوال)
1 - مبانی نظری معماری
2 - تاریخ معماری
3 - پرسپکتیو

مبانی نظری معماری :
مبانی هنرهای تجسمی (هنرستان – چاپ قدیم دو جلد می باشد) - کارگاه هنر 1 (پیش دانشگاهی هنر)- طراحی معماری (هنرستان)
رنگ شناسی ایتن – رنگ شناسی (مبانی هنرهای تجسمی جلد 2)

تاریخ معماری:
1 - سبک شناسی معماری (مرحوم دکترمحمدکریم پیر نیا)
2 - معماری جهان (زارعی)
3 - آشنایی با بناهای تاریخی (هنرستان)
4 - مبانی و مفاهیم معماری معاصر غرب (دکتر وحید قبادیان)
5 - سیر هنر در تاریخ 1 (پیش دانشگاهی هنر)
6 - سیر هنر در تاریخ 2 (پیش دانشگاهی هنر)
(همه این کتاب ها توصیه شده اند)

پرسپکتیو : ترسیم فنی (حسین زمرشدی) - ترسیم فنی (هنرستان) - ترسیم فنی و طراحی معماری (موسویان) - هندسه مناظر و مرایا
ممنون از اطلاعاتت. ضریب مبانی چنده؟

architect_maf

عضو جدید
بنا بر مصوبه جدید وزارت مسکن و شهرسازی کسانی که مدرک کارشناسی انها پسوند یا پیشوند
" علمی - کاربردی" یا "تکنولوژی" دارد فاقد اعتبار برای حق امضای طراحی میباشند و کسانی هم که آزمون طراحی را قبلا قبول شده اند هم مجوزشان باطل میشود
لذا برای اعتراض نسبت به این تصمیم
شنبه 4 تیر 1390 ساعت 8 صبح تجمعی در مقابل سازمان نظام مهندسی تهران واقع در شهرک غرب برگزار میشود
از همه دوستان تقاضا میشود با حضورشان نسبت به این حق کشی اعتراض کنند

-RAMIN-

عضو جدید
همین الان یکی اس ام اس داد این موضوع رو گفت، باورم نشد اومدم اینجا رو چک کنم که بببببببببببله..... واقعا که!!!!!! ...... آخه این چه کاریه؟!!!! 2 هفته دیگه از امشب دفاع دارم... عجب انگیزه ای دادن!
کسی خبر نداره 4 تیر یا امروز خبری بوده یا نه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nima arc

عضو جدید
بنا بر مصوبه جدید وزارت مسکن و شهرسازی کسانی که مدرک کارشناسی انها پسوند یا پیشوند
" علمی - کاربردی" یا "تکنولوژی" دارد فاقد اعتبار برای حق امضای طراحی میباشند و کسانی هم که آزمون طراحی را قبلا قبول شده اند هم مجوزشان باطل میشود
لذا برای اعتراض نسبت به این تصمیم
شنبه 4 تیر 1390 ساعت 8 صبح تجمعی در مقابل سازمان نظام مهندسی تهران واقع در شهرک غرب برگزار میشود
از همه دوستان تقاضا میشود با حضورشان نسبت به این حق کشی اعتراض کنند
با سلام از دوستانی که در این زمینه اطلاع دارند خواهش می کنم که اطلاعاتشونو برای بقیه دوستان روی این تایپ قرار بدن .

architect_maf

عضو جدید
نامه رييس سازمان به معاونت محترم امور مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازي

artman

کاربر فعال
با سلام :
تو بازار کار هیچ تفاوتی بین کارشناس ناپیوسته و پیوسته نیست.
کسی هم که مراجعه میکنه به شما میخواد از توانایی وعلم شما استفاده کنه. اصلا نمیپرسه پیوسته ای یا ناپیوسته " ازاد بودی یا دولتی حتی نمی پرسه مهر داری یا نه.
تفاوت واحد هابین پیوسته وناپیوسته ناچیزه مهم درسهای تخصصی مثل طراحیه که تو هردو هست . کلا عمده واحد ها مشترک است. ولی خدایش بچه های ناپیوسته واحد های بیشتری میگذرونن .من برای کاردانی 96 واحد وبرای کارشناسی 92 واحد پاس کردم.
عنوانی که نظام مهندسی براتون استفاده میکنه مهندسیه نه کارشناس تو کارت عضویت و پروانه اشتغال هم میزنه مهندسی معماری. البته جدیدا میزنن مرتبط با معماری.اگه هم میخواهی تو مدرکت بزنن مهندسی معماری یه راه داره اونم گرفتن ارشده. ازاد و دولتی هم فرقی نداره. فقط باید برای دولتی باید خیلی تلاش کنی که انشا الله بهش برسی.
کلا درگیر عنوان نباش . فعلا مساله مهم مجوز طراحیه که نمیدن به ویژه به بچه های تکنولوژی. مگر با فشار روی نظام مهندسی و ارتباط با مراجع قانونی برای حل مشکل.

آخرین ویرایش:

nima arc

عضو جدید
با سلام :
تو بازار کار هیچ تفاوتی بین کارشناس ناپیوسته و پیوسته نیست.
کسی هم که مراجعه میکنه به شما میخواد از توانایی وعلم شما استفاده کنه. اصلا نمیپرسه پیوسته ای یا ناپیوسته " ازاد بودی یا دولتی حتی نمی پرسه مهر داری یا نه.
تفاوت واحد هابین پیوسته وناپیوسته ناچیزه مهم درسهای تخصصی مثل طراحیه که تو هردو هست . کلا عمده واحد ها مشترک است. ولی خدایش بچه های ناپیوسته واحد های بیشتری میگذرونن .من برای کاردانی 96 واحد وبرای کارشناسی 92 واحد پاس کردم.
عنوانی که نظام مهندسی براتون استفاده میکنه مهندسیه نه کارشناس تو کارت عضویت و پروانه اشتغال هم میزنه مهندسی معماری. البته جدیدا میزنن مرتبط با معماری.اگه هم میخواهی تو مدرکت بزنن مهندسی معماری یه راه داره اونم گرفتن ارشده. ازاد و دولتی هم فرقی نداره. فقط باید برای دولتی باید خیلی تلاش کنی که انشا الله بهش برسی.
کلا درگیر عنوان نباش . فعلا مساله مهم مجوز طراحیه که نمیدن به ویژه به بچه های تکنولوژی. مگر با فشار روی نظام مهندسی و ارتباط با مراجع قانونی برای حل مشکل.

سلام artman ،
حرفت درسته در واقیت و بازار کار شاید تونایی و علم شما را خواستار باشن ،اما یادت نره کارفرما در ایران برای ساخت مجموعه خود (مسکونی ،تجاری ،و...) همه کار را دست 1نفر یا 1 اکیپ معماری می ذاره ،که طراحی قسمتی از آنه که طبق مصوبه وزارت مسکن و شهر سازی و تایید نظام مهندسی بچه های ناپیوسته حق گرفتن مهر طراحی رو ندارند و دوستان ناپیوسته بایستی در این زمینه بی خیا بشن .و مطمئن باش با گرفتن کارشناسی ارشد مشکل حل نخواهد شد(مصوبه مسکن و شهر سازی و نظام مهندسی).البته نگران نباش همه معماران نسبت به این مصوبه اعتراض کرده اند و من هم نسبت به این موضوع مخالفم چون بچه های ناپیوسته پتانسیل بسیار بالایی دارند .

پیوست ها

• 05-10-01-500.jpg
    05-10-01-500.jpg
    35.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Nameh900510.jpg
    Nameh900510.jpg
    23.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

artman

کاربر فعال
سلام artman ،
حرفت درسته در واقیت و بازار کار شاید تونایی و علم شما را خواستار باشن ،اما یادت نره کارفرما در ایران برای ساخت مجموعه خود (مسکونی ،تجاری ،و...) همه کار را دست 1نفر یا 1 اکیپ معماری می ذاره ،که طراحی قسمتی از آنه که طبق مصوبه وزارت مسکن و شهر سازی و تایید نظام مهندسی بچه های ناپیوسته حق گرفتن مهر طراحی رو ندارند و دوستان ناپیوسته بایستی در این زمینه بی خیا بشن .و مطمئن باش با گرفتن کارشناسی ارشد مشکل حل نخواهد شد(مصوبه مسکن و شهر سازی و نظام مهندسی).البته نگران نباش همه معماران نسبت به این مصوبه اعتراض کرده اند و من هم نسبت به این موضوع مخالفم چون بچه های ناپیوسته پتانسیل بسیار بالایی دارند .

دوست من : اون چیزی رو که گفتم برای پروژه های شخصیه.
برای پروژه های بزرگ " طرح" رو به شرکت های مهندسین مشاور طراح میدن که در اصل شرکت طراحی حقوقی هستند . این شرکت ها زیر نظر مسکن وشهر سازی و با مجوز وزارت مسکن تشکیل میشن .مثل شرکت مهندسین شهر راز که هرچی کار بزرگه اینا یا دارن طراحی میکنن یا دارن اجرا میکنن. ضمنا این شرکته سهمیه ندارن و با مهر مهندس طرح ها مهر نمیشن بلکه با مهر شرکت کارا مهر میشه.
برای مجری حقیقی شدن هم باید چند نفر پایه 3 و یکی دونفر هم پایه 2 برن این نوع شرکته رو بزنن.
پس خیلی به نوع مدرک و دانشگاه ربطی نداره.
برای کارای کوچیک هم من خودم مهر میخرم. از همون مهندسای پیوسته بی سواد.

reza boy

عضو جدید
سلام .من شنیدم هرکس مجاز بشه مطمئناً 1 جا قبول میشه
امیدت به خدا باشه عزیزم...همه چیز بستگی به ظرفیت دانشگاه های امسال داره...
پارسال تا 21000 مجاز شدن ولی تا 4000 قبول شدن ولی امیدوارم امسال ظرفیت ها رو زیادتر کرده باشن...نگران نباشید.

reza boy

عضو جدید
.سلام .من شنیدم هرکس مجاز بشه مطمئناً 1 جا قبول میشه
امیدت به خدا باشه عزیزم...همه چیز بستگی به ظرفیت دانشگاه های امسال داره...<br>
پارسال تا 21000 مجاز شدن ولی تا 4000 قبول شدن ولی امیدوارم امسال ظرفیت ها رو زیادتر کرده باشن...نگران نباشید.

shintu

عضو جدید
آقا واقعا جدی میگین به اونای که کارشناسی ناپیوسته میگیرن مهندس نمیگن؟
چه فایده داره پس!!

artman

کاربر فعال
ترو خدا یکی جوابمو بده دارم میترکم؟

سلام دوست عزیز :
ببین کسایی که مدرک کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری دارن نمی تونن در امتحان طراحی شرکت کنند و در نتیجه پروانه اشتغال نخواهند داشت.
فقط میتونن در امتحان نظارت شرکت کنند و پروانه نظارت دریافت کنند.
اگه هم علمی کاربردی معماری هستید در صورتی که عنوان درج شده در مدرک کاردانیتو فقط معماری باشه می تونید پروانه طراحی دریافت کنید.
مصوبه جدیدکمیسون هم ارزی این نسخه رو پیچیده. اعتراض زیادی هم شده . اما چون دموکراسی نیست پاسخی نیز به دنبال نخواهد داشت.

sepideh2727

عضو جدید
سلام دوست عزیز :
ببین کسایی که مدرک کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری دارن نمی تونن در امتحان طراحی شرکت کنند و در نتیجه پروانه اشتغال نخواهند داشت.
فقط میتونن در امتحان نظارت شرکت کنند و پروانه نظارت دریافت کنند.
اگه هم علمی کاربردی معماری هستید در صورتی که عنوان درج شده در مدرک کاردانیتو فقط معماری باشه می تونید پروانه طراحی دریافت کنید.
مصوبه جدیدکمیسون هم ارزی این نسخه رو پیچیده. اعتراض زیادی هم شده . اما چون دموکراسی نیست پاسخی نیز به دنبال نخواهد داشت.
]

سلام من يه سوال ديگه هم دارم
جديديا" شنيدم كسايي كه كارشناسي ارشد معماري قبول بشن ولي كارشناسيشون علمي كاربردي معماري باشه باز هم پروانه طراحي نميدن
آيا اين درسته؟ممنوون از پاسخگوييتون

artman

کاربر فعال
]

سلام من يه سوال ديگه هم دارم
جديديا" شنيدم كسايي كه كارشناسي ارشد معماري قبول بشن ولي كارشناسيشون علمي كاربردي معماري باشه باز هم پروانه طراحي نميدن
آيا اين درسته؟ممنوون از پاسخگوييتون

با سلام :
ببینید هنوز این مساله کاملا مخص نیست . متاسفانه خیلی ابهام تو مصوبه و اصلاحیه هاش وجود داره. باید یه مدت صبر کرد.
اما تا اونجایی که من دیدم برای ارشد هم مشکل درست کردند. چند وقت پیش مسکن شهرسازی بودم چند نفر از دوستانی که با هم کاردانی میخوندیم رو دیدم که ارشدشون رو گرفته بودن و اماده امتحان نظام بودن که ظاهرا به مدرک ارشد اینها هم گیر داده بودن. البته میگفتن پیگیری میکنیم ببینیم چی میشه.
در عین حال باید یه مدتی صبر کرد . خداروشکر اینها امروز یه چیزی میگن بعد که گندش در اومد پله پله درستش میکنن.
به نظر من اگه میخوای ارشد بگیری خیلی در گیر مصوبه نشو . شروع کن به خوندن به چیزی هم اهمیت نده . مطمعن باش مساله حل میشه.

مهشید232

عضو جدید
عضو جدید نا امید

عضو جدید نا امید

سلام
مهشید هستم پیام شما رو خوندم چون این موضوع مشکل من هم بود الان خیالم راحت شد. خیلی ممنونم
:smile:
من یه سوال دارم ممکنه جواب بدین؟
میخوام کاردانی به کارشناسی معماری شرکت کنم به نظرتون از کتاب کدوم انتشارات استفاده کنم بهتره؟ میشه راهنماییم کنید؟
بازم ممنون :smile::smile::smile:

jijil joon

عضو جدید
سلام
کتاب یگانه و ذاکر عالیه
کتابای پارسه اصلا خوب نیست , به نظر من اصلا سراغش نرو .
موفق باشی . .

NESSAK

عضو جدید
جزوات فروشی با قیمت مناسب(کاردانی به کارشناسی)

جزوات فروشی با قیمت مناسب(کاردانی به کارشناسی)

سلام بچه ها. من یکسری از"" جزوات مدرسان+ جزوات و تست های کامل آکادمی"" رو برای فروش دارم.
خودم هم کلاساشو نرفتم و از روی همین ها خوندم و قبول شدم به نسبت 900 هزارتومن پولی که باید برای کلاسای حضوری بدید، این براتون مفت درمیاد.
برام پیغام شخصی بذارین یا بهم ایمیل بزنین NK62_2007@YAHOO.COM

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا