راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

سلام
بچه ها

اگه وقت دارین یه نگاه به این مدار میندازین فقط میخوام بدونم فیدبک جریان جریان هست یا نه :(

http://staff.guilan.ac.ir/staff/user...%20Project.pdf

نوع فیدبکش رو میدونین ؟ با این که 2 تا مقاوت 7 کیلویی اثرات اهمی فیدبک هست ؟! درسته ؟

ممنون میشم کمک کنین :(

سلام اولا بابا اینو از کجا پیدا کردی؟
ثانیا فک کنم جریان_سری
دلیل تحلیلم اینه :
اگه سیگنال فیدبک مستقیما به ورودی(in) داده بشه مقایسه کننده میشه موازی برعکسش سری
اما نمونه برداری اگه سیگنال داده شده مستقیما به خروجی(out)وصل بشه میشه ولتاژ درغیر اینصورت جریان

مردود

عضو جدید
سلام دوستان،
من توی حل یک معادله دیفرانسیل به مشتق تابع دلتای دیراک رسیدم. کسی تقریب خاصی برای این تابع یا مشتق اون سراغ داره؟ صفر در نظر گرفتنش غلطه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

ali-q

عضو جدید
سلام بچه ها شما چیزی در مورد درایور ماسفت قدرت میدونید ؟
لطفا مدار شو بزارید

sm64

عضو جدید
سلام دوستان
کسی نرم افزار Vision Assistant 7.1 رو که برای آنالیز تصویر هست داره؟
میشه بفرمایید از کجا میتونم تهیه کنم؟

danaye

عضو جدید
سلام دوستان،
من توی حل یک معادله دیفرانسیل به مشتق تابع دلتای دیراک رسیدم. کسی تقریب خاصی برای این تابع یا مشتق اون سراغ داره؟ صفر در نظر گرفتنش غلطه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

معادله رو بزار برات حلش میکنم
/
بدیهیه که صفر نمیشه / یعنی نبایدم بشه / اگه بشه که دیگه تابع دیراک نیست
/
احتمالا باید لاپلاس یا انتگرال بگیری

Dione

عضو جدید
من هم گوشی چینی دارم باتری های گوشی های چینی اصلیش در کل 1 سال خوب بیشتر جواب نمیدن میتونین 12 ساعت بذارین تو فریزر که فعالیت های الکترونیکیش کند شه و ی جور شک واسه ی باتریه که در کل همه ی این کارا تجربی و تقریبا الکین چون که سلول های باتری شارژ و دشارژ میشن و بعد از یک مدتی از بین میرن
فقط باید باتری گوشیتون رو عوض کنید و واسه باتری بعدیتون اول بذارید کاملا خالی شه (در همه ی مدت استفادتون) وبعد بزنین به شارژ اگه اینطوری استفاده کنین عمر باتریتون بیشتر میشه که این مورد دلیل علمی داره

arash2860

عضو جدید
سلام
وقت بخیر
دوستان و اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید برای آشنایی با کار مهندس ناظر برق چه منابعی رو باید خوند؟
کلا در مورد نظارت و اصول اون
اینکه مراحل کار یه ناظر برق به چه صورت هست؟
با سپاس

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام توضیح دربارهی مولتی انبری می خواستم با تشکراز شما

مولتی متر برای اندازه گیری کمیت ها و پارامتر های الکتریکی و فیزیکی استفاده میشه . هر مولتی متر ممکن است چند پارامتر را بتواند اندازه گیری کند . دارای رنج ها ی مختلفی است
برای مثال برای قسمت امپر متر ان بین 2 امپر الی 40 امپر است .
و دارای درصدی خطا است . دلیل انبری بودن ان هم به خاطر راحتی کار است . که بتوان به راحتی جریان یک مسیر برق را فقط با قرار دادن سیم یا کابل درون حلقه مولتی متر بدست اورد .
برای نشان دادن جریان باید حتما رنجمولتی متر بر روی امپر A باشد .
سلام
وقت بخیر
دوستان و اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید برای آشنایی با کار مهندس ناظر برق چه منابعی رو باید خوند؟
کلا در مورد نظارت و اصول اون
اینکه مراحل کار یه ناظر برق به چه صورت هست؟
با سپاس
برای انجام یک پروژه کارفرما یک پیمانکار را انتخاب کرده و در بعضی موارد خود کارفرما پیمانکاری پروزه را بر عهده میگیرد . یک تیم فنی اماده کرده که شامل مدیر پروژه مهندس ناظر و تکنسین های فنی و غیره شامل میشه.
مهندس ناظر باید اشنایی کامل با پروژه و نحوه ی اجرا و تجربه ی کافی در انتخاب و تصمیم گیری امور فنی را داشته و به اجرا کننده که همان تکنسین های فنی هستند دستور کار را ابلاغ کند.
بعد از انجام هر قسمت از پروژه برای مثال قسمت نقشه کشی برق باید نقشه کش طبق اصول و استانداردی که کارفرما تعیین کرده کار کند و بعد از اتمام نقشه باید انرا به کارفرما برای تایید گزارش کند و کارفرما نقشه اجرایی را در اختیار مهندس ناظر قرار میدهد . البته در بعضی از پروژه ها ممکنه باز تقسیم مسئولیت بشه و حدود کاری تغییر کنه .

مردود

عضو جدید
معادله رو بزار برات حلش میکنم
/
بدیهیه که صفر نمیشه / یعنی نبایدم بشه / اگه بشه که دیگه تابع دیراک نیست
/
احتمالا باید لاپلاس یا انتگرال بگیری

ببخشید دیر جواب دادم. ممنونم لطف میکنی نگاه کنی. من مشکلم با اون ترم که زرد کردم معادله شماره 16 هست. اگه لاپلاس معکوس بگیرم جوابش دیراک میشه و چون میخوام convolution بزنم که جواب لاپلاس معکوس جفت ترم ها که در هم ضرب شدن رو بگیرم حسابی قاطی پاتی میشه.مشاهده پیوست PDE.rar

آخرین ویرایش:

sorona

عضو
مولتی متر برای اندازه گیری کمیت ها و پارامتر های الکتریکی و فیزیکی استفاده میشه . هر مولتی متر ممکن است چند پارامتر را بتواند اندازه گیری کند . دارای رنج ها ی مختلفی است
برای مثال برای قسمت امپر متر ان بین 2 امپر الی 40 امپر است .
و دارای درصدی خطا است . دلیل انبری بودن ان هم به خاطر راحتی کار است . که بتوان به راحتی جریان یک مسیر برق را فقط با قرار دادن سیم یا کابل درون حلقه مولتی متر بدست اورد .
برای نشان دادن جریان باید حتما رنجمولتی متر بر روی امپر A باشد .

برای انجام یک پروژه کارفرما یک پیمانکار را انتخاب کرده و در بعضی موارد خود کارفرما پیمانکاری پروزه را بر عهده میگیرد . یک تیم فنی اماده کرده که شامل مدیر پروژه مهندس ناظر و تکنسین های فنی و غیره شامل میشه.
مهندس ناظر باید اشنایی کامل با پروژه و نحوه ی اجرا و تجربه ی کافی در انتخاب و تصمیم گیری امور فنی را داشته و به اجرا کننده که همان تکنسین های فنی هستند دستور کار را ابلاغ کند.
بعد از انجام هر قسمت از پروژه برای مثال قسمت نقشه کشی برق باید نقشه کش طبق اصول و استانداردی که کارفرما تعیین کرده کار کند و بعد از اتمام نقشه باید انرا به کارفرما برای تایید گزارش کند و کارفرما نقشه اجرایی را در اختیار مهندس ناظر قرار میدهد . البته در بعضی از پروژه ها ممکنه باز تقسیم مسئولیت بشه و حدود کاری تغییر کنه .

درود بر شما اگر اشکال ندارد میشه توضیح کامل تری ونحوه کارآن را کاملا توضیح بدهید باتشکراز شما

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
درود بر شما اگر اشکال ندارد میشه توضیح کامل تری ونحوه کارآن را کاملا توضیح بدهید باتشکراز شما

مولتی متر : برای انداه گیری ولتاژ مقاومت جریان دما فرکانس ظرفیت خازن و غیره استفاده میشه .
به دلیل اینکه امپر متر باید در مدار سری قرار بگیرد تا بتواند جریان را اندازه گیری کند نیاز به ترمینال است . اما ساختار انبری ان برای راحت تر اندازه گیری کردن است.که به راحتی خط گرم را میتواند اندازه گیری کند . درصد خطای هر دستگاه درون کاتالوگ ان مشخص شده . مثلا 2% خطا در 1 برابر جریان . و اگر جریان قابل اندازه گیری شما 10 امپر باشه و 2% خطا داشته باشه. جریان رو بین 9.8 الی 10.2 امپر نشون میده .
جریان سیمی را که میخواهید اندازه گیری کنید درون حلقه ی امپر متر انبری گذاشته و رنج را مشخص کنید .رنج را بهتر است روی بیشترین مقدار گذاشته اندازه گیری کنید.

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان
من ترم اخر تبدیل انرژی (مکانیک) هستم و دنبال یه موضوع برای پروپوزال هستم ولی متاسفانه در خصوص موضوعی که میخوام کار بکنم مقاله گیر نمیارم و بعید میدونم که راجع به این موضوع کار نشده باشه
عنوان موضوع کلی اولیه :
electrical heat tracing in piping system
که یه سیستمی هست که یک یا چند المنت حرارتی(الکتریکی)در کنارخط لوله کار میشه و محصول داخل لوله را تا مقصد گرم نگه میداره و من میخوام تو مدلینگ یا شبیه سازی یا بهینه سازی پروپوزال بدم ترجیحا با نرم افزار فلوئنت ولی هرجی تو نت و ساینس دایرکت سرچ می کنم مقاله ای پیدا نمی کنم که ببینم قبلا چه کاری شده
این موضوع جدید نیست و قطعا روش کار شده مثلا تعداد المنت و ارایش المنت ها دور محیط لوله و... مهمه ولی چیزی پیدا نمی کنم مطالب زیادی انواع روش الکتریکی و انواع کابل وجود نداره کسی در این خصوص کار کرده؟
اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم

sorona

عضو
سلام دوستان
من ترم اخر تبدیل انرژی (مکانیک) هستم و دنبال یه موضوع برای پروپوزال هستم ولی متاسفانه در خصوص موضوعی که میخوام کار بکنم مقاله گیر نمیارم و بعید میدونم که راجع به این موضوع کار نشده باشه
عنوان موضوع کلی اولیه :
electrical heat tracing in piping system
که یه سیستمی هست که یک یا چند المنت حرارتی(الکتریکی)در کنارخط لوله کار میشه و محصول داخل لوله را تا مقصد گرم نگه میداره و من میخوام تو مدلینگ یا شبیه سازی یا بهینه سازی پروپوزال بدم ترجیحا با نرم افزار فلوئنت ولی هرجی تو نت و ساینس دایرکت سرچ می کنم مقاله ای پیدا نمی کنم که ببینم قبلا چه کاری شده
این موضوع جدید نیست و قطعا روش کار شده مثلا تعداد المنت و ارایش المنت ها دور محیط لوله و... مهمه ولی چیزی پیدا نمی کنم مطالب زیادی انواع روش الکتریکی و انواع کابل وجود نداره کسی در این خصوص کار کرده؟
اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم

درود برشما ..شما می توانیددربارهی کوره های القایی تحیقیق کنید که اساس انرژی الکتریکی میباشد

shahrameng

کاربر فعال
درود برشما ..شما می توانیددربارهی کوره های القایی تحیقیق کنید که اساس انرژی الکتریکی میباشد

عزیزجان من عنوان کلی رو نوشتم و میخوام در این مورد کار بکنم
میخواستم بدونم کسی در این زمینه کار کرده یا اطلاعاتی یا مقاله
ISI
داره؟

!

kapitan_hamed

عضو جدید
از مهندسای عزیز یک راهنمایی از شما می خوام من ترم چهار برق الکترونیکم شاید تغییر گرایش بدم میخوام در یکی از کلاسای فنی حرفه ای شرکت کنم کدوم یکی از کلاس ها رو شرکت منم چون هیج چیزی جز درس های دانشگاه بلد نیستم کدوم پیشنهاد میشه
1-برق صنعتی درجه 2
2-plcدرجه 2
3-avr
4-برق ساختمان
5-epla,...........
اگه کلاسای دیگه مد نظرتونه بهم بگین که هم بازار کار بهتری داشته باشه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
از مهندسای عزیز یک راهنمایی از شما می خوام من ترم چهار برق الکترونیکم شاید تغییر گرایش بدم میخوام در یکی از کلاسای فنی حرفه ای شرکت کنم کدوم یکی از کلاس ها رو شرکت منم چون هیج چیزی جز درس های دانشگاه بلد نیستم کدوم پیشنهاد میشه
1-برق صنعتی درجه 2
2-plcدرجه 2
3-avr
4-برق ساختمان
5-epla,...........
اگه کلاسای دیگه مد نظرتونه بهم بگین که هم بازار کار بهتری داشته باشه

سلام دوست عزیز . اول ا همه بگم این شاخه ها هیچ کدوم نمیتونن اینده ی شما رو تضمین کنن . اما به عنوان اینکه شما بتونی فعلا تا مدتی خرج خودتو دربیاری همه گرایش ها که گفتی خوبه . البته برق ساختمان به صورت عملی کار بسیار بسیار سختی هست . یعنی کار بزرگ اگه بخوای بگیری خیلی دردسر داره . مثلا ساختمونای 4 طبقه به بالا خیلی ادمو زجر میده .
برق صنعتی درجه 2 هم برای بازار کار نیست . چون شما فقط راه اندازی موتور ستاره مثلث و چپ گرد راست گرد و غیره یاد میگیری که ممکنه هر 10 سال یه نفر چنین موتوری بخواد و اونم مطمئن باش به شما نمیرسه .
plc رو اگه اشنا داری که جایی استخدامت کنه خوبه چون تو این دوره ها هم اونقدر یاد نمیدن که شما سرتو بگیری بالا بگی من متخصص plc هستم. و همه جا واست کار باشه .
eplan هم باید قبلش تابلو برق و طراحی مدارات رو کاملا بلد باشی تا کار با این نرم افزار رو انجام بدی .
به نطر من شما اول هدفتو انتخاب کن . اگر نمیخوای ادامه تحصیل بدی یک شاخه رو مد نظرت بگیر و ادامه بده .
مثلا شما که الکترونیک هستی فکر کنم همون avr یا تعمیرات برد و غیره بهتر باشه که انتخاب کنی که اینا هم دوره هاش هست و میتونی یه مدت با حقوق پایین کار کنی تا تجربه کار هم بدست بیاری.

kapitan_hamed

عضو جدید
ممنون اقا مصطفی راهنمایی خوبی بود.بنده که در حال حاضر دانشجو هستم نمی توانم به صورت کامل کار کنم واز اونجایی که درسا خیلی تئوری وخشکن وکمی برام خسته کننده شده می خوام در این حداقل زمانی که دارم چیزی یاد بگیرم تا بعدا به دردم بخوره سردر گمم هر روز یکی اساتید بهم یک گرایش رو معرفی می کنن از لحاظ شرایط و بازار کاری......
وبا توجه به خروجی های زیاد رشته خودم وبرق بازار کار مناسبی وجود ندارد یا شاید من این فکر رو می کنم.من این حرف شما رو کاملا قبول دارم ولیavrدر صنعت نسبت به بقیه خیلی کمتر استفاده میشه ولی یاد گیریش مفیده وتعمیروسایل الکترونیکی رو تایید می کنم . خودم علاقه به bms هوشمند سازی ساختمان دارم. درکل از رشتم خیلی نا امید شدم چی فکر می کردیم.............. چی شد.اگه تعداد واحد درسی کمی بردارم برم سراغ شرکت ها به عنوان کاراموز کار کنم خوبه یا نه زود درسم رو تموم کنم. خیلی سپاس گذارم

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
ممنون اقا مصطفی راهنمایی خوبی بود.بنده که در حال حاضر دانشجو هستم نمی توانم به صورت کامل کار کنم واز اونجایی که درسا خیلی تئوری وخشکن وکمی برام خسته کننده شده می خوام در این حداقل زمانی که دارم چیزی یاد بگیرم تا بعدا به دردم بخوره سردر گمم هر روز یکی اساتید بهم یک گرایش رو معرفی می کنن از لحاظ شرایط و بازار کاری......
وبا توجه به خروجی های زیاد رشته خودم وبرق بازار کار مناسبی وجود ندارد یا شاید من این فکر رو می کنم.من این حرف شما رو کاملا قبول دارم ولیavrدر صنعت نسبت به بقیه خیلی کمتر استفاده میشه ولی یاد گیریش مفیده وتعمیروسایل الکترونیکی رو تایید می کنم . خودم علاقه به bms هوشمند سازی ساختمان دارم. درکل از رشتم خیلی نا امید شدم چی فکر می کردیم.............. چی شد.اگه تعداد واحد درسی کمی بردارم برم سراغ شرکت ها به عنوان کاراموز کار کنم خوبه یا نه زود درسم رو تموم کنم. خیلی سپاس گذارم

پس فعلا قصد اینو دارید که کار یاد بگیرید نه اینکه شغلتون رو انتخاب کنید ... اتفاقا بهترین رشته اومدی فقط نمیدونی چطور ازش استفاده کنی ... من نمیشناسم دقیقا اما یه نوع برد هایی در الکترونیک هستن به نام smd اگه اشتباه نکنم ... من هر هفته روزنامه کار رو میخونم و هر هفته خداقل دو سه نفر مونتاژ کار این نوع برد ها میخوان . این از کار ....
شما اگه شاخه ی خاصی مد نظرت هست به دنبال کار اموزی اون شاخه در یک شرکت باش و در کنارش یعنی همزمان با هم دوره مربوط به اون شاخه رو برو...
ولی اگه شاخه ی خاصی مد نظرت نیست یک شاخه رو که :
1- در محل زندگی شما کار مرتبط با اون هست
2- پیش زمینشو داری
3- علاقشو داری
4- کلاس اموزشی اون در دسترس هست
رو انتخاب کن . و در کنارش به دنبال کار باش... یکی دوماه که با محیط کار اشنا شدی و دوره رو رفتی و احساس کردی که در اون شاخه کاربلد شدی میتونی علمت رو گسترش بدی و و حوضه ی کاری رو وسیعتر کنی .
کار در زمینه ی avr کم نیست . شما روزنامه بازار کار رو بخون متوجه میشی.
و البته فکر خوبی میکنی . این کار خیلی به پیشرفتت کمک میکنه .

moonice

عضو جدید
سلام دوستان من به عنوان در اختیاری گرافیک کامپیوتری رو با دکتر کروش کیانی گرفتم ولی امتحانش تو یه روز با الکترومغناطیسه.از دوستانی که این درسو گذراندن درخواستو میکنم منو راهنمایی کنید که این درس از لحاظ سختی و منبع و ...در چه سطحی استو کلا برای درس الکتروم باتوجه به اینکه امتحانش تو یهروزه مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون

rezam10

عضو جدید
سلام دوستان عزیز و متخصصان برق

من یه سوال بسیار مهم دارم لطفا کمکم کنیـن

من دانشجوی رشته آی تی هستم.این رشته رو هم خیلی دوس دارم .ولی قبل از کنکور خیلی به رشته برق علاقه مند بود حالا یه سوال بسیار مهم تورو خدا کمکم کنین :-X

اگه کسی به رشته من (آی تی) و کامپیوتر نرم افزار و علوم کامپیوتر علاقه مند باشه میتونه بدون تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی با شرکت کردن تو دوره های متفاوتی همچون شبکه و برنامه نویسی و طراحی و .... شرکت کنه و کار یاد بگیره و با این اوضاع وارد بازار کار بشه و حتی اینده خیلی خوبی رو هم برای خودش فراهم کنه

حالا سوال من از شما این هست که آیا رشته برق هم طوری هست که بدونه داشتن تحصیلات دانشگاهی یکی از تخصص هاش رو یاد بگیریم و داخل بازار کار ازش استفاده کنیم؟

چون من خیلی علاقه دارم علاوه بر این داخل رشته خودم سوادی داشته باشم از رشته برق هم چیزی بدونم و داخل بازار کار یه برگ برنده برای من باشه....به نظرتون چیکار کنم؟برم چیو یاد بگیریم ؟

تو رو خدا کمکمک کنین...یکی بهم گفت برم برق صنعتی یاد بگیرم یکی گفت برم میکروکنترلر ها رو یاد بگیریم حالا لطفا یکی کمک کنه بگه باید چیکار کنیم

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

من دانشجوی رشته آی تی هستم.این رشته رو هم خیلی دوس دارم .ولی قبل از کنکور خیلی به رشته برق علاقه مند بود حالا یه سوال بسیار مهم تورو خدا کمکم کنین :-X

اگه کسی به رشته من (آی تی) و کامپیوتر نرم افزار و علوم کامپیوتر علاقه مند باشه میتونه بدون تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی با شرکت کردن تو دوره های متفاوتی همچون شبکه و برنامه نویسی و طراحی و .... شرکت کنه و کار یاد بگیره و با این اوضاع وارد بازار کار بشه و حتی اینده خیلی خوبی رو هم برای خودش فراهم کنه

حالا سوال من از شما این هست که آیا رشته برق هم طوری هست که بدونه داشتن تحصیلات دانشگاهی یکی از تخصص هاش رو یاد بگیریم و داخل بازار کار ازش استفاده کنیم؟

چون من خیلی علاقه دارم علاوه بر این داخل رشته خودم سوادی داشته باشم از رشته برق هم چیزی بدونم و داخل بازار کار یه برگ برنده برای من باشه....به نظرتون چیکار کنم؟برم چیو یاد بگیریم ؟

تو رو خدا کمکمک کنین...یکی بهم گفت برم برق صنعتی یاد بگیرم یکی گفت برم میکروکنترلر ها رو یاد بگیریم حالا لطفا یکی کمک کنه بگه باید چیکار کنیم

برق یه رشته ئ خیلی خاصه و به نظر من نمیشه با یاد گرفتن چندتا نرم افزار مهندس برق شد.باید به صورت علمی یاد گرفت.البته این نظر شخصیه منه و به قول یکی از استادام وحی منزل نیست:Dمن خودم علاقه زیادی به اتوماسیون داشتم و نرم افزاراشم یاد گرفتم ولی همش احساس میکردم یه چیزی بلد نیستم برا همین ارشد کنترل انتخاب کردم که به هدفم برسم درسته درسام ربطی به کاری که میخوام انجام بدم نداره ولی با یک سری مفاهیم کنترلی دارم اشنا میشم که قبلا چیزی در موردشون بلد نبودم.

محصل بی حاصل

عضو جدید
:cool:با عرض سلووم و خسته مباشید خدمت همه ی مهندسان عزیز و آینده سازان مملکت:cool:

:w05:نیدونم وروودم به این سایت درسته یا نه :w05:

:w38:ولی واقعا به راهنماییاتون نیاز دارم :w38:

دووستان من دانش آموز سال سیوم دبیرستانم:child: ولی به هیچ رشته ی دانشگاهی علاقه ندارم :w06:اومدم توو این سایت که هر کسی در مورده رشته اش اگه خواست و میتونه یه کم توضیح بده از خوبیاش بدیاش بازار کارش خلاصه از رشته اش بگه دیگه...:w26:

:gol:ممنون میشم نظرتون رو بگید:gol:

dadash masoud

عضو جدید
:cool: ولی به هیچ رشته ی دانشگاهی علاقه ندارم :w06::w26:

بالاخره تو زندگی به یه چیزی علاقه داری برو دنبال اون(حتمن رشته اش هست)
اما برا پول دراوردن تو ایران به فکر دانشگاه نباش باید بری یه چیزیو یاد بگیری
اگه پول داری برو تو بازار
(میدونم حتی به حرفام فک نمیکنی)

mt1

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم آخر کارشناسی قدرت هستم و این ترم پروژه دارم و اگه خدا بخواد ارشدو میخام کنترل بخونم
حالا سوالم اینه کدوم فیلدهای قدرتی به کنترل نزدیکتره تا واسه پروژه یکیشون رو انتخاب کنم ؟
با تشکر

محصل بی حاصل

عضو جدید
بالاخره تو زندگی به یه چیزی علاقه داری برو دنبال اون(حتمن رشته اش هست)
اما برا پول دراوردن تو ایران به فکر دانشگاه نباش باید بری یه چیزیو یاد بگیری
اگه پول داری برو تو بازار
(میدونم حتی به حرفام فک نمیکنی)
نه باوو نیست باور کن نیس فقط درس میخونم از روی عادت ...:w10:
خودمم همینو میگم که برم یه حرفه ی دیگه یاد بگیرم که بتونم کار کنم ..اما آخه آقاا هر چی بیشتر میریم جلو مدرک تحصیلی اهمیتش بیشتر اصن خوده تحصیل کردن ولی خو من حتی به دانشگاه رفتنم علاقه ندارم ینی واسم فرقی نمیکنه برم یا نه... ولی اومدم اینجا شاید به یه رشته ای علاقه پیدا کنم:w05:
نه باوو چرا فک نکنم ممنون از راهنماییتون:w30:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز

سلام
بله با کلاس بیرون شاید یکی بتونه راجع به رشته کامپیوتر و ... پیشرفت کنه ولی برق نه! یکم مشکله
حالا شما بپید که به کدوم پرایش برق علاقه دارید تا بیشتر بشه بحث کرد;)

:cool:با عرض سلووم و خسته مباشید خدمت همه ی مهندسان عزیز و آینده سازان مملکت:cool:

دووستان من دانش آموز سال سیوم دبیرستانم:child: ولی به هیچ رشته ی دانشگاهی علاقه ندارم :w06:اومدم توو این سایت که هر کسی در مورده رشته اش اگه خواست و میتونه یه کم توضیح بده از خوبیاش بدیاش بازار کارش خلاصه از رشته اش بگه دیگه...:w26:

خیلی باحالید:biggrin:
خب توی سایت توی تو بعضی از تالارها یه تاپیکی هست به نام معرفی رشته ...
میتونید از اطلاعات اون تاپیک ها استفاده کنید
ولی در کل علاقه خودتون شرطه

سلام دوستان
من ترم آخر کارشناسی قدرت هستم و این ترم پروژه دارم و اگه خدا بخواد ارشدو میخام کنترل بخونم
حالا سوالم اینه کدوم فیلدهای قدرتی به کنترل نزدیکتره تا واسه پروژه یکیشون رو انتخاب کنم ؟
با تشکر
با سلام
اگر بتونید راجع به دینامیک سیستم های قدرت (مدلسازی و بدست آوردن تابع تبدیل سیستمها) کار کنید و بعدش روشهای کنترلی مناسبی براشون ارائه کنید به نظرم کار جالبی باشه

محصل بی حاصل

عضو جدید
خیلی باحالید:biggrin:
خب توی سایت توی تو بعضی از تالارها یه تاپیکی هست به نام معرفی رشته ...
میتونید از اطلاعات اون تاپیک ها استفاده کنید
ولی در کل علاقه خودتون شرطه

اختیار دارین باحالی از خودتونه:lol:
والا آقا رفتم دیدم اما یه خورده زیادی قلنبه سلنبه بود هوچی نگرفتم آخه نه که اینجا همه دیپلم به بالان ما زیر دیپلمیاا هوچی متوجه نمیشیم:w20::confused: بله چشم میرم بازم یه دور میزنم توو سایت

ممنون از راهنماییتون:gol::gol:

danaye

عضو جدید

بابا بیخیالللللل
می هنگیییییییییییییییی

danaye

عضو جدید

سلامممم
اتفاقننن من برعکسستمم
رشتمم برقهه بهه کامپیوترو it هم علاقه دارمم...
اره رشته ها ی شما رو میشه یه کاریش کرد
ولی برقو فکر نکنم بتونی از پسش بربیایی...
البته بستگی دارهه کدومم گرایش مد نظرتهه
من خودمم الکترونیکمم
خودمونم تو همین میکرو موندیمم چه برسه به یکی که هیچ اطلاعاتییی ندارهههههههه
/
ولییی فنی هاشو میشههه به نظرممممم